(Vergiffenis" van CRM voor outen bij Sociale Dienst „Protectie" ambtenaren blijft heet hangijzer Slopers-probleem nog niet opgelost DINSDAG 15 APRIL 1975 - LEIDSE COURANT l Van e i onzer verslaggevers LEIDEN In de volgende ver gadering van de gemeenteraad jkornt een motie in stemming de raad zegt het te be- t dat b. en w. zich niet Uitdrukkelijk distantiëren van de in de publiciteit gekomen uitspraak van hun kant over de wijze van benoeming van amb tenaren. Daarmee wordt gedoeld op de uitspraak van wethouder Ver boom, gedaan in een openbare vergadering, die heeft gezegd tweede maal dat sommige ambtenaren niet bracht verzoek op grond van hun kwaliteiten maar op „protectie" zijn aange nomen. r» een „onder-ons-gesprek". Driessen woorden terug te nemen, het college negatief had gereageerd. Wethouder Van Aken vond dat de tekst van de motie „formeel onjuist" is omdat daarin staat voren ge- dat de uitspraak is gedaan tij- CDA-leider dens een openbare fractie-ver- w. om de gadering. Volgens Van Aken ..De woorden zijn anders over nemen, het was de vergadering al gesloten gekomen dan ze waren be toen de gewraakte woorden doeld", zo zei hij. „Bij ons heeft werden gebezigd. De wethouder niet de bedoeling voorgezeten bracht naar voren dat hetgeen om bepaalde ambtenaren te in de krant is gekomen gezegd kwetsen of in diskrediet te bren gen." De wethouder eindigde zijn korte uiteenzetting met: „In het licht van wat ik heb opge merkt acht ik het niet nodig dat het college zich van het destijds uitgesppoken oordeel distan- Van een onzer verslaggevers Tuiden De gemeente Leiden hoeft de door de sociale dieast p onvoldoende gronden en of ten onrechte gedane uitkeringen Jilet bij te passen. Daaraan verbonden voorwaarde is dat de <(ude praktijk waarbij de beslissingen om al dan niet tot het 'Merlenen van financiële steun over te gaan soms in het wilde veg werden genomen, niet meer terugkeert. „Het ministerie van ■3r RM heeft besloten de tot nog toe gemaakte fouten te vergeven", heeft wethouder Oosterman (sociale zorg) gisteravond meege- ïld nadat b. en w. eerder op de dag besprekingen hadden :erond met vertegenwoordigers van het departement. „Die ren daartoe bereid", zo zei hij, „als ze de zekerheid kregen it niet meer tot bijstandsverlening wordt overgegaan wanneer redenen daarvoor, onvoldoende of helemaal niet in rapporten, i vastgelegd. Voorts moesten ze de zekerheid hebben dat geen itandsaanvragen in behandeling worden genomen die niet - de aanvrager zijn ondertekend. Wij zijn daarmee akkoord tn. Over een jaar zal CRM naar een en ander een contróle itvoeren. len waarbij de dienst om de twee of drie dagen een uitkering moet doen om te voorkomen dat cliënten zonder geld komen te zitten. CONTROLE (et besluit van het ministerie :ekent voor het Leidse ge beente-bestuur een grote op- Lchting. De geldelijke conse- lenties voor de stad waren lers bijzonder ingrijpend ge- :st indien CRM Leiden finan- 1 aansprakelijk had gesteld alle onvoldoende gefun- :rde beslissingen. wethouder Oosterman jeedeelde hebben ambtenaren an CRM tot en met het jaar 971 contróle uitgevoerd op het itkeringsbeleid van de sociale ienst. En tot "en met dat jaar en de opgemaakte rap- goedgekeurd. Schattin van totaal het bedrag dat de jaren daarna op onvol- :nde gronden en of ten on- :hte is uitgekeerd, zijn nauwe- |ks te maken. Maar aanneme- dat dit in de tonnen of )g hoger loopt. Hoe groot het drag precies is zal zo ver- laarde wethouder Van Dam (fi- inciën) desgevraagd, niet na- ir worden onderzocht. ociaal zwak een korte uiteenzetting over motieven die het ministerie rtoe hebben gebracht om met hand over het hart te strijken :i wethouder Oosterman dat en ten departemente begrip Beft voor de moeilijke situatie aarin Leiden verkeert door jn sociaal zwakke structuur, legrip ook voor de ketting-reac- e die deze maand tot een acute oodsituatie heeft geleid en 'aarbij van invloed was: de be- arde huisvesting van de dienst, et agressief gedrag bij1 dé'clien- en dat daardoor werd aange- 'akkerd, het ontbreken van een irecteur, de toename van het antal clienten (in het afgelopen wartaal met 20%) en het hoge iekteverzuim bij de ambtena- en. de huisvestigingsmisère wil- en b. en w. op korte termijn brengen door de i preekuren van de dienst te de- entraliseren over drie ruimten de stad. Eén lokaal zou moe ien worden geopend in de bin- lenstad, één in de Kooi en Woord en één in Zuid-West. Ook Ie afdelingen gezinsmaatschap- lelijk werk en verpleging en rerzorging wil men onderbren- en buiten het huidige gecentra- iseerde onderkomen aan de teenschuur. wat langere termijn en in eder geval binnen drie jaar wil- :n b. en w. de dienst helemaal it het gebouw aan het Steen- chuur laten verhuizen. Even- zou de G.S.D. in het ge- kunnen worden onderge- iracht dat nu nog in gebruik is >ij de Rembrandt scholenge- riéénschap. lan het ontbreken van een di- ecteur komt naar wordt ver vacht binnenkort ook een 'inde. B. en w. hebben twee landidaten gevonden die zoals [emeld binnenkort aan de ge- neenteraad zullen worden voor- jedragen. Cursussen Verbeteringen op langere ter mijn verwacht het college even- de al langer in voorbe reiding zijnde reorganisatie van de dienst en van een verhoging van het opleidings-niveau van de ambtenaren. Daarbij legde wethouder Oosterman er gister avond de nadruk op dat uitbrei ding van het aantal bij de dienst werkzame ambtenaren, niet no dig wordt geacht: „Niet de kwantiteit maar de kwaliteit be hoeft verbetering". De ter zake kundigheid wil men opvoeren door voorzieningen te treffen waardoor meer ambtenaren va ker interne opleidingen kunnen volgen. De noodzakelijk geachte reorga nisatie, waarbij een andere taakverdeling onder de G.S.D.- medewerker wordt doorge voerd, en de verhoging van het opleidingsniveau bracht wet houder Oosterman gisteravond in verband met een verschui ving van de aandacht van de dienst naar meer immateriële hulpverlening. „Niet langer is de enige doelstelling van de dienst geld te verschaffen; steeds meer wordt het verlenen van gezins- maatschappelijke begeleiding als een noodzaak gevoeld", al dus de wethouder die dë uit spraak illustreerde door als voorbeeld te noemen de geval- B. en w. en kennelijk ook het ministerie verwachten van deze maatregelen voldoende heil om een verandering in de controle structuur op het uitkeringsbe- leid niet nodig te achten. „De structuur is goed", „maar de functionering moet worden ver beterd", aldus wethouder Van Dam. Ook in de communicatie tussen b. en w. en de dienst zullen geen ingrijpende veranderingen wor den aangebracht. Op de vraag of de dienst het college van b. en w. niet te laat op de hoogte heeft gesteld van de acute nood situatie waarin men op een ge geven moment is geraakt, rea geert wethouder Oosterman door er grote nadruk op te leg gen dat de waarnemend direc teur Kramer „het directeur schap nooit heeft geambieerd". Om zo snel mogelijk de grote administratieve achterstanden bij de dienst weg te werken zal zoals bekend „een nood-team" worden geformeerd. Besloten is hiertoe voor een periode van naar schatting drie maanden, tien man aan te trekken die voordat ze aan de slag gaan een spoed-cursus zullen volgen. EXTRA STAMPIJ Probleem dat zich kan gaan voordoen nu bij de toewijzing van uitkeringen „de touwtjes strakker in handen worden ge houden", zoals de wethouders het formuleren, is uiteraard dat sommige cliënten extra veel stampij zullen maken als ze te horen krijgen dat ze voor min der financiële steun king komen dan tot voor kort het geval was. Mede met het oog daarop blijft do sociale dienst voorlopig onder politie-bewa- king staan. Verder hopen b. en w. dat een kalmerende werking uitgaat van de maatregel om de uitbetaling voortaan via giro of bank te laten lopen en de kas alleen open te houden voor j nood-betalingen. Overigens verklaarde wethou der Oosterman gisteravond des gevraagd dat naar zijn oordeel de aan het licht getreden onre gelmatigheden „natuurlijk geen consequenties dienen te hebben voor het vervolgingsbeleid inza ke steunfraude". Inmiddels heeft het CDA-ge- meenteraadslid mevrouw C. Kramp b. en w. vragen gesteld over de G.S.D.-kwestie. W.S. Van e i onzer verslaggevers LEIDEN „Het is echt niet mijn bedoeling geweest om buiten de gemeenteraadscommissies om een regeling te treffen voor een terreintje voor ambachtelijke slopers. Voordat het college een beslissing had kunnen nemen, hadden de bewoners van het woonwagen-centrum al gezegd dat zij van het plan niet gediend Met die woorden heeft wethouder Tesselaar gisteravond gerea geerd op het verwijt van het CDA-gemeenteraadslid Bosch die het betreurde dat de wethouder min of meer op zijn eigen houtje heeft gepoogd een oplossing voor het slopers-probleem te vinden. Hij had zich voorgesteld de slopers de ruimte te geven op een terrein naast het woonwagencentrum aan de Haarlemmer Trek vaart waar nu een door vandalen geplaagde padvindersgroep zijn honk heeft. Het plan is weer ingetrokken vanwege de bezwaren ertegen van de kant van het woonwagen-centrum. Dit zijn Rolf van 't Loo (14) en Eddy Bokma (11). Al meer dan een jaar redden zij kik kers en salamanders die aan de bouw van het nieuwe zwembad „De Zijl" ten onder dreigen te gaan. Getweeën trekken ze er na schooltijd op uit om de dieren te vangen. De kikkers en salamanders wor den in emmers gestopt en per fiets overgebracht naar het Heempark, de kinderboerderij in de Merenwijk of de polder sloten rond Leiden. Afgelopen zaterdag was de vangst in drie uur tijd zo'n 31 kikkers en 13 salamanders. De moeders Van 't Loo en Bokma weten over de activi teiten van hun zoons mee te praten. Vaak missen ze een panty. Hiervan maken de jon gens hun schepnetje. Al heel wat bemodderde kleren ver dwenen in de wasmachines van de twee families. Me vrouw Bkma: „Dat is al zo vanaf het eerste moment dat Rolf en Eddy redden kikkers ■van de dood Eaay en Rolf vrienden wer den. We hebben hier al van alles in huis gehad: salaman ders, kikkers maar ook jonge of gewonde vogels". Rolf vindt het erg jammer dat het riet achter het oude zwem bad moet verdwijnen. „H^et is een mooi natuurgebied, waar onder meer de snip haar broedplaats heeft. Ik heb er ook een zeldzame rugstreep- pad gevonden. Dit zit nou bij mij thuis." Rolf en Eddy gaan zolang mogelijk door met het redden van de kikkers en sal amanders uit de greep van de voortschrijdende verstedelij king. Eddy: „We vinden het gewoon vreselijk zielig als die dieren straks worden weggezo gen of verpletterd door het beton. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Vader Wethouder Waal is afgelopen I zondag vader geworden van zijn tweede kind, een dochtertje. Va der en Moeder Waal hebben het meisje Willemijn genoemd. De gemeenteraadsleden kregen gis- teravond beschuit met muisjes. ZOETERWOUDE Voor pas- jtoor Schlatmann van de Meer burgparochie wordt een inzame lingsactie gehouden. Zoals wij [gisteren meldden werd de pas- toor van heel wat van zijn jSrive- geld, dat hij op het moment van een inbraak, toevallig in huis had, bestolen. De gaven kunnen gestort worden op gironummer 482096 ten name van J. M. Sch latmann, Zoeterwoude. Aanrijding Maandagmorgen is de dertienja rige Hester Bakker door een auto aangereden. Hester wilde de Haagweg met haar fiets over steken; richting Churchilllaan. De autobestuurder uit Leiden kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is met een hoofd wond en een hersenschudding opgenomen in het academisch ziekenhuis. Wijsbegeerte In het Praethuys aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 9 worden de komende weken een aantal le zingen gehouden over de esote rische wijsbegeerte van vier geesteswetenschappelijke stro mingen. Op maandag 21 april over de theosofie' door de heer D. J. P. Kok, op maandag 28 april over de graalboodschap door de heer F. G. C. Vervloet, op dinsdag 6 mei over de Vrij metselarij door de heren E. Tek- ke en H Bouman en op maan dag 12 mei over de Soefi ge dachte door de heer S. C. Lan ge. Aanvang 20.00 uur, toegang Bergbeklimmers Vijf Leidse bergbeklimmers hebben samen met vijf klim mers uit het Duitse Minden een deel van de Porta-wand be dwongen. De Duitse groep brengt over drie weken een be zoek aan Leiden. Behalve het beklimmen van de brandweerto ren, zullen de Duitsers de bol lenvelden van Lisse en Sassen- heim bezichtigen. In juni is er weer een treffen met de Minde- ner „kletteraars". Dan zullen de wanden van het Ith-gebergte vlakbij Minden worden beklom- Bloem en plant Op Breestraat wordt zaterdag van 11 tot 16.00 uur een „groenboekerijdag" ge houden, onder leiding van Wim Oudshoorn, presentator van 'Bloemen en Planten' in het tv- programma „Studio Vrij". Er wordt onder meer een demon stratie bloemschikken gegeven en Wim Oudshoorn demon streert overpottingen, insnoeien, bemesten en dergelijke. Ook is er gelegenheid hem allerlei vra gen te stellen. Tooneel Het Leidsch Studenten Tooneel voert in de maand mei vijf keer het toneelstuk "II medico Ollan- Een praktisch geheel gevulde bus met vrolijke dames van het Leids Katholiek Vrouwengilde, vertrok gisteren voor het jaarlijkse uitstapje. Dit maal ging de reis naar de Liko-fabrieken in Bodegraven, waar de dames een twee uur duren de excursie kregen. Vervolgens stond een rond vaart over de Loosdrechtse plassen op het pro gramma. Tot slot was er een feestelijke panne- koekenmaaltijd in „The captain's inn" in Roelo- farendsveen. uck v-.i Goldini op. De toneel uitvoering zal worden gehouden op 13, 15, 16, 19 en 23 mei in sociëteit Minerva aan de Bree straat 5 Mei Het 5 mei-comité heeft het ini tiatief genomen een manifesta tie te organiseren, die in het teken staat van de strijd voor de nationale zelfstandigheid. Het comité roept alle Leidena- ren op deze manifestatie ook door eigen bijdragen tot een succes te maken. Voor meer in formaties mevrouw J.M. v.d. Blom-Vijlbrief, Zwarte Pad 24, telefoon 30913. Grof vuil In Leiden is een 5 mei-comité gevormd uit A.N.J.V., A.R.P., C.H.U., C.P.N., Expogé, K.V.P., N.V.B., P.v.d.A. en S.S.U. Dit comité stelt zich ten doel de viering van de vijfde mei in een breed kader mogelijk te maken. De grofvuilwagen van de ge meentelijk reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Jacques Ur- lusplantsoen, Aaltje Noordè- wierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulst- straat, Rich. Holstraat; Obrecht- straat, ChurhilUaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooy- straat, Joh. Wagenaarlaan, Vale- riusstraat, v. Blankenburg straat, Julius Röntgenstraat, Mozartstraat, Bernard Sweer- straat, Sweelinkclaan, Eduard van Beinumstraat, Bruckncr- straat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgs- kistraat, Caesar Frankstraat, Verdistraat, Schubertlaan, Mah- lerstraat, Handelstraat, Beetho- venlaan, Vivaldistraat, Bach- straat, CoreUisiraat, Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Ts- jaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, Jozef Haydn- laan, Apollolaan, Smetana- straat, Paganinistraat, Scarlatti- straat, Griegstraat, Donizetti- laan, Bitzetpad. Visser 't Hooft Op het Visser 't Hooft scholen gemeenschap aan de Kager- straat wordt vrijdag een popu lair muziekconcours gehouden. Aanvang 20.00 uur. Foto/dia-wedstrijd Voor de in het kader van het eeuwfeest van de universiteit georganiseerde fotowedstrijd met als thema „Vrijheid", kan men nog werk inleveren tot en met donderdag 1 mei. Er kan deelgenomen worden in twee categorieën: A) zwart-wit foto's (minimumformaat 18 x 24 cm.) en B) kleurendia's (formaat 24 x 36 mm. kleinbeeld). De ingezonden foto's en dia's zullen worden beoordeeld door een jury, die in beide catego rieën twintig werken zal uitkie zen. Deze zullen in de periode van 12 tot 22 mei in Sociëteit Pom Pom, Kaiserstraat 25, geëxposeerd worden. De naar het oordeel van de jury drie beste foto's en dia's zullen be kroond worden met prijzen van respectievelijk honderd, vijftig en vijfentwintig gulden en waar debonnen. Nadere inlichtingen (reglement) zijn te verkrijgen bij de Leidse fotohandelaren en bij het secretariaat van het Leids Academisch Kunstcentrum, Le vendaal 150, III, tel. 24890. Het Leidse muziek- en toneelge zelschap Sempre Avanti be staat dit jaar in zijn huidige vorm een kwart eeuw. In die 25 jaar werden 642 uitvoerin gen verzorgd, welke door on geveer 320.000 bezoekers wer den bijgewoond. Sempre trok ook met de ruim 500 num mers die werden ingestudeerd door het hele land. Daarvoor werd in totaal zo'n 58.000 km afgelegd. Tot de meest trouwe leden van Sempre behoren o.a. Wim van Ark, Wim Brug man, Henk Chaudron, Alp- hons Delforterie, Corrie Geer lof, Kees Kiel, Hans van Oos- terom, Wim van Rooyen, Miep de Vries, Tine de Zwijger en Koos Kukler. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum geeft Sempre 24 en 25 april een voorstelling in het Rijnlands Lyceum in Oegst- geest In en roncLLeiden Dlrwdag 15 april Augustinus, Hapenourg 24 - Lezing: inleiding door N.V.S.H. over relaUie mei en zonder sexualitelt; aanvang 20 00 uur. Woenedeg 16 april LAK-theater. Levendaal - Toneel: Kaf ka K K door toneelgroep De Appel; aanvang 20.15 uur. Rijksherbarium. Schelpenkade 6 - Le zing: over stippelmotten. lastig op siergewassen door Prof. dr. J. T. Wie- bee; aanvang 20.00 uur. Groenoordhal - Vrijetijdsbours. Ope ningetijden: 19.00 tot 22.30 uur Donderdag 17 april Rijnlands Lyceum. Oegetgeeet - To neel: De muren van de boomgaard door toneelgroep Timdelerclub; aan vang 20.15 uur. Antonluekerk, Zuid-West - Concert: loop-in concert door het Gewestelijk orkest van Zuid-Holland; aanvang 20.15 uur. Groenoordhal - Vrijetijdsbeurs. Ope ningstijden: 13.00 tot 18.00 uur en 19.00 tot 22.30 uur. Vrl|dag 18 april Rijnlands Lyceym. Oegetgeeet - To neel: „Maria Stuart" van Hildeshelmer door Stadetoneel Rotterdam; aanvang 20.15 uur. Groenoordhal - Vrijetijdsbeura. Ope ningstijden: 13.00 tot 18.00 uur en 19.00 tot 22.30 uur. LAK-theater. Levendaal - Groep Iris brengt totaaltheaterprogramma 'Rain bow' met muziek, ballet en toneel; aanvang 20.15 uur. Microtheater. Vestestr«at 40-lmpecal verhaal met veel muziek, beweging en tekst gespeeld door Imperium; aan vang 20.00 uur. Collegezaal Sterrewacht, Sterrewacht- Bioscopen Luxer: Stationsweg 19, tel. 21239. „The Towering Inferno", 14 jr. dag. 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hogewoerd 49. tel. 24919 „Immorele vertellingen". 18 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Kinderm: Laurel en Hardy en de zi- geunerprineee. za. en wo.. 14.30 uur. zo. 14.00 on 16.15 uur. de: Steenstraat 39 tel. 24130 „Keetje Tippel" 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, zondags 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Studie: Steenatraat 39. tel. 33210 1 001 nacht. 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondags: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. TRIANÓN: Breestraat 31. tel. 23875. „Rooie Sien" 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zondags 14.30. 16.30 en 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „De Klokkenluider van de Notre Da me". 14 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Kinderm.: Heksen en bezemstelen, wo. 14.30 uur (Walt Disney). Exposities Dmhkerll De Bink: Rooseveltstraat 3. Leiden. Dagelijks geopend van negen tot vijf uur, behalve op zaterdag en zondag. Tot 30 april foto-expostie vwi Galerie Heuff: Hoflaan 7. Waeeenaar tel. 01751-12185. dl t/m za 10-17 uur. dl ook 20-22'uur. t/m 26/4, Theo v.d. Horst met schilderijen en tekeningen. Pater v.d. Meer met bronsplastieken. AteRer "De Scherf': Naaeaulaan 41 Oegetgeeet. tel. 50220. ma t/m za 9-1£ uur. zondag's gesloten. Ans v.d. Heide- Kort met een tentoonstelling van eige StedeNJk Museum "De Lakenhal": Ot da Singel 28-32. tel. 44044. ma t/m z 10-17 uur. zondags van 13-17 uur. Tc 20/4 een tentoonstelling van Aad va Houwelingen met- tekeningen en zeef- Galerie v.d. VRet: Botermarkt 3. tel. 22806. di t/m za 10-17 uur. do l uur. In de maand april Ab Steenvoorden mat tekeningen en schilderijen. Rijksmuseum voor Valken kunde: Steenstraat 1. tel. 32641. ma t/m zs 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot 10/4 de Canadese reizende tentoonstelling die een beeld geelt het leven in de poolgebieden met titel: „Clrcumpolar Community" met tieke kajaks e.a. Galerie 't Hoeks bij de Pomp: Dorps straat 38. Warmond, tel. 01711-3501 mr t/m za 10-17 en di ook van 20-22 uur Tot en met 15/4 exposeert Hans vai Arkeveld met expressionistische schil derijen en Liesbeth van Esveld-Manesen met keramiek. AteHer van Men v.d. Nat: Jaagpad hoek Bruggeetraat. 26/4 van 14.00-17.00 uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur. 26/4 en 27/4 een tentoonstelling vai. wan lappen en macrame' gemaakt op i .ursuesen K+O afdeling Leiderdorp Hulpverlening Telefonisch Hulpdienst: tel. 25302. Burgerraadsman - Koombrugsteeg 7. tel. 54171. spreekuren maandag van 11.30-14.00 uur en donderdagavond 171. tel. 30502. Brandweer weet de weg niet in nieuwbouwwijk Van een onzer verslaggevers LEIDEN Omdat men niet beschikte over een adequate plattegrond, is de brandweer bij de brand onlangs in één van de woningen van het com plex „Eigen Huis", in eerste instantie naar een heel ver keerd punt in de Merenwijk gereden. Dat signaleerde WD-fractie- leider C. Elzenga gisteravond in de gemeenteraadsvergade ring. Hij vroeg loco-burge meester Van Aken die de heer Vis verving, ervoor te zorgen dat de brandweer op korte termijn in het bezit komt van de ontbrekende plattegronden van de nieuwe stadwijken. Ook wees Elzenga erop dat de brandweer niet beschikt over lopers om de kasten van de elektriciteitsmeters te openen om in noodgevallen de stroom te kunnen afsluiten. Hij her haalde zijn eerder gedaan ver zoek om ook de Leidse dokto ren te voorzien van platte gronden van de nieuwbouw wijken. Van Aken beloofde een en ander in orde te bren gen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3