„Voetbal krijgt drie miljoen^ minder uit toto/iottopot" Jeugd van PSV sterker dan i4|ax EMMEN OVERWON PROBLEMEN EN WERD KAMPIOEN Topfunctionaris CRM sprak mond voorbij: Interland na vechtpartij beëindigd Schotland gelijk Jubileumtoemooi IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIII Kampioen zaterdagvoetbal Jos Coler:Beslist niet meer dan twee teams in UEFA-toernooi" Militairen in wk. voetbal Scheidsrechters staaktbn uit „economische overwegingen" Lotto en supertrio Winnende cijfers Nederlandse lotto. 1 - 7 - 11 - 15 - 19 - 40. Res.getal: 22. Aantal deelnemers: 938.640. Inleg: 3.747.356 gulden. Prijzenbedrag: 1.879.229.-. eerste prijs (incl. jackpot) 722.233,-. tweede prijs: 177.199,-. derde prijs: 266.999,-. vierde prijs: 355.998,-. vijfde prijs: 355.998,-. Uitslag Supertrio: 1. nummer 1 (Manza Buiten zorg, W. Duivenvoorden) 2. nummer 3 (Kolibri, A. Mol- lema) 3. nummer 7 (Leos H. G. Gommans) Totale omzet: 62.737,- Uitkering per juiste voorspel ling (1-3-7): 106,20. Winnende getallen Duitse Lotto: 10-12-31-38-43 - 49. Res.getal: 18. Winnend getal ..Spiel 77": 1163328. Dar es Salaam Vijfenzeven tig minuten waren gespeeld van de wedstrijd Tanzania- Ethiopië toen een algemene vechtpartij ontstond. Toen de balans kon worden op gemaakt, moesten twee spelers van Tanzania van het veld wor den gedragen en twee van Ethiopië in het ziekenhuis wor den opgenomen. Twee andere Ethiopiërs konden na behande ling aan een uit de kom gescho ten schouder en diverse verwon dingen naar huis. Ethiopië stond bij de 75e minuut met 3-0 achter. De wedstrijd, die gold voor het Olympisch kwali ficatietoernooi, werd gestaakt. De eerste ontmoeting was in een gelijkspel geëindigd. Tanzania heeft zich geplaatst en komt uit tegen Soedan, dat Egypte ver sloeg, in Khantoem, met 1-0 en de eerste wedstrijd met 1-1 ge lijk had gespeeld. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Roemenië en j BOEKAREST In Boekarest hebben gisteren de ploegen van Roemenië en Schotland tegen elkaar gelijk gespeeld: 1-1. Bij de rust was de stand 1-0 in het voordeel van de Roemenen. Het was een wedstrijd in groep vier van -het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. Voor Schotland scoorde McQueen in de 89e mi nuut, voor Roemenië Georgescu in de 22e minuut. Er waren 80.000 toeschouwers. De stand is: Spanje 4 2 2 0 6 6-4 Roemenië 4 1 3 0 5 8-3 Schotland 3 0 2 1 2 3-4 Denemarken 3 0 12 1 2-8 Amsterdam PSV heeft het internationale jubileumjeugd- toernooi van AJAX gewonnen door in de finale de organise rende vereniging met 21 te verslaan. De ruststand was 1—0 voor de jeugdige Eindhovena- ren door een treffer van De Groot in de 32e minuut. Iers. In de strijd om de derde en vierde plaats versloegen de Belgen Leeds United met 20. Scoreverloop: 28. Leemans 1—0 77. Degelaar 20. Scheidsrech ter Beek, toeschouwers: 7500. i Jo van Marle: „Ik weet In de 61e minuut maakte Kok gelijk, maar FranQois bracht de eerste prijs toch bij PSV door een doelpunt in de 76e minuut. FranQois werd met vier treffers topscorer van het toernooi en kreeg van de A-selectie van AJAX een horloge aangeboden. Parkinson van Leeds United werd uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. Het Bel gische Anderlecht is als derde geëindigd in het jubileumtoer- nooi van AJAX voor jeugdspe- AMSTERDAM Na een zeer spannende finale tegen Rood Wit A heeft Emmen in Amster dam de nationale titel bij de amateurs veroverd. Een fel aan vallend Rood Wit A heeft Em men voor vele problemen ge steld. Doelman Koster (later vervangen door Pomp) heeft di kwijls de hulp van zijn verdedi gers Kruize en Rossein nodig gehad om doelpunten te voor komen. Rood Wit kreeg de beste kmtsen, maar Frans Reuser en Betlem „weigerden" vooral voor de rust hardnekkig te sco ren. Ook in de tweede helft was Rood Wit sterker. De counters van Emmen waren echter zeer gevaarlijk, wat in de 58e minuut tot uitdrukking kwam. Symons beging even buiten het straf schopgebied een overtreding, Rossein nam de vrije schop zo bekwaam dat Meijerink zijn ploeg aan een voorsprong kon helpen: 0-1. Rood Wit was echter totaal niet aangeslagen en ging nog fanatieker in de aanval. Vijf minuten na de openingstreffer van Emmen had Betlem, na tal van vergeefse pogingen, succes Emmen werd hierna totaal in de verdediging teruggedrongen maar kon stand houden hoewel Frans Reuser nog enkele malen de gelegenheid kreeg de stand in het voordeel van Rood Wit A ZEIST Er leek op de begroting geen weerwoord te komen vanuit de bondsvergadering die de KNVB zaterdag in het Sportcentrum in Zeist hield. Toen stapte Gerard Bouwer (FC Dordrecht) naar het spreekgestoelte. Langs zijn neus weg onthulde hij: „U gaat er wel van uit dat uit de opbrengst van lotto/toto bijna twaalf miljoen zal worden ontvangen, maar van een hooggeplaatste ambtenaar van CRM heb ik vernomen dat het bedrag een goede drie miljoen minder zal worden". Consternatie achter de groene tafel, waar o.a. Jo van Marle (amateurvoetbal) zat die zitting heeft in de lotto/toto-commissie. Van Marle: „Uit hoofde van die functie Bouwer fijntjes: „Wel uit andere hoofde?" weet ik van niets. Die hoge ambtenaar zit helemaal niet in het lotto/toto-bestuur en op 10 juni gaan we pas praten". Er bleek in elk geval dat drs. Jan van Gorsel Bouwer aarzelde niet de naam te noemen zijn mond voorbij had gepraat, waarover vooral Henk Burgwal, secreta ris-penningmeester van de KNVB, zich kwaad maakte. „Hierover is het laatste woord nog niet gesproken", zei hij. De eerste begroting die in de voorjaarsvergadering kon worden voorgelegd voor heen gebeurde dat altijd in november en dan was het hondsjaar al halverwege werd tenslotte toch aangeno men. Van Marle deed de toe zegging dat de cijfers, die de KNVB uit de opbrengst van lotto en toto verwacht, niet uit de lucht zijn gegrepen. „Het is mogelijk dat we minder krij gen maar ook dat we meer ontvangen. Dat hangt ook af van de bestedingen die wij op het oog hebben en moeten worden goedgekeurd. We zul len zeker geen bestedingen aangeven die niet aan de voor waarden voldoen. Mochten we minder krijgen, dan zal de be groting la minute worden aangepast". Bouwer had aan gevoerd dat de begroting niet kon worden aanvaard als de cijfers niet vast stonden en wilde uitstel tot de najaarsver gadering. De woorden van Jo van Marle stelden de afgevaar digden van betaald- en ama teurvoetbal echter voldoende gerust. - Voorzitter Wim Meuleman, za kelijk en bekwaam leiding ge vend aan de vergadering, had in zijn openingswoord gespro ken van een „historische ver gadering", omdat het de laat ste keer was dat men bijeen was als KNVB-oude stijl. Meu leman betreurde het dat de begroting zo afhankelijk was van lotto en toto, een gesplitste begroting van KNVB, betaald en amateurvoetbal omdat op 30 november 1974 de zelfstan digheid van de secties een feit werd. De voorzitter kon niet heen om de gebeurtenissen die enige dagen tevoren in en (ver) om het Pare des Princes wa ren voorgevallen bij gelegen heid van de Europa Cup-fina le. „Daar is enorme schade toegebracht aan het voetbal. Als we de hele zaak als sport leiders niet beter in de hand houden, gaan we de verkeerde kant op. Hoewel het toenemen van agressiviteit en verruwing ook een maatschappelijk ver- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiinn ZEIST Jos Coler, de Nederlandse vertegenwoordiger in de UEFA, heeft pertinent ontkend dat ons land in het volgende seizoen met meer dan twee teams in het UEFA-Cuptoernooi vertegenwoordigd zal zijn. „Dat is een canard van een ochtendblad geweest", aldus Jos Coler die zaterdag op de bondsvergadering van de KNVB te Zeist aanwezig was. „Ik praat er bij de UEFA steeds over met als argument dat Italië mijns inziens minder speelt dan het Nederlandse clubvoetbal en drie ploegen mag inschrijven. Ik vecht tot nu toe vergeefs. Indien ik al succes zou hebben gehad, dan zou een groter aantal Neder landse ploegen toch pas in het seizoen 1976-1977 worden toegelaten. Mocht er nog een afmelding komen, dan wordt om die plaats door zes landen geloot maar er is geen ploeg die zich heeft teruggetrok ken, dus daarin zit evenmin een mogelijkheid. Nogmaals, dat bericht was een canard. Nederland heeft twee ploegen in dat toernooi en er komt er het aanstaande seizoen beslist geen bij." Jos Coler: „Die ene komt er niet bij. Het blijven er twee". schijnsel is, druk ik sportlei ders, trainers en allen die met voetbal te maken hebben op het hart te proberen het voet bal clean te houden en daar alles aan te doen". Medailles Nadat de gebruikelijke me dailles voor het veroveren van het kampioenschap (aan de heer Groeneveld van PSV) en van de beker (aan drs. Arons van FC Den Haag) waren uit gereikt, volgde kritiek op het toenemen van het personeels bestand van het KNVB-bureau (afdoende weerlegd door Henk Burgwal) en de exploitatie van het Sportcentrum die steeds nadeliger uitvalt. De grootste oorzaak daarvan was het KNVB-Sportcentrum, dat als dienstverlenend bedrijf geen horecaprijzen kan rekenen, sterk stijgen. Meuleman: „We hebben toevallig door drie des kundigen die stage moesten lopen een (gratis) rapport kun nen laten uitbrengen en we hebben de directeur van het Sportcentrum nadrukkelijk verzocht de kosten in de hand te houden, want we willen graag quitte spelen". In een knappe toelichting betoogde Jo van Marle dat erop zal worden aangedrongen dat het Sportcentrum van hogerhand op dezelfde wijze zal worden behandeld als „Papendal", want ook Zeist wordt bepaald niet alleen gefrequenteerd door voetballers". Amateurorgaan De heer Kamman (amateur voetbal) kwam met de mede deling dat er een apart orgaan naast de KNVB'er zal komen voor het amateurvoet bal waarvoor de gelden al ter beschikking zijn gesteld. Nico de Doelder (afd. Den Haag) meldde evenwel dat de Afdelingen over het algemeen weinig geporteerd zijn voor een apart orgaan. „We i op dit punt niet nakal elkaar gaan werken want we behoren tot één bond". Wim Meuleman: „We willen tot een algehele, betere voorlichting komen en daaraan gaan we op korte ter mijn iets doen maar het mag geen grote sommen geld gaan kosten. Binnenkort komen we met een plan". In de wandel gangen bleek later dat het amateurvoetbal hoogstwaar schijnlijk zelfstandig optre den, nietwaar toch tot het uitgeven van een eigen blad zal overgaan. Er zijn al plan nen ontwikkeld. Een beroeps journalist zal het hoofdredac teurschap vervullen, bijge staan door free lance-krach- ten. Of die plannen worden uitgevoerd, is een kwestie waarover het totale amateur voetbal (zondag, zaterdag en afdelingen) zal moeten beslis- Bij het bespreken van de ze telverdeling in het bestuur- nieuwe-stijl (wijziging regle menten) deelde voorzitter Meuleman mede dat hierover nog nader overleg moet vol gen met de fusiepartners, van wie de NKS nog geen gelegen heid had gehad met de achter ban te praten. Wim Meuleman was er vast van overtuigd, dat de bespre kingen tot een goed en voor ieder aanvaardbaar einde zul len worden gebracht. Hij vroeg wel het zittende bestuur te handhaven tot uiterlijk 1 januari 1976 teneinde tot over eenstemming te kunnen gera ken, waarbij hij op de vraag van Nico de Doelder of het bestuur-nieuwe-stijl in" elk ge val doorgang vindt ook als de besprekingen niet zouden ver lopen zoals Meulëman denkt, met een volmondig „ja" ant woordde. Directeuren De heren Metzlar (Heeren veen) en Troost (Zwart - Wit '28) voerden, in (wederom) knappe betogen, bedenkingen aan tegen het amendement Gerard Bouwer: „Drie miljoen minder". van het amateurvoetbal dat behelsde „voor de verenigin gen betaald voetbal die deelne men aan de amateurcompeti ties, met uitzondering van de juniorcompetities, wordt het aantal uit te brengen stemmen gesteld op één". De woorden discriminatie en beknotting van stemrecht vielen zelfs. Het amendement werd ingetrok ken. Metzlar brak nog een lans voor de „gemengde verenigin gen". Hij zei: „In kleinere plaatsen is de enige mogelijkheid het betaald voetbal te behouden, een gemengde vereniging en de amateurs willen een schei ding in die verenigingen". Mr. Hogewoning, voorzitter be taald voetbal: „We gaan hier over praten met het amateur voetbal". Van Marle: „Wij blijven bereid hierover van gedachte te wisselén". Voorzitter Meuleman kon snel ler dan anders de vergadering sluiten er wachtte dan ook een interland op de TV en deelde bij het scheiden van de markt nog mede dat er wordt gewerkt aan de professionali sering in het voetbal in die zin dat wordt onderzocht of het mogelijk, en betaalbaar, is een directeur betaald voetbal, een directeur amateurvoetbal en een econoom aan te trekken. HERMAN VAN BERGEM. De uitbundigste speler van Emmen is de meest rechtse, Meijerink die het „dure doelpunt" voor zijn ploeg maakte. Links Mid- deljans en in het midden Meertens. Drentse suppor ters, die met niet minder dan tweëentwintig bussen vol hun ploeg hadden bege leid, deden wat gebruikelijk is na een kampioenschap: de spelers in de lucht. ROTTERDAM Het Neder- landse militaire voetbalteam, dat begin juli in West Duits land deelneemt aan de eindron den van het toernooi om het CISM-kampioenschap (het offi cieuze wereldkampioenschap voor militaire landenploegen) is ingedeeld in groep A. Neder land speelt daarin tegen Grie kenland, Nigeria en Koeweit. De b-groep bestaat uit West Duitsland, Iran Kameroen en Syrië. te brengen, maar de Amster damse middenvelder faalde we derom. Het gelijke spel was voor Em men voldoende om de kam pioenstitel te behalen. Scoreverloop: 58. Meijerink 0-1. 66. Betlem 1-1. Scheidsrechter Van Kessel. Toeschouwers: 6300 De eindstand- Emmen 4 1 3 0 5 7 RBC 4 12 14 5-( Rood Wit A 4 0 3 1 3 5-( Spijkenisse is karn- pioen van het zaterdag* voetbal. Zaterdag won de, ploeg in Veenendaal met 2—1 iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiii BUENOS AIRES Voor de tweede keer in drie weken hebben de Argentijnse scheidsrechters za terdag besloten tot een algehele staking. Beweegre den is het ontslag van honderd regionale scheids rechters uit „economische overwegingen". De eer ste keer, veertien dagen geleden, werd de staking uitgeroepen omdat een collega was gearresteerd wegens „fraude". Door de staking zijn twintig eerste- en tweede-divisie wedstrijden van het afge lopen weekeinde afgelast.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14