NIEUW DIERENOPVANG- CENTRUM IN NOORDWIJK Woningen in de Dr. van Rhijnstraat worden rerenoveerd in plaats van afgebroken Voorschoten: nog geen nieuwe wethouder Vijftig jaar christelijk onderwijs in Valkenburg Zestig jaar lief en leed Hulp aan ongehuwde aanstaande moeder gecentraliseerd PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 MEI 19 NOORDWIJK Na weken van voorberei ding en noeste vlijt is het Dierenopvang centrum Noordwijk gereed gekomen. Men kan het vinden op het erf van "Wildoord" aan de Gooweg 38, ingang tegenover het bekende café-restaurant "De Nachtegaal". Het nieuwe centrum is bestemd voor de eerste opvang van zwerfdieren, voorname lijk honden en katten. De afdeling Noord- wijk van de Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming heeft daartoe op "Wil doord" een schuur aangekocht, waarin voorheen houthandel Dekker was geves tigd. In deze schuur zijn een vijftal hon denhokken aangebracht, en verder nog zes kleinere hokken voor katten en dergelijke dieren, alsmede een buitenren. Ter bespa ring van de kosten is het werk door de. leden zelf uitgevoerd en daarbij hebben een drietal jonge politiemannen, de heren N. F. M. Langeveld, P. Hellendoorn, beiden uit Noordwijk, en de rijkspolitieman M. van Dijk uit Noordwijkerhoüt, zich bijzon der verdienstelijk gemaakt Samen met mevrouw Buseman hebben deze dieren vrienden de zieltogende afdeling van Die renbescherming nieuw leven ingeblazen. Mevrouw Buseman is secretaresse in het nieuwe bestuur, terwijl de heer Hellen doorn de functie van asylbeheerder gaat vervullep. De inrichting van het Dierenop vangcentrum is een der eerste aktiviteiten van dit bestuur. Burgemeester mr. J. M. Bonnike zal zaterdagmiddag, 31 mei a.s. om 2.45 uur, de opening verrichten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de afdeling de gelegenheid openstelt om die ren, die zich in het opvangcentrum bevin den, tegen een geringe vergoeding uit te zoeken en mee te nemen. Inlichtingen zijn te bekomen bij: P. Hellendoorn, De Ruyter- straat 47D te Noordwijk, tel. 11262; N. F. M. Langeveld, Anemoonstraat 28 te Noord wijk, tel. 10393; en M. van Dijk, p/a Maan dagse Wetering 61 te Noordwijkerhoüt, tel. 2366. LEIÓERDORP De woningen in de Dr. Van Rhijnstraat zullen waarschijnljk worden gereno veerd en niet, zoals eerst in de bedoeling lag, worden gesa neerd. Een meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening adviseerde gisteravond b en w het uit 1971 stammende raads besluit deze buurt te saneren in de trekken. Wethouder E. Drenth zegde de commissie toe spoedig met andere voorstellen voor de Dr. Van Rhijnstraat te zullen komen. De commissie ging akkoord met het voorstel van het college grond aan te kopen van de heer Koetsier aan de Achthovener- weg ten behoeve van een aan te leggen fietspad. De resterende grond voor dat fietspad zal wor den onttrokken aan de berm van de Achthovenerweg. De voor een mogelijke manege in De Bloemerd benodigde grond de commissies financiën en onderwijs zullen vanavond ad vies uitbrengen over het al dan niet realiseren van deze manege mag van de commissie ruim telijke ordening in erfpacht worden uitgegeven. Alleen de emotioneel bij de ruitervereni- ging betrokken PvdA'er J. Beze- mer sputterde nog even tegen omdat hij meende dat de ruiter- vereniging Liethorp daarbij achtergesteld zou worden bij de andere sportverenigingen in De Bloemerd. Zeer lang hield de commissie ruimteljke ordening zich gister avond bezig met de behandeling van de nota uitgangspunten Buitenhof. Daarbij beperkten de commissie-leden zich tot het plaatsen van opmerkingen in de marge. Tot een wezenlijke dis cussie over de uitgangspunten kwam het niet Het voorstel van b en w werd vrijwel onveran derd ondersteund door de com- Slechts op enkele punten week de commissie duidelijk af van het voorstel. Zo mag er maxi maal tien procent hoogbouw ko men in De Buitenhof. Deze aan het beleidsplan ont leende bepaling werd door de commissie staande gehouden te gen het advies van de stede bouwkundig adviseur in. Deze meende dat hij daardoor bij de uitwerking van De Buitenhof te veel beperkingen krijgt opge legd. De verdeling van de ongeveer 1.500 woningen die dit laatste uitbreidingsplan zal gaan tellen, ©ver de verschillende sectoren zal eerst worden vastgesteld na dat de resultaten bekend zijn van het regionaal woningmark tonderzoek dat binnenkort zal worden gehouden. ï)e WD'er F. G. E. van Haers- ma Buma stelde daarbij wel als eis dat, ongeacht de uitslag van dat onderzoek, het (elitaire) ka rakter van Leiderdorp behou den moet blijven; „Er zullen vooral woningen in de vrije sec tor moeten worden gebouwd in Buitenhof', aldus de WD'er. „Wat dat betreft, zitten we hier in Leiderdorp met een grote achterstand vergeleken met het landelijk gemiddelde". Een stel ling die door wethouder Drenth overigens met kracht werd be streden. Afscheid dir. gemeentewerken LEIDERDORP - Morgen zal de gemeente Leiderdorp officieel afscheid nemen van W. F. Bui tendijk als directeur van de ge meentebedrijven en comman dant van de vrijwillige brand weer. Hem zal ter gelegenheid van dit afscheid, hij heeft de pensioengerechtigde leeftijd be reikt, een afscheidsreceptie wor den aangeboden. Deze heeft plaats in de Scheppingskerk aan de Laan van Ouderzorg vrijdag van 17.00 tot 18.30 uur. Ter gelegenheid van de opening van de Christelijke School van Valken burg in 1925 werd deze opname ge maakt. We zien hier de gaslampen en vóór de fraaie wandplaten het schoolbestuur, het onderwijzend per soneel en enkele dorpsnotabelen. Onder hen Dominee Hermanides. Hoofd- meester Haantjes staat als derde man van rechts op de foto. De gebroeders Haantjes liggen, zoals toen gebrui kelijk was. model vóór het gezel schap. Van onze correspondent Valkenburg In 1925 werd in Valkenburg het open baar onderwijs afgeschaft Daarvoor in de plaats kwam toen christelijk onderwijs. 50 jaar lang dus Christelijk onderwijs in Valkenburg; een gebeurtenis die niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De feestelijkheden zullen enkele dagen duren. Morgen zal er een bijeenkomst zijn, om 10.00 uur in de Ned. Herv. Kerk, voor de kinderen, leerkrachten en het bestuur. Als opening van de festiviteiten wordt dan een korte dienst gehouden. In deze dienst zal Ds. Anth. v.d. Berg voorgaan, oud hoofd van de school. Voor de kinderen zal er vrijdagmiddag een groot feest zijn in het dorpshuis. Het programma hiervoor is nog een verrassing. Alle oud-leerlingen van de school, en dat moeten er heel wat zijn na 50 jaar, zijn uitgenodigd voor een reünie in het huidige schoolgebouw aan de Broekweg. De reünie is op zaterdag 31 mei en begint om 16.30 uur. Hieraan gaat een receptie vooraf in de Gemeenschapsruimte van de school, tussen 15.00 en 16.00 uur. Er worden vele oud-Valkenburgers verwacht. die 's avonds om half zeven begint zal waarschijnlijk de oud-voorzitter van de schoolvereniging, Ds. D. Lek- kerkerk uit Mennersga (Fr.) voor gaan. Aan de start van het Christelijk onderwijs in 1925 ging ongeveer een jaar voorbereiding vooraf. Op vrijdag 16 mei 1924 begonnen deze na een bijeenkomst van een klein groepje. Al spoedig bleek er voldoende belang stelling te bestaan in Valkenburg om een vereniging op te richten. En die vereniging bestaat dan ook nu al 51 jaar. Van het eerste bestuur zijn nu nog drie leden in leven. Tot 1973 is het christelijk onderwijs .alleen' gebleven in Valkenburg. In september ging toen opnieuw een openbare school van start. Voor beide schooltypen bleek in Valkenburg voldoende behoefte te zijn, zodat niet, zoals in 1925 gebeurde, de een voor de ander moest wijken. Lisse In de vergaderzaal van de Pauluskerk in Lisse heeft gister middag de oud-voorzitter van de woningbouwvereniging „Volks belang" de heer P. v. Leeuwen, officieel de eerste sleutel uitge reikt aan de eerste bewoner van 84 in de Fazantstraat te bouwen premiekoopwoningen van de Stichting ter Bevordering Eigen Woningbezit Lisse. De eerste be woner is de heer R. J. Stembert, die met nog zeven Lissenaren deze wéék zijn intrek in de nieu we behuizing heeft genomen. De 84 woningen vormen tezamen een groot doorstroomproject In de nieuwe woningen komen practisch alleen leden van de woningbouwvereniging Volksbe lang te wonen. Op de foto de nieuwe bewoners. Oud-rector Rembrandt overleden Van een onzer verslaggevers Leiden De oud-rector van de Rembrandt-scholenge- meenschap, dr. J. W. Blom, is deze week na een lang ziekbed op 67-jarige leeftijd overleden. De heer Blom was van 1960 tot 1973 rector van- Rembrandt. Zijn stoffelijk overschot wordt morgen ge cremeerd in het Cremato rium Ockenburgh te Den Haag. Van onze correspondent Voorschoten De gemeente raad van Voorschoten kwam gisteravond nog niet toe aan de verkiezing van een nieuwe wet houder in de vakature van me vrouw ir. De Ruiter. Op verzoek van de CDA-fractie werd het voorstel van de agenda afge voerd, omdat de CDA-kandi- daat nog niet alle vereiste papie ren gereed had. De kandidaat van het CDA is de heer L. L. Marselis. De nota gronduitgiftebeleid werd verdaagd tot de volgende In het kader van de bevordering van de werkgelegenheid heeft Voorschoten een dotatie ontvan gen uit het gemeentefonds, waardoor enige extra werken kunnen worden uitgevoerd zoals het maken tot een speelstraat van de Donklaan, asfaltering van diverse wandelpaden, ver nieuwen van kozijnen in woon- wetwoningen en verbouwing van het hoofdgebouw van het voormalige M.O.C.-terrein tot garage en werkplaats van open bare werken. De raad ging akkoord met alle voorzieningen, behalve het as falteren van enige wandelpaden. Hierover wilden alle fracties nog nadere inlichtingen. „Wie wil er nog een boom opzet ten over de linden op de Voor straat", vroeg een goed op dreef zijnde burgemeester aan de raad. Er waren twee leden. Zo wel de heer Visser (PPV) als drs. Ter Mul (CDA) vroegen zich af of het voorstel tot het beschikbaar stellen van een kre diet van 36.000,- voor de res tauratie van 20 iindebomén op de Voorstraat wel een goede" zaak is. Staatsbosbeheer ziet weinig heil in chirurgisch ingrij pen, terwijl de boomchirurg de bomen na behandeling nog een levensduur geeft van rond 50 jaar. De heer Visser zag meer heil in het kweken van nieuwe linden in de tuin van de beplan- tingsdienst, die ter vervanging aanwezig zouden zijn zodra een Wethouder Eveleens noemde de bomen op de Voorstraat het „openlucht monument" dat on vervangbaar is. Voor gemiddeld 1.800,- per boom is deze res tauratie voordeliger dan het aanbrengen van eventuele vol wassen nieuwe bomen, die waarschijnlijk anders gesnoeid zouden zijn en daarom het ka rakter van de Voorstraat zou den aantasten. Ook dit maal zal subsidie aangevraagd worden, evenals beide voorgaande ke ren, waarover nog steeds een uitspraak gedaan moet worden door het ministerie van CRM. De te nemen verkeersmaatrege len zoals het plaatsen van voet gangerslichten op de Prins Bernhardt aan een een inhaal- verbod op een gedeelte van de Leidseweg kregen na uitvoerige discussies de volledige steun van de gemeenteraad. Het op heffen van de Prins Bernhard- laan en de Beethovenlaan als voorrangswegen verkreeg niet de steun van de VVD-raadsle- den De Keuning, Van Dalen en mevrouw Bloembergen. Van onze correspondent NOORDWUK - Deze week was het zestig jaar geleden dat Hendricus Vink en Wilhelmina van Egmond in het raadhuis van Noordwijk in de huwelijksboot stapten. De bruidegom, Noord- wijker van geboorte, weet van aanpakken. Al jaren lang drijft hij een rijwielhandel en repara tie-inrichting. Aanvankelijk, toen hij nog in de bollen en later in de bouwvakken werkte, oefende de bruidegom het fietsenmaken als vrijetijdsbesteding uit. Tus sen deze bedrijven door voer hij ook nog op de koopvaardij en daarna op een trawler. De bruid is een Voorhoutse. Zij werkte destijds bij Jan Vink, een broer van haar man, die een café had aan de Jan Kroonsweg. Oudere Noord- wijkers weten dat nog wel. Trots is het diaman ten paar op hun kroost en kleinkinderen. Men ziet bruid en bruidegom hun 78 en 80 jaren nog lang niet aan en beiden genieten nog van een goede gezondheid. Blij en dankbaar hebben zij met de hunnen een vrolijk feest gevierd. Warmondse bejaarden in radio-studio Van onze correspondent WARMOND Gisterenoch tend rond half tien vertrok ken drie autobussen met Warmondse bejaarden onder een stralend zonnetje voor het jaarlijkse uitstapje. Doel van de reis was de KRO-stu- dio, waar opgenomen werd Hans v. Willigenburgs „Van 12 tot 2". De Warmonders troffen het bijzonder, want het werd de 1500ste uitzen ding. Een feestelijk program ma dus met extra veel arties ten. Het werd bijzonder leuk gevonden artiesten als Rita Corita, Ben Cramer, Ria Valk en Gerrit den Braber eens in levende lijve te zien i.p.v. op de beeldbuis. Er werd na afloop in Vleuten uitgebreid gedineerd. Terug in Warmond werd het gezel schap om half negen met muziek welkom geheten. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De twee in Leiden werkzame bureaus voor hulp aan ongehuwde aanstaande moeders hebben een stapje dichter naar een fusie gemaakt. Gisteren hielden de Hendrik Pierson Stichting en het bureau Moederhulp „open huis" in hun gebouw aan het Terweepark. De Hendrik Pierson Stichting had zich in dit pand al eerder gevestigd. Ook het kantoor van het bureau Moederhulp heeft nu een plaatsje in het pand gekregen. Al meer dan vijf jaar werken de beide bureaus zeer nauw samen. Er wordt een beroep gedaan op dezelfde specialisten en vertegen woordigers van beide bureaus voeren al enige jaren regelmatig teambesprekingen met elkaar. De groep tot wie zij zich richten; de ongehuwde aanstaande moeder, is dan ook dezelfde. „De verwachting is dat een landelijke fusie van de twee organisa ties over een maand een feit zal zijn", aldus een vertegenwoordiger van bureau Moederhulp. „De regionale bureaus zullen daarna in eenzelfde stichting worden ondergebracht". In 1974 werd door 97 vrouwen een beroep gedaan op het bureau Moederhulp. Van de nieuwe aanmeldingen (39) kwamen er slechts acht op eigen initiatief. Meer dan de nelft van de vrouwen die een beroep op Moederhulp deden (25) waren minderjarig. Zeventien hulpvraagsters waren afkomstig uit Leiden. De overigen kwamen uit plaatsen in de Leidse regio. Drie maanden geëist tegen Leid inbrekers Van rechtbankverslag DEN HAAG/LEIDEN - Hoe* de officier van justitie bij Haagse rechtbank slechts tw diefstallen tenlaste had gelej zouden de 23-jarige bloemenv» koper en 22-jarige timmermj beiden uit Leiden, heel üj meer activiteiten op het gebij van inbraak en diefstal hebh ontplooid. In de nacht van 24 op 25 ju| van het vorig jaar werêi uit et auto, die op de parkeerplaa Wilddreef te Leiderdorp ston o.a. een recorder, suède jac colbert, rijbewijs, paspoort i dergelijken gestolen en in i nacht van 28 op 29 juni uit e box van een flat aan de Agaat laan te Leiden, een werpheng landmetersinstrumenten i reedschap. De officier wees erop, dat daa bij nogal wat vernielingen zi aangericht en eiste tegen ied van de verdachten 3 maandi gevangenisstraf, waarvan ei maand voorwaardelijk proeftijd van 2 jaar. Vonnis 10 juni. Heineken mag toch in De Vliet lozen Van een onzer verslaggevers ZOETERWOUDE - Gedeput» de Staten van Zuid Hollai hebben een verzoek van h Hoogheemraadschap van Del land, om Heineken Zoeterwoui te verbieden water te lozen de Vliet, afgewezen. Delflai deed dit verzoek, omdat mi vreest, dat de waterkwaliteit Delflands boezem sterk achte uit zou gaan. Men vreest zei calamiteiten, als de zuivering installatie niet of niet optima zou werken. GS en Rijnlan verweren zich echter. De insta latie zou aan de hoogste eisei voldoen. Delfland zou bever lozing op Oude Rijn zien, die vrijw langs het brouwerijcomple stroomt Dat zou echter betek< nen, dat het vuile water zich z gaan verspreiden in het moeilij verversbare water van Leidse grachten en singels. Sportdag in Rijnsburg Van onze correspondent RIJNSBURG Op het veld va Rijnsburgse Boys heeft gistere de sportdag plaats gevonde voor de vierde, vijfde en zes< klassen van de lagere schole 500 Kinderen deden hier aa mee. Voor de vierde klas i gens ging de prijs naar de 1 maschool. Voor de meisjes eve eens. Voor de vijfde klas jor gens ging de prijs naar de Scha kei, voor de meisjes naar i BeatrixschooL Voor de zes< klas jongens en meisjes ging c prijs naar de Julianaschool. D schoolprijs ging naar de Juli; naschool. Deze kreeg de wisse beker. De prijzen werden uitge, reikt door burgemeester Dl, Roos, die hiermee zijn eerst officiële daad verrichtte Rijnsburg. 's Middags was e, nog voetballen. De koningin Wij; helminaschool werd hierin kam-j pioen. Voor meisjes was er slag, bal. Ook hier werd deze schoo; kampioea Buitenlust viert feest Van onze correspondent OEGSTGEEST - De bouwvereniging Buitenlust Oegstgeest is gisteren de festivijj teiten rond het 50-jarig bestaai gestart met een f broodmaaltijd voor alle 65+-le den. De grote zaal van het gej meentecentrum een de Lijtwej, fungeerde als restaurant Mor genmiddag wordt in het ge meentecentrum van 15.30-17.311 uur gerecipieerd. Zaterdag avond is er in de kantine vai, de Marinebedrijven een feest, avond. Veilingen Roelofarendsveen, 26/5 Bloemen' Anjers: rood 26-41. tros 26-33, Yell. I Dusty 31-44. Lena 26-39, Arthur 30-41 j Le Reve 36-44, Charmeur 30-46. Car- naval( 39-40, overige 27-38. Rozen: Sonia. Baccara. Ilona, Super Star, La Minuette. Mercedes 24-52, Belinda. Esther. Ofarim, Garnette. Zo- rina, Marina. Yellow Belinda. Motrea. Carol, Marimba. Evergold. Gemengd, Diversen: Alium 14-17. Gerbera 2041, Lelie 25-41. Alstroemeria 23-45, Violie ren 16-31. Geranium 50-195, St. Paulia 70-90, Kaktus 50-140, Fuchsia 120-1 125, Perkgoed 16-23. Colville/Nanus: Rose Charme 185-210, 1 Spitfire 290-470, Robinette 235-245, Nymph 230-375, Alba 190-215, Am an- i da 240-385. Iris: Ideaal 95-135. Toreador 90-115, i Yellow Queen 85-110, Prof. Blauw 150-185. 1 Freesia: Ballerina 75-200, Aurora SO- I 150, Fantasy 100-175, Alaska 100-150, t Blue Heaven 130-265, Gold. Melody 100-205, Corona 100-140, overige 100- 175. Diversen: chr Spider 275-365, Dul- zendschoon 80-135, Gladiool 270-295, Pyrethrum 80-125, Bruidsanjers 40-90. J Anemoon 22-46, Lathyrus 27-95, Mar- i griet 65-90. Esther Read 160-240, Bro ei ea 115-165. Campanula 255-325. Katwijk. 28 mei. groenten Waspeen p. kist Al 18.00-23.10. All 6.10-20.00. BI 21.20-29.40, 811 3.50-7 80. O 14.00- 18.40, Cll 14.60-17.00; bloemkolen: 61 1 2.09-2.12. 81 1.51-1.53, 101 1.05; bos- peen I 1.27-1.55. II 56-1.31; bosuien i 11-42; boskroten 52-83; peterselie 40; i krulpeterselie 51; prei 37-88; rabarber 15-55; aardappelen 16-18; radijs 9-42. sla 22-32; spinazie 77-1.07; spitskool 61-78. Aanvoer: 3000 bosjes peen; 123.000 kg. wasoeen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4