Napoli profiteerde van misstap leider Juventus V.d. Roer hielp Twente FC Groningen weer alleen aan kop Nereus was oppermachtig Oostenrijk versloeg Luxemburg Lucratief aanbod voor Michels Geen doelpunt De Luxemburgse doelman Hös (rechts) en zijn teamgenoot Pilot beletten de Oostenrijkse spits KrankI te scoren. De Oostenrijkse aanvallers konden echter niet volledig worden afgestopt, want Oostenrijk won de wedstrijd met 3-0. 4.UXEMBURG In een wedstrijd voor minuut de leiding door Braun. In de eerste groep 2 van de voorronden in het toernooi helft werd niet meer geSCOOrd. Na de her- I gevulde Bernabeustadion geen Lijstaanvoerder Everton is op om he| Europees kampioenschap voetbal vatting zorgden Köglberger en KrankI voor i moe,te n?et de Noordspaanse gelukkige wijze met (W) ont- ROME In de eerste divisie van de Italiaanse competitie heeft AS Ro ma voor een verrassing gezorgd door koploper Juventus met 1-0 terug te wijzen. Achtervolger Napoli pro fiteerde van deze misstap op niet mis te verstane wijze. Met 4-0 werd het laag geplaatste Cesena onder de voet gelopen. De achterstand werd op Ju ventus daarmee tot drie punten teruggebracht. Lazio had zich naast Na poli op de tweede plaats kunnen nestelen, als niet met 1-1 was gelijk ge speeld tegen Cagliari. Nu bezetten de Romeinen de derde plaats met een ach terstand van vier punten op Juventus. Spanje Op de 24e speeldag van de Spaanse voetbalcompetitie maakte koploper Real Madrid geen fout De formatie van Mil- jan Miljanic speelde zaterdag avond reeds tegen Celta de Vi go, omdat de Madrilenen woens dag in Belgrado moeten aantre den tegen Rode Ster in de kwartfinales van het toernooi om de Europa-Cup voor beker winnaars. De „Koninklijke" had het met 65.000 toeschouwers dichter bij de Belgische voet- baltitel gekomen. De Brusselse formatie won het toptreffen to gen stadgenoot Anderlecht met "1-0 en heeft nu op de huidige kampioen een voorsprong van tes punten. Met nog tien wed strijden te spelen lijkt de rol van Anderlecht, dat woensdag voor eigen publiek tegen Leeds United een achterstand van 0-3 moet wegwerken in de kwartfi nales van het Europa Cuptoer nooi voor landskampioenen, uitgespeeld. Van de overige subtoppers kwam Standard Luik tegen Lierse tot winst (3-0) en Club Brugge tegen Lokeren tot een gelijkspel (2-2). In het volgepakte Edmond Machtens-stadion er waren ruim 35.000 toeschouwers heeft Anderlecht van alles ge probeerd om de volle winst te pakken. De aanval van de kam- i Drie verdedigers van Celta de Vigo (donker shirt) komen te laat om Paul Breitner. stugge d^ensi^van7RwfTgeen Real's immer gevaarlijke spits, het vuren te beletten. De „Koninklijke" zou de Celtaanse kansen. Het duel werd vooral op muur viermaal nemen. het middenveld afgewikkeld, zo dat het voor de 35.000 op de tribunes een weinig spectaculair gebeuren was. Anderlecht, dat doelman Jan Ruiter miste hij werd vervangen door Leen Barth kwam in feite pas na de rust tot beter spel, maar RWD maakte het doelpunt. Zes minuten voor het einde gaf Jan Boskamp een pass op Teugels, die doelman Barth geen kans gaf: 1-0. Een verwoed slotoffen- sief van Anderlecht leverde niets meer op. Engeland van de nederlaag, die medege gadigde Burnley leed, de voor sprong aan de kop van de En gelse eerste divisie kunnen uit breiden tot drie punten. Leeds, betrokken bij de Europa- Cup en de Britse voetbalbeker, maakte duidelijk ook nog de verdediger van de Britse titel te zijn. Vanaf het allereerste begin werd Everton zwaar onder vuur genomen. De stijlvolle aanvaller Duncan Mackenzie schiep zich tot driemaal toe een pracht van een kans. Maar het lukte niet, zoals trouwens steeds het geluk op de hand van Everton was. gat tussen Everton en Burnley tot drie punten groeide. Want Burnley verloor de uit-wedstrijd tegen West Ham United met 2-1. Stoke City nam de derde plaats over op een punt afstand van- Burnley door een' overwinning met 2-1 op Derby County. Duitsland Voor de sensatie van de achtste finales in het toernooi om de Duitse voetbalbeker zorgden de amateurs van VFB Stuttgart, -van wie het Bundesllgateam reeds in de eerste ronde door Bayem München was uitge- heeft Oostenrijk gisteren Luxemburg ver slagen met 2-1. de weinig imponerende Oostenrijkse winst. Er waren 6000 toeschouwers. Stand in groep 2: Oostenrijk 2 2 0 0 4 4-2; De wedstrijd werd in Luxemburg gespeeld. Wales 3 2 0 1 4 8-2; Hongarije 2 10 1 De Luxemburgers namen in de twaalfde 2 4-4; Luxemburg 3 0 0 3 0 3-11. DEN HAAG Door het gelijke spel van 2—2 te gen Eindhoven is NEC en punt achter geraakt op FC Groningen in de race om het kampioenschap in de eerste divisie. De Nijmegenaren staan nu twee punten achter. Eindhoven is derde met 35 punten. Een bijzonder hard ka rakter droeg de wedstrijd VitesseFortuna SC. Scheidsrechter Siem Wel- linga gaf een boeking aan Hofs (Vitesse) en Pfen nings (FSC), waarmee hij zijn maatregelen tegen het vooral van FSC-zijde bedenkelijke spel aan de summiere kant hield. SC Amersfoort—Veen- dam 00. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 1000. 51 Mid delkoop 10, 52. Bont 1—1, 65. Stam 2—1, 88. Middelkoop 3—1. SVV—FC Dordrecht 0—0. Scheidsrechter: Geurens. Rot Weiss Essen contracteerde Udo Lattek ESSEN Udo Lattek, ex-trai ner van Bayern München, heeft gisteren zijn handtekening ge plaatst onder het eenjarige con tract dat Rot Weiss Essen hem enige weken geleden al heeft aangeboden. De verbintenis wordt automa tisch met twee jaar verlengd als van een van beide zijden voor 31 maart 1975 geen opzegging is verlangd. Toeschouwers: 2500. Een boeking voor de FC Dordrecht-speïers Hoog moed en Breuer wegens het maken van opmerkin gen tegen de arbiter. Volendam—FC Den Bosch 5—3 (2-2). Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 2500. 3. Plat 1—0, 10. Dick Bond 20 (strafschop), 15. Pelt- zer 2—1, 22. Ouwens 2—2, 48. Hoogland 32, 55. Van der Leij 33, 62. Plat 4—3, 75. Plat 5—3. FC VVV—Heerenveen 21 (10). Scheidsrech ter: Booij. Toeschouwers: 5500. 31. Kist (eigen doel) 1-0, 49. Visser 1—1, 60. Janssen 21. SC Cambuur—Helmond Sport 13 (1—0). Scheids rechter: Oetelmans. Toe schouwers: 3000. 29. An- dré Roozenburg 10, 69. Coolen 11, 77. Lammers 1—2, 88. De Wert 1—3. Gele kaart voor Van Me lis (Helmond Sport) we gens het ten val brengen van een tegenstander. NECEindhoven 2—2 (1—2). Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 9500. 20. Jacobs 0—1, 32. Jacobs 02, 44. Kowalik 1—2. 85. Gerritsen 2—2. Willem II—Heracles 1—1 (1—1). Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschou wers: 4800. 11. Haver- mans 1—0, 43. Lalopua 1—1. Een boeking voor de Willem Il-speler Van Dijk wegens het maken van aanmerkingen op de lei ding van de scheidsrech ter. FC Groningen—FC Vlaardingen 3—0 (3-0). Scheidsrechter: Van Eijk. Toeschouwers: 6000. 7. Gritter 1—0, 10. Schipper 2—0, 14. Dijkstra 3—0. Vitesse—Fortuna SC 2—1 (20). Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers: 4500. 2. Bursac 1—0, 41. Van Kerkhoff 2—0, 67. Van Deurzen 2—1. Boe king voor Hofs (Vitesse) en Pfennings (Fortuna SC), beiden wegens ruw spel. equipe: 4-1. De grote man bij Real was San- tillana, die drie keer scoorde. Velasquez had voor de eerste .treffer gezorgd. Vijf minuten voor het einde kwam Celta nog terug tot 1-4, toen Bua een straf schop benutte. Günter Netzer, de laatste weken in goede vorm, stelde teleur, terwijl zijn landge noot Breitner weer tot de besten behoorde. FC Barcelona kwam eindelijk weer eens tot een triomf. Ruim 85.000 aanhangers bejubelden de overwinning van 1-0 op Atle- tico Madrid, dat de reis uit Zuid-Amerika, waar tegen In- dependiente was gespeeld, nog in de benen had. Onder aanvoe ring van een uitblinkende Jo- han Neeskens kreeg Atletico geen kans van het gretige „Bar- ca". Het enige doelpunt werd gemaakt door Mario Marinho, die een voorzet van Johan Cruyff met succes afrondde. Real Zaragoza liet de achter stand van negen punten op Real Madrid niet groter worden. Dankzij een doelpunt van Uria werd Espanol verslagen met 1-0. België RWD Molenbeek is aanzienlijk. punt. Dat had tot gevolg dat het Borussia Berlijn werden de Zwaben de derde amateur- ploeg die een betaalde club uit de strijd wierp. In de beide eerste divisie-duels van de vierde ronde versloeg Fortuna Düsseldorf voor 50.000 toeschouwers in de Rijnlandse topper FC Köln met 5-2. Beker houder Eintracht Frankfurt hield met 1-0 de overhand tegen VFL Bochum. De drievoudige amateurkampioen Jülich 1910 zorgde zaterdag eveneens voor enige opwinding door in norma le speeltijd en verlenging stand te houden tegen de nummer twee van de ranglijst Fortuna Köln. In Jülich zal de wedstrijd nu op 28 maart a.s. worden overgespeeld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiii Jeugdtrainer Groningen GRONINGEN FC Groningen heeft als tweede trainer Henk Wessels aangetrokken. Deze 38- Jarige oud-speler van Go Ahead heeft sinds zes jaar de jeugd van de Eagles begeleid. Hij krijgt een soortgelijke functie bij FC Groningen. Hoofdtrainer van FC Groningen is Anton Goedhart iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiii' Na enige stijvolle reddingen leidde doelman Van der Roer de nederlaag van Excelsior BARCELONA Het nieuws Is in Barcelona als een bom ingeslagen: Koeweit heeft Rlnus Michels, trainer van Barca het kokette bedrag van een miljoen dollar geboden om trainer te worden van een team, samengesteld uit spelers van velerlei nationaliteiten, dat het Arabische emiraat over de gehele wereld moet gaan vertegenwoordigen. In Koeweit heeft men bedacht dat dit een aardige manier is om het olie-sheikdom en de Arabische zaak voor het voetlicht van de wereldpers te brengen. Het aanbod dat Michels heeft ontvangen, wordt door het Spaanse persbureau EPE omschreven als „aanlokkelijk", zowel in financieel opzicht als in termen van prestige. Er zijn volgens EPE echter ook nadelen aan verbonden: een ervan is het voor voetbal weinig geschikte klimaat van Koeweit. Men wijst er verder op dat een trainer van de categorie Michels gemakkelijk werk zal kunnen vinden bij welke van de grote Europese clubs dan ook en dat hij voor dat werk vorstelijkbetaald wordt Dat zal zeker het geval zijn, als Michels erin slaagt zijn grote doel voor dit jaar te bereiken: het veroveren van de Europa-Cup I op 28 mei a.s. in Parijs. De acht roeiers van Nereus die op de Amstel van aparte klasse waren. Van onder naar boven: P. Schippers, H. van Drooge, H. v.d. Pol, J. v.d. Horst, W. Boeschoten, F. Oudt. R. Nolet. O. van Oort en A. Vermeulen. AMSTERDAM Door alle vier afstanden te winnen" heeft de acht van Nereus met grote voorsprong de Heineken roeivierkamp op de Amstel gewonnen. De met veel spanning tegemoet geziene confrontatie van deze clubacht met enkele combinatieachten, werd een eentonig gebeuren, want Nereus was steeds veruit het snelste. Op de 250 meter en de 750 meter roeide Nereus drie baanrecords. Op de 5000 meter was dit door de tegenwind gistermiddag niet mogelijk, maar naaste belager Spaarne/Nautilus Asopos/De Vliet werd daar ook op 24 seconden gezet. Door deze overwinning is Nereus ook de grote favoriet voor de zege in de Head of the River, a.s. zondag, want op de langste afstand maakten de Amsterdammers een zeer goede indruk. De combinatie van Dudok-Argo-Triton startte nog niet maar kan toch niet van die klasse zijn dat ze Nereus kan bedreigen. De baanre cords op de korte afstanden, de 250 en 750 meter konden ontstaan door de gunstige meewind, maar op de 2500 meter was de wind licht tegen.- Het baanrecord was een bewijs van grote klasse van deze Nereus acht De combinatie acht van Nereus de hoop De Where met o.a. Roel Luynenburg en Harry Droog aan boord, moest vooral op de langste afstand afhaken. Okeapos had duidelijk enkele mindere roeiers aan boord naast de al jaren meedraaiende top vier. Bij de lichte heren won Orca Skadi twee afstanden en het eindklassement, maar de zege op de langste afstand ging duidelijk naar Nereus. Bij de dames kwamen twee dubbel vieren aan de start. De combinatie Nereus-Orca DDS, de op een plaats gewijzigde gouden vier van Moskou, won wel de drie afstanden, maar had opvallend veel moeite met de vier van Gyas, waarin o.a Margriet Dubbelboer. Heren elite achten: 1. Nereus 177.334 punten; 2. Spaame Nautilus Aesopos De Vliet 181.880; 3. Nereus De Hoop De Where 185.952; 4. Okeanos 187.198. Lichte elite achten: 1. Orca Skadi 189.869 punten; 2. Nereus 190.136; 3. Proteus-Eretes Euros Spaarne 190.956. ENSCHEDE FC Twen te slaagde er pas in de tweede helft in afstand van Excelsior te nemen. Erg spectaculair was het allemaal niet wat de toe schouwers te zien kregen. FC Twente, dat voor het eerst sinds 2 oktober van het vorige jaar toen hij in het UEFA Cup-duel tegen( Ipswich Town een her senschudding opliep Jaap Bos weer in de gele deren had, nam het initia-i tief. Excelsior, dat niet over Jaap( van der Berg kon beschikken - bij de thuisclub ontbraken 'Muh-' ren en Pahiplatz ging gedwee1 in de defensie en slaagde er tamelijk gemakkelijk in de gele deren gesloten te houden. Na enige stijlvolle reddingen in de tweede helft leidde Van der Roer toch het verlies van Excel sior in. Bij een door Zuidema genomen hoekschop liet hij de bal los en Achterberg was ter plaatse. Drie minuten voor het einde zag Van der Vall, de grote uitblin ker, een afstandschot via lichaam van Van der Roer het veld weer inkomen. Hij legde nogmaals aan en toen was het wal reek. Scoreverloop: 61. Achterberg 1-0, 87. Van der Vall 2-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwera: 6.000. FC Twente: Gross; Van Ierssel, De Vries, Drost, Bruggink; Achterberg, Van der Vall, Overweg; Jeuring, Zuidema. Excelsior: Van der Roer; Merrelaar, Wickel, Israel, Tabbernee; G. den Butter, A. den Butter, Kwakkernaat; Roggeveen, Reygersbergen, Bassant. VELSEN De gehele wed strijd is Telstar togen NAC ii het offensief geweest maar ei viel geen doelpunt. NAC kroop meteen in de defen sie maar bij Telstar ontbrak d( creativiteit om de verdedigings gordel open te breken. Een keci was Telstar dicht bij een doei punt. Een voorzet van Stout be-; landde tegen de binnenkant van de paal en de bal stuitte preciei in de handen van doelman D< Jong. Cruyssen (NAC) kreeg de gek| kaart. Van Kooten (Telstar) boeking. Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers: 4.000. Sportwereld OOST-BERLIJN Zaterdag zijn de halve finales gespeeld voor het toernooi om de Oost- duitse voetbalbeker. In Dresden versloeg Dynamo met 31 Carl Zeiss Jena, dat vorig jaar fina list was. In Zwickau won Sach- senring met 1—0 van Aue. BELGRADO Velez MosUT, woensdag in Enschede voor dt tweede keer tegenstander van FC Twente in de kwartfinale! van het toernooi om de UEFA- cup, won gisteren in Belgrado' de competitiewedstrijd togen OFK Belgrado met 3—1.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16