CeicbcSou/uj/rit Jewind Laos in handen van communisten Scheuring dreigt binnen de KVP we maken het goed met 'n bloemetje Ontvoerde jurist vrijgelaten Drie kinderen dagenlang zoek ^o-westerse leiders weg PSV kampioen; chaos in Eindhoven 45autobanden gaat verloren Maandag 12 mei 1975,65c jaargang no. 20X1$ DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Adj. hoofdredacteur: J J Hallewas Chef-redacteur J. W. C Leune. week f 2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent Mini-voetbal Op Ned. II om 21.55 uur weer mini-voetbal tussen België en de rest van Nederland. Om 20.21 uur Sam en om 22.36 uur Ander nieuws over de Amsterdamse jodenhoek. Op Ned. I De man van zes miljoen om 19.05 uur en om 21.20 uur de Pepper-serie. Vrij zonnig Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind, eerst noordwestelijk, later krimpend naar zuidwest. Max. temp. van 11 graden aan zee tot 16 graden in het zuidoosten van het land. Morgen zon: 4.50-20.23. Maan: 6.16-22.50. Schev. hoogw.: 4.16- 16.39. Laagw.: 12.23. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Er dreigt een scheuring in de KVP. Als de KVP op de partijraad van 20 juni niet kiest voor de koers van ex-voorzitter De Zeeuw een open volkspartij links van het midden zal een aantal aanhangers van deze koers de partij verlaten, zo heeft de Utrechtse KVP-kringbestuurder W. Simon medegedeeld. Men wil dan met de mensen die de KVP ofwel andere partijen hebben verlaten een nieuwe partij oprichten. Volgens de heer Simon moet dr. De Zeeuw op- w voorzitter worden. Er zou onder het KVP- IENTIANE - De Laotiaanse regering •eft de bevolking opgeroepen kalm te ijven en geruchten als zou het tot een oedvergieten komen in de hoofdstad entiane ontkend. De regering heeft rder Laotianen en buitenlanders ver- Kien het land te verlaten. De maatre ten zijn bedoeld om verspreiding van richten dat de Pathet Lao op geweld- dige wijze de macht zou willen over men, te voorkomen. berichten zijn de wereld in gekomen na het Iselinge aftreden van de vijf machtigste rechtse ers in Laos. Tot de afgetreden, pro Amerikaan leiders behoren de ministers van defensie en inciën. Met hun aftreden is de macht binnen de regering nagenoeg in handen van Pathet Lao vertegenwoordigers gevallen. Premier Soevanna Phoema heeft na het aftreden van de regeringsleiders en drie rechtse generaals toegegeven dat de linkse Pathet Lao in Laos heeft gewonnen. Indien de Pathet Lao de macht in Laos helemaal overneemt wordt Laos na Vietnam en Cambodja het derde land van Indochina dat bin nen enkele weken een links regiem heeft. Een miljoen Koreanen hebben zaterdag de groot ste anti-communistische demonstratie gehouden in de na-oorlogse geschiedenis van Zuid Korea. De demonstranten waren van mening dat de Verenig de Staten hun verplichtingen moeten nakomen en Zuid Korea moeten verdedigen tegen agressie. De val van de Zuidvietnamese regering in Saigon heeft een crisissfeer in Zuid Korea teweeg ge bracht Vele duizenden PSV-ers stroomden het veld op na de zege die het voetbalkampioenschap in Eindhoven bracht. De belangrijkste schutter van PSV. Willy van der Kuijlen. was al heel gauw zijn shirt kwijt en kreeg een petje op het hoofd gedrukt, en PSV's andere „kanon", trainer Kees Rijvers, ging ook meteen de lucht in. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Twee zalen in het Eindhovense hotel Cocagne waren in gereedheid gebracht om spelers, trainers en begeleiders van PSV officieel te huldigen. Het is er niet van gekomen. Een grote menigte bestormde het hotel, overrompelde suppoosten en zelfs te hulp geroepen agenten. Op een stoel staande dirigeerde Adri van Kraay zijn medespelers het nieuwe lied „PSV is kampioen", en hoge gasten werden onder de voet gelopen. En op de eigenlijke receptie hebben zo'n 15.000 enthousiaste supporters hun elftal gelukgewenst. PSV is kampioen. Eindhoven heeft het geweten. In de algemene feestvreugde deed doelman Jan van Beveren nog de verheugende mededeling dat hij voortaan weer beschikbaar zal zijn voor het Nederlands elftal. „Mijn ideaal, de titel, is bereikt Als ik weer word geselecteerd, zal ik niet weigeren." Wat een kampioenschap al niet teweeg kan brengen (Zie verder onze bijlage Sporttribune) Is zover.... r drie maanden zien we dan hoe de kaarten liggen volgend seizoen. IADVERTENTIE Dit is de dag om t paspoort uit zijn winterslaap te halen. Blijkt namelijk dat veel f mensen dat uitstellen tot de laatste dag. En als 't dan spoorloos blijkt te zijn,begint uw vakantie niet al te zonnig. Of kan zelfs volledig in't watervallen. De politie Nixon speelt golf. Sedert zijn aftre den' laat de voor malige president van de VS. Ri chard Nixon, zich zelden in het openbaar zien. Zaterdag maakte hij daarop een uit zondering en ver scheen op de gol flinks. Hij liet zich. tezamen met zijn adjudant overste Brennan. door een amateurfoto graaf fotografe ren. Eenmaal rus tig gezeten en eenmaal in actie. ROME (AFP) de "gewpende proletarische cellen (NAP)" heb ben zich gisteravond gehouden aan hun toezegging de jurist Giuseppe di Gennaro, als des kundige voor het gevangeniswe zen verbonden aan het Italiaan se ministerie van justitie, vrij te laten terwijl drie muiters in de strafgevengenis van Viterbo werden overgebracht naar ge vangenissen in het noorden van het land. Het drama was afgelopen dins dag begonnen. De 51-jarige Di Gennaro verdween op myste rieuze wijze. De volgende och tend werd bij het olympisch dorp van Rome zijn onbeheerd achtergelaten auto gevonden. Vrijdag kwam de "klap op de vuurpijl": in de gevangenis van Viterbo waren drie inwoners in opstand gekomen. Zij bekenden zich leden van NAP, de "gew pende proletarische cellen", een pas gevormde zeer linkse bewe ging. NAP eiste dat de muiters goed behandeld zouden worden. Een advocaat verifieerde de deten tie-omstandigheden. NAP be loofde de vrijlating van Giusep pe di Gennaro, zodra de drie "kameraden" in het noorden zouden zijn aangekomen. BABYLIJKJE GEVONDEN ROTTERDAM (ANP) Twee jongens, die zaterdagavond in de vijver „De Waal" in Rotter dam zaten te vissen, hebben in het water een plastic zak ge vonden, die het lijk van een pas geboren baby bevatte én vol gens Dr. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk die sectie op het stof felijk overschot verrichtte, moet het kind, van het manne lijk geslacht, na de geboorte even hebben geleefd. Het lijkje moeC enkele weken in de plas tic zak hebben gezeten. Pastoor van Rijpwetering bestolen Van een onzer verslaggevers RIJPWETERING Terwijl hij de H. Mis opdroeg, is pastoor P. de Lange gisteren bestolen door twee vrouwen. Zij haalden onder meer uit het kaarsenpo tje dat in de pastorie stond een bedrag van 500,-. Een overbuurvrouw van de pas toor waarschuwde hem nog tij dens de kerkdienst. Toen pas toor De Lange met de koster bij de pastorie verscheen, stoven de twee vrouwen in een grote Ame rikaanse wagen er Vandoor. Tot nog toe ontbreekt vana hen elk spoor. kader en de leden nog een grote aanhang zijn voor de koers van De Zeeuw. Fractievoorzitter Andriessen heeft in een reactie laten weten niet te geloven dat er veel animo zal zijn voor de oprichting van een nieuwe partij, die dan in wezen zou moeten concurreren met de P.v.d.A., misschien zelfs met de PPR en in ieder geval met het CDA De heer Andriessen zei verder, zich niet te kunnen voorstellen dat een man als De Zeeuw, die loyaal wilde zijn tegenover het CDA, zich achter een groep als die van Simon zou kunnen stellen of zich door een dergelijke groep als voorzitter zou kunnen laten kandidaat stellen. IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Michael Jacobs en Debra Stres sor uit Dover (Wisconsin VS) hebben zo hun eigen ideeën over trouw plechtigheden. Na de kerkelijke dienst in Maria- kerk in Dover, lieten zij zich transporteren in een truck met oplegger. AMERSFOORT (ANP) Van de drie miljoen banden, die jaarlijks door de Nederlandse auto mobilisten worden gekocht en gebruikt, wordt 45 pet niet normaal afgereden, waardoor een bedrag van 40,5 miljoen gulden verloren gaat. Tot deze conclusie is Continental Rubber in Amersfoort gekomen na een onderzoek, dat zes duizend afgereden banden omvatte van alle mer ken, diagonaal zowel als radiaal, die in het ban- denvernieuwingsbedrijf van de onderneming van een nieuw loopvlak moesten worden voorzien. Oorzaken, waardoor de banden voortijdig zijn uitgevallen zijn onder meer: sporings- en uitlij- ningsfouten 19 pet, onbalans en defecte schokbre- kers 14 pet en te hoge of te lage bandenspanning 14 pet. Gemiddeld hadden de banden nog een profiel van 45 pet. Op goed afgereden banden moet uit veilig heidsoverwegingen minimaal 15 pet profieldiepte aanwezig zijn. Er gaat dus 30 pet rubber onnodig verloren, hetgeen betekent dat van de jaarlijks gekochte drie miljoen banden 45 pet (1.350.000 banden) met verlies aan levensduur van 30 pet voortijdig uit valt Kind in Spree Grenswachten van de Duitse Democratische Republiek hebben de Westber- lijnse politie en brandweer ver hinderd een vijfjarig jongetje te redden dat in de Spree was gevallen. De rivier is op de plaats van het ongeluk over de volle breedte gebied van de DDR. Na drie kwartier begon nen de Oostduitsers het kind te zoeken en borgen tenslotte het lijkje. Transplantatie beendermerg in Kaapstad KAAPSTAD (UPI) Een 16-jarige, niet nader aange duide kleurling die „vroe ger of later zou zijn gestor ven", heeft sedert gisteren weer hoop op een normaal leven, nadat in het Groote- Schuurziekenhuis in Kaap stad beendermerg van zijn jongere zuster op hem was overgeplant. Hij is de der de ontvanger van beender merg in een overplantings operatie in Groote Schuur. Volgens de directie van het ziekenhuis is de operatie voorspoedig verlopen, maar zal men pas over een dag of tien weten of geen afwijzing van het nieuwe beendermerg plaatsheeft. De twee voorgaande been- dermergontvangers overle den. kort na de operaties, de eerste in Johannesburg in 1972 en de tweede in Kaapstad in 1973. Massale zoekacties Dordtse politie (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT De drie kinderen uit één gezin die sinds zaterdag morgen acht uur in Dordrecht werden vermist, zijn terecht Vanmorgen om kwart over negen werd de politie gebeld door een familielid van een vriendinnetje van een van de kinderen met de mededeling, dat het drietal het gehele weekeinde bij hen had doorgebracht De drie kinderen Carina (9) en Christiaan (7) Meerman uit een vroeger huwelijk en het drie jaar oude dochtertje Mirnada Van Eysden hadden vrijdagavond een reprimande gekregen toen de vader ontdekte, dat de kinderen al enkele dagen een fiets bij zich hadden die niet van hen was. De kinderen gingen na het standje gewoon naar bed en beloofden de fiets zaterdag weer terug te brengen. De volgende morgen om acht uur waren ze echter verdwenen met de fiets. Omdat de kinderen wel meer „een dagje op stap" gingen, alarmeerden de ouders pas zaterdagavond de Dordtse politie, die direct met zoekacties begon. Gedurende het gehele weekeinde werd met man en macht gezocht Alle adressen van familieleden en kennissen werden bezocht en de nieuwbouwwijken van Dordrecht werden uitgekamd. Zondag middag werd het drietal door een buurjongetje gezien, zodat de politie de kans op een ongeluk uitsloot. De zoekacties werden tot vanmorgen kwart over negen uitgevoerd. Men stond op het punt het leger om assistentie te vragen om de Biesbosch uit te kammen. Sinatra heeft weer ruzie met krant Toronto, (RN) Frank Sinatra heeft in het weekeinde op twee shows in Toronto boos gerea geerd op een bericht in de To ronto Star over zijn aankomst zaterdag vanuit Montreal. Toen zouden zijn „gorilla's" een freelance-persfotograaf hebben mishandeld en hebben gedreigd met het kapot drukken van zijn toestel in zijn gezicht. „Als mijn veiligheidsmannen hem een klap in zijn gezicht zouden geven, zou hij een half jaar niet kunnen praten en an derhalf jaar beterschapswensen krijgen", zei Sinatra. „The Voice" bood de fotograaf op zijn eerste show in Toronto 1 miljoen dollar aan, als hij kon bewijzen dat hij, Sinatra, voor het incident verantwoordelijk was geweest Op de tweede show zei de zan ger dat de fotograaf zich nog niet had gemeld. Een exemplaar van de Toronto Star in de hoog te stekend, zei Sinatra: „Kran ten gebruik ik om mijn hond thuis apporteren te leren en om de bodem van mijn papegaaien- kooi te verschonen". Sinatra's Australische tournee in juli van het vorig jaar begon op dezelfde manier. De zanger betitelde journalisten toen als klaplopers en hoereerders. Overigens werd het later afge dronken. Of liever gezegd: met een fraai, geurig boeket bloemen van een Fleurop-bloemist dat wij u toesturen alsdank voor de moeite voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal - abonnement. Een echte 'blijmaker', nietwaar! OTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: woonplaats: stuur als dank voor de moeite een boeket bloemen naar: naam- adres: woonplaats: Winst Philips 75 pet lager in le kwartaal EINDHOVEN (ANP) Philips heeft over het eerste kwartaal van 1975, vergeleken met dezelf de periode van 1974, een 75 pet lagere nettowinst behaald van 60 min tegen 241 min. Het bedrijfsresultaat daalde met 52 pet van 648 min tot 313 min. De omzet nam met 1 pet af van 5,830 min tot 5,786 min. Ex-koning Idris Een recht bank in Libië heeft ex-koning Idris bij verstek tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van het toestaan van corruptie binnen het leger onder de monarchie. Cycloon De Birmaanse Ira- waddy-Delta is twee dagen gele den getroffen door een cycloon die vele doden en gewonden heeft geëist en aanzienlijke schade heeft aangericht Dit is in Singapore bekendgeworden na het opvangen van radiobe richten uit Birma.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1