Êcldóc (Bowta/ni lijnreisje invaliden indigt in ramp Kissinger voorspelt bloedbad Handel in jonge meisjes opgerold alleen voor kreeften KORT GEDING OVER HIJSEN RODE VLAG 1 Seinpost gaat tegen de grond airconditioning Premie voor aanbrengen personeel Zaterdag 19 april 1975, 65e jaargang no. 20097 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank- Amro-bank NV, Leiden - Directeur-hoofdredacteur F J Plug - Adj hoofdredacteur: J J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W C. Leune. rtenties (excl BTW) 0.42 per mm Telefoontjes 3.85 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18 00 tot 19.00 uur) - Abonnementen per week 2.69. kwartaal 34.76; jaar 135.15 - losse nummers: 50 cent. Huwelijk Speelfilm „Huwelijk op z'n Ita liaans" van Vittorio de Sica van avond op Ned. II om 20.21 uur. De BB-kwis wordt op Ned. I om 20.21 uur uitgezonden. Morgen op Ned. I om 21.15 uur Driehoog achter. Ned. II om 19.10 uur de 4de symfonie van Brahms en om 20.50 uur Durmazon. Af en toe regen. In het alge meen veel bewolking met nu en dein regen. Overwegend matige wind, eerst tussen oost en zuid, in de zuidelijke provincies later mogelijk draaiend naar westelij ke richtingen. Maxima ongeveer 15 graden. Zondag: zon 05.34—19.45, maan: 13.0S-02.45. Hoogwater Scheveningen: 9.16—22.07, laagwater 4.32—17.33. een optimaïl binnenklimaat elke dag van het jaar. 'ver betaalbare airconditioning vertelt uw offldele g dealer u op verzoek meer. j VOORN en KONING Beneluxweg 2. Bodegraven, tel.: 01726-396Q-1 Amsterdam (ANP) Een gTafisch bedrijf kwalificeerde en ook niet-gekwalificeerde in Amsterdam (P. Jurriaans en zn bv) heeft medewerkers aan te trekken. Personeelsad- een premie uitgeloofd voor diegenen, die vertenties, contact met diverse arbeisbu- een of meer arbeidskrachten voor zijn uit- reaus enz., helpen niet en omdat Jurriaans breiding weet aan te brengen. zijn groei niet wil laten stagneren, heeft hij Ondanks de grote werkloosheid, aldus Jur- besloten tot deze bijzondere personeelswer- riaans blijkt het bijzonder moeilijk om ge- ving. Donderdag a.s. Eerste fase spreiding openbaar (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Volgende week donderdag zal het regeringsstandpunt over de eerste fase van de spreiding der rijksdienst en openbaar worden ge maakt. Het kabinet heeft gisteren een besluit genomen over de uitvoering van de eer ste fase, waarin tot 1978 ongeveer 6.500 ambtena- ren-arbeidsplaatsen naar het noorden zullen wor- den overgeheveld. De J PTT zal, zo is de verwach- - ting daarvan het leeuwe- deel leveren. De regering schijnt op een aantal wezenlijke wensen van de centrales van overheidspersoneel -te zijn ingegaan. 1 te stellen in afwachting van het resultaat van het overleg, dat daarover met België zal worden gevoerd. I,1 1 /T De Belgische premier Tinde- V ui X? _L O mans had premier Den Uyl gis teren telefonisch om dit uitstel -J i gevraagd, in verband met de 11 (Tpctp 1 rl jongste politieke ontwikkelin- ■1L Sm.C/O LC/J.U. gen. Zoals bekend sprak het PvdA-congres zich uit tegen de n nn„ nnri.mentai„ „rtak aanschaf van de F-16. De heer n onze parlementaire redak- Tindemans wilde inlichtingen N HAAG - De beslissing 5eb^e", °Y«r ,het standpunt van :t de aankoop van de F-16, f N«ierlandse regering daar- r°SVandeStar'i6h,CT' Premier Den Uyl zei gisteren dat het uitstel wellicht kan lei- ïtnier Den Uyl zei gister- den tot vertraging in de aan- >nd dat de Nederlandse rege- schaf van een opvolger voor de g bereid is haar beslissing uit Starfighter. CHRISPIJN CARAVANBEDRIJF B.V. grote sortering TOER- EN STACARAVANS BUNGALOWTENTEN - Speciale aanbiedingen - n een onzer verslagge vers) ULEN Een Rijn- ije van 97 minder-vali- Nederlanders is van- ht in een ramp indigd toen aan boord het schip door nog tekende oorzaak nd uitbrak en het kor- tijd later aan zijn stei- zonk. De politie had imorgen nog slechts het lijk van één vrouw geborgen. Er worden nog zeker 18 personen ver mist, die vermoedelijk niet meer hebben kunnen wegkomen van het ge zonken vaartuig. Een patrouille-auto van de Keul se politie ontdekte vannacht om streeks twee uur de brand aan boord van de Prinses Irene, ei gendom van de rederij Ketel uit Zutphen. Aan boord bevonden zich op dat moment 107 perso nen, waaronder 11 bemanning sleden. De minder-validen had den de reis geboekt via de r.k. vereniging De Zonnebloem uit Breda. Zij zijn afkomstig uit alle delen van het land. De Prinses Irene was vorige week maandag uit ons land ver trokken voor een reis over de Rijn. Het schip zou vandaag weer in ons land terugkeren. Volgens stuurman Jan de Haan moet het vuur midscheeps zijn ontstaan. Samen met de overige bemanningsleden nam hij deel aan het reddingswerk, dat on middellijk op gang kwam. Het was volgens hem een paar mi nuten later echter al niet meer mogelijk in de benedenste ruim ten door te dringen. Als de men sen die hier zaten opgesloten al niet door het vuur en de roo kontwikkeling zijn omgekomen, dan door het Rijnwater nadat het schip was ondergegaan. De plaats des onheils is vlak bij de Keulse Dom en het Centraal station en naast het wrak van een schip dat een jaar geleden aan de kade zonk. Een woordvoerder van de rede rij zei vanmorgen, dat het eigen lijk moeilijk te schatten is hoe veel slachtoffers er zijn. Veel mensen zijn na de ramp door omwonenden binnengehaald en niemand weet precies waar wie zit. De passagiers waren voorname lijk oudere mensen. Verschillende opvarenden zijn met verwondingen in ziekenhui zen opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag - Het Scheveningse Seinpostcomplex gaat tegen de grond. Ervoor in de plaats komt een nieuw bouwwerk, dat een restaurant, vergader- en congresruimte, 53 luxe flats en 4000 m2 kantooroppervlakte gaat bevatten. De eigenaar van het Seinpostcomplex, de heer E. Teekens uit Zoeterwoude heeft besloten tot sloop over te gaan omdat het gebouw in de huidige opzet niet rendabel te exploiteren valt. Sinds hij het gebouw in 1971 overnam heeft het de heer Teekens naar zijn zeggen een verlies van tussen drie en vier miljoen opgeleverd. Naar een eventuele nieuwe bestemming voor het huidige gebouw is in samenwerking met de Haagse gemeentelijke dienst stadsont wikkeling ongeveer een jaar gezocht. Een perspectief biedend alternatief heeft men echter niet kunnen vinden, aldus de heer Teekens. Hij verwacht dat nog dit najaar met de sloop van het huidige Seinpost kan worden begonnen. Over ruim twee jaar zal het nieuwe complex langs de Scheveningse boulevard kunnen staan, zo hoopt de heer Teekens. Pauselijke muntius gemolesteerd BOGOTA (UPI) Linkse stu denten hebben gisteren de apos tolisch nuntius in Columbia mishandeld en zijn auto in brand gestoken. Het incident gebeurde in de buurt van de nationale universiteit van Co lumbia in Bogota. De nuntius, mgr. Angelo Palma, wist aan zijn belagers te ontko- vluchtte naar de kanse larij van zijn nuntiatuur. De Columbiaanse bisschoppen conferentie hield onmiddellijk een vergadering en noemde de aanval op de pausélijke diplo maat een „schandvlek voor de nati*»" De Columbiaanse minister van Buitenlandse Zaken bood per soonlijk zijn verontschuldigin gen op de nuntiatu'vr aan. IN CAMBODJA woonplaats: stuur als dank voor de qioeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld nat Zwolle (ANP) - De Zwolse politie heeft in samen werking met de rijkspolitie te Leeuwarden een omvangrijke handel in meisjes aan het licht ge bracht. De meisjes werden in Duitsland geronseld en in oost- en noord-Nederland Nederland tegen hun wil als prostituée ingezet. Het ging hierbij onder meer om een 13- en een 16-jarig meisje, beiden uit de omgeving van Bremen. Het brein achter de meisjeshandel is de 40-jarige Lothar G., waarvan uit het onderzoek is gebleken dat hij de kinderen uitbuitte, onder bedreiging zelf gebruikte en ze van sex-shop naar sexboerderij sleepte, waar de meisjes vrijwel dag en nacht hun diensten moesten aanbieden. De meisjes werden naar Nederland gehaald onder het mom dat ze als barmeisje of in een bioscoop tewerk zouden worden gesteld, of als kindermeisje. De zaak kwam aan het rollen na een routinecontrole van de politie in een sexboerderij nabij Harlingen. Een 16-jarig meisje en een 37-jarige man maakten itoen van de gelegenheid jgebruik om er vandoor te gaan en meldden zich bij de Rotterdamse politie. De man bleek maandenlang met de sexclubeigenaar te hebben samengewerkt, maar toen hij merkte dat het om zulke jonge meisjes ging werd het hem te gek. De politie heeft inmiddels al vier arrestaties ver richt. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het 'paspoort'. WASHINGTON-SAIGON (AP-Reuter-UPI) De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Henry Kissinger heeft voor speld dat er in Cambodja op grote schaal zal worden gemoord, nu de Rode Khmer de macht in handen heeft. Hij voorziet „ont zaglijk veel menselijk leed". De Rode Kh mer zal al zijn politieke tegenstanders uit de weg proberen te ruimen, aldus Kissin ger, die ervaring hebben we in ieder geval in Zuid-Vietnam Vietnam gehad. Maar af gezien van politieke moorden voorzag Kis singer veel leed omdat er zich in Phnom Penh enorme aantallen vluchtelingen be vinden, die over te weinig voedsel beschik ken. Kissinger sprak ten overstaan van de com missie voor internationale betrekkingen van het Huis van Afgevaardigden, waar hij de door president Ford ten behoeve van Zuid-1 Vietnam Vietnam aangevraagde hulp verde digde, om een „beheerst einde van de ge vechten" mogelijk te maken, waarbij Zuid Vietnam „tenminste enige elementen van zelfbeschikking overhoudt". Zonder extra anks alles gaat het leven in Zuid Vietnam toch gewoon door. In een hulp zal Saigon uiterlijk eind mei zonder ihtelingenkamp, achter prikkeldraadversperringen, wassen ouders hun kinderen. munitie zitten. De commissie keurde de besteding goed van een bedrag van 200 miljoen dollar voor de evacuatie van Amerikanen en Zuidvietna- mezen uit Saigon. Behalve 3.000 Amerika nen zouden ongeveer 17.000 Zuidvietname- zen hiervoor in aanmerking komen, mensen die een eventueel nieuw bewind hebben te vrezen. Naar het oordeel van militaire des kundigen kan een dergelijke massale uit tocht nauwelijks met vliegtuigen alleen ge schieden. Er zouden schepen aan te pas moeten komen en dit zou een door Ameri kaanse troepen beveiligde corridor over land vereisen van Saigon naar de haven Voeng Tau. De Rode Khmer zou begonnen zijn aan een massale evacuatie van de burgerbevolking van Phnom Penh. Volgens diplomatieke bron zouden de nieuwe heersers de bevol king willen uitdunnen om weerstand te kun nen bieden aan mogelijke gewapende tegen stand van regeringsgezinde groepen die de strijd nog steeds niet kunnen opgeven en om te zoeken naar militaire officieren en andere autoriteiten die zich verborgen zouden kun nen houden. Tranen biggelen over het gezicht van dit Zuidvietnamese jongetje, terwijl het bloed uit slecht verbonden wonden over het gezichtje stroomt Het gezicht van een oorlog (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Haagse ad vocaat mr. D. Huisman zal na mens het oud-strijderslegioen en enkele Rotterdammers een kort geding aanspannen tegen het college van B. en W. van Rotterdam om te voorkomen dat de gemeente op 1 mei, de dag van de arbeid, de rode vlag uitsteekt. Gelet op de politieke situatie in Rotterdam moet het vlagvertoon volgens eisers worden gezien als een ongeoorloofde „geloofsbelij denis". Mr. Huisman zal er de rechter ook op wijzen, dat het een ambtenaar verboden is om van een ambts- of dienstwoning anders te vlaggen dan met het rood-wit-blauw of met oranje. „Elk gemeentehuis herbergt een dienstwoning, derhalve is het verboden om op het dak van die woning de rode vlag uit te ste ken". Verder zal mr. Huisman aanvoeren, dat het hijsen van de rode vlag niet in overeenstem ming is met de taak van B. en W. om de openbare orde te handhaven. Volgens eisers kun nen B. en W. voorzien dat er onlusten zullen ontstaan. M.R. Huisman zal een dwangsom van 5 miljoen vragen. AR-fractievoorzitter mr. Aan- tjes zei gisteravond over het „vlagincident": „de beste weg om dergelijke provocaties te voorkomen is te zorgen voor een christen-democratische politiek waarvan een zodanige werf kracht uitgaat dat de rode meer derheid in Rotterdam ver dwijnt". Twee CHU-Kamerleden hebben minister De Gaay Fortman ge vraagd, of het besluit van Rot terdam om ambtenaren op 1 mei desgewenst extra-vrij te ge ven niet in strijd is met de ambtenarenwet Deze wet be paalt namelijk dat de diensttij den van ambtenaren bij wet of algemene maatregel van be stuur geregeld dienen te wor den.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1