Doelpunt op slag van tijd persoonlijke triomf Overweg FC AMSTERDAM DE KANSEN FC KÖLN DE DOELPUNTEN HSV had geen sneeuw moeten ruimen Inja hield op Duindigt naam McGarrity hoog FC TWENTE VOOR TWEEDE KEER BIJ LAATSTE VIER Doelman Kleff (Borussia) kwam tweemaal in actie HALVE FINALISTEN I VOOR UEFA CUP ONDERDAG 20 MAART 1975- LEIDSE COURANT,... PAGINA 17 SCHEDE Niels Overweg:, beschouwd als een man alleen maar louter defensie capaciteiten had en, ten on- (hte, de reputatie genoot een Keiaar te rijn, heeft zich in- Idels ontpopt als de „gou- aankoop van FC Twente, de Enschedese club werden opbouwende kwaliteiten j waarde gehonoreerd. Trai- Spita Kohn schoolde hem lot een complete voetballer. Is Overweg, oorspronkelijk een maar aangetrokken om jjner tijd de voorstopperpo- van de al wat ouder wor- |e Willem de Vriee over te en, fleurde op, bewees ns welke waarde hij voor team kan hebben. Gister- od bleek hij andermaal ge- Ikt voor een hoofdrol. Het itronische scorebord wees steeds 1-0 voor FC Twente toen er nog minder dan een taut te spelen was. Een ver- ring leek, omdat de Ensche- rs de eerste confrontatie _J 10 hadden verloren, onver- delijk. Toen ging Colic voor levende keer op dese kille, iderige avond In de fout. Epi st belastte tich even over middenlijn met een vrije en leverde een hoge inaet Is Overweg, die 10 onverbid- Jk uithaalde dat doelman an voor de tweede keer de l naar het net moest maken, eidsrechter Camacho liet wel aftrappen, maar floot ct daarop voor het einde: was ruimschoots voldoende de brigade van Spitz Kohn de tweede keer in de nog je historie bij de laatste van het derde Europese ertoernool te brengen, i had heel wat hoofdbre- gehad om de juiste strijd- te bedenken tegen de tech- h bijzonder vaardige Joego- en. Niels Overweg was an- maal aangewezen om. Baje- (Kohn: „Dat is de motor van Shirtaffaire Velez en als je die uitschakelt, ontneem je het hele elftal een flink deel van zijn grote kracht") aan banden te leggen, wat de robuuste middenvelder, weer uitstekend deed. Voorts had de Luxemburgse trainer verordonneerd dat zijn man schappen zoveel mogelijk in de aanval moesten gaan - ook de verdedigers, indien zij het zelf verantwoord achtten - maar dat daarbij een redelijke veilig heidsmarge nooit of te nimmer uit het oog mocht worden verlo- Er bleek al heel snel dat Velez het spel knap naar zijn hand kon zetten. De middenvelders kwamen hun defensie steeds op tijd versterken en al verliep het afbreken van de Twentse en het opbouwen van de eigen aanval len niet altijd even vlekkeloos, de Enschedëers kregen maar heel weinig ruimte. Aan de andere kant moest FC Twente steeds bedacht zijn op razendsnelle counters, die via Halilhodzic, Vukoje en Vladic werden geconstrueerd. Allengs echter greep de thuisclub het initiatief. ♦Jiels Overweg (rechts) brengt FC Twente in de halve finale, in de laatste minuut. Links de gespannen kijkende Achterberg, in het midden Kick van der Vall. Toen Pahlplatz er, in de 24ste reidend werk door Johan Zuide- nuten voor de rust een suoneme minuut, in slaagde de bal over ma bijna af met de opening- mogelijkheid om afstand te ne- de lijn te werken, keurde Cama- streffer, maar weer stond Mr- men. Aanvoerder Epi Drost, die cho deze treffer terecht af we- gan op de juiste plaats. zijn spel lardeerde met tamelijk 'gens buitenspel. Theo Pahlplatz, Hoe alert de Twentse defensie veel slordigheidjes, verzond een die eindelijk weer wat los begint moest blijven, bleek direct daar- foutieve pass richting Vukoje, te komen na een reeks weinig op. Nadat eerst Topic ten on- die onmiddellijk voorwaarts imponerende prestaties, rondde rechte was teruggefloten voor snelde en Topic op maat bedien- vandoor. Zij pass belandde bij in de 32ste minuut goed voorbe- buitenspel kreeg Velez vijf mi- de. Hij miste de rust om doel- K van der Vall en op diens treffend aan te leggen. Hoe dat wel moest, liet FC Twente in de volgende minuut zien Vladic bezondigde zich eveneens aan een onnauwkeu righeid en de sterk spelende Theo Pahlplatz stoof er meteen hoge voorzet gingen Niels Over weg en Kvesic tegelijk de lucht In. De bal dwarrelde voor de voeten van Johan Zuidema, die er zonder pardon zijn schietgra ge voet achter zette. Vlak voor de naar de grond gaande Mrgmn stuitte de de bal op en dat betekende onhoudbaar 1-0. Terwijl de secondenwijzer aan zijn laatste rondgang bezig was, beging Colic zijn vierde overtre ding, ditmaal jegens Jan Jeu- ring. Dat was voor scheidsrech ter Camacho aanleiding om handelend op te treden en een gele kaart te trekken. Meteen na de pauze leek FC Twente helemaal op winst te komen. Kick van der Vall stond aan de basis van ccn subtiele aanval, die door Niels Overweg en Jan Jeuring verder uitge bouwd werd. Van der Vall kreeg op tijd de bal terug maar mikte, met een vrije schietbaan voor zich, te hoog. Het was wel het sein voor een fiks Ensche- dees offensief. Ook nadat trainer Rebac Had- ziabdic, die lang niet zo'n domi nerende rol kon vervullen als voor eigen publiek, naar de kant had gehaald om Prskalo als vef- se kracht in de strijd te werpen, liet FC Twente de toeschouwers zien meer te willen dan 1-0, maar de schoten waren ver keerd gericht of werden door Mrgan verwerkt Met nog tien minuten te spelen, zette Spitz Kohn Arnold Muh- ren in voor Theo Pahlplatz, die nog steeds geplaagd werd door een tegen Volendam opgelopen dijbeenblessure. Drie minuten later liet hij ook Eddie Achter berg aantreden om Jan Jeuring (Spitz Kohn: „Met hem had ik afgesproken dat hij alles uit de kast zou halen wat er te halen was en dat heeft hij ook ge daan") te vervangen. Met die verse krachten werd FC Twente bijna nog in een nadeli ge positie gebracht, toen Topic vijf minuten voor het einde het vrije veld instoof. Hij mikte te hoog. Alles of niets Het leek een garantie voor een verlenging, vooral nadat het scorebord had aangegeven dat de 89ste minuut ai was inge gaan. Juist toen maakte Colic zijn zevende overtreding. De he le Twentse equipe bevond zich op de vijandelijke helft in een poging om alles of mogelijk niets te pakken. Het werd, uit de door Epi Drost genomen en door Johan Zuidema verder ge transporteerde vrije trap alles door toedoen van Niels Over weg. Scoreverloop: 42. Zuidema 1-0; 89. Overweg 2-0. Scheidsrechter Jimevez (Spanje). Toeschouwer- s: 27.000 (uitverkocht) FC Twente: Gross: Van Iersscl, De Vries, Drost, Bruggink, Overweg, Van der Vall, Thijs- sen, Jeuring (Achterberg), Pahl platz (Miihren), Zuidema. Velez Mostar: Mrgan: Meter, Hadziabdic (Prskalo), Kvesic, Colic, Primorac, Topic, Halil hodzic, Bajevic, Vladic, Vukoje. TON VAN DALEN nsterdam FC Amster dam's voorzitter Dé Stoop kon zijn woede liet onderdrukken. „Dit noet worden., «doorgege ven aan de UEFA", bries- e hij. Stoop wond zich ip over het feit, dat FC (öln geen reserveshirts meegenomen. De .Lieverdjes" waren der- lalve genoodzaakt om ich alsnog in een ander enue te steken, terwijl zij ls thuisspelende ploeg iet recht hadden in eigen enue op te treden. Van le Meent: „Ze provoceer den ons, en wij laten ons stuurlij k weer inpal- Dé Stoop: „Ze den- ia na die 5—1 dat ze ich nu alles kunnen per mitteren." Het maakte de toch al gespannen ver houdingen tussen de bei de clubs er niet beter op. iet was opvallend dat niet één van Köln's be- «tuursleden in de be stuurskamer te vinden m. Dé Stoop: „Door de ihirtaffaire leden mijn spelers al voor de wed- trijd een nederlaag". Nico Jansen, de man van de twee Amsterdamse doel punten, wordt weggezonden door de scheidsrechter nadat hij in botsing was gekomen met doelman Schumacher die. naar later bleek, zijn neusbeen had gebroken. AMSTERDAM „Even nog heeft FC Amsterdam gehoopt op een wonder", bekende Leen van der Merkt na de met 3—2 verloren tweede ontmoeting met FC Köln. „We waren ervan overtuigd dat we het zouden gaan maken". Maar Amster dams overtuiging werd kennelijk door de forse wind en het met slechts vijfdui zend kijkers gevulde Olympisch Stadion uitgeblazen. „Het doelpunt bleef te lang uit", sprak een teleurgestelde trainer Pim van de Meent. En dan ook nog weer eerts drie gele kaarten- Op deze manier zchel ik ermee uit". FC Amsterdam speelde aanzienlijk beter dan veertien dagen geleden en greep ook niet naar forse middelen. Het enige dat FC Amsterdam te doen stond, was zo snel mogelijk een doelpunt maken. Kan sen daarvoor deden zich dan ook legio voor. Maar Amsterdam had geen geluk. Bovendien ontbrak het na een serie mis sers ook aan overtuiging in het spel van de „Lieverdjes". Van de Meent:- „Alles heeft een achtergrond. Onder elkaar is het grandioos met de jongens. Alleen bereik je er niets mee. Ze willen maar prestaties, prestaties, prestaties. Want prestaties is geld". Met andere woorden: FC Amsterdam zal beter gesalarieerd moeten worden en dat lijkt voor de club van De Stoop een moeilijk haalbare kaart. Van de Meent verder: „Neem Nico Jan sen. Hij loopt een one-manshow op te voeren. Als hij speelt zoals hij groot geworden is, schopt hij er wel drie in. Maar iedereen maakt hem gek. Achter de schermen leeft een hoop contacten en aanbiedingen. Maar ik wil dat allemaal niet als excuus aanvoeren. We hebben de kansen gehad. Een snel doelpunt had vertrouwen geschonken". Maar dat snelle doelpunt bleef uit In de zesde minuut reageerde Jansen net te laat op een voorzet van Meijer en kon doelman Schumacher het leer alsnog pakken. In de tiende minuut knalde Jan sen naast na een schitterende dieptepass van de sterk spelende Frits Flinkevleu- gel. Een hard schot van Van der Merkt kon Schumacher met een forse duik nog net tot hoekschop tikken. Er werd zelfs door Klaas Karte nog gescoord, maar scheidsrechter Thomas annuleerde het doelpunt omdat er een overtreding aan vooraf was gegaan. Dat afkeuren leek Amsterdam teleur te stellen, al had Schu macher kort daarop geluk toen een door de wind inswingend schot van Otto net over de lat suisde. eerste omdat hij het niet eens was met een beslissing. FC Amsterdam werd er even onvriendelijk door, Jansen verkocht zijn vaste bewaker Konopka zelfs een kop stoot. In de 28ste minuut dook uit een vrije trap van Overath Strack pijlsnel de diepte in. Zijn harde schot werd door Jan Jong bloed niet goed verwerkt. De bal slipte door en via de binnenkant van de paal caramboleerde de bal in het doel. FC Amsterdam kon een stunt wel vergeten, temeer daar FC Köln in de eerste helft allerminst aan verdedigen dacht Ook Amsterdam niet, dat een risicovol aanvalsspel etaleerde. Maar de ploeg toonde duidelijk er geen vertrouwen meer in te hebben. Met een snelle counter brak Köln via Löhr uit Koopman greep mis en Löhr kon een pass geven op Muller, die vlekkeloos scoorde. In de sensatievolle slotfase kreeg FC Amsterdam een unieke kans om eindelijk te scoren. Overath haakte Van der Merkt en dat betekende een strafschop. Van der Merkt nam hem zelf maar schoot ver naast. Toen in blessuretijd Köln er nog 30 van maakte, daalde de stemming tot onder het nulpunt Na aangeven van Lauscher schoot Löhr raak. Jongbloed draade nog wel ver uit zijn doel, inaar kon het aanvallende Keulse duo niet meer hou den. Wel kreeg hij een gele kaart, omdat hij te fors had ingegrepen. Van de Meent: „Eigenlijk moet je nog respect hebben voor die jongens dat ze nog zo zijn blijven voetballen. Na die 30 was het een verplicht nummer". Toch bleef FC Amsterdam uitstekend voetbal spelen, al moet gezegd worden dat Köln niet meer hoefde. Het spaarde duidelijk kracht voor de competitiewed strijd van het aanstaande weekeinde. Jansen kreeg toch nog zijn doelpunten. Na een fout van invaller-doelman Kalo- wicz (Schoemacher had een gebroken neusbeen opgelopen), die de bal losliet, kon Jansen van dichtbij hard inschieten. Een gele kaart kreeg hij ook nog omdat hij zijn schaduw Konopka kort daarop torpedeerde. Tenslotte werd het dan toch nog 32.' Een trekbal van Husers werd door Jansen fraai ingekopt. Scoreverloop: 28. Strack 0—1, 39. Miiller 0—2, 45. Löhr 0—3, 66. Jansen 1—3, 79. Jansen 23, Scheidsrechter Thomas (Wa les). Toeschouwers: 5.000. FC Amsterdam: Jongbloed; Flinkevleu- gel, Koopman, Husers, Bianchi; Van der Merkt, Karte, Otto; Van der Lem, Jansen, Meijer. FC Köln: Schumacher (Kalowicz): Glo- wacz, Konopka, Cullmann, Strack; Sim- met, Overath, Neumann; Lauscher, Mul ler (Ehmke), Lo-hr. tqN DE WIT Mönchen-Gladbach Borussia Monchen-Glad- lach, de lijstaanvoerder In de Bundesliga leeft niet op zijn tenen moeten staan om weer lilve finalist te worden in het toernooi om ie UEFA-cup. Borussia, dat veertien dagen teleden al met 10 in Tsjecho Slowakije van lanik won, had in de thuiswedstrijd al na legen minuten een voorsprong, waardoor de (rijd in feite beslist was. k score van 3—1 geeft slechts een zuinig beeld »n de krachtsverhouding. Borussia was ten rinste een klasse sterker en speelde uiterst elfbewust nadat Micka met een kopbal in igen doel de score had geopend. Na een vrije an Bonhoff beroerde Micka de bal even n maakte daardoor zijn doelman kansloos. Van dat moment af realiseerde Borussia zich dat zaterdag de moeilijke uitwedstrijd tegen VFL Bochum wacht en schakelde een versnel ling terug. Niettemin werden de Tsjechen nim mer gevaarlijk. Borussia bewees de toeschou wers onmiddellijk na de rust nog de dienst van twee doelpunten. Vijf minuten na de pauze hadden Heynckes en Vogts de Tsjechen hun laatste hoop ontnomen. Banik maakte halverwege zijn enige doelpunt Hudecek profiteerde van een verdedigingsfout Het was de tweede keer dat Kleff in actie moest komen. Scoreverloop: 9. Micka (eigen doel) 1—0) 46. Heynckes 2—0; 50. Vogts 30; 67. Hudecek 3—1, Scheidsrechter: Nyhus (Noorwegen). Toe schouwers: 11.000. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIB DEN HAAG West-Duitsland is in de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup het sterkst verte- genwoordigd. Met FC Köln, dat FC Amsterdam uit- E schakelde, plaatste ook Borussia Mönchen Gladbach zich voor de halve finales. FC Twente, dat in 1973 in de halve eindstrijd door Borussia Mönchen-Gladbach E werd uitgeschakeld, drong opnieuw door tot de laatste E vier. Het viertal wordt gecompleteerd door Juventus, de Italiaanse topclub van dit moment De resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden waren: FC Twente—Velez Mostar 2—0 (eerste wedstrijd 0—1); E HSV—Juventus 0—0 (eerste wedstrijd 0—2); Borussia Mönchen-Gladbach—Banik Ostrawa 3—1 E (1-0); FC Amsterdam—FC Köln 2—3 (eerste wedstrijd 1—5). aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis HAMBURG HSV zal er enige spijt van hebben gehad dat 's middags een groep van meer dan honderd sneeuwruimers het veld van de laatste vlok had ontdaan. Op het voortreffe lijke gras van het Volksparkstadion kon de verdediging van Juventus zich gemakkelijk staande houden tegen de aanvallende Hambur gers, die een achterstand van 2—0 uit Turijn moesten wegwerken. Het bleef 0—0. Ook HSV heeft zijn tanden stuk gebeten op de voortreffelijke verdediging van Juventus, dat in doelman Dino Zoff de allerbeste speler had. Zoff maakte in anderhalf uur, waarin hij danig onder druk werd gehouden, slechts één foutje, een kwartier voor tijd, maar verdediger Spinosi corrigeerde de misslag van „Óino natio nale". Juventus wekte aanvankelijk de schijn niet zuiver defensief te willen spelen, maar al snel trok de Italiaanse lijstaanvoerder meer man kracht in de verdediging terug. Slechts Anasta- si bleef als spits voor. Vooral na de rust werd de druk van HSV sterker, maar de ploeg kon zich nauwelijks uitgespeelde kansen scheppen en dat betekende het eind van HSV in het toernooi om de UEFA-Cup. De Hamburgers restte slechts de zekerheid dat na drieëntwintig wedstrijden in Europese be kertoernooien de ploeg nog steeds ongeslagen is op eigen veld en dat de krachtmeting met Juventus alle vorige „Europese recetterecords" met een opbrengst van 800.000 Mark had gebro- kea Toeschouwers: 61.000. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiimiiiiiiM WASSENAAR Tom McGarrity beeft in het renwezen als beroepstrai- öer niet alleen steun van zijn broer, w Jockey Cllve, ook zijn vrouw Inja weet met paarden uitstekend om te run. Gisteren won zij zeer knap on der zware belasting ln de ren voor una tri ces en amateurs met de import Heretic onder de zware belasting van to'n tachtig Idlo. Radbout van stal Geran- ook een stal met vorm- werd op afstand fraai tweede met Titske un der Sluis. 'n de ren over de horden moest Clive I McGarrity genoegen nemen met een tweede plaats met Tempered Steel. De overwinning ging naar outsider Frans riet Joop Vóórhaar, die op de laatste rieters de strijd besliste. Twee jockeys kwamen in deze uitstekende horden oen niet met hun paard over de eind streep. Jan Luyten viel van Lady Espresso en Tony Saunders van Kan- nara Lady. De laatste liep vermoede lijk schouderletsel op. De mooiste ren was die voor de drieja rigen. Henk van der Kraats boekte hierin zijn eerste overwinning in dit seizoen met Midgetina, een import- schimmel. Het pur sang Nederlandse fokprodukt Woodfeets Speedy werd in handen van de Belg Muldermans zeer fraai tweede. Woodfeets, in training bij Cees van der Harst, is een paard met grote toekomstmogelijkheden voor de klassieke rennen in ons land. De uitslagen luiden: BAHRENFELDPRIJS (2120 meter): 1. Leny Special (A. Harmsen) Rentijd 1.26,3; 2. Mazurka, 3. Korinotte. Toto: winnend 3,50 plaats 2,70 - 2,70 - 5,60 koppel 13,50 trio 542,80 ALLEGROPRIJS (2000 meter): 1. Mid getina (Gb) H. Van der Kraats) 2.12,2; 2. Woodfeets Speedy, 3. Jan Toto: winnend 2,90 plaats 1,20 - 1,30 - 3,30 koppel 4,10 RECKLINGHAUSENPRIJS (2040 me ter): 1. Maarten D (J. van Dooyeweerd) 1.24,4; 2. Karol Hagheweyde, 3. Mila G. Toto: winnend 1,50 plaats 1,10 - 3,40 -1.50 koppel 31,20 trio 124,70 DINSLAKENPRIJS (2040 meter): 1. Mariette Star (R. v.d. Lubbe) 1.24,8; 2. Mister Dillon, 3. Looper T Toto: winnend 1,70 plaats 1,40 2,80 - 2,30 koppel 27,60 PADRE BRAMOPRIJS (ren, 1900 me ter): 1. Heretic (Ier, mevr. I. McGarri ty) 2.10,4; 2. Radbout, 3. Lavendel. Toto: winnend 23,40 plaats 3,60 - 4,80 - 5,- koppel 88,20 trio 3137,90 MUNCHENPRIJS (2040 meter): 1. Ko- ra Marijke (J. v.d. Pijl) 1.25.0; 2. Juwe- line J. 3. Karma Kandia Toto: winnend 4,20 plaats 1,40 - 1,60 1,60 koppel 12,20 FARMSENPRIJS (2120 meter): 1. In trest Scott P (A. Knijnenburg) 1.24,6; 2. Funny Boy, 3. Jacco Buitenzorg Toto: winnend 41,70 plaats 5,- - 6,80 - 2,80 koppel 2,80 trio 5060,08 GALLANTRYPRIjS (hordenren 2800 meter): 1. Frans (j. Vóórhaar) 3.30,6; 2. Tempered Steel (GBr) 3. Sandy (Bel) Toto: winnend 10.70 plaats 3.- - 1 40 - 2,20 koppel 33,90 MONCHËNGLADBACHPRUS (1600 meter): 1. Janny P (B. v. Velt) 1.22,4; 2. Lime du Bois, 3. Komtesse d. Toto: winnend 8,- plaats 6,80 - 4,40 - 2.80 koppel 39.40 trio 465.50 GELSÉNKIRCHENPRIJS (2000 me ter): 1. Niels Areta (A. Harmsen) 1.28,5; 2. Naughty Grace, 3. Nanda s. Toto: winnend 3,50 plaats 1,10 - 1,50 - 1,30 koppel 6,70 Totalisatoromzet 238.547, Zo koud was het gisteren ook op Duindigt. Er'wa- ren vuurpotten noorgozet zodat het niet al te uit bundig opgeko men publiek ten minste de handen kon warmen. En dat ia nodig om zonder mankeron do briefjes naar de totoloketten te kunnen schuiven en do biljotton stevig vast te houden. ''Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17