Allerlei(ds) Scholencomplex Broekweg niet op tijd klaar Twaalf procent bezoekers Leids Vormingscen trum is werkloos Haanstra in Japanse dracht ttflNGENttflM, cJfl, UITGAAN 97 OENSDAG 28 MEI 1975 LEIDSE COURANT PACIN A 3 .eiden Raadslid Stroink: daarom laat underhal zo fuig op zich lachten? Van een onzer verslaggevers EIDEN Het CDA-raadslid troink heeft niet al te veel ertrouwen in de belofte van rethouder van Aken dat de iderhal bij de Groenoord- 1 voor 1 september 1976 ge- zal zijn. Tijdens de gis- ivond gehouden vergade- van de raadscommissie >r economische aangelegen- deelde wethouder Van :en mede dat hij een derge- belofte aan de vertegen- ^woordigers van de veehande- ed» laren, die op maandag en oui dinsdag markten in de Groe- *j noordhal, had gedaan. "Het gemis aan een runderhal l deed zich onlangs weer voelen toen de veehandelaren weiger den in september met hun vee twee dagen "naar buiten te gaan" om de Groenoordhal vrij te maken voor de Leidato- huishoudbeurs. "Vorig jaar is hen al de belofte gedaan dat «ai het voor het laatst zou zijn omdat de runderhal er in sep- tember 1975 zou staan", zo stelde het CDA-raadslid. "Het ,rJ is me tot nog toe niet duidelijk urn welke vertragingen er sinds- 3ut dien zijn opgetreden." Wethou- d der Van Aken maakte hem wat dit betreft niets wijzer maar stelde dat hij binnen een ■maand met een voorstel voor |\ie bouw van een rund'erhal bij Groenoordhal zal komen. u Casino ).0' •35| Het gemeentebestuur heeft Leiden aangemeld als mogelij ke vestigingsplaats voor een casino bij het rijk. Wethouder Van Aken deelde gisteravodnd mede dat zich inmiddels een gegadigde heeft gemeld. "Wan neer Leiden als vestigings plaats voor een casino wordt j aangewezen, zullen we in on derhandeling gaan met nog meer gegadigden". De tarieven voor het huren van zalen van de Stadsgehoor- aal zullen, wanneer de raad smee akkoord gaat, met in- f^ang van 1 september met vijftien procent verhoogd wor den. Tot dit voorstel zijn B en W gekomen nadat is gebleken [dat er grote exploitatie-tekor ten zijn in de Stadsgehoorzaal. Enkele commissieleden vroe gen zich af of een verhoging van de tarieven ertoe zouden bijdragen dat er meer gebruik van de gehoorzaal zal worden gemaakt. Meer en meer blijkt men voor uitvoeringen, examens en der gelijke zijn toevlucht in andere gemeentelijke gebouwen te zoeken. De commissie advi seert het college de tariefsver hoging voor een jaar te laten gelden. Tevens werd aange drongen op het samenstellen van een ambtelijke werkgroep, die de situatie van de verschil lende gemeentelijke gebou wen, de Burcht, de Stadsge hoorzaal, de Groenoordhal en in de toekomst 09k de Pieters kerk en de gerestaureerde Schouwburg en de verhouding die deze ten opzichte van el kaar hebben, zal onderzoeken. Ten bate van de Ned. Hartpatiënten Vereniging "Vol verwachting klopt m'n hart show" naar Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN "Vol verwachting klopt m'n hart show". Dat is de titel van de show zaterdag avond a.s. in de Stadsgehoor- taal, waarvan de baten ten foede komen aan de Neder landse Hartpatiënten Vereni- ting. Het programma, waaraan 75 man meewerken, wordt gepre senteerd door ex-schaatsster Joan Haanappel. Er wordt o.m. opgetreden door Boys Ed gar's Big Band, The Down Town Jazz Band, het Joegosla vische danstheater "Ora" en de Hongaarse Jeanst Alles met haar groep "Misty". De samen stelling en de produktie is in handen van John Verwijst Voorts is er een veiling van gebruiksgoederen die door het bedrijfsleven gratis beschik baar zijn gesteld. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Ge Hofenk, Haarlemmerstraat 66, tel. 071-21980, vrijdag a.s. tussen 12 en 5 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal (tel. 071-24765) alsmede op de dag van de voorstelling vanaf 18.00 uur. Leerlingen waarschijnlijk per bus naar Leiden Zuid-West Van een onzer verslaggevers Leiden Het tweede scholencomplex in de Merenwijk, aan de Broekweg, kan niet bij het begin van het volgend schooljaar, 5 augustus a.s. in gebruik genomen worden. De bouwer zal de onderbouw, met 18 lokalen voor het lager onder wijs, niet eerder dan 1 september opleveren. De bovenbouw waarschijnlijk pas eind oktober. De circa 400 leerlingen die zijn aangemeld voor dit scholencomplex, waarin ondergebracht open baar, prot. christelijk en rooms-katholiek lager onderwijs zullen de eerste weken van het nieuwe schooljaar elders moeten worden ondergebracht De vijf klassen van het openbaar onderwijs zullen naar alle waarschijnlijkheid tijdelijk on derdak vinden in de St. Franciscusschool aan de Caesar Frankckstraat die aan het einde van dit schooljaar leeg komt. Zoals bekend gaan de leerlingen van de St. Franciscus school over naar de Paus Johannesschool aan de Donizettilaan. Het vervoer naar Leiden Zuid-West zal per bus geschieden. Op het stadhuis werkt men momen teel aan de uitwerking van plannen hiertoe. Met name de ouders van de 50 eerste jaars leerlingen hebben deze week tijdens een voorlich tingsbijeenkomst weinig enthousiast gereageerd op het bericht dat hun kinderen de eerste weken op de grote school helemaal aan de andere kant van de stad moeten doorbrengen. De heer Bonne- ma, een van de ouders: „Je kunt zo'n kind op de eerste schooldag toch moeilijk met een bus vol wildvreemde mede-leerlingetjes en leerkrach ten meesturen. Zo van: hier heb je je brood voor tussen-de middag en zie maar dat je je redt. Nee, dat zie ik echt niet zitten. Dan houd ik m'n zoontje maar liever nog een paar weken thuis". Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst neDDen ae ouders zelf alternatieven aangedragen. Bijvoor beeld de eerstejaars leerlingen tijdelijk onder te brengen in de aula van de (al volgepropte) school aan het Valkenpad. Deze mogelijkheid en andere worden momenteel bestudeerd. Onder andere door schoolhoofd J. Zwemmer, die de situatie waarin hij komt kwalificeert als „zuur". Ook bij het prot. chr. en rooms-katholiek onderwijs, die in de nieuwe school starten met resp. ongeveer 130 en 100 leerlingen ziet men „bussen" niet zo zitten. De besturen van deze onderwijsinstellin gen wachten met mededelingen aan de ouders totdat een regeling is getroffen. Overwogen is al door middel van een zgn. tropenrooster in de school aan het Valkenpad dubbel te gaan draaien. De onderwijssituatie in de snel vollopende Me renwijk wordt overigens toch precair. Aan het einde van dit jaar verwacht men een behoerte aan 69 lokalen. Er zullen dan echter maar 60 lokalen beschikbaar zijn. Wethouder Tesselaar hoopt echter dat tegen die tijd de bouw van een noodschool in de Zijlwijk klaar is. Terug naar de in aanbouw zijnde school aan de Broekweg. De bouwer, het Leidschendamse aan nemingsbedrijf Tetteroo, heeft wethouder Tesse laar bezworen de eerste lokalen 1 september op te leveren. Dat is voor de gemeente ook wel te wel hopen, want 16 september is de fatale datum. Mocht de school 16 september (om welke reden dan ook) nog niet in gebruik genomen zijn dan loopt de gemeente de rijksbijdrage voor het aanstaande schooljaar mis. Daarbij zou het gaan om ongeveer 4,5 ton; een bedrag, dat eventueel niet verhaald zou kunnen worden op de bouwer, omdat deze zich niet contractueel heeft willen vastleggen op een opleveringsdatum. Van een onzer verslaggevers LOEIDEN Twaalf procent van de bezoekers van het Vor mingscentrum voor Werkende Jongeren (in de nieuwe vesti ging op het in aanbouw zijnde Lammenschanspark) is werk loos. Dit heeft een onderzoek van drs. J. van Dijk, weten schappelijk medewerker aan het Sociologisch Instituut van de Leidse universiteit uitge wezen. Het on'derzoek had ten doel inzicht te verkrijgen in de rela tie tussen de partiële leerplicht van de deelnemers en hun ar beidsomstandigheden en -mo gelijkheden. Bij de leiding van het centrum bestaat de be hoefte aan wat meer systema tische informatie omtrent de relatie tussen partiële leer plicht en werk(loosheid) van de deelnemers. De gegevens die het onderzoek heeft opge leverd, kunnen de basis vor men voor verder beleid c.q. actie. Een vragenlijst is ingevuld door 214 deelnemers, dat is 58 pet van de officieel ingeschre venen aan het centrum. Aan het onderzoek namen deel 146 één dag leerplichtigen en 68 twee dagen leerplichtigen, dat zijn nagenoeg alle regelmatig komende deelnemers van het vormingscentrum (49 jongens en 165 meisjes). Van de 214 deelnemers zijn er 26 werkloos (12 pet) - 7 jongens en 19 meisjes. Van hen zijn 146 één dag leerplichtig. Van de 188 deelnemers die wel werk heb ben, waren er 45 eerder werk loos geweest, d.w.z. dat 24 pet van degenen die werk hebben, eerder eens werkloos zijn ge weest. Van hen waren er 27 korter dan een half jaar werk loos en 16 tussen twee maan den en een half jaar. Van de thans 26 werkloze deel nemers zijn er 8 korter dan twee maanden werkloos, 4 tus sen twee maanden en een half jaar, 9 tussen een half jaar en een jaar, 3 langer dan een jaar, 2 gaven geen antwoord. Van deze 26 zijn er 12 meteen na het verlaten van de laatste volledige dagopleiding werk loos geworden. Van de 214 deelnemers zijn er 21 lid van een vakbond (16 NW, 3 CNV, 2 geen antwoord). Van de niet- werkloze deelnemers werken 7 jongens en 71 meisjes in een winkel, 2 jongens en 15 meis jes op kantoor, 18 jongens en 37 meisjes op een fabriek, 15 meisjes in de verzorging, 1 jongen en 5 meisjes in de huis houding en van de overige 14 werkt een groot deel in de „bouw". Het verslag van het onderzoek vermeldt, dat vooral bij het winkelbedrijf en in de verzor gende sector een té lange wer kweek wordt gemaakt, in die zin dat school- en werkdagen samen meer dan 5 dagen in de week bedragen. Van de 188 werkenden hadden 19 hun baan gekregen via het Gew. Arbeidsbureau, hetgeen duide lijk „de marginale functie van het GAB bij de informatie over banen en de grote beteke nis van informele wegen als informatie via familie en ken nissen (78) aantoont". Van de 188 verzuimen er wel 46 de cursus bij te wonen (2 zijn bang voor ontslag, 1 omdat hij dan meer loon krijgt, 2 omdat zij eigenlijk toch niets leren, 36 omdat zij soms niet gemist kunnen worden op het werk en 5 om andere redenen. Drs. J. van Dijk noemt de cijfers in het rapport indica ties c.q. illustraties voor „een bepaald type samenleving die werkende jongeren zo weinig kansen biedt; fundamentele ongelijkheid". Van een onzer verslaggevers Leiden De educatieve dienst van het Rijksmu seum voor Volkenkunde heeft volgens de lei ding de laatste tijd steeds meer, inhoudge kregen. In samenwerking met kleuterschool „Haanstra" aan het Rapenburg werd een pro ject georganiseerd over Eskimo's. Indianen en Japanners. De kleuterleidsters van „Haanstra" wilden weer eens iets anders doen met de kleuters dan de gewone poppenkast of de gewone spelletjes. Na contact gezocht te heb ben met Jaap van der Nat van het Rijksmu seum voor Volkenkunde werd ongeveer een maand geleden begonnen met het project De zestig kleuters van de „Haanstrakleuterschool" werden verdeeld in drie groepen. Elk van deze groep koos één van de bovengenoemde bevol kingsgroepenDe kleuters die zich met Eski mo's bezighouden, hebben iglo's gemaakt. Of liever: de kinderen die zich met „Inuit" (spreek uit ienwie) bezighouden, want ze hebben ge leerd dat Eskimo een scheldnaam is dat zoiets als „rauw vlees eten" betekent Naar aanlei ding van enkele films werd voortgeborduurd op levensomstandigheden en gebruiksvoorwer pen van de drie groepen. Stap voor stap, waarbij vooral werd gelet op de herkenning, kregen de kinderen een duidelijker beeld van ,die andere mensen". Herkenning is in zoverre belangrijk dat de kinderen voorwerpen die ze reeds gemaakt hadden, direct konden ass'ócie- ren met voorwerpen uit de film of in het museum, waar ze gisteren zijn geweest Er wordt een duidelijke relatie gelegd met wat de kinderen reeds hebben gedaan. De kleuters die de Japanners behandelden hebben, na een voorbeeld van Jaap van der Nat de plechtige ceremonie rond de „Cha No Yu", Japanse thee, opgevoerd, natuurlijk in kimono. Ook de ou ders zijn in het project betrokken: de vaders hebben onder meer een Japans theehuis getim merd voor hun kleuters, (zie foto) Een project dat indruk heeft gemaakt: de kleuters praten honderd uit over Inuit Japanners en Indianen. Henk v.d. Post Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. De Lakenhal In het Stedelijk museum De La kenhal is gistermiddag de alge mene ledenvergadering van de "Vereniging van belangstellen den in de Lakenhal" gehouden. Mevrouw J. M. Oort-Graadt van Roggen, mevrouw E. Den Haan- Groen en mr. H. Branderhorst werden herkozen in het bestuur. Opvallend is dat de laatste tijd veel giften binnenkomen bij de "Vereniging". Mevrouw J. Oort verklaart: "Deze giften zijn voornamelijk te danken aan het feit dat wij alle leden een repro ductie hebben gestuurd van het "Lankaerttapijt" dat vorig jaar op de tentoonstelling "Leiden '74" hing". Speelgoedactie Ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de Christelijke Scholengemeenschap Zuid-West hebben leerlingen en docenten gisteren een speelgoedactie ge houden en tuintjes van bejaarde mensen opgeknapt. Vooral het resultaat van de speelgoedactie was verbluffend. Er werden karren met spellen, poppen en ander speelgoed opgehaald, (zie foto). De actie die ten goede komt aan Leidse kindertehuizen werd gehouden in heel Leiden door een kleine 150 leerlingen. De overige leerlingen waren met 12 bussen naar het IJsselmeer. Gisteravond hebben de leerlin gen van "Zuid-West" in het An- tonius Clubhuis aan de Mare een feestavond gehad met me dewerking van o.a. cabaret "Ivo de Wijs". twaalf schrijfmachines en een portie sigaretten mee. Het exac te schadebedrag is nog niet be kend. Uit een renovatiewoning van de Van der Duijnstraat werd tij dens het weekeinde gereed schap ontvieemd. De inbrekers namen ondermeer een klopboor ter waarde van 1700,- mee. Het totale schadebedrag bedraagt 2075,-. Overleden Op 83-jarige leeftijd is afgelo pen zondag in Zevenaar overle den de oud-Leidenaar C. A. de Bruijn. De heer De Bruijn was jarenlang (van 1919 tot 1957) leraar Üchamelijke opvoeding aan het Christelijk Lyceum. Hij was mede-oprichter van enkele gymverenigingen hier in de stad, was lange tijd hoofdbe stuurslid van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiek Verbond en was voorts o.m. bestuurslid van de vereniging Koninginnedag. Tij dens de oorlog was hij actief in het verzet. De heer De Bruijn was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De laatste jaren hield hij zich voornamelijk be zig als archivaris van de Stich ting Menno van Coehoorn, een mon umenten beschermende stichting op het gebied van ves tingsteden, historische forten e.d. De teraardebestelling zal op verzoek van de familie in alle stilte plaats hebben. eis. De uitslagen worden zo snel mogelijk door een rekenkamer van acht ouders verwerkt, zodat aan het eind van de dag de feestelijke uitreiking van de di ploma's kan plaats vinden. De beste prestatie van de school, zowel van de jongens als van de meisjes wordt extra beloond met een wisselbeker. De beste prestatie per klas wordt beloond met een medaille. De dag zal worden besloten met een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen de eerste elftal- Groen-Wit Tijdens de jongste algemene le denvergadering van de gymnas tiekvereniging Groen-Wit is het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter de heer Van Duursen, leden: de dames H. Heemskerk, L. van Schie en G. Heemskerk- Helversteijn en de heren J. Waltman, J. Mentink, J. Dries- sen, Ch. v.d. Steen en H. Kerk vliet. Rijndijk-Hoge- mors Het college van b. en w. heeft besloten negatief te beschik ken op het verzoek van de ijsvereniging „Rijndijk-Hoge- mors" tot onderverhuring van een gedeelte ter oppervlakte van 200 m2 van het terrein aan de Rijndijk aan A. C. Kooloos. Deze wilde het ter rein inrichten ten behoeve van auto-verkoop. den. Catapult hoopt dan ook, dat degene die het snoer heeft meegenomen de groep tipt waar het zijn eigendom kan terugvin den. Men kan daarvoor contact op nemen met Aad van Delft, Morsstraat 19 of desnoods met de redactie van Allerleids. Sportdag Catapult NKOV Inbraken In het afgelopen weekeinde zijn op twee plaatsen in de stad inbraken gepleegd. Bij de IBB aan de Hoge Morsweg werd in gebroken in de kantoorruimten. De daders kwamen binnen door een deur te forceren en namen De afdeling Leiden van het Ne derlands Katholiek Onderne mers Verbond houdt maandag a.s. haar jaarvergadering in het Antonius Clubhuis aan de Mare. Na afloop wordt er geklaverjast onder leiding van de heer J. Silvester. De vergadering begint om 20 uur. De heren Lamber- mont, Van der Holst en Van der Zon zijn in het bestuur herkies baar. De Leidse popformatie Catapult is ernstig gedupeerd door het teloor gaan van een kabel ter waarde van 4000,De 40 me ter lange kabel lag, na afloop van het optreden van de groep op het Meeuwfeest, vrijdag j 1, op de Kaiserstraat gereed om ingeladen te worden. Op het moment dat het 60 kilogram wegende snoer de bus in moest was het evenwel nergens meer te bekennen. Omdat er geen ko per in de kabel verwerkt zit en het PA-systeem waar het voor dient door niemand anders ge bruikt kan worden is de kabel volstrekt waardeloos voor der- Morgenochtend om 9 uur zal de jongste leerling van de Paus Johannes XXII school het start sein geven voor de jaarlijkse Sportdag. De 150 jongens en meisjes zullen, onder leiding van een grote groep ouders, pro beren 'het officiële schooldiplo ma lichamelijke geoefendheid te behalen. De vijf verschillende normen voor het behalen van het diploma houden rekening met het vrij grote prestatiever- schil van een eerste en een zes de klasser. Doordat er vijf nor men zijn is er eveneens de mo gelijkheid voor de kinderen om hun prestatie van vorig jaar te overtreffen. Het sportprogramma bestaat uit: 60 meter snelloop, versprin gen, hoogspringen, kastiebal- werpen en een behendigheids- kennis te maken met een krant waarin u óók het nieuws uit omgeving kunt vinden de Leidse Courant 14 dagen krijgt toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nu de bon invult. stuur de LEIDSE COURANT zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis naar woonpl.: tel.: Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: Antwoordnr. 349, Leiden. Leidse Courant In en rond Leiden Oonderdag 29 mei Kasteel Duivenvoorde. Voorschoten Concert, Leny Stevens-Riddernol. sopraan. Henny Ravenstein. viool. Henk Briër, piano, spelen werken van o.a. Brahms en Rodrigo: aanvang 20.30 uur Lak-theater. Levendaal 150 Toneel. Litterus Sacrum brengt ..Hart in Far ce", blijspel; aanvang 20.15 uur. Vrl|dag 30 mei Den Burcht, Burgsteeg Uitvoering van ..Ex Animo"; aanvang 19.30 uur Stadsgehoorzaal. Breestraat Con cert, 2e concert in de Beethovency- clus door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Water Weller m.m.v. Malcolm Frager - piano; aan- vano 20.15 uur. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239. „Do Hel van Duinkerken" met Jean-Paul Belmondo 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur. zondag: 14.00. 16.30, 19.00 en 21.30 uur. Hogewoerd 49, tel. 24919 „Oncc jr. dagelijks 20.00 u 1 the v it" 14 reld van Charlie Chaplin" a l. zaterdag en woensdag 14.30 uur. zondag 14.00 en 16.15 uur. Udo: Steenstraat 39. tel. 24130. „My pleasure is my business" 18 jr dage lijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zon dag 14.30. 16.45. 19.00 en 21 15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel 33210. ..Some like it hot" 14 jr. tijden zie Lido. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. ..Rufus" 18 Jr. dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondag: 14.30. 16.30. 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel 25414 ..Bedverhalen van de pomogirl" 18 Jr dagelijks: 19.00 en 21.15 uur zondag: 14.30, 19.00 en 21 15 uur. Kindermati nee: „Tarzan's grote gevecht" woens dag 14.30 uur. Hulpverlening Tetefonlsche Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koornbrugsteeg 7. tel 43171, spreekuren maandag van 11,30 tot 14.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uuf. Exposities Galerie Heuff, Hoflaan 7. Wassenaar. tel. 01751—12185. di. t/m za. 10-17 uur. di ook 20-22 uur T/m 23/5 Wassenaarse vrouwen in de kunst l.v.m. de clturele weken in Wassenaar met schilderijen, aquarellen, kera miek. sieraden, wandkleden en plas tieken. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28-32. tel. 44044. ma t/m za 10-17 uur. zondag-s 13-17 uur Van 5/5 tot 1/6 „Poppen van Oranje" Een representatieve keuze uit het poppen- bezit van Koningin Juliana, die over het algemeen aan haar werden aange boden na 1950 uit Nederland en het buitenland. Rljkomuaeum van Oudheden, Rapen burg 28, tel. 46246. Ma t/m za 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur Van 16/5 t/m 13/7 een tentoonstelling van Griekse en Romeinse kunst in Particulier bezit. Nederlandse verza melingen 1575—1975. Atoller „De Scherf", Nassaulaan 41. Oegstgeest, tel. 50220. ma t/m za 9-18 uur. zondag gesloten. Ans v.d. Helde- Kort met eigen werk. glasbuigen. Galerie 't Hoekje bij de Pomp, Dorp straat 38. Warmond, tel. 01711—3501. Alle dagen 19-22 uur en bovendien za. en zo. van 12-17 uur Van 15/5 tot 15/6 exposeert Rob Schipper met foto's, etsen en safedrukken. Ook worden de handarbeidprodukten van de bejaarden uit Huize Lidwina ten toongesteld. Gemeentelijke Archlefdlenst,Boisot- kade 2a. tel. 34421. ma. t/m vr 9-12.30 en 14-17 uur di 20 mei van 19-21 en za 24 mei van 9-17 uur Ven 20/5 tot 28/6: „Van Eeuw wtot Eeuw". Op deze tentoonstelling, die wordt gehouden onder auspiciën ven het Academisch Historisch Museum, wor den de vorige eeuwfeesten in beeld gebracht. Tevens wordt aandacht ge- jaren 1675. 1775 en 1875. wat betretl omvang en behuizing en de stand van de wetenschappen. Oranjerie In de Hortus Botanicus, Rapenburg 73. ma t/m za 9-17 uur en zondag 10-16 uur „Donken en doen", van 20 mei tot 1 september. Op deze tentoonstelling wordt het ambachtelijke aspect van het werk van het technisch en administratief personeel naar voren aebracht in rela tie tot onderwijs 1 Grof vuil De grof vuilwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen (donderdag) langs de volgende stra- Paramaribostraat. Corantijnstraat. W. de Zwijgertaan. Abr. Crijnssenstraat. Van Riebeeckhot. J. P. Coenhot. Pie- ter Bothstraat. Stuyvesanthof. Alb. Agenesstraat. Ch. de Bourbonhof. Jul. van Stolberghof. Anna van Burenhof. Marnixstraat (van W de Zwijgerlaan tot Volkstuinen). Zwarte Pad èn Me renwijk Herensingel (van Medusa straat tot Julianastraat), Julianastraat, Julianakade. Sophiastraat Anna Pau- lownastraat. Alexanderstraat Prinsen straat, Oranjestraat. Lusthoflaan. Dil- lenburgerstraat, Nassaustraat, Mec- klenburgerstraat. Os- en Paardelaan. Bernhardkade. Marijkestraat. Mar grietstraat. Irenestraat. Bernhard- straat. Beatrixstraat. Burgerlijke stand Lelden OVERLEDEN: C. P. VelthulJ- zen geb. 22 mei 1900 man, .M M. Hoogervorst geb. 8 april 1907 man, L Noort geb. 22jull 1905 man. E. C. C. M Koeleman- geb. 3 sep 1911 echtgenote van: C. Bouwmeester; GEBOREN: Willebrordus Bartholo- meus zn v: L. P S. van der Krogt-B. G Schrama. Jessica dr v. M Schenk- W N. Jonkers, Marcel William Alexan der zn v: W Kokkedee-J Verhoogt. Stella dr v: C. H. Zwetsloot-C. B. van den Ussel: GEHUWD: A. P. van Swleten en A. W. M. M. Witteman. Overleden: A. M. A. A. van der Linden (jar met: "C Meeuwenoord. B Schelvis geb. 26 april 1895 gehuwd geweest met: J. A Voortman. A. J Eradus geb. 17 juni 1698 man, A. van der Plas geb. 21 april 1889 gehuwd geweest met: A. Dubbeldam. D. Huurman geb. 13 maart 1901 man, A. M. Dozy geb. 27 juli 1920 eentgenote van: J. W. Nij- juli 1 hoff. 1 geb. 9 doe. N. Ni|- 1097

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3