Sherwood Stewart kwam als naamloze maar ging als held Sippie Tigchelaar reed wereldrecord aan flarden l Oefenwedstrijd voor Lillehammer MARTEN HOEKSTRA WINNAAR IN ASSEN Videorecorder moet tijd voor verdrijven hockeyers Krulevitz leert snel Teewisse kampioen langloop VRIJDAG 28 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA IS Rotterdam Steve Krulevitz vanavond tegenstander van Tom Okker in de kwartfinale, is één van de talrijke nieuwe gezichten bij WCT. De van een afro-kapsel voorziene 23- jarige Avwjuuum heeft in het voorseizoen nauwelijks pres taties van importantie gele verd, maar Amerikaan plaats in de kwartfinale in zowel Barcelona als Rotterdam ty peert de stijgende lijn. „Ik heb mijn fouten van het begin ge-analyseerd en daarna vooral mijn service en opsla greturn verbeterd", zei Krule vitz gisteren na zijn zege op Mottram. „Daarna ging het steeds beter. Ik heb in het begin ook moeite gehad met de baan. Op dit materiaal had ik nog nooit gepeeld." WCT vreest geen concurrentie Rotterdam WCT vreest de concurrentie van de nieuw ontstane circuits voor proften nissers, zoals het Amerikaanse Bill Riordancircus, niet. „We zijn nog steeds de beste orga nisatie", aldus Dickie Dillon, Europees tourmanager van WCT. „We kunnen de spelers die elders willen spelen na tuurlijk niet tegenhouden, maar laten ze het maar probe ren. Er zijn dit jaar al ver- scheidenen teruggekomen. Dat betekent dat we goed in de markt liggen. We moeten onze organisatie elk jaar aanpassen en er voor zorgen dat we wel het beste blijven." Programma Rotterdam Het programma ziet er voor vanavond als volgt uit: Okker (Ned) Krulevitz (VS). Ashe (VS) Hewitt (Za), Ashe (VS/Ned) Warwick/Do- minguez(Aus/Fra). twee returns miste. 7-6. ROTTERDAM - Tot gisteravond omstreeks kwart De 28-jarige Stewart uit Bay- voor acht was Sherwood Stewart slechts één van de town m T?xas- vor'S )»ar 50 000 naamlozen in het gezelschap prof-tennissers dat deze week Rotterdam aandoet. Hij was dan weliswaar tot verliet de piste gevierde Trekkebenend de tweede ronde doorgedrongen, maar de daartoe held. dienende zege op Zugarelli sprak toch tot niemands verbeelding. Maar aan de betrekkelijke onbekend heid van de bebaarde en wat spaarzaam in het hoofdhaar zittende Stewart kwam op de vijfde avond van het tournooi abrupt een eind. waar dankzij de onvrijwillige dat Ashe zijn aantal aces gaan medewerking van Ashe die deweg kon uitbreiden tot zeven- Want Sherwood Stewart dwong """""li*» d«b he- ieders bewondering af voor de begonStewart trekkebe- nend de tweede set, waarna hij een knieverband kreeg aange reikt. „Hij heeft een mediale tien. De geringe mobiliteit brak Stewart tenslotte toch: 6-3. „Ik heb hem echt geen moment gespaard", verklaarde Ashe na afloop. „Dat zou niet in mijn Kans Thung WCT reëel ROTTERDAM Dickie Dil lon. Europees tourmanager van WCT, acht de kans dat Rolf Thung volgend jaar deel uitmaakt van zijn prof groep zeer reéel. „Het hangt van de prestaties van Thung de ko mende maanden af. Als hij bij de beste 90 tennissers ter we reld behoort zullen wij hem graag in onze groepen opne men. Een dubbel met Okker zou voor het publiek erg leuk zijn." wijze waarop hij Arthur Ashe'; dadendrang pareerde. Geba seerd op een voortreffelijke ser- vice speelde de Amerikaan, die knlebandverrekking verklaar- op de ranglijst van zijn land de .K"",K?"U later „ZJn niet bij de eerste twintig staat V*' bl«' 11«™J' geklasseerd, één van de beste b"n draald'- éUmlljk partijen uit zijn loopbaan. Hoe. ff" ?"ï°ne wel hij in de laatste confronta- Nadat Stewart de ktuebandage tie met Ashe in Columbus aan bevestigd had leek niets een on. een gedegen zege van 7.6 7-5 bedreigde zege Ashe meer bouwde, was de manier waarop hij moeiteloos zijn opslagbeur ten verzilverde indrukwekkend. weg te staan. Maar tot ieders verbazing slaagde de halfkreu- pele Stewart erin, vooral dank- Na een gelijkopgaande eerste au mn imponerende service, ge- set, waarin Ashe aanvankelijk bJke.tTd te b,Ujven hou,d^n t?t gehinderd door zijn achilles- A»be maakte nauwelijks de peesblessure wat stroef acteer- Jbdrtik de handicap van zijn de, moest de donkere Ameri- tegenstander te w.Uen uitbuiten kaan op 5-6 een achterstand Hij retourneerde veelal door het teniet doen. Hij slaagde daarin ™ddon e" eebruikte nauwelijks moeiteloos. Een tie-break was het wapen van de voor Stewart onbereikbare drop-shot. „Vanaf de baseline", verklaarde Ashe .vu Hl BH I later, „kun je moeilijk dropshota herstelde "tot 7-5 waarna'"het slaa"'Dat is noodzakelijk. Stewart kwam mede door een dubbele fout met 4-2 achter,- noodlot toesloeg. Op de opslag ie '«p" geblesseerde Ashe sloeg Stewart magnifieke return, die de stand Daarom ben Ik ook veel door weer in evenwicht bracht. het ,rmdden bbj«n slaan Dan Maar tijdens zijn slagbeweging ma,?.kt 'e °PP°nent de fouten verdraaide Stewart zijn knie, w waar hij kreunend van de pijn §JUW Hij ging zelfs even liggen, maar Vooralsnog was het aantal mis- internationale reglementen slagen van Stewart nog zeer staan in zo'n geval niet toe dat gering. Hij oogstte zelfs een- er medische hulp wordt gebo- maal verbaasde bewondering den. Toch betrad fysio-thera- - peut Karei Koerts de baan tegenstander nooit nemen. reglementair toegestane twee sluwe dropshots' i minuten. 6-4 afstaan. t_,_, ru,u«r Kev-eviu+o "TT" Stewart hervatte strompelend het Ook in de tweede set kon Sher- kwartfinales. De Nederlander, Okker bereikte probleemloos de kwartfinale, maar spei en tot i^ers verbazing wood Stewart nauwelijks uit de die zijn dalende populariteit maakte desalniettemin een geprikkelde indruk. greep hij alsnog de set, welis- voeten. Tekenend hiervoor was verder aantastte door weer de (Van onze sportredactie) HEERENVEEN Ruim honderd rijders zullen maandagavond in Heerenveen van start gaan voor een wedstrijd over 250 ronden, gesponsord door Bioform-Holland en georganiseerd door de hardrij dersclub Heerenveen. „Ik ben erg benieuwd wat het gaat worden. Persoonlijk geloof ik niet dat het zoveel zwaarder zal zijn dan onze wedstrijden over 100 ronden. Het kan best weer een kwestie worden dat de technisch geschoolden in het bochtenwerk gaan winnen", aldus Jeen van den Berg over deze wedstrijd die als trainings wedstrijd dient voor de alternatieve elfstedentocht in Lilleham mer. Overigens is in Noorwegen het Mjösameer allerminst ijsdicht Gistermorgen is men begonnen met de 60 cm dikke ijslaag te verwijderen, maar een tocht van 190 km aan een zal een onmogelijkheid worden. Wellicht kan wel een baan van twee maal 95 km worden verkregen, in het ongunstigste geval moet men terug naar de portie van vorig jaar, toen driemaal een lus van 60 km werd gereden. Naar het zich laat aanzien zullen een 800 personen de overstek naar Noorwegen maken om het „Friese gemis" te compenseren. INZELL Sippie Tig chelaar heeft na haar te leurstellend verlopen toernooi om de wereldti tel verrassend uitgehaald in Inzeil. De Nederlandse reed het drie jaar oude wereldrecord van Stien Baas op de 3.000 meter volkomen aan flarden. De klokken stopten op 4.41.01, terwijl Stien Baas tot 4.46,5 reikte. Nina Statkevitsj en Koeznetso- va waren overigens in middels al wel sneller, maar de tijden van 4.43,0 en 4,44,69 werden gere den in Alma Ata. Het per soonlijk record van Sip pie Tigchelaar stond op 4.50,23. De rondetijden bij haar geslaagde race va rieerden van 36,5 tot 38 seconden. Klaas Vriend was bij de heren de snelste op de drie kilometer: 4.16,98 voor Kleine (4.17.45) en Derksen) 4.18,39). Atje Keulen kwam in Karl Marxstadt op de 1000 meter niet verder dan de vierde plaats (5.01.37) achter het Oost- duitse talent Ines Bautz- mann (4.54,33) Karin Kes- sow reed 4.56.02 en werd tweede. Sheila Young raf felde de sprint af in 42,91 seconden. Sippie Tigchelaar in actie tijdens de 3000 meter. Sportwereld TOKIO De Japanner Guts Ishimatsu heeft zijn wereldtitel lichtgewicht boksen behouden in een gevecht tegen de Schot Ken Buchanan over 15 ronden. Hij won op punten. LONDEN De Russische ge- wichtheffer Vassilo Alaxejew heeft in vier jaar 69 maal in het zwaargewicht heeft dit kunnen evenaren of verbeteren. JOHANNESBURG De Oos tenrijkse coureur Niki Lauda heeft bij proefraces voor de Zuidafrikaanse Grand Prix een ongeluk overleefd. Hij reed met zijn Ferrari de vangrail in. DORTMUND De Westduitse laalhand bal ploeg Gummers- bach heeft in de eerste wed strijd van de halve finale om de Europese zaalhandbalbeker ver loren met 22-18 van de Oostduit- ie ploeg Vorw&rts. (Van onze sportredactie) ASSEN Rap als 'ie is wist Marten Hoekstra precies wat hem te doen stond toen Johan Wardenier in de voorlaatste ronde op kop ging van het pelo ton. in de laatste bocht versnel de de Friese sprinter dermate dat hij de voorlaatste Heine- ken-wedstrijd in Assen met een nieuwe zege kon afsluiten. Het betekende niet alleen winst voor Marten, maar tevens dat hij met de eindstrijd in Den Haag (die in verband met het bekerduel FC Den Haag—Spar ta is verschoven naar vrijdag 14 maart) voor de boeg zijn leiding in het totaal klassement kon uitbreiden. Achter de Heerenvener spurtten zijn grootste opponenten Gerrit Woudenberg en Johan Warde nier naar zilver en Brons. Die ontknoping was het eindresul taat van een vrij vlak duel, dit in tegenstelling tot bij de dames waarbij door afwezigheid van de (zekere) winnares Atje Keu len-Deelstra van een open strijd Icon worden gesproken. Het wel deelnemen van het geschorste kernploeglid Annie Borckink op dezelfde baan waar ze de loper van kritiek uitrolde, zorgde voor een pittige dimensie extra. Evenwel werd de rol van Annie Borckink die van de grootste pechvogel. In de slotfase kwam zij ten val, na lange tijd een aktieve rol aan de kop te heb ben gespeeld. Die val leverde Annie een gekneusde knieschijf, waardoor ze een weekje (nog gedwongener) rust zal moeten nemen. Ook bij de dames venti leerde de strijd zich in een eind spurt, waarin de jeugdige mara thon-debutante Henny Ebbinge de hoofdrol leek te zullen vertol ken. Dat lukte evenwel met want in de eindspurt kon Chris- ta Jaarsma winnend uithalen voor Gerda Volmer. KOEALA LOEMPOER - Het Nederlands hockeyteam heeft gisteren ter voorbereiding op het wereldkampioenschap, dat morgen van start gaat, met 32 gewonnen van Ar gentinië. Bij de rust leidde Nederland met 21. De Ne derlandse doelpunten werden gemaakt door Steens, Kruize (strafcorner) en Boelaars. Ron Steens dacht na de zege meteen aan zijn record. „Ik heb met het Nederlands elftal niet meer verloren sinds het toernooi om het Europees kampioenschap in mei vorig jaar te Madrid", vertelde hij na afloop in de spelersbus, „toen leden we in de halve finale een nederlaag van 1—0 tegen Spanje." De Nederlandse ploeg heeft overigens de beschikking ge kregen over een videorecorder met onder meer alle Neder landse wedstrijden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in West- Duitsland en amusementspro gramma's om de tijd een bee tje te verdrijven. De algemeen secretaris van het organisatie comité is bang voor het weer: „Ik bid elke dag, dat het niet gaat stortregenen. Ais een veld niet bespeelbaar is kunnen we alleen uitwijken naar de vol gende ochtend acht uur. An ders is het te warm." De noordoost-moess heeft dit keer minder regen dan normaal ge bracht en men vreest dat er nog wat te wachten staat Overigens is het duidelijk, dat het toernooi om de derde we reldbeker een bikkelharde strijd gaat worden. India ge bruikte zondag in Singapore tegen Nederland een uige- breid arsenaal trucs en zelfs het bepaald niet favorite Ar gentinië bediende zich van talrijke unfaire middelen. De Nederlandse spelers zullen dan ook tijdens de wedstrij den een doorzichtige tandbe- schermer voor het bovengebit dragen. De openingsceremonie van het toernooi omvat onder meer volksdansen, vlaghijsen, volk sliederen spelen cn het ontste ken van een vlam. Nadat de Maleisische koning het toer nooi officieel heeft geopend begint de eerste wedstrijd tus sen Maleisië en Nieuw Zeel and. HORNSJOOud-schaatsster Cees Verkerk heeft geen promi nente rol gespeeld bij de eerste Nederlandse aki kampioen schappen In de "langloop". Gisteren bij de titelstrijd in Hornsjo: in Noorwegen ver speelde Verkerk op de 15 kilo meter ruim een kwartier op kampioen Teewisse. Over de dubbele afstand deed Verkerk het relatief beter, met een vijfde plaats tegenover zijn achtste op de 15 kilometer. Teewisse werd ook kampioen op de 30 kilome ter. De uitslagen zijn: 19.000 meter: 1. Tee wisse 1 uur 1 minuut 30 seconden. 2. Van de Heuvel 1 07.10, 3. Van der Heyden an Otter 1.10,0, 9. Van Oor schot 1.12.27. 8. Verkerk 1.16.44. 30.000 meter 1. Teewisse 2.16 34, 2. Otter 2.18.16, 3. Van de Heuvel 2.18.42, 4 Van der Heyden 2.18.58. 9, Verkerk 2.37.40. Sherwood Stewart stal gisteren de show door na een zelfs Ashe door de „hardste ernstjg knieblessure Arthur Ashe nog de eerste set af te a van e oumoo s aan. en (jaarna nog verbluffend partij te bieden. nodige keren geprikkeld te rea geren, zegevierde tegen Hans Kary nog tamelijk moeiteloos met 6-3, 6-3. In een herol-sch gevecht, dat de tribune tot de laatste seconde bezet hield, slaagden Louk San ders en Rolf Thung er juist niet in de tweede ronde herendub belspel te bereiken. De Nederlandse combinatie, die verkrampt startte en daar door in de eerste set een achter stand tegen Crealy en Pattison opliep van 5-1, herstelde zich uitermate fraai door tot 4-1 in te lopen. Setwinst zat er toen niet meer in maar Thung en Sanders trokken het herstel door in de tweede reeks. De Nederlanders braken de opslag Pattison, waardoor een voorsprong van 3-1 ontstond. Sterk volleyrend en profiterend mistastingen van het Aus- tralisch-Rhodesische duo brach ten de verrassende setzege met 6—3. In de derde set kregen Sanders en Thung riante uit zichten toen Crealy op de stand 2-2 met 15-40 op zijn service achterkwam. De Nederlanders konden niet toeslaan en toen fouten, uitgelokt door taktisch lobben, bij 34 een doorbraak op Sanders service betekende was het pleit beslecht. Crealy serveerde de partij uit: 6-3. FRANK WERKMAN Uitdagen: herrnenkelspel tweede ron de Krulevitz (VS)-Mottrom (OB) 7-8, 6-4; McMillan (ZA)-PatU»on (Rho) 6-4, S7, 7-8; Aahe (VS^Stewart (VS) 6 7. 6-4, 6-3. Okker-Kary (Ooa) 6-3, 63; dubbel: eerate ronde: Crealy/- Pattison (Aua/Rho)- Thung/Sanders 6-4. 3-6, 63; Taroczy/Hlgueras (Ho- n/Spa)-Bertolucct/Panatta (Ita) 97, 6-4, 6-4, kwartfinale: Hrwltt/McMil- lan Z A)- Krulevl ti/LJoy d (VS/GB) 6-1,6-0. REUS EL - De organisatoren van de Nederlandse veldloop kampioenschappen, de vereni ging AVR/69 uit Reusel kunnen gerust zijn. De technische com missie van de Koninklijke Ne derlandse Atletiekunie heeft ge nade voor recht laten gelden en heeft aan degenen die niet aan het districtskampioenschappen deelnemen permissie gegeven toch aan de titelstrijd in Bra bant, op 9 maart, deel te nemen. Zoals vorige week gemeld kwam de waarde van het kam pioenschap in het geding omdat diverse top-atleten bij de dis trictskampioenschappen verstek hadden laten gaan. Winst voor HYS-Intervam AMSTERDAM In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft HYS-lntervam gisteravond met 64 gewonnen van het Amster damse ORWO. In de Jaap Eden- hal heeft de Haags* ploeg In de tweede periode nog met 32 achtergestaan. Bij HYS stond doelman Look horst in het dool. Hij deed het zeer verdienstelijk. De tussen standen waren 1—2, 2—1 en I—3. De Haagse doelpunten kwamen op naam van Hagen doorn (2), Bakker, Schiffer, Ru- sche en Turner, voor ORWO: Leahy, De Graauw (2) en Queen. Duyvestein Wintersport verloor op de HOKY met de cijfers II—1 van GYS. De tussenstan den hier natuurlijk in het voor deel van GYS uit Groningen waren 0-6. O—1 en 1—4. Het Haagse doelpunt kwam van de stick van Ordeman, Starlift Blokkeer voor derde keer tegen CSKA Moskou (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Starlift Blok keer maakt van de aanwezig heid van CSKA Moskou, dat vrijdag t/m zondag de Europa Cup verdedigt in sporthal Ban kras in Amstelveen, ge bruik topvolleybal naar de Haagse regio te halen. Dc Rijswijkse ploeg speelt dinsdag in de Wateringse Velo sporthal - de Marimbahal kon niet meer geboekt worden, voor Starlift gelegenheid vol leybal in de regio te populari seren - een vriendschappelijke wedstrijd tegen de kampioens formatie. Het betekent de derde con frontatie in twee jaar. In het Europa Cuptoernooi verloor Starlift twee keer, maar bood juist tegen CSKA Moskou de meeste tegenstand. Het duel in Wateringen begint om 20.30 Jacobs bij Caballero BREDA Ciballero. dit „I- zoen voor het twintigste jaar sponsor van een wielerploeg, zal in 1975 Iets meer asn de prestatie dan aan de presenta tie doen. Ploegleider Gé Peters en manager Frans van den En den zijn al voor bet seizoen overeengekomen dat Michel Ja cobs "kopman" van het acht tiental amateurs zal zijn. Jacobs, uit Bingelrade, was vo rig jaar Nederlands meest belo vende juniorrenner met over winningen in vijf van Neder lands "juniorklassiekers". Be halve Jacobs rijden dit seizoen in de ploeg: Wil van Helvoirt, Jos Kieftenburg, Wim Lugten- burg. Bert Scheunenman. Sjaak Schuitemaker, Lau Verwey, Rob Zuydweg, Dick Groen, Ger- rit-Jan Brokelman, Jan Jonkers, Rob Kroep, Tinus de Lange. Hans van Leeuwen. Gert Post, Ad Tak, Rinus Verboom en Eric Visschers. Bom favoriet voor damtitel Van onze dammedewerker DEN HAAG Na de vijfde ronde van de voorwedstrijden om bet persoonlijk damkam pioenschap van Den Haag heb ben enkele finalisten zich al aangemeld. In groep A is Bom veruit favoriet voor de eind- wedstrijd terwijl In groep B Pershad en De Hardt de finale plaatsen vrijwel niet meer kun nen ontgaan. Uitslagen vijfde ronde: Hoofdklasse, groep A: Callender Bom 0-2. Leenaars-Swamiperaad 2-0; Vor- selman-Bruyns 1-1; Hoogland-Rozen- boom 1-1. Groep B: De Hardt-Mondt 2-0; Van Hen-Stoker uitgesteld; Juf fermans-Pershad 0-2; Lortst-Dhoen uitgesteld. Groep C: Vrieze-Grootcn- hula uitgesteld, Limburg-Van der Lcm 1-1; Caffa-Foss 0-2, Sadal-Pop- pe 0-2. Ie klasse: Van Setten-Ros 0-2; mevr. Van Setten-Coipa-Emste2-0; Rog- Waasdorp 2-0; Van Osch-Pronk 0-2. 2e klasse Rausch-Ramnares 0-2; Veen- ■tre-Van Dungrn 2-0 Jeugdklssse: Van Driet-Vermouth 1-1; Van Vellc-Vroom 2 0. Van Belle, lid van Damclub Den Haag, behaalde mat de fraaie score van negen punten uit vijf partijen de jeugdbtel van Den Haag.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15