BAX FOREHOLTE LIET NOG ééNMAAL DE TANDEN ZIEN Weer verlies van Forescate FIDES PACTA WéL KAMPIOEN MAAR NOG NIET GEPROMOVEERD Dames Genini gepromoveerd DRUKKE RECEPTIE BIJ VAN NISPEN MAANDAG 12 MEI 1975 van onze korfbalmedewerker LEIDEN Fides Pacta is kampioen, maar nog geen Hoofdklasser. Het eerste werd een feit door de gemakkelijke zege van 8-3 op Swift en het tweede is zo, omdat er nog promotiewedstrijden gespeeld moeten worden tegen Deto en AKC. Fides kampioen. Het kon voor de partij tegen Swift al met zekerheid gezegd worden en in de matige wedstrijd bleek waarom. Swift bleek slechts kort in staat de Leidenaren tegenstand van enig niveau te geven en dat was uiteraard in de aanvangsperiode. Fides mocht toen van geluk spreken, dat de Amsterdammers na de voortreffelijke Leidse ope- ning(2-0) niet langszij kwamen, omdat Van Essen van 2 1/2 meter twee maal faalde. Overi gens liet De Haas ook fraaie kansen onbenut, en dat waren ook de beste, want voor de rest manoeuvreerde het 2e Leidse aanvalskwartet erg sta tisch. De nauwelijks opvallen de Onderwater schoot louter van afstand, dat vanwege een stugge dekking van Van Beel- en. Niettemin kwam een niet groots spelend Fiedes halver- vvege op 5-1 uit, omdat Swift niet in de juiste stemming voor een sfeerrijk duel was. Daarom had de équipe van trainer v.d. Horst na de pauze helemaal geen kind meer aan Swift, dat op het nat geworden veld eigenwijs over de grond bleef spelen. Balverlies vanwe ge doorgeschoten ballen stelde Fides in staat langdurig aan te vallen en de kampioenen maakten er tenslotte nog 8-3 van. Fides Pacta maakte het gisteren dan niet helemaal waar, de titel werd echter eer der in dit seizoen al verdiend. Slechts één nederlaag en drie gelijke spelen en o.a. twee ze ges op Allen Weerbaar maak ten Fides Pacta tot een terech te winnaar. De deur naar de Hoofdklasse staat voorzichtig op een kier. Heinrichts(3x), Onderwater (2x), Diet Rijsber- gen(2x) en v. Meygaarden scoorden. De Danaïden In schril contrast met vorige week (1-1 tegen Archipel) stond de uitslag, die De Danai- den zaterdag bewerkstelligde met PKC. Het werd niet min der dan 16-18, overigens wel in het voordeel van de Papend- rechters, die duidelijk hun zin nen op Europa Cup wedstrij den gezet hebben. De tweede aankomende in de competitie heeft namelijk ook het recht op deelname aan dit soort wedstrijden. Het werd daarom een bijzon der aantrekkelijke match, om dat ook De Danaiden nog enigszins kansen had op de tweede plek. Tot 6-6 namen beide teams om beurten de leiding, die bij de rust echter in handen van PKC was(6-8). Het fel op de man spelende PKC nam na heren nog meer afstand van het technisch be gaafdere Danaiden, maar de scholieren waren zaterdag in een beste bui en de vier pun ten achterstand waren via de tussenstanden 8-10 en 10-11 en 10-13 na een half uur dan ook weggewerkt (13-13). De laatste 8 minuten gingen in met 16-16 en in die periode gaf Hans v.d. Leek schutter Van Drimmelen te veel vrijheid en De Danai den ging onnodig het schip in (16-18). Casper van Nierop: „Als je zo'n doelpuntrijke wedstrijd speelt, moet er eigenlijk ge deeld worden. Maar wie re kent er nu op, dat je met een score van 16 goals nog verlie zer wordt?" Nap(5x), Filemo- n(3x), Bos(3x), Casper(3x) en PERNIX Pernix verloor ook van ZKV, maar de 1-4 was eervol. ZKV speelde ook niet zo best. Alice Tieleman en Paul Mekking ontbraken en Jan van Segge- len scoorde. ZKV krijgt Per nix thuis nog tegenover zich en zal het Overgangsklasse schap wel behouden ten koste van KVS. KNS Donkere wolken pakken zich samen boven KNS, dat over Hen en Jannie Brakel niet meer kan beschikken sinds er vorige week onenigheid is ont staan. Niettemin deed KNS het erg goed bij Ready, dat toch nog net won(6-4) en me teen kampioen was, omdat Ons Huis het presteerde Koog Zaandijk in eigen huis te klop pen^). Ons Huis kwam daar door gelijk met KNS en beide teams hebben ieder nog een wedstrijd voor de boeg. Ready nam 4-0 en na de rust eerst 6-1 alvorens het wonder boven wonder sterkere KNS (in ver gelijking met de laatste we ken) knap terugkwam tot 6-4. Coach Eegdeman: "Als de wis sel eerder was toegepast, dan had ik het nog niet geweten". Crescendo Crescendo won verdiend van ODO, dat met 5-2 werd terug gewezen. De groenwitten wa ren veel langer in balbezit en er werd daarom beter ge speeld dan de Dordtenaren, die na drie kwartier dan ook al met 4-0 achterstonden. Via 4-1 werd het 5-2 met de ver melding, dat Joke Geyer, Aad Schouten, Louis Kok, Loek de Jong en Chris Driessen scoor den. 2e Klasse Ons Eiland klopte na een 2-3 ruststand Phoenix met 2-9 en daar door werd Phoenix derde klasser. Ons Eiland kwam veel beter voor de dag dan vorige week en domineerde op alle fronten. Top won de lastige uitwedstrijd van Albatros(3-4). Top had moeite Je scoren en kwam na 14 toch nog in moei lijkheden. Velocitas wisselde de gevaarlijke plek met Tem po, dat de streekderby met 2-0 verloor. Velocitas won door sterk verdedigen. 3e klasse Fluks had na een 5-2 ruststand weinig moeite met RWR(74) en Fiks klopte kampioenskan didaat Oranje Nassau met 8-5. De Rotterdamse aanvoerder werd door arbiter van Duyl uit het veld gezonden. NIO en Jong Ade in vorm Van onze handbalmede werker Voorhout In de laatste wedstrijd van de veld- competitie hebben de da mes van Bax/Foreholte hun derde plaats in de eindklassering duidelijk onderstreept, ondanks de 6-7 nederlaag tegen kam pioen Idem/Hellas. De Biagse dames moesten winnen om hun voor sprong op v.d. Voort/- Qaintus te behouden en daarmee het kampioen schap in de wacht te sle- Bax/Foreholte moest het zonder Lenie Verbeek stellen maar heeft tegen Idem/Hellas altijd een enorme inzet waardoor de Haagse ploeg bijzon der veel moeite had, haar, toch grote klasse, te de monstreren. Vanaf het begin bleef de score ge lijk opgaan, waarbij Ide m/Hellas steeds één pun tje voorsprong nam. Bij de rust leidde Idem/Hel las met 2-3 en ook in de tweede helft konden de Haagsen zich niet losma- van de Voorhoutse verdediging, die stevig in greep. ;Bij Bax/Foreholte waren Elly Hoek en Hannie Bos kamp de meest produk- tieve aanvalsters, terwijl in verdedigend opzicht vooral Anske Broekhui zen en keepster Lia v. Kesteren een hoofdrol vertolkten. Al trok ten slotte Idem/Hellas met 6-7 aan het langste eind; Ba x/Foreholte demonstreer de duidelijk dat zij de beide hoofdklassers goed kan blijven volgen. Een derde plaats in de eind klassering komt Bax Fo- reholte volledig toe. HVS moest tegen een gerouti neerde ploeg als Athene ervaren dat de doorgevoerde verjonging w het team nog niet volledig tot recht komt. Op kritieke mo menten komt men routine te kort. Athene was technisch be ter, sneller in de aanval en har der in de verdediging. Vooral Ans Luyten liet zich in de verde diging nogal eens opzij zetten J®fwijl Ank v.d. Bosch zelfver- bouwen miste om de haar gebo den kansen te benutten. Athene liep snel uit naar 04 voordat HVS een antwoord had Haar toen kwam de Stompwijk- ploeg onder aanvoering van fifiX'.rï- Krog* goed terug naar r"0 "ij de rust. De tweede helft hegon echter zoals de eerste. Athene liep voor de tweede keer ,sne' uit, nu naar 5-10. Weer kwam HVS terug tot 7-10 maar toen Athene vlot achter elkaar tweemaal scoorde (7-12) moes ten de Stompwijksen het ant woord schuldig blijven: 8-12. Le nie v.d. Bosch had minder aan passingsmoeilijkheden en had met drie treffers een flink aan deel in de score. Een vgrdiende, zij het iets geflatteerde, over winning voor Athene. JONG ADE gaat steeds beter spelen en demonstreerde dat ook nu weer tegen Westlandia. Helma v.d. Geest zorgde voor 2-0 waarna Westlandia terug kwam tot 2-2. Gonnie v.d. Geest en Cobi v.d. Geest gaven Jong Ade opnieuw 2 punten voor sprong maar weer kwamen de Naaldwijksen gelijk (44). Een hattrick van Helma v.d. Geest gaf de Oud Adesen een beslis sende voorsprong die zij niet uit handen gaven. Eerst zorgde zij voor een 5-4 ruststand om direkt Twee treffers van Margret van Leeuwen en weer een van Hel ma v.d. Geest brachten Jong Ade tenslotte de 10-7 overwin ning. Westlandia speelde in de laatste fase tevergeefs op een persoonlijke dekking en miste bovendien driemaal een straf- worp. Wil v.d. Geest stopte een maal en tweemaal werd tegen de paal geschoten. NORTHA had drie jonge speel sters in de ploeg tegen Ancora in Rotterdam. In hoog tempo werd de wat oudere Rotterdam se verdediging zwaar op de proef gesteld. Via 0-2 en 1-4 ging Northa met een kleine 34 voor sprong rusten omdat de verde diging niet altijd goed georgani seerd was. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Het is de dames van Gemini/K voor de tweede achtereenvolgende keer gelukt om te promoveren. Na het kam pioenschap van vorig jaar wa ren de meisjes vastbesloten om in één keer door te stoten. Pas in de laatste fase van de afgelopen competitie echter luk te het om aansluiting te krijgen bij de kopgroep, die gevormd werd door Goudse Verz., Be Fair en OVRA. Goudse Verz. werd kampioen, Be Fair viel af en Gemini eindigde gelijk met OVRA op de tweede plaats. Om het recht op promotiewedstrij- den diende er dus een beslis singswedstrijd gespeeld te wor den. Afgelopen donderdag bleek Gemini voor het eerst dit jaar sterker dan OVRA. De 32 winst met een uitstekende 15—2 in dë laatste set vormde Gemi ni's revanche. Irene de Graaf legde de basis voor deze winst door in het laatste bedrijf on houdbaar naar 7—0 te serveren, waardoor het verzet van OVRA definitief gebroken was. Dit weekend werd in Zaandam de definitieve kroon op het werk gezet. De promotiecompe titie tussen Octopus 2, Tempo Team 3 en Gemini/K vond geen doorgang, omdat Octopus van i Het eerste elftal van Van Nispen werd door de supporters op de schouders genomen. Van een onzer medewerkers DE ZILK De voetbalvereniging Van Nispen nield dit weekeinde een receptie ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van de vierde klasse A. De kampioenen mochten zich verheugen een overweldigende belangstelling van de zijde van de leden, supporters, sportfunc tionarissen en leden van het gemeentebestuur. Talloze sprekers, waaronder burgemeester Bosma, wethouder Heemskerk (voorzitter van WSB) en sportstichting-voorzitter Biegstraaten boden hun gelukwensen aan, vergezeld van evenzo veel cadeaus. Zo mocht voorzitter Weijers onder meer een bedrag van 500,- in ontvangst nemen, geschonken door de Rabo-bank van Hille- gom. Jongste pupil Robbie Huizebosch bood, namens de jeugecom- missie een bal aan, terwijl de voorzitter van de supportersvereni ging de club verblijdde met een geheel nieuw tenue voor het eerste team. Dat men ook in Limburg weet van de promotie van Van Nispen bleek uit een gelukstelegram van de voetbalvereniging NHC uit Hoensbroek. Van onze tennismedewerker Leiden Topspanning heerste er gisteren in de duels bij de Overgangsklasse A-teams, teams, doch slechts bij Room burg sloeg de balans naar de goede kant door. Zowel De Munnik als Forescate moesten met een 54 nederlaag genoe gen nemen, een eervol verlies, dat toch nog een punt oplevert. Roomburg ontving op eigen ter rein het Rotterdamse Toeg 2. Bram Madera en Roomburgs eerste dame Milou Penseel maakten in hun singles korte metten,terwijl Hans Keizer zich tegen Stumphius wat meer uit moest sloven: 64, 75. De en kelspelen van Annette v.d. Mey (7-6, 6-7 36) en van Henk Em- nes (36, 75, 26), gingen slechts op het nippertje verlo- Gelukkig kostten deze kante boordje nederlagen Roomburg niet de overwinning, want de dubbels werden netjes gedeeld, het herendubbel van Madra en Keizer ging ook weer net aan in drie sets naar Toeg, doch in het damesdubbel en in de mixed van Milou en Henk (76, 75), werd de eindzege veilig gesteld. De Munnik begon in Eindhoven tegen ELTV 2 slécht. Adri v. Leeuwen en Jan Theunissen kwamen tegen respectievelijk Jaap en Wim Arends net iets te kort. Van Leeuwen miste de boot via 6—2, 5—7, 2—6 en Theunissen bijna eender via 62, 6—7, 46. Ellen Gerrese had niet veel in te brengen te gen de Nederlandse kampioene van 1963 Jenny Ridderhof. De Munniks nummer drie kwam gisteren verrassend goed uit de hoek. Opponent Huub Wittop-Koning had weinig of niets in te brengen: 6—1, 6—1. Karin Braakman bracht De Munnik dichterbij (36. 6—2, 63). De overige winstpunten kwamen uit het herendubbel van Theunissen en Van Leeu wen en uit een krappe 3-setsze- ge in des mixed van het koppel- Braakman/Theunissen. Het da mesdubbel werd ondanks 7—6 winst in de eerste reeks toch nog vrij ruim uit handen gege ven. Forescate moest aantreden te gen Topspinners uit Enschede. De puntjes kwamen bij de Voor schotenaren volledig van de da meskant. Koemans, Doorenbos en Visbeen werden allen vlot in twee sets opzij geschoven. Sandra Royaards klopte mej. Lussenburg via goed volhouden met 46, 62, 7—5 en Liselotte v.d. Bijl won tamelijk gemakke lijk van mevr. Deters. Ook het damesdubbel werd in winst om gezet (tweemaal 64), terwijl het vierde punt in het gemengd- dubbel van Van de Bijl/Dooren- bos tot stand kwam. Noordwijk kwam tegen Volley I uit Eindhoven nauwelijks aan tennis toe door de gestaag neer vallende regen. Blommendaal liep over Groen heen, Pasma verloor onnodig van Heldoom (76, 46, 4 6) en Josien v.d. Koogh klopte na een moeilijke start eenmaal op temperatuur gekomen M. Hendriks vlotjes (36, 62, 60). Ingrid Gordijn kon haar partij al niet meer afspelen. mededinging afzag. Er werd derhalve in één wedstrijd tussen Tempo Team en Gemini over de promotie beslist. Tempo Team, dat volgens trainer/coach Nico Kok een klasse minder was dan Ovra, wist in dit duel niét een maal tot setwinst te komen. Slechts door de nervositeit en overconcentratie van de Voor- schotense meisjes kregen de set standen voor Tempo Team een nog enigszins dragelijk aanzien: 15-13, 15-12 en 15-11. Gemini zal dus volgend jaar uit komen in de tweede divisie D als concurrente van o.a. Groen SC en Novo. Njord-dames sterk in dubbelvier Van onze roeimedewerkster GENT Dit weekend heeft een groot deel van de Nederlandse roeitop voor het eerst de krach ten op de korte afstand getest voor Montreal. De wedstrijd waarop dit gebeurde was te Gent, hoewel het gezien de gro te vaderlandse deelname wel licht handiger was geweest in Nederland te starten. Voor Lei den deden roeiers(sters) mee van Njord, Asopos—de Vliet en Die Leythe. Een overwinning in de hoogste divisie ging naar de dames van Njord in de dubbel vier. De organisatie kostte de Belgen duidelijk moeite, soms werd er, hoewel het programma anders deed vermoeden een half uur niet gestart, terwijl daarna bin nen vijf minuten drie starts plaatsvonden. Meer dan een ploeg miste zo de start Zo wist de dubbelvier van Njord nog maar net op tijd aan de lijn te komen. De dames pakten de zaak daarna grondig aan en wonnen in 3.29.8 van de Belgi sche club Cercle. Het weinig ervaren Argo werd derde. Bij de dubbeltweeën ging de eerste plaats naar de pas gevormde dubbettwee van Ans Gravesteyn en Trudie Jongenelen. Het jonge De Hoop werd tweede, voor Njord/Argo. Opvallend was hier het roeien van de 15/16 ploeg van het Spaarne. Sommige deel neemsters waren de vermoeie nissen in de vier, nog geen uur er voor, kennelijk nog niet te boven. In de skiff verschenen voor Lei den aan de start de op Montreal hopende Maan, Robbers en Stei- genga. Bij de dames probeerde Anneke Stefels het; zij haalde de finale, en werd fraai eerste. De wedstrijden in Zaandam moesten het zonder de top stel len, zelfs de jeugdige toproeier- s(sters) hadden Gent verkozen. Toch werden op de ZZV enkele veel belovende prestaties gele verd door merendeels eerste jaars ploegen. Njord verscheen met twee ploegjes aan de start in het hoofdnummer, de jonge vier. Een van de twee wist de finale te bereiken zeer beheerst roeiend en die vervolgens te winnen van de al veel langer roeiende ploegen van het Spaar ne en De Where. Favoriet Ne- reus liet het ernstig afweten. Bij de lichte ploegen ging de eerste prijs naar Njord in de vier en gecombineerd met Nereus, in de acht Asopos-De Vliet verscheen meer I met dames dan met heren aan I de start. De eerstejaars wisten N tweemaal tweede te worden, de I ouderejaars hadden hun dag niet. De eerstejaars dames-acht I van Njord moest het afleggen I tegen de fellere Groningse da mes. De organisatie verliep in Zaan dam, waar de roeivereniging nog feestvierde om het nieuwe clubhuis, bijna vlekkeloos. Dit ondanks de af en toe toch wel langs schuivende beroepsvaart. De ZZV-wedstrijden werden voor het eerst na tien jaar ook niet geteisterd door storm en regen. De zaterdag voor Pinksteren mag zij bij de „open" stand 46, 7—6, 44 verder spelen. Het in de Overgangsklasse B uitkomende Leidse Hout kreeg er tegen Hoogerheide zwaar van langs: 62. Alleen Peter Pau wels in de single en de mixed van Mirjam Mulder en Gerald v.d. Sluijs leverden twee moei zame in drie lange sets behaalde winstpuntjes op. Tweedeklasser klasser Unicum kwam tegen De Metselaars 7 beter voor de dag. Met een ge riefelijke 62 overwinning kon den ze naar Leiden terugkeren. Bonaventura negende in Rome Van onze medewerker ROME Het schoolbasketbal- team van Bonaventura is, op de wereldkampioenschappen bas ketbal voor schoolteams, als ne gende geëindigd. In Rome reikte Bona één plaats hoger dan op de kampioenschappen die verle den jaar in Spanje werden ge houden. Met wat meer geluk had Bonaventura zelfs een nog beter resultaat behaald. Door loting kwam Bona in een poule met Griekenland, Israël en Ierland. Tegen de Grieken had men vorig jaar ruim verlo ren en ook nu bleken zij te sterk voor de Leidenaars, die overi gens de schade beperkt hielden tot 61—75. Israël won op de eerste dag met 90—61 van Ier land. De tweede dag bracht een verrassing, want Israël won van Griekenland en omdat Bona flink uithaalde tegen Ierland (105—51) was de spanning terug. Bona moest nu van Israël win nen en lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat dat zou luk ken. Vlak voor tijd, Bona was steeds aan de leiding, moest Hans van Rooden echter vanwe ge vijf P's het veld ruimen en kon Israël toch nog toeslaan, 62—64. Een grote teleurstelling voor Bona, dat de finale op een haar na miste. De twee wedstrijden in de troo stronden werden een formali teit Zowel Denemerken als Bel gië waren veel te zwak voor een furieus spelend Bona, dat ten slotte op de negende plaats eindigde. EDO wint Van onze sportredactie LEIDEN EDO heeft de beslis singswedstrijd om de tweede plaats in de hoofdklas met 3—2 in zijn voordeel beslist. Op het UVS-terrein zag de Haarlemse aanhang Van der Lubbe, Koele» koop en nogmaals Van der Lub be (in de verlenging) doelpunten en omdat Hermes via Rietdijk en Commijs niet verder kwam dan twee goals eiste EDO de tweede plaats op.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19