Arie van Staveren is uitgekeken bij Sparta POOL BRZEZANCZYK TRAINER FEYENOORD Jan Timman onbedreigd V. d. Smissen op valreep winnaar Arie Haan yoor drie faar naar Anderlecht Tink naar Excelsior DICK VAN DIJK TRANSFERVRIJ Cruyff kreeg vakantie Van Spronsen aan leiding TERDAG 12 APRIL 1975 LEIDSE COURANT PAGIN A 9 IUSSEL Arie Haan graat spelen voor Anderlecht. De ormalige Ajacied heeft bij de Belgische eerste-divisieclub driejarig contract ondertekend. Arie Haan raakte op 9 tart in conflict met Ajax, na de verloren wedstrijd tegen yenoord. Haan verklaarde toen niet meer onder manager ins Kraay te willen werken, waarop Ajax hem uit de selectie verwijderde. i-jarige international, die zijn contractuele verplichtingen 1de nakomen, spande een kort geding aan tegen het bestuur Ajax, dat hij won. Kort erop besloten Haan en zijn zakelijk viseur Speelman de contacten met Ajax te verbreken, tgeen geschiedde door middel van een afkoopsom van 1.000 gulden. Haan is de vierde Nederlander bij Anderlecht, dat imenteel op de tweede plaats staat in de Belgische eerste risie, achter RWD Molenbeek. Verder heeft de Brusselse club der contract Jan Ruiter (doelman), Rob Rensenbrink en en Baxth. Volgens een woordvoerder van Anderlecht is de ik donderdagavond laat in Nederland beklonken. Arie Haan trijdag met vakantie vertrokken naar Zuid Europa. Haan heeft jarenlang bij Ajax triomfen gevierd als ddenvelder. Onder Rinus Michels veroverde hij zich een 'aats in het eerste elftal. In 1971 maakte hij als invaller de eerste Europa-cupfinale van Ajax (tegen Panathinaikos Londen) het tweede doelpunt. Vorige zomer maakte Haan, enaar van zaken in Zaandam en Winschoten, tijdens het reldkampioenschap in West-Duitsland furore als libero, een ndst van Rinus Michels. In de huidige competitie speelde an bij Ajax afwisselend in de verdediging en op het ddenveld, hetgeen hij beschouwde als de voornaamste oor- ik van zijn zwakke vorm. an onze sportcorrespondent) )TTERDAM De ere-divisieclub Excelsior heeft bespre ngen geopend met Maarten Vink de trainer die anderhalf ar geleden door MVV de laan uit werd gestuurd en waar- hijnlijk de opvolger wordt van Ben Peeters. Vink die in jtterdam woont en weer graag aan het werk wil zal binnen ee weken beslissen of hij op het aanbod van Excelsior zal gaan. Ed van de Roer de 27-jarige doelman van Excelsior eft inmiddels zijn contract met 3 jaar verlengd. Begin deze ■ek contracteerden de Rotterdammers Rini van de Zanten uitkomt voor de zaterdagclub Spijkenisse. (Van onze sportredactie) IRCIA Hoewel Dick van Dijk (ex-Ajax en FC Twente) ll nu toe financieel niets te klagen had zijn de sportieve tstaties van het Spaanse Murcia dusdanig tegengevallen, zijn contract is geannuleerd. Het salaris van de duurste er van de club, die op degraderen staat, vormde een obleem voor het bestuur om te blijven doorbetalen. Daarom •eft Dick van Dijk begin deze week zijn koffers gepakt en via Nice op de terugweg naar Gouda, waar zijn ouders Moeder Van Dijk: „Ik verwacht Dick begin volgende ;ek thuis. Dat liet hij me vlak voor zijn vertrek uit Murcia iten." t interessante van zijn Spaanse avontuur is zijn met succes 'esloten poging transfervrij te worden. De nu 29-jarige Van jk heeft weliswaar een kleine afkoopsom moeten betalen, dat staat niet in verhouding tot het voordeel dat hij mee denkt te doen. Het liefst zal de vroeger als spelbepaler ererende spits het volgend seizoen of weer in Nederland weer in Frankrijk, waar hij een huis in zijn bezit heeft, Hen werken. De kans dat zijn oude club Nice hem weer dienst neemt is evenmin uitgesloten. De eerste contacten i gelegd. :k van Dijk, die destijds ook door FC Den Haag werd ipolst. vertrok drie jaar geleden bij Ajax voor een transfer- i zes ton. Twee jaar later, waarvan het eerste het meest ccesvol was, deed de Franse club hem over aan Murcia, r de hoogste afdeling in Spanje was- gepromoveerd, et de komst van trainer Puskas, .die bij het Grieke Panathi- likos had gewerkt, en spits Dick van Dijk dacht het bestuur de ambitieuze club de continuïteit van het topniveau veilig stellen. Maar dat viel sterk tegen. Ook Van Dijk werkte tan mee. Hij werd niet minder dan zes weken geschorst gevolg van te brutaal optreden tegen de scheidsrechters bleef daarnaast enkele weken buitenspel wegens blessures, ierdoor en de over het geheel tegenvallende prestaties van ït elftal daalden de opbrengsten van de recettes. Er was eind irige week zelfs zo weinig geld meer in kas, dat het bestuur totale selectie bij zich riep en opening van zaken gaf. Dick Dijk trok er zijn konsekwenties uit en vertrok.... ROTTERDAM Feijenoord is er eindelijk in geslaagd een opvolger te vinden voor trainer Wiel Coerver. Gistermiddag te kende de 54-jarige Pool Antoni Brzeanczijk een 2-jarig con tract. Het bestuur van de Rot terdammers heeft nog dezelfde dag bij de KNVB het verzoek gedeponeerd de Pool, die van 1962 tot 1967 coach was van het nationale elftal van Polen, een licensie te verlenen. Antoni Br- zezanczyk verklaarde gister avond bijzonder blij te zijn met nieuwe club. „Feyenoord is over de hele wereld bekend en iedere trainer is er een beetje trots op als hij bij zo'n vereni ging terecht komt". De kleine besnorde Pool was zondag al aanwezig bij de Derby Feye noordSparta zonder dat ie mand ook maar heeft opge merkt dat hij de toekomstige opvolger van Coerver was. Het contract tussen Feyenoord en Brze- zanezyk is tot stand gekomen via een vriend van de Pool die manager Brox er op heeft gewezen dat Brzezanczyk, die het vorig seizoen Polonia Bytom onder zijn hoede had, vrij was. Feye noord dat de afgelopen maanden vrij wel in geheel Europa op zoek is geweest naar een nieuwe trainer en in Neder land tevergeefs heeft getracht Spitz Kohn van FC Twente en Boskov van FC Den Haag los te weken, heeft naar manager Brox gisteravond meedeelde, dankbaar gebruik gemaakt van de tip. Antoni Brzezanczyk kwam in zijn aktie- ve voetbaljaren uit voor Lec Poznan. In de jaren '50 werd hij als verdediger viermaal gekozen in het nationale elftal van Polen. Na het behalen van zijn trainersdiploma verbond hij zich aan Stal Mielic en Zaglebia. Zijn grootste successen als trainer boekte hij in de periode '70-'73, toen hij met Gornic Zabrze tweemaal landskampioen en be kerkampioen werd. In 1975 trad Brze- zanezyc, die gehuwd is en een dochter heeft die medicijnen studeert, in dienst van Partizan Belgrado. De opvolger van Wiel Coerver zegt Feyenoord in Polen verschillende malen aan het werk te hebben gezien tegen Legia Warschau en Ruch Chrozov. „Ik heb in die wedstrijden vooral bewon dering gehad voor de physieke kracht van de ploeg. Zondag was het me opge vallen dat Feyenoord erg onrustig speelde". Brzezanczyk blijft voorlopig in Neder land om vast de nodige voorbereidingen te treffen voor zijn definitieve komst naar Rotterdam. Dat Feyenoord de Pool nu al heeft gecontracteerd, wil niet zeggen, dat trainer Coerver ontslagen zal worden, verklaarde gisteravond ma nager Guus Brox, die de spelersraad, bestaande uit aanvoerder Wim Jansen, Jurgen Kristensen en Dick Schneider gisteravond laat heeft ingelicht over Brzezanczyk. Trainer Wiel Coerver moest van derden horen, dat er voor hem een opvolger is gevonden. „Binnen enkele dagen zal ik nu ook mijn beslis sing maar nemen wat ik het volgend seizoen ga doen'', was de reactie van de Limburger, die enkele lucratieve aanbiedingen, waaronder die van bondscoach bij de Indonesische voet balbond, op zak heeft. Zondag, wanneer Feyenoord tegen Ex celsior speelt, zal antoni Brzezanczyk de Rotterdammers opnieuw aan het werk (Van onze sportredactie) BARCELONA Bij terug komst in Barcelona wacht te Johan Cruyff en Johan Neeskens een aangename verrassing. Het bestuur van de Spaanse club gaf beide Nederlanders die in Leeds alles hadden gedaan om de nederlaag tot 2-1 te beperken, als een soort be loning voor hun inzet in dit enerverende Europa cupduel, een korte vakan tie van vijf dagen cadeau en bracht hen in een hotel onder in de badplaats Mar- bella. Tot maandagmorgen behoefden Cruyff en Nees kens zich van de hele we reld niets aan te trekken. Daarna reist Cruyff waar schijnlijk door naar Neder land, waar hij de presenta tiebijeenkomst van het bu reau Inter Football zal bij wonen. Arie van Staveren: ,,lk heb het gevoel, dat ik bij Sparta niets meer kan leren". Van onze sportredactie WARMOND Arie van Staveren, de laatste zondag de schutter tegen Feyenoord, wil weg bij Sparta. De 22-jarige linksbuiten, bezig aan zijn vijfde seizoen bij de Rotterdamse club, ziet het op Spangen niet meer zitten. Aan het eind van dit jaar loopt zijn contract af en Van Staveren voelt weinig voor een verlenging van de overeenkomst. Vooral nu het Belgische Ber- chem Sport belangstelling toont voor de rappe linkerspits ziet de Warmonder mogelijkheden tot ontplooiing elders. Hij is uitgekeken op Sparta en niet alleen vanwege de financiële consequenties. „Je raakt op den duur uitgekeken op de ploeg waar je al jaren in speelt. Het wordt hoog tijd voor een andere, meer inspirerende, omgeving", meent hij zelf. Arie van Staveren werd vijf jaar geleden door Sparta bij vierdeklasser Warmunda weggeplukt. Zijn talenten waren al eerder opgemerkt door de oefenmeester van het Nederlands UEFA- team, een vertegenwoordigend elftal waarvoor Van Staveren enige malen uitkwam. Sparta bood de toen zeventienjarige voorhoedespeler een tweejarig contract en de frêle Warmonder hapte toe. Een stap, waar hij overigens tot op de dag van vandaag geen spijt van heeft gehad. Van Staveren: „Sparta bleek een goede club om bij te beginpen, want behalve dat men mijn studie volledig steunde, mocht ik in het eerste jaar reeds een paar maal meespelen met het A-team. Een jaar later werd Kristensen aan Feyenoord verkocht en kreeg ik meteen mijn kans. Een mogelijkheid die ik uiteraard met beide handen aangreep en sindsdien, mag ik wel zeggen, ben ik vaste keus voor het eerste team. Zowel van George Kessler als van Leo Steegman heb ik veel geleerd en over de opvang bij Sparta dan ook niets dan goeds. Vooral in het begin, de eerste drie jaren dan, vond ik het steeds weer een feest om naar Rotterdam te gaan. Zowel voor de trainingen als voor de wedstrijden". Ondanks zijn lof over de opvang, begeleiding en ook wel over de financiële mogelijkheden wil de Warmonder nu toch niets liever dan zijn ploeg verlaten. „Vijf jaar bij één club is een erg lange tijd. Ik geloof, dat het voor mijn ontwikkeling tenslotte ben ik net 22 jaar beter is dat ik mijn onderkomen ergens anders zoek. Uite raard ben ik geïnteresseerd in de financiële voordelen van een transfer, maar de verandering van omgeving vind ik net zo belangrijk. Ik heb het gevoel, dat ik bij Sparta niets meer kan leren. Je raakt uitgekeken op steeds dezelfde trainer, steeds dezelfde jongens en steeds dezelfde spel- patronen. Inspiratie en motivatie zijn zoek, zeker wanneer blijkt, dat een ploeg als Sparta te weinig mogelijkheden heeft om hogerop te komen. De publieke belangstelling op Spangen daalt met de week. De club heeft in de afgelopen jaren een aantal prominenten zoals Van Beveren, Kreuz en Kristensen moeten verkopen, eenvoudigweg om de boel draaiende te houden. Maar met deze spelers verkocht Sparta ook de show. Het een is een logisch gevolg van het ander. Langzzamer- hand is de boel behoorlijk afgeroomd en straks valt er helemaal geen eer meer aan te bealen. Zeker niet, wanneer binnenkort ook nog eens jongens als Doesburg, Van Veen en Walbeek Sparta laten voor wat het is". Arie Van Staveren heeft genoeg intelligentie om te weten wanneer hij wél of niet zijn biezen moet pakken. „Ten eerste moet je aanbiedingen krij gen en ten tweede moet Sparta ook nog accoord gaan. Ik heb inmiddels contact gehad met Ber- chem Sport, maar rond is de zaak nog lang niet. Ik heb er ook geen enkel idee van wat Sparta doet. Willen ze me houden of vinden ze het best, dat ik ga? Ik heb beslist geen contact met Interfootball. De prijs die je daarvoor moet betalen vind ik te hoog en ik probeer liever mijn eigen boontjes te doppen. Mocht dat niet lukken, dan kan ik altijd nog bij ze aankloppen. Eerst maar eens afwachten wat die Belgen doen. Ik ben zeer benieuwd". Ad van Kaam Leeuwarden Grootmeester Jan Timman heeft ook in de vijfde ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkam pioenschap in Leeuwarden geen fout gemaakt. Hij versloeg Borm in 24 zetten en blijft on bedreigd aan de leiding. De in de vierde ronde twee keer afge broken partij BormDieks werd zonder verder te spelen remise gegeven. In de vijfde ronde eindigde de partij Hartoch—Vogel in remise. De witspeler heeft vermoedelijk de winst gemist. Vlak voor het afbreken werd ook Van der SterrenRee remise. Uitslag 4e ronc Uitslagen 5e ronde Van DopSchoute Vogel 1/2—1/2, 1/2-1/2, VD Ster; -Dieks i 0—1, Hartoch— Boehm—Enklaar ;n—Ree 1/2—1/2, Dieks—Du Chattel afgebroken, Tim man—Borm l-O. Stand na 5 ronden: 1. Timman 41/2, 2. Hartoch 3 1/2, 3. Boehm 3 1/2, 4/5. Schouten en Vogel 3, 6. Du Chattel 2 1/2 plus 1 afgebroken, 7 Enklaar 2 1/2, 8/9 VD Ste - - De partij tussen Timman en Borm had het volgende verloop: WIT: J. H. Timman ZWART: F. Borm 1. Pgl—f3. c7c5, 2. g2g3, g7—g6, 3. Lfl—g2, Lf8g7, 4. 0-0, Pb8-c6, 5. c2c3, d7d5, 6. d2—d4, c5xd4, 7. c3xd4, Pg8—f6, 8. Pf3—e5, Pc6xe5, 9. d4xe5, Pf6—e4, 10. f2—f3, Dd8b6+, 11. e2e3, Pe4—c5, 12. Pbl—c3, e7e6, 13. f3—f4. 0-0, 14. Lc8—d7, 15. b2—b4, 16. b4b5, Pa6c5, 17. f7— f6. 18. Lel—a3, 19. Tfl—cl, f6xe5, 20. f4xe5, 21. Pc3xd5, e6xd5, 22. Db6d8, 23. Dd4xd5+, 24. Lc5d4. ;eft het op. Congres Op initiatief van Anton Geesink zijn een aantal autoriteiten uit de internationa le judowereld in Utrecht bijeen gekomen om een Evolutie congres met als thema Veilig heid door per fectie te beleg gen. Op de foto zijn naast Gee sink zichtbaar: wethouder Pot van Utrecht, en de heer Vetter, president van de Duitse judo- erhuizing sporttoto gantisch karwei (Van o s sportredactie) N HAAG Zonder er ruchtbaarheid aan te is de Stichting Nationale Sporttotalisator n aan een verhuizing begonnen, die door ecteur Lut als „gigantisch karwei" wordt om- reven. Sportlaan, lange tijd het domicilie zal ats maken voor de nieuwe behuizing aan de htenburglaan 31. armee dan een eind komt aan een noodsituatie. H Lut: „Als men de behuizing zou kennen aan Sportlaan, zou men het volste respect voor mijn dewerkers hebben." Zeker de intrede van de maakte het werk nog moeilijker. Lut: „We iden echter niets doen, omdat eerst een nieuw tuur moest worden gekozen." Dat gebeurde 25 vember. In recordtijd werd nieuwe ruimte ge- nden. Ruim vijf maanden later begon de Natio- Sporttotalisator aan de verhuizing naar een '°uw met zes verdiepingen, een ongekende flde voor Lut. „We hebben nu speling voor de komst." Het is de bedoeling, dat de verhuizing 25 april is voltooid. Eind mei is de officiële uiing. Paul Lut: „We hebben tijd nodig volbrengen". Verhuizen is een drukke activiteit. Er het komt heel wat voor kijken. Dat was gisteren duidelijk merkbaar. AMSTERDAM - De o heid van de Belg Mare de Sut ter, die in Amsterdam zijn t reeks van 101 voldoende voor winst, want de hypernerveus ge worden negentienjarige Belg ste internationale toernooi miste de nastoot door een klots. speelt, is de oorzaak geweest van het ongeslagen blijven van Christ van der Smissen in de strijd om het Europees kam pioenschap junioren libre/ka- der. De Sutter liep na een i van 121, waarna hij een band- stoot miste. Van der Smissen blijkbaar onder de indruk In het daarvoor liggende libre was er niets van de stroefheid bij Vein der Smissen te merken. Goed uitgerust verscheen hij aan de tafel na zijn vier partijen de eerste dag (waarvan kwam niet verder dan 49. De stand de kop na de liep niet meer dan 49 punten vierde ronde is: 1. Van der Smissen 16 punten 136.42 alg.- gem., 2. Leman 12-34.91, 3. Couespel 10-50.49, 4. Wildfoer- ster 10-34.99, 5. Havermans 6-40.05. [Illlllll DEN HAAG In de distriktsfinale eerste klas kader 38/2 heeft Kees van Spronsen uit Monster na twee ronden de leiding ge nomen met een goed moyenne en het ma ximum aantal pun ten. De overige fina listen hebben hun draai nog niet gevon den, hoewel Ritman, die de eerste beurt in deze finale had, hoopvol met een se rie van 141 carambo les van start ging. Gespeeld werden de partijen v. Spronsen- Ritman 350-312/18, Th. v. Oldenmark- Bankras 350-244/27, v. Spronsen-Bankras 350-247/11, v. Olden- klasse libre gespeeld. Vanavond zeven uur en zondagochtend half twaalf worden de wedstrijden voort gezet in biljartzaal Samonda in het Wil- Kennes (DBO), lem Dreespark. In Devilee (BVO), dezelfde biljartzaal wordt op 12-, 13-, 19- (Thalia), J. Goedraad (Select). P II. J. Bcrk- huijsen (Zuiderkwar tier), H. J. W. Kaste lijn (CBC), A. J. M H mark-Ritman 350/27. De stand na twee ronden is v. Spronsen 4/24.13, Rit man 2/14.71, v. Ol- denmark 2/11.88 en Bankras 0/12.92. moyennegrenzen van 11.00 tot 25.00, partij lengte 300 carambo les, organisatie b.v. CBC. In deze finale plaatsten zich de spe lers: C. Buitendijk De aanvangstijden 's avonds, op de zon dagmiddagen om één Eerste triomf NOOTDORP Voor Eef van der Broek was het gisteravond de fijnste dag uit haar loop baan als amatrice op de sulky. Voor het eerst mocht ze een ererondje maken, toen ze de moeilijke en voor vele pikeurs ongrijpbare Jebastiaan N als eerste over de eindstreep bracht in de koers om De Gou den Armband. Eef van der Broek komt maar zelden op de sulky in actie. Meestal doet ze dat dan nog met een paard wat bij haar vader Jos in training is. Jos van der Broek, de beroepstrainer van Duindigt, met zo'n vijf paarden op stal was natuurlijk tevreden met de prestatie van zijn doch ter. Deze eerste overwinning werd echter behaald met een paard dat niet bij Jos in trai ning is. De trainer en eigenaar van het paard is de heer Sakes die tot gisteren nog nooit van Eef had gehoord. Hij beloofde na de strijd nooit meer naar een andere amatrice om te kijken voor zijn paarden Jebastiaan N en Karei De Grote. Geen mo ment is de overwinning in ge vaar geweest en ten slotte zege vierde het paard voor Lion Vic tory en Linda. Idzegaprijs 2000 m: 1. Noach van Echten (W. van Dalen) 2.56.2 1.28.1, 2. Larea D, 3. Nora Nimble. Winn. 2,60, pi. 1,40 5,50 1,50, kopp. 6.-, trio 367,90. Idaardprijs <le afd.) 2000 m: 1. Ma- risca Hanover (L. Heyman) 3.07.0 1.33.5, 2. Maxi H, 3. Nidra Careless. Winn. 11,60, pL 2,60 1,50 1,70, kopp. 13,30. Den Ilpprljs 2380 m: 1. LooperT (W. Duivenvoorden) 3.31.2 1.28.7, 2. Marc Anthony, 3. Lady Rene. Winn. 2,80, pi. 1,30 1,40 1,30, kopp. 4,70, trio 32,40. Idaardprijs (2e afd.) 2000 m: 1. Myra Buitenzorg (W. Duivenvoorden) 2.57.1 1.28.6, 2. Nita Careless. 3. Nico Bloemlust. Winn. 2,80, pi. 1,60 1,70 1,80, kopp. 7,40. Itterenprijs 2000 m: 1. Lee Rodney (M. Vergay) 2.48.5 1.24.3, 2. Komiek Olivier, 3. Jumilla. Winn. 5,80, pi. 1,90 1,70 2,60, kopp. 5,-, trio 176,10. Ingenprijs 1660 m: 1. Jewel Prise (M. Pools) 2.18.6 1.23.5, 2. Ico R, 3. Inalco Winn. 2.-, pi. 1,50 2,50 2,-. kopp. 7,70. Irnsumprljs 2000 m: 1. Karl Dear (J. Verhoeve) 2.51.3 1.25.7, 2. Karei de Groote, 3, Lea W. Winn. 1,50, pi. 1,60 4,10 4,-, kopp. 5,10, trio 194,60. De Gouden Armband 2380 m: 1. Jebastiaan N (mej. E. v.d. Broek) 3.30.0 1.28.2, 2. Lion Victory. 3. Lin da. Winn. 23,80, pi. 5,30 2,70 4,60, kopp. 6,70. Ittersumprijs 2000 m: 1. Life Pight H (H. Pools) 2.45.8 1.22.9, 2. Juweline J. 3. Joris Hagheweyde. Winn. 26,60, pi. 3,90 2,10, kopp. 5.90, trio 155,20. Idaardprijs (3e afd.) 2000 m (autos tart): 1, Manix (C. Hetteling) 3.05.5 1.32.8, 2. Nuit Wiemsclbach, 3. Mike Regine. Winn. 6,10, pi. 2,10 1,40 1,60, kopp. 7,00. Totale omzet 174.361,—.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9