"Als opzet damesvoetbal niet verandert, zie ik het somber in" Degradatie Leidse voor dreigt Hout DISKWALIFICATIE KOSTTE HOLLAND VEEL PUNTEN Gouwe-Rijnstreek sterkste van Zuid-Holland HANS DE KONING TRAINER WETERINGS GIRLS: Girald gaat DIOK trainen Jeugd van Swift liet het afweten Hoofdklassers misten topatletes Nora Bakker naar Scylla LEIDSE COURANT Leiden - Op 17 juni zal in de kantine van Iduna in Ter Aar een hearing worden gehouden over een nieuwe opzet van de damesvoetbalcompetitie. Tijdens deze hearing, die uitgeschreven is door de damesvoetbalcompetitie van de afdeling Leiden, zal gesproken worden over de mogelijke invoe ring van een hoofdklasse, die gevormd zal moeten worden door de zes hoogst geëindigde vereni gingen in de zaterdag- en zondagafdeling, en een eerste klas, waarin de overige verenigingen zul len uitkomen. De noodzaak van een nieuwe opzet is duidelijk. Wanneer er niet spoedig de aanzet wordt gegeven voor een nieuwe opzet van het damesvoetbal in Leiden, dan is het niet ondenkbaar dat binnen afzienbare tijd het be grip' damesvoetbal in de afde ling Leiden tot het verleden be hoort. Of deze door de bond voorgestelde nieuwe opzet ook inderdaad werkelijkheid zal worden, moet ten zeerste betwij feld worden. Allereerst is de competitie in de zaterdag- en zondagafdeling nog steeds niet helemaal verspeeld. Aangezien dit seizoen die afronding ook niet meer te verwachten valt, rijzen er onmiddellijk moeilijk heden bij de competitieindeling. Bovendien is het de vraag of een hoofdklasse op zaterdag tot de reële mogelijkheden behoort. Want is er plaats voor deze hoofdklasse als men de velden- nood in de afdeling Leiden in aanmerking neemt. Hans de Koning, trainer van Weteringse Girls geeft het plan van de bond dan ook weinig kans van slagen. Hij ziet dan ook meer heil in zijn eigen voor stel, dat hij enige tijd geleden aan de bond richtte. "Wij wilden naast de normale competitie, zoals die het afgelopen seizoen is verspeeld een regionale be kercompetitie instellen. Daar aan zouden alle verenigingen uit de afdelingen Leiden, Dord recht, Den Haag, Gouda en Rot terdam moeten meedoen vol gens een afvalrace. Zeker een haalbare zaak, want de afdelin gen Rotterdam en Den Haag hebben al toegezegd zeker mee te willen doen. Bovendien geloof ik niet, dat dat een overbelas ting ^etekent Het moet moge lijk zijn, want ik zie het niet gebeuren dat er het volgende seizoen ook zoveel afgelastingen zullen zijn." Een ander voorstel van Hans de Koning is de regionale competi tie. Aan deze competitie zouden de nummers één en twee van'de afdeling zaterdag en zondag moeten meedoen. De Koning: "Dat voorstel is voorlopig door de bonden afgewezen. Over de ze voorstellen voor een regiona le competitie hebben we een enquête gehouden onder de "Leidse" verenigingen. Daarbij bleek 70 voor een regionale competitie te zijn en 20 was resoluut tegen. Het voornaamste argument van de tegenstanders was vooral de hoge reiskosten, die met een regionale competitie gemoeid zijn". Een ander discussiepunt op de hearing van 17 juni zal de invoe ring van een meisjescompetitie Damesvoetbal: nu nog op vele velden een bekend verschijnsel, maar hoe is het over enkele jaren. zijn. Dat lijkt op het eerste ge zicht een enigszins overbodige zaak, als men in aanmerking neemt dat de gemiddelde leef tijd van de dameselftallen mo menteel rond de zestien jaar ligt De Koning: "Dat is inderdaad zo, maar toch is het noodzake lijk dat een meisjescompetitie er komt. Wij bij Weteringse Girls zijn begonnen met het aantrek ken van meisjes van acht en negen jaar en tot nu toe hebben we al 26 aanmeldingen binnen. Daarom willen wij dan ook vol gend jaar zeker met twee meis jeselftallen in de competitie gaan spelen." Hetzelfde geldt voor Alphia, Iduna, SVLV, Kic kers en SJZ, die ook al een meisjesélftal hebben". Welke van deze voorstellen vol gend jaar werkelijkheid zullen zijn geworden is nog moeilijk te voorspellen. Dat er iets moet gebeuren is in ieder geval wel duidelijk. Hans de Koning: "Als er niets gebeurd zie ik het zeker somber in. Niet dat het een doodbloeien- de zaak is, dat zeker niet. Zeker voor ons niet Wij krijgen het volgende seizoen versterking van Anneke van der Panne van Alphia en de KRV-speelsters Annie Keur en Connie Beekhui zen. Maar wij worden dan wel abnormaal sterk en dan is er voor de ariaere verenigingen geen aardigheid meer aan. Bij de sterke clubs zal de animo er uit gaan, als ze geen gelijke tegenstand ontmoeten, terwijl de zwakkere verenigingen het niet leuk meer zullen vinden om voortdurend grote nederlagen te lijden. Als de bond dan ook niets doet, zie ik het er van komen, dat verenigingen er mee zullen stoppen." Het woord is dus aan de bond om te voorkomen dat we over enkele jaren kunnen zeggen: Damesvoetbal het was leuk, maar het is niet meer. Tot nu toe heeft de bond het verschijn sel damesvoetbal slechts geac cepteerd, maar verder zijn er weinig daden verricht. Over dat laatste zullen 17 juni vele woor den gesproken worden. PIET VAN DAM Van onz a |1 ii;kme,d rwerks er 9.36 min. naar 9.28 min. Kees Riemens (Hol) wierp Nijmegen/Leiden In de tweede compe i iewed- de speer 52.25 m. ver. strijd in de eerste klasse heeft de herenploeg van Vrij aardige resultaten van de Spartaan en A.V. de Spartaan beslag gelegd op een tweede plaats Holland behaalden: 100 m W. v.d. Krogt (Spart.) met 20521 punten, Quick Nijmegen veroverde de 11-3, 110 m horden Bert Paauw Hol) 16.3 sec. A. eerste plaats met 21170 p. De Leidse atletiekvereni- v. Doorn en G. Verhaar (Spart.) 16.2 sec. 400 m ging Holland behaalde slechts een twaalfde plaats horden, 1. A. Kortekaas (Spart.) 56.5 sec., B. met 18757 punten, door diskwalificatie van de 4 Paauw (Hol.) 57 sec. Kogelstoten B. v.d. Meij (Hol) x 400 m ploeg miste de ploeg 1350 punten. 13.19 m. Discuswerpen J. v. Heek (Spart) 44.26, Voor de herenploeg van de Spartaan, debutant in B. v.d. Meij (Hol) 39.37. Hoogspringen A. v. Doom de eerste klas, een hoopvol resultaat, zij behaalde (Spart) 1.80 m., W. Huijgen (Hol) 1.80 m, 3000 m deze wedstrijd ruim 1000 p. meer dan in de eerste steaple W. v. Gerven (Spart.) 9.28 sec. G. v.d. Ham competitiewedstrijd, en als de stijgende lijn zich (Hol) 9.54.2 min., 800 m. D. de Wit (Hol) 2.004 min., voortzet, ligt er misschien een plaats in de hoofd- 1560 m. P. Grimbergen (Spart.) 4.09 min. Speer klasse in het verschiet werpen J. v. Heek (Spart.) 49.58, K. Riemens (Hol) Van onze tennismede- fchotenaren tegen Metselaars 3 Leiden - Monsterover- winningen boekten in de - - - Overgangsklasse A de teams van Roomburg en zegevierde in twee sets, terwijl Forescate, doch De Mun- Koemans een extra setje nodig ieder geval, dat ze momenteel uitstekende vorm verkeren. Liselotte Bijl veegden hun tegen speelsters. Bernard Doorenbos nik en Noordwijk leden even zo grote nederlagen. Voor de Leidse Hout valt het Overgangsklasse B-schap, na de nederlaag resulteerde van gisteren, waarschijn- overwinning, lijk niet meer te redden. had. Jon Visbeen zorgde 3-sets verlies voor de enige niet winstpartij. In de dubbels werd alleen nog in het damesdubbel spel een set verloren, hetgeen de ruime 8-1 eind- Voor het Leiderdorpse De Mun- nik liepen de zaken in Zeist Roomburg tegen Griffensteyn 1 niet naar 'mendaal 1 wens. M. de Jong versloeg Ellen laten groeien. Gerresse met twee maal 7-5, E. Keizer gaven Nie- de Krijger bleef Karen Braak man net voor (6-3, 2-6, 6-4) en W. Hollander had een langere adem dan Ad v.d. Berg: 3-6, 7-6, 8-6. Jan Theunissen mocht aan een derde set ruiken, maar werd toch nog net in de tie-break van de tweede geklopt De gedesillu sioneerde captain Van Leeuwen kon ook de stand ge?n dragelij ker aanzien geven en werd met 6-4 en 6-2 door Van de Kwast overtroefd. In de dubbelspelen konden de Munnikers zelfs geen set meer uit het vuur slepen. Noordwijk heeft het er op eigen veld tegen DDV 3 niet veel beter afgebracht (1-8). Volgende week moeten de Noordwijkers in Eindhoven goed uit de bus ko men, willen zij de degradatie ontlopen. Een voortreffelijk spe lende Josien v.d. Koogh ver overde via een grote 6-2, 6-0 zege op mej. v. Deursen voor het enige punt Blommendaal maakte het Wolff nog knap las tig (5-7, 6-7), maar Pasma en Asselbergs hadden weinig te vertellen tegen de heren Strad- De singlelaars hebben er tegen Bloemendaal 1 geen gras Madera er land en Güthschmidt met 6-0, 6-1, respectievelijk 6-1, 6-2, geen enkele kans, terwijl Emnes al leen in de tweede reeks even in moeilijkheden kwam (7-6). De dames Van de Mey en Penseel behaalden regelmatige overwin ningen op mevr. Kramer (6-4, 6-1) en op mej. de Vilber (twee maal 6-3). De herendubbel van Madra en Keizer, evenals de mixed-dubbel van het duo Em- nes/Penseel, was vlot bekeken. Voor de overige dubbels moes ten de Roomburgers harder werken. De damesdubbel eind igde in 7-5, 5-7, 7-5 winst en de mixed van Bram Madera en An nette v.d. Meij in een nipte 2-6, 7-6, 6-2 zege. Deze 9-0 eindzege lijkt voor Roomburg een mooie basis om volgende week tegen Toeg 2 het kampioenschap te gaan veroveren. Ditzelfde moet Forescate vol gende week zondag tegen Top- spinners gaan proberen, het geen lang niet gemakkelijk zal zijn. Gisteren bewezen de Voor- WATERPOLOJEUGD technische commissie van Kring Den Haag geselecteerde meisjes 19 jaar hebben lang stand Wim van Gerven, al een van de oudste in de Spartaanploeg, verbeterde het al jaren oude clu brecord van Piet Beelen op de 3000 m steaple van 52.52 m. Polsstok F. v. Mingelen (Hol) 3.20 m, Piet Waaning (Spart.) 1500 m 4.053 min., 5000 m 14.45.2 min. 4 x 100 m. Spartaan 45 sec. 4 x 400 m Spartaan 3.34 min. Riny Gebuis wist de meisjes van Gouwe-Rijnstreek naar een dub bele overwinning te coachen. Rotterdam werd met 84 en Den Haag met 15—1 teruggewe zen. Ook met deze wedstrijden werd duidelijk aangetoond dat Van onze waterpolomedewer- de selectietrainingen van de Gouwe-Rijnstreek de overwin- ker laatste weken een, teamvorming ningsbeker bij de verzameling WOERDEN-Het Qterdapnid- en een tactische voorsprong Mu mogen voegen. De door de dag gehouden provinciaal wa- hebben tot stand gebracht - - terpolotoernooi voor de jeugd heeft duidelijk aangetoond dat mK.st spannende wcdstnjd -n, Kring Gouwe-Rijnstreek over m Wocrden was wel die gehouden, de 7-2 overwinning 1 de dames van Den Haag en die Rotterdam toch nog heett oil. Rotterdam. Het gelijke spel tus- weten te behalen was echter jongens aspirantenen dames en Rotterdam en Gouwe-Rijn- niet voldoende, een doelpunt streek maalde dat ook in deze meer maakte dat ook deze be. genwoordigende taan»» pouie het doelpuntsaldo zou be- ker door de dames uit Leiden wüarin veel ledèn van veïSd- sllsse" dan wel en de Uidse regio U gewonnen, gingen uit Leiden en omgeving, beslag gelegd op de eerste plaats. Gecoacht door Gijs v.d. Leeden wisten de heren (o. 19 jaar) de volle winst te pakken door over winningen op de teams van de Kringen Den Haag en Rotter dam. Bij de jongens onder 16 jaar moest het doelpuntensaldo uitkomst brengen, daar de selec tie van Den Haag er slechts in slaagde een figurantenrol te ver vullen en de wedstrijd Rotter dam tegen Gouwe-Rijnstreek onbeslist eindigde. De 21-0 over winning van Gouwe- Rijnstreek op Den Haag bleek echter ruim voldoende daar de winst van Rotterdam op Den Haag 14-2 was. LEIDEN De jaarvergadering van de RC DIOK is bijzonder rustig verlopen. De plaats van vice-voorzitter Brandt, die wegens gezond heidsredenen moest stoppen met zijn werkzaamheden voor ae club, wordt voortaan ingenomen door Nico van Seggelen. Op de vergadering werd besloten een jeugdcommissie in te stellen. Ruud Breedveld werd aangezocht om het voorzitterschap hiervan op zich te nemen. De aanwas van leden was dermate groot, dat de club besloot volgend jaar met vier teams aan de competitie deel te nemen. De teams zullen volgend seizoen getraind worden door Girald, een werknemer van Estec die ooit in Frankrijk B. heeft gespeeld. Verder werd besloten een lustrumcommissie in te stellen, die de festiviteiten rond het vijfjarig bestaan moet organise ren. DIOK 2 is zaterdag gepromoveerd naar de eerste klas door in de kampioenscompetitie ongeslagen bovenaan te eindigen. Tegen de Adelborsten werd het in Naarden 12—12, genoeg om volgend seizoen de plaats, die DIOK 1 in de eerste klas heeft opengelaten, in te nemen. Met een team in de ereklas en een in de eerste klas, behoort DIOK tot de meest succesvolle rugbyclubs van ons land. meyer en Lissauer. Voor de voor het eerst bij Noordwijk uitkomende mej. D. Knot was er ook weinig eer te behalen. Allen in het herendubbel van Pasma en Asselbergs en in het ge- mengddubbel van het koppel Pasma/Van de Koogh lagen er nog winstkansen. De Leidse Hout, dat met 6-2 ruim klop kreeg van Westerhout uit Haarlem, mag nauwelijks nog de hoop koesteren zich in de Overgangsklasse B te kun nen handhaven. Alleen Peter Pauwels kwam sterk voor de dag. Eerste eiste hij in drie sets de enkel voor zich op, waarna hij, eveneens in drie sets, samen met Haasnoot de herendubbel pakte. Unicum had gisteren door met 6-2 te winnen nog kampioen in de tweede klasse kunnen wor den. maar verder dan een 5-3 nederlaag kwam men niet, Oud- Wassenaar speler Van Galen- Last legde het af tegen Van de Capellen (6-3, 0-6, 5-7) en Van Wijngaarden had uiteindelijk toch niet voldoende afweer te gen de kracht van Meyer (6-0, 6-7, 5-7). Het derde punt behaal den Arnold v.d. Capellen en Helma Kallenberg in hun mi xed. Lisse maakt goede kansen op een kampioenschap in de derde klasse. Gisteren werd voor de vierde maal gewonnen, dit maal moest Lucky Stroke 3 het ont gelden (2-6). Van onze sportredactie LEIDEN De jeugd van Swift, over het algemeen toch bijzonder succesvol, heeft het tijdens de kampioenschappen van Zuid-Hol land, danig af laten weten. Geen enkele ereplaats werd er behaald- Bij de junioren lieten Leen Jansen en Leen van Velzen het om onduidelijke reden afweten, maar Peter Post leek wat goed te gaan maken. Hij had met vier anderen de kuiten genomen, maar raakte, vlak voor de finish, bij een valpartijtje betrokken en zag zodoende een goede klassering aan zijn neus voorbijgaan. Van Herwerden uit Voorburg werd kampioen. Van der Tang en De Graaf 20ste. Bij de nieuwelingen werd favoriet Aart de Jong van Swift nauwlet tend in de gaten gehouden. Tweemaal werd hij teruggehaald en hij moest zijn ontactisch optreden bekopen met een ondermaatse klassering. Reinier Hoogkamer was, met zijn 13e plaats, de beste Swift-renner. Op een jeugdtoernooi in Den Haag kwam Swift heel wat beter naar voren. Bij de allerjongsten legde Simon van Wee ren zelfs beslag op de eerste plaats, terwijl Richard Albers het Swift succes completeerde door achter Van Wee ren als tweede te eindigen- Uitslag: 8-jarigen: 1. Van Weeren; 2. Albers. 9-jarigen: 5. Ruud Zomerveld. 10-jarigen: 4. John Erades; 5. Paul Albers. 11-jarigen: 3. Tonnie van Weeren. 12-jarigen: 2. Ronnie Boeff. 13-jarigen: 2. Alois Goosen. combineerden het best en legden beslag op de eerste plaats. Tweede werd het duo Cock van der Hulst/Maarten Zomerveld en derde Frans van Duuren/Jan Jansen. Zondag a.s. wordt in Lisse de tweede rit van de Rijn- en Bollenconv petitie verreden. Om acht uur worden de renners aan de start verwacht De jeugd start om half negen in Noordwijk. Van onze atletiekmedewerkster 34.62 m.; W. Duijvenvoorde ROTTERDAM/LISSE De da rn esploeg van de Lissense atle tiekvereniging De Spartaan heeft in Rotterdam tijdens de tweede hoofdklasse-competitie- wedstrijd een zevende plaats be haald met 13881 punten. De af wezigheid van Joke van Gerven, die op uitnodiging van de KNAU naar Sofia was afge reisd, kostte de Spartaan vele honderden punten. Ook andere hoofdklasse-ploegen moesten het zonder hun vedetten stellen: Ria Stalman (Sparta), Lida Kuys (DEM), Annemieke Bou- ma en Mieke van Wissen (Atmo- des) en Sylvia Barlag (Sagitta) gaven de voorkeur aan Turkije. Voor vele clubs was deze com petitiewedstrijd dus al bij voor baat gedevalueerd. De gedu peerde clubs hebben bij de KNAU protest aangetekend te gen de gang van zaken; temeer ook daar de KNAU de uitnodi ging niet via de clubs heeft doorgespeeld, maar de atletes persoonlijk heeft benaderd. De atletiekclubs zouden voor Zwar te Piet gespeeld hebben als zij de atletes dit snoepreisje wei gerden. De eerste plaats werd behaald door ADA met 16145 punten, 2. Sparta 15310, 3. DEM 15140. De beste Spartaanprestatie kwam op naam van Lyda Kortekaas met een worp van 40.26 m. bij het discuswerpen. Overige uitslagen: 100 m. M. Langezaal 13.6 sec., J. Mesker 14 sec.; 400 m.: H. Grimbergen 62.8 sec., A. van Dijk 68 sec.; 200 m.: F. Koomen 28 sec., 2. Duijven voorde 29.1 sec.; Hoogspringen: H. Glas 1.65 m., M. Langezaal I.55 m.; Verspringen: F. Koom en 4.68 m., A. van Dijk 4.76 m.; Discuswerpen: P. Kortekaas 33.52; Speerwerpen M. Korte- 27.78 m.; Kogelstoten M. Korte kaas 12.34; P. Kortekaas 9.94; 4x100 m. 52 sec. Van onze sportredactie LEIDEN Nora Bakker gaat niet terug naar Steeds Vooruit, maar zal volgend seizoen uitko men voor Scylla. De Leidse club kwam deze week tot over eenstemming met Nora Bakker, die feitelijk alweer ingelijfd was bij haar oude club uit War mond. Het aanbod van Scylla was echter dermate goed, dat. Nora Bakker op het laatste mo ment van gedachte veranderde en alsnog koos voor de club, waar andere „Bakkers" de scep ter zwaaien. Nora Bakker, vorig jaar Leids sportvrouwe van het jaar en deelneemster aan de Wereld kampioenschappen tafeltennis in Calcutta, speelde afgelopen seizoen voor de Middenstands- bank uit Amstelveen. Daarvoor - tenniste zij bij Steeds Vooruit, dat mede door haar inspannin gen de ereklasse bereikte. Sinds het vertrek van haar topspeel- ster is Steeds Vooruit steeds achteruit gegaan en speelt nu weer in de Afdeling Den Haag. Het damesteam van Scylla speelt net onder de ereklasse en met de komst van Nora Bakker zou het, uit verder erg jonge speelsters bestaande, team bin nen niet al te lange tijd de grote stap-kunnen wagen. Wat Nora Bakker betreft gaat dat gebeu ren, want zij heeft inmiddels besloten niet langer voor het Nederlands team uit te komen, maar zich slechts te richten op de competitie.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16