Keuze Don Revie viel op de jeugd Boskov zocht toch- echte spits Storm uit voor vanavond De Stoop; Verder straffen is zinloos" Arie Haan teruggezet naar reserves ,,AJs IJsselmeervogels wint krijgt AZ lichtinstallatie cadeau van ons" Sportwereld PLAATSINGSLIJST TAFELTENNISSTRIJD Anton Geesink WOENSDAG 12 MAART 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 13 FC Den Haag informeerde bij Linder (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag heeft van de in Zwitserland werkende trainer Kurt Linder wil len weten of hij vrij is om van vereniging te veranderen. Deze be langstelling duidt erop dat de zaak Boskov nog steeds als niet - gesloten moet worden be schouwd. De kans dat Linder (ex- xer- xes- DHC en ex- PSV) op een al overigens in een eerder sta dium gedaan aanbod van FC Den Haag zal ingaan, is uiterst klein. Hij heeft nog een con- Kurt Linder werd door het bestuur van FC Den Haag gepolst. tract van een jaar bij Young Boys uit te dienen. Feyenoord heeft inmiddels geen nieuw contact gelegd met FC Den Haag over Boskov. Maar berichten uit Rotterdam zeggen dat de stadionclub wel van plan is FC Den Haag om een nieuwe offerte te vragen. JONGBLOED EN KARTE BEBOET (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Als gevolg van hun onbesuisde optreden in de UEF A-cup wedstrijd vo rige week woensdag tegen FC Koln, zijn aanvoerder Jan Jonbloed en Klaas Karte gis teravond door het bestuur van FC Amsterdam discipli nair gestraft met een boete van elk duizend gulden. Trai ner Pim van der Meent werd „zeer ernstig berispt" voor zijn manier van optreden tij dens een persconferentie na afloop van de wedstrijd, die door de Amsterdammers met 5-1 werd verloren. Tijdens het persgesprek bracht Van der Meent de al eerder uit de mond van Mi- chels beluisterde kreet naar voren, dat „voetbal oorlog is" en dat derhalve navenant in het veld gehandeld dient te worden. Voorzitter De Stoop tilde zeer zwaar aan een verklaring, dat een waarnemer van de UEFA (de Europese voetbalorganisa tie) bij het gesprek aanwezig was. Ook hij heeft zich ernstig aan de uitlating gestoord. Het bestuur van de FC Amster dam heeft inmiddels een brief naar het secretariaat van de UEFA gestuurd, waarin de be stuurlijke maatregelen tegen Jongbloed, Karte en Van der Meent uiteen worden gezet. De Stoop zie gisteravond na afloop van het bestuursbe- raad, dat betaald voetbal inhe rent is aan overtredingen, maar dat sommige van zijn spelers in Keulen de grens dui delijk hebben overschreden. „Verder straffen is zinloos, omdat de spelers zichzelf heb ben gestraft. Voor de UEFA De Stoop cup zijn ze vrijwel kansloos en het scheelt hun een vette pre mie. In de strijd om de perio- detiel hebben ze het afgelopen zondag lelijk tegen MW laten liggen, zodat die kans ook ver keken lijkt En dan niet te vergeten de zo moeizaam in het buitenland opgebouwde goodwill. Voorlopig zal een vereniging zich wel even be denken ons uit te nodigen voor het spelen van een vriend schappelijk wedstrijd. Dat bij elkaar opgeteld zal de jongens toch wel in de portemonnaie gaan schelen." AMSTERDAM Hans Kraay, technisch direc teur van Ajax, heeft Arie Haan die zondag na afloop van de wedstrijd Ajax-Feyenoord ver klaarde niet meer onder Kraay te willen voet ballen, teruggezet naar de reserves. Kraay heeft de maatregel genomen gezien de huidige instel ling en vorm van Haan. De Ajacied zal tot- dat zijn vorm is teruggekeerd ook niet meer met de A-selectie van Ajax mogen trainen. In verband met de negatieve uitlatingen van Haan zal het bestuur van Ajax hem een geldboete opleggen. Arie Haan was gistermorgen door Hans Kraay op de hoogte gebracht van de maatregel. Daarbij was hem tevens een spreekverbod over de gehele affaire opgelegd. „Ik wil er niet meer over spreken anders riskeer ik dadelijk nog een boete van maximaal 2500 gulden. De ben gewoon monddood ge maakt door het bestuur waarvan Kraay een verlengstuk is." Franz Beckenbauer (r) in actie tijdens een oefenpartijtje in voorbereiding op het duel tegen Engeland. LONDEN Drie debutanten telt het Engelse elftal, dat van avond in het Wembleystadlon tegen Wereldkampioen West- Duitsland wil bewijzen, dat de afwezigheid van Engeland vo; rig jaar een verarming van hei WK-toernooi betekende. Het zijn de vleugelverdedigers Ste ve Whitworth (Leicester City) en Ian Gillard (Queens Park Rangen) en middenvelder Alan Hudson (Stoke City). Don Re- vie, sinds de vorige zomer coach van de Engelse ploeg, maakt met de keuze van de drie nieuwelingen waar wat hij al aankondigde toen hij werd be noemd tot opvolger van Sir Alf Ramsey: „De eerste twee jaren zal ik volledig gebruiken om een nieuwe ploeg op te bouwen, die Engeland in 1978 in het eerstvolgende wereldkampioen schap waardig zal kunnen ver tegenwoordigen". Revie heeft volledig voor de jeugd gekozen getuige het feit. dat Alan Ball en Colin Bell met hun 29 jaren veruit de oudste •spelers aan Engelse kant zijn. Ball zal vanavond debuteren als aanvoerder. Dat is een tamelijk opzienbarende zaak, want de middenvelder van Arsenal staat bekend als een opvliegerig man netje, die het nogal eens met scheidsrechters aan de stok krijgt. Twee weken geleden nog werd hij tijdens de competitie wedstrijd Derby County-Arse nal om die reden uit het veld gestuurd en dat hij momenteel niet wegens een schorsing op non-actief staat komt alleen om dat zijn beroep tegen de arbitra le beslissing nog niet is behan deld. Don Revie heeft er echter het volste vertrouwen in, dat de enig overgeblevene van de En gelse formatie die in 1966 in eigen land wereldkampioen werd (in de finale op Wembley werd West-Duitsland na verlenging met 4—2 geklopt) zich als aanvoerder van zijn be tere kant zal laten zien. Revie: „Ball is een grote persoonlijk heid. Hij kan voor ons nationale elftal van grote betekenis rijn en ik reken erop, dat hij zich correct gedraagt". In het Duitse elftal staat één debutant opgesteld, te weten Manfred Ritschel, de al bijna 29-jarige offensieve verdediger van Kickers Offenbach. Ritschel bezet volgens de door Helmut Schön verstrekte formatie de rechtsbuitenplaats, welke eigen lijk was gereserveerd voor de wegens een blessure niet be schikbare Uli Hoeness. De ab sentie van de blonde Bayem speler heeft tot gevolg, dat van het Westduitse elftal dat vorig jaar de wereldtitel veroverde, nog slechts vijf spelers rijn overgebleven: doelman Sepp Maier, de verdedigers Franz Beckenbauer en Berti Vogts, middenvelder Rainer Bonhof en aanvaller Bernd Hölzenbein TON VAN DALEN KOPENHAGEN Joke van Beusekom is tijdens de open Deense badmintonkampioen schappen als tweede geëindigd. In de finale verloor zij met 11—1 en 11—6 van de Deense Lene Koeppen. LONDEN In de strijd om de Engelse voetbalbeker speelden Leeds United en Ipswich Town voor de tweede maal gelijk (1—1). Een derde wedstrijd zal moeten beslissen over een plaats in de halve finale. BUENOS AIRES Charles Corver zal vanavond als grens rechter fungeren bij de Indepe- diente—Atletico Madrid, een duel in het kader van de offi cieuze wereldbeker voor club teams. LONDEN De Engelsman John Conteh heeft gisteravond in Londen zijn wereldtitel bok sen in het half zwaargewicht met succes verdedigd tegen zijn Amerikaanse uitdager Lonnie Bennett Moskou De Russische schaakster Nana Alexandria heeft zich het recht verworven haar landgenote Nona Gaprin- dasvili uit te dagen haar wereld titel te verdedigen. LONDEN Zuid Afrika, hou der van de Daviscup, loopt het gevaar uitgesloten te worden voor het toernooi van dit jaar omdat verschillende landen wei geren tegen Zuid Afrika te ten nissen. I ROTTERDAM De Argentijn i Berardi is de achtste deelnemer aan het w.k. 47.1, dat van 20—23 maart in Rotterdam wordt ge houden. ALMA ATA. Tijdens schaats wedstrijden in Alma Ata vestig de de Russin Tatjana Averina een wereldrecord op de 500 me ter met een tijd van 41—70 se conden. DEN HAAG Showma- ker annex scheidsrechter Frans Derks zal van avond in het Zuiderpark om acht uur het beginsig- naal geven voor FC Den Haag—Sparta, bekertref- fen uit de kwartfinale- reeks. Ook ditmaal zal de equipe van Boskov zon der Henk van Leeuwen (zeker nog drie weken buitenspel) en Aad Kila moeten opereren. Door deze tegenslagen wacht de technische staf tot kort voor het begin van de wedstrijd met een op stelling bekend te ma ken. Zeer interessant is de naam van Kees Storm weer terug te vin den bij de Haagse selectie. Deze, vooral door de vorige trainer Teunissen naar voren gescho ven spits, staat voor het eerst in dit seizoen bij de keuze-moge lijkheden. Totaal vreemd is rijn keus toch niet Door de afwezig heid van Van Leeuwen ontstond een spits-probleem. De laatste oplossing (Jol en Bres afwisse lend opererend door het cen trum van de aanval) leverde geen gunstig perspectief op. Vandaar dat Boskov toch terug grijpt op Storm, een echte spie- Ier voor die plaats, die mis schien met zijn revanche-ge dachte voor spektakel kan zor gen. Storm heeft er nooit een geheim van gemaakt het bij Boskov niet naar de zin te heb ben. Hij kreeg te weinig kansen. Trainer Teunissen. die tegen woordig De Graafschap traint, dacht hem te kunnen huren maar zijn bod aan FC Den Haag was niet lucratief genoeg. Van een koop-transactie kon bij gebrek aan financiën niets te recht komen, hoewel FC Den Haag De Graafschap beslist niet het vel over de neus haalde. „Jammer", vond Storm zelf. „Ik bleef tot de laatste dagen hopen. Want ik wil graag weg. Dat staat vast". Voorts drong FC VW bij manager Hartmann ook nog aan maar ook dat aan bod haalde het niet Hoewel FC Den Haag niet zegt Storm op te stellen („vanwege de koude-oor- logpolitiek") mag volgens ken ners aangenomen worden, dat zijn naam niet voor niets aan de selectie is toegevoegd. Tot nu toe heeft het bekeravon- tuur voor FC Den Haag weinig financieel voordeel opgeleverd. „We spelen met deze wedstrij den ongeveer quitte", aldus Hartmann. Meer niet „In dat verband valt het te betreuren dat de grote clubs er al uit liggen. De kans op een goede recette is daardoor kleiner ge worden. „Als we een volgende ronde AZ '67 of FC Twente loten ritten we misschien goed. Maar stel je voor dat het Wage- ningen of Heracles wordt". Om ook vanavond weer „rond" te komen moeten er achtduizend toeschouwers het Zuiderpark bezoeken. Er bestaat goede hoop, dat dit totaal gehaald wordt. De talrijke voorverkoop adressen geven tenminste hoop volle berichten door. Zowel in het Haagse als in het Kees Storm werd door Boskov teruggehaald. SPAKENBURG Miezerige regen valt uit de as grauwe hemel neer op de straten van het dubbeldorp Bunschoten-Spakenburg. Spakenburg ademt een sfeer van lusteloosheid. De haven ligt er stil en verlaten bij. Alleen de visverwerkende bedrijven geven een druk en bedrijvig aanzien. Die rust be staat niet in de kleine cafeetjes die worden bevolkt door kaartende supporters van IJsselmeervogels die in de WW lopen. En tussen bet .kaarten door wordt over voetbal gesproken. Want daarover Is men in het pittoreske dorpje nog steeds niet uitgepraat Dat gebeurt overigens al langer dan dit seizoen, waarin IJsselmeervogels verrassend ver doorstootte in het nationale bekertoernooi. In Spakenburg koes tert men het bestaan van twee vooraanstaande zater dagmiddagverenigingen: Spakenburg en het roem ruchte IJsselmeervogels. „Die loting was een wassen neus", zegt één van de kaarters, voorzien van een rossige kuif. „Onze droom, ach die is wel uit Maar dat hebben we altijd gezegd, iedere keer. Eerst Limburgia, toen de derby tegen buurtgemeente Amersfoort en de derde was Groningen. En niet onverdiend hoor. Maar nu AZ, dan kun je nog beter FC Twente loten. Daar is tenminste een behoorlijke lichtinstallatie." Niet gelukkig De Spakenburgers zijn er niet gelukkig mee. Donder dag half vijf 's middags speelt IJsselmeervogels tegen AZ '67. „Dat kost ons een halve snipperdag. En die krijg je niet zo maar", is een veel geboorde klacht De emoties lopen hoog op in café De Goede Hoek. Zelfs de fervente aanhangers van concurrent Spaken burg voelen zich teleurgesteld. „Kijk, waarom komt AZ dan niet hier spelen. Wij hebben tenslotte een lichtinstallatie hier. Maar nee hoor. Daar voelen de broertjes Meulenaar niets voor. Die zijn net zo bang, want het is niet niks wat we hebben gepresteerd." In de met stemverheffing uitgesproken woorden klinkt teleurstelling. Want de Spakenburgers zijn er eigenlijk wel van overtuigd dat de race naar het succes is afgelopen. „Maar toch hebben we Pummel- Trainer Pierre Stevenaart van IJsselmeervo gels: nergens op rekenen. tje en Koekie nog", zegt een aanwezige die rijn overjas maar heeft aangehouden. De met enig senti ment genoemde troetelnamen staan voor Jan dè Graaf en Jan Zwaan, die met Jan Vedder de basis vormen van het succes van IJsselmeervogels. „IJssel meervogels", zegt één van de kaarters, „is thuis De Tros-sport extra zal van AZ'67-tJssel- meervogels om 19.25 uur op Nederland I een tv-samenvatting uitzenden. M tachtig procent sterker dan uit We hadden beter thuis kunnen loten. Maar nu is onze aardigheid eraf. De droom is uit" Borreltje De supporters doen er het zwijgen toe als de zestigja rige Klaas Ruisen daal, alias Toe 11e het cafetaria binnenstapt. Niet door de voordeur, maar achterom. Eerst doet hij er het zwijgen toe, maar na een jong borreltje komt hij los. Over het duel tegen AZ'67 zegt hij: „Och, die winnen we. We hebben hier altijd goed gespeeld. We hebben best een kans tegen AZ. We hebben net zo goede spelers en het gaat om twee keer 45 minuten. We zullen naar Alkmaar gaan. We zullen schreeuwen, net zo lang tot ze erin ritten. En wat denk je van een finale Volendam-IJsselmeervogels. Dan krijg je een regelrecht palingoproer." Naar Alkmaar gaan morgenmiddag zeker tweedui zend Spakenburgers hun favorieten aanmoedigen. „We hebben een bus gecharterd", roept een enthou siaste barkeeper in een andere kroeg, De Fuuk „Ze zullen weten dat we er zijn. We hebben niks te verliezen en als je niks te verliezen hebt win je", is zijn wat van realiteit gespeende commentaar. Dat geven andere Spakenburgers toe. „Ach, we verliezen met 6-2", zegt iemand." Dat we een pak slaag krijgen staat vast. Maar hoe groot dat zal rijn, daar verschil len de meningen over. We zullen in ieder geval een pittig partijtje spelen. Dat staat wel vast. Maar we zullen IJsselmeervogels aanmoedigen. Twintig bussen vol gaan er heen. Want wie weet: in Alkmaar begint de victorie De droom is uit in Spakenburg. Maar toch sprankelt er een beetje hoop. Niet veel, maar zegt één van de toeschouwers bij de woensdagse training. „Als de Vogels winnen krijgen de broertjes Molenaar een lichtinstallatie van ons cadeau." PIET TEELING Rotterdamse kamp heerst een nerveuze stemming. De spelers rijn er van doordrongen dat er bijzonder veel op het spel staat, zij weten dat bij een nederlaag de kansen op het winnen van de beker en de daaraan verbonden Cup-wedstrijden verkeken zijn. Vanzelfsprekend is de ploeg van Boskov danig gehandicapt door het ontbreken van Henk van Leeuwen en Aad Kila, maar daartegenover kan Sparta niet beschikken over de middenvel ders Stef Walbeek en Hans Sal- fischberger, die met knieblessu res sukkelen. Bij Sparta is Nol Heijerman (34 jaar) nog steeds de spelbepaler. Een van de bete re spelers is de Deense rechter spits Ame Skipper (22), evenals de pas 20-jarige Luuk Balken- stein. Bovendien staat de formi dabele Pim Doesburg (31) nog onder de lat en zijn rechterspits Bert Jansen en voorstopper Dries Visser sterke verdedigers. Een en ander impliceert dat de Zuiderparkers het heel moeilijk zullen krijgen om een ronde ver der te komen. Eveneens van avond: Wageningen—Heracles en FC Twente—Volendam. Een dag later (donderdag) duelleren AZ '67 en de zaterdagvoetbal lers van IJsselmeervogels. De selectie van FC Den Haag: Thie, Monnee, Mansveld, Van Vliet, Korevaar, Lochtenberg, Ouwehand, Perazic, Ling, Jol,' Bres, Louwerens, Storm en Swanenburg. AMSTERDAM De groot meesters Harm Wiersma en Ba ba Sy zullen deelnemen aan het achtste KSH-damtoemooi, dat van 28 juli tot en met 8 augustus in Hoogez&nd wordt gehouden. UTRECHT Voor de Nederlandse tafel tenniskampioenschappen, die op 19 en 20 april ln de Jaap Edenhal te Amsterdam worden gehouden, zijn Ellen Klatt en Bert van de Helm als eerste geplaatst De plaatsingilljitea den er als volgt Team), 4. Midhad Ustovtc (Bruynzeel uit: Keuken»), 5. Bert van der Ham (Mid- Dames: 1. Ellen Klatt (Tempo Team), denstandsbank), 8. Herman Hopman 2. Sonja Heltzel (Delta Lloyd). 3. (Tempo Team). 7. Hans Langen Marianne van der Vliet (Tempo (Bruynzeel Keukens), 8. René Hcyne Team), 4. Judy William» (Delta (Middenstandsbank). 0. Bert Schoof» Lloyd), 5. Veronique van Ruiten (Delta Lloyd), 10. Anne Vlieg (Mld- Delta Lloyd), 6. Marjan Wagema- den»tandsbank). 11. Gerard Bakker kers (Tanaka). 7. Conny van Moemt (Sanocel-Scylla). 12. Klaus Sol kal (Middenstandibank), 8. Nora Bakker (De Vduwe), 13. Leo Luca» ('t Hooge (Middenstandsbank) Huys). 14. Hans van der Broek Heren: 1. Bert van de Helm (Delta (Bruynzeel Keukens), 18. Hans We»- Lloyd), 2. Nico van Slobbe (Tempo terhof (De Veluwe). 16. Rob Meyer Team). 3. Carel Deken (Tempo (Tempo Team). Anton Geesink klopte bij de Budobond aan en in overleg werd het geschil bijgelegd. UTRECHT Het bestuur van de Budobond Nederland en Anton Geesink gaan weer samenwerken. Na da diverse conflicten uit het verleden hebben het college en de voormalige vedette besloten htm krachten te bundelen ten aanzien van een tweetal experimen ten, welke zullen plaatsvinden op 11 en 12 april 1975. Het gaat om een nationaal judokampioenschap voor scholieren in de leeftijdsklasse van 12 t/m. 15 jaar, dat wordt gehouden in dedojo van Geesink in Utrecht Aansluitend zal in Utrecht in de filmzaal van de stichting film en wetenschappen een bijeenkomst worden gehouden, waarin een internationaal gezelschap het vraagstuk „veiligheid door perfectie" ten aanaien van het judo zal bespreken. Dit onder andere naar aanleiding van filmbeelden. FC Barcelona in halve finales BARCELONA FC Barcelona heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen De formatie van Rinus Michels won in Barcelona het tweede duel tegen het Zweedse Atvidaberg met 3-0 (1-0). De doelpunten werden gemaakt door Gallego. Asensi en Nccskens. Er waren 15.000 toeschouwers. Het eerste duel had Barcelona gewon nen met 2-0. Schalke koopt Marinho niet GELSENKIRCHEN De Westduitse Bundesligavereniging Schal- ke'04 riet af van de aankoop van Francisco Marinho, de linker-vleu- gelvordediger van FC Botafogo en het Braziliaanse Elftal. De 23-jaripe Marinho zou 1,2 miljoen gulden moeten kosten en dat vindt de verenigingsraad van Schalke te veel.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13