D uwen en trekken in Ronde iLund, De Jonge en ^Helling kandidaat jjvoor FC Den Haag Kaarthouders van FC Den Haag vrij toegang Europa Cup Knetemann won proloog Vier buitenlanders per ijshockeyteam Ruil Schoenmaker-Ling? Kort geding Jan Peters Wieier- cijfers Ill V' De stoel van morgen. Wie durft? WD Voorzitter M. Regoor badmintondistrict Zuid-Holland weg ftTERDAG 24 MEI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Een terugkeer ban Lex Schoenmaker bij FC Den Haag wordt steeds waar- ichijnlijker, omdat achter de ichermen bij Feyenoord mo menteel hardop wordt nage dacht over het eventueel aan trekken van Tscheu-la Ling, die dan de vervanger van de paar Anderlecht vertrekkende peter Ressel moet worden. manager Guus Brox kwam op de gedachte van een ruil met bijbetaling, nadat FC Den Haag vlak na Pinksteren weer over een transactie van Schoenmaker aan de telefoon hing. De vraagprijs van zes ton was een tegenvaller voor Hartmann, die had verwacht dat een aanvaller van 28 jaar nu wel minder duur zou wor den. Feyenoord heeft laten we ten nog een keer te zullen terugbellen. Andere namen van kandida ten die bij FC Den Haag circu leren, zijn: Tom Lund. De ook al eens door Sparta begeerde Noor zou een goede tweede spits voor FC Den Haag zijn. Zijn financiële eisen zijn ech ter nog veel te hoog. Gerrie de Jonge, de vleugel spits van De Graafschap zou een overstap naar FC Den Haag best willen maken. Het vergoedingsbedrag 175.000.- is ook nog te hoog. Dick Helling, voor deze aan vallende middenvelder van Telstar, die vroeger in Leiden voetbalde, wordt echter het zelfde vergoedingsbedrag ge vraagd. DICK HELLING ARNHEM „Ook voetbal vedettes dienen zich aan contracten te houden", waarschuwde gistermor gen de president van de rechtbank in Arnhem, mr. J. Schaafsma, tijdens een kort geding, dat de Quick- voetbalschoenfabriek in Hengelo had aangespannen tegen de international Jan Peters uit Groesbeek. Het was Quick niet ontgaan dat Peters tijdens de re vanchewedstrijd West- Duitsland-Nederland in Frankfort Adidas-voet- balschoenen droeg en zich niet heeft gehouden aan het contract dat hij met Quick heeft gesloten. De uitspraak in het kort geding is bepaald op ui terlijk donderdag 29 mei. Dit in verband met de voetbalwedstrijd Joego- slavie-Nederland op 31 mei, waarvoor ook Peters is gevraagd door bonds coach Knobel. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het bestuur van FC Den Haag heeft beslo ten dat houders van een sei zoenkaart volgend seizoen gratis de thuiswedstrijden voor de Europacup II mogen bijwonen. Dit maakte wethou der P. Vink van Jeugd, Sport en Recreatie gistermiddag be kend in de vergadering van zijn commissie. De commissie keurde gisteren de ontwerp begroting van FC Den Haag goed. Dat houdt in dat de entreeprijzen volgend jaar iets verhoogd zullen worden. De duurste rang wordt dan 12 gulden, de goedkoopste blijft 1 gulden. Alleen de Haagse gemeenteraad moet nog haar goedkeuring hieraan hechten. Tijdens de commissievergade ring is tevens gesproken over de parkeerproblemen rond het Zuiderparkstadion. Aanleiding hiertoe was, dat omwonenden hadden geklaagd over de vele dubbel-parkeerders tijdens de thuiswedstrijden van FC Den Haag. Een speciale werkgroep heeft zich omtrent die par keersituatie uitgesproken en enkele suggesties naar voren gebracht De commissieleden, konden zich alleen verenigen met het voorstel het openbaar vervoer beter te laten functio neren, hoewel raadslid Du Chatinier daartegen zijn be denkingen had. „De proble men spelen al zo lang en al die tijd heeft het openbaar ver voer geen oplossing kunnen bieden. Is die oplossing er nu opeens wel?", vroeg hij zich af. De heer Du Chatinier (CDA) stelde voor een deel van de Soestdijksekade gedu rende de duur van de wed strijd af te sluiten en daar de auto's te parkeren. „Als we elders ruimte moeten zoeken zou dat een aanzienlijk bedrag gaan kosten", merkte hij op. „Nee laten we geen kostbaar groen in en rond het Zuider park hiervoor opofferen. Dat kost veel te veel geld. Dan kunnen we dat bedrag mis schien beter zo aan het be stuur van FC Den Haag geven. Kunnen ze er een goede speler voor kopen", concludeerde de heer Wiersma (PvdA). Wethouder Vink zegde toe meer reclame voor het open baar vervoer te maken en nog eens met de HTM over moge lijke oplossingen te gaan pra ten. Ook voelde hij veel voor het voorstel van de heer Du Chatinier om als proef een deel van de Soestdijksekade af te sluiten. BIJNDEL Dramatiek en- victorie gingen id-in-hand met een duivelse eindsprint, waarin I Ruckert met nauwelijks waarneembaar ver- dl werd geklopt, sleepte Peer Maas in Schijn- etappewinst in de wacht, maar daar stond mover dat zijn ploeg Tolne van den Bunder op de tweede ddg van Olympia's Ronde ver- r. Van den Bunder, met vijftien overwinningen meest succesrijke coureur v"an dit seizoen en irom begrijpelijk tot grote favoriet gebombar- ird, werd op ruim vijf minuten achterstand jeden. De ster ging roemloos af. Niet voor het st overigens. lympia's Ronde is voor mij een obsessie. Ik ben 1 tegen de spanningen van deze koers opgewas- 1", ventileerde de gedesillusioneerde Zeeuw aan meet. Met die verzuchting toonde Van den rider aan dat hij niet alleen een waarschijnlijk overbrugbare achterstand, maar ook flinke ntale achterstand heeft opgelopen. Juist hij, de >te favoriet, moest als één der eersten lossen het peloton, dat de afstand tussen Rijen en hijndel in zo'n straf tempo aflegde, dat uitloop gingen zinloos waren, maar dat toch ook weer et zo genadeloos koerste, dat er "veel renners >esten afhaken. Van den Bunder: „Ik was na ïrtig kilometer al helemaal opgebrand. De ande- i reden me aan alle kanten voorbij- Ik kon voon niet meer. In een klassieker heb ik zoiets nooit meegemaakt Olympia's Ronde is mij eel. Er wordt vreselijk hard gereden en het is veel gevaarlijker dan een klassieker. Dit is jn vierde Olympia's Ronde, één keer heb ik een ppe kunnen winnen, verder is het altijd tegen- jetappe-triomf van Van den Bunder's ploegmaat Maas vergoedde veel, maar lang niet alles, de top van het Idassement is de ploeg niet vertegenwoordigd. Peer Maas was in de Ete etappe immers ver in de achterhoede ver- I geraakt; dat was trouwens niet het gevolg i een gebrek aan capaciteiten, maar was enkel alleen te wijten aan factoren van buitenaf: pech valpartijen. Wat dat betreft viel de etappe van gisteren niet uit de toon. Meer dan 80 kilometer gebeurde er afgezien van de „afgang" van Van den Bunder vrijwel niets, maar toen was het, op 40 kilometer van de streep in Schijndel, meteen goed raak ook. In Sint Oedenrode tuimelden meer dan 30 renners tegen de keien. Renners van vrijwel alle ploegen waren erbij betrokken, maar voor de formatie van Jan van Erp viel de schade mee. Voor de paarse formatie uit Schijndel was dat het sein de aanval te openen. Met inzet van alle krachten slaagden de meeste „vallers" er echter in weer aansluiting te vinden: de coup van Van Erp was mislukt Dat zou later nogmaals gebeuren. Op het moment dat de twee groepen samensmolten na de valpartij, sprong Jan Ruc kert, een dag eerder nog betrokken bij een zware valpartij, weg. De jonge Brabander koerste formi dabel, bouwde in de eerste van de vier plaatselijke ronden van 6,5 km. een voorsprong van bijna een halve minuut op, verdedigde zich uitermate sterk tegen het door de Van Erp-mannen voortgestuwde peloton, maar reikte tenslotte toch niet naar de overwinning. Op de streep achterhaalde Peer Maas, de ras-sprinter uit Roosendaal, de omkijken de Ruckert nog net Maas nam daarbij alle denk bare risico's door in een angstig klein gaatje te duiken. Dezelfde Peer Maas zou later zijn ploeg maat Van den Bunder nazeggen: „Het is een vreselijke toestand in het peloton. Iedereen is vreselijk nerveus, iedereen wil voorin zitten. Het is constant duwen en trekken". De prijs voor de meest strijdlustige renner was het enige wat de briljante solo van Jan Ruckert opleverde. En dat terwijl hij niet minder dan op het allerhoogste had gegokt „Ik wilde proberen de leiderstrui te pakken, maar dat is jammer genoeg net niet gelukt", stamelde Ruckert Een dag eerder had zijn ploegleider Herman Krott nog verklaard blij te zijn dat zijn pupillen in de eerste koersdagen niet de eerste plaats in het klassement zouden hoeven te verdedigen. Er is niets verander lijker dan een mens, nietwaar?" HARRY BRINK Een nogal merkwaardige finish van de tweede etappe van Olympia's ronde. Meestal weet de winnende renner precies dat hij eerste is, maar gisteren verkeerden zowel Jan Ruckert (rechts) als Peer Maas in de veronderstelling de zege te hebben behaald. Peer Maas kreeg uiteindelijk de bloemen. Uitslag tweede etappe: 1. Maas (SSF) 2.37.44; 2. Ruc kert (Ams) 2.37.49; 3. V.d Veken (Bel) z.t; 4. v. Helvoirt (Cab) z.t.; 5. Gevers (Erp) z.t.; 6. Moehlman (Ams) z.t; 7. Van Katwijk (SSF) z.t; 8. Jacobs (Cab) z.t.; 9. Dohmen (Erp) z.t; 10. Scheffer (Ket) z.t; 11. Bro- kelman (Cab) 2.37.59; 12. Pater (Mie) z.t; 13. v.d. Kruijs (Erp) z.t.; 14. Hassink (Ams) z.t.; 15. Lubberding (Erp) z.t; 16. Gijse- mans (Bel) z.t; 17. Bertin (fra.) z.t.; 18 huveneers (Mil) z.t; 19. Prinsen (Mil) z.t; 20. V. Gerwen (Erp) z.t Dagploegenkl assement: 1. Amstel 7.53.57; 2. Caballero; 3. Van Erp; 4. België; 5. Soka Flandria; 6. Frankrijk, alle de zelfde tijd 7.53.57. Algemeen klassement 1. Gijsemans 6.23.37; 2. Hassink 6.23.47; 3. Gevers 6.23.52; 4. Lubberding z.t; 5. Huijzen (Bat) z.t; 6. Pirard (Ams) 6.24.15; 7. Ruckert 6.24.41; a V.d. Veken 6.24.46; 9. Van Hel voirt 6.24.49; 10. Van Katwijk 6.24.51; 11. Bertin z.t; 12. Schef fer z.t.; 13. Dohmen z.t.; 14. Brokelman z.t.; 15. Pater z.t; 16. Van Gerwen z.t; 17. Van Groezen (VZL) z.t;18. Jacobs z.t; 19. Van de Kruijs z.t; 20. Langerijs (Cab) z.t. Algemeen ploegenklaasement: 1. Van Erp 19.12.35; 2. Amstel z.t; 3. België 19.13.34; 4. Bata- vus z.t; 5. Caballero 19.14.31; 6. Soka FLANDRIA 19.14.33. IIIIIUIH ITULA De uit twee gedeel- bestaande zevende etappe n de ronde van Italië heeft het algemeen klassement en verschuivingen veroor- akt. De Spanjaard Francisco lldos blijft in het bezit van rose leiderstrui, na betrekke- k rustige ritten. De eerste terde een zege op voor de lanjaard Domingo Perurena. tt tweede part was voor de tig Roger de Vlaeminck. hlag eerste gedeelte: Perurena (Spa) de 123 km in 3 uur, minuten en 17 seconden. 2. Chi- tti (Ita) z.t, 3. Bellini (Ita) z.t, 4. jrtoglio (Ita) z.t, 5. Riccomi (Ita) z.t Osler (Ita) op 31 seconden, 7. iger de Vlaeminck (Bel) z.t., 8. ïidori (Ita) z.t 9. Basso (Ita) z.t feedc gedeelte: ,De Vlaeminck (Bel) 80 km in 4.26, 2. Van Linden (Bel), 3. Berga- 6 (Ita), 4. Bitossi (Ita) 5. Paolini (Ita) allen dezelfde tijd. 34. Fedor den Hertog 2.14.26, 79. Kamper 2.22.11, 82. Nidi den Hartog 2.26.25. Algemeen klassement: 1. Galdos (Spa) 41 uur 33 minuten 59 seconden, 2. Battaglin (Ita), op 24 sec., 3. Bertoglio (Ita) op 1.24, 4. Lasa (Spa) op 1.32, 5. Bergamo (Ita) op 1.53, 6. Fabbri (Ita) z.t, 7. Bitossi (Ita) op 1.55, 8. Baronchelli (Ita) z.t, 9. Gimondi (Ita) z.t, 10. Conti (Ita) z.t 33. Fedor den Hertog 41.43.10, 74. Nidi den Hertog 42.18.30. CRETEIL Gerrie Knetemann heeft de „proloog" van de ronde van de Oise gewonnen, een etappewedstrijd in Frankrijk. Knetemann boekte in de korte tijdrit van drie kilometer (tijd 3 minuten 47 seconden) een winst van 2.4 seconden op de Westduitser Thurau. De Frans man Poulidor werd vijfde in 3.56.9, de Nederlander Pronk achtste in 3.57.3. mst voor Ij v.d. Smissen IALAGA Christ van der lissen is ook de tweede dag het biljarttoernooi om de apese titel bandstoten goed orgekomen. In de derde ron- won hij in zestien beurten 200—108 van Johann herz, waarna in de vierde ide winst tegen v.d. Spiegel jlgde. 'SLAGEN: i (Oost) 108 16 18 6.75 v.d. Smissen (Ned) 200 16 51 12.50 Vierde ronde Arenaza (Spa) Siebert (Wdl) Connesson (Fra) Drufcau (Spa) v.d. Spiegel (Bel) v.d. Smissen Dielis (Bel) Scherz (Oos) Stand 1 Diclis 2 v.d. Smissen 3. Scherz 4. Connesson 5 Drufeau 6. Siebert 7 Arenaza 8. v.d. Spiegel 8 9 09 123 8 6 72 51 4 7.12 36 4 7.00 55 4 6 24 26 4 4 94 26 0 4 38 33 0 3 97 23 Hij komt uit Zweden. Is ontworpen door Ake Tribyter. De stoel van morgen. Een funktioneel. oogstrelend ontwerp dat zijn fraaie gebogen lijnen ontleent aan gelamelleerd hout. Veerkrachtig en zéér komfortabel. Bekleed met doorgeverfd eersteklas rundleder. En het houtwerk is uitgevoerd in naar keuze - blank grenen of palissanderkleur. Een stoel van uitzonderlijke allure. Hij staat in uw Vendomus. Temidden van honderd tallen andere mogelijkheden om uw interieur hoogst persoonlijk en hoogst eigentijds in te richten. Zoals e biczondere Belgische eiken eetkamer in al even grote stijl. Pure kwaliteit in elke prijs klasse. Goed voor een hoogst individuele manier van wonen. Enfin, als dit niveau u aanspreekt doet u er goed aan eens snel uw hart te komen ophalen bij Vendomus. het woonwarenhuis van Vroom Dreesmann Rijswijk winkelcentrum in de Bogaard Sportwereld HEERENVEEN Doelman Azing; Griever (Heerenveen) tekende een driejarig contract bij FC Groningen. BOEDAPEST Het -damettum-" team heeft in Boedapest de interland tegen Hongarije met 367.00—357.40 punten verloren. De beste Neder landse was Joke Kos die vierde werd. ANTWERPEN Feyenoord heeft gisteravond Antwerpen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Beerschot met 3—2 (2—2) verloren. Doelpunten van Sanon (1) en Mucher (4) en Nielsen (88) en Willy Kreuz (30. en 32). BOXMEER De dames van Van Houten VCH hebben in Boxmeer het landskampioenschap volleybal ge prolongeerd. Van HoutenVCH worr de laatste wedstrijd voor de competi tie in de eredivisie tegen Chicopee AEC met 3—1. De setstanden waren: .15-2,9-15,15-5,15-11. BONN Borussia Monchenglad- bach heeft een schitterende kans vandaag zijn voorsprong op Hertha BSC aan kop van de Bundesliga te vergroten tot vier punten. Hertha, de club van Georg Kessler, verloor gis- teravond kansloos met 0—3 van FC Kaiserslautern, dat daarmee zijn laatste degradatiezorgen verdreef. Eintracht Frankfort liep twee twee punten in op Hertha BSC door 1. Fc. Köln te verslaan met 3—2 (rust 31) MSV Duisburg won met 2—1 van Kickers Offenbach. ONZEKERHEID BU PARISIEN GEEN GEVAAR VOOR TOUR PARIJS De ronde van Frankrijk, waarvan het blad Le Parisien Liberé, dat momenteel in grote moeilijkheden verkeert, één van- de organisatorische elementen is, zal op generlei wijze beinvloed worden door de financiële problemen van genoemde krant Le Parisien is met L'Equipe de organisatie waarop de Tour de France technisch grotendeels steunt. Le Parisien vormt met L'Equi pe en met zestien andere dagbladen en tijdschriften een exploitatie maatschappij die naar gisteren werd verzekerd, geenszins in haar collectiviteit inzake de tourorganisatie is aangetast Miljoen netto in twee jaar voor Weisweiler MONCHENGLADBACH Hennes Weisweiler heeft een vorstelijk aanbod van Barcelo na ontvangen. De 55-jarige trai-- ner, die donderdag bij Borussia Mönchengladbach plotseling, zijn ontslag aanbood, kan in twee jaar een nettobedrag van ruim een miljoen gulden ver dienen. „Het aanbod van clubpresident; Augustin Montal-Costa is zo fantastisch dat ik als gewoon mens geen nee meer kan zeg gen", verklaarde de vroegere docent aan de Sporthochschule van Keulen gisteren. „Natuur lijk weet ik dat deze nieuwe situatie het bestuur van Borus sia wat in moeilijkheden brengt Maar die zijn toch uit de wereld te helpen". (Van onze sportredactie) BUNNIK Tijdens de gisteravond in Bunnik gehouden buitengewone bondsvergadering van de Nederlandse Ushockeybond zijn enkele belangrij ke beslissingen genomen. Vanaf het nieuwe seizoen mag een competitie-» team over maximum vier buitenlandse spelers beschikken. De status Nederlandse speler wordt verstrekt aan degenen die een half jaar in ons land woonachtig en ook werkzaam is. Verder is het toegestaan slechts één 'echte' buitenlander in een team op te nemen. Hetgeen dan inhoudt dat er maar drie spelers met de status-Nederlandsef speler mogen meedoen. Het is verder de bedoeling de competitie in de eerste klasse te doen spelen tussen de teams van Tilburg Trappers, Nationale Nederlanden, Hys Intervam, Geleen, Gys, Hunters, Thialf, Grasso Eagles en de Belgische clubs Brussel en Luik. In studie is een dubbele competitie, waaraan ook de Kemphanen uit Eindhoven mocht meedoen, maar deze club bedankte voor de eer en wil liever in de tweede divisie spelen. De nationale bekercom-, petitie wordt ingebouwd in de Nederlandse compe titie. Alleen aan de bekerstrijd zullen dan de teams van Luik en Brussel deelnemen. Duyvestein Wintersport heeft pogingen gedaan om in de eerste klasse nog een plaatsje te vinden. Maar bondsbestuur en vergadering stonden daar niet achter. Ook het voorstel om met een heel team buitenlandse spelers mee te gaan doen aan de Cup International vond weinig bijval bij de vergade ring. CPL Luik dat voornamelijk uit Canadezen bestaat stond er ook negatief tegenover. De voorzitter van de Nederlandse Ushockeybond Freddy Schweers, had de vergadering geopend met hevige kritiek op het Nederlands team dat in Japan geen wedstrijd won voor de W.K. groep B. Het verwachte ontslag van coach Bob Ya- stremski bleef echter uit (Van onze sportredactie) DEN HAAG Hoewel de badmintonclub in zijn geheel de laatste tijd in rustig vaarwater heeft gekoerst is er in het district Zuid-Holland weer een conflict ontstaan. Na de eerder deze week gehouden vergadering van het district, waarin nogal wat onenigheid ontstond over bestuursaangelegenhe den, is de voorzitter van Zuid-IIoHand, M. Regoor, na zich aanvankelijk herkiesbaar te hebben gesteld teruggetreden. Na een nogal bewogen bijeenkomst verklaarde Regoor, die bij zijn benoeming indertijd al veel stof deed opwaaien, omdat hij als inwoner van Haarlem toch met succes naar het voorzitterschap dong van Zuid-Holland, dat hij van een volgende termijn afzag, maar wel de lopende zaken zou blijven waarnemen tot een opvolger was gevonden. CITROEN A 2CV HSV GEEFT 5 TON VOOR BLANKENBURG HAMBURG Horst Blanken burg is rond gekomen met het bestuur van Hamburger Spiel Verein betreffende zijn transfer van Ajax naar de Bundesliga- vereniging. Nadat de president van HSV, dr. Peter lö-ohn, en Horst Blankenburg in een spe cialiteitenrestaurant in Ham burg tot overeenstemming kwa men is dr. Krohn gisteren met de 28-jarige Libero naar Am sterdam gereisd om met Ajax- voorzitter Van Praag en mana ger Hans Kraay over de hoogte van de transfersom te onder handelen. Het bestuur van HSV is bereid voor Blankenburg een bedrag van 500.000 mark neer te tellen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9