Raadsel- ichtige brand voor k2 miljoen schade aan Tweede grote brand binnen een jaar bij St. Bavo Kritiek op ,vleesactie' in Zoeterwoude Veel publiek bij Antigone' Veel lof voor scheidende dokter Duymaer van Twist Milieucommissie stak handen uit mouwen Bazar in Nieuwveen brengt 12 mille op ,Van Zanten' wint klaverj as- competitie voor bedrijven >AG 17 MAART 1975 LEIDSE COURANT 1 PAGINA 5 B-diploma voor 22 ÉHBO-ertjes Van onze correspondente VOORHOUT Twcèentwin tig jeugdige EHBO'ers uit Voorhout hebben onlangs hur B-diploma gehaald. Het zijn. L'arla Koghair; Marie Louisi Gravesteijn; Frank Schecle Mare Briaire; Erica Godijn; Sigrid Jansen; Peter Bel; Jan Turenhout; Ronald Vonk; Daftijd Kramer; Rob Sekreve; Yvonne Sekreve; Peggy van Noort; Irma de Jong; Yvonne van Kesteren; Irene Peetcrs; José van der Plas; Angela Heetveld; Karolien van der Ploeg; Marjo van Rijn; Trudy van Kempen; Karin van der Berg. De jongeren werden opgeleid door enige bestuursleden. PllllllllIllinilllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIHII opvolger van dokter Duymaer van Twist zei het niet eenvou dig te vinden als opvolger te fungeren. „Ik heb geconsta teerd hoe u bij de patiënten staat aangeschreven en zag meerdere malen bij het af scheid patiënten een traan wegpinken." De heer Tissing bood tenslotte de scheidende huisarts namens de patiënten een envelop met inhoud aan. Goede resultaten voor Alkemade" in Katwijk Van onze corresponte ROELOFARENDSVEEN Bij B-wedstrijden in Katwijk heeft zwcmbclub „Alkemade" weer enkele goeie resultaten geboekt. Bij de meisjes tot 14 jaar werd Leonie Bontje met de school slag tweede in 1.33,4 sec. Bij de jongens tot 16 jaar werd Ronnie Rietbroek eerste met de vrije slag in 1.07.5 sec. Bij de heren werd Frits Drev scher eerste met de ruslag in 1.12,5 sec Met de afdeling Polo ging het echter niet zo best De heren verloren van de koploper A.Z.C. 6 met 10—5. De jongens verlo ren met 130 van L.Z.'86 a. Maar de pupillen wonnen van Boskoop met 1—0. Het winnen de doelpunt werd gescoord door Marcel van Ruiten. ,,De Hazelaar" 1 mei weer open Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Het open luchtzwembad „De Hazelaar" te Hazerswoude-dorp zal op 1 mei weer voor het publiek wor den opengesteld. Het seizoen sluit op 15 september. Service voor de zwemJustigen is dat het bad in de zomermaanden tot 20.00 uur (in juli zelfs tot 20.30 uur) geopend zal zijn. Tussen 1 mei en 1 september zijn alle abonnementen zowel geldig voor „De Hazelaar" als voor het instructiebad „De Dolfijn", waar de zwemlessen ook in het zomerseizoen worden gegeven. „Midden-Rijn land" wil meer donateurs Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Dc Stich ting Maatschappelijke Dienst verlening „Midden-Rijnland", waarvan het werkgebied zich uitstrekt over de gemeenten Alphen aan den Rijn, Hazers- woude, Koudekerk aan den Rijn, Leiderdorp en Zoeterwou- de, komt maar nauwelijks uit met de haar toegemeten subsi diegelden. De instelling, die zich bezig houdt met maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenver zorging, hoopt nu dat het tekort wordt „opgevangen" door de burgers uit genoemde regio en rekent erop dat menigeen zich aanmeldt als donateur. De jaar lijkse bijdrage bedraagt tien gulden. „Hoger mag ook!", al dus het stichtingsbestuur dat dezer dagen in een huis-aan- huis-folder de activiteiten van de instelling nader belicht. i. Spid-r 33V4SS, In. 21S-31S. Tulpen Leliebloemm AJadin, May Time, it Point 200-275 Parklrt Karri Door. 1 ^H70* Gematigd, Overige Lucky Strike. Apeldoorn, Golden Apeldoorn, QuJdo.nick, Km Null., Yellow Preeent, Oxford. Wonderland AUlla, Pax. Ulbemia, China Pink, Peerlcea Pink 155- 115. I. Spoor, Itellona, oud, v.d. Ei 5, Blanda 15C>#0.L Dokter A. Duy maer Van Twist (geheel links op de foto) heeft zater dag afscheid ge nomen van zijn Lissese patiënten en collega's. In de warm en sfeervol versierde zaal van „Rehoboth" spra ken vele bekenden de dokter, die van een welverdiende rust gaat genieten, toe. llllllllllllUHIIIIIIIIIIinilllllllllllllll 'IIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII PIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIII 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllli^^ lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Dokter Haase sr. sprak na- kreeg het doktersechtpaar een mens de collega's zeer waarde- bord met het familiewapen, rende woorden over de wijze waarop dokter Duymaer van .«U hebt als huisarts door de Twist zijn collega's tegemoet goede gezondheid van uw pa trad. Burgemeester Berends tiënten het zout in de pap nog liet loftuitingen gaan naar me- niet verdiend". Dit waren de vrouw Duymaer van Twist woorden van de heer Osep- hius, een vriend van de fami- Hij bood haar een fraai bloem- lie. die behalve een kilo zout stuk aan. een antieke zoutpot had mee- Van mevrouw Van der Meij gebracht. Dokter Van Weel, de Van onze correspondent WOUBRUGGE De milieucommissie van Woubrugge stak zater dagmorgen de handen uit de mouwen. Een aantal leden, waaron der burgemeester Brouwer de Koning toog naar het Paddegat en viste daar maar liefst dertig kubieke meter vuil uit het water. Een en ander geschiedde onder leiding van de reservaatbewaker van de Staatsbosbeheer, de heer J. Slingerland. Tevens werd er assistentie verleend door de heer H. de Rijk met zijn kraanschuit. Het vuil dat tussen het riet uit werd gevist was voornamelijk plastic en hout. Staatsbosbeheer is al enkele weken bezig met het verwijderen van het vuil uit het water. Desal niettemin bewees de milieucommissie dat haar werk niet voor niets was. Met ingang van het watersport seizoen hoopt staatsbosbeheer het Paddegat en het water rond de recreatie-eilanden Grote- en Kleine Hem schoon te hebben. r van Noordwijkerhout luk- het het op verschillende ltsen voortwoekerende vuur er bedwang te krijgen. Door daarmee gepaard gaande me rookontwikkeling moest gehele paviljoen, waar zich tijdstip van de brand z J patiënten bevonden, den ontruimd. Om half drie men de brand meester. Ismand lians, dat dacht men. De kdwijkerhoutse brandweer mrnandant De Boer deed een (mde ontdekking: „Ik ging I even het gebouw door om te controleren. Toen ik het hok opendeed stond daar tot n verbazing een mand met Igoed in de brand. Een frnde zaak want die mand ld in een afgesloten stenen We en kon dus niet het ge- I zijn van die andere brand- ruim twee uur zijn beide jidweercorpsen daarna bin- len buiten het gebouw blij- [controleren. Om vijf uur in piorgen werd het sein „brand teler" gegeven en vertrok fc. Directeur-geneesheer V. d. had inmiddels de schoon- jkploegen gewaarschuwd, j zaterdagmorgen vroeg het Puw moesten schoonmaken ht het St. Janpaviljoen zater- piiddag weer zou kunnen tien betrokken. V. d. Werf: juwelijks waren we weg of paviljoen stond wéér hd. De vlammen sloegen 1 uit de dakrand en even f was het dak één vlammen- idweercommandant De ..Het is onmogelijk dat we voldoende hebben gecontro- Elke ruimte in het ge- hebben we nauwkeurig Tzocht. Het is uitgesloten de brandweer daarbij iets "het hoofd heeft gezien." de tweede brandmelding er geen redden meer aan. ^el ook nog de Leidse idweer assistentie kwam inen, kon niet worden vc en dat het dak. de zolder en ehele slaapafdeling door de ld werd verwoest. De woon- hng op de begane grond, grote waterschade op. Rond uur had men de uitslaan- rand onder de knie. De bazar die het afgelopen weekeinde in De garage van de familie 't Kruis in Nieuwveen werd gehouden, heeft 12.000,-- opgebracht. Dit bedrag is be stemd voor de restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk in Nieuwveen. Vrijdagavond gaf dominee J. Kaai het startsein voor de feest- kermis. De Nieuwveners konden daarna na hartelust grabbelen koekslaan, ballengooien en schieten. Tevens was er op de bazar een rad van avontuur (op de foto bediend door de heer W. Roest, een van de leden van het organiserend comité), een auto- racebaan, en een kinderroulette. Een televisietoestel werd gewon nen door de familie Droog. De moeder geit met twee jongen, die gewonnen werd door de be zitter van het oranje gestempel de lot met het nummer 43, werd niet afgehaald. Een van de slaapzalen die geheel uitbrandde „Dat we hier echter met een pyromaan te doen hebben ge loof ik niet direct. Maar we moeten wel met alle mogelijkhe den rekening houden. We heb ben hier eenmaal te maken met psychiatrische patiënten en dan kan het best zijn dat iemand met die brand aandacht heeft willen trekken of wellicht een zelfmoordpoging heeft onderno men. Je kan van alles verwach ten." Na de brand in juni vorig jaar is een onderzoek ingesteld naar de brandbeveiliging op de Bavo. Hoewel die wel aan de eisen voldeed besloot men toch om, vooral in de nieuwe gebouwen, modernere beveiligingsmiddelen zoals rook- en brandmelders aan te brengen. Directeur-econoom mr. J. C. Koenen: „Je kunt hier beveili gen wat je wilt maar risico blijf ie altijd lopen. Er werken hier zevenhonderd mensen en er zijn ïvenveel patiënten. Bovendien tunnen buitenstaanders hier vrij gemakkelijk gebouwen bin nen kkomen. Controle is moei lijk. Als men kwaad wil valt daar weinig tegen te doen." Herman van Amsterdam Van onze correspondent Zoeterwoude Op inigiatief van de werkgroep „Ont wikkelingssamenwerking" is er enige maanden terug een stencil verspreid over het beperken van het vleesverbruik in het kader van het wereldvoedselpro bleem. Dit heeft talrijke reacties opgeroepen. Zo werd het gestelde hier en daar te ongenuanceerd gevonden; men was bezorgd over de belangen van gedeelten van de Zoeterwoudse bevolking: men had kritiek op de in net stencil gebruikte cijfers en er ontstond behoefte om over de achtergronden en doelstellingen van ge dachten te wisselen. Om de mogelijkheid te scheppen al de bestaande, uiteenlopende meningen tot uiting te laten komen en zodoende een beter inzicht te krijgen in deze problema tiek wordt er morgen een discussiebijeenkomst georga niseerd in Ons Huis, aanvang 20 uur Na een korte inleiding zal er gelegenheid zijn om in kleine groepjes over het voor en tegen van deze acue van gedaenten te wisselen. Daarna zal er een forum worden gefor meerd bestaande uit personen met uiteenlopende visies over deze problematiek. Het forum zal bestaan uit: J. M. v.d. Ploeg, Hoge Rijndijk 49 (voorzitter), G. P. Belt, Weipoortseweg 52, H. B. Schot, Ambachtsherenweg 100, J. G. v. Grieken, J. A. de Gravenlaan 4, H. H. Barendrecht, Ambachtsherenweg 58. Weekmartk in Hazerswoude? (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE - In de ver gadering van de Hazerswoud- se middenstandscommissie, dinsdag 18 maart vanaf 15.30 uur, in het gemeentehuis, wordt de leden gevraagd naar hun mening over het instellen van een weekmarkt Daarbij komt tevens aan de orde of er zowel in Hazers woude -dorp als aan de Rijn- dijk(aan de Da Costasingel) zo'n markt(op donderdag?) moet komen. Diverse andere vragen zullen tevens in ver-' band hiermee naar voren wor den gebracht Daarbij is er een, waarin wordt gesteld of de winkeliers aan de Da Cos tasingel moeten worden „be schermd" door een beperking van het assortiment van de te verkopen artikelen. De middenstandscommissie besteedt morgenmiddag ver der aandacht aan het plaatsen van plantenbakken aan de Da Costasingel, de vestiging van een verkooppunt voor schil- dersbenodigheden op de hoek Jacob Reviusstraat-Potgieter- laan en het ophalen van afval door de reinigingsdienst St. Marie. De schade was toen ruim een miljoen gulden. Hoe die brand is ontstaan is nooit duidelijk geworden, al heet het officieus dat een van de patiën ten de brand op zolder heeft veroorzaakt. Directeur-genees- ,,'t Scheepje" HAZERSWOUDE—KOUDE KERK AAN DEN RIJN - Het eerste viertal van de biljartver eniging ,,'t Scheepje" staat aan kop van de ranglijst van de eerste klas van de Leidse Bil jart Bond. De „Schippers" zijn tot deze positie gekomen dank zij een 6—2 overwinning op di recte concurrent voor de titel Landzicht en een zege met de zelfde cijfers op Zijlpoort, 't Scheepje heeft nu een voor sprong van 12 punten op Land zicht, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. LISSE Het team „Van Zanten" heeft de bedrijfsklaverjascompetitie Bollenstreek gewon nen. De aanvoerder van het team, de heer Toledo, nam de prachtige trofee, beschikbaar gesteld door het Slaapkamercentrum, zes diep vrieskippen, zes gouden ballpoints en zes boe ketten tulpen in ontvangst. Tot het laatst toe is de competitie spannend gebleven. Vrijwel iedere week was het een ver rassing, welk team er de leiding had genomen. Dat de troffee uiteindelijk naar „Van Zanten" zou gaan. had niemand verwacht. Het team behaalde 194967 punten (ruim 2000 punten meer dan het team „Van STein", dat tweede werd). De derde prijs ging naar „Langeveld". De vierde naar „De Beurs". Het team „Bakker" kreeg de vijfde en „Slaapkamercentrum" ging met de zesde prijs prijs naar huis. „De Vlinder" behaal de de zevende prijs. De poedelprijs ging naar „G.B.W. Hillegom." kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Iwijkerhout - De raadsel- brand, die zaterdagmor- j vroeg het in 1960 gebouwde Janpaviljoen van het psy- Itrisch centrum St. Bavo in irdwijkerhout, bijna volle- verwoestte, is waarschijn- aangestoken. Hoewel de «politie van Noordwijker- it, bijgestaan door recher- urs van de groep districtsre- rche, het onderzoek naar de Êik van de brand nog niet n afgerond, beschikt men dddels wel over zoveel aan- tingen dat het bijna zeker is de brand, die voor 3,2 mil- I schade heeft aangericht, opzet is gesticht. Een aan- vreemde voorvallen in het ttjocn, waar de mannelijke Vftnten zijn ondergebracht t wat langer op de Bavo own, wijzen sterk in die rich- nd één uur zaterdagnacht dekte een zaalwacht dat in van de slaapzalen van het iljoen, waar op dat moment patiënten sliepen, een bed in nd stond. Terwijl hij met ele te hulp gesnelde verple- het brandje met blusappa- ln te lijf ging, ontdekte men pn vlakbij de slaapzaal nog iele brandjes. Op de slaap- I zelf zag men plotseling ook |r in een kast en op de gang &een aantal kledingstukken ter llaaie. inmiddels gealarmeerde be- (fsbrandweer en de brand- Het begin van alle ellende. De matras, die men Vreemde zaak Het is de tweede keer binnen een jaar dat de Bavo getroffen wordt door een grote brand. Juni vorig jaar onstond er brand op zolder van de afdeling het eerst zag branden heer V d. Werf: „Deze brand is een vreemde zaak. Het kan na tuurlijk geweest zijn dat een patiënt in bed heeft liggen ro ken maar als daarna een brand op meerdere plaatsen uitbreekt geeft dat toch wel te denken." Voor een groot aantal toeschouwers hebben leden van „St. Matt hias" afdeling toneel in Warmond zaterdag het toneelstuk „Antigo ne" van Jean Anouilh gespeeld. De groep is er in geslaagd eei geweldig stuk cultuur te brengen, mede dankzij de regie van Jeannt van Leeuwen- van Abswoude en Han Rooth en dankzij het dooi Fons Versluys tot een prachtig Grieks paleis omgetoverd „Tref punt". In het stuk wordt de geschiedenis uitgebeeld van Antigone en haar oom, de koning Kreoon. Antigone wil ondanks het verbod van haar oom haar gesneuvelde broer begraven. Kreoon is ver plicht, door een wet die hijzelf heeft uitgevaardigd, Antigone hiervoor te doden. Vrijdag 21 maart wordt het stuk door Matthias nogmaals gespeeld in het „Trefpunt". Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5