Motorcross-duo uit Ter Aar wil het dit jaar gaan maken KVOB-voorzitter stapt op Moeilijkheden met hoofdbestuur Kies een goede auto, maar evengoed een garage die aandacht voor uneeft. Onderzoek naar noodzaak sporthal in Leiderdorp Architect in verzet tegen afwijzing motelbouw in Noordwijkse Noordduinen PACINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 MAART lb kamsteeg Van onze correspondent LEIDERDORP - B en w zullen een onderzoek in gaan stellen naar de noodzaak van een sporthal in de gemeente en op basis van de resultaten daarvan een programma van eisen gaan opstellen. Tot dit advies kwam gisteravond, na enig geharrewar, unaniem de commissie onderwijs en sportzaken. Het onderzoek zal zich daarbij vooral uitstrekken tot de verschillende gebruiksmogelijkheden van de hal: volgens de wat aangezette mededelingen van wethouder C. H Tichler zou de behoefte aan een sporthal al lang bewezen zijn. De commissie ging ook aCcoord met de uitgangspunten die ten grondslag liggen aan het ontwerp subsidieverordening, een stuk waar meer dan vier jaar op is gewacht. De algemene bepalingen van de verordening zullen de volgende maal in de commissie worden besproken. Daarna zal de commissie voor de verschillende regelingen die in deze verordening zullen worden opgenomen voor overleg contact opnemen met de verschillende betrokken partijen. Eigen meningen over de behoefte aan de sporthal waren gisteravond alleen te horen uit de mond van de raadsleden J. Bezemer (PvdA). J. Gordijn (PPR) en J. Verdier (KVP). De overige commissieleden gingen blindelings met wethouder Tichler van onderwijs mee die voorstelde b en w te adviseren door te gaan met de voorberei dingen voor een sporthal. Deze zou dan in Buitenhof moeten komen. Om het nu al zekere exploitatie tekort enigermate binnen de perken te houden zou de circa 2 1/2 miljoen gulden gaan kostende hal ook gebruikt moeten gaan worden door de scholen voor het voortgezette onderwijs die in de Buiten hof zijn gepland. Met name PvdA en KVP waren het er over eens dat er naar alle waarschijnlijkheid voorlopig geen geld beschikbaar zal zijn voor de bouw van een dergelijke sport hal. In het bijzonder Bezemer stelde daarbij nadrukkelijk dat het geen zin heeft nu dan al een onderzoek te houden. Tegen de tijd dat de sporthal wel gebouwd kan worden, zijn de resultaten door allerlei omstandigheden verouderd. Het motief dat alleen als ook het onderwijs gebruik zal gaan maken van de sporthal, deze gerealiseerd kan worden in Leiderdorp, deed de commissie uiteindelijk de rijen sluiten: Op korte termijn moet met de voorbereidingen worden begonnen aangezien anders met name de toekomstige depen dance van Bonaventura een eigen gymnastieklokaal zal gaan bouwen. De Visser-'t Hooft zou voorlopig nog wel gebruik kunnen blijven maken van de dubbele gymnastiekzaal in het Binnenhof. De uitgesproken hoop op subsidies van de NSF en het ministerie van CRM, die beide op dit moment bereid zijn overdekte voorzieningen te subsidiëren, werd niet hard ge maakt. Leiderdorp heeft immers al gemeenschappelijke voor zieningen op dat terrein voor een gemeente van ruim 50.000 inwoners. „Sierafor" kan 18.000 bosjes bloemen per uur verwerken Van onze correspondente Rijnsburg - Burgemeester Brou wer van Aalsmeer heeft gisteren de nieuwe bedrijfsruimte van „Sierafor" bij veiling Flora geo pend. In het bedrijf kunnen 18.000 bosjes bloemen per uur worden verwerkt. Zoeterwoude kiest eind april parochiebestuur Van onze correspondente Zoeterwoude - In de laatste week van april zullen de verkie zingen plaats hebben voor een nieuw parochiebestuur. Tijdens een bijeenkoms van parochia nen, gisteravond in het Don Boscohuis. werd o.m. de wens geuit op een continuïteit van het huidige bestuur, omdat er an ders straks mogelijk een va cuüm ontstaat. Verschillende suggesties die vo rig jaar werden gedaan zijn in middels gehonoreerd, zo stelde deken Lamot bij zijn inleiding vast. Er blijven nog wensen be staan. Zo is het kerkbestuur nog niet kunnen komen tot de bouw van enkele woningen op een perceel aan de Schenkelweg wat haar eigendom is. De toestand van de parkeerter reinen bij de kerken en andere gebouwen van de parochie ba ren zorgen. Dit vooral omdat zij openbaar in gebruik zijn. Het terrein bij de Christus Dienaar- kerk is gewild als speelruimte1 voor de jeugd. Het werd onjuist geacht dat de parochie opdraait voor de financiële konsekwen- ties door vernielingen e.d. Hier over zal contact worden gezocht met het gemeentebestuur. e sportredactie TER AAR Het motorcross- duo Wil van der Laan/Huig Vonk wil het dit jaar gaan ma ken. Middels een in hoog tempo uitgevoerde coupe verwierf het tweespan zich in de afgelopen twae jaar een plaatsje bij de nationale zijspantop, maar dit seizoen moet de belofte worden ingelost. Van der Laan/Vonk heeft de zinnen gezet op de vaderlandse titel. Maar niet al leen daarop. Door de KNMV zijn zij naar voren geschoven om als kopteam de Nederlandse kleuren te verdedigen in de strijd om de FIM-cup (officieu ze wereldtitel). Mede door de bemoeienissen van een aantal sponsors ziet het Ter Aarse duo kans om alle Grand Prix in het buitenland te rijden. Zelf ver wachten zij er nogal wat van. De hoop op een goede toekomst is niet gebaseerd op ongegronde feiten. Twee jaar geleden ver rasten de debutanten vriend en vijand door als derde te eindi gen in de strijd om het natio naal kampioenschap. Het bleek geen uitschieter, want afgelopen jaar klommen zij nog een plaatsje op de ladder en misten de titel op een haar na. Later bleek pas, dat zij zelfs nog „ge nept" waren ook. Wil van der Laan: „Vóór de laatste cross stonden wij slechts zeven pun ten achter op Broer Dirckx. Pech hadden we tot dan toe niet gehad, maar ineens ging de mo tor slecht lopen. De Norton liep vast en achteraf konden wij maar niet vinden hoe dat geko men was. Toen vonden we spo ren van zand en een kapot olie filter. Het blok is toen naar Unilever gestuurd en daar bleek inderdaad dat er zand in de olie zat en het oliefilter met opzet stuk gemaakt was. En zand kan er alleen maar in de bak komen als het er in is gegooid. Je kan wel nagaan hoe groot onze te leurstelling was". En Huig Von- k: „Natuurlijk laat men zijn naamkaartje niet achter. Jam mer", voegt hij er grimmig aan deze vervelende geschiedenis. Liever blikken zij hoopvol in de toekomst. „Ja, er is dit jaar veel ten goede veranderd. Paul van Heugten, onze sponsor, heeft er nog een schepje bovenop ge daan, terwijl wij ons ook kon den verzekeren van de steun van verschillende andere zaken. Bovendien is mijn schoonvader zich met de sport gaan be moeien", zegt Wil. „En dat scheelt, want die heeft een mo torzaak. Technisch gezien ver schijnen wij dan ook goed aan de start". Wil en Huig tronen ons vervol gens mee naar het krappe schuurtje achter huize Van der Laan om „het apparaat" te laten zien. „Het motorblok van de 750 cc Norton is standaard, dus daar hebben we helemaal niets aan gedaan", legt Wil van der Laan uit. Zijn geheimzinnig lachje doet ons beduidend an ders vermoeden, maar hij wil in ieder geval verder niets loslaten. Wél over het frame. „Ja, dat is een nieuwe constructie van de Franse fabriek Piron. Ze heb ben ons gevraagd het te testen en ik kan nu al zeggen, dat het 50% beter stuurt dan de be staande frames als Wasp en EML. Wij zijn de enigen die zo'n frame hebben, dus daar moet de benodigde terreinwinst uit te halen zijn. Verder hopen we na tuurlijk, dat de motor even goed blijft lopen als verleden jaar. Als dat geen problemen ople vert moet het dit seizoen kun nen gebeuren, al blijven er na tuurlijk heel wat kapers op de kust". Huig noemt de belang rijkste medekandidaten voor de titel op: „Ton en Fons van Heugten, Broer Dirckx, Rikus Lubbers en Cor den Biggelaar. In het buitenland komen daar die Zwitsers (Grogg), Belgen (De Kort) en Zweden (Stromberg) nog bij. Maar we zullen probe ren onze supportersclub niet te leur te stellen. Het moet dit jaar gebeuren", zegt Wil nogeens. En „het apparaat" van pakweg 12.000,— krijgt een liefkozend klopje op het robuuste plaat werk. De machine is alles. Rij den kunnen ze wel. AD VAN KAAM WD Sassenlieim blij met Kret Van onze correspondent Sassenheim - De heer J. Schuit- ze is gisteravond de heer A. Geerlings opgevolgd in het be stuur van de plaatselijke afde ling van de WD. De heer Geer lings blijft deel uit maken van het bestuur. De heer P. Vogels werd opgevolgd door mevr. F. Vogelaar- van Kooten. De WD afd. Sassenheim telt momenteel 135 leden^ vier keer zoveel als een paar jaar geleden. Drs. Rot teveel verklaarde tijdens de ver gadering. dat de WD-raads- fractie bijzonder is ingenomen met burgemeester Kret. Zoals bekend stelde de WD zich bij de komst van de heer Kret zeer gereserveerd tegenover hem op. Katwijk - De Bogermanschool heeft het interscholaire schaak kampioenschap van Katwijk ge wonnen, In de finale versloeg het gisteravond de Farèlschool met 4-1. Op de derde plaats eindigde de Marnixschool, op de vierde de Boorsmaschool. De Bogerman school mag nu meedoen in de strijd om de districtstitel. Sterk ste man van de Bogermanschool is de 7-jarige Dikkie Klok. Hij won tot nu toe 11 van de 13 gespeelde partijen. in het kader va: bestemmingsplan motelplan zich onderscheidt de bekende verschijningsvorm De maker van een motelgebouw. Hij be schrijft het als een zeer gelede, gevarieerde architectuur, in een duinvallei te verwezenlijken en bescheiden van schaal staan tot zi in een charmante poel, rusten in een natuurlijke omgeving het geheel omringd door architecto nische elementen in een harmo nisch geheel. De architect be schrijft zijn creatie als een waardig en vanzelfsprekend reeds beducht het bouwplan deelt in zijn open brief mede, dat bijtijds om inspraak bij de raadscommissies en de fractie vergaderingen was verzocht. Ook had men verzocht het i gelegenheid be- telbouwplan in de raad te i gen presenteren en verdedigen, doch alles zonder resultaat. Vol gens de heer Le Grand was die manier de democratie in de gemeente op de tocht gezet. „De teerling was reeds lang geleden geworpen en door de raad werd het doodvonnis uitgesproken, sluitstuk, welke de noordelijke ook zonder de gegadigden als begrenzing vormt van de boule vard. Hij verwijt de raad uitsluitend om politieke redenen het motel plan te hebben afgewezen, een politiek welke ingegeven werd door behoudzucht. De bouw van het motel zou 120.000 manuren werkgelegen heid hebben opgeleverd en Le Grand neemt het de Noordwijk se raad kwalijk, dat zij dit bij een aantal van 50.000 werkloze bouwvakkers onbelangrijk heeft geacht. Ook verspeelt de gemeente door de annulering van de aankoop van het terrein een bedrag van 630.000. In dit verband zin- fatsoenlijke onderhandeling spartners te behandelen. Vier en half jaar was a; project geploeterd, gesleuteld, gepolijst en geschaafd, waarbij architect en ondernemers v bijgestaan door de adviseurs van de gemeente, onder prof ir. Van Tol en de directeur van gemeentewerken, de heer Dessing. Diverse modellen vt de exploitatievorm werden B. en W. voorgelegd en uiteinde lijk in principe geaccepteerd. Aan het eind van zijn brief biedt architect Le Grand aa burgerij van Noordwijk quettes van het motelbouwplan te tonen. Veiling ten bate van Witte Kerkje Noordwijkerhout Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Van avond wordt in de zaal van Gebr. Brama in de Dorpsstraat een veiling gehouden ten bate van de restauratie van het Witte Kerkje. Het Witte Kerkje is de trots van Noordwijkerhout. Met de molen aan de minder in het oog vallende Leidse Vaart is dit het enige monument dat Noord wijkerhout rijk is. In een huis- aan-huis verspreid veilingboekje heeft burgemeester Bosma de bevolking opgeroepen in het monumentenjaar 1975 een bij drage te leveren aan het Witte Kerkje. Van een onzer medewerkers Bollenstreek - Na mei 1975 zal drs. A. J. L. Coenen geen voorzitter meer zijn van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloemen- bollencultuur. Hij heeft besloten zijn func tie neer te leggen en zich niet meer herkies baar te stellen voor een nieuwe bestuurspe riode van zes jaar. In een verklaring in het vanmorgen versche nen weekblad Bloembollencultuur zegt drs. Coenen: „Hoewel de leden vergadering de uiteindelijke beslissing moet nemen, is het duidelijk dat goed onderling begrip tussen hoofdbestuur en voorzitter een vereiste is om de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembol lencultuur goed te kunnen besturen. Nu dit geleidelijk achteruit ging, is het alleen maar verstandig er een punt achter te zetten". Oud-KVAB voorzitter jhr. mr. dr. F. A. H. Van Nispen tot Pannerden, destijds burge meester van Hillegom en daarna commissa ris van de koningin in Overijssel, heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap tijde lijk op zich te nemen. De heer Van Nispen heeft mede op verzoek van de heer Coenen hiertoe besloten. De huidige voorzitter zal na mei a.s., ook een groot aantal andere functies neerleggen. Onder meer het voorzitterschap van de Bloembollenkeuringsdiensten, van de Bloembollenbeurs, van de Belastingcommis sie en ook van de afdeling Bloembollenteelt van het Landbouwschap. Daarnaast ook de vele advies-functies in de groep van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur, het bestuur van het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, alsmede het lidmaatschap van de Commissie van Bijstand Bloembollen van het Produkt- schap voor Siergewassen, de Tuinbouwraad, het overlegorgaan van de drie Centrale Landbouw Organisaties, enz. De heer Coenen zal nog wèl het voorzitter schap van de Bloembollenraad blijven be kleden tot eind augustus. Dit mede om het door hem aangekaarte struktuur onderzoek tot het einde te kunnen begeleiden en moge lijkerwijs enkele conclusies daaruit te hel pen verwezenlijken. In zijn verklaring zegt de heer Coenen dat het afscheid hem niet gemakkelijk valt, om dat „hij van het werk hield". Pand aan de Bruggestraat krijgt culturele bestemming Middenstanders Katwijk naar een vereniging Katwijk - De christelijke mid denstand is het in principe eens met een samengaan van de drie plaatselijke middenstandsver enigingen. Zo werd bekend op de ledenvergadering van de Katwijkse christelijke midden standsvereniging, gisteravond gehouden in hotel "Riche". In welke vorm dit samengaan zal worden gegoten en in hoeverre afzonderlijke winkeliersvereni gingen zullen blijven functione ren, zal moeten worden vastge steld in een gemeenschappelijke vergadering van de drie bonden, i overleg binnen de verenigin- •n en tussen de besturen. De neutrale en de katholieke ver enigingen hebben bij monde van hun bestuursleden, resp. B. P. Kornet en Chr. Verplancke al laten weten ook te voelen voor a dergelijke hergroepering t de ondernemers. Negentien man solliciteerde naar burgemeesterspost Katwijk Van onze correspondent Katwijk - Negentien man heeft gesolliciteerd naar het burgemeesterschap van Katwijk. Dit deelde de commissaris van de Koning in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, gister avond mee tijdens een buitengewone vergade ring van de gemeente raad, waarin de fracties trachtten een profiel te schetsen van de opvolger van burgemeester Ver meulen die binnenkort met pensioen gaat. De wensen die op tafel werden gelegd, waren overigens verre van gelijkluidend. Vrijwel alle fracties vroegen om een burge meester van hun eigen kleur. Alleen het raadslid De Vries vroeg om een vrouwelijke bur gemeester. „Heeft u nog niet ergens een freuletje over?", zo vroeg hij de commissaris. Mr. Vrolijk zegde de raad toe, dat alle kandidaat-burgemees ters de wensen van de raad op papier thuis krijgen. Hij ver wacht op korte termijn de rege ring te kunnen adviseren wie het beste in aanmerking komt voor de burgemeesterspost in Katwijk. EERSTE PAAL KERK CENTRUM LEIDERDORP Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP - Pastoor Ham- merstein slaat volgende week woensdag de eerste paal voor het multi-functionele kerkcen trum in de Voorhof. De kosten van het centrum zijn 580.000,- De bouw zal in augustus vol tooid zijn. Bisschop Simonis van Rotterdam zegent de kerk op zondag 28 september in. detailhandelsschool in is geves tigd, zal een culturele bestem ming krijgen. De commissie on derwijs adviseerde dit gister avond b en w. Het is daarbij de bedoeling om over een jaar of twee, als de school naar haar nieuwe behuizing aan de Leidse Dreef is vertrokken, het gebouw grondig op te knappen. Men hoopt daarbij subsidie van Mo numentenzorg te krijgen; het ge bouw staat immers op de Monu mentenlijst. Meerdere kunstenaars zullen er een atelierruimte krijgen, er zal een uitgebreide expositie-ruimte komen en er zal gelegenheid worden geschapen voor het ge ven van onderricht in de zoge naamde vrije expressie. Deze voorstellen van wethouder C. H. Tichler werden zonder enige discussie overgenomen door de commissie onderwijs. In het pand zal ook een kunste naar met zijn gezin gaan wonen. Er bestaat daarvoor op dit mo ment een voorlopige lijst met kandidaten. Desgevraagd deelde de wethouder gisteravond mee, dat reeds in Leiderdorp woon achtige kunstenaars daarbij de voorkeur krijgen. De Leiderdorpse architect P. van der Sterre zal gevraagd worden voor sstellen te doen voor het opknappen van dit voor Leiderdorp historische Een goede auto. die vindt u in de nieuwe generatie VW's en Audi's. De Golf, de Scirocco, de Passat, de Audi's. Concepten van de toekomst, met spreek woordelijke zekerheden van VW/AUDI. versterkt met de unieke computer-diagnose. Ze worden u van harte aanbevolen door Kamsteeg, met 4 vestigingen in Leiden en omgeving (er is er altijd één bij u in de buurt). Kamsteeg koopt niets voor één malige verkoop-successen. Wel voor blijvend tevreden klanten. Vandaar extra aandacht. Wil en Huig op de Norton in het krappe sleutelschuurtje achter huize Van der Laan. Dit jaar moet het gebeuren. Van onze correspondent LEIDERDORP - Het pand aan de Bruggestraat 1, waar op dit moment onder andere nog de Mr. Vrolijk luistert naar de wensen van de Katwijkse raadsfracties.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4