BUITENKANSJE VOOR DEVER Gimevawil einde maken aan onrust in Zoeterwoude Mil j oenentransactie in het Langeveld Begraafplaats kost anderhalf miljoen Jong Ade laat winst glippen Geld voor verdere restauratie Markten Celeritas sterker dan WSB-dames Hou 'm vast! MET VOORLICHTINGSAVOND Ter Leede Wilhelmina fuifde SJZ kiest voorzitter Geen bezwaar tegen plan voor Landscheidingsweg Barokconcert in Warmond Sportdag Voorhout LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 MEI 1975T Van onze correspondent LISSE De gemeente Lisse kan rekenen op een extra uitke ring in het kader van de maatre gelen ter bestrijding van de werkloosheid. Het betreft een blijvende verhoging van de ge meentefonds-uitkeringen. waar van de bedoeling is deze te be steden aan lasten (rente en af schrijving) van investeringen en werken in de (wegen) bouwsec tor, die binnen enkele maanden tot uitvoering kunnen worden gebracht De gemeente Lisse kan rekenen op een jaarlijkse extra verho ging uit het gemeentefonds van 88.000,-. B. en W. stellen voor deze extra gelden afzonderlijk te besteden. Het college heeft aan ged. staten reeds doen we ten op welke wijze men zich in Lisse voorstelt deze extra gel den te besteden. Ten eerste voor de verdergaan de restauratie van de ruine „De- ver" en daarnaast aan versneld straatonderhoud en verbetering. Dever in de steigers. Er is nu een kans dat de afronding van de restauratie toch nog op korte termijn zal kunnen geschieden. Zoals bekend zou de restauratie van Dever nog enige jaren moe ten wachten indien gewacht moest worden op gelden uit de fondsen van monumentenzorg. Vastgesteld is wel, dat in de toekomst op een bedrag van 468.000,- als subsidie in de res tauratiekosten gerekend kan worden, doch wannéér dit uitge keerd kan worden is niet vast te stellen. In principe is de restauratie dus voor monumentenzorg aan vaardbaar, doch men heeft nu geen gelden beschikbaar. Men zou dus moeten wachten met de verdere afwerking van de res tauratie, tenzij de gemeente Lis se op andere wijze middelen ter beschikking kan stellen om het rijks- en provinciaal subsidie vóór te financieren en te dek ken. B. en W. zijn van mening, dat dit geval zich nü voordoet en de voor werkgelegenheid beschik baar komende middelen zich juist lenen voor een zo arbeids intensief werk als deze restaura tie. Het college stelt daarom nu aan de raad voor te besluiten tot algehele restauratie van de woonburcht „Dever" en daar voor het hiervoor bedoelde kre diet van 567.000,- beschikbaar te stellen, waarvan de lasten 50.000,-) kunnen worden ge put uit de extra gelden ter sti mulering van de werkgelegen heid. Katwijk a.d. Rijn Groente 7 mei Waspeen p. kist: AI 17-23.30, II 2.70- 17,80, BI 20,50-30,00, Bil 2.60-18.30. Cl 13 00-15.20, II 3,10-11.90, breek- peen 18.80, Spinazie 53-56, Krulpeter- selie 59-64, prei 15-64, Radijs 48-51, Rabarber 63. uien p. kist 1.20-3.20, aanvoer waspeen: 214.000 kg. RIJNSBURG, Bloemen, 7 mei Al- stroemeria 4280-0,604, Amaryllis 1260-0,458, Anemonen 69820-0,102, Anjers am. 38720-0,431, Anthurium 11170-2,0040, Chrys. tros jr. c. 22263- 3,932, Duizendschoon 5435-1,587, Freesia 39154-1,926, Gerbera 30204- 0,650, Gladiolen 12720-0,416, Glad. colvill. 820-0,020, Glad. Nanus 71740- 0,347, Hyacinthen 660-0,405, Iris 23087, 1,708, Ixia 3717-2,055, Koren bloemen 2460-0,103, Lathyrus 1207- 1,651, Leeuwebekken 355-0,475, Lelie kelk 5960-0,373, Lelie tak 228820- 0,512, Margriet uit 40680-0,090, Mar griet 1440-0,467, Orchideeen 7759- 1,090. Pyrethrum 15319-0,133, Rozen grootbl. 36220-0,453, Rozen kleinbl. 17680-0304, snijgroen 170-1,988, Tul pen 33404—1,052, Brilliant star 240- 0,650, Tulpen koude gr. 254222-0,745, Tulpen 2e soort 162- 0,250, Violieren 2584041,468. Narcis koude gr. 21046-0,367, Anjers tros 4690-0,299, Div. snijbloemen 9782- 1,749, div. snijbloemen 37125-0392. anjers am. imp. 63360-0,368, gladio len imp. 1150-0,276, Glad. Nanus imp3750-0,160, lelie tak imp. 10690- 0,276, Liatris imp. 22950-0,303, Orchi- deèn imp. 13920-0,151, Rozen gr bl. imp. 1460-0,148, Anjers tros imp.950- 0,307, Div. Snijbl. imp. 2471-2386. Div. snijbl. im. 2529441.556. Begonia 550-0,253, St Paulea 1600—1,119, Div. potplanten 5290-0,488, Anjer tr. pink 770-0300. Noord wijk Een miljoenentransactie heeft de twee belangrijkste bedrijven in het Langeveld, hotel-res taurant „De Witte Raaf' en het Duinmotel in één hand gebracht. Het gehele complex zal voortaan worden geëxploiteerd door Hein Oostdam en zijn broers Jaap en Gerard, die door deze aankoop agn de bloeiende ontwikkeling van het reeds internatio naal befaamde hotel-restaurant, conferentieoord en bungalowpark, nieuwe impulsen willen geven. Het toerisme maakt de laatste decennia een stormachtige ont wikkeling door en de vraag van de toerist naar accommodatie, welke voldoet aan comfort en privacy, zou bij een verantwoor de horeca-exploitatie steeds meer in het oog moeten worden gehouden, menen de gebroeders Oostdam. Men zal als horeca-ex- ploitant, met name aan de kust, moeten bijblijven, hoe zwaar in vesteringen voor particuliere ondernemers ook blijken te zijn. Deze overweging lag ten grond slag om dezer dagen over te gaan tot de zeer belangrijke uit breiding van het bedrijf. Het is opmerkelijk, nu de hotel- lerie in de badplaats met grote moeilijkheden kampt, „De Witte Raai" daarentegen vaak een be zettingscapaciteit geniet van 100% en dan „vol" moet gaan verkopen- De unieke ligging aan de duinvoet, de klimatologische situatie, de schitterende tuin aanleg en vooral de rust in dit recreatiegebied zullen ongetwij feld bijdragen aan de belang stelling van het toerisme voor dit bedrijf. Door de aankoop van het he melsbreed honderdvijftig meter verder aan de Duindamseweg gelegen Duinmotel kan men niet alleen meer gasten helpen, maar aan deze gasten ook meer bie den. Het duinmotel telt 22 ap partementen, een receptieruim te, een restaurant-conversatie- zaal, een 25 meter verwarmd zwembad, een kinderbad, een tuinbar, wasserette en speelvel den. In het najaar zal het zwem bad worden overdekt, terwijl in de naaste toekomst een basket balveld en tennisbanen zullen worden aangek^d. Van onze sportredaktie Noordwijkerhout De dames van V.V.SJI. legden gistermiddag beslag op de tweede plaats in het door haar zelf georganiseerde toernooi op het sportpark „De Boekhorst". In de spannende finale tegen Celeritas uit Den Haag bleef ook in de verlenging de 0-0 gelijke stand gehandhaafd, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Celeritas schoot driemaal raak, terwijl de Noord wij kerhoutsen volkomen faalden. Zij wisten slechts éénmaal raak te schieten. V.V.S.B. had de finale bereikt door winnaar te worden in haar poule en de halve finale met 1-0 te winnen van Kickers uit Lei- muiden. De volledige einduit slag luidt: 1. Celeritas. Den Haag 2. V.V.S.B., Noordwijkerhout 3. Flamingo's Den Haag 4. Kickers '69, Leimuiden 5. R.C.H. Heemstede 6. Spórtclub Lisse 7. T.H.B. Haarlem 8. Yellow Birds, Haarlem Randstad Sport Ladies behaal de in een toernooi bij Delfia een vierde plaats. Door een slechter doelsaldo moesten de Voorscho- tense dames genoegen nemen met de strijd om de derde plaats, die zij tenslotte na het nemen van penalties verloren. Zwart Wit legde in dit toernooi beslag op de eerste pladts. SVLV legde in het door haar zelf georganiseerde toernooi be slag op de derde plaats. In hakr poule bereikte SVLV de tweede plaats achter ADO, dat uiteinde lijk toernooiwinnaar zou wor den. In de strijd om de derde plaats versloeg SVLV RKDES met 2-0. In het meisjes toernooi eindigde SVLV op de derde plaats achter KFC en RKDES. Protest Kickers is toegewezen (Van onze sportredactie) LEIDEN - De gestaakte wedstrijd WO A-Oranje Groen (2—0 wordt toch gelijktijdig met het duel Kickers-Leidse Boys gespeeld. W Kicken had hierom bij de bond gevraagd Aanvankelijk zou Kickers zelf gisteren gespeeld hebben, terwijl de resterende 13 minuten van het duel WOA-Oranje Groen op dinsdag 13 mei was vastgesteld. Kickers had hiertegen geprotes teerd omdat een eventueel kampioenschap af zou hangen van die 13 minuten. Beide duels beginnen zondag a.s. om 14.30 uur. De wedstrijd WOA2-Alphen3 wordt een uur uitgesteld. Van onze correspondent Noordwijkerhout Op het prachtige terrein aan de Leeweg in Noordwijkerhout werd gisteren de eerste polsstokver- springwedstrijd van het seizoen georganiseerd. Het mooie weer en de sterke deelname hadden 1500 mensen naar het wedstrijdterrein getrokken. Toch was de temperatuur van het water niet hoger dan 9 graden celsius hetgeen door menig springer tot grote hilariteit van het publiek, werd ondervonden. Bij de heren in de A-klasse ging de overwinning naar Nederlands kampioen bij de junioren, Aart de Wit uit Benschop die tevens Ned. recordhouder is. Ook bij de dames ging de zege naar de Ned. kampioene Wil de Vos uit Groot Ammers. Van de plaatselijke favorieten namen H. Meskers uit Hillegom en Gijs van Leeuwen uit Rijp we te ring een vijfde plaats voor hun rekening in resp. de A. en B-klasse. De zeer geslaagde openingswedstrijd werd besloten met een dubbel- sprong, waarbij Rob Klootwijk en Hans Meskers schouder aan schouder naar de overkant zwierden. Een spectaculaire attractie voor het publiek dat zichtbaar genoot. Op de foto Nederlands kampioen Aart de Wit, die klevend aan zijn polstok, op weg is naar een formidabele springaf- V m onze correspondent ZOETERWOUDE De bewoners van het 't Wa tertje en de Loethe zijn voor vanavond uitgeno digd door de Stichting Gemiva, voor een voor lichtingsbijeenkomst in Ons Huis. Onder hen is onrust ontstaan omdat Gemiva voornemens is om in drie leegstaande nieuwbouwwoningen in een rij van vijf een aan tal pupillen (geestelijk gehandicapten) onder te brengen. Toen de directie van de Stichting hierover enige maanden terug b. en w. van Zoeterwoude bena derde stelde sit college de voorwaarde dat de om wonenden in dit gebied gehoord zoudenworden omtrent hun gevoelens over dit experiment. Van een onzer medewerkers Sassenheim Het grote A-ju- nioren-toumooi van Ter Leede, waaraan ook een Duitse ploeg deelnam, is een groot succes geworden. Hoewel Ter Leede aanvankelijk slecht van start ging met een nederlaag tegen het Leidse Lug- dunum, gooide het later toch hoge ogen. Zowel SDW (Amster dam), FC/Den Haag/ADO en Zwart Wit 28 (Rotterdam wer- den geklopt. LEIDSCHENDAM Voor de eerste fase van de aanleg van de algemene begraafplaats in Leidschendam zal bijna anderhalf mil joen gulden nodig zijn. De totale kosten zullen nog ruim 1 miljoen gulden hoger zijn. Burgemeester en wethouders, die het voorstel maandag in de raad brengen, willen eerst een provisorische ontsluitingsweg vanaf de Graaf Willem de Rijkelaan aanleggen en het hodige grondwerk laten verrichten. Het gehele werk kan niet ineens worden uitgevoerd omdat het op te brengen zand anderhalf twee jaar moet inklinken voor het terrein verder kan worden ingericht en de begraafplaats in gebruik kan worden genomen. In de tweede fase wordt de aula gebouwd, waarvoor de architect nog moet worden aangetrokken die ook de urnengalerij moet ontwerpen en kan de Noordheylaan worden gereconstrueerd. De ontsluitingsweg kan later als bouwstraat dienst doen voor een deel van de nieuwe wijk Duivenvoorde. Eenderde deel van de kosten van aanleg van deze straat willen B en W. ten laste van het bestemmingsplan Duivenvoorde brengen. Lisse Op uitbundige wijze heeft de Lissese buurtvereni ging „Wilhelmina" woensdag haar 30-jarig bestaan gevierd. De festiviteiten vonden plaats in het gebouw Rehoboth, waar 's middags de jeugd een prach tig programma kreeg voorge schoteld en 's avonds trok men er gezellig van leer met de wat oudere leden. Op de foto is dui delijk te zien dat de stemming er erg goed in zat. Zoeterwoude - De leden van SJZ gaan een nieuwe voorzitter kiezen op de Jaarvergadering van 23 mei aa Kandidaat van het bestuur voor deze funktie is de heer C. T. Verzaal die nu secretaris is. Van onze handbalmedewerker Oud Ade Jong Ade speelde een inhaal wedstrijd tegen het Haagse Wings. De uit wedstrijd tegen de Haagse dames, die nog volop kampioenskansen hebben, werd des tijds verloren maar nu mocht Wings de handen dichtknijpen met een 55 gelijk spel. De openingsfase was voor Wings, dat in een hoog tempo aanviel en tweemaal onhoudbaar voor Wil v.d. Geest inschoot. Gonnie v.d. Geest verkleinde de achterstand tot 12 met een hard diagonaal schot maar het offensief van Wings duurde voort en pas bij 1—3 kwam Jong Ade goed op dreef. Invalster Come Uljee scoorde met een uit gekookte lob over de uitgelopen keepster en Margret van Leeuwen zorgde voor een gelij ke stand: 33. Jammer dat Jong Ade daar na de verdediging wat verwaarloosde, waar door Wings toch met een 35 voorsprong kon gaan rusten. De tweede helft was bijzonder spannend. Beide verdedigingen, en vooral de beide keepsters, speelden bijzonder sterk. Helma v.d. Geest scoorde 4—5 waarna Wil v.d. Geest door het stoppen van een strafworp haar ploeg vleugels gaf. Maar ook de Wings- keepster was grandioos. Na de gelijkmaker van Helma v.d. Geest uit een strafworp, wist zij een strafworp en een break-out van diezelfde Helma te stoppen en waarmee zij voor haar ploeg een puntje in de wacht sleepte: 55. San/HVL mocht eveneens de handen dicht knijpen met een gelijkspel. Het tweede team van Bax/Foreholte kwam met slechts 6 speelsters en zonder keepster naar Leiden maar speelde taktisch bijzonder sterk. De Leidse dames konden daardoor bijzonder moeilijk in hun spel komen en het was aan het goede keepsterswerk van Wil Schulte te danken dat de achterstand bij de rust slechts 01 was. In de tweede helft kwam San/HVL beter uit de verdediging waardoor het de numerieke meerderheid kon uitbui ten. Aanvankelijk werden daarbij echter kostbare fouten gemaakt waardoor de ploeg nog met 02 en 13 achter kwamen. Ten slotte lukte het Monique Plouvier tweemaal door de uitgebluste Voorhoutse verdediging te schieten en een punt in de wacht te slepen: 33. Bij Bax/Foreholte waren Corrie Vink en Riet Görtz de uitblinksters. Programma voor a.s. zondag Reg. Ie kl. dames: 12.45 uur Bax/Foreholte IIdem/Hellas I. Reg. 2e kl. A: 9.30 uur Jong Ade 1—West- landia 1. Afd. Ie kl. A: 14.00 uur Kwiek Sport 2—NIO 1. Afd. Ie kl. B: 12.10 uur San/HVL 1—Wings Afd. Ie kl. B: 11.00 uur Wings 2—Warmunda Dit is in het geheel niet gebeurd. Pas vorige week zijn de bewo ners van de twee hoekhuizen uit de rij van vijf bezocht door een tweetal funktionarissen van Ge miva. Zij raakten echter geens zins overtuigd want kort daarop namen zij met anderen het ini tiatief tot een handtekeninge- naktie tegen de voorgenomen vestiging. Men is nu teleurge steld omdat Gemiva de fase van het horen van de bewoners ken nelijk heeft overgeslagen wam in de uitnodiging die nu is geko men wordt slechts gesproken over voorlichting. Voor het om zetten van de principe-toezeg ging in een vestigingsvergun ning is dat toch op zijn minst noodzakelijk, zo heeft het ge meentebestuur laten weten Naast de film die vanavond za] worden vertoond zal er ook ge legenheid zijn tot vragen stellen B. EN W. LEIDSCHENDAM: Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld akkoord te gaan met de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg zoals Rijkswaterstaat die nu voorstelt. Een geheel verdiepte ligging achten ook B. en w. de meest ideale oplossing maar die is door rijkswaterstaat vanwege de kosten als niet uitvoerbaarterzijde geschoven. Kruising van de Vliet door een tunnel, is afgezien van het kostenaspect, technisch niet of zeer moeilijk te verwezenlijken omdat de afstand tot rijksweg 4 te kort is, ook omdat Leidschen dam daar een volledige aansluiting wil. bovenkant van het scherm is op Deze aansluiting zal praktisch haaks zijn en niet de oorspron kelijk bedoelde boog waardoor invoegen eenvoudiger zou zijn. Het voordeel hiervan is dat het van de autosnelweg komende verkeer zal moeten stoppen waardoor men extra opmerk zaam wordt gemaakt op het an dere karakter van de weg die men gaat berijden. Van de aan sluiting wordt vermindering van de verkeersbelasting op de Damlaan en de Noordsingel ver wacht omdat niet alleen de be drijven in zuid maar ook het overige verkeer rechtstreeks naar de betreffende wegen kan. De Landscheidingsweg zal van af rijksweg 4 nog bijna 5 meter stijgen naar de brug over de Vliet Op die hoogte, bijna 6,5 meter boven de Vliet blijft de weg tot aan de Veurselaan waarna ze daalt tot gelijkvloers aan de Noordsingel. De weg gaat daarna onder de heuvel- weg en de spoorbaan naar Den Haag. Op verzoek van Leidschendam zal de brug over de Vliet aan de kant van de Zeeheldenwijk een voetpad krijgen met opgan gen aan de De Ruyterstraat en de Nieuwe Havenstraat. Wat de geluidswerende voorzieningen betreft wordt meegedeeld dat op de brug over de Vliet een scherm van twee meter hoog komt Volgens TNO en Rijkswater staat moet bij de Zeeheldenwijk een voorziening worden getrof fen van vijf meter door een aarden wal van drie meter met een scherm van twee meter. De de brug dus twee meter en bij de Jan van Galenstraat drie me ter 20 boven de nieuwe weg. Van onze correspondente WARMOND Volgende weel dinsdag zal er wederom een concert worden gehouden in Hervormde Kerk te Warmond. Ditmaal maal zal een barokcon eert worden gegeven. Het con cert zal worden uitgevoerd dooi het Delphi Consort Orkest ei het Amsterdams Vokaal Ensem ble. Op het programma staan o.m werken van Telemann, Schutz Bach en Tartini. Het concert za aanvangen om 20.15 uur. Or kest, koor en het hervormde kerkje zijn een aanbeveling op1 zich. Vorig jaar werd door or kest en koor reeds een concert in het kerkje uitgevoerd. Dit concert kenmerkte zich door ho ge kwaliteit en fijnzinnige uit voering. Het hervormde kerkje leent zich qua indeling, sfeer en akoestiek in het bijzonder voor concerten. Het comité, dat de concerten voor eigen rekening en risico organiseert, heeft de toegangsprijs moeten stellen op 8,- p.p. Voor 65 jaar en ouder 4,- en voor CJP houders 6,- Toegangskaarten zijn verkrijg' baar bij dominee A. J. den Ton- keiaar en C. A. Neefjes, ge meentehuis Warmond. Voorhout Voor driehonderd Voorhoutse schoolkinderen was het gisteren niet moeilijk een keus te maken, uit één van de vele wedstrijdonderdelen, voor hen georganiseerd door S. V. Foreholte. Er werd hoog en ver gesprongen, met de bal geworpen en doel getrapt. Hard gelopen werd er over afstanden van 60 tot 400 mtr. De wisselbeker, waar jaarlijks om wordt gestreden, werd bij de meisjes gewonnen door Marlies Turenhout, die op vier onderdelen eerste werd. Bij de jongens was het John van Loon, die het nog verder'schopte als Marlies en vijf onderde len op zijn naam bracht. Op deze zonnige Hemelvaartsdag was het voor de jeugd en de vele supporterende begeleiders een machtige recreatiedag.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4