tpesi Ailerlei(ds) Agressie cliënten en hoog dekteverzuim leidden tot fchaos bil Sociale Dienst Transvaalbuurt viert heropening Lopsenplein Groen SC bekerwinnaar NeVoBo rayon Leiden Inruilen bij Kamsteeg betekent meer dan een mooie prijs. UITGAAN fUJDAG 11 APRIL 1975 LEIDSE COURANT 05 V :%ms - Van een onzer verslaggevers LEIDEN - Morgen worden het Lopsenplein en de Lopsen- straat feestelijk heropend door loco-burgemeester Van Aken met medewerking van de Katholieke Leidse Harmonie kapel. Tevens worden morgen kinderspelen georganiseerd en wordt de nieuwe naam van het Lopsenplein onthuld. Het Lop- ssnplein ziet er nu geheel an- ders uit, op de foto links hoe li de situatie voor de vernieu- wing en op de foto boven de f huidige situatie. Ook de Lop- J senstraat ziet er nu anders uit: voetpaden zijn verbreed, nieu we verlichting is aangebracht, bochten en bobbels zijn in de weg aangebracht om de auto mobilisten tot langzaam rijden te manen en men mag in de straat nu maar aan één kant parkeren. Frits van Oosten van Clubhuis Mierennest: "De plannen hiervoor ontstonden in mei van het vorig jaar. De gemeente had plannen ge maakt om vooral de rand van de Transvaalbuurt op te knap pen. Terwijl de gemeente hier mee bezig was, ontstonden er ook plannen in de Transvaal buurt. De bewoners van de wijk bespraken in straat- en buurtvergaderingen hun ideeën. Iedereen kon zijn hart lüchten. Na contact met ge meentewerken bleken de ideeën van de bewoners van de Transvaalbuurt en de plan nen van de gemeente elkaar te overlappen". Daarna heeft Friso Broeksema, architect bij gemeentewerken, een aantal tekeningen gemaakt waaruit de bewoners van de Trans vaalbuurt konden kiezen. Fri so: "Met grote meerderheid werd het plan gekozen om slechts aan één kant te parke ren". (de Lopsenstraat.) De heer van Turenhout, bewoner van de Transvaalbuurt: "We hebben de belangen van onze kinderen voorop gesteld. We zijn dan ook eerst begonnen met de vernieuwing van het Lopsehplein. (Dat Lopsenplein is overigens ontstaan tijdens de Tweede Wereldoorlog, toen verdwaalde bommen insloe gen.) Alle bewoners wilden de zandbak weghèbben en dat is nu ook gebeurd". Met de ver nieuwing van het Lopsenplein en de Lopsenstraat is een be drag van ongeveer 40.000 gul den gemoeid. Er zijn ook plan nen in bewerking voor de an dere straten in de Transvaal buurt. Kosten ongeveer 200.000 gulden. Voordat met de vernieuwing van de andere straten wordt begonnen, wil len de bewoners van de Trans vaalbuurt eerst nog proberen of tegelijkertijd met de ver nieuwingen nieuwe riolering gelegd kan worden. Frits: "Dat is dan maar gebeurd, want de rioleringen, die er al zo'n veertig tot vijftig jaar lig gen, zullen toch in de komende jaren vernieuwd moeten wor den. De pas vernieuwde stra ten zouden dan weer openge broken moeten worden". De Lopsenstraat en het Lopsen plein zijn in ieder geval gereed en dat willen de bewoners van de Transvaalbuurt morgen goed vieren". Van een onzer verslaggevers Leiden Een toename van het aantal cliënten, een verhevigde agressie, een zeer hoog ziekte verzuim bij de employees en grote administratieve achter standen zijn er de directe oor zaak van dat bij de G. S. D. nu een noodsituatie is ont staan. Toen de staf gisteren de hulp van de politie inriep zwierven de bezoekers van de dienst door het hele gebouw. De medewerkers voelden zich daardoor bijzonder bedreigd. Als dieper liggende oorzaken zijn aan te wijzen, aldus wethouder Tesselaar gisteravond op een persconferentie, de ontoerei kende accommodatie van de dienst en de omstandigheid dat men al ruim een jaar zonder directeur zit. Ter verruiming van de accommodatie op korte termijn in het zoals gezegd de bedoeling om de spreekuren over drie punten in de stad te verdelen. Overwogen wordt een lokaal in te richten in Leiden Zuid West, één in de binnenstad en één in het Noorderkwartier/- de Kooi. Op langere termijn denkt wethouder Tesselaar aan het onderbrengen van de G. S. D. in het gebouw waar nu nog de Rembrandt-scholengemeen- schap is gevestigd. Dat is veel ruimer dan het huidige onder komen aan de Steenstraat en zou daardoor veel problemen voorkomen. In het gebouw aan de Steenstraat zijn soms 400 cliënten tegelijk aanwezig. In de vervulling van de direc teurs-vacature kan naar de ver wachting van Tesselaar nu op vrij korte termijn worden voor zien: „We hebben twee kandida ten met wie de betrokken ge meenteraadscommissies al heb ben kennis gemaakt en die bin nenkort aan de raad zullen worden voorgesteld". In dit ver band kan in herinnering wor den gebracht dat na het vertrek van de vorige directeur Ten Napel naar het ministerie van C. R. M. tot twee keer toe door kandidaten die de ontstane va cature zouden vervullen, op het laatste moment is bedankt Het inhalen van de ontstane ad ministratieve achterstanden is mede een taak van het in het leven geroepen staforgaan, dat de tijdelijke directeur F. van Overmeire (bij de gemeente in dienst als directeur van de Rei nigingsdienst) ten dienste wordt gesteld. Daarnaast moet deze instantie zorg dragen voor een versneld invoeren van een zover mogelijk doorgevoerde automatisering. Het gebouw van de sociale dienst aan de Steenschuur. der van de politie het zacht uitdrukt „behoorlijk op stelten gezet". Wethouder Tesselaar: „Er zijn zeven zogenaamde inta ke-ambtenaren die spreekuur houden van negen uur 's mor gens tot twee uur 's middags. Die moeten al maar mensen aanhoren, van wie de één nog mooiere verhalen vertelt dan de ander. Ze raken snel geirriteerd en voelen zich niet safe. Er val len wel eens klappem en het komt voor dat cliënten door het loket heen slaan. Vooraan wor den klanten die op die manier aan hun geld willen komen hup op straat gezet" Of de sociale dienst maandag weer opengaat is nog niet zeker. De beslissing daarvoor wordt genomen op grond van de erva ringen van vandaag. Ook de beslissing of en hoeveel politie- krachten maandag in het ge bouw aanwezig zullen zijn neemt men in het weekeinde. Instemming De door B. en W. genomen maatregelen hebben de instem ming van het voltallig personeel van de dienst Overleg met de betrokken ambtenaren is gister middag door het college ge voerd. De eerste besprekingen tussen het nieuwe staf-orgaan en de begeleidingscommissie hebben hedenmiddag plaats. De begeleidingscommissie bestaat uit vijf man onder wie de wet houders Oosterman en Tesse laar die samen de portefeuille welzijn in het Leidse college be heren. Haar taak is als verbin dingsschakel te fungeren tussen de G. S. D. en het college van B. en W. En daarnaast het verle nen van beleidsondersteuning aan de heer Overmeire en het staf-orgaan. De commissie zal zich met name ook bezinnen op eventuele veranderingen in de organisatie-structuur van de dienst, mogelijk noodzakelijke uitbreiding en beter huisvesting. Wethouder Tesselaar verwacht dat een permanente oplossing voor de gerezen problemen kan worden gerealiseerd op een ter mijn van „een paar maanden". De kosten van personeel en huisvesting worden niet door het rijk vergoed maar drukken op de gemeente-begroting. [ADVERTENTIE Junckers deens. parket BEUKEN, EIKEN. ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN LEIDEN: Houtwerf Keukens B.V. Haarlemmerweg 49a, tel. 071 - 3 45 44 LEIDEN: Vereenigde Houthandel Hoge Morsweg 152, tel. 071 - 6 92 02 VOORSCHOTEN: Muys Roggeband B.V. Rouwkooplaan 7, tel. 01717 - 49 93 l ADVERTENTIE] Jl AimCMDNIULDM profielen EO d. KUY Metealhandel BEESTENMARKT 7 LEIDEN - TEL 20107 Tj \p Van een agressieve houding bij de cliënten van de sociale dienst is, zoals eerder gesignaleerd al langere tijd sprake. Intimidatie van de employees of pogingen daartoe behoren vrijwel tot de dagelijkse gang van zaken. Daadwerkelijk geweld is geen uitzondering. Regelmatig wordt de boel er, zoals een woordvoer- (Van onze sportredactie) LEIDEN Groen SC heeft op overtuigende wijze de beker van het rayon Leiden binnengehaald. Leski/W was tegen de superieure spelopbouw van Groen SC niet opgewassen en dolf met 2-0 (15-7, 15-7) het onderspit. Met de bekerwinnaars van de rayons Delft en Gouda gaat Groen SC nu een slag slaan naar een plaatsje in de bekercompetitie van de NeVoBo. Alleen halverwege de tweede set was Leski/W enige tijd de evenknie van Groen SC. De ploeg van coach Piet Pijnakker haalde toen na een goed gekozen time-out op van 6—1 naar 6—5, maar de slim geplaatste balletjes van De Kier en van Klaveren gaven de doorslag. Binnen een mum van tijd stond Groen SC op 12—6 en met 15—7 werd Leski/W afgebluft. Ook in de eerste set had Groen SC weinig moeite met promo- tieklasser Leski, dat paniekerig van start ging en geen enkele lijn in de aanval wist te brengen. Via 8-3, 12—8 en enkele poeiers van Jans en Frank werd ook die eerste set met 15-7 vrij gemakkelijk géincasseerd. Beter verging het de dames van Leski/W, die tegen LUSV notabene incompleet aantraden, maar des ondanks met 20 zegevierden. LUSV nam in de eerste set een sensationele 11—1 voorsprong, maar die weelde was te veel voor de zenuwachtige LUSV-dames, die Leski met 17—15 moesten laten gaan. In de tweede set kwam het technisch wicht van Leski beter tot uitdrukking en met een winst van 15—9 was ook de beker binnen. [ADVERTENTIE U Het betekent ook: een nieuwe auto kiezen uit misschien wel het meest geavanceerde programma van het jaar. De vernieuwde kever, de Golf. de Scirocco. de Passat, de Audi's. Stuk voor stuk in reeksen uit voeringen en actuele Het betekent ook profiteren van de unieke computer-diagnose andere plezierige se faciliteiten van het hyper moderne autohuis Kamsteeg. Kom praten over inruilen en kamsteeg m TramstrtM 67. Katwijk. 01718-15141 Val* Bovmanwog 2, Lakterdorp. 0 Hol—Q 38. Voorscholen, 071-69307 Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst. 17. Echtemach- bedevaart Ook dit jaar is er weer gelegen heid om deel te nemen aan de Echternachbedevaart. Op het programma staan onder meer een bezoek aan Maastricht en Scherpenheuvel. Vertrek op maandag 29 mei (Tweede Pink- serdag) vanauit Oegstgeest om 6.45 uur. Aankomst in Echter- nach om ongeveer 17.00 uur. Dezellfde dag heeft de openings plechtigheid plaats ih de Basi liek van Echternach. Program ma voor dinsdag 20 mei: 7.00 uur H. Mis, 9.15 uur opstelling van de Springprocessie en om 15.30 uur tocht door Luxem burg. Woensdag 21 mei om 8.00 uur vertrek naar huis. De kos ten van deze bedevaart zijn 145 gulden. Inlichtingen verkrijg baar op de Zoeterwoudsesingel nummer 20, telefoon (071) 41329. Gepromoveerd Aan de Leidse Universiteit is de heer K. F. de Blois, vertaalcon- sulent bij de Wereldbond van Bijbelgenootschappen, gepro moveerd tot doctor in de lette ren op een proefschrift, getiteld ,J3ukusu generative phonology and aspects of Bantu-structure". Promotoren waren prof. dr. J. v Voorhoeve en prof. dr. A. E. Meeussen. Mevrouw A. H. M. Driessen- Fleur is gepromoveerd tot doc tor in de wiskunde en natuurwe- genschappen op een proef schrift, getiteld „Cyclic mono- sulfoxides as ligands". Promo- tor was dr. W. L. Groeneveld. Oud papier Pop Twee verontruste stratemakers meldden de politie woensdag dat een vrouw >n de flat de Muiderkring aan de Plesman- laan op de 5de etage zich had opgehangen. Bij contröle door de politie bleek dat het een eta lagepop was, die aangekleed op het balkon voor het raam stond. Volgens de politie kreeg men van buitenaf inderdaad de in druk dat een vrouw zich had verhangen. Een onbekende man wisselde een biljet van 1000 gulden in kleine coupures. Naderhand bleek het biljet vals te zijn. Er wordt in heel het land tegen woordig steeds meer melding gemaakt van valse biljetten van duizend gulden. De politie waar schuwt dat men uit moet kijken met biljetten van duizend gul den. Eerder deze week heeft een bank in de Breestraat gemeld dat bij sortering van het geld, dat in de nachtkluis wordt gede poneerd, een vals biljet van dui zend gulden is ontdekt. Een 78-jarige Leidse weduwe, wonende in de Oude Varken markt, is woensdag bestolen. Twee jongens van ongeveer 11 jaar kwamen bij haar aan de deur om oud papier op te halen. De vrouw liet de jongens binnen en gaf met haar oude kranten ook een zak snoep aan de jon gens. Naderhand bleek dat de jongens ook nog vijftien gulden hadden weggenomen. Commen taar van de vrouw: „Ik geef nooit meer oud papier aan vreemden Telefonische Hulpdienst aan de Herensingel met als the ma „tochtgenoten". Kapelaan F. Verlaan en pater J. Severins zullen tijdens deze dienst gaan. Aanvang 19.00 uur. ADVERTENTIE] Vals Een winkel in babvkleding Volleybal Happening Zaterdag 12 april 16.15 uur 5-Meihal Donar A.V.40 Delft Bij winst wellicht promotie voor Donar naar landelijk divisie-ni- GEEN VOORVERKOOP. DUS KOM TIJDIG. De Telefonische Hulpdienst in Leiden heeft f 8.400,- subsidie ontvangen van het Koningin Ju- lianafonds. Het fonds heeft het eerste kwartaal van dit jaar aan 156 instellingen in totaal f 1.023.406,- uitgekeerd. Aan 54 speelzalen over heel Nederland verspreid, werd uit het fonds „helpt de peuters" een bedrag van 166.690,- beschikbaar ge steld. Het Koningin Juliana- fonds bevordert maatschappe lijk werk en opbouwwerk. Ver scheidene bijdragen werden verleend voor inrichtingskosten aan bejaardensociëteiten, club- en buurthuizen, dorpsaccommo daties en kantoren voor ver schillende werksoorten. The Lords' Folks Morgen verzorgt de jongeren groep The Lords' Folks een eu charistieviering in de Jozefkerk Jazz In en rond Leiden Vrijdag 11 april Zuiderkerk, Lammenschansweg Con cert Jeugd Kamerorkest; aanvang 20.15 tater. Levendaal Toneel Fune- Jazzzolder Hot House. Rapenburg 24 Concert Jazzeker; aanvang 22.00. uur. Zaterdag 12 april Levendaal Ketelshow ijt de ketel dat ie mat ziet" met Fred van Deth en Jasper Postma; aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal. Breestraat Concert Het Residentieorkest onder leiding van Jerzy Semkov; aanvang 20.15 uur. Museum voor Volkenkunde Film kin derfilms: „De vervloekte dolk" en „Pink panther festival": aanvang 14.30 uur. Microtheater, Ves'.estraat 40 Impical, al met veel muziek, beweging en aanvang 20.00 uur. Zondag 13 april Kerkje, Oegstgeest Concert x van Egmond, Rinus Groot. Caroline Watkinson en Tan Cromw; ■nvang 14.00 uur. Maandag 14 april lijksherbarium, Schelpenkade 6 Le- :ing door de heer J. Quint over een tocht naar Teneriffe; aanvang 20.00 uur Dinsdag 15 april Vanavond is de Jazzolder Hot House aan het Rapenburg 24 na een korte periode van rust weer open. Vanaf 22.00 uur zal de groep Jazzeker te beluister zijn. Jazzeker is een formatie die nu ruim één jaar bestaat en die in z'n éénjarig bestaan al direct bekend werd door onder meer een radio-optreden en door het bereiken van de finale poule van het Jazzfestival La ren. De leden van de groep zijn nog zeer jong en stammen allen uit de Rotterdamse muziek school van Robert van der Lin den. Hun muziek valt dan ook onder de algemene noemer be bop te plaatsen. De bezetting van de groep: Barend Petersen tenorsax, Koos van der Hout trompet, Bert Arons piano, Dick Stolk basgitaar en Tom Burger drums. Op vrijdag 18 april komt het trio Herman de Wit naar het Hot House. Bioscopen 14.0< 0.00 uur Camera: Hogewoerd 49, tel. 24919 „Immorele vertellingen", 18 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Kinderm: Laurel en Hardy en de zi geunerprinses. za. en wo., 14.30 uur, zo. 14.00 en 16.15 uur. Nachtv.: 2001 A Space Odesey 18 jr. vr. en za. 23.30 uur. Udo: Steenstraat 39 tel. 24130 „Keetje Tippel" 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondags 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210 1001 nacht. 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, zondags: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. TRIANON: Breestraat 31, tel. 23875. „Roole Sien" 14 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21 15 uur. zondags 14.30, 16.30 en 19.00 en 21.15 uur. Rei- Haarlemmerstraat 52. tel. 2S414. „De Klokkenluider van de Notre Da me". 14 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Kinderm.: Heksen en bezemstelen, wo. 14.30 uur (Walt Disney). Nachtv.: „Pomosex in Bangkok", vr. ca. 23.30 u r 18 jr. Exposities Drukkeril De Bink: Rooseveltstraat 3, -,J"i. Dagelijks geopend van negen jf uur, behalve op zaterdag zondag. Tot 30 april foto-expostle Max Koot. Galerie Heuff: Hoflaan 7. Wassenaar. tel. 01751-12185. di t/m za 10-17 dl ook 20-22 'uur. t/m 26/4. Theo v.d. Horst met schilderijen en tekenlngén. Peter v.d. Meer met bronsplastieken. Atelier "De Scherf'; Nassaulaan Oegstgeest. tel. 50220. ma t/m za L uur, zondag s gesloten. Ans v.d. Heide- Kort met een tentoonstelling van eigen werk, n.l. glasbuigen._ Stedelijk Museum "De Lakenhal": Ou de Singel 28-32. tel. 44044. ma I 10-17 uur. zondag s van 13-17 ui 20/4 een tentoonstelling van As Houwellngen met tekeningen en zeel- drukken. Galerie v.d. Vliet: Botermarkt 3. tel. 22806. di t/m za 10-17 uur. do tot 21 uur. In de maand april Ab Steenvi met tekeningen en schilderijen. Rijkamuaeum voor Volkenkunde: Steenstraat 1, tel. 32641. ma t 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot 10/4 de Canadeso reizende tentoonstelling die een beeld geeft het leven In de poolgebieden met titel: „Clrcumpolar Community" met tieke kajaks e.a. Galerie 't Hoeke bl| de Pomp: Dorps- ït 38. Warmond, tel. 01711-3501 za 10-17 en di ook van 20-22 i en met 15/4 exposeert Hans Arkeveld met expressionistische schil derijen en Liesbeth van Esveld-Manssen Atelier van Rian v.ï.-Raf: Jaagpad hoek Bruggestraat. 26/4 van 14.00-17.00 uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur. 26/4 en 27/4 een tentoonstelling van wa lappen en macrame' gemaakt op jrsussen K+O afdeling Leiderdorp. Burgerlijke stand Leiden Geboren: Raymond Etieni zn v: N. van den Berg—A. M. Vr sleegt, Dennis zn v: A. StaflouS. i Haas. Rein zn v: J. Hottinga—T. Broe- kema, Natasja Sofia dr v: C. Wijlii gL. Bosman; Overleden: M. Polderman geb. 15 sep 1895 man. H. W. Zweors geb. 19 |unl 1890 man, D. P. A. Meijer geb. 6 mei 1924 man; Gehuwd: A. A. F. v P. E. M. de Vrind. K. Vos en C. M. Wiegand. C. van der Steen en Derksen, A. Abspoel en P. Smit. P. do Kruis en J. H. Reljnders; Ondertrouwd:,A Bliek en P. de la Rle, F. C. Breedveld en J. A. Koehorst. A. Ie Febre en K. C. Kruit, en J. v. Steur, H. Janse en S. M. A. Nagtegaal. F. G. W. Jansen en F, M. P. J. Langver, A. L de Jong P. Laurier, I. M. de Jong Boon, T. J. B. van der Klaa J. Enhus, P. M. Miedema en F. L. Dekkers, G. van Ommeren en A Schuitemaker. W. F. Onderwater H. Singerling. J. Stokkel en G, Abrahams. H. J. Visser en H. M. Schoo, P. W. van Vliet en J. M. J. M Mulder P Willoi i J. C. m

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3