Uitbreiding van winkelcentrum Lange Voort binnen jaar klaar GEMEENTE LEIDERDORP GAAT ZELF KANTINE IN SPORTZAAL EXPLOITEREN Hoorzitting over Sehiphollijn: een propaganda-bijeenkomst Verzet tegen randweg-met-aansluitingen groeit Overweldigende belangstelling voor dagverblijf PAGINA 4 WOENSDAG 16 APRIL 19' Gemeenteraad Wassenaar beslist over verkeersmaatregelen Jagerslaan WASSENAAR Twee actuele zaken zijn aan de orde geweest in de openbare vergadering van het Verkeers- en Welzijnsover- leg, die gisteravond in het raad huis onder voorzitterschap van burgemeester Mr. K. Staab ge houden werd: de verkeersmaat regelen op de doorgetrokken Ja gerslaan en de vraag hoe de noordelijke randweg moet wor den aangelegd, met aansluitin gen op de lokale wegen of zon der. Wat de Jagerslaan betreft kre gen vertegenwoordigers van de twee buurtverenigingen die in deze omgeving zijn ontstaan ge legenheid hun standpunt nog eens toe te lichten: zij pleitten voor het openstellen van de doortrekking van de Jagerslaan uitsluitend voor voetgangers en fietsers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de raad voor te stellen de weg gewoon open te stellen voor autoverkeer in beide richtingen, maar het parkeren onmogelijk te maken en ook geen vrachtverkeer toe te laten. De gemeenteraad zal daarover a.s. maandag beslissen. De in het Verkeersoverleg aanwezige raadsleden hielden hun kruit droog, zoals burgemeester Staab het noemde. Zij voerden niet het woord met uitzondering van de heer J. Breddels (Partij van de Arbeid) die het verzoek van de bewoners ondersteunde. Wat de noordelijke randweg be treft werd namens het „Ver- keerscontact" van de Vereni ging van Vrienden van Wasse naar verklaard, dat men bezwa ren heeft tegen het aanbrengen van aansluitingen op deze weg ter hoogte van de Deylerweg, de Van Duivenvoordelaan en de Oostdorperweg. Op dit laatste punt zou alleen een aansluiting Burgemeester Mr. K. Staab, wethouder Mr. G. C. van Dijk en raadslid Mr. A. van Vuure verklaarden dat men een rand weg zonder aansluitingen ver der wel vergeten kan omdat de provincie zeker niet bereid is daarvoor gelden beschikbaar te stellen. Van onze correspondent Oegstgeest Het winkelcen trum Lange Voort is over onge veer tien maanden 16 17 win kels rijker. Tegen die tijd, zo werd gisteravond tijdens de jaarvergadering van de Stich ting Winkelcentrum Lange Voort meegedeeld kan men de nieuwbouw in gebruik nemen die wordt opgetrokken aan de overzijde van de Lange Voort/- hoek Lijtweg. De Stichting heeft de bouwvergunning binnen en de eerste paal zal zo snel moge lijk de grond ingaan. De huurprijzen van de nieuwe winkels variëren van 140 tot 145 per m2 per jaar voor op de parterre gelegen ruimte en van 80 tot 100 voor uitbrei ding op de bovenetage. Wil men alleen bovenruimte huren dan wordt 90 100 per m2 per jaar in rekening gebracht. Tot nu toe hebben zich zo'n 60 gega digden gemeld. Vast staat dat het postkantoor aan de Lijtweg in het nieuwe gebouw zal wor den ondergebracht Inmiddels heeft het stichtings bestuur een speelplastiek aange kocht van de kunstenaar R. Goené dat te zijner tijd in het winkelcentrum een plaatsje krijgt In juni bestaat de weekmarkt „Lange Voort" twee jaar. Plan nen zijn in voorbereiding om dit met enig feestelijk vertoon te herdenken. Zaterdag 3 mei organiseert men in het winkelcentrum een am bachtenmarkt In samenwerking met de winke liersvereniging „Oegstgeest Ac tief" stelt de stichting Lange Voort pakketjes samen voor de traditionele dropping op vijf Enkele bewoners van de Schansen en Dreven in Leiderdorp zijn 's avonds regelmatig te vinden in het wijkgebouwtje dat de gemeente vorig jaar plaatste achter de Beukenschans. Ze werken met man en macht om het gebouw zo gauw mogelijk wat kleur en fleur te geven zodat het eind mei (eindelijk) in gebruik kan worden genomen. Het gebouw zal worden geëxploiteerd door de door de Centrale Flat Commissie opgerichte Stichting Recreatie ruimte Engelendaal. Het ligt in de bedoeling dat rijk en gemeente subsidie verlenen: Deze is al toegezegd. De eigen bijdrage van de Stichting in de exploitatiekosten van het gebouw wordt ondermeer geput uit de bijdragen van de „vrienden kring" van de Stichting. Een ledenwervingsactie daarvoor is mo menteel in volle gang. Naar het zich nu al laat aanzien is de belangstelling van de bewoners groot evenals de bereidheid hier voor maandelijks één gulden te betalen. Van onze correspondent LEIDERDORP Als een van de eerste gemeentes in Nederland, durft Leiderdorp het aan zelf de kantine, of ontmoetingsruimte zoals die in deze gemeente genoemd wordt, van een sportzaal te gaan exploiteren. Dat gebeurt bij de a.s. vrijdag 18 april te openen sportzaal aan het Van Alphenplein in Binnenhof. Leiderdorp heeft de in gemeente-dienst zijnde H. J. M. Hooymans als horeca-deskun- dige belast met het beheer van de ontmoetingsruimte. De officiële opening vrijdagavond zal in het teken staan van het voor zaterdag voorziene programma waarin men vooral de (nog) niet sportende Leiderdorper vertrouwd wil maken met de verschil lende takken van sport Deze hoeven daarbij niet in verenigingsver band te worden beoefend. Het blijft mogelijk, ook in de toekomst, in de nieuwe ruim 1,5 miljoen gulden kostende sportzaal, de verschillende kleinere zaalsporten „ongeorganiseerd" te beoefenen. De naam van de sportzaal, waarvoor een prijsvraag is uitgeschre ven, zal tijdens de officiële opening door de wethouder voor cultuur en sport D. W. Tichler, worden bekend gemaakt Aansluitend op de opening zullen de verschillende sportverenigingen, die ruimte hebben gevonden in de nieuwe sportzaal, een aantal demonstraties geven. Zaterdag 19 april staat daarna geheel in het teken van de kennisma king met sport en beweging. „Gezien het belang ervan in het kader van de volksgezondheid, verwacht het college van b. en w. een grote opkomst van vooral nog niet sportende Leiderdorpers". Zo werd gisteren tijdens een persbijeenkomst medegedeeld. Onder deskundige leiding kan men gedurende deze dag een goed inzicht krijgen in zijn of haar mogelijkheden. De Nederlandse Hartstich ting zal bovendien de veelal broodnodige extra informatie, en mede daardoor ook motivatie, geven aan de bezoekers. tegen „De Kaag" aanleg van Sehiphollijn Van onze correspondente Warmond De Kon. Water sportvereniging De Kaag heeft zich in een brief aan minister Westerterp (V er- keer en Waterstaat) bezwaar gemaakt tegen de aanleg van de Sehiphollijn. De ver eniging is van mening dat deze spoorlijn het landschap in visueel opzicht ernstig zal aantasten; dat de lijn een nieuwe indringende bron van lawaai zal betekenen voor de Kagerplassen en dat de vervoerteohnische belan gen niet opwegen tegen die van de recreatie. Het be stuur stelt als alternatief voor de lijn aan te leggen in een verdiepte tunnelbak met aquaducten ter hoogte van de Warmonderleede en de Ringvaart. Ze sluit daarmee aan op het standpunt van de ANWB en het Kon. Ned. Wa tersport Verbond. De jaarvergadering van „De Kaag" wordt overigens vrij dag a.s. gehouden. Aan de orde komt o.m. het uitreiken van insignes voor 25-jarig lidmaatschap, het uitreiken van de Dr. Coopsbeker, de exploitatie van de Kaagso ciëteit en een voorstel tot verhoging van de contribu tie. Rijnsburg In het diensten centrum van Rijnsburg wor den ook morgenochtend van 9 tot 12.30 uur, nog de stukjes geëxposeerd, die 65-plussers hebben gemaakt tijdens de cursus bloemschikken. Voorhout De zwemvereni ging De Columbiaan heeft af gelopen weekeinde voor het eerst in haar bestaan een clu bontmoeting gewonnen. In een vijfkamp met HZV uit Hille- gom, Katwijk, Koudekerk en ZVS (Sassenheim) eindigde de Voorhoutse ploeg op de eerste plaats. Rijnsburg De toneelgroep 't Centrum heeft gisteravond veel succes geboekt met de opvoering van het drama „De Rebel". Het stuk werd gesteld in een geheel bezette Petra- kerk. De toneelvoorstelling was het sluitstuk van de jeugdverenigingsactiviteiten dit seizoen. Warmond Aan de gisteravond in War mond gehouden hoorzitting over de Sehip hollijn hebben de meeste bezoekers een kater overgehouden. Men kwam met de gedachte een eigen inbreng te mogen leve-' ren in de plannen en keerde huiswaarts met het gevoel een propaganda-bijeen komst te hebben bezocht. Op concrete vragen werden zeer vage ant woorden gegeven. Sommige vragenstellers moesten het zelfs doen met: „Als over het tracé een beslissing is genomen krijgt u bezoek en bijzondere gevallen zullen bij zondere aandacht krijgen". Discussies die iets verder dreigden te gaan werden vaak zonder meer afgebroken. Bij velen leefde de vraag of een geringe winst in de reistijd wel opweegt tegen alle kosten (ongeveer 700 miljoen) en milieu schadelijke gevolgen van de lijn. Van alle gemeenten in het gebied Amster dam Leiden zal Warmond waarschijnlijk het meest gedupeerd worden door het pro ject. Hoogstwaarschijnlijk worden er in deze gemeente twee viaducten aangelegd: één nabij de Oranje Nassaulaan en één achter Endepoel II. De voorgestelde ver zonken ligging moet wel als financieel onhaalbaar worden beschouwd. Naast de visueel storende gevolgen zal ook de ge luidshinder vooral voor de bewoners van woningen in Endepoel niet gering zijn. Als gevolg van het verkeer op de bestaan de spoorlijn wordt de door de gezondheids raad vastgestelde norm van 55 decibel nu al overschreden in Endepoel. Als daar dan nog eens zo'n 89 treinen per dag bij komen mag worden verondersteld dat het resul taat onaanvaardbaar zal zijn. Schriftelijke reacties op de plannen voor de Sehiphollijn kunnen nog tot 2 mei van dit jaar worden ingediend bij het secreta riaat van de Raad van Waterstaat, Ko ningskade 4 in Den Haag. Wie hiervan gebruik maakt krijgt de gelegenheid zijn bezwaren en suggesties mondeling toe te lichten op 27 en 28 mei. O. OEGSTGEEST Het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten op de hoek Geverstraat-Prins Hendriklaan hield gisterenavond „open huis". Dit bij gelegenheid van het eerste lustrum. De belangstelling was dermate' groot dat men er ternauwernood in kon. „Ik ben er bijzonder dankbaar voor", sprak het hoofd van het dagverblijf. „Het is een stimulans om ons werk voort te zetten. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga: „Wij moeten uitermate dankbaar zijn als wij niet-gehandicapt door het leven gaan. Wij moeten de gehandicapte ten volle aanvaarden en hem immer vriendelijk bejegenen". Na de burgemeester werd voorts het woord gevoerd door het hoofd van de Dr. Leo Kannerschool, de heer Vorst. Deze verklaarde niet blij te zijn met het woord „gehandicapte". Het hangt er van af welke normen men. ér aan geeft". Een van de ouders van een gehandicapt kind gaf een overzicht van de ervaringen er mee opgedaan. Te leven met de gedachte: wat er met mijn kind gebeuren als wij er niet meer zijn. Ook werd aan de hand van cijfermateriaal aangetoond dat geestelijk gehandicapten uit alle milieus voortkomen. Volgde een vertoning van de film welke de NOS ten behoeve van de onderwijstelevisie had gemaakt in het dagverblijf en Leo-Kan- nerschool. Na de vertoning kon men zich op de hoogte stellen van het vele wat het dagverblijf te bieden heeft Katwijkse gymclub naar Engeland Katwijk De gymnastiekver eniging S.K.R. uit Katwijk en een gym-vereniging uit Lowe stoft in Engeland hebben met elkaar contact gelegd om te komen tot een uitwisseling van leden-delegaties. Volgend jaar zal een 25-tal leden van de Lowestoft Athletic Club in Katwijk op bezoek gaan. Dat heeft hej bestuur van S.K.R. meegedeeld tijdens de jongste jaarvergadering van de club. De contacten zijn tot stand gekomen dankzij bemid deling van het gemeente-be stuur. Het financieel verslag over 1974 heeft de gym-club afgslo- ten met een batig saldo. Het nadelig saldo van 2000 over 1973 is weer goed gemaakt De aftredende bestuursleden W. van Nieuwenhuijzen, mej. A. v.d. Valk en A. Schoonder- woerd zijn herkozen. Afge sproken is dat men zal probe ren het bestuur met twee uit de wijk Hoornes afkomsrige leden uit te breiden. Dit in verband met het toetreden van de afdeling gymnastiek va,\ de wijkvereniging Hoornes tot S.K.R. SJZ organiseert Clubkampioen schap Zoeterwoude Voor de derde keer in successie gaat SJ.Z. de strijd om het clubkampioen schap organiseren. Evenals in de voorgaande jaren zal daarbij een handicap gelden. Zo zal het tweede elftal van het eerste één doelpunt vóór krijgen, het der de elftal 2 goals enz. De eerste wedstrijd is op dinsdag 22 april, aanvang 18.45 uur. De speelduur is 2 x 30 minuten. Na de eerste ronde wordt er verder gegaan met 'n winnaars- en ver liezersronde. Er zal een wijziging komen in het systeem bij de verkiezing van de voetballer(ster) van het jaar. Het bestuur meent dat dit ook geen juiste benaming is. In het vervolg zal er worden over gegaan tot het uitreiken van twee bekers. Eén voor degene die zich het meest inzet voor de vereniging, zoals dat ook oor spronkelijk is bedoeld, en een beker voor de beste voetballer(s- ter). Om tot een evenwichtiger resultaat te komen zal voor de verkiezing een commissie wor den samengesteld bestaande uit twee bestuursleden, twee jeugd- bestuursleden, een lid van de T.C., een dame en twee herenle den. De Blesruiters sluiten zich aan bij federatie Van onze correspondent STOMPWIJK De ponycli* „De Blesruiters" zal aansluitiij zoeken bij de Federatie v* Landelijke Rijvereniginga Daartoe heeft de club op gisteren gehouden jaarvergadi ring besloten. Als De Blesruiters worden to^: gelaten betekent dat dat de k<v ten voor de leden van de keu. groep van 100 tot 200 pe jaar worden verhoogd. Het is deze kostenstijging «b een fors aantal leden erti bracht tegen aansluiting bij federatie te stemmen. Zij menu dat de ponyclub een gezelli heidsvereniging moet blij vu waarbij voorop staat dat h kind liefde wordt bijgebracl voor het dier. Die doelstellii verdraagt zich niet met prest tie-sport, zo vinden zij. De mee derheid van de leden, met inbt grip van het bestuur, bleek dai anders over te denken. De Blesruiters hebben beslotq ook dit jaar geen subsidie aa te vragen. Men is van oorde dat de verplichtingen die aar vaarding van subsidie met ziet meebrengt zouden resulteren zodanige toename van de koste dat het te ontvangen subsidu bedrag daar niet tegen opweeg Vooralsnog zal de contribute die de leden moeten betalei niet worden verhoogd. Informatiedag dekenaat Bollenstreek Van onze correspondent Sassenheim - Zondag a.s. er door het dekenaat Bollei streek in de Don Bosco MAVOj aan de Anthoniuslaan te Sa: senheim een informatiedag gei houden, voor alle medewerker* van de kerkelijke en maatschapj pelijke activiteiten in streek. Ook belangstellender zijn welkom. Men vindt zondai in de Don Bosco-school allerlei materiaal wat betreft de litur gie, kerkmuziek, misvieringen^ catechese, bijbel-, missie ontwikkelingswerk, vorm in werk onder de jeugd en c bezinningslectuur. Deze infor matie-dag wordt door het deke naat voor de tweede maal ge houden, de eerste was in 1972. De Don Bosco-school is zondag van 12 uur tot 5 uur geopend. Plannen voor De Winkelhof in commissie Van onze correspondent LEIDERDORP - De Winkelho* zal hèt onderwerp zijn dat 1 sprake komt tijdens de menlijke vergadering van de' commissies ruimtelijke orde ning en middenstandsaangele genheden op woensdag 23 april De plannen met dit deel van Leiderdorp zullen dan integraal worden besproken. Het advies van beide commissies aan b en w is van belang bij de beslissin gen die de raad in haar vergade ring van mei moet nemen over de uitgangspunten van Winkel hof. De raadsvergadering, die was gepland op 12 mei, zal naar alle waarschijnlijkheid op die datum geen doorgang vinden. Zowel wethouder E. Drenth als J. Reu- gebrink, beiden zijn direct be- 1 trokken bij de realisering van het bestemmingsplan, zijn op i j die dag verhinderd. Op dit mo ment is een nieuwe datum nog niet bekend. Geestgrondtheater in Warmond Warmond - Op uitnodiging vai St Matthias speelt „Het Geest- i grondtheater" uit Lisse a.s. vrij- I dag in het Trefpunt het eigen- I tijdse toneelspel „Waan". In het i spel komen de huwelijksperike len van twee jonge echtparen voor het voetlicht De toegang is voor leden en donateurs gra tis. Voor anderen 3,-. Aanvang l 20.00 uur. [esa-|| Milieuzorg Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST - De werkgroep milieuzorg Oegstgeest organi seert op dinsdag 22 april een bijeenkomst in het Witte Huis. Prof. dr. Goudzwaard zal spre ken over „groei, grenzen", sobering". De bijeenkomst be gint om kwart over acht Veilingen KATWIJK lil* Groenten Waspeen p. kist A 1 11.70-13.90. A 2 2.70-12.00. BI 13.20-17.60, B2 4.30-13.70, Cl 18.00-20.50. C2 4.80-19.40. Brcekpeen 19.70-22.70. Prei 0.60- 0.74. Radiji 0.56. Uien 4.10-5ZO. Aanvoer: 280 ton waspeen. RIJNSBURG. 15/4 Bloemen (reap. schrijving - aantal aangevoerd - gemidd. prijs) Alstroomeria 172Ó 0,662. Amaryllis 0,622L Anemonen 34230 0,139, Anjers Am. 26040 0,165, Ant 57 1,798, rpl- 2,758, Duizendschoon 485 1,914, hreesia 29390 2,956, Gcrbera 11466 0,453. Hyneinthen 3209 0,496, Hyacinth met bol 1512 0,453, Iris 9595 1,854. Irba 1668 1,882. Lathyrus 60 1,375, Lelie Kelk 1440 0.28f Lelie Tak 41560 0,546, Margriet wit en! 5500 0.152, Narcis Carlton K 440 0.85< Orchideeen 1055 0,957, Rozen grootb 10430 0,366, Rozen kleinbl. 8000 0.2tt>. Snij groen 455 1,491, Stephanotis 950 0,027, TULPEN 147058 2,236, Brilliant Star 538 0.703. Tulpen koude gr. 11335 1.293. Tulpen 2e soort 3325 1.336. Narcis 2e soort 44 0,300. udc gr. 9T915 0,699. Anjers tr 1800 0.390. Dlv snijbloe 80 1.100, Leeuwebekken i Listris imp 2300 0,778, Orchideeen imp 12320 0,083. Rozen gr.bl. imp 1460 0.272, nijbl. imp 2490 2,508, Div. snijbl. Ir

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4