Gouden show van Dianne de Leeuw BLIJFT BOSKOV TOCH? Bloemen voor de beste - Wêreldkampioene kunstrijden - Opvolgster Sjoukje Dijkstra '«fc. Toorn van Pluvius blijft jop hockeyelftal gericht FEYENOORD VERBRAK GESPREK FC DEN HAAG FC AMSTERDAM ROEPT KARTE EN JONGBLOED TER VERANTWOORDING Zwakke start van Bessems en Velthuis ZATERDAG 8 MAART 1975 LEIDSE COURANT g kw» COLORADO SPRINGS Vijl- tien jaar nadat zij voor het eerst een voet op het ijs zette heeft Dianne de Leeuw de zoet smakende vruchten van harde arbeid kunnen plukken. De ja renlange trainingsactiviteiten van het in Californië wonende Nederlandse meisje kreeg gis teravond laat in Colorado Springs voorlopig zijn eerste bekroning. Eindelijk mocht Dianne de Leeuw op het hoog ste treetje van het erepodium plaats nemen, nadat een voor treffelijk gereden vrije kür de Voorsprong op de concurrenten nog verder had uitgebouwd. 'Niet minder dan zes volle pun ten scheidden, toen de balans kon worden opgemaakt, Doro thy Hamill van de met goud omhangen Dianne de Leeuw. Christine Errath, onlangs in Ko penhagen met het minieme ver schil van negentienhonderdste punt nog Europees kampioene vóór Dianne de Leeuw reikte toch nog naar de derde plaats, maar haar achterstand in-de eindrangschikking bedroeg niet minder dan bijna elf punten. In het Amerikaanse winterspor toord Colorado Springs kon het met Dianne de Leeuw ook overi gens bijna niet meer mis gaan. Het negentienjarige meisje opende de strijd naar de wereld kroon begin deze week al zo sterk dat mededingsters al on middellijk op forse achterstand werden gezet. Na de succesvolle verplichte figuren bouwde het meisje uit het Californische Pa ramount haar voorsprong op de concurrentie nog verder uit. En gisteren werd voor talrijk pu bliek de kroon op het werk ge zet. Zelfvertrouwen, klasse en de zekerheid van een flinke do sis voordeel op haar concurren tes was de basis voor een uitste kende verrichting in de vrije kür. Hoe zeer ook de jury onder de indruk was van de verrich tingen van de Nederlandse bleek uit de cijfers, die niet eenmaal onder de 5,7 aangaven. Nog maar vijf jaar is het gele den dat Dianne de Leeuw als schuchter schoolmeisje naar ons land kwam, omdat haar kansen toen op uitzending voor een Amerikaanse ploeg uiterst gering waren. - .f.± Sinds haar eerste sierlijke ca priolen op de ijsvloer van het aloude Houtrust boekte Dianne de Leeuw elk jaar aanwijsbare vooruitgang. Die resulteerde in diverse Nederlandse titels op rij en een scherp opgaande presta tiecurve op de internationale evenementen. De bekroning kwam dan vannacht, Neder landse tijd, in Colorado. Na de tot ieders verbeelding spreken de verrichtingen van Sjoukje Dijkstra heeft ons land opnieuw een wereldkampioene. Onder leiding van trainer Doug Chap man evenaarde Dianne de Leeuw die door sceptici als niet meer door een Nederlands meis je te evenaren genoemde presta tie. Weliswaar moest daarvoor een naar de Verenigde Staten geëmigreerd rijdstertje zorgen, maar door de aderen van Dian ne de Leeuw stroomt wel zo veel Nederlands bloed dat slechts een kniesoor daarop aanmerkin gen kan maken. „Misschien dat ik na deze titel in de ijsshowwe- reld terecht kom," verklaarde Dianne de Leeuw. „Maar eerst wil ik aan de Olympische Win terspelen van volgend jaar mee doen." Dat betekent dat Neder land al vast een gouden medail le voor zich kan laten A Star is born. Dianne de Leeuw moest gisteren in Colorado Springs de bloemen van het ijs verwijde ren. Zij waren er na haar verplichte kür door wild-enthousiaste Amerikanen op gegooid. Dianne zelf zag de risico's voor haar concurrentes en was sportief genoeg om de bloemen weg te halen. iilllllllilll Dianne de Leeuw straalt charme en elegance uit. Dat bracht zij in haar kür ten volle tot uitdrukking. ■in Duel Maleisië na tien minuten afgebroken (Van onze speciale ver slaggever) KOEALA LOEMPOER - Het begint zo langzamer hand eentonig te worden. Voor de derde maal in zes dagen werd een wed strijd van het Neder lands hockeyteam voor het toernooi (nou ja - toernooi) om het wereld kampioenschap in Malei sië afgelast. Konden de duels tegen Spanje zon dag en donderdag in Koeala Loempoer hele maal niet worden ge speeld, vrijdag lieten de scheidsrechters Jewell (Aus) en Renaud (Fra) in het schitterende Perak- stadion van Ipoh na tien minuten inrukken. Nederland heeft kennelijk de toorn van pluvius opgewekt want de gehele dag was het droog (Argentinië-Ghana, India- Australië in de hoofdstad en zelfs Spanje-Nieuw Zeeland in Ipoh konden normaal worden gespeeld), maar uitgerekend en kele minuten voor het begin van het belangrijke treffen tegen gastheer Maleisië - waar ruim 25.000 toeschouwers voor waren gekomen - onttrokken onheil spellende regenwolken de om ringende bergen aan het gezicht. En dat is inmiddels een bekend beeld geworden. Er komt dan niet zo'n klein beetje regen, maar alle hemeldouches worden tegelijk aangezet. Na precies tien minuten, juist op het moment dat Nederland zijn tweede strafcorner mocht nemen, wees Renaud met ge strekte arm naar de kleedka mers. Aanvankelijk omdat hij de kalklijnen niet meer kon zien. Maar al spoedig was het duidelijk dat men aan hockey niet meer zou toekomen. Het publiek begreep dat maar al te goed. Schooljongetjes, die tot de laatste textielvezel doorweekt waren, gingen maar wat in de verse recreatiepias spelen. Toen Renaud affloot hief Bob Dijker man de armen wanhopig ten hemel. "Ik was er kapot van", zei hij later, de druppels als een jonge hond uit zijn haar schud dend. "Want we draaiden zo ge weldig. We walsten er toch ge woon overheen". Hij had volko men gelijk. Nederland speelde een uitstekende partij. In de zevende minuut kreeg Ne derland de eerste strafcorner te nemen, nadat Boerma was ge hinderd. Ties Kruize schoot ech ter niet alleen naast, Dijkerman stopte de bal ook verkeerd met de hand. Net toen Nederland opnieuw een strafcorner kreeg toegewezen - Francis sloeg de stick van Boerma weg - achtte Renaud verder spelen ongewen st. "Eeuwig zonde", zei Ties Kruize, "het was zeker 5-0 ge worden. Die jongens hadden we opgevreten, dat staat vast'!. In Ipoh won Spanje met 1-8 van Nieuw Zeeland. Spanje heeft daarmee halverwege de kwalifi catieronde de leiding genomen in poule B met vijf punten uit drie wedstrijden. Nieuw Zeel and, dat goed startte met onder meer een overwinning op Ne derland, mag zich hierdoor uit geschakeld achten. Als tenmin ste niet vanachter de groene tafel een andere beslissing wordt genomen. Nieuw Zeeland werd donderdag namelijk met 2-0 door Pakistan verslagen tij dens een wedstrijd, die op twee velden werd gespeeld. De ont moeting begon in het Merdeka- stadion, maar werd zeven minu ten na rust gestaakt wegens re gen. Anderhalf uur later werd de wedstrijd uitgespeeld op een acht kilometer verder gelegen terrein. Direkt na afloop diende de Nieuwzeelandse manager To ny Palmer een protest in, dat werd afgewezen door de techni sche gedelegeerden van de wed strijd. Daarop is Nieuw Zeeland in beroep gegaan bij de interna tionale federatie. De overwin ning van Spanje kwam tot stand uit een korte corner, die door Salles werd ingeslagen. De uitslagen poule B zijn: India-Aus- tralië 1-1 (1-1); Argentinië-Ghana 2-1 (1-0). Nieuw-Zeeland Jroep A: 1. Spanje 3 2 1 0 5 5-1 3 1 2 0 4 3-1 3 1 2 0 4 7-5 4 1 1 2 3 2-4 2 0 1114-5 3 0 12 19-1 1 2 0 0 4 7-4 3 1 1 1 3 11- 4 2 1110 3 3-2 2 10 12 4-3 2 10 12 4-5 3 0 0 3 0 3-14 Den Haag Het steekspel om trainer Boskov kwam wéér in een onverwacht stadium terecht. Feyenoord wilde gisteren niet voldoen aan de zeer redelijke voorwaarden van FC Den Haag (o.a. een ruil met Jf*** Lex Schoenmaker) en brak het onderhandelingsge- sprek voorlopig af. Wat deze merkwaardige manoeu vre precies inhoudt weet momenteel niemand. Ver moedelijk stuitte Feyenoord toch op een te gecompli ceerde situatie om direct (misschien wel voor Ajax Feyenoord) te bereiken wat het wilde. En daaruit mag, of beter moet dan weer geconcludeerd worden dat het toch nog steeds voorbarig is om te constate ren dat Boskov blijft. Dat zal de toekomst moeten leren. Waar was Feyenoord dan eigenlijk alles om te doen? En waarom kreeg Boskov in het laatste telefoontje met Feyenoord toch weer het vërzoek om bij FC Den Haag nog eens aan te dringen op een ander standpunt. Allemaal vragen, die aan het vermoeden beantwoorden, dat het „grote" spel nog lang niet is afgelopen. Goed, Feyenoord heeft onelegant de kat de bel aangebonden. Goed, het heeft Boskov ondanks een andere en eerder gemaakte af spraak met FC Den Haag een zeer attractief aanbod gedaan. En goed, Feyenoord heeft zijn fiat op zak. Maar wat nu? Zake lijk gezien is er niets op aan te merken dat FC Den Haag trai ner Boskov, die contractueel nog een seizoen moet afmaken, niet zonder tegenprestatie laat vertrekken. De continüiteit van het elftal wordt door een onver wacht vertrek van Boskov na tuurlijk aangetast. En ook ande re zaken zullen nadelig 'bein- vloed kunnen worden. Is het dan vreemd, dat voor deze geste bepaalde eisen door de club worden gesteld. Wat had Feye noord anders verwacht? Dat FC Den Haag zou zeggen: Boskov ga je gang maar. Leuk die pro motieverbetering voor je. Ach kom nou, welke waarde heeft een contract dan. Maar waarom verbrak Feyenoord gisteren dan weer het contact met FC Den Haag? Het oneens zijn met de voor waarden lijkt de enige verkla ring hiervoor. Maar wat zegt dat. Voor mij niet veel. Feye noord is de club niet te berusten bij een financieel verschil van mening. Vermoedelijk wacht het nu eerst af wat Boskov bij FC Den Haag nog kan bereiken. Door het attractieve aanbod zit de Joegoslaaf natuurlijk op hete kolen. En wellicht zal dat FC Den Haag aanspreken hem zijn kans op 'n aanzienlijke verbete ring niet te onthouden. Kwaad Maar daar ziet het nu niet r Lex Schoenmaker wil graag terug naar Den Haag. Als Boskov vertrekt bij FC lijkt hij inzet van een ruil te worden. En dat heeft bij velen kwaad geweest, De Haagse club heeft bloed gezet. al maanden geleden laten door- Door het misnoegen is de zaak schemeren de reserve-spits van Boskov wellicht harder aange- het Stadionclub graag nanr de pakt dan verwacht. In de voor- Residentie terug te halen. Het waarden tot afkoping van de probleem was toen de vergoe- Joegoslaaf werd Lex Schoenma- dingsom van vijf ton. Ineens, zonder financieringsregeling. AMSTERDAM - Het bestuur van de eredivisiever eniging FC Amsterdam overweegt maatregelen tegenover zijn spelers, Klaas Karte en aanvoerder Jan Jongbloed, naar aanleiding van het gebeuren woensdagavond in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA beker tegen FC Köln. uit. Vooral niet, omdat FC Den ker 3 tot inzet Haag zich door Feyenoord ge- gemaakt. Hoewel dit natuurlijk pikt weet. Alle onderhandel in- een "'"ke aderlating betekent, Het laakbare van Feyenoord is, gen met Boskov gebeurden ach- kan deze eis voor Feyenoord dat het officieel de onderhande ter de rug van het bestuur om. ««i complete verrassing zijn Hngen met FC Den Haag af- brak, maar het fluisterde Bos kov wel in zijn oor toch nog een tweede poging te wagen. Alsof een overeenkomst nog niet hele maal van de baan was. Er wordt op deze manier tweedracht ge zaaid en het gevolg kan wel eens zijn dat de relatie tussen beide partijen verslechtert. Al lijkt Boskov een te nuchter mens om zich voor dit karretje te laten spannen.... Hans de Bruyn. Aanvoerder Jongbloed minuten en Jungblutid uicl zijn opuvuiu in de tweede helft schade hebben toegebracht aan de moeizaam opgebouwde reputatie van de club. Voorts zouden enkele medespelers daarvan het slachtoffer zijn geworden. In de bestuursvergade ring van dinsdagavond (11 maart) zullen de maat regelen worden besproken waarna zowel het be- stüur van de UEFA (Europese voetbalfederatie) als van FC Köln van het besluit van het bestuur van Amsterdam op de hoogte zal worden gebracht. Schoonspring-top in "Loevesteinbad" DEN HAAG Naast de winter kampioenschappen zwemmen wordt er het komende week einde ook strijd geleverd om de wintertitels bij het schoonsprin- gen. De zwemsters en zwem mers komen in Deventer aan dc stad. Dat vormde voor de Haag se schoonspringvereniging Mor genstond een mooie gelegenheid om de nationale springtop naar het gelijknamige bad aan de Loevesteinlaan te halen. Die springtop bestaat voor het merendeel nog steeds uit de le den van de twee Haagse spring- verenigingen. Joop Stotijn en Morgenstond. Er komen nog zes verenigingen van buiten de resi dentie. Die formaties hebben echter weinig of geen kam- pioenskandidaton in hun mid den. Bij de dames wordt het zowel van de 1- als de 3- meter een interessante confrontatie tussen Lia Molenaar, Mirjam Hoffer (beiden JS), Lidi Spruyt, José de Frel en Agnita d'Hondt (allen M*st). Deze vijf springsters heb ben overigens allemaal al enkele injecties gehad in verband met een mogelijke reis naar Cali in Zuid- Amerika, waar dit jaar de wereldkampioenschappen ge houden worden. De aanvangstijden van de wed strijden zijn gewijzigd. Zaterdag begint men om 17.30 uur, zon dag om 14.00 uur. DEN HAAG - In sporthal Ovcrbosch wordt zondag het in memoriam Andrei Spitzer- toernooi voor degenschermers gehouden. In deze strijd voor Nederlandse profs verdedigt Bert van der Berg zijn vorig jaar veroverde wisselbeker. De aanvang is om 9.30 uur. RIJPWETERING— VAN NISPEN ESSEN - De strijd om het Euro pees kampioenschap 71/2 is vrijdag in het jugendzentrum van Essen (Wdl) voor de Neder landse deelnemers Jean Bes sems en Ben Velthuis verre van rooskleurig begonnen. Niet zo zeer door de nederlagen tegen respectievelijk Dieter Muller en Raymond Ceulemans, als wel door het in dit toernooi gehan teerde afvalsysteem, dat hen nu reeds vrijwel kansloos heeft ge maakt voor een hoge klasse ring. In de door regens geteisterde stad in het Ruhrgebied wordt met drie poules van vier spelers gewerkt. In elke groep komen alle deelnemers tegen elkaar uit en de eerste twee kwalificeren zich voor de volgende ronde. De nummers zeven tot en met twaalf spelen een partij via het ave-systeem en kunnen dan - op zaterdagavond - hun queüe op bergen. De beste zes spelen eveneens via ave, een keer tegen elkaar, waarna de beste vier overblijven voor halve finales Dit in sportief opzicht falende systeem is een vondst van de Westduitse vedette Siegfried Spielmann, die hierdoor meer publiek naar de biljartzalen, denkt te trekken. Spielmann heeft in deze de Belgen op zijn zwaren opriep, maar later be schouwde men een en ander toch als een succes. Dat de Belgen het nu waarderen is wel te verklaren. In Essen zijn Ludo Dielis, Raymond Ceule mans en Laurent Boulanger in een aparte poule ingedeeld, zo dat zij elkaar pas in de volgende ronde tegenkomen. De Oosten rijkse en Nederlandse deelne mers zijn echter wel bij elkaar ondergebracht. De uitslagen zijn: poule a: Ludo Dielis (Bel) 300 5 108 60.00 Siebert hand. In België zijn reeds twee tWdjl 87 5 36 17.50 (Fra) 300 11 126 27.27 Johann Scherz (Oos) 185 11 54 16.81 Roland Dufetelle (Fn 279 11 104 25.36 Klaus Hose (Wdld) 300 11 191 27.27 poule b: Jean Bessems (Ned) 163 5 85 32.60 Dieter Muller (Wdld) 300 5 251 60.- Laurent Boulanger (Belg) 300 8 140 37.50 Franz Stenzei (Oost) 121 8 76 15.12 poule a: Dielis 254 6 143 42.33 Dufetelle 300 6 108 50.00 poule b: Bessems 66 8 35 8 25 Ceulemans 300 8 181 37.50 poule c: Stenzei 42 3 20 14.00 Connesson 300 3 156 100.00 NOTEER BIJ DE RADIO Eredivisie NAC—Wageningen Excelsior—Telstar Sparta—FC Twente MW-FC Amsterdam FC Den Haag—Roda JC Ajax—Feyenoord De Graafschap—Go Ahead Eagles AZ '87—FC Utrecht Haarlem—PSV Eerste divisie Veen damPEC Zwolle FC Dordrecht—SC Amersfoort FC Den Bosch-SW Heerenveen—Volendam Helmond Sport-FC VW Eindhoven—SC Cambuur Heracles—NEC FC Vlaardingen—Willem II Fortuna SC—FC Groningen De wedstrijden, aangeduid met een komen voor op het totoformulier. I

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11