NOORD WIJK WORSTELT MET SPORTVELDENPROBLEEM Grondige renovatie velden SJZ en Meerburg Kort geding over toewijzing Leidse studentenkamer Achter de muziek aan RENOVATIE OF SANERING IN LEIDERDORP? Wassenaarse raad akkoord met noordelijke randweg P\<U\\ 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 27 MEI 191 Vil een emmer verslat fevers LEIDEN Moten kamerhuur ders een vrijkomende kamer toewijnen aan een willekeurige student, door midel van vrije coöptatie, als het huis een toe- wijrintsbais is van de Studen- temhuisvestint? Dit is de bwet van een kort fedint dat studen ten van pand Papenfrackt 11 hebben aangespannen tegen de Leidse Studentenhuisvesting. De zaak dient morgenochtend voor de Haagse rechtbank. De studenten wonen in een zo genaamde toewijzingswoning van de Leidse Studentenhuis vesting: deze laatste bepaalt aan Door een minder krachtig be leid van de vorige directeur van de Studentenhuisvesting nam het verhuren vankamers door middel van vrije coöptatie ge stadig toe. De nieuwe directeur. de heer Steenbeek, past echter met strakke hand de beslissin gen van het bestuur toe. Een van die beslissingen is dat nieu we en gerestaureerde huizen van na 1971 niet meer in vrije coöptatie mogen worden gege ven, en daaronder valt ook het pand Papengracht 11 dat een kleine twee jaar geleden volledi gis opgeknapt. De heer Steenbeek, directeur sinds april van het vorig jaar: "Tot op heden hebben we geen moeilijkheden ondervonden bij de uitvoering van de beslissin gen van het bestuur". De zaak kwam aan het rollen bij de studenten van pahd Pa pengracht 11 die het duidelijk niet eens zijn met de werkwijze van de Studentenhuisvesting. Onlangs wezen de studenten een kamer toe aan een medestudent, de Studentenhuisvesting weiger-, de de student echter de toegang tot de kamer. Van on* correspondent Noordwi£t In een uitvoerige nota heeft bet Noord wijk* col lege van B. en W. een aantal alternatieven aan de gemeente raad voorgelegd met betrek king tot de sitnering van de sportvelden. Er blijkt een reeks combinaties en mogelijkheden te atjn, aangeduid met cijfers en letters, en de raad sal hieruit een keu* moeten doen. Het stuk, waarbij geen tekeningen werden verstrekt, wekt de in druk van een opgave wiskunde voor de schoolexamens, waar van de oplossing bepaald niet voor de band ligt. Uit de toelichting blijkt name lijk, dat de meerderheid van B. en W. een keuze heeft gedaan, dat een lid van het college een afwijkende mening heeft, dat de commissie voor sport- en jeugd zaken zich niet heeft uitgespro ken, dat twee leden van de com missie voor financiën voorstan der zijn van het centraliseren van de sportvelden aan de Van Panhuysstraat en dat de com missie voor ruimtelijke orde ning tenslotte accoord gaat met het meerderheidsvoorstel van B. en W. Kortom de spraakverwar ring over deze zaak lijkt volko- Aanvankelijk gingen de gedach ten van het gemeentebestuur uit naar een combinatie van de voetbalsport en de handbal op een vergroot gemeentelijk sport park. Ten behoeve van de korf balvereniging „Fluks" en de Noordwijkse Hockey Club zou den afzonderlijke complexen worden ingericht Kort voordat het bestemmingsplan Grashoek in de raad werd gebracht dien de de Hockey Club echter een plan in voor een indeling van het sportpark aan de Van Pan huysstraat hetgeen de strekking had dat zowel de voetbal als de hockeyvereniging op het sport park zouden kunnen blijven spelen. Er zou dus elders in de gemeente geen nieuw hockey veldencomplex behoeven te worden aangelegd, maar het voorstel van de N.H.C. hield wel in, dat de grens tussen het sportpark en het nieuwe wo ningbouwgebied Grashoek enigszins naar het noorden zou worden verschoven. Bij de be handeling van het bestemmings plan werd door verschillende raadsleden uitdrukkelijk ge steld, dat deze verlegging van de grens per se niet ten koste van de woningbouw zou mogen gaan. Bij het onderzoek dat het colle ge daarna heeft ingesteld, heeft men de ruimtebehoefte van alle veldsporten, welke in Noord- wijk worden beoefend, te weten voetbal, korfbal, hockey en handbal daarbij betrokken. Ten aanzien van het korfbal was door de raad reeds besloten aan de Nieuwe Zeeweg twee korf- balvelden te doen aanleggen. Met de aanleg was men echter nog niet begonnen en daarom werden ook deze velden weer in Meer subsidie voor Warmondse muziekvereniging Van «en onzer verslaggevers WARMOND Wuaetr de raad ar dandardag me* akkoord gaat, wordt de sabaidie aan de Wamoadae maasakverealgia- gaa verhoogd. Elhe vereniging krijgt een vaat bedrag van 2.125,- per jaar (tot oog toe: L250.-1. Voor het uitkanen in concour sen zal aan subsidie van 1275,- (tot nog toe 750,-) verstrekt worden. Tevens gaat de ge meente vijf en twintig procent van de salariskosten van de in structeur van de drumband 1.275,- (tot nog toe 750,-) be talen. De bedragen zullen jaar lijks worden verhoogd. B. en w. stellen de raad aan staande donderdag voor een stuk grond in het bestemmings plan „Endepoel II" te verkopen aan de heer J. Raming in Loe- nersloot en het bouwbedrijf Maas-Dijken b.v. in Alphen. Op de grond zullen zes of zeven woningen in de vrije sector en twaalf garageboxen worden ge bouwd. De grond is ongeveer 2384 m2 en totale koopsan be draagt 427.353,72. Voorts ligt er onder meer een initiatief voorstel van „progres sief Warmond" ter tafeL Hierin dringt de partij aan op het regi streren van meldingen van huurverhogingen van meer dan acht procent per jaar. B. en w. zijn van mening dat hier geen taak voor de gemeenten is weg gelegd. de beschouwingen betrokken. In zijn overwegingen merkt het college op, dat de concentratie van de voetbal- en de hockeys- port op het sportpark aan de Van Panhuysstraat het bezwaar heeft dat noch de voetbal-, noch de hockeyvereniging daarna verdere uitbreidingsmogelijkhe den heeft Een dergelijke oplos sing heeft derhalve geen toe komstwaarde. Verder voert het college een aantal bezwaren aan tegen de verlegging van de grens tussen sportpark en woongebied. Er zouden nieuwe gronden voor woningbouw moeten worden aangewezen en dit zou weer een nieuwe bestemmingsplanproce dure tot gevolg hebben. Het zou tot een onaanvaardbare vertra ging leiden in de woningbouw in de Grashoek. B. en W. blijken de voorkeur te geven aan een inrichting van het gemeentelijk sportpark voor de voetbal-, de korfbal- en de handbalsport. De capaciteit zal dan zijn vijf voetbalvelden, een oefenveld, twee korfbal velden en twee handbalvelden. Dit mo del kost geen woningbouw grond. Er zal dan voor de hockeyver eniging een nieuwe plaats moe ten worden aangewezen. Daar voor zijn twee mogelijkheden: het Middengebied-zuid, of op een perceel grond in de hoek van de Hogeweg en de Achter weg. De meerderheid van het college heeft bezwaar tegen de aanleg van een hockeyveld-ac commodatie in het Middenge bied-zuid, omdat dit gebied een fraai agrarisch landschap is en men dit stukje bollencultuur te midden van de beide dorpen Noordwijk-Binnen en Noord- wijk aan Zee wil handhaven. De wat excentrische ligging van een hockeyveldcomplex aan de Hogeweg vindt men niet zo'n bezwaar, gezien het vrijwel ge lijk gesitueerde complex van de voetbalvereniging S.J.C. De keuze van de meerderheid van B. en W. voor het model 4A heeft voor de korfbalvereniging „Fluks" het nadeel, dat het wat langer op het middenterrein van de ijsbaan van de N.IJ.C. zal moeten spelen. De gekozen oplossing is finan cieel vrijwel de meest voordeli ge. De kosten van de verschil lende combinaties lopen uiteen van 910.000.- tot 1.720.000.- Model 4A en de aanleg*van een complex aan de Hogeweg voor de N.H.C. zullen komen op een bedrag van 1.024.000,-. Een lid van het college is zowel uit planologisch oogpunt als uit oogpunt van sportbeleid voor stander van een model, waarbij de sportaccommodaties zoveel mogelijk zijn geconcentreerd in het middengebied. Expositie creatieve Voorhouters In „Huize Agnes" in Voor hout opende burgemees ter G. A. Stolwijk zaterdag een expositie van potten bakkunst. De tentoonge stelde voorwerpen zijn vervaardigd door de cur sisten van de volksuniver siteit die reeds enkele sei zoenen onder leiding van Rob de Tonkelaar en Coc ky Vreeburg bezig zijn. Van de Voorhoutse bevol king volgt ongeveer 8 pro cent ofwel een creatieve cursus, ofwel een talen cursus. Morgen is de laat ste dag van de tentoon stelling. Op de foto: Burgemeester Stolwijk (met glas in hand) en zijn vrouw tijdens de rondgang op de expositie. Vele honderden Wassenaarders hebben zaterdagavond en zonda middag in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade veel plezier beleef aan de muscial „Achter de muziek aan-", die in het kader va de culturele weken werd opgevoerd door de gezamenlijke Wassi naarse amateurvereriigingen. Maanden lang hebben ruim 70 med< werkenden intensief gerepeteerd, onder supervisie van Detlev Pol en onder regie van Vincent v. d. Kraan, terwijl Frits Goulooz als producent de duizend-en-een problemen en probleempjes oplo te, die een degelijke monsterproduktie met amateurs nu eenma met zich meebrengt De musical, geschreven door Albert Mauril en Dick Borst, is een sprankelend verhaal over een suffend dorpsgemeenschap, die wordt opgeschrikt door de komst van ee detachement huzaren. De vijf Wassenaarse amateur-toneelgeze •schappen leverden de toneelspelers, Excelsior leverde het musica orkest dat geleid werd door Mannes Brilleman, dirigent vai Excelsior, de huzaren werden gespeeld door leden van de drum, band Irene en dan was er nog het Wassenaarse Kinderkoor da medewerking verleende. Aan decors, belichting en geluidsverster king was veel zorg besteed en ook aan de kostuums. Het initiatief van de Kulturele Kern Wassenaar om alle Wassenaai se amateur-toneelverenigingen samen te brengen in een grot produktie is als proef zonder meer geslaagd. Terecht werd zatei dagavond producer Frits Goulooze gehuldigd voor zijn aandeel iij het Raad voetbalt tegen ambtenaren VOORSCHOTEN - De Voor-- schotense gemeenteraad voet balt donderdagavond tegen een elftal van gemeente-ambtena ren. De wedstrijd wordt ver speeld op het SVLV-terrein en begint om 19 uur. Twee maal een half uur zullen raad en ambtenaren elkaar testen op balbeheersing. De aftrap zal verricht worden door burge meester J. van der Haar, de scheidsrechter is L. Uittendaal (KNVB). De opstelling van de gemeenteraad is nog niet hele maal bekend. De linkervleugel zal bezet worden door Mr. S. A. C. Begeer, fractieleider van de WD en de wethouders N. Oos- terbaan (WD) en A. Eveleens (PPV). Mr. T. Esselaar, fractie leider van het CDA zal op het veld links van het midden ope reren. Zeker een raadslid zal niet meespelen en dat is me vrouw Mr. M. Bloembergen- Hunters (WD) omdat gemengd- voetbal nog niet toegestaan is. De toegang is gratis en lachen toegestaan. (Van on* correspondent) ZOETERWOUDE - Vorige week is een aanvang gemaakt met de grondige renovatie van de sportcomplexen van SJ.Z. en Meerburg. De werkzaamhe den concentreren zich op de hoofdvelden van beide comple xen en de trainingsvelden. De oorzaak van deze grote beurt is vooral het te intensieve gebruik van de velden als gevolg van sterke groei van de verenigin gen. Bovendien treden er op Haasbroek verzakkingen op, omdat destijds bij de aanleg er sloten zijn gedempt De zwaar belaste oefenboeken zijn eerst aan de beurt. Daar wordt de drainage verdubbeld en daar mee gebracht op een tussenaf stand van 2 1/4 meter. Om de snelle doorlaatbaarheid te be vorderen wordt er boven de drains een flinke laag glascintel aangebracht. Na het omploegen wordt het gehael weer onder profiel gebracht en ingezaaid. De drainage van de hoofdvelden wordt doorgespoten om tot een effectievere werking te komen. Deze zal bovendien nog worden bevorderd door het plaatsen van een krachtiger pomp op de verzamelput Nadat de graszo den zullen zijn verwijderd zal er een laag zand worden aange bracht en wordt het geheel diep gespit en onder profiel ge bracht. Bij het weer aanbrengen van de graszoden is er gerekend op een fikse aanvulling van nieuwe zoden omdat er nu vele kale en dun begroeide plekken zijn De aanleg van de nieuwe vel den, twee voor S.J.Z. en één aan de Hoge Rijndijk, waarmede vo rig jaar een begin is gemaakt heeft door de record-regenval in de herfst en winter een vertra ging gekregen van bijna 'n half jaar. De fa. Van Kessel uit Bu ren aan wie het werk is opge dragen, voert ook de renovatie werkzaamheden uit Het herstel van de grasmat wordt verzorgd door de Fa. Van Hooven uit Alblasserdam. Ondanks de op gelopen achterstand hoopt men de nieuwe velden toch bij het begin van het seizoen '76-'77, zij het bescheiden, in gebruik te nemen. Het hoofdveld van Haasbroek mag dit jaar vóór 15 sept niet bespeeld worden. Van on* correspondent LEIDERDORP Moeten de woningen van de Dr. van Rhijnstraat worden gesaneerd, zoals een deel van de commissie ruimtelijke ordening wil, of gerenoveerd, zoals het merendeel van de bewoners dat liever ziet Nadat de commissie ruimtelijke ordening tijdens een vergadering in maart b en w hadden geadviseerd het uit 1971 stammende saneringsbesluit voor deze buurt uit te voeren, zijn er van de zijde van de bewoners tal van bezwaren gerezen tegen dat voornemen. Vooral omdat wanneer de gemeente tot sanering zou overgaan, de buurt volledig van karakter zou veranderen. Boven dien ziet het er bij sanering naar uit dat de aankoop- en onteige ningsprocedure van de panden erg veel tijd zou gaan vergsn. Gedurende die tijd zou onderhoud aan de panden achterwege blijven. Wethouder E. Drenth, die op 15 april hierover een gesprek had mat de betrokken bewoners, heeft op grond van de* nogmaals geformuleerde bezwaren van de bewoners dit onderwerp nu op- mei zich beraden. Andere punten die tijdens deze openbare vergadering aan de orde komen zijn: de nota uitgangspunten Buitenhof, het uitgeven van grond in erfpacht aan de Rui tervereniging Liethorp voor een te bouwen manege en de aankoop van grond ten behoeve van een fietspad langs de Achthovenerweg. De vergadering begint om 20.00 jut ui het gemeentehuis. RIJNSBURG Wijkraad Frederiksoord heeft gisteravond haar jaarvergadering gehouden In de vergaderingszaal was een exposi tie van wenken van de kunstenaar Joop van Egmond ingericht Na de gebruikelijke jaarverslagen werd de film over het bloemen corso 1974 gedraaid. Na de pauze was er een film over het kind in het verkeer. Er waren informatietafels over verschillende onder werpen, verkeer en bouwplannen in de wijk, speelweide en jeugdre- creatie, plan Waterbos en 1000 jaar Rijnsburg. Mevr. Van Eysinga, de echtge note van de burgemeester van Oegstgeest, verricht hier de trekking van de vakantiereize- nactie van de winkeliersvereni ging Oegstgeest Actief. Dat ge beurde gisteravond in de söcie- teitszaal van het gemeentecen trum aan de Lijtweg. Achtdaag se reis voor twee personen naar Ierland werd gewonnen door: 1) Mevr. Lind«n*n-Mull«, Sutiontplein 68. Leiden. I) W. dan Boar, Oud» Rijnzicht- weg 8. OegstgoaaL 2) Mevrouw Brouwer. Wamoadarweg 29, Leiden. 4) Fvnilia J. Ooate*. Juöermaneetraat 29, Optixil 5) G. da Voogd, Laidae Straatweg 15. Oegft- gaaat. 8) Th. dan UolWar. Frara Uiklaaa Ean achtdaagaa rei» voor tww peraonen door: 1) L. v-d. Lénden. Riinaburgerwee. Laidan, (Licret da Mar). 2) A. Robbwrü-da Nie, Prina Handriklaan 20, Oegfteaact, - iriê). 2) Familia rfeikana.Fnn» rdlaan 10. Oestgaaat, (OotmriikX 4) Paat-v-d. Leu, Tarweeweg 14, Oagat- aaaat, (Malk>cc*). 5) N. J. v. Werkhoven. Eoqirtraat 68. Oegatgaaat, (Bodanaaa of Rijnreii). 0) da heer Bijl. Jan Steealaan 22, OagatgaaaL Ie» weekeindt naar Ierland Laidan. De actie talde i WASSENAAR De Wassenaarse gemeen teraad is maandagavond na een discussie van ongeveer een uur akkoord gegaan met een nota van burgemeester en wethouders, waarin geconcludeerd wordt dat de noord elijke randweg aangelegd zal moeten wor den als een weg met twee aanliggende rijstroken, waarop een snelheid van 70 km zal zijn toegestaan en met aansluitingen op de Rijksstraatweg, de Deylerweg, de Van zien moeten worden van verkeerslichten. Discussie was er ook over een nota over de aanleg van de verlengde Landschei- dingsweg, waarin burgemeester en wethou ders een schets gaven van de huidige stand van zaken in het overleg met Rijkswater staat en de andere betrokken gemeenten. Zoals de zaken er nu voorstaan zal het oude viadukt worden afgebroken en zal er een gelijkvloerse kruising komen. Verder zullen er aansluitingen komen op de Wit- tenburgerweg en de Bezuidenhoutseweg. Morgenavond hearing Zoeterwoude groeikern? (Van onze correspondent) Zoeterwoude Publikaties uit1 het concept-studierapportll „eventuele nieuwe bouwloka-c ties voor Zuid-Holland" van de PPD zorgden enkele maanden terug voor veel opschudding.1 Dit vooral in de plaatsen wel ke hierin werden genoemd. Zoeterwoude was daar één van. De streekcommissie van de Provinciale raad voor de r telijke ordening heeft nu vooi morgen een openbare bi;" komst belegd in Ons j aanvang 20 uur. De noodzake- 1 lijkheid, wenselijkheid, en mo-s gelijkheid van de aanwijzing 8 van Zoeterwoude als groei- kern zullen daarbij uitvoerig aan de orde komen. Een aan tal personen van de provincie en andere lichamen en instel lingen zal daar aan het woord komen. In Zuid-Holland West is de bouw van 20.000 wonin gen vóór 1980 noodzakelijk. Vóór 1990 wordt de behoefte geraamd op 40.000 woningen. Per bouwlokatie wordt uitge gaan van 6 tot 10.000 wonin gen. Ter illustratie: de Zoeter- woudse woningvoorraad be draagt nu ruim 1800, het aan tal inwoners amper 7000. De kans bestaat dat dit rond de eeuwwisseling zal zijn op gelopen tot 50 k 60.000 inwo ners, waarmede Zoeterwoude dan een flinke stad zou zijn. CPN Leiden op dé bres voor Gewestelijk Orkest Van een onzer vërslaggevers LEIDEN De gemeente raadsfractie van de C.P.N. heeft B. en W. van Leiden en andere gemeenten uitgenodigd erbij de minister van C.R.M. op aan te dringen dat het voortbestaan van het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland i wordt verzekerd. Zoals be- kend is het voortbestaan van het orkest erg onzeker nu vrij wel zeker is dat de provinciale i« subsidie voor 1976 niet i gegeven wordt Een verzoek van de vaste Tweede Kamer commissie aan Van Doorn om het orkest op te nemen in de Rijksregeling voor orkesten is bij de minister van C.R.M. af geketst. De C.P.N. wil het c kest opnemen in de Rijksrege ling om op de eerste plaats het voortbestaan te verzekeren en ook om de arbeidsomstandig heden van de ongeveer 45 me dewerkers te verbeteren. Door de gemeente Leiden werd vo rig jaar een subsidie van 23.000 gulden verleend aan het orkest Vener open roeikampioen van Stompwijk Stompwijk De strijd om het open roeikampioenschap vai Stompwijk is voor het eerst i: de historie niet gewonnen door een Stompwijker. De triom fantelijke winnaar die deze keer zijn naam op de wisselbe ker gegraveerd krijgt is heer Akerboom uit Roelofa- rendsveen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4