Spelevaren op Wereldzeeën ■Voor een spotprijs op ivakantie in Nederland - tiigiii mm SwBeHliCSili aars» grootste Engelse cruise-rederij P 0 biedt de Nederlandse vakantie- anger in samenwerking met Bri- ■ways tussen april en decem- rijke keus uit 27 verschillen- e vlieg/vaarvakanties. ïn dit arran- ement vliegt men per lijndienst Schiphol naar Londen. Vandaar frordt men naar Southampton ge- racht, waar men aan boord gaat an één der superluxe P O-sche en: Canberra, Oriane en Arcadia spelevaart op zee. 1 de meeste gevallen zullen de Ne- :rlandse passagiers binnen vier uur *j^vertrek uit Nederland hun hut ■aft boord bereiken. Als het schip Sn-twaalf uur 's middags vertrekt rordt een gratis overnachting in een hotel in Londen aangeboden. pp de P O-reizen worden tiental- en havens aangelopen, waaronder ïeiroet, Istanbul, Athene, Lissabon, jarcglona, Majorca, Dubrovnik, Ma deira, Tenerife en Tanger. De 42.000 tonner „Oriane" zal in juni een reis Engelse P O geeft Nederlandse cruise-vaarder vliegende start maken naar de Noordkaap met als aanloophavens Narvik, Trondheim, Hellesylt, Merok, Bergen en Kopen hagen. Later in 1975 zal het vlagge- schip „Canberra", het modernste va rende hotel ter wereld een kerstreis van 23 dagen naar Zuid-Amerika maken. Landrotten, die kennis willen maken met de geneugten van een cruise kunnen ter introductie boeken voor een zesdaagse reis naar Lissabon en Vigo met prijzen vanaf 856 gulden of een zevendaagse reis naar Madei ra en Vigo vanaf 998 gulden. Uitge breide informatie over deze cruises en de 25 andere vindt men in een speciaal voor Nederland gemaakte kleurenbrochure, die besteld kan Voor vaar/vlieg-vakanties van 12 en 13 dagen naar de Middellandse Zee gelden prijzen vanaf 1333 gulden. Een reis van 22 dagen kris kras door het Caraibisch gebied komt op 2083 gulden. Alle prijzen zijn inclusief vliegretour vanaf Schiphol, vervoer naar Southampton en gratis annule- rings-reis- en bagageverzekering. Het enige, dat men extra betaalt zijn de belastingvrije drankjes en sigaretten aan boord en de facultatieve excur sies in de aanloophavens. Voor het eerst biedt P O dit jaar twee bridge- en backgammon (trik- trak)-reizen aan, die onder leiding staan van wereldkampioen Terence Reese. Stervelingen, die zich graag in de kaart laten kijken hebben de keus uit twee reizen, die gemaakt worden in mei en november. Tijdens deze bridge-bijeenkomsten op volle zee kunnen de passagiers bridgen en triktrak spelen onder leiding van professionele spelers. In september is er ook een speciale cruise voor golfspelers met gratis onderricht aan boord en wedstrijden op bekende golfterreinen aan de wal. Voor mensen, die royaal over het slijk der aarde kunnen beschikken, maakt de Canberra een wereldreis van 92 dagen, die op 8 januari 1976 begint. Na vertrek uit Southampton zal dit schip vijf wereldzeeën beva ren en 21 havens aanlopen, waaron der Miami, de Bahama Eilanden, Acapulco, San Francisco, Sydney, Hongkong, Singapore, Mombasa en Kaapstad. Voor dit exclusieve uitje kan men boeken voor een prijs van af 5709 gulden. :i*< Dek-tennis is één van de geliefde spelen, die op volle zee door zwembaden, lounges, theaters, bars, nachtclubs en zonneterrassen ide gasten op de P O-cruise-vloot worden bedreven. Daarnaast staan ter beschikking van de spele-vaarders. JEN HAAG In de zomer van dit jaar kan de Intercontinentale reiziger zijn verblijf in Holland op *en koopje beginnen. Dit dankzij het gloednieuwe "jjjëvendaags promotioneel vakantiepakket, dat met van 1 april in alle landen buiten Europa via "touroperators en KLM-kantoren wordt aangeboden. sVoor honderd gulden per persoon (mits minimaal Jvee mensen samen reizen) kan men dit „Holland Joummer Surprise" pakket kopen, dat recht geeft een auto voor zeven dagen, inclusief 700 vrije kilometers, een dubbele kamer voor één nacht. Inclusief ontbijt in Hotel Schiphol Frommer, een halve dag sightseeing in Amsterdam, speciale tarie ven in een reeks hotels en motels, gratis logiesboe- kingen door tachtig VW-kantoren in geheel Neder land, een routekaart, tot meer dan twintig attracties. Op deze wijze hopen de initatiefnemers dit jaar tenminste 2000 buitenlanders over te halen orn een deel van hun vakantie door te brengen in de „speeltuin van Europa". Dit promotioneel pakket, dat bij volledige benutting een besparing betekent van meer dan zestig procent wordt gelanceerd om het tanend toerisme naar ons land (vorig jaar kwamen er twintig procent minder buitenlanders naar Nederland) weer wat op te vijzelen. Tevens hoopt men er mee te bereiken, dat men in de wereld Holland niet alleen als toegang spoort tot Europa beschouwt maar tevens als een betaalbaar en aantrekkelijk vakantieland voor de individualist. Het pakket is dan ook speciaal be doeld voor de reiziger, die volgens het „vrijheid-blij- heid"-principe zelf op ontdekkingstocht wenst te gaan. Hij hoeft daarvoor alleen in het land van vertrek een „service-coupon" te kopen, die hij op Schiphol kan inwisselen voor het „Holland Summer Surprise"-boek. De gratis auto staat dan al op hem te wachten en zijn bed voor de eerste nacht van zijn Hollands avontuur is gespreid. Wat hij daarna doet kan hij zelf bepalen.Niets moet, maar een hoop is mogelijk. In alle provincies kan hij kiezen uit hotels, motels en onderkomens, die in prijzen variëren van 40 tot 20 gulden per persoon per dag. Bij de twintig attracties, waar hij gratis toegang heeft, behoren de Euromast, Madurodam, de Aalsmeerse bloemenveiling, het automobielmu seum in Drunen, de Flevohof en Miniatuur Walche ren. Ook kan hij gratis op diverse plaatsen een fiets huren. De speciale routekaart is voorzien van een uitgebreide beschrijving van alle attracties en aan geboden accommodaties. Kris-kras door Oosterijk „Veel Oostenrijk voor weinig geld" is het motto van een aanbieding aan vakantiegan gers, die Oostenrijk zonder auto willen verkennen. Ze kunnen een kris-kras-abon- nement, het „Austria Ticket" kopen, dat 8 of 15 dagen geldig is. Gedurende deze pe riode kan men onbeperkt rei zen met alle treinen, postau to's en autobuslijnen in ge heel Oostenrijk. Dit ticket geeft ook reductie op de meeste kabelbanen, stoeltjes- liften en Donau-boten en ver schaft gratis toegang tot de speelcasino's. Het wordt op naam van de koper uitge schreven en is alleen geldig, als een paspoort of identi teitskaart kan worden ge toond. De prijs voor een 8-daagse abonnement tweede klas bedraagt 129 gulden en voor een 15-daags abonne ment 177 gulden. Kinderen van 6 tot 15 jaar hebben 50 procent korting. Het Austria- ticket is in Oostenrijk ver krijgbaar op stations en bij de reisbureaus, in Nederland bij Austrian Airlines, Kei zersgracht 378 in Amsterdam en bij vele reisbureaus. Bij bestelling dient een pasfoto te worden ingeleverd. Een folder over het hoe en wat van het Austriaticket kan men krijgen bij het Oosten rijks Verkeersbureau, Singel 464, Amsterdam, telefoon 020—25.59.33. Pijlsnelle dans naar Engeland Hoverlloyd ltd., die een su persnelle hovercraft-veer dienst onderhoudt tussen Ca lais en Ramsgate heeft in zijn nieuwe dienstregeling voor de periode maart tot en met mei een laag tarief inge voerd. Dit C-tarief geldt vrij wel iedere dag op vele af vaarten. In de periode van juni tot en met 13 oktober gelden uitsluitend de A en B-tarieven, die circa 13 pro cent hoger liggen dan in de zomer van vorig jaar. Een enkel reistarief A voor een auto met bestuurder en vier passagiers kostte in 1974 nog 117 gulden en bedraagt nu 133 gulden. Het C-tarief voor eenzelfde auto plus het gelij ke aantal inzittenden is voor een enkele reis 94 gulden. De tarieven voor voetgangers zijn nu voor een enkele reis voor volwassenen 30,50 en voor jongeren tot 18 jaar 25 gulden. Met Iberia naar Noord-West Spanje In de maanden juni, juli, au gustus en september 1975 on derhoudt de Spaanse lucht vaartmaatschappij Iberia el ke zaterdag een lijndienst- vlucht tussen Amsterdam en Santiago de Compostela in het Noordwesten van Spanje. In juni is het vertrek van Schiphol om 17.45 uur, aan komst 21 uur; in de overige maanden vertrek om 11.05 uur eèn aankomst om 14.20 uur. De vliegtijd bedraagt twee uur en vijftien minuten en de prijs voor een retour is 710 gulden. Het IT-vliegta- rief, gecombineerd met hotel- verblijf of autohuur is echter lager. Zo kan men voor die 710 gulden vliegen en tevens in Spanje de beschikking krijgen over een auto, waar mee een ongelimiteerd aantal kilometers mag worden gere- Excellente gids voor Rome-reizigers Aan de voortreffelijke serie Culturele gidsen van uitgeverij Gottmer in Haarlem is een nieuwe parel toegevoegd, die in woord en beeld de geheimen van de eeuwige stad Rome ontsluiert. Schrijver is Giovanni Carandente, hoofdinspekteur van de Musea in Rome, die in een smakelijke stijl veel vertelt over koningen, keizers en pausen, die in de loop der ecuwen de stad aan de Tiber tot een brandpunt van kunst en cultuur hebben gemaakt Het boek kreeg een posthume aanbeveling mee van de dichter-schrijver Goethe, die na een reis door Italië de volgende volzin aan het geduldig papier toevertrouwde: „Nu ben ik hier in Rome en heeft mijn ziel, zo schijnt het me, vrede gevonden voor heel het leven. De stad met je eigen ogen als een geheel te kunnen zien- de details kende ik al zowel uiterlijk als in mijn eigen geest- is als het ware, zou ik willen zeggen, een nieuwe leven beginnen." De culturele gids voor Rome telt 288 kostbare bladzijden met 154 afbeeldingen in kleur en zwart-wit De prijs is 39,50. den. Inlichtingen bij Iberia, Leidsestraat 6771 in Am sterdam, telefoon 020-245881. Kamperen bij kasteelheer De vereniging Nederlandse Landgoed- en Kasteel-cam pings, die tot doel heeft het kamperen bij of op particu liere landgoederen, kastelen en buitenplaatsen te bevor deren beschikt voor 1975 over dertien terreinen, waar de rust, ruimte en sfeer zoe kende natuurliefhebber nog volop aan zijn trekken kan kome. Voor deze selectieve kampeerders is een gids sa mengesteld, die men kan be stellen door overmaking van 1,50 op girorekening 2395859 ten name van de penningmeester der LKC in Amsterdam. Per bus naar Spanje Op zaterdag 26 april start een geregelde lijn-busdienst tussen Nederland en Spanje. De reis begint elke zaterdag en wordt gemaakt in luxe bus met luchtkoeling, toilet, koelkast, geluidsinstallatie en vliegtuigstoelen. Vertrek uit Den Haag-Centraal Station om 7.45 uur. Onderweg wordt diverse keren gepau zeerd bij een Resto-Route-be drijf. Overnacht wordt in Lyon, waar onder andere een keuze kan worden gemaakt uit tweesterren-hotels. Om half vier op zondagmiddag wordt Fiqueras in Spanje be reikt, het eerste station, waar men zijn busreis kan beëindi gen. Volgende uitstappunten zijn San Feliu de Guiols, Playa de Aro, Lloiet de Mar, Blanes, Pineda, Calclla de la Costa, Canet de Mar, Arenys de Mar, Mataro en Barcelo na. In omgekeerde richting vertrekt de bus op maandag morgen om 7 uur. Een enkele reis kost het gehele jaar 115 gulden per persoon. Een re tourbiljet komt op 220 gul den. Tot juni geldt een intro ductieprijs van 210 gulden. Kinderen van 4 tot 11 jaar krijgen 40 procent reductie. Deze tarieven zijn met inbe grip van de geldende belas tingen, maar exclusief eten en drinken onderweg en de overnachting in Lyon, die 20 gulden per persoon kost. Passagiers kunnen recht streeks boeken bij Leo Kors, Binnenweg 72 in Heemstede, telefoon 023—288851. Britain thuis in eigen huis Het Brits Toeristen Bureau in Amsterdam, Leidseplein 5, telefoon 020-234004/239701 heeft een razend handige in formatielest samengesteld over huisjes, bungelows en appartementen, die in Enge land verhuurd worden. Te vens kan bij hetzelfde adres een gratis gids worden aan gevraagd met vrijwel alle be staande reismogelijkheden, die Nederlandse touropera tors dit jaar richting Enge land aanbieden. Slotheer op een Duitse burcht De vereniging „Gast im Sch- loss" in Duitsland heeft voor dit jaar voordelige arrange menten onder het motto „ro mantiek cn komfort" Een vijfdaagse vakantie met overnachtingen op basis van half-pension in vier slotho- tels in Noord-Duitsland wordt aangeboden voor 342 Mark. Een culinaire „slot- reis" van acht dagen op basis van half-pension in het Sauerland en het Weserberg- land kost 545 Mark. Voor 868 Mark wordt een vijftiendaag- se rondreis met overnachtin gen in zeven burchten tussen Rijn en Frankenland aange boden. In deze prijs zijn lo gies, half pension, drie fees telijke diners, gratis toegang tot de overdekte zwembaden en een bezoek aan „Fort Fun" inbegrepen. Informa ties over een romantisch ver blijf in de 44 burchten, die bij deze vereniging zijn aan gesloten geeft het Duits- reis informatiebureau, Spui 24 in Amsterdam, telefoon 020- 241293.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19