Hockey-coach Van Heumen wil gedecentraliseerde training angerijs bleef leider maar vraag niet hoe! Spelers met beste vorm komen aan bod" lassink in de aanval in Olympiad ronde Belgen blijven vooraan in Giro Eigenaar won en verloor aan Henk van der Kraats Henri Buitenzorg niet naar Elite rennen in Stockholm ONDERDAG 29 MEI 1975 LEIDSE COURAN1 p\<:IN 17 an Tuyll èn an Vliet »ch naar Degoslavië (Van onze sportredactie) 1DEN/AMSTERDAM - Pie- van Tuyll en John van Vliet Den naar alle waarschijnüjk- jd toch meespelen met het derlands basketballteam, dat n 7 tot en met 15 juni deel- emt aan het Europees basket- 11 kampioenschap in Joegosla- liden zouden begin juni afrei- n naar Amerika om daar een mercursus te gaan volgen, eter van Tuyll, die aan de iversiteit vein Berkeley zou an studeren, heeft nog niets rnomen uit Amerika en heeft steravond gewoon met de oeg mee getraind. John van Vliet ligt de zaak iders. Zijn studie en reis zijn gepland, maar hij was bereid zaak uit te stellen, als het m financieel geen nadeel zou ileveren. De Nederlandse bas- tballbond heeft inmiddels een ilossing gevonden door Van iet de 1832 gulden terug te italen, zodat hij kan meespe- in Joegoslavië. /erigens bestaat de kans, dat eter van Tuyll, de 2.10 meter nge speler van het Delftse inch, volgend jaar zal uitko- len voor BS Leiden. De onder indelingen tussen de Leidse isketballclub en Van Tuyll zijn een vergevorderd stadium, eis van Van Tuyl is dat BS eiden hem aan een baan helpt. international studeerde dit ar af aan de rechtenfaculteit Leiden en schijnt veel te voe- i voor een terugkeer naar de ub die hij een paar jaar gele- n verliet Wim van Heumen (foto) maakte een einde aan een moeilijke periode voor het hockeyteam, dat niet wist waar net aan toe was. AMSTERDAM Dankzij Wim van Heu men is een eind gekomen aan de impasse waarin de coaching van het Nederlandse heren-hockeyteam sinds het toernooi om de wereldbeker in Guala Loempoer heeft verkeerd. Nadat het bondsbestuur John Elffers en Ab van Grimbergen vergeefs had benaderd om de door de spelers weggestuurde Cees Tania op te volgen is de 46-jarige leraar aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Tilburg Van Heumen de man die het zo ver weggezak te wereldkampioensteam van enige jaren geleden naar Montreal moet begeleiden. Dat Van Heumen pas de „derde keus" was voor de funktie van bondscoach deert de Brabander in geen enkele mate. „Waarom zou ik me daar druk om ma ken", zegt de in de hockeywereld met een veelvoud aan taken belaste Van Heumen, die onlangs tevens door Kampong werd aangetrokken als clubcoach. „We hopen dat we die belangen met elkaar vereni gen", verenigingen", deelde bondsvoorzit ter Ydenburg mee. De praeses maakte er geen geheim van met zijn medebestuursleden uiterst inge nomen te zijn met het aantrekken van de nieuwe coach. „Als hij ons voorstel niet had geaccepteerd", aldus Ydenburg, „zouden we in ernstige problemen zijn gekomen. Coaches liggen bepaald niet voor het opscheppen en de Olympische spelen naderen met rasse schreden". Wim van Heumen, de afgelopen twee jaar coach van MEP zelf is ook blij met zijn benoeming, waarbij hij assistentie krijgt van zijn voorgangers Cees Tania en Jules Ancion. Beide laatsten gaan zich bezig houden met scouting en rapportering. „Ik ben een voorstander van een gedecentra liseerde trainingsaanpak", deelde Van Heumen als een van zijn eerste plannen mee. „Ik hoorde vaak verhalen van een paar jongens die in een klein autootje naar de centrale training kwamen, het geen veel tijd kostte. Door de training voortaan op verschillende plaatsen te houden valt dat aspect weg. Mogelijker wijs stellen verscheidene oud-internatio nals, die zich in het verleden terugtrok ken vanwege het vele reizen, zich dan weer beschikbaar voor het Nederlandse Eisenpakket In een kort, helder betoog zet de nieuwe hockeycoach uiteen wat zijn visie is op bepaalde zaken die de Oranjeploeg be treffen. Buiten de gedecentraliseerde training noemt hij de eisen waarin spe lers volgens hem moeten voldoen. „In Montreal wordt gespeeld op een kunststofmat. Dat geeft enerzijds de mo gelijkheid tot technisch gaaf hockey, maar aan de andere kant stelt het grote fysieke eisen. Er is inmiddels vastgesteld dat het aantal speelminuten aanzienlijk groter is, doordat spelers meer aan de bal zijn. Het hele spel verloopt sneller, waarbij ook individuele acties vaker voorkomen. Ook aan het voetenwerk Een belangwekkend onderdeel van het betoog van Wim van Heumen die zich gisteren op het terrein van het Wagenaar- stadion in Amstelveen presenteerde, be treft zijn wijze van selecteren. „Ik ben niet van plan", aldus de nieuwe bonds coach (die overigens voor zijn werk niet wordt betaald), „nu al een selectiegroep samen te stellen en daar dan niet meer, of slechts hoogst noodzakelijk, van af te wijken. Bij mij spelen de hockeyers met de beste vorm van het moment. Daarbij speelt echter wel een rol, dat het goede toemooispelers moeten zijn, die elk op gemotiveerde wijze competitie spelen. Zo lang het Nederlandse team in toernooi- verband tot prestaties moet komen heb ik niets aan goede wedstrijdspelers, iede reen moet een heel toernooi kunnen spe len". Over de benoeming van Wim van Heu men is geen vooroverleg met de spelers geweest, ondanks het feit dat de hockey- bond groot gewicht toekent aan hun oor deel in zaken die de coaching betreffen. Niet voor niets liet het bondsbestuur de spelersmening dat Tania niet geschikt was om het Oranjeteam te begeleiden prevaleren boven een gunstig rapport van de toenmalige bondscoach en be stuurslid Bromberg. Desondanks ver wacht het bestuur geen moeilijkheden Beter Deze ziet overigens ook in zaalhockey een belangrijke bijdrage aan de technische en conditionele vaardigheid van de spe lers, temeer daar in Montreal op de egale kunststofmat wordt gespeeld. „Je hoort soms spelers klagen over ge brek aan conditie tijdens zaalhockeywed strijden, terwijl dezelfde jongens op het veld nooit ergens last van hebben. Dat duidt erop dat de conditie voor zo'n oppervlak beter moet zijn. Ook de tech niek van het slaan is anders. Daar moet ook intensief op worden getraind". Hij hoopt tijdens de voorbereiding op Montreal op medewerking van de compe titieleider. „Als er interlands worden ge speeld", aldus Van Heumen", moet de competitie naar zaterdag worden ver schoven, zodat we alles eind maart achter de rug hebben. Bovendien zal er ruimte moeten worden gecreëerd om toernooien te spelen, waarvan er in januari een gepland staat en bovendien een in Schot land is voorzien. „Volgens het bondsbestuur heeft Cees Tania positief gereageerd op de nieuwe constellatie, waarbij hij slechts een rol op het tweede plan speelt. Ook Van Heumen vertrouwt op een goede samenwerking. „Ik ben niet bang dat het mislukt", zegt hij optimistisch. En als het eventueel toch misgaat dan doet het me niets". FRANK WERKMAN DRACHTEN Arie Hassink zei het-zonder om wegen: „Als Caballero niet met Soka in de slag uas gegaan, had ik nu de Oranje trui gehad. Alleen had Caballero het nooit gered de achter- sland van het peloton op de kopgroep van meer dan vier minuten terug te brengen tot 2 minuten jm 2 seconden. Er zal wel weer flink met de •rtemonnee zijn gerammeld", schamperde hij na zevende étappe van Olympia's ronde, die werd :n door Piet van der Kruys, in de richting 'an Soka-ploegleider Ben van Erp (geen familie sponsor Jan van Erp) en Caballero, dat de 'ranje trui van Hans Langerijs dreigde te verlie- :n toen de elf mans kopgroep met o.a. Arie lassink en Frits Schur op 50 km voor de finish zodanige winst had behaald, dat Hassink in denkbeeldige leiderstrui reed. Maar in Drach- bleek de schade voor Langerijs en zijn kornui- mee te vallen: hij had nog 16 seconden over zijn voorsprong die hij voor gistermiddag opgebouwd. Langerijs bleef in het bezit van Oranje. Of dat te danken was aan de voor de hand liggende combine met de Soka's die in Peer Maas de snelste sprinter van het hele gezelschap hadden en die niet in de kopgroep waren vertegenwoor digd en derhalve belang hadden bij de hergroepe ring van peloton en kopgroep? „Ach, dat weet ik eigenljk niet zo precies. Ik vind het ook niet zo belangrijk", was het enige wat de Noord-Hollander wilde zeggen. Hij ontkende dus niet. daar aan de andere kant zal Hassink, bijgestaan door zijn ploegleider Herman Krott, moeilijk kun- bewijzen dat er van combine sprake was. Om over dat geld nog maar te zwijgen. Feit was echter Wel dat Soka in de eindfase opmerkelijk actief was in de eerste gelederen van het peloton. .Mijn jongens hebben gezien dat de ploegleiders met elkaar hebben gepraat. Daarna zat Soka maar te scheuren op kop van de groep en waren wij geklopt. Wij zijn altijd weer het slachtoffer", ver zuchtte de Amstel-ploegleider. „Ik heb met geen enkele ploegleider gepraat", weerlegde Soka's Ben van Erp echter. „We hebben tot nu toe wel drie étappes gewonnen, maar daar zijn we nog niet tevreden mee. Onze mannen hebben in het begin van de rit apathisch gereden", verklaarde hij de verhoogde activiteiten van zijn pupillen in de laatste fase, waardoor de machtsgreep van Has sink en Schür mislukte. COÖPERATIE Hassink en Krott mochten dan Caballero en Soka van een al te innige samenwerking betichten, zij zouden toch ook niet kunnen ontkennen dat de coöperatie tussen hun Amstel-ploeg enerzijds en Ketting, Batavus en Van Zandvoort anderzijds ook uitstekend verliep. Lenferink en Schür (Ket ting), Kuys en Van Lamoen (Batavus) en Van der Sterren en Van der Groezen (Van Zandvoort) ontpopten zich als driftige handlangers van de op het Oranje azende Hassink. Verboom en Jacobs van Caballero als bescher mers van leider Langerijs en Van der Kruys en Dohmen (Jan van Erp), die de belangen van André Gevers en Henk Lubberding hadden te verdedi gen, voelden er echter begrijpelijkerwijze in het geheel niet voor in de kopgroep enige activiteit te ontplooien. Maar zij slaagden er toch ook niet in het tempo te breken, voornamelijk omdat zij aan de staart van de groep opereerden en zich niet met het actief afstoppen bezighielden. „Nee, ze zijn niet lastig geweest. En als ze dat wel waren Bij de doortocht in Smilde werd er nog hard gestreden. Voorop ligt Schur. met daarachter Hassink, Lenferink en de latere etappewinnaar Piet van der Kruys. geweest, zou ik ook lastig zijn geworden", liet Arie Hassink later weten. De Jan van Erp-renners leden overigens niet alleen op het gebied van het ontre gelen van hun ontsnapping een pijnlijke neder laag. Zij zagen hun kopman André Gevers ook belangrijke minuten verliezen op Hassink en Schür. De voor Gevers weinige gelukkige ontwik kelingen tekenden zich overigens al af in de tijdrit, die voor de étappe naar Drachten (over 164 km) op de toeristenweg tussen Nijverdal en Holten werd afgewerkt. Weliswaar legde Gevers de 13,5 km tegen het uurwerk het snelst af, maar omdat hij op de linker-weghelft had gereden, werd hij beboet met 10 seconden straftijd, waardoor de overwinning terecht kwam bij Michel Jacobs van Caballero, die bijna geruisloos is opgeschoven naar de derde plaats in het algemeen klassement Jacobs' ploeggenoot en leider in de algemene rangschikking Hans Langerijs kreeg zelfs 20 se conden straf en belandde daardoor op de negende plaats in de rijdrit op 45 seconden achter Jacobs en 33 achter Gevers. Niet thuis Langerijs begon daardoor aan de rit naar Drach ten met zijn 162 km de langste van deze Olympia's ronde met een voorsprong van 2.18 minuten. In het eerste koers uur leidde Langerijs zelf de verdediging, maar toen Arie Hassink na 60 km bij Spier aansluiting kreeg met de even tevoren weg gesprongen Van der Sterren, Ver boom, Kuys, Van Trigt (later met pech gelost), Dohmen, en Lenferink, gaf Langerijs niet thuis. „Je kunt niet na elke bocht en na elk dorpje bij de eerste zitten, als er wordt gedemarreerd. Zo kon Hassink weg komen. Maar ik heb nu wel geleerd dat ik de komende dagen nog attenter zal moeten rijden. In de groep die weg reed zaten twee jongens van mijn ploeg (Jacobs en Verboom)maar zij konden het tempo niet breken. En omdat er in het peloton nul kilometer per uur werd gereden, kon die kopgroep zo snel een grote voorsprong nemen. De renners van Amstel, gedroegen zich op kop van het peloton als cowboys. Maar dat is begrijpelijk, Wij wilden de aanval op de kopgroep openen en zij wilden alleen maar verdedigen. En het ritme breken. Het is logisch dat er dan wel eens wat gebeurt", aldus Hans Langerijs, die tot zijn genoegen kan constateren dat zijn naaste rivaal, de Belg Patrick Lefèvre zijn onervarenheid in het waaier-rijden moest bekopen met een ach terstand van een klein half uur. Intussen is Hans Langerijs met drie dagen „tops corer" op de Oranje-truilijst. Als het aan hem ligt blijft hij op kop. HARRY BRINK FORTE DEI MARMI - In de ronde van Italië heeft de Belg Patrick Sercu gisteren de 12e etappe gewonnen. Hij reed de 232 kilometer van Chianciano naar Forte Dei Marmi in 6 uur 32 minuten en 8 seconden. De tweede en de derde plaats wa ren ook voor Belgen, Henry van Linden en Roger de Vlaeminck finishten in de zelfde tijd als de winnaar. De Spanjaard Prancis- co Galdos blijft leider in het algemeen klassement UITSLAG 12e ETAPPE: 1 Sercu (Bel) 6 uur 32 minuten 8 seconden, 2. Van Linden (Bel) z.t., 3. De Vlaeminck (Bel) z.t., 4. Basso (Ita) z.t, 5. Elorriage (Spa) z.t, 6. Borgog- noni (Ita) z.t., 7. Lanzafame (Ita) z.t., 8. Salm (Zwi) z.t, 9. Perurena (Spa) z.t., 10. Lasa (Spa) z.t., 40. Kamper 6.32.08, 72. Fedor den Hertog z.t., 80. Nidi den Hertog z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Galdos (Spa) 70 uur 16 minuten 46 seconden, 2. Battaglin (Ita) op 23 3. Bertoglio (Ita) op 1.24, 4. op 3.30., 43. Fedor den Hertog 70.58.28, 79. Kamper 72.17.03, 81. Nicfi den Hertog 72.23.26. PORTHCAWL - Bill Nickson, die dinsdag in de tweede etap pe van de ronde van Groot Brittannië nog op de sprint werd geklopt door zijn landge noot Phil Edwards, won giste ren wel de sprint van een groep van 21 renners, die 24 kilometer voor de finish was ontsnapt aan het peloton. Door de etappezege van Nick son won de A-ploeg van Groot Brittannië voor de tweede maal het dagploegenklassement. De wereldkampioen op de weg, de Pool Janusz Kowalski, raakte kort voor het einde gewond toen hij een geparkeerde auto raakte. Kowalski reed de etappe wel uit. In het algemeen klassement behield de Tsjech Vladimir Von- dracek de eerste plaats. Gaby Minneboo zakte een plaats en neemt nu de vijfde positie in. DERDE ETAPPE: 1. Nickson (GBa) 3 uur 55 minuten 5 seconden, 2. Hansson (Zwe) z.t., 3. Kaczmarek (Pol) Z.L, 4. Nilsson (Zwe) z.t., 5. Craer (Zwi) z.t„ 6. Matusiak (Pol) z.t. Ronde-cijfers Uitslag van de tijdrit: 1. Jacobs (Cab) 18.34 (met tijdvergoeding 18.19); 2. Van der Helst (Bel) 18.35 (18.25); 3. Gevers (Erp) 18.36 (18.31); 4. Hassink (Ams) 18.48; 5. Huschke (Odl) en Schuer (Ket) 18.54; 7. Do- mosjilkin (Rus) 18.55; 8. Van Hel- voirt (Cab) 19.03; 9. Langerijs (Cab) 19.04. Uitslag van bet tweede redeelte: 1 Van der Kruijs (van Erp) 170 km. in 3 uur. 52 minuten en 14 seconden (met bonificatie 3.51.59); 2. Jacobs (Cab) z.t (met bon. 3.52.04); 3. Kuijs (Bat) z-t (met bon. 3.52.09); 4. Dohem (V. Erp) z.t.; 5. Verboom (Cab) z.t.; 6. Lenferink (Ket) z.t.; 7. Van Groezen (Zandv.); 8. Hassink (Amst) z.t.; 9. Van La- Het algemeen klassement Is: 1. Langerijs 24 uur, 37 minuten en 56 seconden; 2. Hassink 24.38.12; 3. Schur 24.39.22; 4. Gevers 24 39.40; 5. Jacobs 24.40.37; 6. Lubberding 24.40.38; 7. Pirard 24.41 07; 8. Huij- zen 24.41.23; 9. Kuijs 24.41.34; 10. Scheffer 24.41.40; 11. Van der Groezen 24.42.35; 12. Van der Ve- ken 24.42.47; 13. Dohmen 24.42.52; 14. Van Katwijk 24.43.10; 15. Ter Harmsel 24.43.25; 16. Van der Kruijs 24.43.29; 17. Spijker 24.43.33; 18. Van Lamoen 24.43.41; 19. Koot 24.44.36; 20. Hoogcndoorn 24.44.53. Algemeen ploegenklassement: 1. Van Erp 73.27.40; 2. Amstel 73.28.30; 3. Caballero 73.34.42; 4. Ketting 73.36.02; 5. Batavus 73.37.46. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zowel trainer Bertus Riem als jockey Erik Bloem kwam verleden week bij de insiders rentips tot 18 pun ten. Daarom gaan ze het samen nog een keertje overdoen voor de drie rennen, die zaterdagmid dag op het programma staan. Erik Bloem die nu in de derde ronden uitkomt heeft een pun ten totaal van 45 en staat daar mee op de vierde plaats van het klassement. Op kop eigenaar Piet de Wit met 77 punten, 2. Joop van der Touw met 71 pun ten, 3. Trainer Cees van der Harst met 50 punten en 4. Erik Bloem met 45 punten. QUEEN SIZE-PRIJS (eerste afde ling): Erik Bloem: 1. Fanny Bal, 2. Coven Cat, 3. Topsie en outsider: Tashunka. Bertus Riem: Tashunka, 2. Coven Cat, 3. Topsie en outsider: Stemenbanner. Medewerker: Fanny Bal, 2. Coven Cat, 3. Feuerglut en outsider: Heretic. QUEEN SIZE-PRIJS (tweede afde ling): Erik Bloem: 1. Florian, Rich Auntie. 3. Artois en outsider: Fbx. Bertus Riem. Rich Auntie. 2. Arkels- hof Rose, Merrygo en outsider: Ar tois. Medewerker: Artois. 2. Laven del. 3. Florian en outsider: Rich Aun tie. QUEEN SIZE-prijs (derde afdeling) Erik Bloem. Bin Moben, 2. Master Tannar, 3. Woodfeet's Terry en outsi der: Fighting Jinks. Bertus Riem Bin Moben, Woodfeet's Terry, 3. Master Tanner en outsider: Fighting Jinks. Medewerker: Bin Moben, 2. Joeri, Woodfeet's Terry en outsider: righting Jinks. WASSENAAR - Henk van der Kraats zegevierde gistermiddag op de Wassenaarse baan Duin- digt tweemaal. In de eerste ren viel hij echter met Brulant niet in de prijzen. Met Woodfeet's Hope, het eigendom van de heer Van Hout, won hij over de 2500 meter in de eerste afdeling van de Smile en Baarle-Prijs. Voor Patrick met Erik Bloem en Quick Nanny met John Webb. In de laatste ren klopte Henk in de slotfase het paard Woodfeets Omega, ook van de heer Van Hout. Zo kan het gaan in de rensport. De ene rit win je voor een eigenaar, de andere keer klop je de man. Marcus bracht Henk van der Kraats onder de zware belasting van 62 kilo als eerste over de eindstreep. Wood feets Omega moest op de val reep de tweede plaats afstaan aan Big Boss. Bij de dravers een verwachte overwinning voor de Duindigt- trainer Rees van der Lubbe met Jaspis Du Bois. Vlak voor de finish werd koploper Kaper W voorbij gelopen als of hij er niet stond. Kaper W werd derde ach ter Victorious n. Wassenaar - De uitslagen van woensdag gehouden draverijen rennen te Duindigt luiden: Bento Kittyprijs 2040 m. 1. Morschy G (W. van Dalen) 2.50.0 1.23.3. 2. Lion du Coq d'Or. 3. Lou Roodnoot Winn 3,80 pl 1,80 2,- 4,30 Icopp 9,50 trio 149,90. De Gouden Armband IVprijs 2120 m. 1. Jona Buitenzorg (Mevr. J. Dragt) 2.55.4 1.22.0. 2. Klaus Olivier. 3. Gerardus O. Winn 37.10 pl 4,50 4.- 1,80 kopp 411,20. Dean Worthyprijs 2120 m. 1. Lucien B (C. Imming) 2.56.6 1.23.3, 2. Lesta- vil, 3. Maybe. Winn 6,60 pl 1,70 3,40 1,90 kopp 40,40 trio 292,10 Duke of Baarleprijs (ren) 1300m. 1. Goldkrans (A. Treanor) 1.21.1, 2. Po seidon, 3. Gefion. Winn 6,60 pl 1,70 1,30 2,50 kopp 6,60. Gutenbergprijs 1600 m. 1. Larens Abaka (W. Duivenvoorden) 2.06.5 1.19.1, 2. Maarten D, 3. Komiek Oli vier. Winn 4,50 pl 1,60 1,30 1,90 kopp 5.80 trio 178,80. Smile of Baarleprijs 2500 m. (ren le afd.) 1. Woodfeets Hope (H. van der Kraats) 2.42.4, 2. Patrick. 3. Quick Nanny. Stal. Winn 1,90 1,30 1,90 kopp 6,60. Nickprijs 2040 m. 1 Kiry van Ursem (C. Imming) 2.43.7 1.20.2, 2. Juweline J, 3 Larens Roem Winn 2.90 pl 1,70 1,30 2.40 kopp 6.50 trio 76,10 Nolten L prijs 2040 m. 1. Jaspis du Bois (R. v.d. Lubbe) 2.51.4 1.20.1. 2. Victorious 11. 3. Kaper W. Winn 1.90 pl 1.10 1.70 1,40 kopp 3,80. Smile of Baarleprijs (ren 2e afd) 2500 m. 1. Marcus (H. van der Kraats) 2.46.8, 2. Big Boss, 3. Wood feet's Omega. Winn 2,- pl 1,30 2.0 1,40 kopp 5.40 trio 29,40 Vrijdagprijs 2120 m. 1. New Buiten zorg (P. Koppejan) 3.01.4 1.26.4, 2. Nesstar Dear, 3. Nichol T. Winn 4,70 pl 1,70 2,40 2,- kopp 30,- Totalisator-omzct 316.138,- Groningen - De uitslagen van de draverijen die woensdag zijn gehou den, luiden als volgt: Eenrum-prijs 2300 m. 1. Nora Han over (K. Woudstra) 3.14.5 1.24.6, 2. Majoor, 3. Nanneke Hanover. Winn 2,10, pl. 1,50, 2.-. 1,80, kopp. 3,80, trio 110,50. Aduard-prijs (le afd.) 1800 m 1. Nero Bond (T. Kooyman) 2.37.9 1.27.7, 2. Nannie M. 3. Nick Momenal. Winn. 1,80, pl. 1,50, 2,20. 2,60, kopp. 3,20. Wolvega-prijs 1800 m. 1. Lido (J. Roelofsen) 2.29.1 1.22.8, 2. Menno Ho- ca, 3. Mac. Buitenzorg. Winn. 3,80, pl. 1.80, 3,80, 1,50, kopp. 21,-. trio 208.40. Audard-prijs (2e afd.) 1800 m. 1. Neres (K. Woudstra) 2.36.6 1.27,-, 2. Norton P, 3. Norman Elburg. Winn. 4,10, pl. 1,70, 1,60, 1,80, kopp. 4,70 Joureprijs 2300 m. 1. Kid Baker (T. Kooyman) 3.11.5 1.23.3, 2. Lolke W, 3. Leo Princess, Winn 2,30 pl 1,20 1,70 1,80 kopp 8.40 trio 88,50 Drachtenprijs 2240 m. 1. Lord Gre- gor (H. Grol) 3.21.0 1.28.9, 2. Lea W, 3. Marie Sophie. Winn 6,10 pl 1,80 1,60 1,30 kopp 15.40 Hilversumprijs 2240 m. 1. Juliane Lee (T. Smeding) 3.06.9 1.24.2, 2. Jorri Buitenzorg. 3. Jacco R. Winn 7,70 pl 2,80 4,90 1,60 kopp 1,60 trio 1.249,60 Sappemeerprijs 1800 m. 1. Gregorius (H. J. Grift) 2.27.1 1.21.7. 2. Ideal Prise, 3. Kid D Winn 4,40 pl 1.60 1,80 2,10 kopp 4,40. Wolvegaprijs (2e afd) 1800 m. 1. Lily Supreme (C. Wortel) 2.31 3 1.24.1, 2. King Belwin. 3. Judy Lee P. Winn 5,30 pl 3,30 1,60 4,80 kopp 19,80 trio 585,- Duindigtprijs 18Ö0 m. 1. Kazan G (D. Bolwijn) 2.28.1. 1.22.3, 2. Kermita B, 3 Gay Fez. Winn 5.70 pl 1,40 1,30 kopp 3,30 Totilisator-omzet 191.819,- (van onze paardesportmedewer- ker) STOCKHOLM Henri Buiten- zorg's trainer/rijder Jan Wage naar en eigenaar Piet Meinardi gaan niet in op de uitnodiging om met Henri Buitenzorg deel te nemen aan de belangrijke invitatie-koers op de Zweedse baan Solvalla. Wagenaar vindt de koers voor Henri te zwaar en werkt naar de strijd om de Gouden Zweep 15 juni in Gro ningen toe. De manager van Solvalla, de heer Rune Stolt is teleurgesteld dat er nu geen Nederlands paard aan de start zal verschij nen. Aan de Elite-rennen van komende zondag mogen alleen maar de beste paarden van de wereld mee doen. De strijd om de 190.000 gulden prijzengeld wordt gestreden in twee series, een finale en een troostdraverij. De koersen gaan over 1609 me ter. Aan de start komen o.a. de wereldkampioene uit Amerika, Delmonia Hanover, de Italiaan Timoty T, de Franse paarden Dimitria, Amyot en de crack van de Franse filmster Alain Delon: Equiléo, Grane, de snel ste Zweedse vijfjarige is een van de favorieten. Toch zullen er nog Nederlandse benen op Solvalla optreden en wel die van het Haagse Majorette Korps Liberty. Bij de foto: Het paard Equiléo met pikeur Froger daarnaast Alain Delon en een van zijn blondines. In Stockholm heeft Equiléo al eerder gewonnen. Tips voor Duindigt (Van onze paardesportmede- werker) DEN HAAG Zeven draverij en en drie rennen staan er za terdagmiddag op het program ma van de Wassenaarse ren baan Duindigt. De eerste tart is om half drie. In het hoofdnummer bij de dra vers is een aardig treffen te verwachten tussen Jojo Buiten zorg, die twintig meter moet ge- ven aan Treize F en veertig aan de Duindigt favoriet Joke. Onze tips voor de draverijen: Axkit Hollandia-prijs; Mea West, Morschy G en Liedavid. Rolandprijs: Naron Buitenzorg, Nina Spencer en Mario Spencer. Corsaroprijs: Marieke D, Niels Areta en Nelly Bloemlust. Mac Kinleyprijs: Moneymaker, Ken Williams en Moving Star. Peter Spencerprijs: Iron, Jade en Ka ball us. Oh You Kid-prijs: Joke, Jojo Buitenzorg en Treize T. Typhoonprijs: Mi a Fortuna, Jo- zina Du Bois en Iliona Marijke. Voor de zevende Supertrio, die op zondag 8 juni op de Wasse naars e baan Duindigt wordt ge houden, is het mogelijk om van af komende zondag reeds de wedformulieren in te leveren op de banen Alkmaar en Gronin gen. Zestien paarden in de leef tijdsgroep van 4 en 5 jaar ko men er aan de start Op papier een open koers. Onze favorieten zijn: Massel T, Longshot, Lloyd en als outsiders: Mickey en La rens Abaka.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17