H hun!1 Kiezen he idsc Courant Een geslaagde verjaardag SVEJK Kwik-ronde voor Swift FIDES PACTA SOEPEL LANGS ZWAK PERNIX Cees v.d. Velden winnaar op Alphens Recreatiemeer 1 LEJDSE COURANT DONDERDAG 1 MEI 1975 Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Fides Pacta heeft zoals verwacht mocht worden Pemix verslagen. Enigszins te gen de verwachting in werd het toch weer een debaculeuze ne derlaag voor de oranje kragen, want ergens anders op wijzen kunnen de cijfers 15-3 nu een maal niet. Aanvankelijk kon de zaterdagclub het tempo van de stadgenote nog wel bijbenen, want na «ie opening van Joke Noordervliet en Wim Meyer scoorde Kees v. d. Kraan tegen. Op Fides' derde goal had Jan van Seggelen een antwoord, maar daarna kreeg de ploeg van trainer V. d. Horst vrij baan naar 2-7 halverwege. Pernix moest Fides Pacta ook na de wisseling vrije doortocht geven naar nog 6 goals alvorens Paul Mekking de inmiddels al flink uitgedunde Pernix aanhang kon laten juichen. Dik Onderwater en Conne Carree bepaalden het Fides aantal op 15. De Algemene maakte onder het toeziend oog van trainer File- mon opnieuw een matige in druk. Het ontbreekt de blauw- witten aan vechtlust en aan mo tivatie. Het leek er ook gisteren weer op dat het voor de Leide- naars allemaal niet meer zo no dig hoeft. Soesterkwartier, dat nog net wat punten kon gebrui ken, kon na twee maal drie kwartier dan ook dubbele winst aan het totaal toevoegen. De Amersfoorters verdienden de punten wel, al had niemand bij een verdeling te klagen gehad.. Voortdurend keek de thuisclub, vanwege Koninginnedag dit maal in oranje tricots gestoken, tegen een achterstand aan. In de 2e helft werd eindelijk Soester kwartier achterhaald (6-6) en vlak tegen het einde nogmaals (7-7). Toch ontliep De Algemene in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen de eerste nederlaag op eigen veld niet, omdat Ruud van Vliet in de laatste minuut onder uit ging (7-8). KNS leed weer een forse neder laag. Nu bleef Koog Zaandijk duidelijk aan de positieve zijde van de score en dat was groten deels eigen schuld van de Oegst- geestenaren. Want in de eer rondgang was K.Z. wel beter gebleken, maar de cijfers (4-1) wezen in ieder geval nog niet op een pak slaag. Dat werd na het keren anders toen enkele KNS- ers gingen reageren op overi gens vreemde arbitrale beslis singen. De rust verdween uit het „oranje" spel en toen had een ervaren ploeg als K.Z. weinig moeite om KNS te laten instor- kwam beter voor de dag dan afgelopen zondag. Voor rust scoorde Gees Bedijn en dat deed zij na de pauze met Hen Brakel nogmaals. Het werd ui teindelijk 12-3. Fiks won evenals zaterdag van ODI. Gelijk aan het duel van vorige week zat het venijn van Fiks ook nu weer in het tweede gedeelte. Een mat Fiks speelde zich naar 1-3 met de rust. Na het omkeren kwam ODI nog even in de nabijheid van de Oegstgeestenaren, maar Fiks maakte snel benen. Het in de 2e helft energieker spelende Fiks won uiteindelijk met 2-6. Ds. G. Toornvliet in Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE Ds. G. Toornvliet spreekt zaterdag avond in het gemeentehuis van Hazerswoude, wanneer daar om 18.30 uur een bijeenkomst wordt gehouden ter herdenking van de gevallenen. Een blokfluitgroep van de streekmuziekschool Rij nakkoord verleent medewerk ing. Om 19.40 uur vertrekt de stille stoet op het Helene Swarthplantsoen richting ver- zetsmonument bij het gemeente huis. Het Tamboer- en Trompet terkorps Hazerswoude zal muzi kale medewerking verlenen aan de herdenkingsplechtigheid, die eindigt met een défilé langs het monument. Bestuursmutaties bij KPJ Alphen Van onze correspondent ALPHEN A.D. RIJN/HAZERS- WOUDE In het bestuur van de KPJ. afdeling Alphen aan den Rijn/Hazerswoude-Rijndijk, zijn sinds kort enkele „nieuwe gezichten". Lia van Scheppin gen, Els van Niekerk en Rob Uljee hebben de plaats ingeno men van Nico Captein, Jan Kroft en Cor Wesselingh. In het sportbestuur van deze KPJ-af- deling, die nog altijd de wens koestert om binnen afzienbare tijd de activiteiten in eigen „ho me" te kunnen ontplooien, heb ben nu zitting: Cor Wesselingh, Annelies van der Burg en Mi chel Kompier. Sedert kort ver zorgt de KPJ uit beide plaatsen een eigen afdelingsorgaan, waarvan de redactie onder meer berust bij Maria Kruit en Aad Verbij. Op zaterdag 3 mei orga niseert de KPJ in het ijsclubge bouw te Alphen aan den Rijn een dansavond, die muzikaal wordt ondersteund door Apple Jack. Opening clubhuis Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Burgemees ter Van.Eysinga opent op zater dag 10 mei het nieuwe clubhuis van de Leidse Mixed Hockey club aan de Hofbrouckerlaan. De officiële gebeurtenis begint om vier uur 's middags. Noord wij kers winnen reis naar Majorca Van onze correspondent NOORDWIJK De familie Nieuwenhuizen uit de Lavendel hof in Noordwijk is de gelukki ge winnaar geworden van een vliegreis-vakantie naar Majorca. Het is de hoofdprijs van een prijsvraag, welke enige tijd gele den door het bekende Noord- wijkse bedrijf Radio Jan de Lange is uitgeschreven. Mottigerpolder protesteert Van onze correspondente Voorhout De Voorhoutse pol dergemeenschap „Mottigerpol der", waarin ongeveer veertig agrarische bedrijven zijn geves tigd, heeft besloten beroep aan te tekenen tegen de mogelijke aanleg van de Schiphollijn. Het betreft hier de eventuele uitvoering van tracé nummer 3, waardoor de polder door de spoorlijn doorsneden zal gaan worden. Hoewel de kans erg gering is dat tracé 3 verkozen gaat worden boven tracé 2, dat de Schiphollijn langs Warmond voert, heeft het polderbestuur bij voorbaat alvast protest wil len aantekenen. Chr. Lyceum oppermachtig (Van onze sportredactie) ALPHEN - Het Christelijk Ly ceum is gisteren met de meeste prijzen naar huis gegaan van het schoolbasketbaltoernooi in Alphen. i 1 Lyceum rüni-Jon*em: 1. Emmanuel en 2. Lyceum nekjes tot IS Jaar 1. Lyceum en 2. Nijvcr- «niau tot IS Jaar l. Lyceum 1 en 1 nekjes vanaf IS Jaar I. Lyceum en 2. onfeaa vanaf IS Jaar 1. Lyceum en 2. Na dit toernooi speelde BVO een wedstrijd tegen een Suri naams All Star Team, dat was versterkt met Akerboom en Ha- gens van Buitoni (voorheen Le vi's). Akerboom kwam evenals Ombre wat later, omdat beiden eerst met het Nederlands team een wedstrijd hadden gespeeld tegen Nice. BVO kon even een Voorsprong nemen, maar toen Akerboom eenmaal van de partij was nam „Suriname" een voorsprong. Bij de rust was het 33-44 en dat verschil werd in de tweede helft nog iets groter: 83-99. De Rijn streekhal was volledig uitver kocht (ADVERTENTIE J' moet je gezien hebben morgenavond de laatste voorstelling in het Circustheater. Gauw bellen voor een goede plaats 070-55 88 00 Van onze medewerker LEIDEN In samenwerking met de wijkvereni- ging Actief organiseerde de wielerclub Swift voor de vijfde achtereenvolgende maal de Kwik- ronde in Zuid West. Het mooie weer lokte vele mensen naar het parcours in de 's-Gravesande- straat, dat door zijn beperkte afmetingen uitste kend voldoet wat betreft het overzicht, dat de toeschouwers hebben op het gebeuren. De jeugd uit Zuid-Holland ging er dan ook fanatiek tegen aan om te laten zien dat echt niet alleen de profs voor interessante ontsnappingen en spurts kun nen zorgen. Door drie overwinningen in de ver schillende leeftijdsgroepen zorgde Swift ten slot te voor een Leids succes door de ronde op haar naam te brengen. Acht-jarigen: 1. Simor Negen-Jarigen: 1. Har Tien-Jarigen; Marcel Weercn. Swift n der Zanden, Hillegom; 2. Sandy v; n Koolwijk. Den Haag; 2. Pau Swift; 3. Enrico Robijn. Swift; 8. John Eradus, Swift; 9. Gerard Elf-Jarigen: 1. Richard Neuteboom. Swift; 2. Ton van Weeren. Swift; 9. Paul Bekooy, Swift Twaalf-Jarigen: Ron Boeff, Swift; 4. John Schryer, Swift, 5. Ella Ouwerkerk, Swift Dertien-Jarigen: Leen van der Linden, Noordwijk; 9. Alfred Veertien-Jarigen: 1. René Coppert, Poeldijk; 4. Aloys Goosscn, Swift; 7. GC- van der Drift, Swift. Totaal klassement: 1. Swift; 2. De Kampioen en 3. WWV. Swift-remiers behaalden op Koninginnedag trou wens nog enkele fraaie resultaten. In de Ronde van Breda voor junioren legde Peter Post beslag op de eerste plaats. Hij versloeg in de sprint een kopgroep van tien renners. Zijn ploeggenoten Van Velsen en Janssen werden respectievelijk negende en tiende. In Hillegom won Aart de Jong een wedstrijd voor nieuwelingen, eveneens door in de eind sprint te zegevieren. Ravensbergen werd bij de liefhebbers zesde. V ui onze correspondent ALPHEN Cees van der Vel den is gisteren de grote winnaar geworden tijdens de speedboa- traces op het Alphense Recrea tiemeer. Hij won in de belang rijkste klasse voor Pelster en de Belg André Dierckx. Bert Huf- fener werd laatste en verspeelde daarmee voorlopig zijn eerste plaats in het algemeen klasse ment Voornaamste reden van die tegenvallende prestatie was het feit, dat hij in een geleende boot moest varen. Ter omlijst ing van deze wedstrijden, die meetelden voor het kampioen schap van Nederland, werd een demonstratie parasailing gege- ven door wereldrecordhouder Ton Besseling en hielden leden van de windsurfingclub Reeu- wijk wedstrijden. De uitslagen van de speedboatraces waren: SD-klasse: 1. E. Knape (WD) 1100 p. 2. T. van Leeuwen (Ned) 1000 en 3. D. Humfeldt (WD) OE-klasse: 1. N. Berner (WD) 1100, 2. R. Visser (Ned) 850 en 3. R. Robijn (Bel) 600, ÖF-klasseV l. K Smit (Ned) 1025, 2. H. Dohmen (WD) 925 e 3. F. Dieleman (Ned) 825. Ol-klasse: I. R. Linnenbank (Ned) 1200, 2. H. Backers (Ned) 900 en 3. B. Vranken (Ned) 675. ON-klasse: 1. C. van der Velden (Ned) 1100, 2. H. Pelster (Ned) 825 en 3. A. Dierckx (Bel) 625. Heineken-bokaal (Van onze sportredactie) LISSE De strijd om de Heine ken-bokaal, een aangelegenheid van voornamelijk Lisser zaal voetbalclubs, is inmiddels weer in volle hevigheid losgebarsten. Het is niet meteen zo, dat de prijzen reeds verdeeld zijn, maar na drie competitiedagen is er toch al duidelijk wie er dit jaar de lakens zullen uitdelen en wie in ieder geval niet Glasber gen De Best en Taveerne Boys bijvoorbeeld hebben nog geen enkel punt verzameld en zullen vermoedelijk dan ook geen rol van betekenis in dit toernooi kunnen spelen. Van Gerven/- Caspers en Godyla wél. Beide ploegen zijn nog ongeslagen en voeren de ranglijst met ieder zes punten uit drie wedstrijden aan. Lisser Boys en Tien in Eén vol gen nog goed; maar hebben elk wel twee verliespunten. Van Zeist en De Ree zitten daarente gen weer aan de negatieve zijde van de score met twee punten uit drie wedstrijden. Gisteren is er niet gespeeld; volgende week zal de strijd om de bokaal zijn vervolg krijgen. Oefenwedstrijden NOORDWIJK Zaterdageer steklasser Noordwijk oefende tegen zondagse tegenvoeter SJC. Na een 10-ruststand, door Kees Karstens veroorzaakt, maakten Arie Weyers, Ruud Bröring en JanrWillem Bogers de broedermoord met 40 com- Ook Bernardus ontmoette in een oefenpartijtje een streekge noot, en wel Koudekerk, dat met 20 het onderspit moest delven. Theo van Goozen voor rust en Adri van Kampen daar na scoorden de goals. 8 Kiezen voor een goede krant. Tenminste, als u de Léidse Courant nog niet leest. Want de Leidse Courant heeft alles te bieden wat u van een goede krant mag verwachten. U kunt dat zelf ontdekken V door een proefabonnement aan te vragen. Veer- /PS M I tien dagen |ang krijgt u dan gelegenheid de t i jH I Leidse Courant op z'n merites te beoordelen, g Gratis en vrijblijvend! I Delen kunt u als u de (kleine) g Stuur m i v' de Leidse Courant moeite doet een nieuwe abon- n - MVl'1 O 14 dagen gratis nee aan te brengen. Deze nieu- O per kwartaal naar: we abonnee ontvangt de Leidse Courant de eerste 14 dagen gra- naam: tis, en u kunt als dank voor de moeite een keuze maken uit een adres: aantal leuke geschenken, zoals: een mini-lettertang, een theeglas I woonpl.: gevat in verzilverde voet, of een zilveren hanger van uw eigen tel.: sterrenbeeld. Altijd doen! Als dank voor het opgeven van bovenstaand kwartaalabonnement ontvang ik graag een iïL, 7 naam: ■d\ho$ B adres: I woonpl.: In open envelop, zonder postzegel sturen naar: 3 I Antwoordnr. 349, Leiden. Kort Rapenburg 2, Tel. 071-22244. Sassenheim ....nat pak op het sportpark. Zoeterwoude....,„een, twee, hup".... Voorhout....verjaardag vieren in het parochiehuis... Noordwijkhandigheid op de fiets. Streek De koning kan tevreden zijn. Haar 66e verjaardag is gisteren ook in en rond Leiden op uitbundige wijze gevierd. Wie gisteren niet in de zon lag te bakken of thuis de bloemetjes buiten zette, was wel te vinden op een sportpark of in een van de dorpsstraten waar stoere kerels hun spieren spanden in touwtrekwedstrijden, de jeugd zak liep, aan een optocht deelnam of zich enthousiast inzette voor andere evenementen Dat was koninginnedag 1975. En omdat bovendien de temperatuur nog eens steeg tot erg aangename hoogte werd het feest helemaal compleet. 1975 kan ongetwijfeld een recordjaar worden genoemd wat betreft het aantal georganiseerde spelen. De oran- je-comité's hebben loon naar werken gekregen. Het werd een ouderwets gezellig festijn. En om zo maar eens wat hoogtepunten te noemen: de fantastische kinderoptocht in Warmond, de gezellige sportconfrontatie tussen Hillegom en De Zilk, het volksdansen op de Haven in Noordwijkerhout, het eerste optreden van het Zoeterwoude majorettenpele- ton van de drumband VIOS, de muzikale kinderop tocht in Oegstgeest, het Oranjebal in de sporthal van Lisse, het fietsfestijn in Voorhout en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Koninginnedag 1975 was raak. Warmond....piraten en matrozen hand in hand- De Zilk..Oud-Van Nispen en oud-Hillegom sportief op de vuist Van Nispen won met 6-3. Katwijk....zaklopen op het Andreasplein..

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4