Pernix gedegradeerd Roomburg goed uit de startblokken BAX/FOREHOLTE DREEF STUURLOOS ROND: 4-8 TRAGIEK VOL TREKT ZICH OVER DONAR MAANDAG 5 MEI 1975 HVS verloor derby Van onze handbalmedewerker LEIDEN BAX/FOREHOLTE kwam in Kwintsheul, zonder routinier Annemieke de Bruyn en zonder coach Bonte, al snel als een stuurloos schip rond te drijven. Het begin was sterk en via Ellie Hoek en Hannie Boskamp werd een 02 voorsprong opge bouwd. Na de eerste tegentreffer kon Hannie Boskamp opnieuw scoren (13), maar daarna was het alles Quintus wat de klok sloeg. De Quintus-verdediging stelde zich beter in op de linkshandige Voorhoutse schutterij en kwam nog voor rust langszij: 3—3. In de tweede helft was duidelijk de hoofdklasse-er varing merkbaar. Met gebruikmaking van el lebogen wisten de Quintus-dames niet alleen steeds weer door de Foreholte-muur heen te komen maar ook nog vrije worpen te force ren. Bax/Foreholte liet zich daardoor intimi deren en Quintus profiteerde bekwaam. Bij 63 wist Anske Broekhuizen nog eenmaal tegen te scoren maar Quintus liet met 84 niets aan duidelijkheid te wensen over. Een verdiende overwinning van Quintus dat in Toos Alsemgeest de produktiefste aanvalster had. MM O had niet veel moeite met HMSH dat duidelijk te zwak is voor de regionale klasse en terecht nog zonder winstpunten is. Het trage statische spel van de Haagsen maakt het altijd weer moeilijk voor de tegenstanders hun meestal grote overwicht in de score tot uitdrukking te brengen. Zo ook voor MMO dat voor rust niet verder kwam dan 20 waarvan 1 doelpunt uit een strafworp. Na rust slaagde MMO er wat beter in het eigen spel te spelen. Toch was de 61 overwinning een flauwe afspiegeling van de krachtsverhou ding. De Haagse treffer kwam tot stand uit een strafworp, terwijl Riki Borst er ook nog een wist te stoppen. Voor MMO scoorden Margré Volwater 3x, Mieke Rijkelijkhuizen 2x en Cobi v.d. Salm lx. Adesen waren praktisch de gehele wedstrijd gelijkwaardig, alleen in de beginfase en aan het einde bleek de grotere routine van Athene beslissend. Na 5 minuten kreeg Jong Ade de kans een voorsprong te nemen via een straf worp. Helma v.d. Geest schoot keihard tegen de binnenkant van de paal maar de bal kaatste voor de doellijn terug. Direkt daarop schoot Athene 01 in en dat moesten de Oud Adesen even verwerken. Athene profiteerde onmiddellijk en kwam op 03 voordat Jong Ade zichzelf had hervonden. Helma v.d. Geest (2x) en Plonie Olijerhoek trokken de stand weer recht voor het rustsignaal: 3—3. In de tweede helft nam Jong Ade via Helma v.d. Geest de leiding en na het tegenoffensief van Athene schoot Plonie Olijerhoek opnieuw de gelijkmaker in: 55. In de slotfase kon Athene tweemaal vanaf de zijkant inschieten waarbij Wil v.d. Geest niet goed opgesteld stond. Jong Ade probeerde nog van alles maar kwam niet verder dan schoten op de paal van Margret van Leeuwen en Plonie Olijerhoek: 57. HVS kon het ook nu niet bolwerken tegen, EHC. De plaatselijke derby was vrij hard maar ondanks de vele overtredingen was het toch een aantrekkelijke wedstrijd om te zien. EHC nam met 20 de leiding maar HVS kon via 31 de achterstand verkleinen tot 32 bij de rust. In de tweede helft begon HVS met een sterk offensief dat een 34 voorsprong opleverde maar via 44 en 5—5 was het EHC dat in de slotfase de winnende treffer produ ceerde. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. De doelpunten werden gescoord door Ank v.d. Bosch 2x, Sjanie Waayer, Cobia Elstgeest en Trees v. Santen. NORTHA kwam binnen de lijnen met slechts één wisselspeelster omdat Ineke Streng en Thea Terheide ontbraken. Desondanks was Northa duidelijk sterker dan het Rotterdamse Ancora dat over een slechte baltechniek be schikte. Alleen verdedigend haalden de Rot- terdamsen een voldoende. Via een hattrick van Leidy Vogels en een afstandschot van Mary v.d. Berg kwam Northa op een comfor tabele 40 voorsprong, waarna Hilda v.d. Berg vanaf de cirkel de ruststand op 51 bracht. Na rust ging de strijd wat beter gelijk op hoewel het schot bij Northa beter verzorgd bleef. Leidy Vogels en Anneke Bader schoten ieder 2x raak'waarna Ancora iets terugkwam tot 94. Hilda v.d. Berg had ook nu weer het laatste woord vanaf de cirkel: 104. Een verdiende overwinning voor een dominerend Northa welke geen moment in gevaar is ge- HW kwam in Den Haag bij Flamingo's tot een 1717 gelijkspel in een spannend maar sportief duel. Bij de rust leidde Flamingo's met 98. Beide teams namen om beurten de leiding doch meer dan 2 doelpunten verschil kwam er niet in de stand. Paul Adema keepte een zeer goede wedstrijd, terwijl aanvoerder Jan Lamboo 8 treffers voor zijn rekening Kringzwem mers onder limiet NK Van onze zwemmedewerkster VEENENDAAL Als eerste in de reeks wedstrijden in het buitenbad werd zaterdag in het Valleibad te Veenendaal een zeskamp gehouden. Voor de Nederlandse Zwemkam- pioenschappen, die in juli in Leidschendam gehouden zul len worden, vindt een selectie plaats aan de hand van li miettijden- Deze tijden moe ten gemaakt worden in vijf- tig-meterbaden en de nu ko mende wedstrijden zullen hoofdzakelijk in dergelijke baden gehouden worden. Elk jaar worden de limieten weer scherper, vooral in de jongere leeftijdsgroepen. Verscheidene zwemmers van AZC en de Zijl/LGB (de twee verenigingen in de kring Gou- we-Rijnstreek die aan deze zeskamp deelnamen) slaagden erin om onder de limiettijden te blijven. Dat lukte bij voor beeld aan Kitty van Es (AZC). De 200 meter schoolslag lever de haar niet alleen een eerste plaats op, maar zij was ook de enige der zwemsters die op dat nummer onder de limiet bleef. Op dezelfde afstand bij de jon gens was Alex van Belkum (Zijl/LGB) de snelste. Ook hij plaatste zich voor de NK. Nan- da Vrij (AZC) bleef op de 400 meter vrije slag weliswaar 3 sec. boven de limiet, maar het vroege tijdstip in het seizoen en de slechte weersomstandig heden in aanmerking genomen was haar tijd (5.13.2) een eer ste plaats ruimschoots waard. Voor de jongens onder de twaalf en veertien jaar werd er 800 meter vrije slag ver- zwommen. Deze weinig ge zwommen afstand werd ge wonnen door Edward Maas dijk (Zijl/LGB). Zijn tijd (9.45.9) liet een verbetering met 25 seconden zien in vergelijking met vorig jaar zo mer. De gehele afstand wordt op de NK niet gezwommen voor zijn leeftijdsgroep. Zijn tijd op de 400 meter werd echter opgenomen door een aparte tijdwaarnemer, zodat ook die erkend kon worden. Dat deze voorzorg niet voor niets was bleek uit het resul taat: een tijd van 4.46.2, goed voor een start op de Kam pioenschappen in Leidschen dam. Overigens bezet Edward Maasdijk op de 400 m. vrije slag een eerste plaats in zijn leeftijdsgroep, jongens gebo ren in 1961 en 1962, op de landelijke ranglijsten voor de periode van 1 januari tot en met 31 maart. Ook een limiet behaalde clubgenoot Mark van Belkum. Op de 100 m. vrije slag voor jongens onder 10 jaar bleef bij 0.6 sec. onder de limiettijd 1.21.0. Ter gelegenheid van de officie- Ie opening van het nieuwe Sportfondsenbad in Noord- wijk wordt daar op 10 en 11 mei een zwem- en schoon- springinterland gehouden. De B-ploeg van Nederland treedt daar aan tegen de A-ploeg van België. De aanvangstijden zijn op 10 mei 16.30-19.00 uur en op 11 mei 15.00-17.30 uur. Uit genodigd om deel uit te maken van de Nederlandse équipe is de Leidse zwemmer Peter Wol- ters, uitkomend voor de Zij l/LGB. „Voetbaluitslag" bij Danaïden AMSTERDAM - De Danai- den deelde met Archipel en op zichzelf is dat natuurlijk geen gek resultaat De uitslag is dat echter wel, want het werd in de Hoofdstad 1-1. Een voor de Hoofdklasse unieke uitslag en dat kwam omdat er op het Archipel veld redelijk korfbal onmogelijk was. Door de ster ke wind was schieten onmoge lijk en dat benadrukte Klou- wen het duidelijkst door in de 2e helft 2 strafworpen te miss- sen. De Danaiden stond toen nog steeds op 0-1, want Trudy Nap had al na 4 minuten spe len gescoord. Omdat 2 Leidse speelsters elkaar in de weg liepen kon Henny Bakker van Archipel scoren en met die score was de eens zo gevrees de club dik tevreden, want anders ga je niet een kwartier voor het einde op balbezit spe len. De Danaiden was er overi gens ook happy mee, want er werd in de laatste minuten louter toegekeken hoe Archi pel het deed. 11 minuten voor tijd miste Gerard Nap een strafworp en mede daardoor bleef de unieke score gehand haafd tot het einde. Fides kwam weer een stap dichter bij de eindzege door lastige klip HKV in Den Haag te omzeilen. De eerste aanval draaide niet en dat kwam de zwart-witten na een half uur spel op 2-0 te staan. In de volgende opstelling trokken Co de Haas en Dik Onderwa ter de zaken recht en met 2-2 werd ook aan het 2e gedeelte begonnen. De tot nu al erg opvallend spelende Heinrichs was ook nu weer goud waard voor de fusiemensen want hij tilde Fides boven HKV uit (2- 4). Het was een goede uitgang spositie voor de slotfase, om dat de eerste aanval opnieuw niet uit de verf kwam. Na 3-4 werd op balbezit spel overge gaan en dat deed het verguis de kwartet wel goed. De be langrijke winst werd daarmee wel veilig gesteld. Pernix heeft de dubbel ge haald, maar dan wel in nega tief opzicht De oranje kragen zijn na het opnieuw grote ver hes (13-4 tegen Swift) ook op het veld naar de le klasse gedegradeerd. Pernix moest het zaterdag overigens zonder Peter van Duyn, Wil v.d. Kooy en Alice Tieleman doen. De tweede helft begon met 8-2 en het einde kwam met 13-4. De Algemene deed het op nieuw niet best. Nu klopte Ro zenburg de blauwwitten en op nieuw gebeurde dat vlak voor tijd. De Algemene had debu tant Bert Moeliker in de eerste aanval opgesteld en dat werd vooral in de eerste helft een periode van aanpassing. Ro zenburg was toen al op 3-1 gekomen. Na de wisseling kreeg De Algemene meer en meer greep op het spel en langzamerhand, toen Rozen burg gelukkig op 4-2 was ge komen, werd de eerste Alge mene aanval gevaarlijker. Vol komen terecht werd het gelijk, maar tenslotte ging Ruud van Vliet toch nog in de fout en zelfs kon Rozenburg uit het balbezitspel nog 6-4 distilleren. Een teleurstellende prestatie Van volleybalmedewer ker LEIDEN Donar is er niet in geslaagd om het kampioen schap van de promotieklasse voor zich op te eisen. In een zeer enerverend beslissings duel tegen Jupiter uit Oude water ging de Leidse ploeg eervol ten onder. De dames van Gemini/K ver dienden door een 3-0 overwin ning op Concordia een beslis singswedstrijd tegen Ovra, dat zeer verrassend van kampioen Goudse Verz won met 3-2. Het Gemini herenteam verloor in Gemert van een geconcen treerder Were Di. Gemini 2 was op weg om de zo desa streus verlopen competitie toch nog eervol af te sluiten, toen de wedstrijd tegen Tone- gido bij een 1-1 setstand moest worden gestaakt omdat Van Duivenbode blesseerde. Het is droevig maar waar; Do- nar heeft het kampioenschap in de vijfde set van de beslis sende wedstrijd tegen Jupiter uit handen gegeven. Beide teams, die zich deze competitie ieder een keer de sterkste had den getoond, waren met een geüjk aantal punten aan kop geëindigd. Er diende derhalve op neutraal terrein te worden uitgemaakt, wie er volgend jaar in de derde divisie zal mogen uitkomen. In de gloed nieuwe sporthal van Hazers- woude startte Donar weinig overtuigend. Het blok sloot zo slecht, dat Jupiter met zijn bekende korte, snelle aanval tot 4-12 kon uitlopen. Donar kwam af en toe weer wat bij, vooral via de uitstekende aan val van Ron Groen, maar be gon toch met een 0-2 achter stand (10-15 en 9-15) aan de derde set Geprikkeld door de ze onvermoede ontwikkeling wist Donar toen echter weer de vereiste felheid in zijn spel te brengen. Kasper Brusse ging bij 10-3 door zijn enkel, maar Jupiter wist hier niet van te profiteren. Donar won met 15-10 en pakte tegen een volkomen uitgebluste tegen stander ook nog de vierde set met 15-7. Jupiter was rijp voor de slachtbank en keek al snel tegen een 8-1 achterstand in de beslissende vijfde set aan. Na de veldwisseling ging alles bij Donar echter op onverklaar bare wijze volkomen mis. Ju piter haalde op tot 8-8, liet Donar nog terugkomen tot 11- 11, maar pakte in een door zenuwen beheerste eindfase toch met 12-15 de winst en het kampioenschap. In het twee uur durende duel scoorde Do nar in totaal slechts één scha mel puntje minder dan Jupi ter. Van Gemini-zijde optimisti scher geluiden. Het dames team wist door een „walk over" tegen Concordia een met OVRA gedeelde tweede plaats te bereiken. Wanneer het beslissingsduel tegen OVRA, dat a.s. donderdag ge speeld wordt, met winst wordt afgesloten, zullen de dames ft on Groen smasht: Jupiter blokt tever geefs. Donar werd evenwel geen kampioen. twee dagen later al hun eerste wedstrijd spelen in een na- competitie om het tweede divi sieschap. De heren van Gemini kwamen met een herstelde Wiebe Pera tot een beter spelpeil dan vori ge week, maar dolven in deze laatste competitiewedstrijd, die voor geen van beide nog van enig belang was, toch het onderspit met 3-1. tegen dit conditioneel erg zwakke Rozenburg. KNS deed het evenals vorige week tegen Koog Zaandijk in de eerste helft niet slecht. K.Z.speelde weliswaar met wind tegen, maar toch kon KNS behoorlijk tegenstand bieden. Er werd met 0-3 aan het laatste gedeelte begonnen en toen had K.Z. de wind vol in de zeilen. Er was geen hou den aan voor KNS, dat wel bleef knokken, maar een ar moedig spelletje ten toon spreidde. Een ploeg als K.Z. was ervaren genoeg om dat uit te buiten. Joop Cornelissen verving de geblesseerd geraak te scheidsrechter. Het werd méde door goals van Hen Slegtenhorst en Liesbeth La- lau 2-11. Zuiderkwartier deed er goed aan om Hespa te kloppen, maar erg overtuigend was het allemaal niet. Het werd 5-6 in Amsterdam en dat na een 1-4 stand. Halverwege was Hespa echter tot op een punt gena derd omdat er in de Leidse defensie enorme uitwerkfou- ten gemaakt werden. Hespa kwam daarom terug tot 4-4, maar door een goal van Ineke de Kreek ging ZKW toch nog met voordeel de rust in. Na pauze zorgde Joke Zierikzee voor wat meer ruimte en dat verzuimden Jim van Daim en Eric van Lunteren door van 2 1/2 meter te missen. Hespa kon daarom nog erg dichtbij komen en het werd een „nar row escape" voor ZKW. Ons Eiland klopte Phoenix na een vrij harde wedstrijd. Voor durend nam de Leidse ploeg een voorsprongb. Na doelpun ten van Coby en Nan Deege naars werd met 2-2 aan het vervolg begonnen, waarin Piet Beekman en Patrick Verra voor 4-2 zorgden. Phoenix strubbelde echter toch nog te gen en haalde in (4-4). Rob Hasselbach werd matchwin naar (5-4.) Velocitas verloor op eigen veld van Albatros (4-5). Poel geest opende en na de gelijk maker zette Janco Breedveld Velocitas opnieuw op voor sprong. Albatros ging echter na een goed laaatste kwartier met 2-4 halverwege naar de kleedkamer. Pas toen de gas ten op 2-5 waren aangekomen, ging Velocitas wat terug doen. Opnieuw Poelgeest en Breed veld scoorden, maar net een goal te weinig (4-5). Top pakte Tempo ook op ei gen veld (3-7) en kwam daar mee weer wat dichterbij de titel omdat concurrent Des een punt verspeelde. Het was een rommelige streekderby, waar in Top halverwege al leidde (2-3). Fiks verloor tegen de verhou ding in met 6-1 van Vitesse, dat wel schutters in de ploeg had. Fiks speelde wel goed, maar vergat te scoren. Vier Oegstgeestse doelpunten wer den overigens geannuleerd. Fluks won in Rhoon van RWR en legde, daarvoor de basis in de eerste helft. Het was een kwestie van Tempo. Na een ruststand van 4-7 won Fluks met 6-9. Leiden Gisteren is de ten- niscompetitie later dan an dere jaren om de kans op droog weer te vergroten van start gegaan. De Leidse regio komt dit jaar met een onge kend hoog aantal teams uit in de Overgangsklasse A, name lijk de eerste.teams van het vorig seizoen net niet gepro moveerd Roomburg en van de debutanten De Munnik, Noordwijk en Forescate. Fo- rescate, dat vorig jaar op on gelukkige wijze de promotie kans verloren zag gaan, kreeg verrassenderwijs promotie bij keuze toegekend. Roomburg kwam gisteren me teen al krachtig uit de start blokken. Madera en de van Forescate overgestapte Keizer „veegden" hun tegenstanders, terwijl ook Henk Emnes niet in onoverkomelijke moeilijk heden kwam (7—6, 6—2). In de damespartijen kwam oppo nent Bloemendaal L evenmin aan de volle winst, al was mevr. Kramer-Ter Metz daar in haar single tegen Annette v.d. Meij wel dicht bij. Na twee sets vol spanning, twee maal 7—6, sloeg de balans in de derde set toch duidelijk door naar Annette. De dames- dubbel bracht het eerste en enige puntje aan het thuis spe lende Bloemendaal, zodat Roomburg zich mocht verheu gen over een ruime 8—1 over winning. Forescate behaalde in Den Haag een 6—3 zege op het niet al te sterke Metselaars 4. Koe mans won met 6—2, 7—6, na met 5 tegen 2 in de tie-break te hebben achtergestaan. Doo- renbos en Visbeen dolven bei den in drie sets het onderspit, maar de dames Royaards en v.d. Bijl zetten de 1—2 achter stand ten koste van S. v. Wezel en A. Hees weer om in een voorsprong. Via een krappe 6—3, 2—6, 6—6 zege in de he- rendubbel van Koemans en Visbeen, waarbij de heren tot viermaal toe een matchpoint weg moesten werken, liepen de Voorschotenaren verder uit Noordwijk en De Munnik kwamen minder succesvol voor de dag. De ex-hoofdklas sespelers Wolff, Strattmeyer en Lissauer van DDV 3 onder vonden weinig perikelen van de Noordwijkse heren Blom- mendaal, Pasma en Assel- bergs, hoewel Blommendaal gezien de 5—7 in de tweede reeks nog even hoop kon koes teren. Het optreden van de jonge en voor het eerst in Noordwijk 1 aantredende Charles Asselberg was hoop gevend (3—6, 46). In zijn dubbel met Pasma was hij de dominerende speler en pas na drie sets ging deze partij verlo ren. Josien v.d. Koog zorgde voor de enige twee Noordwijk- se punten. In de single ver sloeg ze Ria Grave met 61, .7—6 en samen met Pasma be haalde ze een 2—6, 64, 60 zege. De Munnik ging tegen Gris- senstein uit Zeist eveneens met 7—2 de boot in. Karen Braakman en het duo Theu- nissen/Van de Berg waren goed voor de Leiderdorpse punten. Van de Berg en Ellen Gerrese verloren hun singles in drie sets, terwijl de manier, waarop de damesdubbel verlo ren ging, aantoont, dat het Munnik-verlies onnodig groot is geworden. De Munnik-da- mes zagen kans een 6—3, 5—2, 4015 voorsprong nog uit han den te geven. In de Overgangsklasse B moest de Leidse Hout met een 53 nederlaag de eer aan het Haarlemse Westerhout 1 laten. Alle singles werden in twee sets verloren, doch door goed dubbelspel kreeg de stand voor de Leidse Hout een wat draglijker aanzien Unicum kreeg Oud Wassenaar op bezoek, maar moest genoe gen nemen met een 6—2 ver lies. De punten waren te dan ken aan de goede vechtlust van het echtpaar Meyer. Har troefde Rob v. Wijngaarden af ,via 5—7, 6—1, 64 en Maureen ontfutselde, na nota bene met 51 in de laatste reeks te heb ben achtergestaan, nog net de overwinning aan Hanneke Kool. Derde klasser Lisse behaalde een goed resultaat door Lucky Stroke 3 met 6—2 klop te ge- Leidse atletiekstrijd Matige prestaties in Leidsche Hout Van onze sportredactie Leiden Na twee dagen Leidsf atletiekkampioenschappen he treffen tussen de Bataven, Ali Holland en AV Leiden dat maj gelden als het hoogtepunt vai het atletiekseizoen in Leidei kan de balans reeds worden op gemaakt. In acht genomen, dat zowel de bestaande accommodatie als d< sterke wind voor het leverei van opmerkelijke resultaten on gunstige factoren waren, moe gesteld worden dat de prestatie tijdens deze kampioenschappei over het geheel genomen al middelmatig bestempeld kun nen worden. Prestaties die d< aandacht verdienden waren i de tijden, die Van Mingelen José Onderwater realiseerdei op de 200 meter heren resp Van Mingelen liet 22.8 afdruk ken en José Onderwater 26.: seconden. Verdere opmerkelijk! prestaties: de 12.76 meter vai Bram van der Mey bij het kogel stoten, de 15.48.4 van Arie vai Tol op de 5000 meter, de tijc van José van Sonsbeek op di 60 meter horden (11.2) en de 6.8! meter van Theo Brusche bij he verspringen. Uitslacen zaterdag: 800 m. meisje leen Haverkort (Bataven). 2.22.4 meisjes O: Simonc Buzing (Bata' 80 m jongens D: Hans Cival (Batav 80 m. meisjes C: Jose van Sonsbeek (AI Holland) 10 6; 100 m jongens C: Nieuwsma (Bataven) 12.4; 100 m i B: Barry van Haarlem (AV Holland) 13.0 100 m jongens B: Tom Saat (AV Holland 11.9; Diskuswerpen meisjes B: Heieen verkort (Bataven) 18.24; Verspringen gens A/B D.ck de Vijver (AV Holland) 6.15 dames: Marjan B (AV Leiden) 1.5! Gijsbcrs (Batavc A: Kees van Beel m heren: Wibo Lelieveld (Batav 110 m horden heren: Rob Rijskamp (Bata ven) 15.8; 100 m horden dames: Mia n Manen (AV Lcidi 2.18.0; 100 m dames: Janet Onderwa' (Bataven) 12.8; 100 m heren Frank Min; len (Holland) 11.0; Polstokhoogspringen I ren: Theo Brussche (Bataven) 3.30; Kog C: Paul Vring (Batav. s D: Carine Da r (AV Leiden) 7.23; Kogelstot 9.32; Kogelstoten mer (AV Leiden) C: Jennifer Cosaert (AVL) 8.16; Kog< ten jongens D: Rudie Kerkman (AV Hol land) 7.70: Speerwerpen meisjes 3; Speerw! lanen (AV n) 6.89; Diskuswerpen jongens B: Zandbergen (Holland) 31.63. Uitslagen zondag: Hoogspringen jonj D: Rudie Kerkman (Holland) 1.50; mei D: Carine Dammer (AVL) 1.35; meisje Jose van Sonsbeek (Holland) 1.35; Jonj C: Chris Winkel (Holland) 1.50; Versf gen jongens C: Geerke de Bont (Bata 5.44; jongens D: Rudie Kerkman (Hollanc "lunck (Batave Sonsbeek (H< RMI ibeek (Holland) 11.2; 80 m vis (Holland) 15.1 I: Geerke de Bor land) 4.62; 60 s: Onderwater 26.2; Speerwerpen dam. Marjan Bruinsma (AVL) 26.18; heren: Kt Riemens (Holland) 56.15; 5000 m hert Arie van Tol (Bataven) 15.48.4; 1500 jongens C: Kees van Manen (AVL) 4.' Discuswerpen jongens C: Paul Vring (E taven) 28.63; meisjes C: Jennifer Cosai (AVL) 17.20; Kogelstoten dames: Marj Bruinsma (AVL) 9.08; heren. Bram van c Mey (Holland) 12.76; Hinkstapsprong he n: Rob Rijskamp (Bataven) 13.08. Nationale titel voor BS-jeugd Van onze sportredactie AMSTERDAM - Het jeugd team van BS Leiden is zaterdaj in de Amsterdamse Apolloha op overtuigende wijze kampioei van Nederland geworden. Nada vorige week al zeer simpel dt kwartfinalepoule was bereikt liep de ploeg van Peter Kestelo< ook zeer gemakkelijk langs d< volgende vier tegenstander; In de kwartfinale-poule leverdi Sperry Remington de grootst* ,klus op, maar aan het eind de tnarge toch vrij ruim: 47—28 BV Groningen bleek veel t< zwak. Met maar liefst 97-20 (ii 2x 12 minuten...) wandelde BJ Leiden de halve finales binnen Daarin bleek ook Transol vee te zwak om Leiden van een te kunnen afhouden: 61-24. De finale ging tegen een oud< bekende: Tetra Devils. In d( competitie tweemaal verslagen maar in de bekerfinale waren de Noordhollanders sterker 1 Even ging het gelijk op, i toen BS van 6-6 uitliep naar 18-f was de tegenstand gebroken Via 23-12 bij de rust consoli deerde BS de voorsprong ei liep in het laatste deel vj wedstrijd nog verder weg: 45-24 Topscorers: Hans van Roodei 12 en Wil Moerer 10. En daarmee besloot de BS-toe| komst het seizoen bijzondei goed. Een overtuigend Neder lands kampioenschap na eei competitie, waarin alles wen gewonnen. HDVS - EDO: 3-3 Van onze sportredactie LEIDEN De beslissingswed strijd tussen Hermes DVS en EDO om de tweede plaats in de Hoofdklasse A, die recht geeft op bekerdeelname bij de profs, is gisteren op het UVS-terrein na verlenging geëindigd in een 3-3 gelijkspel. Bij de rust leidde EDO met 0-2, maar binnen een kwartier in de tweede helft had Hermes de leiding genomen: 3-2. EDO kwam echter weer op ge lijke hoogte. De verlenging le verde geen beslissing op. De wedstrijd wordt volgende week zondag, mogelijk weer in de Kikkerpolder, overgespeeld. Valt er ook dan geen beslissing wordt EDO op grond van een beter doelgemiddelde in de com petitie.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12