Bewoners Leidseweg willen beveiligde oversteek bij Laurentiuskerk Leiderdorpse raadscommissie bekijkt positie van raadslid PROGNOSE NIET MOGELIJK IN LEIDS SCHAAKKAM PIOENSCHAP Apollo-jeugd in finale kampioenschap van Nederland Drumband Vios huldigt instructeur Van Kooperen Dolkomische avond bij ,St. Theodulfus9 Goed kluchtwerk bij Maskerade Op uw gewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. de ABN MAANDAG 3 MAART 1975 PACINA 5 Van onze correspondent VOORSCHOTEN Bewoners van de Leidse weg hebben een brief gezonden aan de ge meenteraad van Voorschoten met het ver zoek verkeerslichten aan te brengen bij de voetgangersoversteekplaats ter hoogte van de Laurentiuskerk. In de brief zeggen de bewoners dat ondanks de bestaande voetgan gers-oversteekplaats het uitermate moeilijk Is de weg over te steken. Het verkeer is zeer intensief en vrijwel geen enkele automobilist neemt de moeite <}m te stoppen. Dit vormt een probleem zowel voor kinderen als voor ouderen. Het lijkt de bewoners een zeer dringende noodzakelijkheid deze oversteek te gaan beveiligen met verkeerslichten, te meer daar uit het verslag van de commissie voor openbare werken en verkeer blijkt dat het gemeentebestuur plannen heeft nog meer ver keer over de al drukke Leidseweg te stuwen. Mevrouw E. van Esveld—Hanssen is de initia tiefneemster van de brief. Zij liet de brief aan haar buren zien, die graag wel wilden mee tekenen. Binnen korte tijd had zij al over de twee honderd handtekeningen, zowel aan de Krimzijde van de Leidseweg als aan de kant van de wijk Adegeest. Tijdgebrek noodzaakte haar om het verzamelen van handtekeningen maar te stoppen en zo is de brief aan de gemeenteraad vergezeld met 9 bladzijden handtekeningen weggezonden. Het verhaal van de ondertekenaars is vrijwel gelijk. In de loop der jaren is de Leidseweg steeds drukker geworden. Volgens de laatste tellingen passeren per dag 20.000 auto's de Leidseweg. Er is wrevel ontstaan omdat eerst de bewoners van Noord-Hofland een brief schreven over beveiligde oversteek in de Ad miraal de Ruijtersingel, ter hoogte van het scholencomplex. De gemeente heeft toegezegd dat indien de weg druk gaat worden de politie assistentie zal verlenen bij het oversteken. Daarna kwam de brief van de bewoners van de Nassauwijk, die klaagden over het sluip- yerkeer. In totaal worden daar dagelijks 2.500 auto's geteld. De commissie openbare werken wil nu enige straten afsluiten, waardoor die 2500 auto's ook nog eens via de Leidseweg moeten eaan. - Van onze correspondent aantal jeugdleden die was afgestemd en bij- gen nu hij na 6 1/2 jaar ZOETERWOUDE - In hun debuut maakten, zonder gewaardeerd VIOS gaat verlaten. Hij het niet geheel gevulde Zij ontvingen hun oplei- werd. Aan het slot stelde nam een cadeau in ont- Centrum gaf de drum- ding van enkele eigen ook de jeugddrumband vangst en voor zijn band VIOS zaterdag- jeugdleden. Jacqueline zich op vóór het podium vrouw waren er bloe avond zijn jaarlijkse uit- v.d. Akker, Irene Jan- waarna gezamenlijk het men. Mede door zijn voering. Deken A. La- sen, Anja Opdam en "Lang zal ze leven", Arerk heeft de drum mot, wethouder W. Marian Overdevest werd gespeeld. Reden oand een grote opgang Maan, Mr. J. Duynstee, De show van de senio- daarvan was niet de vie- jemaakt Na de onver- voorzitter van de r.k, ren stond afwisselend ring van het eerste lus- nijdelijke verloting met Zuidhollandse bond, en onder leiding van de in- trum van Jong VIOS voorzitter C. B. Paarde- het bestuur van de Sint structeurs De Rijnsbur- maar de verjaardag van kooper als grote anima- Jans Fanfare behoorden ger en Van Kooperen. maitre Hetty van Mill. tor werd de rest van de tot de aanwezigen. De Met gebruik van enkele Dat was ook dé gelegen- avond verzorgd door het junioren o.l.v. Hetty van ritme-instrumenten heid om instructeur duo Nico Henny dat Mill beten het spits af. werd een repertoire ge- John van Kooperen voor voor veel gezelligheid Onder hen waren een bracht dat op de zaal het front dank te bren- zorgde. Eerste prijs EHBO Ter Aar WOUBRUGGE 'De EHBO- vereniging uit Ter Aar is eerste geworden bij wedstrijden in de kantine van voetbalvereniging „Woubrugge". De tweede prijs ging naar Woerden. De „thuis club" behaalde met 93 punten op de derde plaats. Jachthaven Uitermeer zit vol Van onze correspondent LISSE - De jachthaven „Uiter meer" is geheel volgeboekt. Dit werd medegedeeld tij dens de onlangs gehouden jaarvergadering. De vereni ging heeft thans 184 leden. Uit het verslag van de penning meester bleek dat in 1974 een voordelig saldo heeft opgele verd van bijna 4000,-. Des ondanks zal de contributie verhoogd worden tot 27,50. Het entreegeld voor nieuwe leden blijft gehandhaafd op 75,-. Tot nieuwe leden van de kas- commissie werden de heer Van der Mark en Cenek be noemd. In zijn openingswoord uitte voorzitter Spaargaren de wens dat er een jeugdafdeling zal worden opgericht. Markten ROELOFARENDSVEEN - Bloemen, 1 maart - Per stuk. Anjers Le rcve 23-27; Lena 18—30; Rood 21-28; Charmeur 25-31; Annemarie 27; Nora 30; Tros 17—39. Rozen Ilona 77—101; Sbnia 41—79; Mercedes 50-65; Esther Of. 30-38; La Minuette 30—51; Gamette 24—33; Belinda 43-72; Motrca 44—53; An- nabel 31; Evcrgold 28. Diversen Seringen 70-115; Gerbera 29—43; StreliU i 255: Gold. Melody 200-205; Snc Queen 135—140; Corona 230-235; Yell.Ri- ver 250; Aurora 210-240. Narcis Carlton 90-110; Dutch Master 120—145; Koude pond 40—61; overige 85—110. Diversen Chrys. Spider 265—290; Chrys. Agneta 235-250; Iris 220-240; Anemoon 75—90. Tulpen Leliebloemig: Aladin. West Point. May Time. Gemengd 170—255. Parkiet: Karei Doorman,Gemengd, Blondine 255—310 Dubbel: Monte Carlo, Bonanza. Gemengd, Peach Blossom, Mr.v d.Hoef, Electra, Oranje Nassau 130—275. Overige: Apeldoorn. Golden Apeldoorn, Montcom- of Bartigon, Mickey Mr Kees NeUs, WlldhoL Attlla, Luckey Strike, i. Blenda, Demeter 165—240. Cas Zarcwletz, Wintergod, Blenda, kist: AI 7.10-9.30; An Bil 200-10.50; Directeur VJ van Ringen van de Alpha Muurverffabrleken heeft gisteren uit handen van burgemeester mr. R. M. Gallas een koninklijke onder scheiding gekregen. De heer Van Ringen is veertig jaar in dienst bij de Sikkens Lakfabrieken, waar hij als 14-jarige jongste bediende begon. Hij werkte eerst in Groningen, verhuisde in 1939 met de fabriek mee naar Sassenheim en werd in 1949 benoemd tot bedrijfsleider van de Goudse verfhandel. In 1954 kwam hij naar Alph/en waar de heer van Ringen in 1962 tot adjunctdirecteur produktie werd .benoemd. Sedert 1971 "staat de heer Van Ringen aan het hooft van dis Alpha Muurverffabrieken in Alphen (een onderdeel van' Sikkens b.v. te Sassenheim), dat momenteel 60 personeelsleden telt. De heer Van Ringen werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Oude Wetering - Voor de tweede maal in dit seizoen bezorgde „St. Theodulphus", toneelver eniging uit Oude Wetering, haar publiek weer een gezellige avond, waarop naar hartelust gelachen kon worden, om de twee goed gebrachte blijspelen. In het eerste blijspel van Jim Keulemans, werden de rollen voornamelijk bezet door de jeugdige leden van de vereni ging die hun beste beentje voor zetten. Dat zij hier ongetwijfeld hard op geoefend hadden, bleek wel uit de ongedwongenheid waarmee zij hun spel naar vo ren brachten. De lachsalvo's wa ren dan ook niet van de lucht en na het stuk werden de jeug dige spelers én hun regisseur de heer H. Kortekaas, beloond met een hartelijk applaus. Na de pauze werd het tweede blijspel, geheten „Goeie reis. kruimel" van Dick Maasland opgevoerd. In dit spel werd een goed gesitueerd makelaar be-, dreigd met arrestatie en be schuldigd van dronkenschap en het in gevaar brengen van de inwoners van zijn stad. Hoe hij uiteindelijk uit deze benarde si tuatie gered wordt was verras send en komisch om te zien. Al met al een goed verzorgde culturele avond voor de zoals altijd, overvolle zaal. Voorlopig krijgen de spelers even rust maar na de zomer zullen zij toch weer aan het werk gaan om in het volgende seizoen wat nieuws te kunnen brengen. Wie nog geen donateur is van deze vereniging en zich toch alvast voor het volgende seizoen zou willen opgeven kan dit doen bij de heer Deeters, Plantage 4a te Oude Wetering. Van onze correspondent LEIDERDORP - De commissie bestuurszaken komt vanavond in een extra openbare vergade ring (20.00 uur, gemeentehuis) bijeen om het restant van de agenda van de vorige vergade ring af te werken. Het ziet er daar bij naar uit dat het nrfg wel eens een langdurige verga dering kan worden. De twee belangrijkste onderwerpen die vanavond ter sprake komen zijn ongetwijfeld de concept structuurschets voor de be stuurlijke indeling van ons land en het rapport van de commissie Merkx over de posi tie van het raadslid. De aanbevelingen van de com missie Merkx over de positie van het raadslid kunnen in de vergadering van vanavond wel eens bijzondere aandacht krij gen. Tijdens de algemene be schouwingen in de raad vorige week toonden zowel WD, PvdA en D'66 grote belangstelling voor de positie van het raadslid. Algemeen bleek men toen zeer ontevreden over hetgeen de mi nister van binnenlandse zaken tot dusver uit de aanbevelingen had overgenomen. „Door alleen de financiële situatie iets te ver beteren is de problematiek niet opgelost. Juist in een tijd dat de invloed van de professionele be stuurders als burgemeester en ambtenaren steeds groter wordt, dienen er andere maatre gelen genomen te worden om de raadsleden in de gelegenheid te stellen hun functie behoorlijk te vervullen". Tot deze conclusies kwamen genoemde fracties zoals gezegd - in hun algemene beschouwingen. Jeugdvereniging vierde jubileum Van onze correspondent LISSE De christelijke gere formeerde jeugdvereniging vier de zaterdag het gouden be- staansjubileum. De heer Baten burg bracht een prachtig ver slag op rijm ten gehore over het wel en wee van de vereniging in de afgelopen vijftig jaar. Daarna volgde een optreden van het jeugdkoor .Excelsior". „De jongerenvereniging In woord en beeld" verd op de planken gebracht door mej. Mak en mevrouw Faas. Van onze correspondent RIJPWETERING - Met veel elan zetten de spelers van toneelvereni ging "Maskerade" zaterdag de klucht "Een huis vol gekken" op de planken. Zoals altijd konden de spelers zich verheugen in een veelkoppig publiek, dat zich kostelijk amuseerde met dit kolderspeL In vlot tempo volgden de dolkomische en zotte gebeurtenissen elkaar op het toneel op. Alle tonelisten zaten goed in hun rol, die zij onder leiding van regisseur Ben Berk hadden ingestudeerd. De prachtige décors, ontworpen en vervaardigd door Bert en Jan Bouwmeester en enkele andere actieve leden van "Maskerade" maakten de uitvoering van de thans vijf jaar bestaande toneelver eniging tot een succes. Zaterdag 8 maart zal "Een huis vol gekken" nogmaals in het dorpshuis worden opgevoerd. Spreekuren PCC Van onze correspondent ALPIIEN AAN DEN RIJN De Protestants Christelijke Combinatie (PCC) houdt van avond haar maandelijkse spree kuren in De Bron en Nabij. Tussen half acht en half negen zijn fractieleider P. v.d. Neut, die ook openbare werken en sportzaken behandelt en Jac. Bijl- specialist op het gebied van sociale en jeugdzaken in nabij aanwezig. In De Bron is dat de heer P. Houweling (o.a. openbare wer ken en middenstandsaangele genheden) en drs. ing. J. de Jong, die zijn aandacht vooral richt op ruimtelijke ordening, stadsontwikkeling en financiële aangelegenheden. De gesprek ken hebben desgewenst een ver trouwelijk karakter en behoe ven uiteraard niet alleen op bo venstaande specilismen van de i r PCC-raadsie.*- i betrekking tc hebben. Juniorbeker van SJZ naar L. v.d. Hoeven Van onze correspondent 7 oeterwoude groei van de gymnastiekvereniging SJ.Z. de monstreerde zich gisteren bij de strijd om de clubtitels. Na een lange wedstrijddag waren pas om 6 uur de kampioenen bekend en kon de voorzitster mevr. Elderhorst-van Hofwegen de prijzen uitreiken. De hoogste trofeëen waren voor Lenny v.d. Hoeven die de juniorenbeker in ontvangst mocht nemen en voor Bernadette v.d. Meer die hiervoor bij de dames in aan merking kwam. De uitslagen w Mclsjea 6-7 j. Eeuwfeest GeversDeutz- sehool Uitgedost in kledij van hon derd jaar geleden vierden de kleuters en hun leidsters zaterdag het eerste eeuw feest van de Gevers- Deutzkleuterschool in OegstgeesL In de ochtendu ren brachten de tachtig kleuters een aubade voor het raadhuis in het Wilhel- minapark. Zij werden bege leid door de Wilbert Drum mers en „Werkmans Wils kracht". Enkele uren later legde de heer Versteeg, die zestig jaar geleden de school be zocht, een bloemstuk op het graf van de oprichtster van de school, de hoogwelgebo ren vrouw J. M. Gevers Van Endegeest Van Deutz Van Assendelft. Daarna volgde een receptie in de prachtig versierde schooL Er was onder meer een expositie van foto's uit het verre en het nabije ver leden. Tevens hingen er tientallen tekeningen van de kleuters. Eregaste op deze receptie was mejuffrouw w. ken- beek, beter bekend als juf frouw Annie. LEIDEN Het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Schaak bond, dat vrijdagavond in een van de zalen van café-restaurant 't Parlement aan de Nieuwe Rijn van start Is gegaan, belooft dit jaar een bijzonder spannende aangelegenheid te worden. Voor dit jaarlijkse toernooi hebben zich maar liefst 58 schakers opgege ven en de kwaliteit van de deelnemers is opvallend hoog. Van de 38 spelers in groep een vervult ruim de helft zijn sehaakplicht in de competitie van de KNSB; De meeste anderen zullen op dit niveau geen gek figuur slaan. De eerste ronde heeft reeds duidelijk gemaakt dat een zinnige prognose nauwelijks te stellen is. Favoriet Ad v.d. Berg van Philidor dreigde bijna in Wiebe Wiebes (LSG) zijn Waterloo te vinden. Wiebes had in een scherpe partij, waarbij beide spelers het op de koningsaanval gooiden, het betere spel gekregen maar toonde zich tevreden met remise door eeuwig schaak. Ook Joop Piket (Phil.) moest gas terugnemen. Zijn afwikkeling naar het eindspel leverde tegen Bert Houweling (Voorschoten) niet de ver wachte overwinning op: remise. Broer Theo Piket, de titelverdedi ger. deed het tegen clubgenoot Arnold Hendriksen beter. Piket prikte geweldige gaten met twee gefianchetteerde lopers en kwali- teits- en partijwinst was zijn beloning. Hoewel de drie Philidor- cracks v.d. Berg, J. en Th. Piket de grootste aanspraak maken op de titel verwacht men dat dit jaar de LSG-zijde zich nog meer zal laten gelden als de afgelopen jaren het geval was. Vooral de jeugdtalenten Leon Konings en Joan Baart hebben zich voorgeno men flink uit hun slof te schieten. Konings deed dat zonder al te veel moeite tegen de Voorschotenaar G. Both. Een stuk met goed spel tegen drie pionnen waren ruimschoots genoeg voor de LSG-er. De partij van Baart was uitgesteld. Wie ook hoge ogen gaat gooien tijdens dit Leids kampioenschap is ongetwijfeld Erik Bongers (Voorschoten). Met het allergrootste gemak offerde hij met een toren de LSG-er Ossewaarde van het bord. Zij nog vermeld dat de deelname van schakers van Philidor en LSG bijzonder groot is; in de hoofdgroep zijn deze aantallen respectievelijk 13 en 15 man. Uitslagen le rende: groep 1; F v.d. Wijngaard-A. Schuering: 0— I 0—1; C. Rentes-B. v. Dijken: 0—1; N. Dukker-J. Koet: 1/2-1/3; D. F. Weber-J. Tol. afgebr.; J. Bakker-L. E r: 0-1; E. KetUng-H. v. Hal v. Dijk: 1-0; L. Pol»-H. v. DuIJvenbod.v l0; J. Pik ll.-n.lnkv n -Tb Pil*.< t n I. II M„, .-m.l Th vd B.-r 0 1/2-1/2; J. Bey-L. Jongsma: ultgesL; A. Nleuwland-J. Baar o Van onze handbalmedewerker OEGSTGEEST - Voor de herenafdeling van Apollo ziet de toekomst er zonnig uit. De heren junioren, die vorige week kampioen geworden zijn van de afdeling Den Haag, speelden in de voorronden tegen de kampioenen van Rotterdam, Zeel and, en West-Noord Brabant om een plaats in de finale voor het kampioenschap van Nederland. Tegen Were Di uit Tilburg werd met 14-10 gewonnen. Een gelijkspel 8-8 tegen het Rotter damse Ancora en een 10-8 overwinning op het Vlissingse Olympus bracht de Oegstgeestenaren op de eerste plaats. Aanstaande zondag wordt in de Rotterdamse Energiehal de finale gespeeld tegen de winnaars van het Noorden en Zuid oosten van het land. Een knappe prestatie van de jongens van Apollo, die in ieder geval nu reeds de derde ploeg van Nederland genoemd kunnen worden. t Vrc*ds, 2. 7 Jaar: I. Many colett» Droogh, 3. Anne Ut» Kms i Kamphui», 1 2. Brigitte ReUl, 3. Angela Vonk. Mesjes 13-15 Ja«r: Groep Al Rosnllen v.d. Poel, 2. Anna v.d. Helm. Groep BI Conny v.d. Poel. 2. Carla v d. Helm. Dames A 1. Anneke van Kooperen-Koek. 2. Monjque de Vos. 3. Joke Turk. Keurgroep meisjes, 1. Lenny v.d. Hoeven, 2. Inge Lemmenaal Bcrnadet v.d. Meer, Algemene Bank Nederland Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet tc gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of -rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2% extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. een goede grote bank (en niet alléén voor spaarders)

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5