echtse van iWezerijnen ernietigde :ome back van ighting Mack Van Lennep in Grand Prix Ondanks verbrijzeld been kwam Erik Bloem terug in SPELERS VERLATEN RVC en De Ooievaars [onchalance werd zwaar bestraft Betere beloning Draf- en rensport Test voor basketballteam in Den Haag Leiden en Sportcomplex in Rijswijk LEIDSE COURANT - pagina 11 Amsterdam Alsof hij niet tevoren enige minuten volko men uitgeteld op het canvas had elegen, drentelde Fighting Mack rat m zijn kleedkamer rona, stapte nder de douche en terwijl hij zich ankleedde prutste hij wat aan zijn assetterecorder en stootte mompe- :nd wat gewijde tekst in het Ên- els Qver de lippen. Hij had zich itputtend voorbereid .op het ge- echt met de Nederlandse zwaar- relterkampioen Ben Zwezerijnen, ziens titel hij de zijne wilde noe- len. Maar in de derde ronde liet ighting Mack, eens een grote aam in de Europese pugilistiek, de roorzichtigheid te veel varen, dekte lij nonchalant en kon Zwezerijnen (ijn grote wapen, de knallende rechtse, uitdelen. Mack stortte neer en bleef enige minuten liggen. Zijn come back was gfuwelijk mislukt Wie wilde er wedden op Fighting Mack? Voor de match liep de achterban van de Antilliaan zelfs met briefjes van duizend te zwaaien in de Edenhal in Amsterdam, die met een dikke duizend toeschouwers pro motor Ruhling: „Ik spring er toch uit" dun was bevolkt. Het rumoerige volkje kreeg weinig klanten, ondanks het feit dat Mack prachtig was afgetraind en een volko men ontspannen en vooral zelfverzekerde indruk maakte. Ben Zwezerijnen daarente gen betrad spierwit de ring. Met zijri'tweeen- dertig jaar Mack bijna achtentwintig stond de Utrechter dan ook voor het eerste grote gevecht in zijn profcarrière. Te laat natuurlijk, want er is weinig tijd meer om zich internationaal te doen gelden. Zwezerij nen, die maatschappelijk „goed" zit, riep dan ook wederom na zijn sensationele zege dat hij het boksen voor gezien wilde houden. Het was niet de eerste keer dat hij dit voornemen kenbaar heeft gemaakt Henk Ruhling hoorde het maar eens aan en dacht al weer aan een revanche. Intussen zit hij wel met Mack die eensklaps op de Europese hitlijst van zwaarwelters diep is geduikeld. Nonchalant Fighting Mack had met gemak de eerste, met zenuwen geladen, aanvallen van Zweze rijnen gepareerd. Ook in de tweede ronde toonde de Utrechter het initiatief, was hij steeds de eerste met stoten maar stuitte hij plotseling op een rechtse counter waardoor hij tot acht tellen rust werd gedwongen. Dat ogenblik, tegen het eind van de tweede ronde, was niet fataal voor Zwezerijnen maar voor Mack, die er volkomen van over tuigd was dat hij zijn opponent in de zak had. Daarom viel hij ook furieus aan en toen hij zag dat Zwezerijnen wat schutterig die attaques probeerde te weren, werd Mack nonchalant Hij stond tegen de touwen, liet de armen wat zakken en meteen sloeg de kampioen toe met een zuivere linkse op de lever, waardoor Mack naar links zwenkte. Met twee knallende hoeken reageerde Zwe zerijnen en het duurde een paar minuten eer Mack zich kon oprichten. Er waren er veel die met weemoed aan de briefjes van dui zend dachten, die door de fans van Mack klaarblijkelijk gemakkelijk worden ver diend. Ook voor Mack dringt de tijd en het zit er niet in dat hij nog eens aan een internationa le loopbaan toe zal komen. Die uitslag in zijn startboekje zal door vele buitenlandse promotors worden gezien als: afgelopen met Mack. Ruhling, die ook Zwezerijnen onder contract heeft: „Mack heeft hem niet onderschat. Dat doet hij met niemand. Natuurlijk is hij nonchalant geweest en ik had hem nog zo gewaarschuwd voor de rechtse van Zweze- rijnen, die ik toch meer een middengewicht vind. Hij heeft ontzettend moeten lijden om het zwaarweltergewicht te halen." Debutanten Twee boksers maakten hun profdebuut Zwaarwelter Adrie Huussen keek een ronde goed uit voor de korte, stevige gebouwde Eddie Machen uit Curacao, die met zijn uitvallen links en rechts gevaar leek te kunnen stichten. Toen Huussen van de twee de ronde af de partij in handen nam, het tempo verhoogde en met zijn zuivere, strak ke stoten steeds doorkwam, kon Machen slechts zo bekwaam mogelijk dekking zoe ken. In de vierde ronde kreeg Machen een regelrecht pak slaag, wat hem op acht tellen kwam te staan, en in de vijfde ronde staakte scheidsrechter Meijers de strijd om Machen een verdere afstraffing te besparen. De tweede debutant, zwaarwelter Guus Bleus (Maastricht), trof in Village Kid (Cura- cao) iemand die van boksen nauwelijks iets De scheidsrechter schijnt het zelf bij na niet te kunnen geloven. Op het canvas geknield geeft hij met tien vingers aan dat het gevecht voor Figh ting Mack eens Europees kampioen voorbij is. Een knock-out in de derde ronde maakte een einde aan zijn beproeving. afwist. Toen Bleus dat door had en ten aanval trok, gaf Kid in de vierde ronde op. Zwaargewicht Henny Thoonen had maar twee minuten nodig om Werleman (Aruba) tegen het canvas te werken voor tien tellen. Werleman was erg boos, simuleerde een stoot op het achterhoofd en verliet woedend de ring. Weinig sportief maar hij zal ook ronden uitgehouden. In de amateurpartijen behaalde Eric Walcott (Den Haag) een zege door interventie in de tweede ronde op Bakhoven (Putten) in het middengewicht A-klasse. Bakhoven was niet in staat tegenstand van betekenis te bieden, wat Walcott verleidde tot een show. Altijd gevaarlijk want zulk een houding zal Mack nu betreuren. Toen Walcott in de tweede ronde feller van leer trok, was het meteen afgelopen met Bakhoven die door de scheidsrechter naar zijn hoek werd ge- stuurd. HERMAN VAN BERGEM ZANDVOORT Er is een gerede kans dat Gijs van Len nep zondag 22 juni in de grote Prijs van Nederland zal star ten in de formule I-renwagen van het Hoogenboom bewa king team. Volgende week dinsdag zal de oud-Europese kampioen formule 5000 op het circuit van Zandvoort de wa gen die voor Roelof Wunde- rink beschikbaar was testen. "We hebben goede hoop," al dus team-manager Kody Hoogenboom, "dat we met Gijs tot overeenstemming ko men. Ik geloof dat hij er echt wel zin in heeft". Momenteel worden voorts besprekin gen gevoerd met Johan Beerepoot, directeur van het circuit en secretaris van de organiserende CENAV over de voorwaarde voor deelneming van de HB-renwagen. Het starten van een Nederlandse coureur op het Zand- voortse circuit in de race tellend voor het wereldkampioenschap formule I-renwagens is uiteraard een extra trekpleister voor publiek. Mocht er geen overeenstemming wor den bereikt met Van Lennep dan zal de wagen vrijwel zeker ter beschik king worden gesteld van een buiten lander. Voornaamste gegadigden zijn de Australiër Vern Schuppen, de Brit Brian Redman en de Fransman Jean Pierre Beltoise. "Ik geef de voorkeur - als Gijs niet zou rijden, want om hem gaat het in feite - aan een Fransman, Jean Pierre Beltoise dus", aldus Rody Hoogenboom. "Onze voornaamste zorg is overigens dat we de wagen op tijd in orde krijgen". Gisteren hebben een aantal van de rijders die over drie weken zullen deelnemen aan de Nederlandse Grand Prix voor het eerst officieus getraind. De Good Year bandenfabrieken had den het circuit afgehuurd om de cou reurs erop proeven met banden te laten nemen. Ook vanddag zullen de rijders op Zandvoort in actie komen. Roelof Wunderink, gewond bij de trai ning voor de Pinksterraces, gaat goed vooruit Toch zal het op zijn minst nog zeven weken duren voordat de HB- x in de auto mag stappen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Behalve de reeds bekende overschrijvingen van spelers van RVC naar VCS (Koos van Dullemen), De Valkeniers (Jan v.d. Berg) en het beëindigen van zijn voetbal loopbaan door Hans Assendelft hebben nog vier eerste elftalspelers en enige jonge spelers van het tweede team hun vertrek aangekon digd. RVC zal ook niet meer kunnen beschikken over Dick v.d. Toom, Paul Simonis, Ton vd. Weele en Leo Kloor, die alle naar PDK gaan. Voorts heeft Mede Ruis medegedeeld met voetballen te stoppen. Van het tweede elftal verdwijnen George Westerduin (naar VCS), Kees Harte (naar NTVO), Peter Hakkaart (terug naar RKAW) en Arie de Kruijt (naar Vredenburch). Ook bij De Ooievaars is het een complete volksverhuizing waardoor zelfs het voortbe staan van de club, die nagenoeg zonder eerste elftal komt, in het gedrang komt. Van het eerste team gaan naar een andere vereniging:Fred Wurms (naar DSO), Meijer de Wolf (naar VUC) Rob Valkenburg (naar VELO), Wim Nijenhuis (naar ODB), Rob Buscher (naar Laakkwartier), Kees Krens (naar Tamuvona en doelman Aad Buitendijk (naar Duindorp SV). De meermalen voor het eerste uitgekomen zijnde Theo Wild schut en Karei v.d. Meijden gaan beide naar VogeL (Van onze sportredactie) HILVERSUM Trainen, pikeurs, jockey's en stalpersoneel gaan wellicht een betere tijd tegemoet Velen verdienen in de Draf- en Rensport minder dan het minimumloon. Gisteren heeft het bestuur van de VDRP- een organisatie in de WCS besloten dat de maandprijs voor een renpaard in trai ning in ieder geval 600,- gaat kosten voor een draver 450,- plus 25% van het prijzen geld of de combinatie 500,- en 15% van j het prijzengeld. De trainers mogen voor de j eigenaren geen lagere prijs in rekening I brengen. De VDRP, die deze prijzen kreeg na advies van de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport gaat in samenwerking met de NDR er op toezien dat de trainers niet onder de prijzen gaan werken. Karei Jansen van de VDRP: „De heer Grijpstra had in zijn rap- port uitgebracht dat een draver in training en pension 670 gulden moet gaan kosten en een renpaard 800. Als dat niet zou gebeuren zouden de bedrijven van de trainers lang zaam afsterven". De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport het prijzengeld zo snel mogelijk zou worden opgetrokken en dat er bij de dravers op de A-banen een vijfde prijs komt, indien deze er nog niet is. Bij Draverijen met vijf prijzen komt een zesde prijs. Het een en ander is gisteren besloten tijdens een vergadering van de VDRP in Hilversum waar 50% van de werknemers en werkgevers in draf- en ren aanwezig waren. Het gevaar is niet uitgesloten dat er straks meer eigenaar-trai ners gaan komen als op 1 augustus deze maatregel van kracht wordt. (Van onze paardesportmede- werker) ROTTERDAM Erik Bloem is jockey. Nog geen twintig jaar en in Rotterdam geboren. Op Duindigt staat de pupil van volbloedtrainer Wim van Dijk bekend als een groot talent. Hij is een jongen die voor honderd procent in zijn vak opgaat en bovendien door niets uit het veld te slaan is. Ondanks het feit dat Erik Bloem voor zijn beroep, zijn sport en hobby door een val met een paard een been verbrijzelde en 61/2 maand aan de kant moest blij ven, kwam de lichtgewicht Erik (nog geen 50 kilo) terug. Erik Bloem staat nu nog in de schaduw van Henk van der Kraats, Frans Vandeuren en Clive McGarrity om enkele top- jockey's, die op Duindigt werk zaam zijn te noemen. Maar dat zal niet lang duren. Vooral in dit prille renseizoen heeft Rot terdamse Erik zich aangediend als een meer gerijpte jockey, al is hij door zijn leeftijd en aan tal overwinningen (14) nog steeds leerling. Erik Bloem, een van de weinige jockey's op Duindigt die over de hindernissen durft te gaan en dat met zijn paard Red Coun tess meestal ook erg succesvol doet Enkele weken geleden liep het echter voor hem minder goed af. In de hordenren van woensdag 14 mei was Erik Bloem er vast van overtuigd de geduchte hordencombinatie Fieldmaster met Henk van der Kraats het erg moeilijk te ma ken. Maar wat gebeurde er. Erik kwam met zijn paard ten val. Duindigt schrok. De sympathie ke jockey stond snel op, maar viel even later weer tegen de vlakte. In een behoorlijke condi tie doet Erik Bloem zijn ver haal: „Toen ik met de ziekenwa gen naar de EHBO-post op Duindigt werd gebracht, stond mijn moeder op de eerste rij. Erik Bloem, een van Duindigts grootste talenten. Het eerste dat ik tegen haar kon uitbrengen was: Denk erom, de volgende hordenren rij ik toch weer mee. Het liep gelukkig al lemaal goed af. De oorzaak van de val en de schuldvraag is moeilijk vast te stellen. De sprong op de horden kwam niet goed uit. Ik ben er nog doodziek van, want het ging zo lekker in die ren. Maar koers is koers, zeggen we dan op Duindigt en wellicht de volgende maal be ter". Uit de mond van Erik Bloem, de vlieggewicht van Wassenaar, komen lovende woorden over zijn werkgever Wim van Dijk, de trainer van de paarden. „Ik heb een fijne baas aan Wim van Dijk en ik leer enorm veel Tips Duindigt (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Zeven draverijen en drie rennen staan er woensdag middag (2.30 uur) op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt Onze tips: BENTO KITTYPRIJS: Morschy G, Libre van Voorne en Lou Roodnat DE GOUDEN ARMBAND IV: Lime Du Bois, Judge Olivier en Ico R. DEAN WORTHYPRIJS: Maybe, Lucky Six en Martine Norma. DUKE OF BAARLEPRIJS: Posei don. Brul ant en Goldkrans GUTENBERGPRIJS: Maarten D. Larens Abaka en Lyros P. SMILE OF BAARLEPRIJS: Patrick. Woodfeet's Hope en Jongo. NICKPRIJS: Larens Roem, Juweli- Grand Geste en St. Lucy. SMILE OF BAARLEPRIJS (Tweede afd.): Marcus, Pedro en Woodfeet's VRlibAGPRIJS: Nonery, Mike Are- ta en New Buitenzorg. van deze stal. De verstandhou ding onderling ook met Ina Sch- warzkachel, de eerste vrouwelij ke jockey die ons land rijk is, is meer dan uitstekend. Het be wijs dat de samenwerking goed is bij Stal Van Dijk, is het feit dat zowel Ina als ik nooit het idee hebben om het eens bij een andere stal te gaan proberen". Maar hoe is Rotterdamse Erik in de paardensport terecht ge komen? Erik: „Dat is een heel verhaal. Ik ben altijd gek op paarden geweest, van kindsaf aan. Op mijn ponypaardje ging ik vroeger lekker een stuk rij den. Hierdoor kwam het huis werk van school dikwijls in ge vaar. Nog nooit van mijn leven had ik van de term jockey ge hoord. Totdat mijn oom in het magazine .Hoefslag" een adver tentie voorlas van Stal Van Dijk, die een jongen zocht die paarden wilde verzorgen en leerling-jockey wilde worden. Ik was vijftien jaar en 39 kilo zwaar. Een uitstekend gewicht om jockey te worden, volgens trainer Wim van Dijk bij wie ik snel in dienst kwam. Het duurde echter tot de derby in juli 1971, voordat ik mijn eerste ren mocht rijden. Het bittere einde. Erik in de strijd en gelijk 's - avonds feest, niet omdat ik als beginner gelijk won, o, nee dat was er niet bij maar op die dag zegevierde Ina Schwarz- kachel als eerste vrouwelijke jockey in de wereld in een der by. Ze deed dit en dat zal ik mijn leven niet vergeten, met het paard Cleopatra. Ina, van wie ik veel leerde en tegen wie ik erg opkeek was van onze stal en dan deel je natuurlijk mee in de feestvreugde. Een derby winnen is een hoogtepunt voor een jockey. Ik hoop het allemaal nog eens mee te maken". Erik Bloem won zijn eerste ren met het paard Yvancka. De grootste successen boekte hij vorig jaar met de trouwe Ambi tion, die hij van de 25 starts zeker 20 maal in het geld bracht en met het paard een maal won. Ambition won dan ook maar eenmaal in zijn koer- sloopbaan. Erik Bloem is een van de tevre den jokey's op Duindigt. Hij klaagt niet over de verdienste. „Als 'je wilt werken is er een goede boterham in de paardes- port te verdienen. Ik ben best tevreden over mijn salaris. Maar misschien komt dat wel door het feit dat het bij Stal Van Dijk zo lekker loopt. Onze trainer haalt voor belangrijke rennen geen jockey's uit het bui tenland, maar heeft alle vertrou wen in zijn eigen personeel". Erik Bloem leert zijn vak goed. Rijdt verstandig en met overleg. Brengt zijn eigen favoriete paar den in de baan en heeft geen moment spijt dat hij is ingegaan op een advertentie in de Hoef slag. De rensport zit dringend verlegen om jongens als Erik Bloem. Arthur van Rijswijk (Van onze sportredactie) DEN HAAG/LEIDEN Het Neder- lands basketbal lteam, dat van 7 tot en met 15 juni zal deelnemen aan de Euro pese kampioenschappen in Joegoslavië, speelt als laatste voorbereiding op deze titelstrijd een tweetal oefenwedstrijden tegen Israël. De eerste wedstrijd wordt aanstaande maandag 2 juni gespeeld in sporthal Overbosch in Den Haag en de tweede dinsdag 3 juni in de 5 mei-hal te Leiden. Beide wedstrijden beginnen om 8 uur en de toegangsprijzen bedragen 4 gulden en 2,50 gulden. Israel is in Joegoslavië ingedeeld met Rusland, Tsjecho Slowakije en Polen. Nederland speelt in de voorronde tegen Joegoslavië, Italië en Turkije. (Van onze verslaggever) DEN HAAG p sportconiPl„ ikioorj ee^de P'annoi voor Dat betekent dat de voetbalvereniging De Ooie vaars van het overbespeelde Zuiderpark-complex' gaat verdwijnen. Ook de vereniging Oranje Blauw verhuist mettertijd naar Rijswijk. Zo ontstaat er ruimte voor een sporthal op het huidige Oranje Blauwveld aan de Schimmelweg. De derde vereni ging die op het nieuwe Rijswijkse complex gaat spelen is de handbalclub Animo. Alleen de PPR-vertegenwoordigers in de Haagse raad bleken met dit alles geen vrede te hebben. Zij vonden het ongewenst dat voor de sportvelden "een uniek gebied met boerderijen moet verdwij nen". Bovendien meenden zij dat onvoldoende aangegeven was waarom de komst van het nieuwe complex zo dringend nodig is als sport-wethouder P. Vink gelooft. De heer Vink tekende aan, dat de verhuizing van de Ooievaars slechts een "eerste operatie" is om het Zuiderparkcomplex te ontlasten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11