randioze partij ouderwet s" voetbal n Kikkerpolder ÏIJ LFC HAALDE ALLEEN OUWMEESTER VOLDOENDE Laatste loodjes wegen zwaar voor Van Nispen Noord wijk in laatste minuut nog geklopt Tevlinaen bedwingt nerveus Blauw Zwart Knappe remise duick Boys Frans v.d. Laan de grote man bij Lisse Vuurwerk bij start Zilveren Moientoernooi MAANDAG 24 MAART 1975 inniiiiiiimi ;IDEN Het ging er in de :erpolder gisteren weer ouderwets aan toe. Fraai een luidruchtig, in be- irlijke getale opgekomen ibliek, spanning, sensatie en voetbal. Twee kempha- die elkaar op het scherp de snede bestreden en een het publiek tenslotte ac- itabele uitslag van 11. •rigens niet voor de spelers titelprétendent nummero Rood Wit A. Zij waren ist niet tevreden over de de manier waarop tze grootse show verlopen Hun grieven waren voor- gericht tegen scheidsrechter obs die één hunner het gejld had uitgestuurd en ten- itte vlak voor tijd het win- gejnde doelpunt van Rood Wit tuleerde. Zij vergaten wél, zij daarvoor tegen het op ;t beluste UVS door het an de naald waren ge- Niet één, maar wel tien Wit, nog maar een paar iten nodig hebbend voor de kwam geladen "het veld z®| Maar de oppositie, ge ld door elf „opgepepte" witten was belust op ie voor de eerder gele- 3—0 nederlaag en wilde d |vendien het thuisfront be- aarom de ploeg ten- vierde op de ranglijst Bat genoteerd. Maar voorlo- was het openingsoffensief lor de Amsterdammers en (paalde UVS zichtot het zoe- !n naar het juiste ritme en mcept. Dat juiste ritme werd Tel gevonden en het concept s pek duidelijk. Rood Wit dien- ;tt op het middenveld te wor gen aangepakt, terwijl de aan- t il via de vleugels geleid dien- ,l(j te worden. Van Putten, de (jzendsnelle goochelaar, -paaide in korte tijd zijn vaste s |waker dol en nog voor rust aiprd deze dan ook naar de nint gehaald. Kansen in deze 1 pe waren er voor Henskens np te zacht schoot en Van apitten, die echter door Kort in iof we8 werd gelopen en zijn jpbal nog op het allerlaatste oment door doelman Jans- n gestuit zag. Piet van Put- n:n moest zich aan de kant verbinden en keerde later met een „paasei" in - veld terug. Jan Verver was iddels ook een keer ge lijk doorgekomen en dit als resultaat van het uit- ikend stuwende werk van middenveld en het vlekke- opereren van de UVS-de- e. Sloos behoefde slechts half-harde schoten in jtvangst te nemen. Vlak voor rust liet Bert Kort de juiste voortzetting van zijn solo ach terwege en Rood Wit kon op gelucht naar de kleedkamers verdwijnen. Na rust was het, evenals in de eerste helft, Rood Wit dat aan vankelijk naar voren toog. Maar nu bepaald doordachter, omdat grote animator en uit stekende voetballer Frans Reuser zich nadrukkelijker op het middenveld ging manifes teren. Hij strooide met tal van goede passes en uit een daar van leek broer Leo te gaan scoren, ware het niet dat Sloos fabuleus redde. Dezelfde Sloos maakte daarna een foutje door een draaibal van Frans Reuser uit zijn handen te laten vallen, maar de goed spelende Filippo was er op tijd bij. En langzamerhand nam UVS het initiatief weer over. Van Putten, de beste man van het veld, snelde weer eens langs zijn tegenstanders en met een ongelooflijk leep pass- je bediende hij Kort op maat Deze kreeg plots een unieke kans, maar door té langzaam door te gaan kon keeper Jans sen de bal van zijn schoen plukken. Nog geen minuut la ter kreeg Kort een nog fraaie re mogelijkheid aangeboden, doch de ongelukkige midden velder schoot van twee meter afstand ver naast. UVS rook de winst en schakelde over naar een nog hogere versnel ling. Rood en Wit werd hele maal dol gedraaid en UVS kreeg nu kans op kans. Noch Désar, noch Van Putten, noch Groenendijk vond de juiste weg, maar ineens was Jan Verver er weer. Lagendijk zet te hoog voor en via een scrim mage belandde de bal bij Ver ver die keihard uithaalde en Janssen kansloos liet, 10. De sensationele gebeurtenis sen volgende elkaar daarna in hoog tempo op. Leo Reuser liet zich in laatdunkende be woordingen uit over de leiding van de overigens voortreffelij ke Jacobs en kon het veld ruimen. Nog geen minuut later knalde broer Frans op de lat en kopte Visser de gelijkma ker in en met nog een paar minuten te spelen was de spanning te snijden. Lagendijk STAND HOOFDKLASSE Stand Hoofdklasse R.-W. A. 22 13 7 2 39-16 33 EDO 23 10 6 7 46-29 26 H.DVS 23 10 8 5 36-29 26 RVC 22 11 3 8 43-37 25 SDW 23 11 3 9 42-37 25 UVS 21 9 5 7 27-26 23 CW 22 5 11 6 33-31 21 Unitas 22 7 7 8 31-33 21 De Sp. 22 8 5 9 28-34 21 AFC 23 7 7 9 29-29 21 £linkw. 22 6 7 9 26-30 19 Zilv.m. 22 5 7 10 24-33 17 Gouda 22 4 9 9 18-31 17 Papendr. 23 3 9 11 16-34 15 knalde net naast en veertig seconden voor tijd besliste, wat niemand meer had ver wacht, Visser de strijd. Alt hans dat dacht hij, maar arbi ter Jacobs had buitenspel ge constateerd. Eii dus ging het feest met aoor. Terecht, want als er een club had moeten winnen had het UVS moeten zijn. Dat voetbalde zonder meer een grandiose partij. AD VAN KAAM Aan inzet ontbrak het gisteren bij UVS niet. Drie blauwwitten (v.l.n.r. Bert Kortv Fred Filippo en Gerard Désar) zijn te sterk voor de Rood Wit verdediging. Nico Sijmons (RW 3), Wil Henskens (UVS 11), „Appie" Fafiani (de amateurinternational, die kansloos was tegen de voortreffelijke Wil Groenendijk) en Gerard Sijmons wach ten de gevolgen af. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>ii>iii>ii<iiiii""i>iiiiiiiiiiiiiiiiii<ii<i>>iiii>"ii"">>ii>>i>"i""i<i">iii>ii<ii>t>iii<iiii>ni>ii>>iii>><>>>i>i>><i>> Van onze sportredactie LEIDEN In de tweede klasse A. heeft een nerveus spelend Blauw Zwart tegenstander Teyiin gen maar nauwelijks in toom kunnen houden. De Sassenheimers, vrijuit spelend, hadden zelfs het beste van het spel, maar zagen hun voorsprong een kwartier voor tijd toch nog teniet gaan, na een fel offensief van Blauw Zwart. De koploper moet overigens RKAW nu naast zich dulden. Blauw Zwart begon slecht en naarmate het einde van de competitie nadert lijken de zenuwen de overhand te krijgen. Teylingen, bevrijd van degra- datiezorgen profiteerde hiervan en toog met fris en open spel ten aanval. Alras leverde dat kansen op. maar Zoet en Van de Berg richtten niet zuiver genoeg of strandden op de goed keepende Pieter- se. Na een kwartier was lfet overigens toch raak. Zoet plaatste de bal voor de voeten van de aan stormende Van de Berg en dat betekende 01. Teylingen bleef daama doorgaan, terwijl Blauw Zwart daar weinig positiefs tegenover kon stellen. In aanvallend opzicht zeker niet, omdat Siem van der Ham en Pieter Donath het dit keer volledig lieten afweten. Toch moest Blauw Zwart na rust komen, want een nederlaag in dit stadium van de competitie zou desastreuze gevolgen kunnen heb ben. Maar in de frontlinie liepen slechts falende spitsen rond en dus moest het gevaar uit de tweede lijn komen. Daar onderscheidden Smit en Grunneken zich, maar hun schoten kon Van der Vlugt toch nog wel de baas. Onderwijl begon de tijd te dringen en voorstopper Zandvliet stormde daarom mee naar voren. Zijn keiharde uithaal leverde wél het gewenste resultaat op, 11. Daar bleef het bij. Blauw Zwart mocht tevreden zijn. Randstad Sport Randstad Sport heeft *lch uitstekend gerevan cheerd voor de verleden week geleden nederlaag tegen Lugdunum. Tegen Naaldwijk werd het 4—2 na een tactisch goed gespeelde wedstrijd. Naaldwijk ging overigens furieus van start De met degradatie bedreigde ploeg gooide al haar energie in de strijd maar een en ander ging vrij onzorgvuldig, vooral ook omdat de Westlanders op technisch en tactisch gebied nogal wat onvolko menheden demonstreerden. Randstad Sport liet Naaldwijk daarom rustig uitrazen en bij een uitval greep het haar kans. De draaibal van Van der Zwan ketste via de paal tegen het net, 1—0. Toch kwam Naaldwijk nog even terug, maar op het doelpunt van Lentz hadden Loek Helder en Henk van der Zwan een even goed antwoord, 2—1. Na rust bleef Naaldwijk het proberen. Randstad hield vast aan hetzelfde concept door vanuit de verdediging de frontlinie met lange ballen er op uit te sturen. Succes was er weggelegd voor Peter van de Ende die een comer van Helder benutte. Overigens reduceerde Naaldwijk vlak daarop de achterstand weer tot één doelpunt, toen Pothof zich (wederom) verkeek op een corner van Goe- dendorp die er „ineens" indraaide. Randstad nam hier geen genoegen mee en zette aan voor een klein offensiefje, waaruit Van der Zwan wist te scoren. Een hattrick voor de goed op dreef zijnde linkerspits. DE ZILK De laatste loodjes in de 4e klasse blijken voor Van Nispen zeer twaar te wegen. Weliswaar prolongeerde Van Nispen via een 2-0-zege zijn kampioenskansen, maar de ma nier waarop deze tot stand kwam pleitte niet ten gunste van de koploper. Slechts in het laatste kwartier legde Van Nis pen weer even ouderwetse acties op de gras mat, met gevolg dat de 0-0-stand op het nipper tje kon worden omgebogen in een 2-O-overwin ning. Daar Hillcgom tegenover het povere spel letje van de thuisclub eveneens weinig positiefs stelde ontpopte zich een wedstrijd, die voor de ruim 1000 toeschouwers wel veel spanning, maar nauwelijks aanvaardbaar voetbal bracht Taktisch speelde Hillegom wel slim, Van Nis pen tippelde steeds weer in de kundig opgezette buitenspelval en kwam aan constructief aan- valsspel niet toe. Maar een kwartier voor tijd keerde het tij. Een kopbal van Martin van Eeden vormde de basis van de overwinning, en vijf minuten voor het eindsignaal stelde Henk Witteman deze na een soloactie, afgerond met een onhoudbaar schot definitief veilig. Altior en SVLV kwamen in Langeraar niet aan scoren toe. Altior heeft al voldoende punten bij elkaar gespeeld en dat was duidelijk te merken, want SVLV ging er met verbeten inzet tegen aan, zonder dat Altior er iets dergelijks tegen over stelde. Maar kansen afronden is nooit SVLVs sterkste zijde geweest en dat bleek ook nu weer. Joop v.d. Kroft stond dit keer in de spits en hoewel hij diverse malen gevaarlijk doorbrak miste ook hij tot vier keer toe het nodige geluk om Altior-keeper v.d. Jagd te kunnen verschalken. Ook André Uljee e Koos Witteman zagen geen kans om de wedstrijd in het voordeel van SVLV te beslissen. Dat deed ook Martien v.d. Hoorn niet. toen hij tot twee keer toe een fraaie mogelijkheid op een Altior- goal liet liggen. Vooral in de tweede helft werd Foreholte door een fanatiek en snel spelend VTL overklast, maar verder dan een 1-1-gelijkspel konden de bezoekers niet komen. Niet alleen vertolkte de Foreholte-verdediging, met Cor van Steyn en keeper Willemse als animatoren, een grandioze partij, maar bovendien verstond de VTL-aanval de kunst om van een groot aantal opgelegde kansen maar één te benutten. Dat was dan ver in de tweede helft, toen Maarten Jongejan na een onoverzichtelijke scrimmage voor het Fore- holtedoel een score kon rechttrekken. Voor voor rust had Foreholte een voorsprong geno men, toen Henk v.d. Berg na een lange bal vrij verrassend het VTL-net vond. Leo van Keste- ren en Henk v.d. Berg lieten daarna een grotere Foreholte-voorsprong liggen, maar gezien het gemak, waarmee VTL na rust de thuisclub tegemoet trad, was deze ook niet verdiend geweest. Siem v.d. Linden was de man die na rust de haren van de VTL-aanhang meerdere malen te berge deed rijzen, door uitstekende kansen om zeep te helpen. Alphen had tegen koploper Delfia op eigen terrein niet veel succes De Deiftenaren behaal den een volkomen verdiende 1-3-overwinning. Toch kwamen de eerste twee Delfiagoals vrij gelukkig tot stand. Twee keer sprong de Alp- henverdediging in de fout en daarvam wisten De Jong en Hcmsen attent te profiteren. Toen De Booy in de tweede helft het derde doelpunt scoorde, was duidelijk dat er voor Alphen geen succes meer weggelegd -zou zijn. Pas twee minuten voor tijd kon een schotloos Alphen de magere eer redden. Gerrit van Geen stuurde de Delfiakeeper vanaf dc penaltystip naar de verkeerde kant van het doel. onze medewerker )EN LFC blijft in de eerste bijzonder wisselvallig spelen. I verleden week koploper VUC met voetbal bedwongen, gisteren le de Kanaries tegen Wilhelmus rel zeer slechte prestatie. Slechts m de elf Halkes-boys haalde een e voldoende. Dat was dan uite- 1 weer doelman Sjaak Bouwmees- lie er in zijn eentje voor zorgde dat Wilhelmus uiteindelijk op 2-0 bleef steken. Als Bouwmeester niet zo goed in vorm was geweest zou Wilhelmus met beduidend grotere cijfers gewon nen hebben. In het begin liep het bij LFC overigens nog wel redelijk. Echter tot aan het vijandelijke strafschopgebied, want daar hield de aspiratie van het geel zwarte team op. Wilhelmus keek het hulpeloze gedoe van LFC even af om vervolgens het hett stevig in handen te nemen. Van toen af aan zijn de Leide- naars er nauwelijks nog aan te pas gekomen waar was het middenveld? en was het alleen nog maar Wilhel mus, dat de klok sloeg. Slechts Bouw meester bief overeind en hij ranselde de meest onmogelijke ballen uit het doel. In Erik van Dordregter hadden de bezoekers hun beste man en hij was het ook die na een half uur spelen voor de inleiding van het eerste doelpunt zorg de. Leep speelde hij Linders aan die Zee en Van Dijk gemakkelijk van zich afschudde. Bouwmeester kon niet an ders doen dan de spits beetpakken. De penalty van Mulder, keihard genomen, stopte de LFC-goalie in eerste instantie, maar in de rebound was hij toch kan sloos, 0-1. Na rust bleef LFC volharden in het spelen van een armzalig soort voetbal. Geen enkele maar konden de Kanaries gevaarlijk worden, dit in tegenstelling tot Wilhelmus, dat zich keer op keer kansen wist te scheppen. Pas na vijfen dertig minuten moest de bekwame sluit post van LFC weer naar het net, daar voor klaarde hij alle netelige situaties met verve. Op de inzet van Van der Vaart was hij echter kansloos. Geen beste beurt van LFC. Van onze sportredactie ROTTERDAM Het jeugdteam van Quick be haalde behaalden bij Feijenoord een zeer ver dienstelijk 0-0 gelijkspel. JJJ 'erfect voetbal was op de zware Rotterdamse lei bijna onmogelijk, maar de wedstrijd stond coch op aanvaardbaar peil. Feijenoord hield het Jpel erg breed en dat gaf Quick Boys steeds de ans tot tijdig ingrijpen. De beste mogelijkheden fraren zelfs, voor de Katwijkers, die via snelle punters he^ meeste gevaar wisten te stichten. I<3( lees van Rooyen kopte en schoot echter uit ut oede positie twee keer net naast. Na rust be- mdde een van richting veranderde vrije trap an Wim van Duin op de Feijenoord-lat. VS verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen EBOH. Tot een vartier in de tweede helft zag het er echter rooskleurig a t voor het blauwwitte jeugdteam. Vlak na rust stelde Hans i ruit met een dieptepass Paul van Goozen in staat de score openen en Ronald v.d. Pot liet een gave kans op een reede treffer nonchalant liggen. Daarna nam EBOH het heft r i handen, maar gevaarlijk werd het pas toen de defensie 3P luten ging maken. Dat leverde EBOH op de valreep twee Jelpunten op: 2-1. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiw Van onze sportredactie SPAKENBURG Terwijl het publiek zich al had verzoend met een 1-1 gelijkspel, gebeurde het dan toch nog. Spakenburger Rudolf Koelewijn kopte raak op een voor zet van Loek Huygen. Noordwijk was voor het eers sinds negen wedstrijden verslagen. Een lelijke streep door de rekening van de Eelman-brigade, die er min of meer op had gerekend volgende week via een zege op Spijkenisse de kop van de ranglijst te pak ken. Toch kwam het verlies daar in Spakenburg niet helemaal als een verrassing. Tenslotte moest Noordwijk al aantreden zonder Ben Barten en Jan Willem Bogers en met een Kees Karstens, die afgelopen week twee wedstrijden had gespeeld met het Neder lands amateur-elftal in Oost-Duitsland. Tot overmaat van ramp bleek Arie Weijers tij dens de warming-up niet fit. Cor Vreugdehü, die aanvankelijk een plaats was toebedeeld op de reservebank, moest noodgedwongen met een flinke kniebandage de spits gaan opzoeken. Het werkte duidelijk in op de ploeg, die helemaal zichzelf niet was. Het razendsnel uit de verdediging komen, met zuiver pas sen, de rust en het overleg. Het was nergens te bekennen. Noordwijk moest er al snel de wrange vruchten van plukken. Al na zes minuten keek de ploeg van John Eelman tegen een achterstand aan. Hans Westgeest werkte een vrije trap van Jan van Diermen verkeerd weg en Jan Bos knalde van tien meter keihard in: 1-0. Albert Spaanderman probeerde wel iets te rug te doen via een goed schot, dat net over ging, maar het was duidelik, dat Noordwijk met zichzelf overhoop lag. Het zou in die eerste helft uiteindelijk met een 1-0 achter stand gaan afsluiten. En kwim daarmee erg goed weg. In de achtste minuut redde Con stant Smit met de voet een schot van Jack Sandijk en verderop in de eerste helft, waarin Spakenburg het spel bepaalde, kreeg Sandijk andermaal een dot van een kans en knalde spitsspeler Rick Beukers onbeheerst over, nadat de Noordwijk-defensie was blij ven staan voor buitenspel. Pas kort voor de rust kreeg Noordwijk wat meer vat op het spel. Maar Spakenburg bleef de aanval zoe ken en wilde niet de magere voorsprong slechts verdedigen. Waarom zou kort na de rust blijken. Spakenburg heeft een uiterma te zwakke verdediging. Met uitzondering van Jan van Diermen, die Cor Vreugdenhil geen schijn van kans gaf, kon die laatste linie van de blauw-witten bepaald niet imponeren. Noordwijk speelde na rust een heel ander spelletje. Plotseling kwam die felle pass er wel. Kees Karstens ging zich meer met de aanval bemoeien en na vijf minuten kwam het succes. Vreugdenhil tikte goed door naar Ruud Bröring, wiens schot afstuitte op doel man Lou Beukers. Albert Spaanderman had in tweede instantie weinig moeite: 1-1. In de minuten daarna had Noordwijk moe ten toeslaan. De kansen waren er, maar een kopbal van Karstens ging net naast. Vreug denhil knalde uit een pass van Bröring naast en Hans Westgeest zoch tweemaal het doel te hoog. Een 1-1 gelijkspel leek een juiste uitslag te gaan worden voor twee ploegen, die beiden één helft hadden opgeëist. Maar het lot besliste anders. Eén minuut was er nog te spelen. Constant Smit tastte mis op die voorzet van Huygen en Rudolf Koelewijn had verder geen probleem: 2-1. JAN VAN DER NAT llllllll Van onze sportredactie LEIDEN De strijd om het 25ste Zilveren Moientoernooi start a.s. woensdag met de wedstrijd LFC tegen Lugdunum. Aan deze wedstrijd, die om 20.30 uur begint, gaat een wedstrijd vooraf tussen twee pupillenteams van de organiserende vereniging, een optreden van de majorettes van de wijkvereniging Aktief en een optreden van de boerenkapel De Bierkauwers. Het voorpro gramma wordt besloten met een vuurwerk, dat om 20.10 uur begint. Van onze sportredactie LISSE Lisse heeft de belangrijke wedstrijd in de 3e klasse A tegen Quick H tot een goed einde gebracht. 1—0. Door dit resultaat bleven de Lissenaren voor de twaalfde keer ongeslagen en behouden zij hun kans op de tweede plaats. In de vrij fors gespeelde wedstrijd, die zich voornamelijk afspeelde op het middenveld, toonde Lisse zich net even de betere ploeg. Vooral de achterhoede sloot bijzonder goed door knap werk van Jos Faas en Jac. van Ruiten. Dé grote man tegen Quick was echter Frans van der Laan. De lange middenvelder strooide met talloze goede passes en was overal te vinden. Zelfs in de punt van de spits en wel precies op tijd. Want net toen de Haagse doelman een voorzet van Theo Boot wilde grijpen was Van der Laan er als een duveltje uit een doosje bij om er even eerder het hoofd tegenaan te zetten en een treffer te laten noteren, 1—0. Na de hervatting schiep Lisse zich, in tegenstelling tot het onmach tige Quick, nog verscheidene kansen. Harry van der Zwet miste in goede positie terwijl de doorgebroken Wim van Beek door het fluitje van de scheidsrechter (buitenspel) werd teruggehaald. De benauwde zege was verdiend. Cor Koster trainer Teylingen Van onze sportredactie LEIDEN De nieuwe trainer van Teylingen heet Cor Koster. De 28-jarige Koster volgt de huidige oefenmeester Rijnvis op die terutf zal keren naar zijn oude club BMT. Koster trainde voorheen Zaandijk en EDO, dat momenteel uitkomt in de hoofdklasse A. Voorlopig tekende Koster bij Teylingen een eenjarig contract. De heer Spiers blijft ook komend jaar verbonden aan SC Lisse. Spiers verlengde dit weekeinde zijn contract met de derdeklasser, die duidelijk in de lift zit

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9