I Politie zoekt ontvoerders van vrijgelaten Peter Lorenz voor kreeften SNELHEIDSLIMIET VAN 100 KM BLIJFT Verolme terug in scheepsbouw Minimum prijs van melk niet verhogen Bij Philips 1500 man korter werken Soepeler lijn Spaans kabinet BENFICA-PSV OOK OP TV ficidóc (SomcMit hi Woensdag 5 maart 1975, 65e jaargang no. 20059 Kort Rapenburg, 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank NV. Leiden Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefoontjes f 3,85 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (1800 t Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur- J. W C Leune t 19 00 uur) Abonnementen per week f 2.69 kwartaal f 34.76, |aar f 135/15 losse nummers 50 cent. PSVBenfica De voetbalwedstrijd voor beker- naars PSVBenfica op Ned. n 19.55 uur. I Op Ned. I cm 19.05 uur „Jouw beurt" en om 20.21 uur in „In formatie op woensdag" de gea- dramatiseerde documentaire „De oktoberkrisis." Plaatselijk een bul. Plaatselijk een bui. maar ook enkele opklaringen. In de och tend eerst nog hier en daar mist. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit richtingen tussen oost en zuid. Maximumtempera turen circa 9 graden. Morgen zon: 7.1718.27 Schev. hoogw.: 9.31—22.21 Maan: 3.47-12.05 Laagw.: 4.5017.41. Peter Lorenz en zijn vrouw verlaten na een kort verhoor het hoofdbureau nadere mededelingen doen over zijn ontvoering. politie. Vanmiddag zou Lorenz aan de pers WEST-BERLIJN, (AP/DPA). Met man en macht is de politie in West-Berlijn begonnen aan een speurtocht naar de ontvoerders van de vannacht vrijgelaten CDU-leider Peter Lorenz. Lorenz belde rond middernacht zijn vrouw op dat hij in het centrum van Berlijn was vrijgelaten, waar hij even later door de politie werd opgepikt. De politie begon di rect met het doorzoeken van auto's, arresteer de enkele leden van een hippie-commune en begon alle tips na te trekken die de afgelopen dagen waren binnengekomen. .Van nu af aan zijn we niet meer gebonden aan beloftes aan de ontvoerders,' aldus hoofdcommissaris Klaus Hiibner, die bekend maakte dat een beloning van 100.000 mark gereed lag voor tips die zouden leiden tot de arrestatie van de ontvoerders. De politie heeft de toto's en namen van acht verdachten gepubliceerd. De lijst wordt aan gevoerd door de 34-jarige Angela Luther, die zou zijn herkend door de chauffeur van Lo renz die de kidnapping meemaakte, en de 25-jarige Nederlander Ralf Reinders, de ver moedelijke leider van de „Beweging van de 2de juni'. Bij de verdachten zijn ook de vorig jaar uit de gevangenis ontsnapte Inge Viett en de revolutionair van het eerste uur Fritz Teufel. De politie wil op de eerste plaats achter de plaats komen waar Lorenz verborgen is ge houden. Bovendien wil men van de gelegen heid gebruik maken .schoonmaak te houden' onder de anarchisten in de stad. De politie heeft daarbij te maken met twee omstandig heden: het bedekte dreigement van de anar chisten om nog meer gevangenen vrij te krij gen en sterke druk van conservatieve zijde op de regering om radicale maatregelen te nemen op het gebied van de binnenlandse veiligheid. De CSU heeft al gepleit voor herin voering van de doodstraf. Maar de sociaal-de mocratische partijleider Willy Brandt heeft gisteren gewaarschuwd dat er geen onfeilbaar wapen bestaat tegen de misdaad. Peter Lorenz lijkt zijn zes dagen lange gevan genschap goed te hebben doorgemaakt. Een eerste medisch onderzoek heeft uitgewezen dat hij gezond was en geen behandeling nodig had. Maar zijn arts maande hem wel tot rust Daarom zou Lorenz eerst vanmiddag zijn belevenissen aan de pers doorgeven. De regering heeft via woordvoerder Klaus Boel haar opluchting over de vrijlating geuit, maar Boellong waarschuwde dat men niet moest denken dat met het toegeven aan de Politie-agenten onderzoeken de omgeving van de eisen van de ontvoerders een precendent was telefooncel waarin Lorenz in de Westberlijnse wijk geschapen. Wilmersdorl werd aangetroffen. Consumentenbonden: (Van een onzer verslagge vers) DEN HAAG De Consu mentenbond en het Konsu- mentenkontakt hebben in een telegram aan het Pro- duktschap voor Zuivel met klem erop aangedrongen de minimumprijs voor ver pakte volle melk niet met drie cent te verhogen. Beide organisaties zijn van mening, dat niet is aange toond dat de continuïteit van de regelmatige melk- voorziening aan consumen ten gevaar loopt bij gelijk- blijven van de minimum prijs. Zoals gemeld wil het bedrijfsleven zowel de mi nimum als de maximum prijs ingaande 17 maart met drie cent verhogen. DEEL 3 OP 14 APRIL VERPLICHT (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) heeft gisteren in de Tweede Kamer ge zegd dat deel drie van het kentekenbewijs met in-' gang van 14 april verplicht op de voorruit van auto's moet worden gevoerd. Eind deze week zullen de' laatste 600.000 van de 3.3 miljoen acceptgirokaarten door de Rijksdienst voor het wegverkeer worden verstuurd. Ten gerieve van hen die om welke reden dan ook deel drie nog niet hebben kunnen verkrijgen, zal eind maart een speciale regeling worden getroffen, zodat zij deel drie alsnog kunnen aanvragen. Schilderijen De politie van de Franse Riviera heeft 28 kostba re schilderijen achterhaald, waaronder werken vun Modig- liani en Cezanne, die zestien maanden gelden uit een particu lier museum in Parijs waren ontvreemd. STADSKANAAL (ANP) Bij de halfgeleidersproduktie van de Philipsvestiging in Stadska naal is voor 750 werknemers- een werktijdverkorting van twee dagen per week aange vraagd. Bij de beeldbuizenfa- briek van Philips in Stadska naal bestaat al een werktijdver korting voor 750 werknemers. De eerder bekend gemaakte aanvraag tot werktijdverkorting voor de bedrijfsonderdelen van de Koninklijke Papierfabrieken NV in Maastricht, Meerssen en het Belgische Lanaken zal 2.000 werknemers betreffen. Tevens zal een aanvraag tot werktijd verkorting worden ingediend voor 400 500 werknemers van de fabriek in Nijmegen. Studenten Vijf studenten die maandagavond in een kerk in Barcelona waren begonnen aan een hongerstaking om universi taire hervormingen en het op heffen van sancties tegen poli tiek geengageerde hoogleraren en studenten af te dwingen, zijn door de politie verwijderd en na ondervraging vrijgelaten. KIJKEN Altijd nog een grotere attractie dan welk familieprogramma dat de zui len kunnen bedenken ook. MADRID, (AFP) In het Spaanse kabinet zijn gisteren ingrijpen de wijzigingen aangebracht. Er zijn vijf nieuwe ministers be noemd, die in meerderheid bekend staan als gematigde figuren. Twee van de verdwenen ministers, Molina van de Falange en' Jarabo van justitie, werden beschouwd als uiterst conservatieve figuren. De vijf nieuwe ministers zijn volgens politieke waarnemers aanhan gers van het programma van geleidelijke politieke hervormingen dat premier Arias Navarro voorstaat. Navarro heeft van het aftreden van zijn minister van arbeid Fuente gebruik gemaakt om het kabinet meer in zijn lijn te brengen. Vorige week verhinderde Franco uitgebreide kabinetswijzigingen, en ging hij alleen akkoord met het ontslag van Fuente die in het kabinet geen meerderheid kreeg voor zijn voorstel voor een beperkte erkenning van het stakingsrecht. Na twee langdurige vergaderingen met Franco kreeg Navarro evenwel zijn zin. Met de kabinetswijzigingen lijkt ook de befaamde katholieke organisatie Opus Dei terug te keren in het kabinet. De technocraten van die beweging werden sinds het premierschap van Navarro uit de regering geweerd. Kissinger naar Midden-Oosten WASHINGTON/CAIRO Een gematigd optimistische Ameri kaanse minister van buiten landse zaken, dr. Henry Kissin ger, vertrekt vandaag tegen de avond uit Washington naar het Midden-Oosten voor zijn waar schijnlijk moeilijkste opdracht in zijn streven verdere terug trekking te verkrijgen van Is raëlische troepen in bezet Ara bisch gebied. Het dagblad Al-Achbar in Cairo schreef dat de minister voorne mens is in het Midden-Oosten op en neer te blijven pendelen tot hij de zekerheid heeft dat Israël zich verder uit Sinaï te rugtrekt VIGGEN LIJKT AFGEVALLEN STOCKHOLM Het Zweedse gevechtsvliegtuig Viggen is praktisch afgevallen in de strijd rond de wapenverkoop van de eeuw, de levering van 350 vliegtuigen aan vier NAVO- landen. Deze indruk heerste gisteren in Stockholm nadat militaire dele gaties van Nederland, België, Denemarken en Noorwegen maandagavond een definitief „neen" hadden gekregen op drie kernvragen inzake de eventuele aankoop van het door Saab-Sca- nia ontwikkelde toestel. BEWAKING DUURT VOORT De bewaking van de Indonesi sche ambassade aan de Wasse- naarse Bloem kamplaan duur de ook vandaag voort. Een woordvoerder van de Wasse- naarse politie verklaarde niet te weten tot wanneer de poli tiemacht zou blijven posten. De Zuidmolukkers, die sinds gistermorgen verwacht wor den, hebben zich nog niet la ten zien. "De beslissing over al dan niet stopzetting van de bewaking valt onder de ver antwoordelijkheid van de mi nister van binnenlandse za ken", aldus de politie in Was senaar. Geruchten als zou de Binnenlandse Veiligheids dienst de verwachte actie van de Zuidmolukkers op het spoor zijn gekomen, konden niet bevestigd worden. Dodental De Londense politie heeft bekendgemaakt dat het ongeluk van vorige week vrij dag met een drukbezette trein van de Londense ondergrondse, aan 41 mensen het leven heeft gekost. De trein miste de eind halte en botste in volle vaart tegen de muur van een doodlo pende tunnel. V.S. Cuba Senator Edward M. Kennedy heeft een wetsvoor stel ingediend dat beoogt een einde te maken aan het Ameri kaanse handelsembargo tegen Cuba. Phom Penh aangevallen PNOM PENH De Ro de Khmer heeft voor het eerst een aanval op de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh vanuit het zuiden ge daan, zo heeft het Cam bodjaanse opperbevel bekendgemaakt. Dat betekent dat Pnom Penh nu uit vier richtin gen door de Rode Kh mer wordt aangevallen. Vorige aanvallen wer den gedaan van over de rivier de Mekong naar het oosten, vanuit het gebied van de luchtha ven Pochentong, die vandaag opnieuw onder een zware beschieting kwam te liggen en vanuit het noorden. Foto: Een vrouw die gé- wond is geraakt bij een raketaanval op de Cam bodjaanse hoofdstad Pnom Penh wordt wegge dragen. Van onze parlementaire redaktie DEN HAAG Minister Westerterp is niet van plan de maximumsnelheid van 100 km/u op snel wegen los te laten. De 80 kra-limiet op andere wegen blijft eveneens van kracht. „Ik wil pas een geringe verhoging in overweging nemen wanneer' voor mij de redelijke zekerheid bestaat dat dit geen verhoging van het aantal ernstige ongeval len tot gevolg zal hebben" aldus de minister gisteren in de Tweede Kamer. Wel zal de controle op overtredingen van de snelheidswet worden geïntensiveerd. De minister herhaalde, dat per 1 juli het dragen van autogordels verplicht wordt gesteld in auto's die na 1 januari 1971 op de weg zijn toegelaten. De draagplicht zal niet gelden: voor huis-aan-huis bezorgend verkeer; bij het achteruit rijden; -voor taxichauffeurs die passagiers tegen betaling vervoeren; voor personen die kleiner zijn dan 1.50 meter, zoalskleine kinderen; voor bestuurders van aangepaste auto's, zoals invaliden die met het oog op hun handicap de autogordel niet zelf kunnen bedienen. Een schouderklopje kregen de autobestuurders van minister Westerterp toen hij sprak over de 1 novemberwet. „De autobestuurders weten hun wetje kennelijk zeer goed". Van de ongeveer 104.000 in november en december vorig jaar ge controleerde automobilisten kregen er 240 een proces verbaal wegens het rijden onder invloed en 286 een rijverbod voor enkeleuren. (Van onze sportredactie) zenden en van de eerste helft een korte samenvat- EINDHOVEN - Het is volgens 'PSV-manager van ting te geven. In de praktijk geeft dat geen Gelder niet onmogelijk, dat x>ok de wedstrijd bezwaar, omdat op de negentiende maart de FC Benfica-PSV op 19 maart op de televisie komt. Twente en de FC .Amsterdam rond dat tijdstip Gezien het late tijdstip van aanvang (21.45) wordt 'hun Europacupwedstrijden tegen resp. Velez Mos- overwogen de tweede helft rechtstreeks uit te tar en FC Köln reeds hebben afcewerkt. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Cornells Verolme, de bijna 75-Jarige scheepsmag- naat, komt zeer vermoedelijk weer terug in de scheepvaart. Hij wordt president van de „Ontwikkelingsmaatschappij voor schcepsbouwprojecten" in oprichting. Het kantoor ervan is geves tigd in Rotterdam. Verolme, die adviseur is van het Rijn-Schelde-Verolme-conccm en eer eenderde van de aandelen van bezit, zal met het nieuwe bureau zijn aandacht vooral richten op het zeetransport en de scheeps- en machinebouw. Zoals bekend moest Verolme enige jaren geleden fuseren met Rijn-Schelde, nadat een officiële commissie tot de bevinding was gekomen, dat het Verolme-concem niet zelfstandig meer kon blijven bestaan. maar voor allo sterrenboelden hebbon wij een astrologisch paspoort beschikbaar Een rijk geïllustreerd book waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezon. Goof ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, on per omgaande ontvangt u het 'paspoort'.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1