AKIerlei(ds) Bezwaren van Vogelwijk tegen bungalowbouw Scholen willen zebrapaden op Burggravenlaan Vier vuistregels voor vrouwen die part-time werk zoeken 't Karrewiel t/efdw/uter Slopers naar Haarlemmertrekvaart UITGAAN Verzekeringen Alquin maandag in Leiden DONDERDAG 3 APRIL 1975' MflR LEIDSE COURANT iiiiiiiiiHiMiuiiiinHiiniiiiiiMiiniiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiNiMiiiiiniiNiiiiiiiiiiiiMiiiiinMiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiMiHiuiniininiiiiniMiniiMiMMMiiiiiiiiniiHiiiiMiiiMinuiniiiuiuuiHiuMiiinnMiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiMniiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers Leiden De plaatselijke afde ling van Man Vrouw Maat schappij heeft een onderzoek verricht naar part-time arbeid in de regio Leiden en op grond van zijn bevindingen de volgen de handleiding samengesteld voor vrouwen die part-time werk zoeken: „1. Kijk vooral de advertenties goed na, maar meld je ook bij het Gewestelijk Arbeidsbureau of een uitzendbureau. 2. Het voordeel van het uitzend bureau is dat je eerst kunt uit proberen of buitenshuis werken je bevalt Dat voorkomt teleur stelling zowel voor jezelf als voor het bedrijf. 3. Op dit moment kun je als part-timer geen al te hoge eisen stellen, daarvoor is het aanbod te groot. Goede opleiding en her- en bijscholing bieden wei nig garantie, dat je een part-ti me baan krijgt, zeker niet in de industriële sektor. Sukses is eerder afhankelijk van goede kinderopvang. 4. Het gehuwd zijn van vrou wen wordt niet als bezwaarlijk ondervonden door de bedrijven, wel het hebben van kinderen, hoewel ook dat meevalt". De adviezen zijn gebaseerd op de uitkomsten van een enquête die is gehouden onder 185 be drijven in! de regio, 114 het enquête-formulier heb ben ingevuld. Tot de eerste raadgeving is men gekomen omdat is gebleken dat de bedrijven vrouwelijke werk nemers in tijdelijke dienst in volgorde van belangrijkheid werven 1) per advertentie 2) via eigen werknemers en 3/4; via een uitzendbureau en het Ge westelijk arbeidsbureau. Het derde punt is gebaseerd op de uit de enquête getrokken conclusie dat het bedrijfsleven slechts in zeldzame gevallen speciale voorzieningen heeft ge troffen voor tijdelijke werk krachten. Daarnaast is beves tigd door het onderzoek dat de part-time krachten meestal laag gekwalificeerde functies vervul len. Daarbij ligt het niveau in industriële bedrijven meestal nog wat lager dan in de sector handel en dienstverlening. Over igens is het niet zo dat er hele maal geen hogere functies part time worden vervuld. Uit het onderzoek is werden naar voren gekomen dat vrou wen die geen kinderen hebben (punt 4) bij de werkgevers dui delijk de voorkeur hebben bo ven de vrouwen die wel moeder zijn. Of men al dan niet gehuwd is speelt geen rol en ook de leeftijd is niet van doorslagge vende betekenis. Een lichte voorkeur gaat uit naar pat-ti mers in de leeftijds-categorie van 25 tot en met 40 jaar, aldus het rapport dat Man Vrouw Maatschappij heeft uitgebracht. De geringe tegemoetkomend heid van de bedrijven aan part timers, zo mag als vermoeden worden uitgesproken, heeft waarschijnlijk te maken met de omstandigheid dat het aanbod van halve dagen-werkers op de arbeidsmarkt vrij groot is. Uit de enquête is komen vast te staan dat de werkgevers zich hiervan ter dage bewust zijn. Inschikkelijkheid tonen de meeste bedrijven wel als het gaat om het vaststellen van de werktijden. Meer dan 60% van de bedrijven heeft te kennen gegeven dat deze worden vast gesteld in overleg met de werk nemers. Gematigd positief wa ren over het algemeen de reac ties op de vraag of men even tueel bereid zou zijn de werktij den aan de schooltijden aan te passen, in het geval er een uni forme regeling voor de school tijden zou komen. Andere conclusies die uit het onderzoek zijn getrokken: In het algemeen zeggen de werkgevers „goede tot redelij ke" ervaringen te hebben met part-timers in vergelijking met full-timers. Daarbij zijn erva ring en kwaliteit de voornaam ste reden voor een positieve me- In de bouw. de bouwnijver heid en in de metaal zijn relatief weinig bedrijven met tijdelijke werkkiachten. terwijl er in de voedings- en genotsmiddelenin dustrie en in de textiel rela tief veel bedrijven zijn die part timers in dienst hebben. Over het algemeen blijven de part-timers meerdere jaren in dienst. Op de vraag of men bereid is meer parttime banen te ëreer- en nu blijkt dat daaraan een duidelijke behoefte bestaat rea geerde 33% van de bedrijven positief, 62% negatief en 5% had geen mening. i iiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU O Van een onzer verslaggevers Leiden Het comité Vogelwijk heeft tijdens de gisteravond ge houden fractievergadering van de PvdA haar bezwaren toege licht tegen de bouw van een (bungalow en twee grote heren huizen op een stukje grond op de hoek van de Blauwe Vogel- weg en de Leeuwerikstraat. Dit 'i in verband met een door b en J w gedaan voorstel om dit ter- rem voor dat doel in erfpacht uit te geven. Het comité Vogelwijk is van me- ning dat de geplande bebouwing qua karakter niet past bij de 'aangrenzende woonhuizen wil het „landje" dat wordt ge sierd door een aantal vruchtbo men, liever behouden als speel- gelegenheid voor kinderen. Daarbij tekent men aan dat op de duur mogelijk de naastgele gen Mytylschool het terrein no dig zal hebben voor uitbreiding van zijn accommodatie. Tegen een dergelijke „nuttige" bestem ming zou men geen bezwaar hebben en het comité ziet dan ook het liefst dat het landje hiervoor wordt gereserveerd. Mocht het gemeentebestuur het terrein toch voor woningbouw willen bestemmen, zo spreekt het comité een tweede voorkeur uit, dan pleit men voor het op trekken .van minder luxueuze huizen, in een aantal van bij voorbeeld zeven, die beter aan sluiten bij de overige bebou wing. HOTEL-CAFE-RESTAURANT STEENSTRAAT 55 LEIDEN 22509 Als ook dat voorstel geen gena de vindt, trekken de Vogelwijk bewoners zich terug op een laat ste alternatief dat behelst slechts die grond uit te geven die nodig is voor de bouw van de bungalow en het resterende terrein waarvoor zich nog geen gegadigden hebben gemeld in tact te laten. Voor het verkrijgen van een perceel grond en daarop een bungalow neer te zetten heeft zich al wel een liefhebber ge meld die, zo weet het comité inmiddels al behoorlijk wat kos ten heeft gemaakt om zijn plan te verwezenlijken. Het voorstel tot uitgifte van het terrein komt vanavond aan de orde in de gemeenteraadscommissie voor Ruimtelijke ordening. Het echtpaar A. Plu-Eradus van de Ter Haarkade kreeg gistermiddag bezoek van burgemeester Vis, omdat het zijn gouden ■in huwelijksfeest vierde. De burgervader kwam niet met lege handen. Hij bood een mand vol eerste klas fruit aan. Van een onzer verslaggevers Leiden Het staat vrijwel vast dat het terreintje aan de Haarlemmertrekvaart naast het woonwa genkamp, waar nu nog een padvindershonk staat, zal worden toegewezen aan ambachtelijke slopers. Daarmee kan dan een einde komen aan de over last die een aantal van hen in vooral het Noorder kwartier veroorzaakt door de broepsactiviteiten op de openbare weg te ontplooien. Dat is gisteravond door wethouder Tesselaar mee gedeeld tijdens de fractie-vergadering van de Pv dA/de combinatie PPR/PSP/D'66. Voor de padvin ders, die in hun huidige onderkomen op hun beurt overlast'ondervinden van vandalen die de ramen aan diggelen gooien en het interieur kort en klein slaan, zal vervangende ruimte worden gezocht het Morskwartier of de Merenwijk. In het Mors- kwartier heeft men een boerderij op het oog die gemeentelijk eigendom is en waar al een andere padvindersgroep is gevestigd. In de Merenwijk komt het terrein in aanmerking waar destijds een halte van de NS was gepland. Illllll! Van een onzer verslaggevers LEIDEN De oudercommissies van de twaalf langs de Burggra venlaan gelegen scholen zullen gezamenlijk gaan uitvogelen waar zebrapaden op de te reconstrueren laan dienen te worden aangelegd. Tevens zullen zij zich buigen over de mogelijkheden waartoe deze paden het best beveiligd kunnen worden. Reeds in 1973 hebben de ouders van de scholen een beroep ge daan op b. en w. het oversteken minder gevaarlijk te doen. „In de hele planning mis ik nu het antwoord op die brief uit 1973", zei de heer Zwart, lid van de oudercommissie van de Pesta- lozzischool, tijdens de gisteren gehouden hoorzitting over de voorgenomen reconstructieplan nen van de Burggravenlaan. De heer Waal, wethouder van stads ontwikkeling openbare werken en verkeerszaken, die de hoor zitting leidde, vroeg hem het overleg tussen de oudercommis- sies te openen, teneinde tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te komen. Van een andere bewoner van a%. Burggravenlaan, de heer Van Eek, kwam de suggestie voet gangerstunneltjes aan te leggen. Dit werd door de wethouder verworpen. „Wanneer er tunnels komen in Leiden, zullen ze wor den aangelegd op plaatsen waar dat harder nodig is. bijvoor beeld in de Willem de £wijger- laan of de Churchilllaan". Niet zo gelukkig bleken de be woners met het voornemen van de gemeente vier bomen, die sc hu ui tegenover de Rem- brandtscholengemeenschap in de middenberm van de laan staan, te kappen. Hierdoor zou er meer ruimte gecreerd kunnen worden voor het maken van twee rijstroken waardoor de af wikkeling van het verkeer naar de Hoge Rijndijk zou verbete ren. Mevrouw Evertsen stelde voor in plaats het rooien van de bomen een parkeerverbod in te stellen voor het stuk tussen de Hoge Rijndijk en de Kernstraat De heer Melis van de werkgroep Milieubeheer pleitte voor een versmalling van de rijstroken, die door de gemeente thans ge steld zijn op 5,25 m. „De Sitterr laan is in feite een tweebaansi weg geworden. Meerdere malen word ik daar ingehaald", aldus de heer Melis. Een versmalling van de rijstro ken zou volgens hem verkregen worden, door de aanleg van kleine „verkeersdruppels" tus sen de fietsstrook en de auto- strook bij de oversteekplaatsen. De overige bezoekers van de hoorzitting waren het volstrekt niet met hem eens. „Je maakt de weg alleen gevaarlijker door een dergelijk obstakel", aldus de heer Van Eek. Als vanzelf sprekend kwam het voorstel in- haalverbodsborden op de laan te plaatsen. De suggesties van de bewoners van de Burggravenlaan zullen nader door de commissie ruim telijke ordening worden beke ken. „We denken niet eerder dan na de bouwvakantie met de werkzaamheden te kunnen be ginnen", aldus de heer Baren- dregt verkeersdeskundige van de gemeente. in en rond Leiden Donderdag 3 april Kasteel Duivenvoorde. Voorschoten Folkloreavond, aanvang 20 30 uur Marekerk Concert Chapterhouse Choir en het Ned Madrigaal koor. aan vang 20 15 uur Vrl|dag 4 april Oorpskerk, Leiderdorp Concert Oak Park River Highschool Orchestra, aanvang 20.15 uur. Zaterdag 5 april Folkcale Horus. Kolfmakorsteeg Con cert (olkgroep Craker Hask. aanvang 21 Koltleconcert Zondag 6 april Stadsgehoorzaal Hoorn Trio; aanvang 11.30 uur Leids Poppentheater, middelweg Poppenkastvoorstelling; aanvang 14 30 Maandag 7 april Stadsgehoorzaal Concert popgroep Alquin, aanvang 20.15 uur. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 ..the Towenng Interno' 14 iaar dag 14 00 en 20 00 uur Carters: Hogewoerd 4'). tel 24919 ..Lrs enlants du Paradis 18 iaar dag 20 30 uur Klndermatlnee: ..Kuilie en de zonne tempel a I. za en wo 14 30 uur. zon dag 14.00 en 16.15 uur Nachtvoort telling: 2(01 A Space Odtssey 18 (aar vr en za 23.30 uur Lido: Steenstraat 39. tel 24130 „Keetie Tippel" 18 jaar dag 14 30. 19 00 en 21 15 uur. zondag s 14.30. 16.45. 19 00 en 21.15 uur Studio: Steenstraat 39. tel 33220 ..Je sus Chnst Superstar'' a l dag 14 30 19 00 en 21 15 uur Zondags 14.30. 16 30. 19 00 en 21 15 uur Trianon: Breestraat 31. tel 23875 ..Rooie Sieri' 14 |aar dag. 14.30. 19 00 en 21 15 uur. zondag s 14.30. 16.30. 19 00 en 21 15 uur Re*: Haarlemmerstraat 52. tel 25414 ..Elke klap is een daalder waard" 14 laar dag 19 00 en 21 15 uur Klndermatlnee: DAG 14 30 uur ..Hek sen en bezemstelen" (Walt Disney) a l Exposities Dmkkaril Da Bink: Rooseveltstraal 3. Leiden. Dagelijks geopend van negon tot vijf uur. behalve op zaterdag en zondag. Tot 30 april loto-expostto van Max Koot. Galorie Heuft: Hoflaan 7. Wassenaar. tel 01751-12185. di t/m za 10-17 uur di ook 20-22 uur t/m 26/4, Theo v.d Horst mot 9chlldorljon en tekeningen Poter v.d. Moor mot bronsplastloken Atelier "De Scherf": Nnssaulaan 41. Oogstgeoat. tol 50220. ma t/m za 9-18 uur, zondag's goaloton. An* v.d Holdo- Kori met eon tontoonatolllng van eigen work, n.l. glaabulgon Stodell|k Museum "De Lakenhal": Ou de Slngol 28-32. lel 44044 ma t/m za 10-17 uur, zondag van 13-17 uur Tof 20/4 eon tentoonstelling van» Aad van Houwellngen mof tekoningon en zeef drukken. Galerie v.d. Vliet: Botermarkt 3. tel 22806 di t/m za 10.17 uur. do tot 21 uur In de maand april Ab Stoenvoorden mot tekeningen en schilderljon Rl|kemu*eum voor Volkenkunde: Steenstraat 1, tel 32641 ma t/m za 10-17 uur, zon- en loestdagon 13-17 titel: „Circumpolar Community" mat an tieke kaïaks o a Galerie t Hoeke bl| de Pomp: Dorps straat 38, Warmond tel. 01711-3501 ma t/m za 10-17 en dl ook van 20-22 uur Tot en met 15/4 expoeeerl Hane van Arkovold met expressionistische schil- deriien en Liosbeth van Etvald-Mansaan met keramiek. Atelier van Rlen v.d. Nat: Jaagpad hoek Bruggestraat 26/4 van 14 00-17 00 uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur 26/4 en 27/4 een tentoonstelling van wand lappen en macramo' gomankt op de cursussen K O afdeling Leiderdorp Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres, ook voor LEIDSE SPAARBANK De echte beukehouten klapstoel. In rood of zwart beits. Normale prijs 23.95 El-cid De Leidse Commissie Introduc tiedagen (El Cid) 1975 heeft een nieuw bestuur. Het bestaat uit Hans Leydesdorff, praeses, Gui- do van Woerkom, ab-actis. Evert Lombaers, quaestor, Carien Bos en Thom van Kleef. Contacta dres: Rijn- en Schiekade 43, te lefoon: 26454. Records De ^,47-jarige Fred Vos van de Haarlemmerstraat laat ons we ten diverse records te hebben gevestigd. Zo zwom hij volgens eigen zeggen onlangs in de Overdekt 75 meter onder water in 85 seconden. Vorige week slaagde Vos er in 3 minuten en 15 seconden het hoofd onder water te houden. Een Neder lands record, aldus Vos, volgens wie alleen parelduikers e.d. in staat zijn langer zonder zuurstof te kunnen. vergelopen. De vrouw liep hier bij een bekkenfractuur op en moest overgebracht worden naar het Diaconessenziekenhuis. Getuigen Op de oversteekplaats nabij het Stationsplein is dinsdagmiddag de 71-jarige mevrouw R. Later- veer-de Wit door een auto aan gereden. De vrouw stak de weg over bij groen licht, toen zij halverwege was sprong het licht voor het rijverkeer op groen. Zij moest met een zware hersen schudding opgenomen worden in het Diaconessenhuis. De au tomobilist is doorgereden. Even tuele getuigen worden verzocht zich te wenden tot het politiebu reau. afdeling verkeerszaken, tel. 49961. Drank Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Folks wrleent aanstaande zon dagmorgen zijn medewerking aan de Eucharistieviering in de The LordsFolks kerk de Pater» Montfort., nen aan de Haagsche Schouw De jongerengroep The Lords' ^snvrng hM twasU. Maandag presenteert de jeugd- muziekscktie van K&O zich met een optreden van de populaire groep Alquin in de» grote zaal van de Stadsgehoorzaal te Lei den Dit optreden begint om 20.15 uur precies. In het voorprogramma zal de Engelse zangeres SAFFRON te horen zijn. Zij begeleidt zichzelf op gitaar en heeft al eens een tournee gemaakt langs het Ne derlandse clubcircuit. Zij ver tolkt voornamelijk eigen werk. Meerburg Wethouder D. Tesselaar opent zaterdag het voorlopige buurt en clubhuis van de stichting Meerburg aan de Zaanstraat 126a. Aanvang 15 uur. Honds De 81-jarige mevrouw Verstra- teSanders is gistermiddag in het postkantoor aan de Lam mermarkt door een hond om- Een 19-jarige jonggman is door de politie aangehouden, omdat hij na vernieling van een win kelruit in de Haarlemmerstraat en fles whisky had gestolen, la een anonieme tip heeft de politie deze zaak in verband ge bracht met de bedreiging van een 39-jarige werkster van de Raad van Arbeid in de Ketel- boetersteeg vorige week. De ver dachte kan zich hiervan niets herinneren. Broodjes bakken Doelenkazerne met het bakken van broodjes en het maken van vloerschilderingen. Een fijne manifestatie, er is immers voor jonge kinderen weinig te doen in de binnenstad. De organisatie was in handen van Jan en Bar bara, die verbonden zijn aan het clubhuis „In den Vrolijke Arc- ke". Door de spontane mede werking van de leiding van de Doelenkazerne, militaire koks mochten/moesten assisteren, vonden de kinderen het een mieterse dag. De kinderen be paalden naar eigen inzicht de vorm en grootte van de broden. Tijdens het bakken vermaakten ze zich met touwtje springen, voetballen, en andere spelletjes. Nadat ik. Jantje van Leyde was vastgebonden en diverse malen met hocky-sticks was achter volgd en de kinderen zodoende van agressiviteit verdacht, ver telden ze mij dat ze slechts „in diaantje" speelden. Na zich op mij uitgeleefd te hebben, kon den ze vervolgens hun baksels proeven (zie foto). Er waren ver schillende broden die zo'n an derhalf twee kilo wogen, maar dat mocht de pret niet drukken en daar ging het ook niet om; de kinderen waren een dag creatief bezig. Mevrouw Stoute, een van de ouders, merkt nog

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3