Molenbeek op sloffen naar Belgische titel ONWEZENLIJKE STILTE OP DE WAGENINGSE BERG NEC NAM DE LEIDING OVER Chelsea na 45 jaar debutant League Westduitsers met rug tegen de muur Desinteresse en gemakzucht bij districtsvergadering FC Amsterdam erg lief voor Twente KNVB en clubs op het verkeerde spoor Zuid II keurde begroting af BRUSSEL RWD Molenbeek is kampioen van België gewor den. In de beslissende wed strijd tegen het zwakke AS Oostende konden de Brusse laars zich naar hartelust uitle ven, vooral in de tweede helft. Voor de rust kwam Molenbeek met enig geluk aan een voor sprong van 2—0. Oud-FC Den Haag-speler Thijs Wijngaarde werkte eerst de bal in eigen doel en even later kwam er enig fortuin aan te pas toen een an dere Nederlander, Eddy Koens, op het doel schoot. De tweede hèlft verliep tamelijk spectacu lair. Wellens bracht de stand op 3—0, waama Simoen tegen kon scoren (3—1). Door Teugels kon RWDM weer verder uitlopen, maar de badplaatsbewoners ga ven het nog niet op, gezien de treffer van Steur) (4-2). Bij deze score miste Simoen voor Oos tende een strafschop. Nielsen (RWDM) en De Mey bepaalden de eindstand op 5—3. Boskamp, dit seizoen een van de domine rende figuren bij Molenbeek, moest na een half uur gebles seerd van het veld worden ge dragen. Anderlecht. dat de hoop op de landstitel al lang had opgege ven, speelde in een lusteloos duel tegen Beerschot gelijk: 11. Rensenbrink, die woens dag tegen België in het Neder lands elftal staat opgesteld, opende de score in de 24e mi nuut en een kwartier voor tijd zorgde Van Gucht voor de ge lijkmaker. Door deze puntende- ling van Beerschot en het ver lies van Standard Luik tegen Beveren Waas (1—2) zijn FC Antwerp en Club Brugge verze kerd van een plaats in het UE- FA-Cuptoernooi van het volgen de seizoen. Antwerp, dat ook nog kansen heeft in de nationale bekercompetitie, draaide tegen VK Mechelen op voile toeren: 50. De doelpunten kwamen op naam van Riedl (2), Kodat, Van Riel en Caers. Club Brugge be reikte echter tegen het reeds gedegradeerde Olympic Charle roi de hoogste score van het seizoen (8—0) door treffers van Van der Eycken (3), Cools (2), Bastijns, Lambert en Lefevre. ENGELAND Na een verblijf van 45 jaar in de Engelse eerste divisie degra deert Chelsea na het gelijke spel van 1—1 tegen Everton naar de tweede divisie. Wie Chelsea en Carlisle, dat al eer der was gedegradeerd, zal ver gezellen, is nog een vraag. Zowel Luton Town als Totten- ham Hotspur hebben 33 punten. Luton speelde 00 tegen Man chester City terwijl Tottenham bij Arsenal met 1—0 verloor. Toch hebben de Spurs de beste kansen om niet te degraderen. Door een beter doelgemiddelde heeft het maandag in de wed strijd tegen Europa-Cup-finalist Leeds slechts één punt nodig om ook volgend seizoen in de eerste divisie te mogen spelen. Kampioen Derby County speel de voor een uitverkocht stadion teleurstellend gelijk met 0—0 te gen het al gedegradeerde Carlis le. West Ham United dat zater dag uitkomt tegen Fulham in de finale om de Engelse beker, spaarde zich tegen Ipswich Town en verloor met 14. On danks deze forse overwinning legde niet Ipswich, maar Liver pool, dat zelf met 3—1 van FC Barcelona behield de kans op een plaats in het UEFA-Cup- toemooi door de uitwedstrijd tegen Granada in winst om te zetten: 1—2. italie Juventus, afgelopen woensdag in de halve finales van het toer nooi om de UEFA-Cup uitge schakeld door FC Twente, heeft gisteren voor de Italiaanse com- De Madrilenen kwamen wells- met gewonnen van waar in de uitwedstrijd tegen titelhouder Lazio. Juventus Real Sociedad in San Sebastian heeft met nog drie wedstrijden niet verder dan eeh gelijkspel -je gpgien nog steeds een voor- (1—1) maar hun puntentotaal Sprong van drie punten op Na- Queens Park Rangers won, be slag op de tweede plaats in de eindstand. Uit de tweede divisie promo veerden Manchester United, As ton Villa en Norwich City. Real Madrid heeft gisteren met nog vijf wedstrijden te spelen de Spaanse voetbaltitel ver overd. Ian BrittOn van Chelsea (nummer 4) doet een verwoede poging zijn club van degradatie naar de t divisie af te houden. Mike Buckley van Everton zou de Londense aanvalsleider echter in bedwang 1 houden. SOFIA West-Duitsland, we reldkampioen voetbal, heeft gisteren in Sofia Bulgarije een gelijkspel van 11 moe ten toestaan in een wedstrijd voor groep acht van het toer nooi om het Europees kam pioenschap. De Westduitsers hebben in het met 70.000 toe schouwers volledig uitver kochte Wassilevski stadion in Sofia in een voortdurende mo tregen constant onder druk gestaan. Voor het eerst sedert de finale van het wereldkampioenschap in München, waarin deDuit- sers met 2—2 van Nederland wonnen, kon bondscoach Hel mut Schön beschikken ovei acht van dë spelers van 'Mun- chen. Ondanks het feit dal Schön Paul Breitner en'Gunt- her Netzer had teruggehaald imponeerden de Westduitsers geen moment West-Duitslanc dankte het gelijke spel aan de kracht van zijn defensie, waar in doelman Sepp Maier in zijr 61e interlandwedstrijd een ge weldige indruk maakte. Uit blinkers waren ook Becken- bauer hij speelde voor de 90e keer in het nationals team en Berti Vogts. West-Duitsland behoeft vooi groep 8 van het Europees kampioenschap nu nog alleer maar thuiswedstrijden te spe len tegen Griekenland, Bulga rije en Malta. De vrij hare spelende Bulgaren namen ir de 71e minuut de leiding toer Breitner Denev in het straf schopgebied onderuit haalde Kolev gaf Maier bij de penaltj geen schijn van kans. Vier mi nuten later kwam West-Duits land op gelijke hoogte. Ooi dat gebeurde na een straf schop. De Bulgaarse ausputzei Marev haalde Hölzenbein on deruit en Ritschel maakte ir zijn tweede interland geen fou t: 1—1. West-Duitsland speelde in de vol gende opstelling: Maier; Vogts Schwarzenbeck, Beckenbauer ei Breitner, Bonhof, Höness (Körbel en Netzer, Ritschel, Seel en Heync kes. De stand in groep 8 is nu: 1 West-D.uitsland 3 1 2 0 4 3-2: 2 Griekenland 4 12 1 78; 3. Malt- 2 10 12 2—1; 4. Bulgarije 3 0 1 2 5-6. PARIJS Het Portugese elf tal heeft Frankrijk in eer vriendschappelijke wedstrijt met 2—0 (1—0) verslagen. Sco rers in de wedstrijd, die doo 50.000 toeschouwers werd ge volgd, waren: Nene (21e mi nuut) en Marinho (64ste). WAGENINGEN En toen werd hel stil op de Wageningse berg, onwezenlijk stil. De massa, die in eerdere wedstrij den in staat was gebleken zulke oorver dovende aanmoedigingen te ontketenen, dat zijn favorieten werden geinspireerd tot ongedachte krachts-explosies, veran derde gisteren in de loop van de wed strijd tegen Feyenoord (14) in een droefgeestige, apatische meute. Het pu bliek treurde aan het graf van eredivi- sionist Wageningen, gedolven door de meedogenloze broodvoetballers van het Rotterdamse miljoenenbedrijf. Wageningen gelooft er niet meer in dat de patiënl zich in de laatste wedstrijden van het seizoen (uil tegen Go Ahead Eagles en thuis tegen FC Utrecht) nog zo zal kunnen oprichten dat degradatie nog kan worden afgewend. De concurrenten Haarlem (0—0 tegen Sparta) en N A C (4—1 tegen Go Ahead Eagles) verzamelden immers wel puntenwinst en dat leidde ertoe dat Wageningen nu op de allerlaat ste plaats verzeild is geraakt •Ook trainer Frits Korbach van Wageningen heeft zich diep in zijn hart al met het schijnbaar onvermijdelijke verzoend, al blijft hij voor dp buitenwereld (uiteraard) anders verkondigen. Gis teren was hij, anders de openheid zelve, overigens weinig spraakzaam en bleek zelfs niet bereid zijn visie op de wedstrijd te geven omdat hij dan namen van schuldigen zou moeten noemen. En dat zoiets in de huidige, gespannen situatie, alleen maar averechts op de betrokkenen kan werken, spreekt voor zich. Dit Wageningen kan een derge lijke mentale beinvloeding niet meer verdragen Was Frits Korbach allesbehalve blij met de neder laag van 41 zijn collega Wiel Coerver van Feye noord voelde zich evenmin happy. De kans dat Feyenoord hem bij zijn afscheid nog een kam pioenschap kan aanbieden - gesteld dat zijn spe- Wageningen-verdediger Vermeer grijpt van ont zetting naar zijn hoofd, terwijl Wim van Hane- gem boven de rest uitspringt. Iers dat willen - is immers minimaal geworden door de zege van PSV op Ajax. Toch heeft Coer ver nog enige hoop, getuige het feit dat hij het inmiddels tot de draad versleten cliché "in voetbal is alles mogelijk" maar weer eens van stal haalde. Had Feyenoord wat zorgvuldiger gebruik ge-- maakt van de vrijheid die Wageningen na de openingstreffer van Ressel (28ste minuut van de eerste helft) bood, danzouden de Rotterdammers een heel wat ruimere overwinning hebben ge boekt dan nu het geval was. Ressel, Kreuz, Van Hanegem, Van Daele en de opmerkelijk actieve Kristensen verschenen geregeld oog in oog met doelman Bert van Geffen, maar slaagden er op fabuleuze wijze in te missen. Tussen de bedrijven door werd er echter ook nog wel gescoord. Ressel strafte in de zestigste minuut een gezamenlijke fout van Tomas en Van Geffen koppend af (20), Theo de Jong kogelde even later nummer drie in de touwen en Ressel bracht een soms wel wat te speels acterend Feyenoord op 4—0. Bij al die doelpunten haperde de dekking in de Wageningse defensie zeer nadrukkelijk. Ook aanvallend kon de ploeg van Frits Korbach maar bitter weinig klaarstomen. Wel scoorde Jan Groe nendijk kort voor tijd de 4—1, maar op dat moment kon Feyenoord al niets meer gebeuren en had Wageningen zich al lang bij de nederlaag neergelegd. Frits Korbach krijgt moeilijke weken. HARRY BRINK Scoreverloop: 14 (0—1). 29. Ressel 0-1, 63. Ressel 0-2, 70. De Jong 03, 81. Ressel 04, 82. Groenendijk 14. Scheidsrechter Derks. Toe schouwers 16000 (uitverkocht). Wageningen: Van Geffen, Block, Vermeer, Wellerdieck en Tomas, Van Osenbruggen, Zuidersma en Ponsen (Menting), Hamberg, Groe nendijk en Blotenberg. Feyenoord: Treytel, Schneider, Rijs- bergen, Van Daele en Everse, Jansen (Van der Linden), Van Hanegem (K reuze), en De Jong, Ressel, Steen Olsen en Kristensen. DEN HAAG FC Gro ningen heeft gisteren aan de top van de eerste divi sie NEC naast zich gekre gen. De Groningers slaagden er niet in de sterke verdediging van FC Den Bosch te passe ren en NEC behaalde een ruime overwinning (40 bij Veendam). Gerdsen, Gerritsen en Hoogen- doorn (twee) scoorden voor de Nijmegenaren. Op basis van het doelsal do nam NEC zelfs de top- plaats van de Groningse club over. Voor de andere Gelderse club, Vitesse, was het ook een goede zondag. Een doelpunt van Kerkhof na een half uur was goed voor een overwinning van 1—0 bij Heerenveen en voor het •vierde periode-kampioenschap. Met nog twee wedstrijden te spelen hebben nog vijf clubs kampioens- en daarmee directe promotiekansen, namelijk NEC, Groningen, Vitesse, PEC/ZwoI- le en Eindhoven. SWVolendam 0—4 (0—2). 15. Jack Jonk 0—1, 28. Karsten 0—2, 62. De Lange 0—3, 85. Kar sten 04. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 1500. SC Amersfoort—FC VVV 2—1 (0—1). 43. Verbong 0—1, 88. Kraak 1—1, 89. Meijer 2—1. Gele kaarten: Pala (FC VW) en Kraak (SC Amersfoort) wegens ruw spel. Scheidsrechter: Ver- meij. Toeschouwers: 1200. PEC ZwolleSC Cambuur 1—0 (0—0). 77. Heskamp 1-0. Scheidsrechter: Van Eijck. Toe schouwers: 6500. Veendam—NEC 0-4 (0—3). 5. Hoogendoorn 01, 15. Gerdsen 0—2, 30. Gerritsen 0—3, 66. Hoogendoorn 04. Scheidsrech ter: Berrevoets. Toeschouwers: 3000. FC Dordrecht—Willem II 2- (2—0). 10. Dubbeld 1-0, 4', Hoogmoed (strafschop) 2—0, 70 Van de Berg 2—1. Scheidsrecht ter: Weerink. Toeschouwers 2500. FC Den BoschFC Groningen 0—0. Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers: 3500. Heerenveen—Vitesse 0—1 (0—1). 30. Kerkhof 01. Schiedsrech- ter: Van Dijken. Toeschouwers 3500. Door deze overwinning is Vitesse periodekampioen gewor den. Helmond Sport—Fortuna 0—3 (0-0). 52. Prauser 0-1, 71 Prauser 0—2, 84. Roemgen 03. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 1000. Eindhoven—FC Vlaardingen 3-^-0 (00). 50. Van der Pas 10, 1 53. Bleijenberg 2—0, 87. Senders 30. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 2500. ENSCHEDE - FC Amsterdam heeft het FC Twente, dat zijn krachten zoveel mogelijk wil sparen met het oog op de fina le van de UEFA cup eri de bekerfinale, gistermiddag bij zonder gemakkelijk gemaakt. De Enschedeërs wonnen met 2-1 en dit resultaat kan het best als een presentje van de volgelingen van Pim van de Meent worden beschouwd. Visser en Jongbloed tekenden in nauwe samenwerking. Jongbloed was bij een onver wachte terugspeelbal veel te yer van zijn doel, voor de eer ste treffer van Twente en Hu- sers miste zes minuten voor tijd nog een strafschop. Na het eigen doelpunt van FC Am sterdam kwam FC Twente na 27 minuten op 2-0 door een doelpunt van Thijssen. Ook na rust bleef de wedstrijd uiterst gezapig. Negen minuten voor tijd kregen de bezoekers toch hun doelpunt Van de Merkt kreeg de bal terug van Bianchi en kon simpel 2-1 scoren. Scoreverloop: 2-1 (2-0). L. Vis ser (eigen doel) 1-0. 27. Thijs sen 2-0, 80. Van de Merkt 2-1. Scheidsrechter Pijper. Toe schouwers: 7000. FC Twente: Gross, Bruggink, De Vries (Brinks), Drost, Ora- nen; Thijssen, Overweg, Muh- ren, Achterberg, Zuidema en Pahlplatz. FC Amsterdam: Jongbloed; Koopman, Husers, Swerissen, Bianchi; Van de Ban, Otto, Visser; Van der Lem, Jansen (Boon) en Karte (Van de Merkt). ROTTERDAM Exact vijfendertig minuten duurde de vergadering van het district West II van de KNVB zaterdag middag in Rotterdam. In dat half uurtje werden niet minder dan zes agen dapunten afgewerkt en twee lovende toespraken gehouden tot het schei dende districtsbestuur. Voorzitter Van Bokkum meend,e dat de korte ver gadering een compliment aan zijn adres inhield, maar dat was niet zo. Met schijnbare gemak zucht en desinteresse be slisten de KNVB-vereni- gingen over belangrijke zaken als de begroting en de reglementswijzigin gen, die moesten worden opgesteld na het aan vaarden van de finan'éie- le zelfstandigheid van het amateurvoetbal in november van het vorig, jaar. De verenigingen blijken maar weinig geïnteresseerd te zijn in de structuur van de KNVB en gaan zodoende maar al te snel akkoord met voorgestelde wijzi gingen. Een uittermate gevaar lijke zaak, omdat de clubs niet in staat blijken de consequen ties van hun besluit te overzien. Een begroting wordt zonder één opmerking aanvaard en Bijna hetzelfde geschiedt met de reg lementswijzigingen. Er kan ech ter niet alleen naar de clubs een beschuldigende vinger worden uitgestoken. De structuurwijzi gingen binnen de KNVB zijn niet eenvoudig te begrijpen. De informatie van de zijde van de bond is weliswaar uitgebreid, maar wordt niet op een populai re manier onder de ogen van de verenigingsbesturen gebracht. Bovendien is de tijd van voorbe reiding voor de clubs vaak erg kort. waardoor men vaak niet in de gelegenheid is de materie op een juiste wijze te bevatten. Men is daardoor te snel geneigd ak koord te gaan met voorstellen van de KNVB, zonder te weten waarom het nu eigenlijk precies gaat. De belangenvereniging LBA, de Landelijke Bond voor Amateur- voetbalverenigingen, heeft de gewoonte enkele uren voor aan vang van de districtsvergade ring een bijeenkomst te houden, waarop de punten worden be sproken, die in de districtsver gadering aan de orde zullen ko- Uit voerig wordt in die bijeen komst van de LBA gesproken, waardoor de districtsvergade ring al bijna monddood is ge maakt. De afgevaardigden in de LBA-bijeenkomst zijn namelijk ook de vertegenwoordigers van de verenigingen in de districts- SITTARD - De afgevaardigden van het district Zuid II van de KNVB hebben zich tijdens een zaterdagmorgen in de Stads schouwburg van Sittard gehouden algemene vergadering uitge sproken tegen de begroting van de KNVB voor het boekjaar 1975-76. Met name ging de kritiek tegen de verhoging van de gelden die het betaalde voetbal uit de toto en lotto zou ontvangen. Het district Oost heeft evenals West I de nieuwe begroting van de KNVB aanvaard. - vergadering. Na 's ochtends de?' agendapunten al uitvoerig te hebben besproken, is het begrij pelijk dat zij 's middags niet; meer te melden hebben. Slechtifj de vertegenwoordigers clubs, die niet bij de LBA zijn aangesloten, kunnen eventuee h nog iets te vertellen hebben" juist bij die mensen het inzicht in de materie sterl gemist. li Het is natuurlijk prettig indien een vergadering maar van korJ te duur is. Maar indien er onge motiveerd beslissingen worden genomen en de interesse in dt materie maar matig blijkt e moet het verloop van een der gelijke vergadering hoogst on bevredigend worden genoemd. De KNVB en de verenigingen fc. zijn op een verkeerd spoor. De 'Q clubs nemen beslissingen, die niet verantwoord kunnen wor- ty den. De KNVB moet zich snel i j gaan beraden over een popuiai- g re manier van voorlichting over t, de structuur van de grootste ite sportbond in Nederland. JOS HEYMAN! 1

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16