ZONNEBLOEM SCHOOT N DE ROOS MET AGJE KEUKENHOF s LEIDSE KANTONRECHTER HIELD UITVERKOOP EIDERDORP GENEIGD LEIDEN TEGEMOET TE KOMEN Links Leiden gaat onderlinge geschillen uitpraten Nieuwe burgemeester kan voorlopig nog niet in zijn woning Nieuwe kritiek op universitair voorlichtingsbeleid INSDAG 27 MEI 1975 - LEIDSE COURANT Pir.IN Ten aanzien van ingangsdatum Streekenergiebedrijf Van onze correspondent IDERDORP Leiderdorp zal voorlopig niet meedoen aan een procedure bij de i tegen het besluit van Leiden om uit t treden uit het nergiebedrijf Rijnland, laarbij zou de Kroon worden gevraagd Lei- len te veroordelen wegens onbehoorlijk be tuur en bovendien het betreffende raadsbe- luit te vernietigen. Het algemeen bestuur van gemeenschappelijke regeling heeft de deel- nende gemeenten, uiteraard met uitzonder- ng van Leiden, voorgesteld gezamenlijk deze "procedure aan te spannen. avond voornamelijk bezig hield met het op stellen van een advies aan b. en w. over het in te nemen standpunt, besloot een dergelijk advies voorlopig op te schorten tot augustus. Doordat eerst tijdens de vergadering het ver slag van de laatste bijeenkomst van het be stuur op tafel kwam, waarbij ook het voorstel voor bedoelde procedure, kon een en ander door de leden van de commissie nog niet voldoende bestudeerd worden. Een keer lezen was voor de meeste leden van de commissie echter al voldoende om te zien dat de door de juridische adviseur van het Streekenergiebedrijf Rijnland, advocaat Sprey uit Leiden, gedane en door het alge meen bestuur voorgenomen voorstellen aan alle kanten rammelden. Bovendien vroeg de meerderheid van de commissie zich af of er wel voldoende juridische grond was om met succes een dergelijke procedure aan te span nen. Een zelfde meerderheid in de commissie wilde liever de in een dergelijke zeer langdurige procedure te steken tijd en energie sparen en met kracht blijven streven naar eeh ge meenschappelijke regeling voor de energie voorziening. Daarbij zou Leiderdorp wel ge neigd zijn tegemoet te komen aan de verlan gens van Leiden ten aanzien van de ingangs datum van een dergelijke regeling. Deze da tum van ingang bleek tot dusver althans formeel het struikelblok te zijn tussen Leiden en de andere deelnemers aan het Streekenergiebedrijf. De commissie bestuurszaken toonde zich wel verontwaardigd over de door Leiden gevolgde procedure bij het uittreden. Tot op dit mo ment kennen de andere leden van de gemeen schappelijke regeling officieel nog steeds niet de motieven van Leiden voor dit besluit. Herhaald aandringen om een en ander op papier te zetten heeft nog niets opgeleverd. Ook blijken de 24 overgebleven leden van het streekenergiebedrijf nog steeds niet een reeds lang toegezegd verslag te hebben ontvangen van een belangrijke bijeenkomst tussen een (delegatie van hen en de wethouders Van Aken en Van Dam. Uit het overigens emotioneel en niet zakelijk verslag van de delegatie bleek wel dat er van een gesprek nauwelijks sprake was geweest. „Binnen een kwartier stonden we weer buiten", zo rapporteerde deze delegatie aan hej algemeen bestuur van Rijnland. wen alle narigheid vergeten Van een onzer verslaggevers ,isse Het is niet zo verwon- erlijk dat veel bedlegerige zie den en patiënten gistermorgen traantje wegpinkten toen ir|ij "bij de Keukenhof arriveer- en voor een heerlijk dagje-uit. )nder hen waren er die al jaren leer buiten waren geweest laar gisteren weer met volle eugen van de buitenlucht en natuur konden genieten, lit dagje-uit was weer een schot roos van de Zonnebloem fdeling Bollenstreek, die deze eukenhof-trip speciaal organi- eerde voor die zieken en gehan- icapten uit de regio Bollen- treek, die zonder extra begelei- n verzorging niet in staat ouden zijn de Keukenhof te «zoeken. Onder hen waren een root aantal reuma-patiënten, ie worden verzorgd in Sole Mio Noordwijk. En er waren ook wee echtparen bij, die de ver- chrikkelijke ramp op de „Prin ses Irene" hebben meegemaakt, olezierschip dat ruim een id geleden op de Rijn in 'r rand vloog. Die ramp kostte >en het leven aan een groot antal Zonnebloem-patiënten, rs. J. C. van Beek, voorzitter de regio Bollenstreek van Zonnebloem: „Die ramp was zwarte bladzijde in de ge- :hiedenis van de organisatie, nkele van de overlevenden •bben wij de herinneringen tn die rampdag volledig willen Oen vergeten door hen een t agje Keukenhof aan te bie- bijzonder goed initiatief ant er werd volop genoten, oewel het prachtige zomerse eer niet voor iedereen een ver- deming was. Want onder de feilingen Vanaf bed of vanuit de rolstoel bewonderen zieken en de Keukenhof. gehandicapten uit de Bollenstreek de bloemenpracht van patiënten waren er ook die niet in de zon mogen zitten. Voor hen was het beter geweest als de zon achter de wolken was gebleven. De aanwezige verpleegsters, doktoren en vrijwilligers heb ben echter hun uiterste best ge daan om het ook deze groep naar de zin te kunnen maken. En dat lukte voortreffelijk want er was gisteren voor deze Zon nebloem-groep meer te beleven dan alleen het genieten van de Keukenhof-kleuren Zo werden ze onder meer ge- tracteerd op een broodmaaltijd en later een borreltje, 's mid dags nog gevolgd door een ge zellig samenzijn op het terras van het Keukenhof-café. Het is het tweede jaar dat dit uitstapje naar de Keukenhof door de Zonnebloem wordt georganiseerd voor speciaal de ze groep bedlegerigen. „We blij ven dit voorlopig doen", aldus de heer Van Beek. Zo'n dagje doet de mensen enorm goed. Dan kunnen ze er weer een hele tijd tegen". Herman van Amsterdam 26/5 Bloemen njers: Rood 33—53. Keefer 30—35. ena 30-49. Nora 52. Yell. Dusty 3—40. Charmeur 3352, Le Reve 5—55, Alice 47. Arthur 45—46. Overi- 27—49. ozen: llona, Sonia. Mercedes. Super Minuette. Baccara 26-65. olden Belinda. Zorlna, Marina, Belin- Esther Ofarim. Garnette, Carol, lotrea, Evergold. Yellow Belinda. Ml- gold. Gemengd 13—44. Alium 24-29. Alstro Lelie 5-49. Violier 10—31. 0. Kaktus 40-125. Fuchsia 105. ilum 65—115. St. Paulia 80—95. bos Nanus/Colvillie: Amanda 35—275, Rose Charme 230—250. Al- 255—260. Spitfire 330-38$, ymph 325-445. Robinette 290. Yellow Queen 95110. Ideaal 40—160. Prof. Blauw 180-210. Aurora 120—140, Fantasy 30—165, Ballerina 110—190, Royal lue 105—130. Romany 90-95, Gold. telody 100—160. Blue Heaven 70—245. overige 80-150. iversen: Snijgroen 110—150. Chr. 310—345. Margriet 85—105. yretrum 90125. Tulp 6369 Ane- toon 30-50. Brodea 100—145 Dui- sndschoon 90165, Campanula 10-290. Gladiool 445—465. Esther 200-260. Lathyrus 50—105. UNSBURG 26/5, 8loemen- (resp. invoer, gem. prijs): Alstroemeria >80-0,309. Amaryllis 91043.216. Ane- tonen 100-0.051. Anjers am. 1704O- 426.Anthurium 412-1.346, Chrys. os jr. C 3157-2.837. Duizendschoon 321-1.068. Ereherus 28-1,250. Freesia 8058-1.084, Gerbera 32043,265, Gla- iolen 29070-0.415, Glad. Colvill 5600- ,311, Glad. Nanus 84400-0.296. Iris 0604-1,705. Ixia 4964-0,951. Koren- i 7750-0,137. Lathyrus 1215- 357. Leeuwebekken 770-0,368, Lelie elk 914043,151, Lelie tak 114540- 374, Margriet wit, enk. 8066943.064, rchideën 12043.340, Papaver 600- 180, Pioenen 640-0.468. Pyrethrum 2149-0.063. Rozen grootbl. 6800- 422, Rozen kleinbl. 743043.175. Tul en 272-1.397. Tulpen koude gr. 7495- 741, Violieren 4981843.237, Narcis oude gr. 0,500. Anjers tros 3650- Div. snijbloemen 278643.764. Iv. Snijbloemen 4139543.430. Anjers m. imp. 468043.336, Glad. nanus imp. 15043,081. Div. snijb.. imp. 1340- 896. div. snijbl. imp. 3463943.128. St. iulea 144043.392, div. perkplanten 74043.133. div potplanten 5340- 0.299. ATWUK. 26 mei. Groenten Was- kist: Al 17.70-21.40. II 9,50- 7.50, BI 22.60-27,50. Bil 7,10-9,80. Cl II 14.60-15.40: bospeen I 32- 30-1.42. Peterselie 51. krulpe- 52. spinazie 69-76. andijvie 3-60, prei 13-80. Rabarber 40-55. ra ils 16-52; selderie 26-48, sla 23-48. skolen 63. bloemkolen: Yl 2,26, 81: I. 101 1,31. 15 I 53-65; Aanvoer «speen 65.000 kg. Tot half juli in Rijnsburgs hotel Van een onzer verslaggevers Rijnsburg De nieuwe burgemeester van Rijnsburg, drs. W. K. de Roos zal voorlopig nog niet zijn intrek kunnen nemen in zijn ambtswoning in de Kerkstraat. Aan de burgemeesters- woning moet nog zoveel worden opgeknapt dat de heer De Roos en zijn gezin voorlopig nog elders onderdak hebben. De burgemeester zelf verblijft zolang in het Rijnsburgse café-restaurant Monyé, terwijl zijn vrouw en kinderen nog steeds in v.E.IN Barradeel wonen, de vroegere standplaats van de heer De Roos. De twee kinderen van de burgemeester zullen in het Friese plattelandsdorpje eerst het schooljaar gaan afmaken, omdat de aansluiting op het Rijnsburgs onderwijs, zo vlak voor de grote vakantie, mogelijk problemen zou kunnen gaan opleve- Er moet nogal wat worden vertimmerd aan de burgemeesters woning. Er moet veel achterstallig onderhoudswerk worden verricht waaronder schilderwerk en diverse kleine reparaties. Het is ook noodzakelijk gebleken om de verwarmingsketel van de centrale verwarming te vervangen. Deze totale ingreep gaat ruim drieëntwintigduizend gulden kosten. Voorts zal in de burgemeesterswoning de keukeninrichting worden vernieuwd, nieuwe deuren worden aangebracht en tegelwerk worden vervangen. Dit tweede karwei gaat ruim achttienduizend gulden kosten. De burgemeester en zijn gezin hopen medio juli de woning in de Kerkstraat te kunnen betrekken. Naast de votering van een bedrag voor de opknap van de burgemeesterwoning stellen B en W. de raad voor ruim drie ton beschikbaar te stellen voor de aanleg van de landbouwont- sluitingsweg Valkenburgerweg Sandtlaan. De afgelopen maanden heeft de gemeente Rijnsburg onderhan delingen gevoerd met de eigenaren en pachters van de voor de aanleg nodige grond. Dit overleg heeft recentelijk geresul teerd in een overeenstemming met nagenoeg alle betrokkenen. De aanleg van de verbindingsweg tussen de Valkenburgerweg en de Sandtlaan is het eerste project in een serie tussen 1975 en 1979 in Rijnsburg aan te leggen landbouwontsluitingswegen. Per 1 juli 1975 zullen in. Rijnsburg de huren worden opgetrok ken van de gemeentelijke woningen. De huurverhoging be draagt 8%, al bestaat er voor de huurders de mogelijkheid om tegen deze huurverhoging in beroep te gaan. Een huurad viescommissie zal die beroepschriften op waarde gaan schatten en het gemeentebestuur mogelijk een huurwijziging adviseren. De woningen die niet in aanmerking komen voor de huurver hoging zijn de afbraakpanden in de Smitstraat, Oegstgeester- weg, de Brouwerstraat en de Langevaart. Ook ambts- en dienstwoningen vallen er buiten omdat deze huur afhankelijk is van het inkomen van de bewoner of de huurwaarde volgens de personele belasting. Meer huur betalen gaan de bewoners van 35 gemeentewonin gen in de Burchtstraat en de Hofstraat (8%), de woningen Brouwerstraat 98, Graaf Florislaan 20, 22, 32 en Noordeinde (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De vier progressie ve partijen, die samen een meerderheid hebben in de Leidse gemeenteraad, PvdA, PPR, PSP en D'66 houden a.s. vrijdagavond een gemeenschap pelijke ledenvergadering in het Anthoniusclubhuis. Op deze vergadering zal een diskussie plaatshebben over de onderlin ge verhoudingen tussen deze partijen, hetgeen zal geschieden aan de hand van een door de In deze nota wordt onder meer ingegaan op een aantal wrij vingspunten tussen de verschil lende partijen, die zich in het verleden hebben geuit bij de C en A-kwestie en de brief van b en w van Leiden aan de huur ders van de Eendracht. Vooral de verhouding tussen PvdA en PSP is toen nogal verslechterd. Volgens de opstellers van de nota is dit ten dele te wijten aan de grotere invloed die de achter ban van met name de PSP heeft op de vertegenwoordiging in de raad, in tegenstelling tot die van de PvdA. Voorts worden de ver schillen in benadering van actie groepen aangeroerd, waarbij de PvdA zich vooral zou richten op de uitvoering van haar pro gramma en haar coalitiepart ners in overleg met actiegroe pen eerder bereid zou zijn reeds vastgestelde prioriteiten op nieuw te bezien. Als concrete geschilpunten noemt het stuk verder op het gebied van de volkshuisvesting en ruimtelijke ordening het punt van het aankoopbeleid van gronden in de Stevenhofjespol- der. Verder vinden PPR, PSP en D'66 dat wanneer zij bij ge meenschappelijke fractieverga deringen een ander standpunt innemen daar vaak onvoldoen de op in wordt gegaan, hetgeen de irritaties bij deze partijen hoog zou doen oplopen. Ander zijds verwijt de PvdA haar part ners met onverwachte punten in de raadsvergaderingen naar vo ren te komen hetgeen het berei ken van een gemeenschappelijk standpunt zou bemoeilijken. De nota van de progressieven draagt geen concrete mogelijk heden tot verbeteringen aan: men beoogt slechts een bijdrage aan de diskussie op de gezamen lijke ledenvergadering te geven. Wel wordt het raadzaam geacht de verschillende opvattingen die bestaan over de rol van de para- gemeentelijke instellingen, zoals Leidse Jeugdactie, Culturele Raad en Weüijnsraad, eens na der te bespreken. In dit verband vragen de opstellers zich af of de overheid de bevolking geen instrument in handen moet ge ven om participatie en zelfwerk zaamheid van de bevolking te bewerkstelligen. Een opzet als die van de Welzijnsraad, in de eerste plaats gericht op advise ring en planning, zou dan verou derd zijn en omvorming behoe ven, aldus de diskussienota. LEIDEN In een bHef aan de leden van de universiteitsraad heeft het studentenraadslid Tjeerd van Rij (Progressieve Partij) opnieuw kritiek geuit op het beleid van de dienst interne en externe voorlichting van de Leidse universiteit. In zijn schrijven geeft Van Rij uiting aan zijn verbazing over het feit, .dat de diskussie over het voorlichtingsbeleid en het universitair mededelingenblad „Acta et Agenda" in de raadsvergadering van 12 mei door de redactie van aat blad onjuist werd weergegeven. In zijn brief vergelijkt hij het verslag van Acta met het in de Leidse Courant van 13 mei gepubliceerde verslag van deze vergade ring en stelt vervolgens: „Dit niet op kosten van de universiteit geschreven verslag in de Leidse Courant geeft mijns inziens de diskussie heel wat beter weer dan dat in Acta et Agenda." Een en ander verbaast Van Rij des te meer nu op deze vergadering de voltallige staf van de universitaire pers- en voorlichtingsdienst aanwezig was. Bovendien vraagt Van Rij zich in zijn brief af, waarom het verslag van de Leidse Courant niet opgenomen was in de knipselkrant die de dienst dagelijks uitgeeft, terwijl dit wel het geval was met andere berichten uit die en andere edities. De universiteitsraad moest gisteren opnieuw stemmen over een aantal voorstellen aangaande de dienst pers- en voorlichting, nadat twee weken geleden de stemmen staakten. Dit maal kon men wel tot een duidelijke meerderheid komen Met 17 tegen 10 stemmen bij twee onthoudingen aanvaardde de raad een amendement—Van Rij op het voorstel van het college van bestuur, om de voorlichtings dienst en de redactie van Acta et Agenda los te koppelen, zonder dit vraagstuk eerst door een ad hoe commissie te laten bekijken, zoals het college van bestuur had voorgesteld. (Van onze rechtbankverslagge ver) LEIDEN Vier verdachten die gisteren voor de Leidse kanton rechter terecht stonden kwamen er met een koopje vanaf. In deze gevallen constateerde mr. Van Dijke dat hij tot zijn grote spijt wettelijk geen zwaardere straffen kon opleggen, dan de officier van justitie had geëist Twee verdachten hadden zich schuldig gemaakt aan verboden afvallozingen op het oppervlak tewater van het Hoogheemraad schap Rijnland. Op grond van de uit 1900 daterende Keur (een soort verordening) waren bei den bekeurd. Verdachte B. had in de Oude Rijn nabij Oegst- geest 2100 liter afvalwater met een hoog stikstof-, chloride- en fosfaatgehalte laten stromen. Gelukkig voor verdachte ge beurde dit vóór 1 januari jL, de datum waarop de wet verontrei niging oppervlaktewater in werking trad. Op grond van de ze wet zou hem 20.000 gulden boete kunnen zijn opgelegd, maar omdat Kantonrechter Van Dijke zich genoodzaakt zag de .Keur toe te passen kwam ver dachte er met het in deze veror dening neergelegde maximum van 50,- vanaf. Precies hetzelf de gebeurde met de andere ver dachte, die olie via een afvalput in een boezemsloot had laten stromen. In dit geval volstond mr. Van Dijke zelfs met een voorwaardelijke boete, omdat de lozing niet met opzet was gebeurd en verdachte boven dien beterschap beloofde. Straatpiraterij die op 18 april in zijn woon plaats met een luchtbuks op de straatverlichting had geschoten. Mr. Van Dijke wilde hier een duidelijk voorbeeld stellen om dat hij vond, dat de in vandalis me uitmondende straatpiraterij maar eens aangepakt moest worden. De eis van de officier 30,- (en verbeurdverklaring van het wapen; waarde 35,-) vond hij dan ook veel te laag. Het wetboek kwam er aan te pas om te kijken wat hier de maximumstraf kon zijn. Toen bleek, dat Vrouwe Justitia niet zo zwaar tilt aan dit soort over tredingen en 30.- het absolute V. Putten niet naar FC Utrecht (Van onze sportredactie) LEIDEN Piet van Putten gaat niet naar FC Utrecht. De onderhandelingen met de Utrechtse profs, die al eerder Wil Groe nendijk aantrokken, verkeerden in een vergevorderd stadium, maai tenslotte kon Piet van Fatten het niet eens worden over de reiskosten. Waarna de FC Utrecht de voorkeur gaf aan een dichter bij Utrecht wonende kandidaat. Vic Boutier, de ex-VTL-spits die een jaar bij Feyenoord heeft gespeeld, gaat het komend seizoen de gelederen van UVS verster ken. was, restte de kan tonrechter weinig anders dan zich bij de officier aan te slui ten. Een zeer merkwaardige geval deed zich voor bij de zaak van verdachte Christiaan S. Deze verblijft momenteel in het Haagse Huis van Bewaring waar hij nog 3 jaar op te knap pen heeft Bovendien had hij naar zijn zeggen nog voor een "rug" (f 1000,-) aan boetes lo pen. Daar zou er gisteren nog een bij gekomen zijn, als de kantonrechter maar niet meteen de 100,- had omgezet in 4 dagen hechtenis, wegens het rij den zonder rijbewijs. Van een andere overtreding (rij den door rood licht) werd hij vrijgesproken- wegens twijfel. Dat was maar goed ook, want aan het einde van de zitting kwam de werkelijke dader van deze overtreding opdagen, die toevallig exact de zelfde naam droeg als zijn voorganger. Om dat er volgens de wet maar een keer in een zaak mag worden gevonnist, kon de werkelijke da der na uitleg van de situatie weer naar huis. De redactie behoudt zich het recht voor brieven verkort weer te geven. Voor publicatie In aanmerking komende stukken worden met de volledige naam van de inzender ondertekend. Opname van de stukken bete kent niet dat de redactie het met de strekking van deze me ningen eens is. Maaiers De heren worden bedankt. Slechts enige dagen mochten wij genieten van het bloeiende fluitekruid langs de Valken- burgse lanen, maar samen met het fluitekruid verschijnen ook de gemeentemaaiers langs de banen. Een gladde berm is im mers stukken fraaier dan de bloemen van God, de grote De Valkenburgse gemeente-he ren moeten nog steeds leren om ook Gods wilde flora te waarde ren. De heren worden bedankt. Henk J. M. Sloos, „La Licome", Hoofdstraat 99 IV, Valkenburg aan den Rijn. Scouting Enige tijd geleden vierde de Lo- dewijksgroep haar 40-jarig be staan. In de meeste reakties klonk iets door als „veel te ou derwets", „aflopende zaak". Nu willen wij daarop graag reage- voor een opgroeiend kind is het van het grootste belang zich bui ten zijn dagelijkse omgeving ook te begeven in andere groe pen van mensen en aktiviteiten. Natuurlijk kan zoiets gebeuren in een sportvereniging, muziek groepen en dergelijke, maar voor ons blijft er een verschil. Een groep, die werkt binnen het kader van Scouting Nederland is komplexer in zijn mogelijkhe den. Er wordt gewerkt van uit een bepaalde levensvisie, we proberen de kinderen op een speelse wijze, aangepast aan leeftijd en ideeën, in aanraking te brengen met de wereld om hen heen. We hopen zo bij te dragen tot de persoonlijke vorming door onder andere zelfwerkzaamheid in kreativiteit en spel, kame raadschappelijkheid door sè- men met iets bezig te zijn. Wat betreft de mening dat de jeugdbeweging een teruglopen de zaak zou zijn: dit is geenszins het geval. Er bestaat wel dege lijk belangstelling onder de jeugd, want het ledenaantal van de groepen groeit gestadig. Tot onze spijt moeten we alleen vaststellen, dat er een tekort aan leiding ontstaan is: sommi ge kringen draaien met een on volledige staf. Dit schrijven willen we dan ook benutten om jongeren vanaf ze ventien jaar, die wat vrije tijd op een plezierige manier willen doorbrengen, ertoe aan te zetten eens kontakt op te nemen met een groep. Groepsleiding en staf, Lode- wijksgroep-Leiden, v.d. Sande Bakhuyzenlaan 16. Vrouwen in aktie Op woensdag 21 mei j.l. heeft in Uw krant een verslag gestaan over de avond „Vrouwen in ak tie", die door de Leidse afdelin gen van het komité „Wij Vrou wen Eisen" en de Nederlandse Vrouwenbeweging georgani seerd werd. Hoewel wij het op prijs stellen dat u de achterstelling van de vrouw belangrijk genoeg vindt om aandacht aan deze gebeurte nis te besteden, zijn wij zeer teleurgesteld over de verslagge ving van de avond. Een van de belangrijkste onder werpen van de avond, de strijd voor legalisering van abortus, is in uw kommentaar helemaal niet aan bod gekomen. Zowel het komité „Wij Vrouwen Ei sen" als de Nederlandse Vrou wenbeweging voeren al lange tijd aktie om een medisch ver antwoorde abortus voor elke vrouw die dat wil wettelijk mo gelijk te maken. Beide organisa ties zijn ervan overtuigd dat le galisering van abortus niet los te denken is van de strijd voor gelijkheid, zelfstandigheid en ei gen verantwoordelijkheid van de vrouw. In het kader van deze aktie werden in Leiden al ruim 3000 handtekeningen van medestan ders opgehaald. Ook een krant van katholiek stempel kan haar voorlichtende taak niet naast zich neerleggen door een zaak die voor vrouwen op dit mo ment zo belangrijk is zonder meer dood te zwijgen. De weergave van de diskussie over het nut van de vakbond voor werkende vrouwen is ons inziens onnodig negatief. Ui teindelijk waren veel mensen toch van mening dat de vak bond, ondanks alle gemaakte fouten, een onmisbare organisa tie is in de strijd voor opheffing van de diskriminatie van de vrouw. Dat ook in de socialistische lan den nog vooroordelen op dit gebied te overwinnen zijn, rechtvaardigt helemaal niet de konklusie in uw artikel dat ka pitalisme en vrouwendiskrimi- natie niets met elkaar te maken hebben. Namens het komité „Wij Vrou wen Eisen" en de Nederlandse Vrouwenbeweging, Ida van Zijl en Piek van der Reijt.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5