Allerlei(ds) Geen stappen tegen actievoerders Rembrandt CcidocSomont FIETSPLAN VOOR LEIDEN EN OMGEVING Leidse college verontwaardigd over rapport rechtswinkel UITGAAN INSDAG 27 MEI 1975 LEIDSE COURANT PtC.INt 3 Jj Toestand "slachtoffer intploffing ïdelijk jriVan een on2er verslaggevers. >a Leiden/Beverwijk De toe- 1,1 stand van de achttienjarige I^Lerue Boot die afgelopen zon- o»dag ernstig gewond raakte bij een ontploffing op een motor kruiser in de Haarlemmertrek- Èrt is bevredigend, ligt in het Rode Kruis zie- huis in Beverwijk dat ge- haliseerd is in brandwon- Vandaag wordt zij geope- |(Jreerd door een plastisch chi- 13 rurg. Restaurantie Heerenlogement kost 4 min. Van een onder verslaggevers Leiden De restauratie van JJjVt voormalig Heerenloge- ement en het koetshuis van het in Surehtcomplex gaat naar hatting vier miljoen gulden bosten. Het herstel van de a tanden, die nabij de Hoog- indse kerk liggen, geschiedt n het kader van het Monn- itenjaar 1975. rijk en provincie is een subsidie van 2.476.500 voor restauratie te verwachten, nauw overleg met de Rijks- [dienst voor de Monumenten- :org zal dan de gemeente nog Worden nagegaan of er met og op de werkverruiming niet r subsidie kan worden ver- cregep. De aanpak van de restauratie het Heerenlogement en t het koetshuis geniet de hoog- ste prioriteit. De monumenten verkeren in zeer slechte staat. Wanneer er nog langer ge wacht wordt met de herstel- kzaamheden, zullen zij ;ten worden gesloopt Bin- i een half jaar zal een nieu- bestemming aan de gebou- i worden gegeven. f5Aan de raadscommissie van 'itruimtelijke ordening wordt aanstaande donderdag advies ^gevraagd over het beschikbaar stellen van een krediet van 175.000 voor het ontwerpen een plan en een bestek. Flat werkende jongeren I mogelijk toch Üniet aan Rij nsburgersingel ^(Van een onzer verslaggevers LEIDEN In overleg met het bestuur van de stichting Huis vesting Werkende Jongeren tal worden gezocht naar een andere plaats voor de bouw van een nieuwe flat voor wer- iende jongeren. De flat is hans gepland aan de Rijns- burgcrsingel. Tegen deze )laats zijn evenwel bezwaren ngediend door de omwonen den, de Bond Heemschut, de Adviesraad voor de Binnen stad, de Vrouwenadviescom- missie en de Vereniging Oudt Leyden. De heer Beijen (PPR) toonde t rich gisteren tijdens de raads vergadering de grootse pleit bezorger van de bezwaarden. „De bewoners van het Pavil- mjoenshofje wordt elk uitzicht i op de blauwe lucht door de flat ontnomen. Bovendien past bet bouwwerk helemaal niet in rijn toekomstige omgeving", stelde het raadslid. ■Hij verweet wethouder Waal 1 tijdens een eerder gehouden 1 vergadering van de raadscom- q nissie van Ruimtelijke Orde- 0 Hing onjuist te zijn voorge el licht „De flat hoort niet in het i« bestemmingsplan thuis. En al was dat wel zo, het gaat om \ieen bestemmingsplan van vijf- Jtien jaar geleden, waarin er nog gesproken wordt over het „bouwen van hoge monumen tale panden om het aanzien van het Stationsplein te verho gen". Deze redenering past al lang niet meer in 1975". Wethouder Waal wees de heer Beijen op de financiële conse quenties van het zoeken naar «en andere plaats voor de flat .Al in augustus 1974 heeft de 3' "aad geldleningen gegaran deerd voor het realiseren van de eerste fase van het plan. •r Het tegenhouden van een 1 bouwplan is vaak moeilijker k dan je denkt." Desondanks e ging de wethouder akkoord e met het voorstel van Beijen de 31 zaak met het bestuur van de li stichting nog even aan te zien. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Wethouder Tesselaar zal geen stap pen ondernemen tegen de leraren en leerlingen die actie voeren voor het continueren van de aanstelling van de heer Marijnis als leraar aan de Rembrandtscholengemeenschap. Dit ant woordde de wethouder gisteren tijdens de raads vergadering op vragen van het raadslid Van der Zande (PSP). „In een brief aan de ouders is gesteld dat wij geen enkel bezwaar hebben tegen de wijze waarop de leerlingen en leraren hun emoties uiten. Maar we mogen niet riskeren dat het onderwijs op de scholengemeenschap schade lijdt", aldus de wethouder. De zaak-Marijnis zal aanstaande donderdag aan de orde komen in een openbare vergadering van de raadscommissie onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Door zowel de heer Hoe ven (CPN) als de heer Bosch (CDA) werd er op aangedrongen dat hierna het beleid van óp wet houder in deze zaak in een openbare raadsverga dering ter sprake zal worden gebracht. Van de kant van zijn fractie-genoot Duyvestein kreeg de wethouder alle vertrouwen: „Dit is de bevoegdheid van het college. Als raad kunnen we hier geen enkele invloed op hebben". De heer Meyer (PvdA) kwam met het voorstel de demo cratisering van het Leidse onderwijs tijdens een van de komende raadsvergaderingen eens onder de loep te nemen. Door het leerlingenactiecomité van de Rem brandtscholengemeenschap werd gisteravond in een pamflet een beroep op de raad gedaan tegen het besluit van wethouder Tesselaar om de aan stelling van de heer Marijnis niet te continueren, te protesteren. De argumenten voor het niet-con- tinueren van de aanstelling worden door het leerlingenactiecomité „omgeven met een waas van onduidelijkheid" genoemd. Het comité stelt dat wethouder Tesselaar „niet kan beoordelen welke factoren een ontwikkeling naar een beter onderwijsklimaat in de weg staan". Hier moet het nieuwe zwembad De Zijl komen. Het was de bedoe ling dat de gemeenteraad gister avond zijn definitieve fiat zou ge ven aan de bouw. De raad kwam er echter niet aan toe. Betonwer ken BV uit Eindhoven heeft op het terrein reeds voorbereidingen ge troffen om met de bouw te begin nen. Zolals de foto laat zien is er reeds geheid. Blunder EEN KAPITALE BLUNDER. Zo mag gerust worden gekwalifi ceerd de nalatigheid van het Leidse gemeentebestuur om staats secretaris Van Dam van volkshuisvesting tijdig te adviseren over de huurverhoging van vooroorlogse woningwetwoningen per 1 juli aanstaande. De door het vorige college, en met name door CDA-wethouder Ham, zorgvuldige opgebouwde goede relaties met het betrokken ministerie zijn met één klap de grond ingeboord. Het zal het huidige linkse college moeilijk vallen dit te verkopen bij de achterban. Het ziet er helaas naar uit, dat staatssecretaris Van Dam gelijk krijgt in zijn verwachting dat door de onhandige manoeuvre onrust zal ons taan in Leiden. Direct verantwoordelijk daarvoor is eigenlijk wethouder ver boom van volkshuisvesting. CDA-fractievoorzitter Driessen noemde hem onlangs de zwakste wethouder van het college. Verboom zelf heeft nu hiervoor een bewijs geleverd. Het moet niet onwaarschijnlijk worden geacht dat tijdens het „bij-praat-avondje" van de linkse partijen vrijdag a.s. de wens op tafel komt, dat wethouder Verboom zijn functie ter beschik king stelt. Van een onzer verslaggevers Leiden De Leidse werk groep Fiets heeft dezer dagen een plan in de openbaarheid gebracht dat beoogt het fiet sen in Leiden en omgeving aantrekkelijker te maken door het creëren van routes die bij uitstek tegemoetkomen aan de eisen van net rijwielverkeer. De werkgroep wil daarmee een bijdrage leveren aan het ombuigen van de vervoersge- woonte van auto- naar fiets- verkeer. Een dergelijke ombui ging wordt nodig geacht onder meer om redenen van leef baarheid, vanwege de nood zaak om cultuur- en natuur monumenten te behouden, om financiële en om economische redenen. Voorwaarden, zo staat in het plan, waaraan wegen moeten voldoen cun voor wielrijders aantrekkelijkheid te hebben, zijn: veiligheid #geen stank/lawaai-overlast vlak wegdek zonder te grote hoogteverschillen zo min mogelijk punten waarop stoppen en wachten noodzakelijk is kleinschaligheid en herken baarheid aanwezigheid van stallings mogelijkheden Verder moeten wegen die voor woon— /werkverkeer zijn be doeld de kortst mogelijke ver binding zijn en dienen ze bo vendien zo beschut mogelijk te liggen. Voor recreatieve wegen geldt dat ze door een mooie omgeving moeten lopen en bij voorkeur de gelegenheid moe ten bieden voor het maken van rondritten. In het plan wordt voor Leiden en omgeving een aantal routes aangewezen die zich het meest lenen om volgens deze criteria tot fietswegen te worden aan gepast Voor het centrum van Leiden heeft men zeven fietsroutes uitgedacht. Te weten: een fietsringroute: Station Stationsweg Steenstraat Prinsessekade (Kort) Ra penburg Steenschuur Gangetje Hartesteeg Mid delweg Kaasmarkt Peli kaanstraat Huigbrug. een centrumroute: Noord einde Breestraat Hoge- woerd Plantage Hoge Rijndijk. een Oost—Westroute: Zijl poort Haven Havenplein Oude Vest tot Pelikaan straat Oude Singel Bees tenmarkt Narmstraat Morspoort. een winkelroute: Morsstraat Prinsessekade Apothe- kersdijk Stille Rijn Stille Mare —Lange Mare Korte/- Nieuwe Mare. V rouwenker kkoorstraat Vrouwensteeg. Oude Rijn. Nieuwe Rijn Koombrugsteeg. Paterstraatje Doelensteeg Houtstraat Lokhorststraat Diefsteeg. Douzastraat Nieuwsteeg Pieterskerk- straat. een Trekvlietroute. een Herengrachtroute: He rengracht, Kalvermarkt. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het college van b en w heeft in een brief aan de stuurgroep van de Leidse Rechtswinkel zijn verontwaardi ging geuit over een rapport dat de stuurgroep samenstelde naar aanleiding van de huurvaststelling voor woningen van woningbouwvereniging „De Eendracht" in de Kooi. De stuur groep wordt door het college verweten dat zij zeer onzorgvul dig te werk is gegaan. „De opzet van het rapport (roept) bij ons eerder het begrip „warwinkel" dan het begrip „rechtswin kel" op," aldus het college. Op 4 maart 1975 bracht de stuurgroep een rapport uit waarin zij stelde dat door gemeente en rijk gemanipuleerd was met de belangen van de bewoners. Onder bedreiging zouden enkele bewoners gedwongen zijn geweest de hen opgelegde huurver hoging te betalen. In de brief wijst het college de stuurgroep op een aantal zwak- en onjuistheden in het rapport. Op de eerste plaats laakt het het ontbreken van een toelichting op de onderzoekmethoden, de bronnen en de wijze van uitvoering van het onderzoek. „(Hierdoor blijft) een complex van beweringen, feitelijke be schrijvingen veronderstelde feiten en insinuerende uitroepen (chantage, intimidatie) over die in hoge mate oncontroleerbaar zijn", zo stellen b en w. „Verder is van enig logisch opgebouw de overgang van vermelde feiten en beweringen naar gepo neerde conclusies geen sprake". Onder meer wordt in de brief gesteld dat de bewering in het rapport dat bij „De Eendracht" slechts tien procent van de woningen is onderzocht volkomen onjuist is. Aanvankelijk wilde de huuradviescommissie zich inderdaad beperken in het onderzoek. „Echter door persoonlijke bemoeienis van de staatssecretaris heeft de commissie assistentie gekregen en kon met spoed advies worden uitgebracht aan de staatssecretaris." Onder redactie van Jantje van Leyde tel. 071-22244 tst. 17. Vierdaagse Van 9 tot en met 12 juni wordt in Leiden wederom een avond vierdaagse gehouden. Iedereen kan tegen betaling van f2,50 meedoen over een afstand van 10 of 15 kilometer. Elke avond kan worden gestart tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het terrein van voetbalvereniging VTL, vlakbij zwembad „De Vliet" aan de Voorschoterweg. Inschrijvin gen en inlichtingen bij: R. Hal- in, tel. 071-65207 en me- r Pol, tel. 071-66137. Marathon Bowlen In het Holiday Inn Bowling Fun Center doen vijf leden van de Leidse Bowling Bond tussen 30 mei 12.00 en 1 juni 14.00 uur een aanval op het wereldrecord marathon bowlen. Gedurende deze aanval staan de vijf leden, Bart Luchsinger, Dick Vervat, Jos Ghijsels, Willem Ellenbroek en Cees Strijk voortdurend on der medische begeleiding. Project'75 Inspraak De WD-fractie van de gemeen teraad wil de Leidse bevolking inspraak geven over het samen stellen van een prioriteitenlijstje bij de behandeling van de be groting van 1976. In een brief aan organisaties in Leiden vraagt zij een wensenlijst op te stellen vóór 1 juli 1975. Elke wens dienst gemotiveerd te wor den. Met name wil de fractie geïnformeerd worden over eventuele nieuwe takken die de gemeente in 1976 op zich zou moeten nemen. Theerd van Rij. lid van de uni versiteitsraad, heeft aan'het col lege van bestuur van de univer siteit gevraagd of de activiteiten die zijn ondernomen in het ka der van Project'75 kunnen wor den voortgezet. Verder heeft hij het college van bestuur verzocht verzoeken om financiële steun positief te benaderen. Scoutinggroep De scoutinggroep St. Lodewijk uit Leiden heeft in de afgelopen week bericht ontvangen, dat het Anjerfonds Zuid-Holland de groep een tegemoetkoming van f 2000,- voor de aanschaf van boten heeft gegeven. Dankzij het Anjerfonds, een in stelling die financiële steun aan culturele doeleinden geeft, kun nen de Leidse waterscouts twee boten en een vlet met buiten boordmotor aanschaffen. Sociale gids Er is een nieuwe Sociale Gids van Leiden verschenen, waarin is opgenomen een zo compleet mogelijk overzicht van alle so ciale en culturele instellingen in onze stad. Zo vindt men onder meer informatie over: buurt- en klubhuiswerk, rechtsbijstand, gezondheidszorg. bejaarden- werk, huisvesting enz. De gids is een uitgave van de Welzijnsraad en is tot stand ge komen in samenwerking met Projekt '75; hij is in offset ge drukt in een handzaam formaat De verschillende rubrieken zijn kategorisch ondergebracht en op overzichtelijke wijze in het register opgenomen. Niet alleen een onmisbaar na slagwerk Voor welzijnswerkers en bestuurders, maar voor iede re burger van Leiden. De Socia le Gids van Leiden is verkrijg baar bij: Welzijnsraad, Stations weg 28, Leiden. Tel.: 21341. De prijs bedraagt 2,50. Zeilboot Vanuit een slootje nabij de IJs- selkade is tijdens het weekeinde een zeilboot ter waarde van ach tentwintighonderd gulden gesto len. dier in de veewagen te krijgen werd gebruik gemaakt van een jonge aantrekkelijke koe, waar de stier wel voor te porren was. Stier-en koe begaven zich even daarna in de veewagen. Gezin suitbreiding wordt niet ver wacht Messteek Een 20-jarige gasfitter uit Lei den is tijdens het weekeinde door een tot nu toe onbekende man, in sociëteit Minerva aan de Breestraat, met een mes boven het linkeroog gestoken. De 20- jarige A. N. werd overgebracht naar het Academisch Zieken huis. Verleiding In alle vroegte heeft een stier maandagmorgen een wandeling door de binnenstad gemaakt. De stier was losgebroken van het veemarktterrein en werd even later op de le Binnenvestgracht in het nauw gedreven. Om het Sippiershuysinghe Leiden is op de hoek Gerecht- Papengracht een koffiehuis rij ker geworden: koffiebar 't Sip piershuysinghe". De eigenaar, een leraar aan een middelbare school, is twee jaar bezig ge weest met het inrichten van het huis. In zijn vrije uurtjes heeft hij geverfd, plavuizen gelegd en kerkbanken geplaatst en het er zo gezellig mogelijk gemaakt Schoolkorfbal Op het sportveldencomplex „Roomburg" worden op zater dag 31 mei schoolkorfbalwed- strijden gehouden. De wedstrij den beginnen omstreeks 8.30 uur en eindigen om 16.00 uur. Aan deze wedstrijden nemen 55 Ex Animo Het jeugdkoorvan Ex Animo geeft vrijdag a.s. een uitvoering in De Burcht Uitgevoerd wordt onder meer „Van Jantje Kwiek en Mietekee" en „Zonnekinds droom". Aanvang 19.30 uur. Zuiderkwartier Korfbalvereniging „Zuider kwartier" houdt op 30 mei van af 18.45 uug een fancy-fair op het korfbalterrein aan de Mont- gomerystraat. De opbrengst van deze fancy-fair komt ten goede aan het jeugdwerk van de korf balvereniging. Een ander deel wordt besteed aan de uitbrei ding van het clubhuis. L.D.W.S. Voetbalclub L.D.W.S. houdt ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de derde klas van de K.N.V.B. een receptie van 2.30 tot 4.30 uur in haar clubhuis bij sportpark „de Vhet". In en rond Leiden Olnsdag 27 mei Stadsgehoorzaal. Breestraat Dans- kampioenschappen; aanvang 10.30 Lak-theater, Levendaal 150 Toneel. De Nieuwe Comedie brengt „Emanci patie", aanvang 20.15 uur Donderdag 29 mei Kasteel Duivenvoorde. Voorschoten Concert. Leny Stevens-Ridderhof. sopraan. Henny Ravenstein. viool. Henk Briër, piano, spelen werken van o.a. Brahms en Rodrigo; aanvang 20 30 uur. Lak-theater. Levendaal 150 Toneel. Litterus Sacrum brengt „Hart in Far ce". blijspel; aanvang 20.15 uur. vri|dag 30 mei Den Burcht, Burgsteeg Uitvoering van ..Ex Animo"; aanvang 19.30 uur. Stadsgehoorzaal. Breestraat Con cert, 2e concert in de Beethovency- clus door het Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Water Weller m.m.v. Malcolm Frager - piano; aan- vano 20.15 uur Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. „De Hel van Duinkerken" met Joan-Paul Belmondo 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur. zondag: 14.00. 16.30, 19.00 en 21.30 uur. Camera: Hogewoerd 49. tel. 24919 ..Once upon a time in the west" 14 jr dagelijks 20.00 uur Kindermatinee: „De zotte wereld van Charlie Chaplin" a l. zaterdag en woensdag 14.30 uur. zondag 14.00 en 16.15 uur. Udo: Steenstraat 39. tel 24130. „My pleasure is my business" 18 jr. dago- hjks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur zon dag: 14.30. 16.45. 19.00 en 21 15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. ..Some like it hot" 14 jr. tijden zie Trlai Breestraat 31. tel. 23875. Rufus" 18 jr. dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondag: 14.30. 16.30. 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „Bedverhalen van de pomogirl" 18 jr. dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. zondag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Kindermati nee: „Tarzan's grote gevecht" woens dag 14.30 uur. Hulpverlening Tetefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koombrugsteeg 7. tel. 43171. spreekuren maandag van 11.30 tot 14.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uu(. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Natasja. d.v. 0. van der Wal en A. J. Haasbroek. Cornelia, d.v. D. van Zuioen en W. Schuitemaker: Olivier, z.v. J. C. Nips- hagen en P. W. Liefting; Mlchiel Ale xander. z.v. E. J. Jongsma en N. M. Clement; Ernst Jelmar. z.v. E. Boertjes 'en C. C. M. E. van Opstal. Mark Jouke, z.v. J. J. Janssen en I. J. A. Coort; Caroline Dirkje, d.v. C. J. Hon- ders en M. Peeman; Erik. z.v. E. van Spronsen en G. T. Vroege. Karin. d.v. F. Vons en N, van Duijn; Petronella, d.v. K. Noordam en C. Visser; John, z.v. J. van Alphen en J Schimmel; Joost Martijn, z.v. J. G. M. Sauer en J. A. M. Baart; Willem Cornells, z.v. J. C. Plug en M. van Duijn; Wendy Alexandra Theresia. d.v. B P Huij- boom en A. M. van der Geest; Johan nes Hermanus. z.v. J W. vom Lehn en M. E. S. Verboon; Johannes Nico- laas, z.v. M. van der Haven en M. H. Overleden: J. Nagtegaal, geb. 16 feb. 1910. man; A. W. van Leeuwen, geb. 13 mrt. 1921. man; C. Robbers, geb. 22 okt. 1897. man; W. Moesman, geb. 27 aug. 1936, man; J. J. Mak. geb 5 juli 1908, man; C. Brittijn, geb 29 Jan. 1913. man; C. Aben. geb 14 jan. 1909. e.v. J. Kromhout; W. T Lunen burg. geb. 27 feb. 1898, man; G. A. Halverhout. geb. 23 sept 1916, e.v. M. P. Hooymans; M. Overdijk. geb. 29 mei 1923, e.v. F. J. Sloos. I. Appel, geb. 11 okt. 1974, dochter; J. Rob bers, geb. 20 jan, 1895, geh gew met J. Braxhoven; H. J. Breuker, geb. 14 febr. 1919, man. Gehuwd: H. van Oosten en A. M. van Huizen. J. Bosland en N P. van Zanten; A. van Pelt en C. M. Spendel; H. Filippo en F. M. de Vogel. Exposities Galerie Heuff, Hoflaan 7. Wassenaar. tel. 01751—12185. dl. t/m za. 10-17 uur. di. ook 20-22 uur. T/m 23/5 Wassenaarse vrouwen in de kunst Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28-32, tel. 44044 ma t/m za 10-17 uur. zondag's 13-17 uur Van 5/5 tot 1/6 „Poppen van Oranje". Een representatieve keuze uit het poppen- bezit van Koningin Juliana, die over het algemeen aan haar werden aange boden na 1950 uit Nederland en het buitenland. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28. tel. 46246 Ma t/m za. 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur Van 16/5 t/m 13/7 een tentoonstelling van Griekse en Romeinse kunst in Particulier bezit. Nederlandse verza melingen 1575—1975. Atelier „De Scherf", Nassaulaan 41. Oegstgeest. tel. 50220. ma t/m za 9-18 uur, zondag gesloten. Ans v.d. Heide- Kort met eigen werk, glasbuigen. Galerie 't Hoekje bl| de Pomp, Dorp straat 38. Warmond, tel. 01711—3501. Alle dagen 19-22 uur en bovendien za. en zo. van 12-17 uur. Van 15/5 tot 15/6 exposeert Rob Schipper met foto's, etsen en safedrukkon. Ook worden de handarbeidprodukten van de bejaarden uit Huize Lidwina ten toongesteld. Gemeentelijke Archl#fdUnst,Boisot- kade 2a. tel 34421. ma. t/m vr. 9-12 30 en 14-17 uur di. 20 mei van 19-21 en za 24 mei van 9-17 uur. Van 20/5 tot 28/6: „Van Eeuw wtot Eeuw". Op deze tentoonstelling, die wordt gehouden onder auspiciën van het Academisch Historisch Museum, wor den de vorige eeuwfeesten in beeld gobracht. Tevens wordt aandacht ge schonken aan de universiteit in de jaren 1675. 1775 en 1875. wat betreft omvang en behuizing en de stand van de wetenschappen. Oranjerie In de Hortus Botanicus, Rapenburg 73, ma t/m za 9-17 uur en zondag 10-16 uur „Oenken en doen", van 20 mei tot 1 september Op deze tentoonstelling wordt het ambachtelijke aspect van het werk van het technisch en administratief personeel naar voren gebracht In rela tie tot onderwijs en onderzoek.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3