nstelling van Neeskens timuleert FC Barcelona lJuventus denkt slechts aan afmaken van karwei DUEL TEGEN DYNAMO KIEV VOOR PSV „ONBELANGRIJK" Amateurteam ongewijzigd I LANDSTITEL KOMT OP EERSTE PLAATS Als ik zondag goed zit, in deNationale Lotto, neemikautoles bij Jacky Stewart L 1NSDAG 22 APRIL 1975 LEIDSE COURANT PAGINA li BARCELONA De clubarts van Bar- ste ontmoeting eindigde in een Engelse celona is een bewonderaar van Nees- zege yan 2-1) over een bewonderens- kens, nog meer dan vroeger. De laatste waardige hoeveelheid karakter. „Een Johan, die door Rinus Michels bij zijn ander zou met zijn knieblessure vier selectie werd verwelkomd, beschikt aan. weken nist nemen. Maar hij niet. Nees- de vooravond van de laatste halve fina- kens bijt zich er wel door." lewedstrijd tegen Leeds United (de eer- llinus Michels vraagt 420.000 gulden van FC Barcelona. i verschil van een ton zou wel eens geen bezwaar meer inen zijn als de finale gehaald wordt. Het probleemloze El Barca straalt door deze geweldige in stelling van Neeskens nog meer zelfvertrouwen uit dan ver-, wacht werd. Want werkelijk ie dereen legt zijn onverwachte vormwinst uit als een bewijs van de theorie dat Barcelona morgenavond tegen Leeds ge schiedenis gaat schrijven. De se lectie leeft er helemaal naar toe. Tegen Leeds kan alles goed ge maakt worden wat dit seizoen in Spanje misliep. Rinus Mi chels werkt zelf ook aan het opvoeren van deze contract blijft hij stereotiep antwoorden: ik weet nog niets. Heel Barcelo na weet echter anders. Het be stuur van de club heeft hem benaderd aan te blijven. Maar Michels zelf weigert hier nu al op in te gaan. Hij weet dat een eventuele instemming hem mis schien veel geld kan kosten. Het twistpunt is ongeveer 100.000 gulden. De eis van Michels be draagt een jaarpremie van 420.000 gulden en de club wil niet meer betalen dan 3 ton. Dat is nu nog een aanzienlijke mar ge dat is waar, maar straks als de finale van de Europacup 1 in Parijs eventueel bereikt wordt, kan het verschil in de feestroes in Barcelona weieens met een handklap worden afge- De veronderstelling van Cara- ben, secretaris van Barcelona, dat aan het eind van deze maand hierover definitief duide lijkheid zal bestaan, kan daar om best op waarheid berusten. De club kan tenslotte ook niet een beslissing blijven uitstellen. Eens moet iedereen weten waar hij aan toe is. Optimisme Niet alleen rondom het stadion Camp Nou heerst een groot op timisme. Ook de Hongaar Szus- za, trainer van Barcelona's te- Turijn Juventus neemt dit seizoen voor de vijftiende keer deel aan een van de drie Euro pese bekertoernooien. In al die jaren werd de Turijnse miljoenenformatie geconfronteerd met ruim 40 tegenstanders, waarbij slechts twee keer een achterstand van twee doelpun ten zoals die momenteel tegen FC Twente bestaat, die geen beletsel vormde om toch de volgende ronde te bereiken. 'Beide keren gebeurde dat in de strijd om Europa Cup 3, te weten in het seizoen 1964/65 tegen Atletico Madrid (Juventus verloor uit met 3-1, won thuis met dezelfde cijfers, en besliste vervolgens ook de beslissingswed strijd met 3-1 in zijn voordeel) en in het seizoen 1968/69 toen het Zwitserse Lausanne een op eigen veld verworven voordelige score van 2-0 niet voldoende bleek te hebben. Volgens de statistieken staat FC Twente mor genavond desondanks voor een uitermate ar karwei, want Juventus leed op eigen veld twee keer een nederlaag in een Europacup duel. En dat gebeurde al weer zo lang geleden, ;r geen waarde aan mag worden toegekend In de finale van het toernooi om de voormalige jaarbeursstedenbeker won het Hongaarse Fe- rencvaros Budapest in 1965 te Turijn met 0-1 en in het seizoen 1967/68 verschafte Benfica zich toegang tot de finale van de strijd der landskampioenen door het Stadio Comunale leens met een zege van 1-0 te verlaten. Positief voor Twente is daarentegen ongetwij feld, dat een gelijkspel in Turijn voor bezoeken- de elftallen ook in het recente verleden niet tot de uitzonderingen behoorde. Real Zaragoza (1964), Dinamo Zagreb (67), Ein- tracht Frankfurt ('68), Hertha BSC ('69), Leeds United ('71) en Wolverhampton Wanderes ('72) hielden "La Juve" steeds op een remise en dat betekende voor het troetelkind van het Fiatcon cern ook steeds het einde van de illusies ten aanzien van het veroveren van de Europese trofee voor clubteams. De enige, die aan een i gelijkspel in Turijn niet voldoende had was tijdens het seizoen 1972/73 het Hongaarse Uj- pest Dosza, dat in de kwartfinales van Europa cup 1 na een gelijkspel (0-0) te boedapest niet verder kwam dan een score van 2-2 (voor Juventus scoorden Altafini en Anastasi, die er morgenavond ook bij zullen zijn), waardoor de Italianen overgingen naar de laatste vier. Dit seizoen viel er in Turijn voor buitenlandse bezoekers tot dusverre weinig eer te behalen. Het Oostduitse Vorwarts Frankfurt/Oder werd met 3-0 verslagen na in de DDR met 2-1 te hebben gewonnen. Hibernians uit Schotland kreeg een nederlaag van 4-0 te incasseren (thuis hadden de Schotten al met 2-4 verloren), Ajax ging met 1-0 ten onder en de Hamburger SV verloor met 2-0 om vervolgens op eien veld niet verder te komen dan een doelpuntloos gelijk spel. Juventus produceerde derhalve in vier thuiswedstrijden voor de UEFA cup 10 doel punten en kreeg er niet één tegen. Een van kracht getuigende balans, welke voor FC Twente een waarschuwing moet inhouden de zaken niet te gemakkelijk op te vatten, is wellicht ook de oorzaak van het optimisme, waarmee de duur betaalde sterren van „La Juve" de return tegen de Nederlandse nummer vier tegemoet zien. Over FC Twente is eigenlijk in de afgelopen dagen nauwelijks gesproken. Er wordt met de gebruikelijke Italiaanse zelf- Jose Altafini, een van de steunpilaren van Juventus. overschatting uitsluitend gesproken over een zo snel mogelijk afmaken van het karwei ten teinde daarna gas te kunnen terugnemen in verband met de a.s. zondag te spelen topper tegen het voor de eerste plaats weliswaar vrij wel kansloze, maar nog steeds in het bezit van de nationale titel zijnde Lazio uit Rome. Juventus maakt zich, het blijkt uit alles, vrijwel geen zorgen over de voortzetting van het UE- FAcup-avontuur. Het beschouwt de achter stand van 3-1 als een vergissing, welke nog gemakkelijk kan worden gecorrigeerd, hoewel de spijkerharde defensieve middenvelder Giu seppe Furino wegens een door de UEFA opge legde schorsing niet beschikbaar is en over het meespelen van middenvelder Fabio Capello en linksbuiten Roberto Bettega gisteren nog twij fels bestonden. Capello en Bettega lieten om uiteenlopende redenen verstek gaan in de inter land, welke Italië afgelopen zaterdag speelde tegen Polen. Bij eerstgenoemde werd vrijdag bloed in de urine geconstateerd. Er werden röntgenfoto's genomen, maar die gaven geen uitsluitsel over de vraag of de angst voor nierstenen gerechtvaardigd was. Capello wilde zelf wel tegen Polen spelen, maar toen zowel de arts van het Italiaanse elftal als dr. La Neve van Juventus de verantwoordelijkheid op el kaar afschoven, koos de geroutineerde midden velder toch maar eieren voor zijn geld en bleef thuis. Vandaag zullen opnieuw röntgenfoto's worden gemaakt. In afwachting van het resul taat daarvan heeft Capello nog niet getraind, maar hij zal zich onmiddellijk weer bij de in trainingskamp verblijvende spelersgroep voe gen, wanneer de artsen hem daarvoor toestem ming geven. TON VAN DALEN genstander van de afgelopen za terdag Beti herhaalde gisteren nog eens wat zijn laatste in drukken waren. „Wanneer het elftal woensdag dezelfde hoogte bereikte als tegen ons dan wordt Leeds overrompeld. Dit was het Barcelona van het vo rig seizoen dat terecht kam pioen werd. Naast Neeskens, evenals Mi- quelli uitblinker afgelopen za terdag, heeft Johan Cruyff zich volledig ingesteld. Het diepgaan de laatste tijd weieens achter wegend laten, zat weer helemaal in zijn spel opgesloten. Het be ste bewijs van zijn omschake ling was wel het eerste doel punt. Rexach stuurde de in de spits opgedoken Nederlander weg en hij scoorde. Ook uit andere acties bleek dat Cruyff momenteel op „scherp" staat. Het assisteren van zijn verdedi gende collega's zoals in Leeds het geval was zal nu slechts als laatste redmiddel door hem gehanteerd worden. De enige aanvaller van Barcelona, over wie onvrede bestaat is Asensi, de maker van het gouden tegen doelpunt in Engeland. Sinds zijn trouwen, twee maanden geleden ongeveer, schijnt hij zijn hoofd niet meer zo bij het voetballen te hebben. Dat neemt men hem hier nogal kwalijk. Maar hij zal waarschijnlijk toch niet vervan gen worden. Sotill, de eerste kandidaat voor hem, is door Barcelona niet „bij de selectie van de 16" opgegeven aan de AEFA. Dat kan wel eens een kostbaar foutje worden. De dag van Barcelona- Leeds (nu al uitverkocht: 90.000 toe schouwers) is tevens een officië le feestdag. Dan herdenkt Cata- lonië zijn beschermheilige St. Joris die een draak doodstak. Hopelijk kan deze symboliek ook Barcelona straks inspire ren- Neeskens raakte dikwijls geblesseerd. Binnen de kortste keren was hij echter altijd hans de bruyn weer van de partij. tuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EINDHOVEN - PSV is nog nimmer zo onbevangen aan een Europacup toernooi be gonnen als dit jaar. Tegen de laatste tegenstander, Benfica, straalde de onbevangenheid al af van de Eindhovense ploeg. In de Portugese hoofd stad Lissabon verklaarde de kleine taktikus Kees Rijvers al dat de landstitel hoger stond genoteerd dan de halve finale van de Europacup voor bekerhouders. Misschien was deze rust er de oorzaak van dat het roemruchte Benfica, met de onvergetelijke Eusebio in het elftal, notabene op ei gen terrein zonder al te veel moeite werd verslagen (2-1). Aan de vooravond van de tweede halve finale wedstrijd tegen de Russische bekerhou der Dynamo Kiev, de eerste wedstrijd werd twee weken geleden met 3-0 verloren, de eerste wedstrijd werd twee weken geleden met 3-0 verlo ren, is de instelling van de Eindhovense ploeg onveran derd. Zaterdagavond, na de zege van 3-0 op FC-Twente liet PSV-trainer Kees Rijvers blij ken dat de ontmoeting tegen Dynamo Kiev „onbelangrijk" was. Het riante uitzicht op het landskampioenschap heeft PSV, maar ook de Philipslei- ding, een andere hoop gege ven. In voorgaande jaren was PSV erop gebrand om Euro pees topvoetbal te spelen. In welke Europacup dat maakte niet veel uit want PSV moest Dynamo Kiev tijdens de training is het stadion van PSV gisteravond zich internationaal presente ren. pe afgelopen jaren waren miljoenen guldens in het elftal geïnvesteerd. PSV wilde nu eindeijk eens resultaten zien. Door het grote, maar ook on zekere succes in de Nederland se competitie is PSV alleen nog maar ingesteld op de land stitel en het dan verworven recht om Europacup 1 te spe len. Trainer Kees Rijvers, manager Ben van Gelder en aanvoerder Pleun Stik willen dit jaar de doorbraak naar de hoogste top in het internationale voetbal forceren. Dynamo Kiev is voor PSV oninteressant geworden. Vooral de achterstand van 3-0, opgelopen in de eerste wedstrijd op Russische grond, heeft PSV nog meer geloof gegeven in het kampioen schap van Nederland. Kees Ruyvers zegt dan ook: „Normaal gesproken zijn we kansloos tegen het Russische elftal. Het zou onzinning zijn om dit elftal te forceren. Drie dagen na de Eurpacup-wed- strijd moeten we alweer tegen Ajax. Ik heb meer belang bij de ontmoeting tegen Ajax dan tegen Dynamo Kiev. Krijgen we de kans om de achterstand van 3-0 snel weg te werken dan zullen we dat niet nalaten. We hebben in Kiev niet slecht gespeeld en voor het thuis front lijkt de achterstand on overkomelijk. Maar dat is be slist niet waar. Want Kiev heeft ook zwakke plekken. De fensief raken de Russen snel in paniek. Dat is voor al in de tweede helft van de eerste wedstrijd wel gebleken" aldus PSV-trainer die daarmee wil zeggen dat de Eindhovenaren vooral in het eerste kwartier sterk aanvallend zullen spelen. Met een geweldig offensief zal PSV proberen, de score te openen en daardoor Dynamo Kiev te overrompelen. Dynamo Kiev is in het nadeel De Russen krijgen nu met de zelfde reisproblemen te maken als PSV twee weken geleden. De lange reis zal de Russische bekerhouder ongetwijfeld aan tasten. Bovendien rekent dë Nederlandse kampioenskandi daat op doelman Jan van be- veren, die het in Rusland een beetje liet afweten. Ook Nordqvist en Willy van der Kuylen hadden toen hun dag niet. De sfeer is na het succes van afgelopen zaterdag tegen FC Twente duidelijk verbe terd. De spelers hebben meer vertrouwen in de toekomst. Een ,ander voordeel is de rol van underdog. PSV kijkt tegen een bijna onoverkomelijke achterstand aan en heeft eige- lijk niets meer te verliezen. Wanneer PSV direkt na het beginsignaal op een voor sprong komt te staan dan zal het Eindhovense publiek, dat toch erg chauvinistisch is, de ploeg van Kees Ruyvers blij ven steunen. Pleun Strik zegt daarover: „Morgenavond zal het publiek een goede wedstrijd zien. Want we zullen blijven aanvallen. We zullen zonder angst spelen. PSV kent z'n eigen kracht ter wijl Dynamo Kiev nog een ploeg in opbouw is. De Russen hebben nog te weinig interna tionale ervaring en dat kan in deze wedstrijd wel eens parten spelen. Bij vlagen is Dynamo Kiev echt dynamisch, maar op andere momenten raken de Russen in paniek. En juist die momenten moet PSV morgen avond proberen uit te buiten." aiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiinHmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiNiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii l ADVERTENTIE] En wat gaat u doen I n als u de volgende V 'vf week wéér wint? '°"o Elke week keren de Nationale Lotto en de Toto samen een slordige f2.500.000,- (twéé-en-een-half-miljoen gulden) aan prijzen uit. Elke week! Is uw verlanglijst wel lang genoeg? Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. TIPS KOERSEN DEN HAAG De tips voor de draverijen morgenmiddag (2.30 uur) op de Wassenaarse baan Duindigt Mucho Prideprijs: Mr. Bento, Mon Reve en Linda Buitenzorg. Bedevilprijs I: Nita Careless, Nino Song en Mike Areta. Pioneerprijs: Leny Special, Las sie en Lya D. Islasprijs: Midnight, Angry Bri gade, Gwyniad. Polardachsprijs: Laguna Star, Myrly Terraise, en Larens Trots. Axkit Hollandia-prijs: Kwik Hanover, Jewelprise en Igor M. Jolly Boyprijs: Marcellina, Her os en Fighting Jinks. Double Six M-prijs: Moneyma ker, Nicole H en Lestavil. Egilprijs: Leön van IJmuiden, Joan Baker en Longshot. Bedevilprijs: Mae West, Mike H en Narcis G. DEN HAAG Het Nederlands amateurelftal zal vanavond in Spakenburg tegen Luxemburg waarschijnlijk uitkomen met het zelfde elftal dat veertien dagen geleden in Luxemburg met 1-0 van de amateurs van het groothertogdom won. Bondscoach Arie de Vroet zal echter zijn elftal pas vanmiddag laat definitief samenstellen. Van de verdedigers Aren Buvens en Niek Hokke heeft hij bericht gekregen dat zij het afgelopen weekeinde licht geblesseerd zijn geraakt. Bondsarts Frits Kessel zal beslissen of het tweetal fit is om te spelen. Aangezien Joop Meerman van Arnemuiden wegens ziekte heeft moeten afzeggen voor de oefenwedstrijd van vorige week tegen. Finland, heeft De Vroet uit zekerheid een zeventiende speler aan zijn selectie toegeboegd, Cees van Veenendaal, die voor de uitwed-, strijd uit de kwalificatieronde van het Olympisch voetbaltoernooi ook op het laatste moment werd opgeroepen. Indien de blessures van Buvens en Hokke genezen blijken te zijn zal het volgende elftal aantreden op het veld van IJsselmeervogels in Spakenburg: Van der Valk (AFC)., Hakkers (Germanicus), Hokke (Spijkenisse), Kok (IJsselmeervogels) en Buvens (Spijkenisse)., Brinkman (Cec), Karstens (Noordwijk) en Van der Horst (ZFC), Van den Broek (RKC), Lahaye (MKC) en Vedder (IJsselmeervogels). Wisselspeler zijn: Quanjel (Veritas), Meerman (Arnemuiden), Van Veenendaal (Amsterdam), Van der Spoel (RWH), Hendriks (Go Ahead Eagles) en Cordewener (EHC). CONTRACT GEWEIGERD LEEUWARDEN Zes spelers van de eerste divisie club SC Cambuur' weigeren het hen voorgelegde contact te tekenen omdat zij het niet lucratief genoeg vinden. De zeè zijn: Claus en Andre Roosenburg, Roorda, Eier, De Groot, en De Blaauw. „Waafcleeuw" SCARBOROUGH Na een serie diefstallen en ver nielingen in hun clubhuis waren de supporters van een voetbalclub in Scarbo rough ten einde raad. Om hun clublokaal voor verde re inbraken te vrijwaren hebben de clubleden een twee jaar oude leeuw ge kocht, die 's avonds in het clubhuis wordt opgesloten. Het is overigens wel de be doeling dat binnenkort een alarm-installatie wordt aan gelegd. Toons tra naar Roda HEERENVEEN Johan Toon- stra, spits van de eerste-divisie- club Heerenveen heeft een drie jarig contract getekend bij ere divisie-vereniging Roda JC. Toons tra, momenteel tweede op de lijst van topschutters met 18 doelpunten heeft destijds in zijn contract bij Heerenveen een clausule laten opnemen dat hij voor een transfersom van 25.000 gulden weg zou kunnen. De Friese club wil echter aanzien lijk meer hebben en zal de 2a ak voor de geschillencommmissie van de KNVB laten komen. BUENOS AIRES De Argen tijn Guillermo Vilas is weer he lemaal de oude. Na een gedwon gen afwezigheid van vier maan den door maagklachten heeft hij het tennistoernooi van Bue nos Aires gewonnen. In de fina le versloeg hij de Amerikaan Clark Greabner met 6—2, 6—1, 6—1. Vilas is derhalve weer let terlijk en figuurlijk beter.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11