FC Den Haag C bewees half uur kampioenschap waard te zijn Rinus Loof: trainer zonder sentimenten Eén set oogst van drie dagen tennis tegen Ontslag spelers wierp schaduw over wedstrijd FC Den Bosch Hongarije nu contra Egypte OKKER/ASHE OP VIERDE PLAATS HHSHB89 DEN HAAG Uiteindelijk kwam de feestvreugde toch nog een beetje op gang, toen wethouder P. Vink de spelers in een toespraak huldigde. Het C-elftal van FC Den Haag had dankzij een zege van (W) op het reeds gedegradeerde FC Den Bosch het kam pioenschap van Nederland veroverd, maar erg uitge laten was men in eerste instantie niet Weliswaar ging de succesvolle trainer Rinus Loof op de schou ders van de spelers het veld af, maar daarbij was van uitbundigheid nauwelijks sprake. De titel was dan ook al lang verwacht De voorsprong, die de jonge Hagenaars in de loop van het seizoen hadden opgebouwd, was te groot om van concurrentiestrijd te kunnen spreken. Nummertje twee op de ranglijst, Feyenoord, had al een achterstand van vijf punten. Bovendien werd de vreugde, voor zover aanwezig, deels overschaduwd door de beslissing van FC Den Haag om voor drie spelers bij het gewestelijk ar beidsbureau ontslag aan te vragen en niet minder dan vijf spelers een beduidend lager contract aan te bieden, waardoor naar alle waarschijnlijkheid acht spelers het C-elftal zullen gaan verlaten. (SCHUIMDE ROOS Hl STARLIFT- VGGR8URG 1/OetbOl iniERIIRTIDHBl |,|g van beukering en hwsboom bv LEK 4 .KANTi In de kleedkamer richtte wet houder Vink een aantal lovende woorden tot de nieuwe kam pioenen. Hij moest het kort hou den, want ook de heren Chou- foer en Monnee wensten het elf tal te complimenteren met het bereikte resultaat. Bloemen wa ren er dan ook voor de spelers, die de vriendelijkheid weliswaar op prijs stelden maar zich ook gaarne zo spoedig mogelijk wil den omkleden om maar geen minuut te missen van de Engel se Cupfinal, die een half uur later zou worden uitgezonden. Het festijn werd echter 's avonds weer voortgezet met een diner en een feestavond voor de nationale kampioenen. De suc cesvolle trainer Rinus Loof, al jaren aan het C-team verbonden stak zijn vreugde niet onder stoelen of banken. Met bossen bloemen in beide handen vertel de hij: „Ik ben erg blij met de titel, vooral over de wijze waar op deze behaald is. Met over macht is het C-elftal kampioen geworden. Dat bleek vanmiddag ook weer eens. FC Den Bosch is er nauwelijks aan te pas ge komen". Dat bleek al heel snel, want de Bosschenaren waren binnen het kwartier al op een achterstand van 2-0 gebracht Een één-tweecombinatie tussen Boudewijn de Geer en René van' Vreeswijk was door Hugo Loch- tenbergh met een doelpunt afge rond en even later was het Bou dewijn de Geer, die uit een voorzet van Barend van Heij- koop opnieuw raak schoot „In die periode hebben we uitste kend gevoetbald", meende Ri- nus Loof. „De tegenstander was natuurlijk veel te zwak, maar we hebben gedurende het eerste half uur van de wedstrijd het publiek geamuseerd". Vooral Boudewijn de Geer speelde zich •in de kijker. Voor rust scoorde hij een hattrick en ook na de pauze was hij veelvuldig en ui terst gevaarlijk aan de bal. De snelle voorsprong betekende wel, dat FC Den Haag de zenu wen, voor zover die dan aanwe zig waren, vroegtijdig kwij traakte en het spel naarmate de wedstrijd vorderde in kwaliteit De betaalde jeugd van FC Den Haag behaalde zaterdag, wat vorig jaar net niet lukte: het kampioenschap van Nederland. beduidend afnam. „Je kunt dat de jongens niet kwalijk nemen" Pe overige twee 'doelpunten vangen door Hanny van Spron- haald", legde'Ainu's Loof uj toond 'd^achter dVteamwijri- ^nS heft eerste half uur bewe-" kwanlen na.de 1v.af1 de sen- vJoor w»e °"tslag is aange- „daarom moeten alle spelers in gingen 'geen taktische opzet zen Lbben hetkÏnpLnschap Va^,B,arfn^ van Heijkoop. fa- vraagd en Lochtentergh werd zo'n wedstnjd aan bod kunnen stak. „Dat was in dit duel vol- zen neDDen net itampioenscnap middels had Loof al twee wijzi- gewisseld voor Schoonder- komen. Jammer genoeg kon ik- strekt niet noodzakelijk". Besluit Het besluit van FC Den Haag een aantal spelers, uit het C-team aan de kant te zetten of een lager contract aan te bie den bracht een schaduw over het kampioenschap. Enkele da gen voor de titelstrijd werden de acht spelers van die beslis sing op de hoogte gebracht. „Dat hebben ze een klein beetje aan zichzelf te wijten. Het is de schuld van hun vakbond, die vóór 1 mei de contracten op tafel wil zien", vertelde Rinus Loof, die duidelijk niet gelukkig was met het waarschijnlijke vertrek van de meeste spelers. „Luister eens", voegde hij eraan toe, „Ik ben geen man van senti menten. Ik probeer met welke groep van spelers dan ook lek ker te werken. Als er spelers weggaan, vind ik dat jammer, maar er komen wel weer ande ren. In dit geval moet ik eerlijk heidshalve bekennen, dat het me pijn doet. We hebben dit jaar fijn gewerkt en het is alle maal goed gelopen. Het lijkt me dan ook begrijpelijk, dat het niet prettig is spelers te moeten verliezen. Nogmaals, ik ben geen man vol emoties, maar dit doet me echt pijn". Ook de spelers hebben moeite gehad met de beslissing van de sectie betaald voetbal van FC Den Haag te accepteren. „Met aanvoerder Woody Louwerens heb ik veel over de spelers ge sproken. Natuurlijk is het be grijpelijk, dat ze teleurgesteld zijn, maar ik had wel het idee dat de spelers het besluit accep teerden. Het was natuurlijk moeilijk de spelers op te peppen om zich in deze kampioenswed strijd nog volledig te geven. On danks de teleurstelling hebben ze er allemaal hard voor ge werkt Ik ben daar bijzonder blij om". FC Den Haag haalde, wat vorig jaar op het nippertje niet lukte. Rinus Loof: „We kwamen toen één punt te kort en Ajax werd kampioen. Maar dit jaar is dui delijk aangetoond welke ploeg de landstitel verdiende. Een voorsprong van vijf punten zegt meer dan genoeg". JOS HEYMANS DEN HAAG - Na de wed strijden van het weekeinde ziet het komende speelsche ma in de Europese zones (A en B) van het tennistoer nooi er uit als volgt: A: West-Duitsland Zweden en Spanje Engeland. Vrijgesteld zijn nog Rus land en Roemeniè. B: Egyp te Hongarije en de win naar van Frankrijk/Bel gië— Joegoslavië. Vrijge steld: Tsjecho-Slowakije en Italië. De uitslagen van het week einde zijn: zone A: Freibur- g: West-Duitsland-Zwitser- land 50, Warschau: Pole n—Zweden 14 (afgelast), Murcia: Spanje—Denemar ken 5—0, Wenen: Oostenrij k—Engeland 04, Zone B: Monte Carlo: Monaco—E- gypte 1—3 (afgelast), Boe dapest: Hongarije—Neder land 5—0, Zagreb: Joego slaviëBulgarije 41, FrankrijkBelgië wordt gespeeld op 8, 9 en 10 mei in Parijs. MANNHEIM LGB/De Zijl (Leiden) heeft dit weekeinde een internationaal waterpolotoer- nooi in Mannheim (W-Dld.) ge wonnen. LGB/De Zijl versloeg in de eindstrijd WV Darmstadt met 5—3. AMSTERDAM De uitslagen van de finalewedstrijden om de Nederlandse jeugdkampioen schappen basketbal, die zater dag in de Appolohal te Amster dam werden gehouden zijn: meisjesjunioren: Wilskracht Fortuna 2926, jongensjuniore- n: BS LeidenTe tra Devils 45—24; meisjes-adspiranten: AMVJWhite Stars 25—18; jon- gensadspiranten: Duncker- s—DSS 50—42. BOEDAPEST De winst van een enkele set is alles wat Ne derland in de wedstrijd voor de Davis-beker tegen Hongarije in Boedapest heeft kunnen beha len. Rolf Thung legde gister middag, toen de wedstrijd al lang beslist was, de vastbera denheid die hem restte in de tweede set van zijn afsluitende enkelspel tegen Szabolcs Bara- nyi en won deze met 6-4. Dat was alles. Te weinig om het gevoel van wrevel rond de kan sloze nederlaag van 0-5 weg te De beslissing voor zover men daar bij het grote krachtsver schil van kon spreken viel in het dubbelspel van zaterdag. Met 6-2, 8-6, 6-1 tegen het gele- genheidsdubbel Sanders—Fleu- ry breidden Taroczy en Machan de voorsprong uit tot 3-0, die op de laatste dag door Taroczy (6-3, 6-2, 6-4 tegen Sanders) en Bara- nyi (6-0, 4-6, 6-0, 6-3 tegen Thung) werd uitgebouwd tot een zege van 5-0. Hierdoor heeft Hongarije zich geplaatst voor de volgende ronde tegen Egypte. Hongarije heeft ongeveer tien keer zo weinig spelers en banen als Nederland. Maar weet uit dat kleine arsenaal door een uitgekiende begeleiding hon derd procent meer te halen. Het fasen-plan voor het jeugdtennis, dat in Nederland aarzelend van de grond komt, heeft daar al een hele nieuwe generatie ten nissers afgeleverd. Betere atle ten, betere technici dan de Ne derlanders, die het of moesten hebben van va banque (Thung) of van sjouwen alleen (Sanders). Het klasseverschil trad het dui delijkst aan de dag in het dub belspel. Non-playing captain Ed van Breukelen had het beter geacht de over een pijnlijke rije. schouder klagende Rolf Thung niet op te stellen. Daardoor maakte naast Louk Sanders de 29-jarige fysiotherapeut Nick Fleury na een afwezigheid van vier jaar zijn rentree als actief Davis-beker-speler. Een weinig gelukkige come-back. Zijn op slag was zo onregelmatig dat Sanders aan het net door de returns werd weg geknald. Bo vendien ging de lange Rijswij- ker zo traag door de knieën dat elke lage cross in het net werd terug geslagen. Een euvel waar aan ook Sanders leed. Het was wel Fleury, die ui teindelijk het allerergste voor kwam door halverwege de tweede set met een wilde haal rechtuit het simpele systeem van seintjes geven dat de Hon garen hanteerden aan de kaak te stellen. Hand op de rug bete kende dat de netspeler „over" wilde lopen. De toch al niet zo vastberaden Taroczy zag de bal achter zich langs vliegen en was van de schrik enkele games nergens. Bij 6-5 kon Fleury de set uit serveren. Dat was teveel ge vraagd. Met twee interventies restaureerde Sanders weliswaar de achterstand van 0-40 tot 30- 40, maar op de volgende service- afstraffer had hij geen verweer. Het lag toen helemaal besloten in de loop der dingen dat ook nog deze set verloren ging, net zo trouwens als de derde set. Temidden van deze bedenkelij ke middelmatigheid onder scheidde zowel naar boven als naar beneden zich Robert Ma chan. De Hongaarse nummer drie'tikte aan het net vele ballen uit, maar had in het achterveld door een razendsnel nemen van de bal enkele sublieme momen ten, waarvoor de kleine duizend toeschouwers zich uiterst dank baar toonden. Gisteren hebben zowel Louk Sanders als Rolf Thung onder het oog van de camera's van de Hongaarse televisie gepoogd zich nog enigszins te rehabilite ren. Dat lukte Louk Sanders redelijk. Geconcentreerd pro beerde de nationale kampioen de van tevoren afgesproken tak- tiek uit te voeren. Aangezien ook Taroczy er alles aan gele gen was een goede indruk ach ter te laten, ontspon zich een aantrekkelijk duel, het enige ei genlijk van drie dagen tennis. Uiteindelijk won Taroczy vrij gemakkelijk. „Begrijpelijk. Ik heb misschien tien partijen van dit kaliber gespeeld. Hij wel honderd", aldus Sanders, die binnenkort afstudeert als eco noom en na de militaire dienst een paar jaar met tennissen hoopt door te gaan. De "caddy" sterft uit bij het golf. Er zijn tegenwoordig veel te weinig mensen bereid de tas met clubs achter de topsporters aan mee te voeren. In Texas heeft iemand er een oplossing voor gevonden. Keith Glasson heeft zijn hond „Blackjack" als een caddy gedresseerd. Het resultaat is bevredigend. Rolf Thung hulde zijn afslui tend optreden in een mysterieu ze waas. Ogenschijnlijk hoogt geïnteresseerd wisselde hij te gen de nog altijd bijzonder nauwkeurig spelende Baranyi de eerste en derde set in voor zeven en negen punten. Daartussen won hij in een vlaag van inspiratie de tweede set en pakte hij drie games mee in de vierde. Hij klaagde geen enkele maal over pijn in de arm of schouder, maar schuwde wel de bal aan de backhand-zijde meer dan zijn gewoonte is. In totali teit echter blijft zijn spel te ris kant voor de trage gravelbanen, waar taktisch inzicht, vastheid, geduld en uithoudingsvermogen meer aantellen dan spectaculair verzorgde aces en volleerwerk. Thung gaat nu achtereenvol gens in München, Bournemouth, Hamburg, Rome en Parijs zwa re tijden tegemoet en het is niet ondenkbaar dat hij pas weer het eerst van zich zal doen spreken op het snelle gras van Notting ham en Wimbledon. Tot dit laat ste officieuze wereldkampioen schap zal hij overigens zo goed als zeker direct worden toegela ten. Uitslagen: Taroczy/Machan Fleury/Sanders 6-2, 8-6, 6-1; Ba- lazs Taroczy—Louk Sanders 6-3, 6-2, 6-4; Szabolcs Baranyi—Rolf Thung 6-0, 4-6, 6-0, 6-3. MEXICO STAD - Tom Okker en zijn Amerikaanse partner Arthur Ashe zijn tijdens het tennistoernooi om het officieuze wereldkam pioenschap dubbelspel in Mexico Stad uitgeschakeld. In de halve finales verloren zij van Brian Gottfried en Raul Ramirez met 6—7, 67 en 67. In de andere halve finale wonnen Mark Cox (Eng) en Cliff Drysdale (Z-Afr) in vijf sets van de Australiërs Ross Case en Geoff Masters: 64, 6—7, 6—1, 3—6 en 7—6. Okker en Ashe verloren de partij om de derde plaats tegen de Australiërs Ross Case en Geoff Masters met 3—6, 6—7, 1—6. Brian Gottfried en Raul Éamirez hebben gisteren in Mexico Stad het toernooi in het dubbelspel van WCT gewonnen. De Amerikaans- Mexicaanse combinatie versloeg in de eindstrijd Mark Cox (Gbr)/- Cliff Drysdale (ZAf) met 7-6, 6—7, 6-2, 7—6.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 18