VERENIGINGSLEVEN VAN WARMOND AAST OP DE VOORMALIGE ST. NICOLAASSCHOOL Katwijk krijgt voor twee min. gemeenschaps centrum Oud-Zoeterwoude Wil eigen expositie-rum Je Instuif voor Voorschotense gehandicapten Middenstand Katwijk kiest voor O.W. '74 TOCH WEER KERMIS OP HET WANTVELD LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 MAART 19' 1 Noordwijk doet kunstaankopen Noordwijk De heer P. U Wijsmuller uit Soestdijk heel de gemeente Noordwijk dr, kunstwerken te koop aangeba den, die in de jaren 1898—184 door zijn vader, de kunstschï der J. H. Wijsmuller zijn g, maakt Het zijn een grote zwart-wit ti kening, voorstellend de duine; uit het noorden gezien, waari! enkele huisjes en schuren en oj de achtergrond het dorp Noord wijk met kerktoren en aan d rechterzijde de Noordzee. Het tweede stuk is een zwart/wi tekening, voorstellend de dorps straat met kerk en het derdi stuk, met dezelfde voorstellii in een pasteltekening. De raa is inmiddels akkoord gegaaj met de aankoop. Hiermee is eei bedrag gemoeid van 2200,- De voormalige St. Nicolaasschool, waarop het Warmondse verenigingsleven al lange tijd Van onze correspondente Warmond In de ge meenteraadsvergadering van vanavond komt on der meer aan de orde een voorstel van b. en w. gel den beschikbaar te stel len om de voormalige St. Nicolaasschool aan een technisch onderzoek te onderwerpen. De voormalige school wordt momenteel ge huurd door de BB, maar deze gebruikt haar niet meer. De school wordt nu „begeerd" door het War mondse verenigingsleven. Vooral de 37 groepen die op het ogenblik gebruik maken van de Burcht zien de school, die in goe de staat verkeert, als hun redmiddel om te kunnen blijven werken en even tueel uit te breiden. De besturen van deze groe pen hebben enige tijd ge leden in een schrijven aan de ouders van hun leden en aan het gemeen tebestuur laten weten dat zij De Burcht als onder dak voor de jeugdaktivi- teiten niet langer verant woord achten. Scouting Warmond zou dolgraag de gammele zol der van De Burcht en de door verschillende groe pen gebruikte beneden zaal willen ruilen voor de zeer ruime zolder van de St. Nicolaasschool. Iedere groep zou dan zijn eigen ruimte kunnen hebben en de gidsen en sherpa's zouden weer eens kunnen dansen en sprin gen, hetgeen in De Burcht niet is toegestaan in verband met de slechte staat van de zolder. De jeugd tussen 14 en 16 jaar heeft op het ogenblik helemaal geen ruimte en er is dus nu ook geen enkele aktiviteit voor hen. De jeugd van Endepoel is aangewe zen op het gebruik van een kel der onder woonflats. Dit vraagt nogal wat medewerk ing van de bovenburen, omdat gebruik moet worden gemaakt van hun toilet e.d. Verder zijn de problemen daar: geluidshin der, geen daglicht en onvoldoen de ventilatie. De bibliotheek, ook in De Burcht gevestigd, verdient een grotere ruimte. Het bestuur kan op het ogenblik geen enkele po ging ondernemen het ledental uit te breiden omdat de ruimte nu al veel te klein is. Er is geen gelegenheid even een boek in te zien of tussen de boeken te snuffelen. In al deze gevallen zou de voormalige St Nicolaasschool uitkomst kunnen bieden. De grote moeilijkheids factor is echter de financiën. Wethouder v.d Kroft zei tijdens de vorige raadsvergadering met betrekking tot dit onderwerp dat er geen extra uitgaven kun nen worden gedaan. Peuterspeelzalen Katwijk wachten op koninklijke goedkeuring Katwijk Over enkele maanden wordt de koninklijke goedkeuring verwacht van de statuten van de nieuwe stichting „Samenwerkende Peuterspeelzalen Katwijk". In deze stichting zullen drie peuterspeelzalen worden opgeno men, te weten „De Turfjes" die momenteel huist in een lokaal van het gebouw van de wijkvereniging „Hoornes", de peuter speelzaal in het Molenblok en de peuterzaal van de Nieuwe Duinweg die nu nog werkt onder de naam „Peuterspeelzalen Katwijk". Enkele weken geleden kwamen de statuten gereed en ze werden direct ter goedkeuring bij de centrale overheid aangeboden. Die goedkeuring is essentieel, omdat dan pas subsidie mogelijk is voor deze instellingen. Momenteel moe ten zaalhuur en de salariëring van de leidsters voornamelijk door de ouders worden opgebracht NKV Noordwijk teleurgesteld ,,Kans gemist met niet doorgaan van motelbouw" Van onze correspondent Noordwijk Het bestuur van de afdeling Noordwijk van het Ned. Kath. Vakverbond heeft tijdens de Jaarvergadering In rest Flora zijn teleurstelling uitgesproken over het niet doorgaan van de bouw van een motel ln de Noordduinen. Voorzitter Wijnands zei dat daardoor en mede door de sluiting van een aantal hotels aan de Koningin Wilhelmina Boulevard, de werkgelegenheid in de horeca-sector weer een gevoelige tik heeft gekregen. ,Jk heb oog voor milieu- en recreatieve bestemmingen, maar deze kans hadden we niet mogen missen", aldus Wijnands. Voorlopig geen woonwagenkamp in Warmond Van een onzer verslaggevers •WARMOND - Het college van B. en W. is vooralsnog niet bereid een woonwagen- kampje in Warmond in te richten. Dit deelt het de raad mee naar aanleiding van een brief van het be stuur van de regionale woonwagencentra. Het colle ge is van mening dat er tot nog toe te weinig onderzoek is geweest naar de voor- en nadelen van het plan kleine centra in de Leidse regio in te richten. In principe heeft de raads commissie maatschappelijke aangelegenheden zich eerder welwillend ten aanzien van het plan opgesteld. Het colle ge deelt haar mening maar meent dat er in Warmond nauwelijks ruimte is voor een dergelijk kampje. Boven dien wijst het de raad op de nodige voorzieningen die ves tiging van een woonwagen kamp met zich meebrengt. Rioolbelasting voor camping eigenaren Van een onzer verslaggevers WARMOND - Wanneer de raad er vanavond mee ak koord gaat, zullen de exploi tanten van kampeerterrei nen aan het Oosteinde riool belasting moeten gaan beta len. De kampeerterreinen zijn enige tijd geleden aan gesloten op de nieuwe riole ring in een gedeelte van de Herenweg en het Oosteinde. De vernieuwing van de riole ring werd uitgevoerd in het kader van de aanvullende ci vieltechnische werken. De subsidie voor het werk be droeg 437479,85. Dit is 81,6% van de kosten. De overige kosten bedroegen in totaal 97.858,29. Met een verhoging van de uitkering van het gemeentefonds kun nen deze kosten niet worden gedekt. De raad wordt nu voorgesteld akkoord te gaan met de vaststelling van een tarief van 25,— per stand plaats. Van onze correspondent Zoeterwoude - Er was veel belangstelling voor de donateursbijeen komst van Oud-Zoeterwoude waarop de heer J. v.Gent een lezing hield over boerderij-typen in Nederland. Onder de aanwezigen waren o.m. burgemeester Detmers en wethouder W. Maan. De bijeenkomst had een bijzonder tintje, omdat het dezer dagen 5 jaar geleden is dat de Stichting in het leven werd geroepen. De voorzitster mevr. A. Kortmann-Keulen stelde o.m. dat de behoefte aan een eigen tentoonstellingsruimte zich steeds meer doet gevoelen. Een drietal zaken vraagt momenteel veel aandacht van de Stich ting: 0 Het dak van de Dorpskerk is nodig aan vernieuwing toe. Door vocht wordt het eeuwenoude gebouw bedreigd en herstel mag niet lang uitblijven; Het 350 jaar oude Burmaatse Verlaat vraagt een kostbare restauratie maar hier is enig uitstel mogelijk; 0 Met de herbouw van de door stormgeweld vernielde Grote Molen is inmiddels begonnen. Gestart is met de fundering en voor het eind van het jaar hoopt men de molen weer bedrijfsklaar te hebben. De lezing van de heer Van Gent was bijzonder boeiend. Aan de hand van wel 160 dia's die in het gehele land waren gemaakt werden de diverse boerderij-typen geschetst. Naast de hpfjestocht in Leiden op 27 april is er op 3 juni een bezichtiging van de Dorpskerk in Zoeterwoude, waarbij architect v.d.Sterre de toelichting zal verzorgen. Illlllllllillllllllllllllltll Van een onzer medewerkers Katwijk Binnen enkele dagen zullen de tekeningen gereed zijn van het in de Hoornes te bouwen ontmoetingscentrum "De Centrale Accommodatie", waarna zo snel mogelijk ook met de bouw begonnen kan worden. Het twee miljoen gulden kostende centrum, dat zal verrijzen aan de Pierson- straat naast het winkelcentrum Hoornesplein, is onder meer voorzien van een enorme muziek en toneelzaal, die plaats zal gaan bieden aan ruim 600 mensen. In deze "luister en kijkxaal" zullen drie podia worden aangelegd. In de "Centrale Accommoda tie", in Katwijk kortweg aan geduid met "CA", zijn naast een aantal vergaderruimten ook ruimschoots voorzienin gen voor de jongeren gepland waaronder hobby-ruimten en twee lokalen voor jongerenc- sociëteiten. Er komt ook een kindercrèche. Rond het ge bouw wordt een terras aange legd. Deze accommodatie wordt ge bouwd en komt in eigendom van de onlangs opgerichtte stichting "Centrale Accommo datie Katwijk". In deze stich ting zitten een groot aantal participanten, waaronder de Gemeente Katwijk, de wijk- verenigingen "Hoornes", "Koestal-Overduin" (deze ver eniging vertegenwoordigt ook de wijkver "Molenwijk") en "Cleyn Duin". De gebruiksmogelijkheden van dit gebouw zijn, zo is de opzet ook geweest, in principe onbeperkt Hoe de exploitatie zal worden geregeld is nog niet bekend. Wèl is zeker dat de ruimten, uitgezonderd de voor kindercrèche en jeugdso- ciëteiten gereserveerde loka len, ter beschikking zullen ko men van iedere belangstellen de vereniging. Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De gehandicapten uit Voor schoten kunnen binnenkort deelnemen aan een instuif in het sportcentrum „De Vliegermolen" in Voorburg. Iedere zaterdag van negen tot 10 uur is het zwembad van het centrum geopend voor de gehandicapten en van tien tot half een zijn enige zalen voor hen beschikbaar. De gehan dicapten zullen vervoerd worden met bussen naar Voorburg. In het sportcentrum is een team van helpers aanwezig die de gehandicapten kan opvangen. Aanmeldingen voor de instuif dienen te geschie den bij de heer Duinstee, Rosiniflat 505. De heer Duinstee is de initiatiefnemer van de instuif. Hij coördineert alle aanvragen en regelt de artsen be geleiding. Tot 16 jaar bedraagt de contributie 2,25 per maand en boven de 16 jaar dient 4,- per maand voor de instuif te worden betaald. KATWIJK Tachtig procent van de leden van de winkeliersvereniging Princestraat Aktief, de Centrumgroep, het Ned. Christelijk en Kath oliek Ondernemers Verbond alsmede het Kon. Verbond voor Ondernemen heeft zich tijdens een vergadering in het raadhuis van Katwijk uitgesproken voor een nieuw te vormen plan voor het centrum van Katwijk, zoals dat staat aangegeven in het bouwkundig plan O.W. "74.. Twintig procent koos voor het zga Geo-projekL De groeperingen hebben inmiddels B V/ van Katwijk op de hoogte gebracht van hun keuze1 en vragen de gemeente, zodra er een beslissing genomen gaat worden over het Centrumplan, ernstig rekening te houden met hun wensen. De keus is gevallen op het ontwerpplan O.W. '74 „omdat", zo wordt in een gezamelijk schrijven uit de doeken gedaan, „het plan een scheiding biedt van commerciële activiteiten aan de buiten zijde en culturele activiteiten aan de binnenzijde van het objekt, waardoor de leefbaarheid aan beide zijden wordt gewaarborgd". Kampioenschap 25 km. in Lisse LISSË Het is nu zeker dat het Nederlands kampioen schap 25 km. hardlopen op de weg. door de Lisse se atletiek vereniging „De Spartaan" zal worden georganiseerd. De wedstrijd zal plaatshebben op 26 juli op het parcours Spek- kelaan, Loosterweg, Essena- laan en Achterweg. Afsluitingen in Sassenheim Sassenheim - Binnenkort zal de brug in de Julianalaan wor den vervangen door een dui ker. Met de hieraan verbonden werkzaamheden zal over circa twee weken een begin worden gemaakt Tijdens de duur van het werk zal het gedeelte Ju lianalaan tussen de Emmalaan en de Irenestraat voor alle ver keer afgesloten worden. De wegomlegging zal door middel van borden worden aangege- Van onze correspondent NOORDWIJK De Evenementencommissie Noordwijk heeft aan B. en W. verzocht ook dit Jaar weer een zomerkermis te mogen houden op het parkeerterrein aan het Wantveld en wel van dinsdag 29 Juli tot en met saterdag 2 augustus aj. De commissie voert als motief aan, dat vorig jaar meer dan de helft van haar ontvangsten die geheel aan evenementen worden besteed, verkregen werden door verpachtingen van de staanplaat sen op de kermis. Aan de in 1974 geuite klachten van omwonenden over geluidshinder heeft de commissie aandacht geschonken en zij meent dat de geluidsproduktie belangrijk kan worden beperkt door de muziek vanuit één centraal punt te verzorgea Daardoor kan ook de kakofonie van geluiden, die de hinder aanzienlijk vergroot, worden voorkomen. De gemeenteraad heeft inmiddels zijn fiat gegeven. Eierzoekwedstrijd< op „Duinrell" Van een onzer verslaggevers WASSENAAR Op „Duinre wordt op eerste paasdag e grote eierzoekwedstrijd geho den. Kinderen van vier tot met tien jaar kunnen meedo aan de wedstrijd, die om tw uur begint in de speeltuin het recreatiecentrum. Filmvoorstellingei voor jeugd van Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST - De Stichtii Jeugd- en Jongerenwerk ve toont aanstaande dinsdag film» in het gemeentecentrum aan Lijtweg. Voor jongens en mei- jes van 9 t/m 15 jaar worde i tekenfilms van „Woody Wooc pecker, Donald Duck, Spaiüj en Mickey Mouse" vertooi vanaf half twee. Om half vi start een voorstelling van ston me films met Stan Laurel, 0! ver Hardy, Buster Keaton e Charlie Chase voor jongens meisjes van 9 t/m 15 jaar. Open huis in Het Spinneweb Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Op woen dag 2 april organiseert de sti van de Vrije Klubs in het Spil neweb van 2—4 uur een zj open middag met aktiviteite voor de jeugd van Zoeterwoui tot 12 jaar. Zij kan er d: kleien, lezen, film kijken, volk; dansen, verven, instrumenten ei slingers maken en toneel spelen Diezelfde avond zal er een drop ping zijn in de omgeving va Noordwijk. Jongens en meisje van 12 jaar en ouder kunne zich hiervoor aanmelden in 1* clubhuis. Dit wel vóór 30 maai i.vm. het regelen van het bu> vervoer. Verzamelen om 18.15 bij „Het Spinneweb". De kosten bedragen 2,50 per persoon. Paastoernooi PIT '54 Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De tafelten nisvereniging PIT'54 organiseer a.s. zaterdag een paastournoo met handicap. Deze handica] houdt in dat per klasse verschi een voorsprong van vier punten moet worden gegeven met een maximum van 12 punten. Da mes, heren, senioren en junio; ren zullen allemaal door elkaai ingedeeld worden in poules. D samenstelling wordt bepaalt door loting. De prijzen zullen bestaan uit paaseieren en vele flessen met meer of minder gee strijk vocht Aanvang 10 uur. Langer zwemmen in „De Fluit" Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - In verband met de paasvakantie zal het op 1, 2, 3 en 4 april tussen 10 ei 12 uur en 's middags tussen hal 2 en half 6 mogelijk zijn op vertoon van 'n toegangskaartje twee uur te zwemmen in plaats van zoals gewoonlijk één uur! Het zwembad „De Fluit" is 28] 29, 30 en 31 maart open tot 17 uur. L. R. van Vliet fractievoorzitter af CCP-Voorhout Van onze correspondent VOORHOUT - Het raadslid L R. van Vliet heeft het voorzitter schap van de CCP-fractie neer gelegd. Hij wordt in deze functie opgevolgd door mr. G. C. G. Borst. De heer Van Vliet blijft wel deel uitmaken van de raad. Hij heeft het voorzitterschap al leen neergelegd, omdat hij het met het oog op zijn gezondheid wat rustiger aan wil doea Vori ge week zat hij 12,5 jaar in de raad, waarvan 8 jaar als fractie voorzitter. Dat koperen lustrum is intern gevierd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4