Allerlei(ds) Beestebende Hansenstraat opgeruimd Verschrijving van vorig college kost Leiden 1.5 ton Drs. P. maakte furore in sociëteit Horus Wethouder Verboom dreigt met kort geding tegen JAB 975 WOENSDAG 19 MAART 1975 - LEIDSE COURANT P\<;iN\ 3. '^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ den* (Van een onzer verslaggevers) Leidse politie gistermorgen 28 katten en 1 hond weggehaald _bij een alleenstaande vrouw in e Korte Hansenstraat De die- 8 ren zijn ondergebracht in een asyl. Het huisje van de vrouw is ontsmet en het mensje zelf heeft een schoonmaakbeurt on dergaan in de gemeentelijke psychiatrische inrichting Ende geest De buurt klaagde al jaren over een doordringende kattepis- lucht. Herhaaldelijk werd bij de gemeente aangedrongen in te grijpen. Deze schrok daar tot nu toe voor terug, omdat ze vreesde dat het vrouwtje dat geestelijk niet zou kunnen verwerken. De toestand werd de laatste tijd echter onhoudbaar. De buren konden geen raam openzetten of ze werden onpasselijk van de stank. Burgemeester Vis heeft de vrouw eerst nog een brief geschreven, waarin hij dreigde dat er maatregelen zouden wor den getroffen wanneer zij geen einde maakte aan de overlast politie, GG en GD en reinigings dienst. Een psychiater, die de actie be geleidde zag geen aanleiding het vrouwtje krankzinnig te verkla ren. Volgens hem is er alleen sprake van „uit de hand gelopen hobbyisme". Na de schoon maakbeurt iri Endegeest mocht de \touw dan ook weer in haar huis terugkeren. De buurt hoopt nu maar, dat ze niet opnieuw een toevluchtsoord wordt voor allerlei zwerfdieren, „want dan keert de stank onher roepelijk weer terug", zo vrezen zij. plllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliUIIIIIM^ Onderzoek of oud-wetbouder Kret persoonlijk aansprakelijk kan worden gesteld (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een „verschrijving" van het voormalige college van i W heeft de gemeente Leiden een strop bezorgd van 115.000 julden. Dat blijkt uit een rapport van de gemeentelijke accoun- intsdienst. t vorige college heeft dit be- besteed aan asfaltering i het terrein rond de molen Valk ten behoeve van het 1 zonder Grenzen in septem- r vorig jaar. Oud CDA-wet- Kret, die deze werk- iheden coördineerde wilde e kosten inpassen in het kre- voor wegenreconstructie iid de molen. De dienst ge- ntewerken zou Kret er her- Uldelijk op hebben gewezen, diUlt een onmogelijkheid was. \Nude accountantsdienst een en het licht heeft ge- tht, zal de gemeende alsnog king moeten vinden voor te 115.000. Ögens wethouder Van Dam inciën) zijn hiervoor een tal mogelijkheden. In de eer- je plaats kan de gemeenteraad og een krediet verlenen, •r kan men proberen het college en met name de r Kret (thans burgemeester Sassenheim) persoonlijk nsprakelijk te stellen. Het ggeeste voelt Van Dam echter studie over een en l(4der door de gemeentelijke ojj* nmissie voor de rekeningen. iJj ae zou dan moeten bekijken of, en zo ja, hoe het vorige college voor dit bedrag aanspra kelijk gesteld kan worden. Ook zou deze commissie de betrok ken ambtenaren over deze affai re moeten horen. Van Dam deed deze suggesties gisteravond in de commissie voor Interne Organisatie en Be heer. De meerderheid van de commissieleden kon zich achter zijn voorstel scharen, de com missie voor de rekeningen met het onderzoek te belasten. De oppositie had gisteravond nogal wat kritiek op de wijze waarop wethouder Van Dam deze „verschrijving" naar bui tenhad gebracht. Met name de heren Vink (CDA) enVan Duyn (WD) spraken van een „onsma kelijk methode" om de zaak in de openbaarheid te brengen voordat een gemeenteraadscom missie zich hierover had kunnen buigen. „Hieruit blijkt maar weer eens, dat we hier eigenlijk voor Piet Snot zitten", aldus een geërgerde Bleijie (CDA). de gemeentelijke accountants dienst is men in 1972 ook nog eens 750.000 gulden aan subsi dies misgelopen, doordat geen rijksbijdrage werd aangevraagd voor het werk aan het zuidelijk gedeelte van de noord-zuid ver binding door de stad, tussen Pelikaanstraat en St. Jorisstee- g/Oranjeboomstraat Ook heeft de gemeente Leiden voor een bedrag aan 600.000 gul den aan subsidie verspeeld voor herstel van de walkanten van onder meer de Stille Rijn. Dit gebeurde door het niet of in onvoldoende mate overleg ple gen met de betrokken rijks diensten. Zowel de zaak van de noord- zuid verbinding, als de affaire van de walkanten vielen des tijds onder wethouder Kret. Bei de zullen binnen afzienbare tijd in de commissie ruimtelijke or dening worden besproken. Bo vendien is binnenkort het ant woord van b en w te verwach ten op vragen die het raadslid Beijen (PPR) over het mislopen van de subsidie heeft gesteld. Subsidies «Haver- en Gortbuurt ikkoord met - begeleidings- ^om missie voor is (enovatie is Van een onzer verslaggevers ■0» «iden De renovatie van de laver- en Gortbuurt laat niet l< uie meer op zich wachten, een gisteren gehouden irgadering gingen de bewo- ïs akkoord met de samen- die de renovatie zal ne aan begeleiden. De project- li') roep bestaat uit: de heer «i einders (voorzitter), de heer Wit (secretaris) de heer alle drie vertegen- •jjcudigers van de gemeente. "t de bewoners zijn de heren roenenberg Polman van Hal i Van der Zeeuw en de da- j>J les Vet, De Water en Van Hal J de projectgroep gekozen, die heer Wakka vertegenwoor- ■M gt de bedrijven en de heer afman de adviesraad voor de inenstad. *1» bekend zal de rehabilita he van de Haven- en Gort buurt deze zomer, na de bouwvakantie, starten. In de «erste fase wordt een aantal koningen in de Gortestraat •fgebroken en een aantal in 1 Je Kraaierstraat en aan de Vierde Binnenvestgracht ver- wterd. De tweede fase be- helst de verbetering van nege- 'endertig gemeentelijke „hek- ^woningen". Deze werk- aamheden kunnen in 1976 i 'ju afgerond. In de derde fa- i e gaat het om verbetering Van de infrastructuur van de ijk en in de vierde fase zal vorden bekeken welke niet an de gemeente toebehoren- ,e woningen aan verbetering kzijn. De werkzaamheden 811 de wijk zullen in totaal "geveer vier jaar in beslag De verschrijving van 115.000 gulden is naar het schijnt overi gens niet de enige blunder van het voormalige college. Volgens Leidse bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239. "•The Towering Inferno", 14 jr.l dag. 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hogewoerd 49, tel. 24919. "2001 A Space Odeyssey", 18 jr. dag. 20.00 uur. Kindermatinee: "De Zonen van de Musketiers", wo en za, 14.30 uur. zo. 14.00 en 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. "Le fantome de la Uberté", 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur zondags: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Lido: Steenstraat 39, teL 24130. "Keetje Tippel", 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zon dags: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „Verleidsters-Rapport", 18 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Nachtv.: „Fritz the Cat", 18 jr. vr en za 23.30 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. „My fair lady," a.l. dag. 14.00 en 20.00 uur. A. C. Bestelink secretaris KVP-Leiden Van een onzer verslaggevers Leiden De KVP afdeling Lei den heeft gisteravond in zaal Den Burcht eén ledenvergade ring gehouden, onder voorzitter schap van de heer J. M. J. Wer- ter. Het werd een huishoudelij ke vergadering die weinig ver rassingen opleverde. Politieke vraagtekens werden er nauwe lijks geplaatst. Wel werden ui teenzettingen gegeven over de CDA-samenwerking door de raadsleden Driessen, Van Zijp en Stroink, leden van de KVP- fractie in de Leidse gemeente raad. Bij een bestuursverkiezing werd de heer A. C. Bestelink gekozen als secretaris, in plaats van de aftredende heer Van Rijn. leiden Drs. Heinz P., die de vreemdste zaken aan elkaar breidt en zichzelf daarbij aan de piano begeleidt, heeft een academisch volkje gisteravond in de sociëteit Horus aan de Kolf- makerssteeg stormenderhand veroverd. De in breden kringe befaamde doctorandus in de economie (die om een bepaalde belastingdruk te ontwijken de Zwitserse nationaliteit heeft aangenomen) maakte gisteravond in Leiden furore met een aantal bestsellers, die -op z'n minst gezegd- tot enthousiasme opzweepten. In de rokerige omgeving kwamen een „Chinees" repertoire (met een rijke slechte mandarijn)^ot bloei en stampvoeten. Dat kan ook niet anders, als er onthullingen worden gedaan uit „zeel gliezelige velhalen uit het Hemelse lijk". Bo vendien werden er ergens door Polydor opna men gemaakt voor een nieuwe langspeelplaat van drs. P. Dat ging gepaard met talrijke onderbrekingen, die de beroemde zingende academicus binnen de studentenvereniging Ca tena tot nieuwe roem brachten. „Was dit in orde, Kees?", vroeg drs. Heinz door een micro- fooon, waarop „Kees" aankondigde te zullen stoppen „vanwege de kleine plofjes" waardoor het gebruik van een nieuwe microfoon nodig bleek en de laatste chorus van het „het hemel se lijk" herhaald moest worden. En dat ging zo door. Drs. P. mag zich terecht verheugen in een brede „intellectuele" aanhang. Hij deed zich opnieuw kennen als een niet geheel onmuzikale, ietwat wereldvreemde middelbare wiskundeleraar, met gevoel voor het betrekkelijke, die boven dien weinig benul van voetballen heeft, maar wel aanvoelt wat de veteraan beroert bij het zien van aankomende voetballertjes. Zo te horen is drs. Heinz P. de Klikspaan van 1975, die met uiterst vindingrijke teksten de Rotter damse bonenpiksters b.v.) tot enthousiasme weet op te zwepen. Zijn optreden werd beleefd als een buitengewoon verkwikkende avond. En terecht. Ton Pieters. Van een onzer verslaggevers Leiden - Wethouder Verboom heeft gisteren tijdens een vergadering van de raadscommissie Volkshuisvesting ge dreigd tegen het Juridisch Adviesbureau een kort geding aan te spannen. "In het rapport dat het bureau onlangs uitgaf, staan volgens mij onwaarheden", aldus de wethouder. "Wan neer mijn vermoeden juist blijkt, zal ik niet schromen stappen tegen het Juridisch Adviesbureau te ondernemen". In het rapport, dat het Juridisch Adviesbureau enige weken geleden uitbracht, wordt de gang van zaken rond de huurver hogingen bij huizen van "De Eendracht" in de kooi doorgelicht. Hierbij worden de gemeente, het rijk en het bestuur van de woningbouwvereniging geenszins gespaard. Huurschuld Anne v.d. Zande (PSP) bracht het rapport in de vergadering ter sprake naar aanleiding van een dreigement tot uitzetting aan een van de bewoners door het bestuur van de woning bouwvereniging. De bewoner blijkt 16,10 huurschuld te hebben,. Het commissielid vroeg zich af of het gemeentebe stuur niet kon ingrijpen in, dergelijke, naar zij noemde "ontoe laatbare praktijken" van het woningbouwverenigingsbestuur. Het antwoord van wethouder Verboom dat "de gemeente niet kan optreden tegen het beleid van de woningbouwvereniging omdat deze autonoom is", stelde haar niet in het minst tevreden. "De gemeente bemoeide zich er wel mee toen de bewoners huurverhoging moesten gaan betalen." Wethouder Verboom stelde dat de brief die half januari aan de bewoners is verzonden, als een voorlichtend schrijven is bedoeld geweest. "Het gaat om richtlijnen van de minister. Hoe de woningbouw vereniging deze wil presenteren, is haar zaak. Het gemeentebe stuur moet er alleen op toezien dat deze richtlijnen worden gevolgd". Voorzichtig De heer Ham (CDA) wees er de wethouder voorzichtig op dat toen de laatste in de vorige raadsperiode nog commissielid was, hij altijd heeft betoogd dat er met de behandeling van huurschulden omzichtig te werk moet worden gegaan. "Dot is heel iets anders", verweerde de wethouder zich. "Het gaat hier om een principe kwestie en dan maakt het niets uit of het nu om een huurschuld van 1600,- ƒ.16,- of drie kwartjes gaat." De subsidie van CRM voor het verbeteren van het leefklimaat in de oudere stadswijken, achtte de heer Bosch (CDA) niet best besteed. De gemeente heeft namelijk het plan hier en daar in de binnenstad speelterreintjes neer te zetten. De heer Bosch was van mening, dat de jeugd meestal niet van dergelij ke terreintjes gebruik wil maken. Hij stelde voor de speelplaats bij de Valkschool, waar speelwerktuigen zijn gepland, te laten zoals hij is en in het schoolgebouw onbreekbaar glas aan te brengen, zodat de plaats kan gaan dienen als voetbalterrein. De commissieleden waren enthousiast over het plaatsen van wijkkaarten in de Merenwijk. Het ligt in de bedoeling op de invalswegen van deze wijk een grote kaart te plaatsen, waarop de delen van de wijk ruw worden aangeduid. Tevens komen er gedetailleerde wijkkaartjes op verschillende plaatsen in de wijk. De plaatsen van deze kaartjes staan aangeduid op de grote wijkkaarten. Kaalgeslagen De provincie heeft bezwaar gemaakt tegen de renovatie plan nen in het Haagwegkwartier. Zij acht de kosten van renovatie te hoog. De heer Ham (CDA) meende dat de gemeente maar eens op moet gaan treden. "Dit is nu al het derde plan, waar de provincie bezwaar tegen maakt Wanneer we niet oppassen, wordt er helemaal niet gerenoveerd maar kaalgeslagen en daarvoor maken we ons niet al minstens twee jaar zo druk." De beleggingsmaatschappij "Nationale Nederlanden" gaat In de Merenwijk huizen bouwen, die een huur van gemiddeld 450,- moeten opbrengen. Er worden vijf verschillende typen huizen gebouwd. Van het rijk is een lokatiesubsidie te verwachten. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Vogelmoord De heer E. Bartels, bioloog en voorzitter van de Stichting Mon diaal Alternatief, zal vrijdag 21 maart in het Zoölogisch labora torium (Kaiserstraat 63) een spreekbeurt houden in het ka der van de internationale actie tegen de massale vogel afslach ting in Italië (plm. 250 miljoen per jaar); aanvang 20 uur. Zoals bekend beijvert de voor noemde stichting zich al zeer geruime tijd deze voor de mens heid zo bedreigende ontwikke ling (insectenplagen, misoogsten en hongersnoden) tot staan te brengen. Door met name de ini tiatieven van de heer Bartels zal deze zaak in behandeling geno men worden door het Europese Parlement Er worden ook voorbereidingen getroffen om, met medewerking van juristen, te komen tot een volkstribunaal tegen de Italiaan se regering, die geen maatrege len neemt tegen de vogelmoord. Wilms Moet De Leidse sportzaak Wilms Floet neemt vrijdagavond een nieuwe verkoopruimte (van 500 m2) in gebruik aan de Van de Werffstraat 39. Van 17 tot 19 uur wordt er „open huis" gehou den. Promotie De heer J. de Koning, als weten schappelijk hoofdmedewerker verbonden aan de afdeling Kin dergeneeskunde van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden is vanmiddag gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift „Diagnostische en therapeutische aspecten van idiopathische trombocytopenie". Zijn promotor was prof. dr. H. H. van Gelderen, hoogleraar in de kindergeneeskunde te Lei den. Coreferenten waren dr. J. G. Eemisse, verbonden aan de Bloedbank te Leiden, en-prof. bij gebrek aan banen besloten zichzelf op te heffen. De club bezat een paar tennisbanen bij het fabriekscomplex van Van Wijk aan de Kanaalweg. In ver band met de bouw van een scholencomplex moesten de ba nen echter verdwijnen. Het be stuur van VWS heeft nog gepro beerd een baan te huren bij andere verenigingen. Dat is ech ter niet gelukt Grof Vuil Wet groot succes hebben docenten van de r.k. scholengemeenschap "De Noorder- wiek" het blijspel "Die rare familie" voor hun leerlingen en collega's opgevoerd. De aanleiding tot het geven van deze voor stelling, was de verjaardag van de directri ce van de scholengemeenschap, mevrouw Noordam-Van Mechelen. De tonelisten, Di- ny Westgeest, Mieke Zwartepoorte, Helmy Kosters, Hanneke van Dijk, Anneke Ho fland, Nel de Vos, Ton van Dijk, Wil van Gerwen en Lon van den Berg, brachten met veel verve het blijspel tweemaal op de planken, 's Middags voor de leerlingen van de lagere en 's avonds voor leerlingen van de hogere klassen. Op de foto: De tonelisten met in hun midden de jarige directrice. dr. E. A. Loeliger, hoogleraar in de inwendige geneeskunde te Leiden. Revalidatie In het artikel over het regionaal revalidatie-centrum in Leiden, dat vorige week woensdag in deze krant werd gepubliceerd, is een foutje geslopen. Er wordt in het artikel geschreven over het bedden-aantal in het toekomstig centrum. Hierbij is er sprake van veertig bedden, die gereser veerd worden voor revalideren de suiker-patiënten. Dit had moeten zijn: zuiver revalideren de patiënten. Deze groep onder scheidt zich van de groep pa tiënten die uit het ziekenhuis komt en nog niet aan echt reva lideren toe is. Voor deze groep zijn eveneens veertig bedden in het centrum beschikbaar. VWS De tennisvereniging VWS heeft De grof vuil wagen van de ge meentelijke reinigingsdienst komt morgen langs de volgen de straten in Leiden: Rijns- burgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Marlènpoel- straat, Kagestraat, Zweiland laan, v. Swietenstr., Faljeril- str., Houtlaan, A. Duycklaan, van Bcuningenlaan, van Slin- gelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat, Fagelstraat, Leden berch- straat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mczenstraat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Merelstraat Wassenaarseweg. Leeuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof, Stationsplein, Morssingel, Pesthuislaan Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en hof Joubertstraat, Wolma- rantstraat, v.d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat. Kamala Volgens een woordvoerder van de Kamala-scoutinggroep heeft de Leidse Jeugdaktie toegezegd te trachten voor haar andere huisvesting te bemachtigen, mo gelijk in de Merenwijk. Zoals bekend is er even sprake van geweest dat de scoutinggroep zou worden opgeheven, omdat haar clubhuis aan de Haarlem merweg keer op keer enorm veel schade opliep door inbra ken en vernielingen. Om de kos ten van de inrichting van een eventueel nieuw clubhuis te dekken organiseert de groep za terdag in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk een kien- avond; aanvang 19.30 uur. Za terdag start de groep ook met een stickeractie. Men kan een sticker bestellen door ten minste 1. over te maken op giro 3299135 ten name van de stich ting Kamala-groep Leiden, on der vermelding van „Stickerac tie". Fielstoertocbt De toerafdeling van de wieler vereniging Swift organiseert op zondag 23 maart fietstoertocht Inschrijving staat open voor wielerenthousiasten van alle leeftijden en men behoeft geen lid van Swift te zijn om aan dit evenement mee te kunnen doen. De start vindt plaats op het industrieterrein De Waard aan de Trompstraat om half tien. De deelnemers kunnen kiezen uit een tocht van 25 en 50 km. Autokerkhof Laurens Beijen, gemeenteraad slid van de groepering PPR/P SP fD'66, heeft het college van b. en w. vragen gesteld over een autokerkhof aan de Vlietweg, nabij "Allemansgeest". Hij wil van het college weten, wie de eigenaar van dit autokerkhof is en of deze in het bezit is van de benodigde vergunningen. Ook vraagt hij, of er voor dit gebied een bestemmingsplan is, en zo ja, of het kerkhof dan in overeenstemming hiermee is. Verder vraagt Beijen wat het college vindt van een autokerk hof op deze plaats, midden tus sen de weilanden, en of het niet bereid is stappen er tegen te ondernemen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3