Katwijk wil Huize Calao aankopen jt>i X)' Mariaschool in De Zilk is er slecht aan toe OEGSTGEEST DRAAGT MEER BIJ AAN RUNSBURGS BLOEMENCORSO Polderconcentratie in het Hoogheemraadschap Rijnland PAGINA 4 LEIDSE COURAN", DONDERDAG 24 APRIL 197IC ~ff~^" 1 T "ff" "B 11 leden van de oudercomi KATWIJK - De gemeente Katwijk zal voor een half miljoen „Huize Cal- lao" aankopen, wanneer wde raad hier vanavond zijn toestemming voor geeft. Her ligt in de be doeling in het pand de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening „Duinstreek", het Gewes telijk Arbeidsbureau en een bureau voor reme dial teachers te huisves ten. „Huize Callao" werd in het begin van de dertiger jaren gebouwd. Het was Wim Hermsen Wim Hermsen lost startschot prestatieloop in Koudekerk Van een onzer verslaggevers KOUDEKERK - Wim Hermsen, één van de, beste watepoloërs van ons land en topscorer in de hoofdklasse, zal zaterdag het startschot geven voor de prestatieloop van de ZenPC Koudekerk. Hermsen was vaste keus voor het nationale team, maar moest onlangs in verband met privé redenen bedanken. Hermsen zal het startschot om twee uur voor „De Ridderhof' geven voor de drie, zes en tien kilometer. Inschrijven kan bij de start, maar ook tevoren bij Rob van Berkei, Prins Bem- hardstraat 56, tel. 3093. aanvankelijk een tehuis voor zusters en een ver zorgingspension. Later werd het huis verkocht aan de huidige eigenaar, de stichting ondersteu ningsfonds verpleging en verzorging bejaarden. Straatnamen De straatnamen in het plan „Rijnsoever" krijgen betrekking op de zee en/of zijn ontleend Fancy fair en rommel markt in Leimuiden Van onze correspondente Leimuiden - Zaterdag wordt er door de kinderen, ou ders en leerkrachten van de scholengemeenschap Leimuiden, Rijnsaterwou- de en fancy fair georgani seerd in de basisschool „De kleine wereld". Vanaf 's middags 2 uur worden er kostelijke films gedraaid, is er voorts spijkerslaan,- poffertjes eten en wereld record peen-eten. Boven dien kunnen mensen met artistieke neiginingen, deze botvieren in de culturele hoek, waar tevens de mo gelijkheid bestaat eigen werk te exposeren. Verder zal er op die dag ook een rommelmarkt zijn. Het bestuur en personeel zal daartoe op 24 april een huis-aan-huis actie houden, waarbij de bewoners ge vraagd worden op te rui men: kleding, seviesgoed, boeken, tafels. Stoelen, ge reedschap, fietsen, prullen, gragimofoonplaten, leven de haven, bruidsjurken, centuren en alles watver- der maar onder „rommel" kan vallen. Het organisatieteam nodigt alle inwoners van Leimui den en Rijnsaterwoude uit aan de Fancy-Fair-Rom- melmarkt mee te werken. De opbrengst ervan komt ten goede aan het ontwikke lingswerk van pater Senne en Noordermeer, die werk- zam zijn in respektievelijk Brazilië en Ghana. aan schelpen en andere voor werpen die op het strand te vinden zijn. De eerstvolgende gereedkomende straten krijgen de namen: Golfstroom, Zand bank, Deining, Draaikolk, Springvloed, Branding, Bries, Klip, Delta. Zwin en Baak. Plantsoentje Het plantsoentje tussen de se cundaire wet 1, dé Tulpstraat en de Molentuinweg wordt gereha biliteerd. De kosten hiervan be dragen 14.740,-. Tot nog toe OEGSTGEEST De subsidie van Oegstgeest aan de stichting Rijnsburg Bloemencorso wordt verhoogd met vijfhonderd gul den. Het bestuur van de stich ting heeft in een brief aan de gemeenten waar het corso door komt - Leiderdorp, Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden - laten weten dat het komende jaar wordt een strook van het plant soen gebruikt voor het parkeren van vrachtauto's. Aan deze si tuatie dient een einde te komen, aldus B. en W. Zij stellen voor nabij café" 't Wachtje" zes par keerplaatsen aan te leggen. Tweede toegang Het sportpark „Nieuw-Zuid" krijgt er een tweede ingang bij. B. en W. stellen de raad van avond voor een krediet van tien duizend gulden te verlenen voor realisatie van deze ingang, die verlies zal worden geleden, wanneer de gemeenten niet meer bijdragen. B en W van Oegstgeest stellen de raad van avond voor de subsidie aan het bloemencorso te verhogen van 1.500,- tot 2.000,-. Herprofilering Het profiel van de kruising Ter- wordt aangelegd aan de zuid westelijke zijde van het sport complex. De omwonenden heb ben al meer malen geklaagd over overlast die zij ondervin den van rond het sportcomplex geparkeerd staande auto's. De nieuwe ingang is te bereiken via het terrein nabij de Sportlaan, waar tweehonderd auto's kun nen worden geparkeerd. Kampwinkels Het pachtgeld voor kampwin kels op de Katwijkse gemeente wee weg/Ge versstraat wordt ge wijzigd. Tevens zullen ter plaatse enige uitritten ten be hoeve van een te bouwen benzi nestation worden aangelegd. Ten einde een en ander te ver wezenlijken, vragen B en W de raad vanavond toestemming enige percelen grond in de na- Wandelen langs Molenviergang AARLANDERVEEN - Wi Hollands Midden op zijn moois wil zien, kan zaterdat 26 apn deelnemen aan de 3e Molenviei gangwandeltocht van de Sport vereniging Aarlanderveen. Deze tocht over 5, 10, 15, 20, 2 en 40 km, leidt door één van d. fraaiste gedeelten van de streek o.a. langs de molenviergang. Wie tien kilometer of mee: loopt, komt langs de enige wer kende molenviergang van Euro pa. De start is in de kantine var de Sportvereniging. De deelnemers aan de langste afstand (40 km) vertrekken tus sen negen en elf uur, de overige deelnemers vertrekken tussen negen uur en twee uur. Ieder die deze tocht volbrengt krijgt een medaille, waarop af gebeeld, één der molens van de viergang. Groepen (tenminste twaalf personen) ontvangen een groepsprijs. Men kan zich voor deze mooie tocht, inschrijven door betaling van 2,op giro 667028 van de heer M.C.J. Meij er te Aarlanderveen en aan de start Schoolvergadering Van onze correspondente LEIMUIDEN De Vereniging Scholen met de Bijbel houdt op vanavond om 8 uur haar jaar lijkse ledenvergadering in de school aan de Dr. Stapehsea- straat. De heer H. C. de Rijk is aftredend en niet herkiesbaar, waarvoor in de plaats de heren R. Nap en J. Vonk worden voor gesteld als nieuw bestuurslid. Toneel Leimuiden LEIMUIDEN De toneelver eniging Lythemuthen zal ko mende zaterdag en zondag haar laatste toneel uitvoering geven van dit seizoen, van onze corres pondent Opgevoerd wordt „Het vrolijke Tankstation". In de pauze is er een grote verloting ten bate van de vereniging. Zaterdag na afloop is er tevens dansen. Aanvang 20 uur in Het Sprant. lijke kampeerterreinen wordt drastisch verlaagd. Gebleken is dat verschillende neringdoen den het tarief van 25,-per m2 per week in het badseizoen niet meer kunnen opbrengen. B. en W. stellen de raad voor het ta rief te stellen op 15,--. Schoolraad Met ingang van 1 augustus heeft Katwijk een schoolraad voor kleuter- en basisonderwijs. In deze raad hebben vijf leden van- het onderwijzend personeel, tien l r •- bijheid van de kruising aan te kopen. Het college stelt nadruk kelijk dat het benzinestation geen overlast zal geven, aange zien het tanken buiten de rij baan geschiedt. Door herprofile ring van de kruising zal tevens een beter overzicht ontstaan. Brandweerwedstrijden f\ S m De zevende van de volgende mi Zwam-Schuurman, wonende in e de R.K. Woningbouwvereniging in Alphen te herdenken, dat he reeds vele jaren afgebroken ge Rijn in het huwelijk trad. Beid die dag reeds drieëneenhalf jaa eerste dagen van zijn huwelijk p der Knijff te Rijnsaterwoude. L werkzaamheden verricht „Zelfs ons verteld. Een half pond ma 25 jaar werkte de bruidegom bi; waar hij tot zijn gepensioneerde gouden echtpaar ook al niet vr net echtpaar in een andere wi kinderen en heeft 14 kleinkinde Jozefzaal het familiefeest gehoud 7 tot 8 uur gelegenheid bestaat ge ,,Oud Katwijk" Het genootschap „Oud Katwijk'* zal wanneer de raad er van avond mee akkoord gaat, een jaarlijkse subsidie van 5.000,- krijgen. Dit bedrag wil het ge nootschap besteden voor de aankoop van gebruiks- en kunstvoorwerpen met een oud heidkundige waarde. Tot nog toe betaalde het genootschap de aankopen uit eigen middelen. Met de subsidie heeft het meer armslag. wmmm Ter gelegen heid van de „St. Jorisdag" ontving Prins Bernhard gis termiddag een delegatie van „Scouting Ne derland" op pa leis Soestdijk. Bij deze gele genheid werd hem een aantal Jamborree-das- sen aangebo den. Voor de Koningin mocht de Prins een boeket rode tul pen symbool van de St. Jo risdag in ontvangst ne men. De dele gatie stond on der leiding van de heer F. Vriends. Dertig brandweerkorpsen zullen op 31 mei deelnemen aan pro vinciale brandweerwedstrijden op het terrein van de firma Homan aan de Dorpsstraat. De hieraan verbonden kosten wor den geraamd op 4.500,-. B en W stellen voor dit bedrag be schikbaar te stellen. 5 F *-N land hoopt het echtpaar Van der en van de bejaardenwoningen van St. Jozef aan de Sterrenlaan 102 t een halve eeuw geleden in het meentehuis van Alphen aan den echtelieden kenden elkaar voor r. De bruidegom (71) was in die akhuisknecht bij de firma A. van ater heeft de bruidegom tal van ben ik boterboer geweest", werd 'garine voor 11 cent" De laatste de motorenfabriek De Industrie, leeftijd werkte. Verhuizen is het eemd, want precies 13 keer trok rning. Het echtpaar kreeg zeven ren. De 7de mei wordt in de St en waar dan tevens 's avonds van ukwensen aan te bieden. Kapper uit Bodegraven werk zonder „papieren" Van onze rechtbankverslag» ver Den Haag/Bodegraven D officier van justitie bij d Haagse politierechter dreigd dat het op een bevel tot slu ting van zijn zaak zou komei indien de 32-jarige kapper u Bodegraven niet op korte tei mijn in het bezit zou zijn va de vereiste papieren om zij beroep uit te oefenen. „We kunnen geen dementi blijven betrachten, op een ge geven moment zal de lijn aan gehaald moeten worden," ga de officier te kennen. Reeds enkele jaren zijn er d problemen, dat verdachte nie in het bezit is van de noodza kelijke diploma's om aan d Vestigingswet te voldoen. Verdachte had reeds enkel malen beloofd, dat het op kor te termijn in orde zou komei doch daar bleef het bij. „D kan zo moeilijk examen doen dan ben ik altijd erg zenu wachtig," aldus verdachte. „Dan is het beste, dat u ie mand in dienst neemt, die we de papieren bezit," opperde d< officier. Hij wilde thans no| niet voorstellen tot sluitinf van de zaak over te gaan, doel volstaan met een wel fors» boete van 400 gulden. Da vond verdachte aan de hog» kant, doch de rechter volgde de officier en veroordeeld» conform de eis. Alphenaar haalde tegels weg van bouwwerk Van onze rechtbankverslagge ver Den Haag/Alphen Omdat hij een paadje achter zijn huis wilde maken, maar geen gele had om de nodige tegels tï kopen, had een 3£bjarige kan toorbediende uit Alphen aan de Rijn op 4 januari van dit jaar de tegels op een bouw werk gestolen. „Wel de eenvoudigste, maai ook de duurste weg," stelde de officier van justitie vast, nadat hij een boete van 300 gulden had geëist „En daar had u heel wat tegels voor kunnen kopen en bovendien er op een eerlijke manier aan gekomen," stelde de officier vast Met zijn auto had verdachte enkele malen gereden om de 70 tegels van de bouwerij naar zijn huis te brengen. De aan nemer miste de volgende dag zijn tegels, die door de politie werden opgespoord. De rech ter zag geen reden om de straf te verlichten en veroordeelde overeenkomstig de eis. Muziekavond in Aarlanderveen Van onze correspondent AARLANDERVEEN In de Gereformeerde Kerk van Aar landerveen wordt morgen, een grote muziekavond gehouden. De toegang is vrij. Aanvang 19.30 uur. Aan deze muziekavond wordt medegewerkt door ongeveer 140 personen, o.a. De Chr. Gemeng de Zangver., "De Lofstem", Het R.K. Kerkkoor en Meisjeskoor, De Fanfare "Door Samenwerk ing Sterk", verschillende mu- ziekgroepjes uit het dorp en de Str eekmuziekschool. Voor Aarlanderveen is dit een zeer uniek gebeuren, daar onge veer 10% van de Aarlanderveen- se bevolking, aan dit gebeuren meewerkt Jazzconcert TER AAR Ter afsluiting van het winterseizoen 1974/75 orga niseert de Kulturele Vereniging Ter Aar zaterdagavond a.s. een concert door Down Town Jazz Band. Het concert heeft plaats in het Parochiehuis van Lange- raar en begint om 20.30 uur. De toegang is voor leden en niet-le- den. Voorverkoop bij de volgende adressén: Langeraan mej. A. v.d. Tang, Dosinstraat 31; Ter Aar: mevr. M. Hugenholtz, Dr. A. Schweltzerstraat 31; Zeven hoven: mevr. M. Bos, Dorps straat 28; Nieuwveen: mevr. Dankelman, O. Nieuwveensweg 32a. Brandweer uit Waldkappel in Hazerswoude HAZERSWOUDE - Morgen ar- riveert de vrijwillige brandweer uit het Westduitse stadje Wald kappel in Hazerswoude. De le den daarvan, evenals burge meester Heinz Huth, komen hier op uitnodiging van de vrijwillige spuitgasten uit Hazerswoude, om hi^r een weekend door te brengen. Maandag vertrekt het gezelschap naar huis. Film Vrije Jeugd Recreatie Van onze correspondente ROELOFARENDSVEEN - Mor genavond om 7 uur wordt door de organisatoren van de Stich ting Vrije Jeugd Recreatie een filmavond georganiseerd. Het gebeuren zal plaats vinden in de bovenzaal van de Alke burcht; tevens wordt dan ook de film gedraaid die tijdens het jeugdweekend in de Kwakel is opgenomen. Een mooie geleen heid dus om weer de oude be kenden van de Veense jeugd terug te zien De toegangsprijs bedraagt 1,-. Zevenhoven In de week van ma aftredend, terwijl de eerste 28 april tot en met 4 mei a.s. niet herkiesbaar is. In zijn wordt in Zevenhoven en omge- plaats stelt het bestuur de heer ving wederom een collecte ge- Jac. Koek kandidaat Na houden ten bate van het Ast- afloop is er kienen, mafonds. Alphen aan de Rijn De heer Alkemade De Koninklijke J. Boot hoofd van de openba- Maatschappij Tuinbouw en re Thorbecke-basisschool, Plantkunde houdt aanstaande neemt aanstaande dinsdag af maandag in „De Woelige Ba- scheid wegens het bereiken ren" in Roelofarendsveen haar van de pensioengerechtigde jaarvergadering. Veel schok- leeftijd, 's Middags tussen vijf kende zaken komen er niet en zes uur zal een openbare aan de orde. Van het bestuur receptie in het raadhuis ge- zijn de heren Ammers en Mei- houden worden. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT De muren van de Mariaschool aan de Beukenlaan in De Zilk zijn hard aan een opknapbeurt toe. Op diverse plaatsen zitten scheuren. Een onderzoek van de dienst gemeentewerken van Noordwijkerhout heeft niet kunnen uitwij zen u-at de directe oorzaak van deze scheurvorming is. B en W stellen de raad vanavond voor de helft van de kosten van herstel en reparatie van de muren te dragen. Tevens wil het bestuur van de Mariaschool de inrichting van de toren veranderen. Regelmatig kampt men met lekkages als gevolg van de manier waarop de ijzerconstructie, die door de toren wordt gedragen, bevestigd is. Het schoolbestuur heeft het gemeentebe stuur medewerking gevraagd voor het verwijderen van het orna ment» waardoor de gaten van de bevestiging kunnen worden gedicht. Een stuk grond aan de Hoogduinweg in De Zilk zal, wanneer de raad er vanavond mee akkoord gaat, worden verkocht, aan de heer Mense 25,- per m2. De adspirant-koper wil het terrein, dat 3.03 ca groot is, gebruiken voor houtopslag. Aanvankelijk was de grond vrijgehouden voor het plaatsen van een aardgasregulateurstation door de Stedelijke Gas- en Electrioi- teitsfabrieken. Het energiebedrijf heeft evenwel van plaatsing afgezien. Omdat het terrein onbenut bleef, werd het door de omwonenden als vuilnisbelt gebruikt. B en W willen aan deze ongewenste situatie een einde maken door de grond te verkopen. De stichting speel- en zonneweide „De Duinrand" krijgt waarschijn lijk een verhoging van de jaarlijkse subsidie van vijfhonderd gulden. Tot nu toe ontvangt de stichting een bijdrage van tweedui zend gulden per jaar. In verband met de steeds stijgende kosten is dit bedrag volgens het stichtingsbestuur niet toereikend meer. B en W hebben geen toestemming gegeven tot het bouwen van een eigen woning op de hoek van de Kerkstraat en de Guldemond- sloot door de heer W. Wijnands. De grond, waarop de woning gepland is, is bestemd voor „groenstrook en plantsoen" en voor „bijzondere bebouwing". De heer Wijnands is tegen deze weigering van de bouwvergunning een bezwaarschrift ingediend bij de gemeenteraad. B en W vragen de raad dit bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Zij delen evenwel mee dat te zijner tijd contact met de heer Wijnands zal worden opgenomen, wanneer bekend is welke percelen grond in Noordwijkerhout worden bestemd voor zelfbouw. Leiden/Den Haag Maandag a.s. heeft er een gezamenlijke vergadering plaats van de vaste commissies van advies en bijstand voor wa terschapszaken van de provincies Noord- en Zuid-Holland, in het gebouw van de Provin ciale Waterstaat, Zijlweg 245 te Haarlem. het Hoogheemraadschap Rijnland. Op grond van beslissingen van Provinciale Staten van Noord- en Zuid-Holland moet in het gehele gebied van Rijnland (110.000 ha., 160 gereglementeerde polders) een reorganisa tie van het waterschapsbestel worden voorbe reid. Over de wijze waarop deze reorganisatie tot stand komen moet, zijn nog geen stand punten ineenomen. De besturen van de 22 Noordhollandse pol ders, die onder Rijnland vallen (kwaliteits- en/of kwantiteitsbeheer), hebben Gedeputeer de Staten verzocht te komen tot polder-conn centratie binnen de provinciegrenzen. De pol derbesturen stonden afwijzend tegenover in terprovinciale polderconcentratie. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben er mee ingestemd dat de mogelijkheid van één Noordhollands waterschap binnen Rijnland in studie genomen wordt. Zij willen die oplossing bevorderen, tenzij een andere oplossing beter lijkt Voor de reorganisatie van Rijnland als geheel bestaan in hoofdlijnen twee mogelijkheden: 1. Handhaving van de structuur en het taken pakket van Rijnland. Daarbinnen concentra tie van polders tot een beperkt aantal zelfstan dige waterschappen. 2. Opheffing van de pol ders, met overdracht van de taken van Rijn land. Daarbij eventueel afdelingen, waaraan taken kunnen worden gedelegeerd. Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Hol land vragen de leden van de commissies hun voorlopige mening over de concentratie. Dat het sportlevenin Leimuiden in velerlei opzich ten bloeit, bleek gisteren weer, toen Carl Knelange en Lenie Hillebrand, beide verwoede badmintonspe- lers van Kickers'69, samen de wedstrijd van hun leven zijn begonnen. Nadat het bruidspaar op het gemeentehuis hun handtekeningen had gezet, is hun huwelijk ingeze gend door pastoor van Alkemade in de parochiekerk St. Jan de Doper. 's Avonds was er een druk bezochte receptie in jachthavenrestaurant Noorderhem te Oudewetering. Hoewel er dus alle reden voor blijdschap is, is het bestuur van hun vereniging minder gelukkig. Het jonge paar gaat zich nl. in Bovenkerk vestigen en zal als gevolg daarvan voor de Leimuidense sport verloren gaan.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4