Bloemencorso zat erg fleurig in het jasje Nieuwveen nam kijkje in Ursula ttflNGENttHM, Pannen-jubileum Lissenaar maakte speurtocht door kasteel Keukenhof PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 28 APRIL 1975^ Drukte viel wel mee Van een onzer verslaggevers Bollenstreek De Bollenstreek kan weer opgelucht ademhalen. De Bloemencorso zit er weer op. 1975 werd een succesjaar. Natuurlijk liet (volgens traditie) ook dit keer weer het weer gedeeltelijk afweten maar dat heeft tienduizenden toeristen nau welijks de pret kunnen drukken. De praalwagens zagen er erg verzorgd uit, de muziekcorpsen deden hun uiterste best en wat uil je als toerist dan nog meer. Men kon dit weekeinde als toerist in de Bollenstreek slechts verzeild raken in een verkeersopstopping maar dan nog was er geen vuiltje in de lucht want dat was het Bloemencorso 1975 beslist wel waard. De lange kleurrijke stoet deed dit jaar voor het eerst de badplaats Noordwijk aan. Dat was nog wel even wennen. De boulevard was vrij goed bezet, al waren de verwachtingen wel wat hoger. Noord- wijk genoot, alleen de bloemenmeisjes boven op de praalwagens hadden waarschijnlijk liever een andere route gekozen vanwege de frisse zeebries. Het corso-eindstation Noordwijk heeft met volle teugen van dit debuut genoten. De verkeerspolitie heeft nauwelijks te maken gekregen met opstop pingen. Over het aantal toeristen dat dit weekeind de Bollenstreek hebben bezocht zijn geen concrete cijfers te geven. Wel is zeker dat dat aantal niet of nauwelijks uitkomt boven het aantal van vorig jaar. Bij de jurering is de praalwagen van de Keukenhof uitgeroepen Burgemeester Kret van Sassenheim lacht breeduit. Hoe kan het ook anders want hij kreeg niet minder dan acht bloemenmeisjes op bezoek op corso dag. (foto onder) De bloemencorso dit jaar voor de eer ste maal ook in Noordwijk. Dat was nog even wennen. Ook voor de bloe menmeisjes op de praalwagens. die werden getrakteerd op een frisse ze< wind. (foto rechts) Zwaaien, zwaaien en nog eens zwaaien. Dat deden de bloemenmeisjes zaterdag urenlang De jeugdige kabou ters op deze m'èt hyacinthen opge stoken praalwagen blijken dat echter niet zo te zien zit ten. (foto links) tot de mooiste wagen van het corso 1975. De prijs voor de mooiste kleuren Combinatie heeft wagen nr. 13 „Italië" gekregen. De meest originele wagen was volgens de jury nr. 19 „PTT Vreemd geld". De prijs voor het beste steekwerk was voor de wagen „Finland" (nr. 29 in de stoet). Als meest humoristische wagen is „Engeland (nr. 38) aangewezen. Voorts had de jury vele eerste prijzen in petto. Deze gingen naar: nr. 7: „75 jaar", nr. 8 „Zweden", nr. 15 „Noordwijk", nr. 18 „PTT wilt u dit even. nr. 21 „Tsjecho Slowakije" nr. 24 Zwitserland, nr. 25 „België", nr. 26 „Holland", nr. 29 „Finland", nr. 30 „City of Haarlem" nr. 36 „Griekenland" nr. 37b „Annetje". Bij de luxewagens kreeg wagen nr. 20 Pacer" en de inzending van garagebedrijf „De Groot" de eerste prijs. w. Hazelaar uit Zwolle werd door de jury aangewezen als beste bloembinder van het corso. De tweede prijs kreeg W. Pauw uit Leiderdorp en de derde prijs was voor C. Berg-Smit uit Noordwij- kerhout. De prijs moest zij delen met A. Buurman uit Wassenaar. Tot beste binder van de luxe wagens werd W. Hazelaar eveneens aangewezen. De bindersprijs voor scholen ging naar de L.T.B. uit Rijnsburg. Het beste bloemsteekwerk vond de jury op de wagen „Finland", die is ingezonden door Warmond. Het beste bloemsteekwerk bij de scholieren werd verricht door leerlingen van de Linnaeusschool in Amsterdam. Ripse soos verplaatst Van onze correspondent RIJPWETERING In ver band met koninginnedag wordt in Rijpwetering de be- jaardensoos morgen (dinsdag >- middag gehouden op dezelfde plaats en tijd. De dames-hand- werkclub gaat gewoon woens dagmorgen door maar dan in het Wit-Gele Kruisgebouw. Het dorpshuis is woensdag be schikbaar van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 15.30 uur voor de kleuters en schoolgaande jeugd. Er zullen teken- boet seer en sjoelwedstrijden" ge houden worden, terwijl in de rode zaal een doorlopende filmvoorstelling plaats vindt. Tussen 15.30 en 16.00 uur wor den de prijzen uitgereikt. Be langstellende ouders zijn var harte welkom. Om 20.15 uui start vanaf de Veenderdijk een grote lampionnenoptocht vooraf gegaan door het mu ziekkorps „Noméro". Molentocht een succes AARLANDERVEEN Onder zeer gunstige weersomstan digheden, hield de Sportver eniging Aarlanderveen, haar derde Molenviergangwandel- tocht Er waren 375 deelnemers. Een van de routes voerden de deelnemers langs de beroemde Molenviergang. De deelnemers aan de 40 km. gingen via de Meye, en de Langeraarse plas sen weer naar het startbureau, de tocht deden de volgende groepen mee: W.S.C., Zuid- West, W.S.V., W.I.K., en W.S.V. De Keytjes, allen uit Leiden. Bovendien de r.k. Mariaschool Aarlanderveen en de gymver eniging uit Hazerswoude. Bouwplan voor 's-Gravesandeweg Van onze correspondent WASSENAAR Bij het ge meentebestuur van Wassenaar is een plan ingediend voor de bouw van 30 woningen met garages op een terrein achter de woningen Storm van 's- Gravensandeweg 99 tot en met 151, dicht bij de ingapg naar het landgoed Duinrell. Het plan wijkt, wat de situe ring van de woningblokken betreft enigszins af van het ter plaatse geldende uitbreidings plan. Burgemeester en wet houders overwegen echter met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning een vergunning af te ge ven. Het plan ligt ter inzage en ieder kan eventuele bezwaren tegen de afwijking van het uitbreidingsplan bij burge meester en wethouders indie nen (tot 8 mei a.s.) Het bedoel de terrein was altijd al be stemd voor bebouwing, alleen de situering van de te bouwen woningen wijkt af van hetgeen het uitbreidingsplan was NIEUWVEEN De open dag die „Huize Ursula" ter gelegen heid van haar 40-jarig bestaan voor de inwoners van Nieuw- veen hield, kan met zo'n 400 bezoekers wel een succes ge noemd worden. Menig Nieuw- vener voor wie de voorgevel van de Ursula een vertrouwd beeld is, zal zijn ogen hebben uitgekeken bij één van de rond leidingen die door vele vrijwil ligers op de vrije zaterdag ver zorgd werden- De rondleiding werd gestart bij de aula waar op werkdagen een enorm luchtkussen ligt waarop groepjes kinderen en ouderen, sommige bezitten een eigen ka- sommige huisgenoten'een sp^. STJELf—S?™" T ciale bewegingstherapie krijgen. wasmacMnes de wasserij en Dan langs de huiskamers "die nenkamers, de bedrijfsbrand- gezellig zijn ingericht voor weer van Ursula die speciaal voor deze dag een kleine de monstratie gaf, de technische dienst waar alles zelf wordt ge repareerd. Maar vooral de nieu we hallen van de arbeidsthera- pie, waar overdag zo'n 105 meis jes en jongens afwisselende werkzaamheden verrichten. Bij de Stichting ligt het accent juist op het levenspatroon, het van huis nèar school of arbeidsther- apie gaan, en weer in de eigen huiselijke sfeer terugkeren, met de daarbij behorende ontspan ning in sport en spelletjes of handarbeid. De B.L.O.-school die op het ter rein staat toonde de bezoekers, hoeveel er bereikt kan worden bij de zwakzinnige kinderen die van jongs af aan bij de Stich ting komen. Op de school is een groot aantal materialen beschik baar, weefgetouwen waar de prachtigste dingen op worden gemaakt. De rondleiding eindig de in de moderne, sfeervol ge bouwde can tine, waar de bouw- coordinator van dé Stichting bij een maquette uitleg gaf. Rennen bij Koudekerk' KOUDEKERK A/D RIJN De prestatieloop, georganiseerd door de zwem- en poloclub „Koudekerk", werd zaterdag middag gelopen door 400 deel nemers, 50 deelnemers meer dan de vorige keer. Het startschot werd gegeven door Wim Hermsen van H.Z.C. „De Robben", topscorer van de hoofdklasse competitie. Er werd harder gelopen dan in november vorig jaar, misschien wel onder invloed van de gezon de landelijke geuren, die van de Lagewaard kwamen. Arnold Moeke was deze keer weer de eerste, die na drie kilometer bin nenkwam en wel in de tijd van twaalf minuten, veertig secon den, gevolgd door Nico Kerk vliet en Kees Smit. Drunen uit Den Haag. Hij liep deze afstand in 22 minuten en 25 seconden. De 2e en 3e plaats werd bemachtigd door resp. de heer T. Potuyt uit Schoonhoven en Ben Kerkvliet uit Roelofa- rendsveen. van de tien kilome ter kwam in de tijd van 34 minuten 15 seconden de heer P. van Schie uit Kwintsheul bin nen, waarna weer e#n lid van de familie Kerkvliet uit Roelofa- Verkade uit Alphen in de tijd van 36 minuten, 10 seconden. Peter Spierenburg, tien jaar, deed er evenwel maar zo'n tien minuten langer over. De aller- kennis te maken met een krant waarin u óók het nieuws uit eige omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u 'i toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nü de bon invult. mm stuur de IAJ LEIDSE COURANT U J lf zonder verdere verplichting, 14 dagen gratis naa woonpl.: tel Stuur deze bon in open envelop. zonder postzegel naar: Antwoordnr. 349. Leiden. LCIGSC UOUTSni rendsveen, Bert, binnenkwam, jongste deelneemster was toch die er 35 minuten, 50 seconden we' de driejarige Simone van voor nodig had en de heer N. Velzen, die drie kilometer liep. Alphen aan den Rijn/Zoeterwoude Omdat de heer Th. de Heij vijftig jaar geleden als 13-jarige knaap zijn intrede deed in de pannenfabriek van Oosthoek en zoon aan de Emmalaan in Alphen is de gouden jubilaris ten kantore van de directeur de heer ir. P. Kolk met zijn echtgenote gehuldigd. Burgemeester Detmers van Zoeterwoude was daarbij eveneens aanwezig voor het vervullen van een belangrijke opdracht, namelijk het uitreiken van de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, die de jubliaris op de revers kreeg gespeld. In zijn toespraak wees burgemeester Detmers op de trouw van de heer de Hey, die zes jaar geleden van de dakpannen werd overgeplaatst naar de betonafdeling van Oosthoek. Ir. Kolk blikte terug in de afgelopen halve eeuw. Als stoffelijk blijk van waarde ring overhandigde de heer Kolk een geschenk onder couvert, bloemen waren er voor mevrouw de Hey Ir. Kolk feliciteert de heer De Hey met zijn hoge onderscheiding en biedt hem tevens de oorkonde van de HIBIN aan. Van onze correspondent LISSE Op het kasteel Keukenhof in Lisse is tijdens een bijzondere bijeenkomst aan de heer J. C. E. Graaf van Lynden een exemplaar van het pas verschenen boek „Keukenhof", geschre ven door de heer A. M. Hulkenberg te Lisse, officieel aangeboden. Het boek is verschenen in de rij van historische werken van de Historische Vereniging Holland. De overhandiging werd verricht door prof. dr. H. van der Linden, hoogleraar Oud Vaderlands Recht aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Over dit huis Keukenhof is nog nimmer een boek verschenen, terwijl hier juist zoveel kunst uit de oudheid aanwezig is en ook aan de entourage zoveel zorg besteed wordt", zo zei hij. Hij dankte het gemeentebestuur van Lisse voor de medewerking voor de verschijning van dit boekwerk, eveneens de Stichting „Keukenhof" en de Middenstandsvereniging „Alverha" te Lisse. De heer Hulkenberg zei het schrijven als een plezierige taak te hebben opgevat dankzij de hem verleende gastvrijheid in het kasteel Keukenhof. In alle vertrekken van het kasteel had hij vrij toegang gehad. Noordwijkerhou ters bowlingkampioen Van onze correspondent Noordwijkerhout-Hilversum ,c In Hilversum begon de laatste U competitiewedstrijd van de derde klasse van de Nederland- r( se Bowling- en Kegelfederatie met twee Noordwijkerhoutse Zl teams aan kop. Smile I en Team X waren niet meer in te lopen voor het Hilversumse y* Flinstones dat op de eigen baan de maximale 30 punten wist te K scoren. Smile I, beslaande uit mevr. R. Gehrels, J. Gehrels B. Elfrink, |e A. v. Uden en J. Spreeuw be- haalde 25 punten en Team X kwam niet verder dan 20 pun- y ten. Door deze resultaten werd r, Smile I kampioen en promo veert naar de tweede klasse. Team X werd tweede en het I Hilversumse Flinstones derde. Op de vierde plaats eindigde j eveneens een Noordwijkerhouts team: Paddock-Menshop. Brandweerlieden in het zonnetje Van onze correspondent Woubrugge/Hoogmade De le- den van de vrijwillige brand weer en tevens enkele van het onlangs opgeheven korps uit Hoogmade waren met hun da mes bijeen gekomen in Het Ou de Raedthuys voor de uitrei- king van de diploma's door bur- gemeester D. Brouwer de Ko ning Het diploma le en 2e klas brandwacht kregen: H. Cardol, J. Evers, D. van der Eijk, D. Groot, T. den Horder, M. Ter horst, Th. Langereis, M. van Leersum, W. H. van Leersum, C. Molenaar, D Slingerland, L. Turk, J. Terhorst, L. van Wagi- ningen en T. van der Eijk (de laatste twee met lof). Wegens het bereiken van de 55- jarige leeftijd en het opheffen van het korps te Hoogmade, reikte de burgemeester aan de volgende brandweerlieden een oorkonde met onderscheiding i uit: J. Wit (20 dienstjaren), J. Disseldorp (31), J. Terhorst (35), onder-commandant C. T. van Rijn uit Hoogmade (32 j.), J. B. van der Post (37 j.) Bij de mu ziek van het duo Muusse bleef het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen. Leimuiden lachte om Lythemuthen Leimuiden De toneelvereni ging „Lythemuthen" heeft dit weekeind het winterseizoen af gesloten met een zeer geslaagde i opvoering van „Het vrolijke tankstation", een blijspel in drie bedrijven Opvallend was de rol van Milco Lek, als Gert Jansen. Deze maakte hiermee zijn entree in I het amateurtoneel en deed dat i voortreffelijk. Ook Ton van Tol, j Willy de Graaf en Anja Be- j rends, als respectievelijk Willem Bok, Mien het meisje/jongen i Jenny Poot, brachten veel kleur in het spel. Jammer dat Kees van der Meer en Hans Vernooy I deze keer wat minder goed uit de verf kwamen in hun rol van i boer. Ze speelden redelijk, maar j het vlotte minder dan anders, i Het grimewerk was van de hand van Gerda v.d. Laarse, de sou- i fleuze was Gerda Rijkelijkhui- zen, terwijl de regie bij Ko de Jong berustte. TOP-toumooii van start Sassenheim De traditionele schoolkorfbalkompetitie, geor ganiseerd door de Sassenheimse vereniging T.O.P. is dit week einde van start gegaan. Door de basisscholen uit Sassenheim en Voorhout wordt weer verwoed gestreden om de hoogste schooleer. Hoewel de weergoden de laatste maanden de sportwereld niet zo gunstig gezind zijn, was er za- j terdag geen reden tot moppe- ren. Om precies half tien hield het op met regenen en kon het startsein voor de eerste ronde i worden gegeven. In totaal zullen er 92 wedstrijden verdeeld over drie zaterdagen worden ge speeld. NSSS kampioen 1 Van onze correspondent Noordwijkerhout Het eerste team van NSSS is door een 5-5 gelijkspel tegen DVC kampioen geworden van de tweede klasse en promoveert hiermee naar de eerste klasse van de Nederland se Tafeltennisbond. Het was duidelijk te merken dat voor beide partijen veel op het spel stond. Zowel NSSS als DVC hadden een punt nodig om resp. kampioen te worden en de degradatie te ontlopen. Henk Nulkes won twee partijen, Kees Berg en Theo Kret wonnen ie der een partij en het dubbelspel ging naar de Noordwijkerhou- ters. Hiermee werd de stand 5-5 bereikt en was het kampioen- schap een feit. Veilingen 25—4—1975 per stuk. Anjers. Keefer 13—18. Rood 14—23, Rose 15-25. Lena 20-22, Espcran- ce 21-23. Charmeur 21-27, Annemaric 23-28, Yell. Dusy 22. Alici 20-25. Rozen Sonia, Ilona, La Minuettc. Mercedes, 45—68, E vergold, Esther Ofarim. Marina. Belinda, Yellow Belinda. Zorina. Garnette. Motrea. 20-32, Diversen. Violen 280—460. Geranium 150-215, Pot chrys. 50-55. St y 165—190, Appollo 140-160. Blue Hea Vilhelrpina, Aladin, Lathyrus 90—150. Ixiaa 50-60, Duizend- schoon 135-145, Margnct 125, Anemoon Nymph 460. oenten 26-4-75 A I II 280-10.70. B I CI 15.80-18 20. C U

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4