De mensen van de Amro Bank weten er alles van Hoe kom ie aan geit met'n verhuizing? SIP Bestseller: Huizen Verhuizen Denk aan uw verzekeringen Vrij van de baas Over borden, broekenen poezen Even rood staan mag best I Verzekerd op de verhuisdag? hoe met Documentatiebon amro bank LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 MAART 1975 Verdonck verhuist. Verhuizen betekent bijna altijd verzekeringen aanpassen. Niet alleen omdat uw adres gewijzigd moet worden, maar vooral om de geruststelling te hebben dat uw spullen op het nieuwe adres verzekerd zijn. Daarnaast zal heel goed bekeken moeten worden of bijvoorbeeld uw inboedel nog wel hoog genoeg verzekerd is. Tegen de (steeds stijgende) nieuwwaarde. Wat eigenlijk regelrecht naar een verzekering op indexbasis leidt. Want dan wordt het verzekerde bedrag steeds automatisch aan de prijsstijging aangepast. Kortom: zoek ruim voor de verhuisdag al uw verzekeringen op en stap ermee naar de Amro Bank. Volkomen vrijblijvend loopt een verzekeringsdeskundige ze daar dan even met u door. En wat ook handig is, de Amro heeft een check-list, waarmee u op betrouwbare wijze de waarde van uw inboedel kunt schatten. Verhuizers zijn ook gehecht aan hun weekend. Dus zult u vrij moeten nemen. In veel CAO's staat vermeld hoe dat officieel zit. Wie niet onder een CAO valt, kan 't beste even tijdig bij „personeelszaken" van z'n firma informeren hoe de regeling is. Meestal komt 't neer op 1 of 2 dagen betaald vrijaf. Een verhuizing is natuurlijk geen fluitje van een cent, maar wie z'n gezonde verstand gebruikt komt al een heel eind. Bij deze nog een paar willekeurige suggesties: Zet duidelijk op elke doos en kist naar welke kamer hij moet. Dat scheelt straks in uw nieuwe huis flink wat nodeloos gesjouw. En doe in grote dozen lichte zaken en de zware in kleinere. Anders til je je een ongeluk. Zet borden op hun kant, dan breken ze minder gauw. Maar leg boeken juist plat neer. Terwijl kleren 't beste met knaapjes-en-al verhuisd kunnen worden. Het klinkt gek, maar tijdens een verhuizing is een broek met een ruim kruis wel zo praktisch. Hebt u poezen? Zorg er dan voor dat ze eerst een tijdje aan het nieuwe huis wennen voordat u ze op stap laat gaan. En de belangrijkste tip: trek u vooral niet te veel van alle tips aan - hoe goed ook bedoeld - maar doe vooral wat u zelf goed lijkt. Rob Verdonckalles nagelopen bij de Amro Bank. We zijn een dolend volkje. Elk jaar trekken er zo'n 4 a 500.000 Nederlandse gezinnen in een ander huis. Anders gezegd: de gemiddelde landgenoot verhuist één keer in de zeven jaar. Op dit moment is daar gemiddeld een kleine f 5.000,- mee gemoeid. Een deel van dat bedrag gaat uiteraard in de verhuizing-op-zich zitten. (Tip: vraag gerust bij verschillende verhuizers om een kosten- begroting.) En de rest geeft men vooral uit aan opknappen en inrichten. Wie dan ook van plan is om in de toekomst te gaan verhuizen, doet er goed aan een spaar rekening te openen. Waar alleen OH, TAFRANKENSTEINNU WEET IK WAAR IK DIE NAAM VAN KEN, 1 voor dat doel op komt. Bij de Amro Bank raadt men u dan bijvoorbeeld de Spaar-Plus-Rekening aan. Die geeft 7% rente. En men zal u ook wijzen op het zogenaamde AmrOmaat sparen: elke maand automatisch een vast bedrag over laten boeken van uw Amro salaris rekening naar uw spaarrekening. Het spreekt voor zich dat u bij de Amro ook kunt lenen voor verhuizing. Denk alleen maar - eens aan 't geval dat er zich v onverwachts een prachtige kans op een huis voordoet, die je gewoon meteen met beide handen moet grijpen. Ook als je nog niet voldoende spaargeld hebt. Bij de behandeling van zo'n persoonlijke lening zullen de mensen van de Amro keurig alle mogelijkheden voor u op 'n rijtje zenen. Lange formulieren komen er niet aan te pas en evenmin zal men u 't hemd van 't lijf vragen. Zeker bij een verhuizing is het een rustgevend idee om een extraatje achter de hand te hebben. Voor 't onverwachte geval dat Amro salarisrekeninghouders kunnen zich die aangename zekerheid verschaffen. Door één keer langs hun bank te gaan en daar af te spreken dat ze - indien nodig - gewoon even rood kunnen gaan staan. Zonder daar weer eerst om te moeten vragen of allerlei papieren te moeten invullen. „Amro Moment Krediet" heet dat handige aspect van de Privérekening officieel. 1 Hebt u destijds een waarborgsom betaald? Denk er dan om dat u die terugvraagt bij huuropzegging. 2 Wie niet tijdig voor z'n nieuwe huis telefoon aanvraagt, loopt de kans enige tijd zonder te zitten. 3 Vermijd kosten door op de verhuisdag de stand van gas. water en elektra te laten opnemen. 4 Een niet ontdooide koelkast verhuizen geeft ellende. Evenals een wasmachine waarvan de trommel niet is vastgezet. 5 Voorkom postproblemen door tijdig het PTT-verhuisbericht op te Zes jaar woonden Rob en Betty Verdonck met hun twee kinderen in een huurflat op de 4e verdieping. In het begin waren ze daar erg gelukkig geweest. Maar hoe groter de. kinderen werden, des te vaker verlangden ze naar wat meer kamers^ ruimer ook en naar een eigen tuin. v De kans daarop ontstond - y plotseling. Toen Rob ging solliciteren naar een baan in 't oosten des lands. Betty Verdonck (34) over dat moment: „Het was precies de baan waar Rob al een tijd naar uitkeek en in de advertentie stond ook dat ze voor een eengezinswoning konden zorgen." 't Zit er dik in dat u tijdens het verhuizen met de nodige contante betalingen te maken krijgt. Maar het zou dom zijn om daarvoor een heel stapeltje bankbiljetten in uw achterzak te stoppen. Als houder van een Amro Privé rekening kunt u immers over betaalcheques beschikken. Dat is wel zo handig en wel zo veilig. En wederom een bewijs dat de Privérekening heel wat meer is dan een simpele boekhouding. De sollicitatie verliep erg succesvol, men wilde hem graag hebben. Financieel zou hij een flinke sprong maken en 't huis dat ze konden krijgen was niet alleen erg naar hun zin, maar ook voor een redelijke prijs te huur. Na wat dubben hakten ze de knoop door. Ze zouden dan wel wat verder weg komen te zitten van hun familie en vrienden en de verhuizing zou ook de nodige soesa geven, toch was de kans te mooi om te laten lopen. „Ja, toen moesten we wel het één-en-ander gaan regelen," vertelt Rob Verdonck (38). „We moesten natuurlijk gaan inrichten, allerlei spullen kopen, scholen zoeken voor Robbie en Marijke, de verhuizing organiseren en ga zo maar door." „En dat kostte allemaal een hoop geld," vult zijn vrouw hem aan. „Met die parketvloer bijvoorbeeld, hè Rob, dat wilde ik erg graag en zo'n vloer gaat ontzenend lang mee, maar we hadden er gewoon geen spaar geld genoeg voor. Nou, daarvoor hebben we toen bij onze Amro Bank geleend." „Trouwens," vervolgt Rob, „door die parketvloer kwamen we op de inboedelverzekering, die moest natuurlijk omhoog en toen hebben we daar bij de Amro1 gelijk al m'n verzekeringen even doorgelopen, maar gelukkig was verder alles praktisch nog ir orde. En dat boekje van ze, dat Huizen Verhuizen, daar hebben we veel plezier van gehad." Op 't ogenblik loopt er een erg aardige Woonvvedstrijd van de Amro Bank. Waaraan iedereen, cliënt of niet, nog tot 1 april a.s. mee kan doen. De centrale vraag daarbij is: „Als u het nou eens helemaal voor 't zeggen had en uw wensen en fantasieën l de vrije loop kon laten, wat voor woonkamer zou u dan 't liefst hebben? Met wat voor meubelen zou u 'm inrichten? Wat legt u op de vloer, wat hangt u aan de muur? En welke kleuren en materialen zou u gebruiken?" In elke Amro Bank ligt een inspirerende brochure klaar over deze wedstrijd met ^rp^z'n plezierige prijzenpot Betty Verdonck parketvloer. „Ja; als ik nu aan die verhuizing terugdenk, is 't eigenlijk allemaal op rolletjes gelopen. We hebben dan ook voor geen centje spijt." f 40.000,- In 't algemeen dekt de uitgebreide inboedelverzekering uw spullen tijdens de verhuisdag slechts gedeeltelijk tegen diefstal en beschadiging. Het is echter meestal zo dat de verhuizers voor die risico's verzekerd zijn. Vergeet dus niet daar uitdrukkelijk naar te informeren. En als 't nodig mocht blijken, sluit dan bij de Amro even een transport verzekering af. Doe dat in ieder geval wanneer uw inboedel meer waard is dan de f 35.000,- waarvoor de verhuizer doorgaans verzekerd is. Verhuizen doe je niet even één-twee-drie. Er zit vaak allemachtig veel aan vast en je moet er van alles en nog wat voor regelen. De mensen van de Amro Bank weten dat maar al te goed, ze kennen de verhuis-haken en -ogen door en door. Maar ze weten ook dat ze u best een klein handje kunnen helpen. Door te maken dat uw bankzaken in ieder geval tijdig overkomen. Als u uw verhuizing op tijd bij de bank meldt, hoeft u zich daar tenminste geen zorgen meer over te maken. En kunt u ervan op aan dat u reeds op de verhuisdag voor al uw geldzaken terecht kunt bij uw nieuwe bank. Onlangs verscheen de 5e en aangepaste druk van de door Frans Nieuwenhuijze geschreven pocket „Huizen Verhuizen". Op informatieve en over zichtelijke manier venellen 160 pagina's over 1001 problemen, die zich kunnen voordoen bij verhuizen, huis kopen of huren. Hutzen en Verhulzen Illustratief voor de manier waarop is 't feit dat er nu al ruim 100.000 Nederlandse gezinnen wat wijzer zijn geworden van dat boekje. Nieuwe Eigen Huis Spaarders krijgen Huizen Verhuizen gratis, ieder ander kan 't voor f 1,- bij elke Amro Bank kopen. Men geeft u zelfs een introductiepas mee, waarop het nieuwe adres staat en ook naam en telefoonnummer van onze man daar, die inmiddels van al uw gegevens op de hoogte is gesteld. Hij kan u dan ook snel en goed van dienst zijn. Die nieuwe Amro Bank mag u trouwens ook best als vraagbaak zien voor allerlei andere vragen en probleempjes. Onze mensen weten immers de weg in uw nieuwe buurt. Trouwens, wie ruim van tevoren z'n verhuizing ziet aankomen^kan bij de Amro Bank alvast even de brochure „Uw verhuizing uw financiën" meenemen. Er staan diverse handzame lijstjes in, die u aan veel helpen denken. Terwijl huisbezitters-in-spé er nuttige informatie uit kunnen halen over zaken als teruggave loon belasting en verschillen in hypotheekvormen Stuurt u mij een pakketje nadere informatie over de Amro-diensten die op deze pagina ter sprake komen. Ik ben wel/geen klant van de I Amro Bank. (Deze bon in een ongefrankeerde envelop stoppen en adresseren aan: Antwoordnummer 346, Amro Bank, Haarlem.) j~ W005

Leidse Courant | 1975 | | pagina 6