Knappe prestatie van Jong Ade pakt vierde plaats NJORD ZESDE IN VARSITY Uitstekend dagje voor Fides Pacta Promotiekans voor Gemini-dames Jeugdteam BS Leiden in halve finale NK Adspiranten- polo MAANDAG 28 APRIL 1975 win onze handbalmedewerker rzEIDSCHENDAM De Oud )nüese dames hebben gisteren ai maximale winst van 4 pun- n behaald uit een dubbelpro gramma. De puntjes van de r%istrijd tegen het Rotterdam- f°' Atomium kregen zij cadeau, üjtomium had een niet geldige ivmen om af te zeggen zodat v%ng Ade een reglementaire 5-0 a*erwinning boekte. Daarna tfcg Jong Ade op bezoek bij tJC dat in de ochtenduren °öeds van Westlandia had ge ronnen. De Oud Adesen begon- met snel aanvalsspel en ver sten EHC met 2 keiharde hoten van Helma v.d. Geest en hoog schot van Cobi v.d. "est: 0-3. Na de tegentreffer h EHC kreeg Helma v.d. iest via een pingel de kans i ng Ade naar een stevige voor rong te schieten maar zij faal- helaas. Direkt daarna maak- fzij haar misser goed door lai te scoren en vlak voor het stsignaal zorgde EHC voor 2-4 j het wisselen van speelhelft i rust begon EHC met een achtig offensief dat in eerste itantie door Jong Ade kon irden opgevangen. Wil v.d. test stopte een strafworp en sbnie Olijerhoek scoorde uit t i break out 2-5, maar binnen fijbiinuten trok EHC de stand viler recht: 5-5. Via 5-6 door ndia v.d. Poel en 6-6 steeg de turning ten top. De beslissing t i gunste van EHC werd door 1 v.d. Geest verijdeld door atiieuw een strafworp te stop- ti, waarna Gonnie v.d. Geest oritchwinnares werd door de treffer te scoren: li] WForeholte speelde een mag- [ieke eerste helft waarin het basis legde voor de verdien de 11-7 overwinning op het Haagse Kwiek Sport. Aanvan kelijk ging het spel nog gelijk op al waren de beste kansen voor de Voorhoutsen. Via straf- worpen van Ellie Hoek en Han- nie Boskamp, een afstandschot van laatstgenoemde en twee doelpunten van de Haagse cir kelloopster, werd een 3-2 stand bereikt Een prachtige lob van Sieneke Schavemaker werd af gekeurd wegens cirkel, maar daama overheerste Bax/Foreha- lote volkomen. Mariëtte Lange- veld, Hannie Boskamp, Sieneke Schavemaker en Lenie Hoek schoten Bax/Foreholte naar een 7-2 voorsprong bij de rust. Ook de tweede helft begon goed voor de Voorhoutsen, dankzij een prachtig doelpunt van Mariëtte Langeveld, maar daarna ver slapte de concentratie waardoor in de verdediging nogal eens nonchalant werd ingegrepen. Daarvan profiteerden vooral de snelle cirkelspeelsters goed en kon Kwiek Sport wat terugko men. Verder dan 11-7 liet Bax/- Foreholte het niet komen. De laatste treffers waren van Ineke Slobbe, Annemieke de Bruyn en Lenie Hoek. Northa verspeelde haar laatste kans op een kampioenschap door met 4-6 van koploopster Quintus 2 te verliezen. De Kwintsheulsen hebben nog 1 puntje nodig uit 3 wedstrijden. Het was een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Northa meer teamverband en Quintus meer schotkracht demonstreerde. Bij de rust had Northa nog de beste kansen. Ondanks een gemiste strafworp van Ineke Streng leidde Northa met 3-2. In de tweede helft strafte Quintus een paar verdedigingsfoutjes onmid dellijk af en boog de stand om naar 3-5. Northa kwam goed terug. Mieke Duivenvoorde stopte een strafworp maar bij 4-5 blesseerde zij zich aan haar hand waardoor Thea Klaverwei de de plaats onder de lat moest innemen. Zij deed dat goed, maar het zelfvertrouwen van Northa kreeg een nieuwe deuk bij de zesde Kwintsheulse tref fer: 4-6. De Noordwijkerhoutsen hadden niet meer de kracht te rug te slaan. De treffers kwa men van Leidy Vogels, Thea Klaverweide, Thea Terheide en Mary v.d. Berg. HVS had geen kind aan het puntloze Duinoord dat voldoen de ruimte liet voor snel en geva rieerd aanvalsspel. Het was dan ook niet verwonderlijk dat bijna de gehele Stompwijkse ploeg tot scoren kwam. Bij de rust was de score al opgelopen tot 8-1 en in de tweede helft kon HVS uitlopen tot liefst 19-1 alvorens Duinoord de eindstand op 19-2 kon bepalen. Trees v. Santen was weinig gelukkig aan de cir kel en scoorde „slechts**een maal. Sjanie Waayer was met 4 treffers de produktiefste Stomp wijkse. MMO verslikte zich in het laag geplaatste DES dat fanatiek te gen de degradatie knokte. Voor al het schot was slecht verzorgd bij de Hoogmadesen. Na een 2-0 voorsprong moest MMO dan ook met een 3-5 achterstand gaan rusten en ook in de tweede helft kon het geen vuist maken. DES beperkte zicht to het stevig verdedigen van de voorsprong en kon met 5-6 de punten mee nemen naar Rotterdam. De heren deden het beter. In de anders zeer spannende derby tegen Olympia uit Wassenaar Northa verspeelde haar laatste kans op een kampioenschap door van Quintus te verliezen. was MMO technisch beter. De pleet team binnen de lijnen had. Wassenaarders moesten het te- Na een 9-2 ruststand kwam het veel van twee uitblinkers heb- einde met een duidelijke 14-7 ben terwijl MMO een meer com- overwinning voor MMO. HVV verrichte knap werk door den zelfs lange tijd de beste het hoger geklasseerde Hercules vooruitzichten want via 4-1 een 12-12 gelijk spel af te dwin- bouwden zij een 10-8 voor gen. De Voorschotenaren had- sprong op bij de rust. In de tweede helft legden zij teveel het accent op de verdediging waardoor Hercules nog langszij kon komen. zo 1» ^phen Het is voor de waterpoloploeg :ojn AZC een bijzonder goed weekend «[worden. De Alphenaren wonnen zowel r(\terdag als zondag en komen hierdoor véi een knappe vierde plaats in de eind- eiingschikking van de hoofdklasse. De £C-ers hebben hiermede hun debuut eëtstekend afgesloten. Zaterdag werd itfct 8-4 gewonnen van Zwemlust/Den en zondag won AZC met 5-4 DZV. Er deed zich bij de wedstrijd AZC-Zwemlust/Den Hommel in De Dil len een merkwaardig incident voor. Na melijk 5 minuten voor de aanvang van het duel kreeg de topscoorder van Zwemlust, Andy Hoepelman, voor een geval dat zich meer aan vier maanden geleden afspeelde in de eerste wedstrijd tussen Zwemlust en AZC in Utrecht, te horen dat hij geschorst was en dus zaterdagavond niet mee kon spelen. Jewel AZC bijna gedurende hele wedstrijd een ruime brsprong had werd er toch jzonder fel gespeeld en had heidsrechter Joop Veldman aeite om de harde persoonlij- 1 duels in te tomen. Topscoor- r bij AZC werd Cees van de •oek met 4 doelpunten en hier- i volgden Frank van de Akker 3 en Hans Durieux met 1 gisteren heeft AZC tegen van het begin af aan de genomen. Al vlak na het lignaal kwam AZC door 3 [punten van Ed Gesman met voor.- DZV kon nog wel te- :omen maar de Alphenaren :n het initiatief houden. In laatste periode konden de van trainer/coach Sjors rnrtsen de voorsprong vast- en hierdoor de uitste- vierde plaats in de eind- schikking veroveren. Na Ed san scoorden nog Hans 't en Hans Durieux. Bij de iB waren dit weekend zieke en geblesseerde :rs en de Leidenaars speel- in de twee slotwedstrijden de competitie niet met een iplete ploeg. Er werd uit dit ibelprogramma maar 1 punt iverd. Zaterdag eindigde de jd tegen DZV in een 6-6 ge- ipel en zondag werd met 5-3 rloren van AZPC. In de eind- ;schikking eindigt de ploeg ZIJL/LGB samen met Zia- 'itesse op een goede vijfde its in de hoofdklasse. i spelers van de ZIJL/LGB Jgben in de ontmoeting tegen in De Does gelegenheid >eg gehad om de volle wjnst len te halen. De roodwitten nden in de tweede en der- !5 periode om DZV op een kan- i achterstand te zetten. De tenaren konden zodoende J blijven en in de slotfase toch l een gelijkspel in de wacht )en. De Leidse schutters wa il Ton van de Bosch 3x, Leo iderwater, Albert Spijker en Welling. te bouwen. Pas in het laatste partje kon de ZIJL/LGB goed terugkomen. Voor de ZIJL/LGB scoorden Bert Zaagman, Frits Welling en Leo Onderwater. LZ'86 behaalde dit weekend 2 punten en verstevigde hierdoor nog zijn derde plaats in de eer ste klasse. Zaterdag werd slechts met 3-2 verloren van ranglijstaanvoerder het IJ en zondag waren de Leidenaars met 8-6 te sterk voor UZSC. Het leek er zaterdag in het sportfondsenbad Oost in Am sterdam veel op dat het duel tussen LZ'86 evenals in de eer ste competitiehelft in een gelijk spel zou eindigen. Tot in de laatste minuut waren de spelers van LZ'86 er in geslaagd om op gelijke hoogte te blijven met de Amsterdammers en de score op 2-2 te houden. In de slotfase schoot echter Eelco van Schaick van het IJ op de paal en tot grote verbazing van de Leide naars keurde de grensrechter dit doelpunt toe en verloor LZ'86 toch nog met 3-2. Joop Siera en Dik Houthof zorgden voor de Leidse doelpunten. Zaterdag tijdens de wedstrijd 2let lukte de ZIJL/LGB niet om 2 ndag van een fel spelend jZPC te winnen. AZPC was 1 >g in degradatiegevaar en zette 1 m ook alles op alles om zich n koste van de ZIJL/LGB vei- 1te stellen. In de eerste drie 1 teldelen lukte dit uitstekend, jant de AZPC-ers slaagden ]rin om een 5-1 voorsprong op tegen het IJ raakte Wim van Zijl vrij ernstig aan zijn oog gebles seerd en hij kon daarom zondag in het duel tegen UZSC niet meedoen. LZ'86 startte tegen UZSC steeds goed weg uit de verdediging en vooral in de laat ste twee perioden konden spe lers uit Utrecht niet meer goed mee terug komen en kreeg LZ'86 veel kansen. Bijzonder goed op dreef was Jan de Graaf, die maar liefst vijf maal raak schoot Hiernaast scoorden Jan Bredeveld 2x en Friet Elzin- ga. BZPC won zaterdag in zwem bad De Kuil de wedstrijd tegen streekgenoot de Gouwe met 4-3 en komt zo in de tweede klasse op de derde plaats terecht Voor BZPC waren het Kees Teekens 2x, Co Oudshoorn en Jan Pak die doel troffen en bij de Gouwe Leo Nieuwenhuizen 2x en Dik Rusner. Ook Katwijk won zijn laatste wedstrijd in de tweede klasse B en eindigde in de slotklassering op de tweede plaats. De ploeg van Dok werd in De Mierewei- den naar een 13-6 nederlaag ge speeld. LEIDEN De damesploeg van Gemini/K heeft zich door de 3-1 overwinning op Be Fair een kans op promotie naar de tweede divisie geschapen. Beide herenteams van Gemini/K hebben daaren tegen een 3-0 verlies geleden. De dames van Groen SC kregen de punten van Molenwiek cadeau, terwijl het in dezelfde divisie uitkomende Novo in Amsterdam kansloos van US verloor. Donar verdiende met een gemakkelijke 3-0 zege op Punch een beslissingswedstrijd tegen Jupiter, dat door winst op Sigma op hetzelfde eindtotaal finishte. De Gemini-dames, die zich door een grandioze eindspurt in de kopgroep nestelden, verzekerden zich door de winst op het op de tweede plaats staande Be Fair van de derde plaats. Wanneer koploper Goudse Verz. volgende week het kam pioensduel tegen het nu naar de tweede plaats geklommen OVRA wint, eindigt Gemini op de tweede plaats en is dan gerechtigd om promotiewedstrijden te spelen. Het herenteam van Gemini bleef dit weekend ver onder de Omdat Om spelverdeler Wiebe Pera niet in de basisopstelling voorkwam, maar in plaats daarvan met een geblesseerde enkel aan de kant zat te kniezen, begon Gemini zonder overtuiging aan het karwei tegen WC/Excellent, één van de lijstaanvoerders. Afwisselend experimenterend met Jaap de Vries of Hans de Jong als spelverdeler bleven de Voorschote naren echter ver onder de maat. Alleen in de tweede set, toen Wiebe Pera ondanks alles even binnen de lijnen ver scheen, leefde het spel enigszins op. De in geen tijd opgelopen 10-1 achterstand werd opgehaald tot 10-8. Gemini slaagde er echter niet meer in om een vuist te vormen, laat staan het peil van de uitwedstrijd te evenaren, toen VVC met 3-2 geklopt werd. Set standen: 8-15, 8-15 en 9-15. Gemini 2 beleefde tegen koploper Smash zijn zoveelste roemloze nederlaag in een wedstrijd, die voor de degradanten nog slechts een formaliteit was. Groen SC hoefde niet binnen de lijnen te verschijnen, omdat het al gedegradeerde Molenwiek 2 van het duel af zag. Groen SC incasseerde derhalve zonder strijd drie punten. Novo had het in Amsterdam tegen koploopster US beduidend moeilijker. De meisjes uit de vaderlandse hoofdstad konden kampioen worden en lieten dit al meteen merken. Ze kwamen overdonderend uit de startblokken en pakten de eerste twee sets met 15-8 en 15-4. Daarna werd Novo pas enig initiatief gegund en kwamen de Noordwijkse meisjes nog tot een verdienstelijke 15-13. Donar had zaterdagmiddag in de Vijf Meihal geen enkele moeite met het Delftse Punch. Met 15-11, 15-9 en 15-6 zorgden de Leidenaren ervoor op gelijke hoogte met Jupiter te blijven. Er zal derhalve een beslissingswedstrijd tussen beide teams gespeeld moeten worden, ten einde uit te maken wie er volgend jaar op landelijk niveau gaat uitkomen. Dit duel zal a.s. zaterdag om twee uur aanvangen in de nieuwe sporthal in Hazerswoude. Van onze roeimedewerk- ster HOUTEN Op het Am sterdam-Rijnkanaal bij Houten werd ook dit jaar weer de Varsity verroeid. Als winnaar van de „ou de vier", het hoofdnum mer van deze spectacu laire studentenroei wed strijd, kwam evenals vo rig jaar de Groningse vereniging Aegir uit de bus. In een aantal andere nummers werd door Leidse ploegen beslag ge legd op een eerste plaats. Voor het nummer „oude vier" werden vroeg in de middag voorwedstrijden gehouden. Acht ploegen hadden zich voor dit nummer ingeschreven, en voor de finale zou één ploeg moeten afvallen. Het weer was zo zacht, dat toen al de kant bevolkt werd door een groot aantal supporters. Na twee voorwedstrijden bleek de ploeg van het Amsterdamse Okeanos net niet snel genoeg om zich voor de finale te kwalificeren. Deze zou aan het eind van de middag gevaren worden. Om half zes gingen dan ook de ze ven overgebleven „oude vieren", onder luide aanmoedigingskre- ten vanaf de kant van start voor de drie kilometer. Aanvankelijk lagen de ploegen dicht bij el kaar, maar al snel werd duide lijk wie de race zou gaan win nen. Door hevige golven, veroor zaakt door een zeer onhandig manoeuvrerende televisieboot, baanden de ploegen zich een weg door het water. Leiden was bij deze wedstrijd vertegen woordigd door de „oude vier" van Njord, een nog zeer „jonge" ploeg die zich echter in het veld goed wist te handhaven. Het Groningse Aegir kwam duide lijk als eerste over de finish, gevolgd door ploegen van Ne- reus en Laga; Njord bereikte de zesde plaats. De ouderejaars lichte vier van Njord werd in een veld met zes andere vieren winnaar. Zeer be heerst roeiend voer deze ploeg over de baan en passeerde twee lengtes voor de rest van het veld de finish. In de nieuwelingen-skiff gaf Ba rend van Kouterik, praeses van Asopos-de Vliet, zijn vereniging het goede voorbeeld door deze wedstrijd te winnen. Vlak voor de finale van het hoofdnummer, kwamen de eer- stejaarsachten aan de start Twee Leidse ploegen, van Njord en van Asopos-de Vliet roeiden in deze wedstrijd mee. In een veld met zeven achten behaal den ze respectievelijk een vierde en een vijfde plaats. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Het jeugd team van BS Leiden heeft zich zaterdag geplaatst voor de halve finales van de Nederlandse jeugdkampioenschappen. In de Amsterdamse Apollohal won BS Leiden met 2042 van Ra cing Agon en met 65—30 van JRC Boxtel (18 punten van Ben jamin Ruysenaars). In de halve finale poule speelt de ploeg van Peter Kesteloo vermoedelijk te gen BV Groningen, Transol en Sperry Remington. De wedstrijd tegen Transol is daarvan waar schijnlijk doorslaggevend. Wint Leiden die, dan zal de finalete- genstander vermoedelijk Tetra Devils zijn, de eeuwige concur rent van de Leidse basketbal lers. In het team ontbreekt Pe ter Paul Maassen. Zijn vader, die kinderarts is, vond het on verantwoordelijk om hem op 3 mei (aanstaande zaterdag) te la ten spelen, op 4 mei naar Rome te laten vertrekken voor de wed strijd schoolbasketbal en op 5 mei daar alweer te laten spelen. Wel is Hans van Rooden er bij, die mag meespelen, omdat hij bij de bond als junior is opgege ven. Van onze korfbalmedewerker LEIDEN - De Danaïden klopte na een heel aardige partij Rohda met 9—7, nadat de Leidenaren tot twee keer tegen een achterstand van 2 punten hadden aangekeken. In de eerste rondgang was van verschi in sterkte geen sprake. Van Nierop opende, me de dankzij "hengelen" aan de paal van Eric Filemon. Daama moesten de sch olieren Rohda twee keer achterhalen via Bos en Nap voordat aan rust begonnen kon worden. (33). De in zinking had De Danaïden er na de thee aanvankelijk "in" gehouden en zodoende kon Rohda toen, goed spe lend, het zwakke openingskwartiertje uitbuiten (3—5). Vreemd genoeg was een door Bos gemiste strafworp de inleiding tot het herstel van de blauw- witten. Casper van Nierop, die aan zijn laatste jaar bij De Danaïden bezig is, trok de zaak in evenwicht, welke overigens weer vlot verstoord werd (5—7). De laatste 10 minuten regelde De Danaïden toch nog het een en ander, en dat was mede mogelijk, omdat Rohda terugviel. Eric Filemon en Casper van Nierop, waarvan de laatste in nauwe samenwerking met Bos, schoten hun ploegen naar een fraaie 9—7 winstscore. Bij De Danaï den is overigens bekend gemaakt, dat Jan Hensen de opvolger gaat worden van Gerard Bos, waarvan nog niet bekend is of hij bij De Danaïden blijft spelen. Bos heeft aanbiedingen van o.a. Ons Eibernest, Rohda en Pams. Fides Pacta versloeg voor de tweede maal Die Haghe en had verder over geluk niet te klagen, want de concur renten deelden met elkaar. Fides sloeg de slag in het 2e gedeelte, nadat de eerste drie kwartier 3—3 had opgele verd. De 53, die de thuisclub vlak na de wisseling bewerkstelligde, was doorslaggevend, want via 5—4 en 6—5 liep de fusieclub door naar 8—5 en toen was de klap gevallen. Fides hield de marge in het oog en deed bekwaam tot het eindsignaal (107). Pemix hield het 80 minuten vol tegen het veel sterker geachte HKV. De Hagenaars hadden echter niet op zul ke tegenstand gerekend en daarom werd het nog een spannende aangele genheid in de Leidse Hout. Pemix werkte twee keer een achterstand weg, maar toch begon HKV met voor deel aan het slotgedeelte. De inspire rende Van Duyn bracht Pemix op nieuw langzij, waardoor Pernix nieu we impulsen kreeg. HKV had er tot 66 moeite mee, maar sleepte zich er in de laatste 10 minuten toch nog net doorheen. (6—9). De Algemene boekte weer eens winst en wel op het op leeftijd zijnde ploegje van Harga. De spirit ontbrak bij De Algemene, dat goed spel met enorme missers afwisselde, Leidse plaatsfou- ten hielpen Harga aan enkele goals en door die onnodige fouten had De Al gemene toch nog moeilijkheden met het in nood verkerende Harga. Bij 84 geloofde de Leidse ploeg het enigszins, maar verder dan 8—6 mocht de Rotterdamse club niet meer komen. Zuiderkwartier is nu toch in de moei lijkheden terecht gekomen door de 7—10 nederlaag tegen Quick. Zuider kwartier leek hard op weg naar een debaculeuze nederlaag, maar op tijd kon de Leidse ploeg nog enigszins inhalen. De ruststand (14), werd na de wisseling snel verdubbeld en zelfs ging Quick nog verder (3—10). Het moedig doorstrijdende ZKW kwam nog terug tot 10—7, maar het verlies bleef. KNS werd afgemaakt in Rotterdam. Sperwers gaf de Oegstgeestenaren met 17—5 een flink pak voor de witte broek en dat kwam vooral door het uitstekende dameszestal van de Rot terdammers. Halverwege was er voor KNS geen redding meer mogelijk (8—2). Sperwers bezat een sterkere conditie en speelde veel sneller. Bra- kel was niet fit. Crescendo verloor na een rommelige wedstrijd van Olympiaan, dat daar mee revanche nam voor de nederlaag in Leiden. De Hagenaars waren net iets fanatieker en het ontbrak Cres cendo aan kracht. Na drie kwartier was het 43 en dat was de halve eindstand, want bij 84 kwam Cres cendo sterk terug, maar verloor des ondanks toch (8—6). Ons Eiland verraste DKC, dat vorige week O.E. in Leiden nog had geklopt De roodbroeken wonnen zonder een goal tegen te krijgen (0—5). Met de rust was het 2—0. Fiks versloeg ODI met 8—5. Fiks be gon sterk, zakte echter erg snel weg, maar veerde na een donderspeech van coach Lambooy in de 2e helft weer op. Via 44 liep Fiks naar 84 en toen was de strijd beslist. Fluks verloor duidelijk van Snel (94). Na een ruststand van 54 liep een iets sterker Snel in de slotfase naar 94. Van onze waterpolomede- werker LEIDERDORP Zater dag werd in zwembad De Does de beslissende wed strijd gespeeld tussen de J adspiranten van De Zij- I/LGB en AZC om het I kringkampioenschap en het hieraan verbonden l recht op deelname aan de Nederlandse adspiranten- kampioenschappen. De Zijl/LGB won dit span nende duel met 2—1, maar deze uitslag is nog niet definitief, omdat AZC na afloop protes teerde tegen het feit-dat een speler van AZC en De Zijl/LGB, die een strafminuut hadden, te laat weer het water zijn ingegaan. (ADVERTENTIE j Welkom thi klinkt veel blijer met een bloemetje "Veurop.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11