„Een getrouwde vrouw film in Godard-reeks NCRV per Globus naar Nederlanders in Europa Gouden elpee voor Westlands Mannen- en Meisjeskoor TELEVISIE VANAVOND] BS TELEVISIE WOENSDAG MiimiMumi RADIO WOENSDAG Drie directeuren bij Wereldomroep Omroep voor uitstel van hoorzitting TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 13 MEI 191P Als razende reporters stuiven acht man van de NCRV-radio per busje en In wisseldienst van woensdag 21 mei tot woensdag 20 augustus door Europa. Niet op toe It naar verre einders, maar naar Nederlanders die ergens in Europa werk hebben gevonden. Steeds wordt het busje, de Globi Dick, de Globus, bemand door twee NCRV- m ede werkers, van wie er steeds één om de week wordt afgelost, na een toerbeurt van veertien dagen. Uit het materiaal dat de invliegende man woensdag terubrengt, wordt in de radio-ultzen- ding van Globaal de volgende dag gebruik ge- Dpprifoo maakt, tussen 12.55 en 17.30 uur via Hilversum 1 Toch zullen ook „bekende Nederlanders" aan het woord komen, zoals Kees Verkerk, mogelijk een beroepsvoetballer of anderen die iets bijzonder hebben. Zoals een hoogleraar in Leipzig, die vlek keloos Nederlands zou spreken en de Max Have- laar in het Duits vertaalde. Ook komen in Globaal aan het woord Hongaren die na de eerste werel doorlog in Nederland waren, onze taal leerden en het nu nog spreken. Bikker: „Maar wel met het idioom van vijftig jaar geleden....." Het-plan voor deze onderneming ontstond vijf maanden geleden. Dik Bikker van de afdeling gevarieerde programma's: „We besloten een team samen te stellen uit verscheidene afdelingen. Dat was een doorbraak van geweldige orde, zo konden we optimaal en constructief werken." Aan dit plan werken straks mee medewerkers van Hier en Nu radio, gesproken woord, gevarieerde programma's en lichte muziek. Reis Het moet een hele reis worden van ruim 13.000 kilometer, waarin steden zijn opgenomen als Stockholm, Christiansand, Amsterdam, Lissabon, Malaga, Barcelona, Nice, Dubrovnik, Ljubljana, Boedapest, Praag en Berlijn. Op woensdag 20 augustus komt de Globus definitief in Amster dam aan Producer Tineke Van Leusden ging aan de slag om bij ambassades adressen los te krijgen van Nederlanders of anderen, die voor dit programma interessant zouden kunnen zijn. Gemikt wordt voornamelijk op „de gewone man", employés van grote Nederlandse bedrijven die in het buitenland zijn gestationeerd, Nederlanders die met een bui tenlander zijn getrouwd. De acht man die aan de reis deelnemen, hebben xich niet op reparaties voorbereid, al is wel een cursus overwogen. Aan boord bevindt zich een pechtas met een sleepkabel; voor de rest ver trouwt de bemanning op de afspraak die de NCRV maakte met de importeur van, het busje, die onverwijld in geval van nood reserve-onder delen opstuurt Dikker „Wel kunnen we banden verwisselen en zo'n bougie vernieuwen." Het busje zal dienen als slaapvertrek - om de kosten te drukken mogen de bemanningsleden één keer in de week in een hotel slapen - en is verder ingericht met alle noodzakelijke zaken voor een campingreis. Voorts uiteraard opname-appara- tuur, een fotocamera en geluidsbanden. Ongeveer twee weken te voren worden de te bezoeken mensen over de komst van het busje ingelicht Bikker: „Ze vinden het wel prettig, wat van zich te laten horen." Maar het programma beperkt zich niet alleen tot gesprekken. Wanneer zich in de omgeving van het busje gebeurtenissen voordoen die in de actualiteit vallen, worden die ook opgenomen." We zitten begin juli in Zuid-Frankrijk, de tijd van de bos branden. Mochten die dan uitbreken, dan wordt daar uiteraard aandacht aan besteed. De beman ning kan op elk moment en wanneer noodzakelijk, van de route afwijken, daar staan ze vrij in. Het NCRV-team van Globaal, van wie acht man. In wisselploegen van twee. Nederlanders in Europa per Globus opzoeken. Natuurlijk moeten ze er rekening mee houden, dat ze in een week een volledig programma moeten maken voor Globaal. Maar uit het materiaal dat zij verzamelen, kan ook geput worden voor andere rubrieken zoals Hier en Nu en Los Vast Politiek Hoewel de gesprekken met Nederlanders in het buitenland centraal staan, krijgen de Globussen de vrije hand In him onderwerpen, zodat ook politieke onderwerpen, verteld door Nederlan ders, aan de orde kunnen komen. Zoals ook ervaringen van gevangenen of zij, die met gevan genen (Spanje) te maken hebben. Ook de telefoon zal een belangrijke rol kunnen spelen. Niet alleen wordt intern dagelijks telefo nisch contact onderhouden, desgewenst kan ook tijdens de uitzending op donderdagmiddag worden gebeld. Aan veel is gedacht aan het toeval wordt weinig overgelaten, al kunnen de twee bemanningsleden naar goeddunken improviseren. Zelfs aan ruzie is gedacht:, de man die de tweede week invalt wordt „commandant". Maar wat de grind- en puinwegen van Joegoslavië in petto hebben, daarover wordt glimlachend gezwegen, 't Komt wel goed... F J. BROMBERG Het Westlands Mannenkoor. (Van onze radio- en tv-redactie) NAALDWIJK Het Westlands Mannen- en het Westlands Meis jeskoor hebben zich naar een gouden elpee toegezongen. Hun elpee met gewijde gezangen „O Heer, die onze Vader zijt" be reikte een verkoopcijfer van 35.000 stuks. Deze gouden plaat zal donder dag worden uitgereikt op een feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw „De Binnen haven" aan de Havenstraat in Naaldwijk, 's middags om vier Beide koren genieten grote lan delijke bekendheid vanwege het stemmenmateriaal, dat goed werd gebruikt in Willy van He- mert's serie „De glazen stad". Later waren zij ook te zien en te horen in de shows van John Woodhouse. Op de feestelijke bijeenkomst donderdagmiddag zal Willy van Hemert worden benoemd tot erelid van beide koren en zal de nieuwe elpee „Er komen stromen van zegen" in het licht worden gegeven. Willy van Hemert erelid van zowel het Westlands Mannen- als het Meisjes koor. Het Westlands Meisjeskoor. In het jaar 1964 schetste Jean Luc Godard in „Une femme ma- riée" vanavond op het scherm met geheel eigen stijlmiddelen, de positie van de vrouw in een mannenmaat schappij, die haar alleen maar als lustobject ziet. Aanvanke lijk heette de film „la femme mariée", maar dat ging de Franse autoriteiten te ver. Het zou inhouden, dat iedere ge trouwde vrouw er een minnaar op na hield Het gaat in „Une femme ma riée" om Macha Méril, de echt genote van de piloot Philippe Leroy, die een verhouding heeft met de acteur Bernard Noêl. Zij belooft haar minnaar dat zij haar man zal verlaten, maar hoort even later dat zij in ver wachting is, terwijl ze niet weet van wie.. Godard observeert deze situatie zo'n vier-en-twintig uur, de per sonages zijn objecten voor hem waarmee hij met zijn eigen film middelen speelt Maar ondanks de sociologische achtergrond, die Godard duidelijk belangrij ker vindt dan de hele driehoeks verhouding wat o.m. blijkt uit etnologische gesprekken, die hij plotseling inlast is het toch geen film voor al te jeugdige kijkers. Er is in onze maatschappij se dert 1964 veel veranderd en „Une femme mariée" kan men zelfs als een beetje verouderd beschouwen wat mentaliteit be treft de film zou indien hij in de bioscoop werd gedraaid van de filmkeuring nog steeds „boven de achttien" hebben meegekregen. Ned. II - 20.35 uur. Boy Dominic In de zesde aflevering van de serie Boy Dominic krijgt kapi tein Charles Bulman van een kleine Afrikaanse jongen een mes, met behulp waarvan hij uit het slavenkamp weet te ont snappen. Terwijl hij met zijn ontsnappingspoging bezig is, herinnert hij zich een klap te hebben gehad van Jackson, zijn eerste stuurman In Engeland zit zijn vrouw intussen in ernsti ge geldzorgen. Maar dan ont dekt Dominic een geheimzinnige bron die volgens een deskundi ge puur zilver bevat. Emma is dan vastbesloten zelf naar Lon den te gaan om bij reder Kemp eens na te gaan onder welke omstandigheden het schip van haar man, de „Bright Star", is Indonesië De tweede aflevering van de vijfdelige serie „Naar de eilan den van Indonesië gaat vooral over de vulkanen van Sumatra. De Franse actrice Macha Méril, die in de regie van Jean Luc Godard „een" getrouwde vrouw laat zien. strijd zijnde combinaties hun laatste kans krijgen op een goe- de klassering. Ér zijn voor de eerste plaats overigens slechts twee serieuze kanshebbers, te weten Jan Hokse uit Staphorst en Piet Mooy uit Delft, die res pectievelijk 96,5 en 95 punten hebben. Voor Willy v.d. Ham uit Almelo, die nu de derde plaats bezet in het klassement met 91 punten moet de eerste plaats onbereikbaar worden geacht Er zal in deze uitzending uite raard een barrage zijn, waaraan zes combinaties deelnemen. Ned. I 21.10 uur. Beertje Colargol „Eindelijk weer thuis" is de titel van de aflevering van van avond. Het avontuur is afgelopen. Beer tje Colargol is blij als hij weer thuis is, gezellig in het Bloesem- bos. Ned. n 19.05 uur. Rock concert De eerste aflevering van een serie van tien muziekprogram ma's die de VPRO in de komen de zomer gaat uitzenden. De samenleving In deze rubriek worden door Maarten van Traa en Cherry Duyns weer enkele actuele za ken doorgelicht. Ned. n 20.21 uur. Overal treft men er vuurspu wende bergen en oude kraters aan, die onderling een grote ver scheidenheid vertonen. Bij Sipa- jak stijgen de stinkende dampen omhoog, waarin arbeiders, on der meest afschuwelijke om standigheden moeten proberen de gele zwavelkristallen uit de rokende spleten te hakken. Er staat een vergoeding tegenover van slechts enkele centen per dag. Ook de natuur is beïnvloed door de vulkanen. Olifanten en gibbons bijvoorbeeld worden aangetrokken door de lava-af zettingen en dat is ook het geval met sommige zeldzame vlinders en insektenetende planten. Dit alles heeft BBC-regisseur David Attenborough met zijn team voor de lens gehad. Tenslotte heeft hij ook nog een bezoek gebracht aan de Krakatau, de nog steeds aktieve vulkaan in Straat Toendra, waar eens de grootste uitbarsting aller tijden plaatsvond. Ned. 119.30 uur. Sam De twaalfde aflevering van de Engelse filmserie „Sam" heeft als titel „Lessen voor het leven". Sam, die in het jaar op de kost school vooral heeft geleerd zich zelf te weren, kijkt nu vol ver langen uit naar de vakantie. Het is voor Sam dan ook een bittere teleurstelling als blijkt dat hij in verband met een difterie-epide- mie niet naar Skellerton kan gaan. Maar Sam wil toch. En als hij de dag daarop ook nog ruzie' krijgt met een onderwijzer, be sluit hij op eigen gelegenheid te proberen Skellerton te bereiken. Een andere onderwijzer, Sams oom Frank, is intussen bevriend geraakt met een vroegere schoolvriendin van Alan Dakin. En dat brengt weer wat kleine problemen met zich mee. Ned. I 20.21 uur. Springtrofee Vanavond zendt de NCRV de finale uit van de strijd om de Springtrofee 1974/1975. Dat is een klassiek springconcours waarin de zestien nog in de Koninkrijk Vier televisieprogramma's over het koninkrijk der Nederlanden waarin wordt teruggekeerd naar de jaren van werken en woelingen in het na-oorlogse Nederland. In dit derde deel: De kinderen krijgen praats, waarin het eeuwenoude proces van de wisseling der generaties een ver rassende wending lijkt te krij gen, maar waarin ook nog veel moois en groots wordt verricht De televisie verruimt de hori zon, behalve op zondag. Veel onbekend materiaal zal worden vertoond. Samenstelling: Ad 's- Gravesande en Rob Klaasman. Met medewerking van Joop van Tijn en Jan Blokker. Ned. II 22.05 uur. Simplisties Heer Kooten en heer Bie van het Simplisties Verbond schij nen het de laatste tijd weer uitstekend met elkaar te kunnen vinden. Of dit zo is en waartoe dit zal leiden kan men vanavond andermaal gewaar worden. Ned. II 23.05 uur. NOS 16.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Boy Dominic - eerie 19.30 Naar de eilanden van Indo nesië de vulkanen van Sumatra NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Sam - serie 21.10 NCRV-Sprlngtroffe 1974-75 22.10 Hier en Nu 22.50 Massale Koorzang NOS 23.00 Den Haag Vandaag 23.15 Journaal NEDERLAND II 22.05 Hoe het Koninkrijk der dertanden er weer helemaal t venop kwam en wat er dai gebeurde (3) 23.05 Zendtijd van het Slmpllst Vertoond 23.35 Journaal 21.00 (K) Der Sohn wird Bauarbeiter i Haus, film. 22.40-23.00 (K) Joumu kommentaai DUITSLAND II Teleac 18.15 Het menselijk lichaam NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Rock Concert - Sly and the Family Stone NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenle ving 20.35 Une femme mariée - Franse speelfilm van Godard uit 1964 HILVERSUM P.P.: 18.19 Boeren Partij. KRO: 18.30 Nieuws 18.41 Echo 18.50 Programma voorbeschouwing 19.00 (S) Zin In mu ziek: amateurs geven de toon aan 19.45 Instemmen met velen: het gezongen woord In de liturgie, AVRO: 20.00 (S) Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing 22.30 Nieuws 22.40 Radiojour naal 22.50 (S) Vanavond laat nieuws 23.20 (S) Er floot een vogel in de wei 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nieuws 18.11 Radiojournaal 18.21 Gesproken brief 18.25 (S) Orgelconcert: lichte muziek 18.43 Toppers van toen (gr.) 1925 (S) Bary-nage: praten en 18.00 (K) Paulus de boskabouter. 11 (K) Laurel en Hardy, jeugdserie. 11 (K) Acid Rain, dokumentaire film. 11 (z/w) Tienerklanken. 19.40 (K) Meded lingen. 19.45 (K) Journaal. 20.15 After Loch Lomond, tv-spel. 21.05 Sociaal-wetenschappelijk prograrrw 21.55 (K) Dave Allen at large, koml- show. 22.40-23.00 (K) Journaal met Wetstraat. TliSC etoj ^el/satii 3 Nieus platen NOS: 19.50 Programma Roemenie 20.(50 Nieuws KRÖ: 20j Overweging 20.15 (S) Münchner Pt harmoniker met soliste: klassieke m ziek 20.55 Babel/dokumenten: titer programma 21.55 (S) Münchner Philhi moniker (Vervolg) 22.30 Babel/s literair programma 23.55-24.00 HILVERSUM III NOS: 18.03 De vakaturebank 18 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 loopt achter: Poprekonstruktie 20.0L Nashville 21.02 (S) Jazz en blues 22.1 (S) (P)opdonder 23.02 (S) Wachten middernacht 0.02 (S) Nacht-drle-dr» 2.02 HELP: voor werkers In de verpl gènde en verzorgende beroepen .4.0 6.00 Truck, voor vrachtwagenchai feure. KRO: 6.02-7.00 (S) Scheer je we NEDERLAND I NOS/NOT 9.15 School-tv KRO 15.30 Wat haet oud? 16.10 De Rode Autobus 17.00 Wiekte de Viking kinders erie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Socutera 19.55 Staatsloterij 20.00 Politieke Partijen ARP 20.10 Voetbal: Finale Europa Cup II Dynamo Kiev tegen Frencvaros Boedapest 21.05 Journaal 21.13 Voetbal: Finale Europa Cup II 22.10 Kijken naar kinderen 22.35 Panoramlek 22.50 Den Haag Vandaag 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Als je toch In de buurt bent IKOR/KRO/RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal EO 21.50 Nader Bekeken 22.20 Alleluia film van muzlk Ie eredienst In V.S. NOS 22.50 Journaal. DUITSLAND! 18.05 (K) The Partridge Family, jeug rie. 18.40 (K) Aktualiteiten. 19.20 (K) Fall von nebenan, tv-serie. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 (K) portage. 21.00 (K) Amusements gramma. 2145 (K) Documentair gramma. 22.30-22.50 (K) Journaal, k 18.20 (K) Mordkommlsslon. misdaat rie. 18.55 (K) Homer sagt. 19.00 Journaal. 19.30 (K) Sportreport! 20.15 (K) Informaties en meningen aktuele gebeurtenissen. 21.00 (K) X naai. 21.15 (z/w) Frau und Beruf: Ha Lessing, tv-film. 22.40 (K) Report! 23.25 (K) Journaal. 17.45 (K) Paulus d (z/w) Wie weet. 18.50 (K) Coronation Street, Enge serie. 19.40 (K) Mededelingen en we bericht. 19.45 (K) Journaal. 20.10 Voetbal: Finale Europese Beker v< Bekerwinnaars In Bazel. Aftrap 20 22.10 (K) La Soledad de una Rel gedramatiseerde dokumentaire. 22 23.00 «(K) Journaal met o.m. Wetstri HILVERSUM I TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt- Soos. (7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw.) 9.00 (S) Wegwezen - met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre: licht muziekprogramma. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw. 11.45 Café-chantant liedjes en muziek uit de goede oude tijd. 12.26 Medede lingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua-ma- gazine. 13.15 (S) Sport na sport, pro gramma voor de jeugd. 13.45 (S) Akkor- deonorkest met zengsollsten. amuse mentsmuziek. 14.15 (S) Close-up: licht I. 15.33 NCRV: ïiddag- uziekprogramma. 15.30 (S) After sesjun: lichte muzii 16.00 Evangelisch-lutherse dienst. 16.20 (S) Klanksnoer: Kiassiexe muziek. 16.55 (S) De magische cirkel, seriehoorspel (9). OVERHEIDSVOOR LICHTING: 17,20 Tekst t uitleg, i Min NCRV: 17.30 Nieuws. nieuwsprogramma met akti achtergronden, commentaren ziek. (8.00-8.10 Nieuws.). 9.00 (S) L orkest met zangsolisten. 9.35 standen. 9.40 Schoolradio. 10.C Radioweekblad. 11.00 Nieuws. 11.03 Jazz uit het Historisch Arch oude jazz. 11.30 Progra Nieuws. 13.11 Dingen van de dag 13 (S) Een middagje Stoomradio: een f gramma vol goede jeugdherinnering 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Een Jossy, hoorspel 16.55 (S) Metrop Orkest. RVU: 17.35 Borrelend, borrel d.. wanneer loopt het over? Aanda voor de vooruitgang van wetenschap techniek. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 5 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait verzoek. 12.03 (S) Drie tussen dag: KRO's pauzeprogramm_. Pop-kontakt: De Theo Stokklnkshi (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het stichtingsbestuur van Radio Nederland We reldomroep gaat een driemanschap benoemen voor het directeur schap. De drie nieuwe directeuren zijn de heren J. W. Acda, dra. C. H. Verheugd en A. Dalhuisen. Minister Van Doorn van CRM heeft zijn goedkeuring aan dit besluit gegeven. Tot nu toe heeft de Wereldomroep altijd een eenhoofdige leiding gehad sinds zijn oprichting in 1947. Vanaf 1960 had drs. L. F. Tymstra de leiding. In maart j.L moest hij deze functie om gezondheidsredenen neerleggen. Voorzitter van het nu optredende driemanschap is de heer Acda (56), die sinds 1969 onderdirecteur programmazaken was. De heer Verheugd (39) is econoom en trad in 1970 als onderdirec teur financiële en economische zaken bij de Wereldomroep in dienst. De heer Dalhuisen is sinds 1971 in dienst van de Wereldom roep als general manager van het „Radio Nederland trainings centre". (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De gehele omroep zal uitstel vragen van een hoorzitting van de Kamercommissie van CRM over de medianota en over de nota kabeltelevisie op 9 juni. Vooral voor het bespre ken van de medianota waar het betreft de ontkoppeling van het lidmaatschap van een omroep en het abonnement op het program mablad zeggen de omroepen ruim overleg met bun achterban nodig te hebben. Ook de NOS moet nog breed overleggen over bepaalde punten in de nota. Tijdens de NOS-bestuursvergadering deelde vice-voorzitter mr. W. J. A. Wagenaar mee, dat de hoorzitting was vastgesteld door een publikatie in de staatscourant. Onmiddellijk kwamen van alle kanten bezwaren los. De vergadering besloot daarom uitstel van de zitting te vragen tot na het zomerreces van de Tweede Kamer. Men mikt daarbij op eind augustus of september. De NCRV had voor de nieuwe lente wel degelijk een nieuw geluid bedacht: „Van huis- uit", een rubriek over Ne derlandse gezinnen, waarvan de ouders tussen de 30 en de 35 jaar zijn. Een vrij willekeurig aandoende selectie-basis, want gezinnen waarvan de ouders tussen de 35 en de 40 zijn lijken mij ook interessant, althans zul len ook die hun specifieke pro blemen kennen. Maar goed. Dick Passchier had de algemene leiding. En hij liet ons dus ken nis meiken met Marijke en Rob, die twee schatten van kinderen hadden. Marijke bleek eens per week een avond aan het weefge touw dat buiten de deur stond te vertoeven en Rob had, naar zijn zeggen, inmiddels wel met die toch vrij onschuldi ge uithuizigheid „leren leven". Wat niet wegneemt dat Dick Rob de Nijs, die tussentijds een lied zong, plotseling de micro foon onder de neus duwde om hem te vragen, of hij „die pro blemen ook in zijn eigen leven herkende". U heeft het al begre pen: het programma moet „in formatief en amusant" zijn. Voor de informatie diende waarschijnlijk ook, dat Rob ineens voor ons aller ogen, om verder nauwelijks naspeurbare redenen, medisch werd gekeurd en in een zwembroekje enige diepe kniebuigingen stond te maken. Voor het amusement was er ook een zangeresje, dat ons met grote schrikogen toe zong. Maar waar het optreden van Thia Lücker van het blad „Ouders van Nu", die als haar mening kenbaar maakte -dat ou ders ook een boek kunnen gaan lezen, onder hoorde, weet ik ei genlijk niet. Wel dat Dick Pas-- schier telkens een onderwerp aansneed en zei: „Daar hebben wij het straks nog wel over", maar dan hoorde je er nooit meer van. Nu ik dit neerschrijf, vraag ik mij ineens met enige schrik af: ze zullen bij de NCRV toch niet weer een „personality- show" op het oog hebben? In de vooravond bracht diezelf de omroep ons ook de „Strijd der griffioenen". Dat wil zeggen het verslag van een militaire zeskamp die onlangs bij de Ne derlandse troepen, gelegerd in Duitsland, werd gehoude Zulks op initiatief van een gen raai, die, naar hij ons uitlegt) had ontdekt dat de vrijetijdsb steding van de jongens ter plêé ke werd bepaald door de dl B's van bar, bioscoop, en be Op het eerste gezicht geen c aangename tijdpasseringen vt tegenwoordigende, maar ik ka mij voorstellen, dat de verded ging van het Vrije Westen i niet beslissend bij is gebaat 1 weet niet of het ingewikkeld koekhappen en zaklopen wel doen, maar waarschijnli zijn het aktiviteiten, die belt zijn voor het moreel. De aloml genwoordige Dick Passchi leek nu weer helemaal naar Lünenburgerhcide te zijn gaan om het allemaal te regele HERMAN HOFHUIZI

Leidse Courant | 1975 | | pagina 2