lerlei(ds) BIBLIOTHEEK KRIJGT NIETS EXTRA Groen licht voor -ehabilitatieplannen 'Ons Belang'' en LWS bl X Leiden wil van af y AMBTENAREN IN GEDING Binnen 2 maanden gemeentelijk plan voor reconstructie Rijn- en Schiekade UITGAAN J IJSDAG 22 APRIL 1975 LEIDSE COURANT Wethouder Ooster van plan de gemeente- over enige tijd een voor- tot verbouwing van de ;cnhal te doen. Dat heeft aangekondigd tijdens de jJ(^eravond gehouden verga- sdig "8 van de gemeenteraad, lal. gaf geen details en zei 22Qen: „Ik wil met een voor- :he- komen om verdere ver- Ëing tegen te gaan door een goed verbouwings voor het oorspronkelijke uw te komen" Van een onzer verslaggevers Leiden Een voorstel van het CDA om op de Leidse begroting voor dit jaar 100.000 te reser veren voor de openbare biblio theek in Leiden heeft het gister avond niet gehaald in de ge meenteraad. Woordvoerders van de PvdA- en de WD-rractie zeiden de be zorgdheid van de confessionelen voor de financiële positie van de bibliotheek te delen maar noem den het beschikbaar stellen van een ton „een slag in de lucht". „We kunnen niet overzien of een ton teveel is of volstrekt ontoe reikend", aldus PvdA-fractie-lei- der Meijer. De meerderheid van de raad nam dan ook genoegen met de toezegging van wethou der Oosterman om de proble men van de Leidse bibliotheken „op zeer korte termijn" in de desbetreffende gemeenteraads commissie aan de orde te stel-1 len. De toch al moeilijke situatie waarin de Openbare Biblio theek sinds jaren verkeert dreigt echt penibel te worden wanneer 1 juli van dit jaar de nieuwe bibliotheekwet van kracht wordt. Die stelt onder meer verplicht een uitbreiding van het boekenbezit en vrijstel ling van contributie voor jonge ren tot 18 jaar. Wethouder Oos terman signaleerde gisteravond dat de verwachting leeft dat toe passing van de nieuwe wet een toename van het aantal bezoe kers met 35 met zich mee brengt. „De subsidie die het rijk verleent", aldus de wethouder, „is natuurlijk niet voldoende". De directie van de Openbare Bibliotheek komt nog met een aanvulllende begroting en daar zullen we ons over moeten bui gen. We beraden ons momenteel op de mogelijkheid om tot een uitbreiding in het Houtkwartier te komen of het hoofdgebouw te ontlasten". grari wcrvol ontslag kei «oor gemeente- cretaris wis) |iden De Leidse gemeente- n r£d heeft gisteravond eervol tslag verleend aan gemeen- mpecretaris J. van der Poel. raad bracht daarbij zijn ia (centelijkheid voor het werk |t de gemeentesecretaris de gelopen 12 jaar heeft ver- !ht tot uitdrukking door aan gebruikelijke formulering Mn het ontslag toe te voegen: Hiet bijzondere dank voor de de gemeente bewezen, 10 nsten". 00 iarnaast besloot men zijn ge- Jaelens van dankbaarheid te nmtien door van de heer Van ir Poel een afscheidsbijeen- jmst aan te bieden in een te Hleggen buitengewone raads- ■ting. fractieleiders van zowel rttJiA als WD en PvdA putten ma|h gisteravond uit in vrien- OOlijke woorden over Van der Mel, die lid is van de KVP. 20 idA-fractieleider L. Meijer I zelfs: "De eerste reactie ■s: kan je het ontslag ook ■igeren? Maar daarna volgde ^fcuurlijk de onvertuiging dat ■I het dienen te respecteren t de heer Van der Poel nu .17|i functie aanvaardt waar hij >,rTdere facetten van zijn brede ^soonlijkheid tot ontplooiing azjp brengen". >trc heer Van der Poel verlaat 'iden over enkele maanden plaatsvervangend direc- it te worden van het direc- -aat Binnerjlands Bestuur j het ministerie van Binnen- idse Zaken. Hij was de laat- tijd gedurig ziek. "iWiale Dienst adijeiden Het WD-gemeente- Madslid Schoute heeft er tij- yens de gemeenteraadsverga- nJïring gisteravond zijn spijt f irer uitgesproken dat de op- lerkingen die hij in december irig haar heeft gemaakt over slechte huisvesting van de iciale dienst, toen door wet- mder Oosterman naar hij zei choute sprak in december de sociale dienst bij de lehandeling in eerste instantie de Leidse begroting. Gis- ravond kwam hij erop terug jjdens de latste afrondende hierover. Wethouder osterman gaf ten antwoord at hij de opmerkingen "beslist niet bewust" jagatelliseerd". "Toen overleg over de huis- esting en de organisatie dienst tussen het onder- ïeksbureau ODRP, top-amb- de sociale dienst mij. Wij waren met die esprekingen bezig toen zich escalatie, voordeed", aldus i wethouder. Ifl 'osterman hield het WD- •jiaadslid op diens vragen nog uitdrukkelijk voor dat de :-waarnemend directeur Kra- G.S.D. geen ont- lag heeft gekregen maar wel gelijk eervol verlof. Van een onzer verslaggevers Leiden Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening heeft zijn goedkeu ring gehecht aan uitvoering van de renovatieplannen van „Ons Belang" en de Leidse Wo ning Stichting in het Haagweg- kwartier. Enige restrictie is dat de bewoners van de te renove ren woningen van „Ons Be lang" moeten instemmen met het aanbrengen van centrale verwarming in him huizen met de daaraan verbonden conse quenties voor de nieuwe huur prijs. Dat heeft wethouder Verboom bekend gemaakt tijdens de gis teravond gehouden gemeente raadsvergadering. De goedkeuring is afgekomen na intensief overleg van de Leidse CDA-gemeenteraads- fractie met KVP-Tweede Ka merleden, die op hun beurt weer sterke aandrang hebben uitgeoefend op staatsecretaris Schaefer. Van invloed op de beslissing die de staatssecretaris heeft genomen is zonder twijfel ook geweest het pleidooi dat de PSP in de Tweede Kamer heeft gehouden voor de plannen van „Ons Belang". Daarnaast heeft waarschijnlijk een rol gespeeld de op initiatief van de heer Ham (CDA) vorige week in de Leidse gemeenteraad aangenomen mo tie waarin er bij de regering op werd aangedrongen voor de uit voering van de plannen geld beschikbaar te stellen uit de subsidie-pot voor aanvullende werken. Volgens de nu genomen beslissing wordt overigens niet op deze regeling teruggevallen maar wordt gebruik gemaakt van de regelingen die in geval len als deze gebruikelijk zijn. Van een onzer verslaggevers Leiden De Leidse gemeente raad heeft zich gisteravond met 16 stemmen tegen 8 stem men uitgesproken vóór schrapping van de op de ge meentebegroting 1975 opgeno men post voor de Bescher ming Bevolking. De raad gaf daarmee weliswaar te kennen in het nut van deze organisatie weinig vertrouwen te hebben, maar feitelijke consequenties heeft de stemuitslag niet Re servering van gelden voor de B.B. is bij de wet verplicht. De begrotingspost werd op ver zoek van verschillende raad- sleden afzonderlijk van de overige posten in stemming gebracht. De post Civiele Ver dediging waarover ook apart werd gestemd haalde het wel. Veertien raadsleden stemden vóór handhaving van de post en 11 tegen. De Leidse begroting in zijn totaal, waarvan eind vorig jaar al vast stond dat hij met de tegenstem van CDA en WD door raad zou worden goedgekeurd, is gisteravond formeel vastgesteld. Een amendement van het CDA om voor de Openbare Bibliotheek in Leiden 100.000 extra be schikbaar te stellen kreeg bui ten confessionele kring geen enkele steun. Een amende ment waardoor extra financië le steun mogelijk was gewor den aan Die Leythe, waardoor de bouw van een gym-lokaal in de Merenwijk mogelijk was geworden en voorts herstel aan rioleringen aan de Rijn dijk en de Bakker Korffstraat alsmede een aantal herbestra tingen, kreeg alleen steun van de VVD. De totale begroting werd officieel aanvaard met 19 stemmen voor en 16 tegen. In de Petruszaal aan de Lammenschansweg zijn gisteravond leden van de Katholieke Bond voor Overheidspersoneel gehuldigd. Het lag in de bedoeling tijdens de vergadering elf jubilarissen te huldigen, maar slechts 5 van hen waren aanwezig. Op de foto zittend van links naar rechts: de 47-jarige jubilaris B. Huck, 25 jaar lid en thans werkzaam bij de Post Cheque en Giro Dienst, de 54-jarige P. A. Gordijn, eveneens 25 jaar lid, momenteel werkzaam bij het ziekenhuis Endegeest, de 50-jarige Th. de Wilde, 30 jaar lid van de Katholieke Bond voor Overheidspersoneel, hij is thans werkzaam als ambtenaar en is tevens voorzitter van de N.K.V., afdeling Leiden. Staand van links naar rechts: de heer Slootjes, 62 jaar, is 40 jaar lid en werkt bij het Marine Electriciteitsbedrijf, de heer Overdijk, 55 jaar, en eveneens 40 jaar lid, hij werkt bij de Technische Dienst van de P.T.T., de heer De la Riviè re, secretaris van het N.K.V. en de heer R. L. van Hooff, hoofdbestuurder van de K.A.MO. Van een onzer verslaggevers Leiden Met 18 stemmen tegen en 15 voor heeft de Leidse ge meenteraad gisteracond door CDA, WD en CPN onder tekende motie verworpen waar in uitdrukkelijk afstand werd genomen van een door wethou der Verboom in het openbaar gedane uitspraak volgens welke sommige ambtenaren "niet op grond van hun kwaliteiten maar op protectie" bij de gemeente Leiden in dienst zijn gekomen. CDA-fractieleider Driessen sprak er zijn spijt over uit dat daardoor niet de smet is wegge nomen "als zouden er in het ambtenaren apparaat twee soor ten ambtenaren zijn". Hij waar schuwde ervoor "dat Leidse am- tenaren er voortaan rekening mee moeten houden dat zij mo gelijk niet voor promotie in aan merking komen vanwege de si tuatie rond hun in diensttre- ding". Wethouder Van Aken (perso neelszaken) reageerde daarop met de woorden: "Het promotie beleid staat hier ten enen male buiten. Dit is een flodderige op merking die ik categorisch en met verontwaardiging van de hand wijs". De wethouder wees er daarbij op dat er zoveel rechtspostitionele waarborgen zijn dat het niet mogelijk is dat een succesvolle ambtelijke loop baan door persoonlijke inzich ten van b. en w. in de weg wordt Exposities Drukkerl) De Bink: Rooseveltstraat 3, Leiden. Dagelijks geopend van negen tot vijf uur, behalve op zaterdag en zondag. Tot 30 april foto-expostie van Max Koot. Galerie Heult: Hoflaan 7. Wassenaar, tel. 01751-12185. di t/m za 10-17 uur. di ook 20-22'uur. t/m 26/4. Theo v.d.' Horst met schilderijen en tekeningen. Peter v.d. Meer met bronsplastieken. Atelier "De Scherf": Nassaulaan 41. Oegstgeest. tel. 50220. ma t/m za 9-16 uur, zondag's gesloten. Ans v.d. Heide- Kort met een tentoonstelling van eigen werk, n.l. glasbulgen^ Stedelijk Museum "De Lakenhal": Ou de Singel 28-32. tel. 44044. ma t/m za 10-17 uur, zondag's van 13-17 uur. Tot 20/4 een tentoonstelling van Aad van Houwelingen met tekeningen en zeef drukken. Galerie v.d. Vllst: Botermarkt"3, tel. 22806. di t/m za 10-17 uur, do tot 21 uur. In de maand april Ab Steenvoorden met tekeningen en schilderijen. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraat 1, tel. 32641. ma t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 "uur. Tot 10/4 de Canadese reizende tentoonstelling die een beeld geeft titel. „Circumpolar Community" met an- Galerle 't Hoeke bij de Pomp: Dorps straat 38. Warmond, tel. 01711-3501 ma t/m za 10-17 en di ook van 20-22 uur. Tot en met 15/4 exposeert Hans van Arkeveld met expressionistische schil derijen en Liesbeth van Esveld-Manssen met keramiek. Atelier van Rlen v!3. Nat: Jaagpad hoek Bruggestraat. 26/4 van 14.00-17.00 uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur. 26/4 en 27/4 een tentoonstelling van wand- lappen en macrame' gemaakt op de •-ursussen K+O afdeling Leiderdorp. in de poolgebieden met als Gemeente hoopt op meevaller Leiden Wethouder Ooster man heeft hoop op een "meeval ler met de BTW" die de over- schreiding van het budget bij de restauratie van de schouwburg teniet zal dan dan wel aanzien- i lijk zal beperken. Dat heeft hij gisteravond gezegd tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Hij reageerde daarmee op door het WD-raad- i slid Wessels gestelde vragen I over deze kwestie. J De restuaratie is destijds be groot op 10 miljoen waarvan volgens afspraak een bedrag van 3,5 miljoen door Leiden zelf moest worden opgebracht Het resterende geld zou door de ministeries van CRM en Sociale Zaken (subsidie-pot aanvullende werken) op tafel worden gelegd. Gebleken is nu dat als gevolg van stijgingen van de loon- en materiaalkosten tijdens de tweeënhalf jaar durende bouw tijd de geraamde 10 miljoen zal worden overschreden en het ziet er naar uit dat het rijk de extra kosten niet voor zijn reke ning wil nemen. "Zoals bekend betekent de BTW in gevallen als deze vaak net de nekslag", aldus Oosterman. "We hopen wat dit betreft nog een meevaller te hebben". Wethouder waarschuwt gemeenteraad Leiden "Wie in mijn zak tast krijgt het lid op zijn neus". Die waarschuwing hield wethouder Van Dam gisteravond een gefrap peerde Leidse gemeente raad voor in het antwoord dat hij het WD-raadslid Wessels gaf op diens tij dens de vorige raadsverga dering gedane verzoek aan Van Dam "om dieper in zijn zak te tasten" ten be hoeve van de Lakenhal. De wethouder, die de porte feuille van financiën be heert zei te menen dat "me neer Wessels niet weet waar meneer Wessels zijn klepel hangt'!, omdat niet de wethouder financiën be paalt hoeveel geld de ge meente voor welk doel uit trekt. De boven geciteerde waarschuwing deed Van Dam voor het geval het ooit zover mocht komen dat hij "de financiële middelen van de gemeente zou behe- ZOETERWOUDE De Vaste- naktie in de parochie Sint Jans Onthoofding is afgesloten. De twee inzamelingen welke in de Veertigdagentijd zijn gehouden plus de nagekomen giften heb ben voor een totaalopbrengst gezorgd van 8.987,47. Hierme de is het streefbedrag ruim overschreden want voor het projekt op Barbados was in eer ste instantie 7.000,- toegezegd. Van een onzer verslaggevers Leiden B. en w. zullen binnen twee maanden aan de gemeente raadscommissies een schetsplan presenteren voor de recontruc- tie van de Rijn- en Schiekade. Dat hebben ze tijdens de gister avond gehouden vergadering van de gemeenteraad tot uit drukking gebracht door ak koord te gaan met een door de heer Van Zijp (CDA) ingediend voostel van deze strekking. Van Zijp heeft enige tijd geleden zelf al een opzet voor een mogelijke reconstructie op papier gezet. De suggestie van het CDA-raad- slid om gehoor te geven aan het verzoek van een aantal bewo ners van de kade en de ter hoogte van de Telderskade in het wegdek aangebrachte bar rière van paaltjes weer te ont ruimen werd door het college niet overgenomen. Wethouder Waal (verkeer) zei de barrière onmisbaar te achten ter voorko ming van sluipverkeer dat de Churchill-laan wil mijden door de route Rooseveltstraat, Tel derskade, Rijn- en Schiekade te nemen. Hij bracht naar voren dat verplaatsing van de paaltjes naar een ander punt van de Rijn- en Schiekade weer protes ten zou oproepen van andere bewoners die van de huidige barrière geen hinder ondervin den. Het voorstel om sluipverkeer te voorkomen door kunstmatige „bobbels" in het wegdek aan te brengen wees de wethouder eveneens van de hand, zonder daardvoor overigens een duide lijke verklaring te geven. Hij zei in dit verband: „De dienst ge meentewerken heeft ernstige be zwaren tegen bobbels. Bezwren die ik overigens niet deel". Onder redactie van Jantje van Leyde tel. 071-22244 tst.17. Eendracht" Op het Marinevliegveld in Val kenburg waren de jeugdleden van Judoclub „Eendracht" zon dag te gast bij SVMVKV, om deel te nemen aan een sportdag. De pupillen van „Eendracht" werden eerste met een totaal van 240 punten. Voorzitter A. Fielman nam de grote beker in Dodenherdenking In de Marekerk aan de Lange Mare heeft zondag 4 mei een dodenherdenking plaats om 19.30 uur, gevolgd door een stil le tocht naar het monument te genover de Molen de Valk. Gewond Een 25-jarige Noorse is zondag avond tegen een 19-jarige jonge- Heiliekeil man E. Sauer uit Leiden aan 13 gereden. De Noorse wilde met haar auto de rijksweg oprijden richting Amsterdam. Zij lette daarbij niet op de bromfietser die op het fietspad naast haar' reed. De jongeman moest met hersenletsel worden vervoerd naar het Academisch Zieken huis. Ook de gemeenteraadsleden van Leiden en Zoeterwoude worden door biergigant Heineken uit drukkelijk in de gelegenheid ge steld om in zijn nieuwe brouwe rij een pilsje te komen pakken. Het concern heeft de raadsleden uitgenodigd op 13 juni aan de vestiging in Zoeterwoude een bezoek te brengen. Schoolhoofden De gemeenteraad heeft gister avond vier nieuwe schoolhoofd en benoemd. Hoofdleidster van de openbare kleutereschool Goudsbloem aan de Maresingel is geworden mevrouw F. J. We- dekind uit Zeist Hoofd van de Mytylschool aan de Blauwe Vo- gelweg: de heer J. Willems uit Leiden. Hoofd van de Openbare Lagere School aan de Sumatra- straat de heer F. Wannee uit Zuilichem. En hoofd van de Openbare Lagere School aan de Broekweg: de heer J. Zwemmer uit Zwijndrecht. In en fond .Leiden Stadsgehoorzaal. Breestraat Soli- dariteitsavond met de volkeren van Z.O. Azië door comité „Vrij Chili"; aanvang 20.00 uur. S.S.R., Hogewoerd 108 Discussie over het van-huis-weglopen van jon geren; aanvang 20.00 uur. Academiegebouw. Rapenburg 73 Lezing over de beginselen van een wording door de heer Verheyen; aan vang 20.00 uur. Woensdag 23 april: Dé Burcht. Burchtsteeg Kleding- beurs in de grote zaal. LAK-theater. Levendaal 150 Toneel „Wie wordt wijzer" door Proloog; aanvang 15.00 uur. Drie Octoberschool, Drie October- straat 27 Discussiemiddag over onderwijs aan buitenlandse kinderen; Minerva, Breestraat Lezing over olieproblematlek in het Engels door de heer Rabbani; aanvang 20.00 uur. Microtheater, Vestestraat 40 Toneel „Stil niet over praten" door Imperium; aanvang 14.30 i Donderdag 24 april: De Burcht, Burchtsteeg Johan Maasbach met de wereldzending; aanvang 20.00 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest Ju- door Sempre Avanti, aanvang 20.00 Kasteel Duivenvoorde, Voorschoten Concert: Het Residentie Strijkkwartet. Gespeeld worden werken van Haydn, 20.3i Schumann; aanvang Vrijdag 25 april: Stadsgehoorzaal, Breestraat Voor uitvoering van de Matthaus Passion; aanvang 19.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 Film: „Ludwig,^ re quiem für einen jungfraulichen"Ko- nig"; aanvang 20.00 uur. LAK-theater, Levendaal 150 Caba ret: „Van embryo tot politicus", solo- cabaretprogramma van Frits Lamb- rechts; aanvang 20.15 uur. Microtheater, Vestestraat 40 Impi- cal, verhaal met veel muziek, bewe ging en tekst door Imperium; aanvang 20.00 uur. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24 Muziek: optreden van The roaring seven jazz band: aanvang 22.00 uur. Lodewijkkerk, Steenschuur 19 Son- nettenavond met onder meer Gerrit Komrij en Han Hoekstra; aanvang 20.00 uur. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 6e en laatste week! „The towering Infer no". 14 jaar. Dagelijks: 14.00 en 20.00 Camera: Hogewoerd 49, tel. 24919. 2e week: „Immorele vertellingen". 1B Jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. KINDERMATINEE: „Apanachi" Een Winnetou film. zaterdag en woensda- g: 14.30 uur zondag: 14.00 en 16.15 Lldo: Steenstraat 39, tel. 24130. „Kee tje Tippel". 18 jaar. Dagelijks: 14.30, 1900 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. „1001 nacht" 18 jaar. dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. „Roole Sien", 14 jaar. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag s: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „De klokkenluider van de Notre Da me" 14 jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. KINDERMATINEE: „Heksen en bezemstelen", een Walt Disney film. woensdag's: 14.30 uur. Hulpverlening Telefonisch Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koombrugsteeg 7, tel. 54171, spreekuren maandag van 11.30-14.00 uur en donderdagavond Burgerlijke stand Leiden, Geboren: Maarten Cornells Pleter, z. v. M. Kraijenoord en A. Schaap; Daniëlla Jolanda, d.v. J. G. van Haatten en J. van der Plas; Mar cel. z.v. H. J. A. Orth en K. Laterveer; Marco Cornells Theodorus, z.v. C. R, Vergouwen en J. J. M. Schim; Margot Caroline, d.v. J. L. Barendrecht en E. L. M. Wijffels; Monique Geertruida Marljtje, d.v. L. H. de Jong en M. Zwepink; Jacoba, d.v. C. Meyvogel en H. R. Ouwehand; Ronald Johannes, z.v. J. C. Laken en L. de Vreugd; Catharina Petronella, d.v. A. C. van der Poel en C. J. van Goozen; Marcel, z.v. R. E. van Vleuten en B. Zomer dijk; Judith Christine d.v. J. Ruygrok en P. C. T. Hoogenboom; Ruben, z.v. O. H. van der Wei) en J. Morren; Ingrld, d.v. J. J. H. Huijsman en J. F. Slotboom; Caroline, d.v. J. Slinger land en G. G. C. M. Duindam Overleden: A. J. Romijn, geb. 9. nov. 1923, man; C. J. Salman, geb. 29 jan. 1906, man; G. N. Kroon, geb. 2 juni 1923, man; A M. Doeswijk, geb. 18 juli 1905,.gehuwd gew. met: J. Beijk; J. C. Qualm, geb. 9 sep. 1902, man; 'G. M. van Dam. geb. 23 nov. 1922, vrouw; G. H. Boon, geb. 19 sep. 1911, echtgenote van C. J. Rekkers; C. M. van der Tuin, geb. 26 aug. 1899, geh. gew. met J. Bloemen; J. Rijsdam, geb. 7 jan. 1902, man. Gehuwd: P. C. G. van der Hoorn en J. Tuurenhout; J. P. M. Lovlnk en J. J. M. Compier; A. J. Admiraal en M. T. Lovlnk, J. Schoneveld en E. A. M. Brugman; J. P. H. Dolhain en E. R. E. De Wever. Grof vuil De grofvuilwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Ter Haarkade, Boshuizerlaan. Boshui- zerkade, 5 Meilaan en plein. Bevri|- dingsplein. G. van der Veenstraat, Titus Brandsmalaan. Montgomery- straat. Joh. Poststraat, Walraven van Halstraat, Wiardi Beckmanstraat, Van der Helmlaan, Arend Brunsstraat, Lie ven de Keystraat, Zocherstraat. Van Banchemhof. De Bazelstraat, Jac. Ro manstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboen6hof, Jacob van Campen- laan, Voorschoterweg, Stalpaerthof, Van 's-Gravensandestraat. Berlage- Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade totLammenschanspleln) Zoeterwoudsoweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druiven- straat, Kersenstraat, Carbutreweg, Planteynstraat, Kanaalweg (van Lam- mebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrou-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3