Annie Borekink overweegt advocaat in arm te nemen OKKER BLEEK WEER EEN GOED ZAKENMAN TIES KRUIZE ALS BESTE BESCHOUWD EXTRA ETAPPE IN OLYMPIA'S TOUR SCHAATSENRUDSTER DOOR KNSB GESCHORST NOODPLAN IOC VOOR OLYMPISCHE SPELEN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURAN'. PU;IS X 13 DEVENTER Het dagelijks bestuur van de KNSB heeft gistermorgen besloten Annie Borc- kink voor de rest van het seizoen het lidmaatschap van de dameskernploeg te ontzeggen. Gistermid dag rond 1 uur bracht de Eibergse PTT een telegram waarin het "nieuws", dat voor Annie Borckink nauwelijks nieuws meer was omdat ze niets anders had verwacht, bij het huisadres van de verstoten schaatsenrijdster. Zoals bekend uitte Annie Borckink na afloop van het wereld kampioenschap voor dames in Assen felle kritiek aan het adres van trainer Gerard Maarse. De KNSB was van mening dat de manier waarop Annie Borckink kritiek had gegeven weinig stijlvol was. In het telegram werd bovendien vermeld dat bij herhaling van dergelijke uitlatingen onherroepelijk een definitie ve uitsluiting zal volgen. Door de maatregel van de KNSB is het doek reeds gevallen en zal Annie Borckink dit weekend niet meer kunnen deelnemen aan wedstrijden om de gouden schaats, die in Inzeil zuilen worden gehouden. Gerard Maarse vond een en ander een duidelijke zaak. Annie Borckink echter niet want gisteravond deed het Eibergse meisje opnieuw enkele onthullingen. Gerard Maarse reageerde erg laconiek en zei: "Op grond van artikel 6 in het reglement van de kernploeg kun je dit niet zomaar laten passeren. Annie heeft zondagavond nog huilend excuses aangeboden en gezegd dat ze er spijt van had. Maar ik hoef niet alles te nemen. We kunnen wel stellen alles is vergeven en vergeten maar daar voel ik niets Opgesloten Over de reactie van Gerard Maarse heeft Annie Brockink haar eigen mening. Na ontvangst van het telegram heeft de talent volle rijdster uit Eibergen de telefoon van de haak gelegd, de deurbel uitgeschakeld en zich opgesloten in het huis. Niemand wilde ze meer ontmoeten want ze moest de diskwali ficatie van de KNSB eerst mentaal verwerken. Gisteravond was zij over de eerste teleurstelling heen en wilde toen wel praten. „Ik heb mijn excuses beslist niet huilend aangeboden. De aanleiding van de hele rel was een opmerking van mij in een radio-interview. Toen ik zondagavond bij hotel St Nicolaas te Vries kwam, rende masseur Faike Jansma en Haitske Pylman het parkeerterrein op en riepen mij toe dat het beter zou zijn om onmiddellijk naar huis te gaan want Gerard Maarse zou huilend op bed liggen. Ik schrok ervan want in het radio-inter view had ik niets bijzonders gezegd. Alleen dat ik volgend jaar graag met een andere trainer verder zou willen gaan. Mag ik zoiets zeggen? Als ik iets tegen Gerard Maarse heb dan mag ik dat toch kenbaar maken? In de voetbalsport zijn er ook wel eens spelers die het niet zo goed kunnen vinden met een trainer. Bij de KNSB mag je kennelijk niet voor je eigen mening uitkomen. Je moet altijd ja en amen zeggen. Nou daar pas ik voor", aldus Annie Borckink. Banket In het hotel zochten regio-trainer Ab Garritsen en zijn pupil Annie Borckink de Nederlandse ploeg op. De raadgevingen van Haitske Pylman en masseur Faike Jansma had het Gelderse tweetal naast zicht neergelegd. "Ik zat niet met het probleem, mijn trainer wel want op zijn aandringen ben ik naar de ploeg gegaan en heb Sippie, Haitske en Sophie gevraagd wat ik in dit geval moest doen. We hebben toen met de ploeg en met dr. Le Noble overlegd wat we moesten doen: naar het banket of naar huis. De meisjes vonden dat ik niets teveel had gezegd en drongen er op aan dat ik bij het banket zou blijven". "Nadat Ab Garritsen naar boven was gegaan, waar hij met Gerard Maarse en zijn vrouw had gesproken, zijn we alsnog naar het banket gegaan. Toen we in de zaal kwamen merkten we dat er geen plaats meer was aan de tafel In die tussentijd had iemand van de KNSB gauw een tafeltje voor twee personen neergezet Op dat moment werd ik giftig en wilde dlrekt naar huis gaan. Weer op aandringen van Ab Garritsen ben ik gebleven, maar je kan begrijpen dat ik weinig zin meer had in een slotfeest Bovendien had ik geen trek meer in het banket". Advocaat Annle Borckink laat bet er niet bij zitten. Ze wil eventueel contact opnemen met een advocaat, omdat te zich een groot onrecht voelt aangedaan. Ze heeft haar grieven tegen damestrainer Maarse. Ze verwijt hem te weinig aandacht te hebben besteed aan de begeleiding. Annie Borckink geeft een voorbeeld: 'Tot op dit moment moeten mijn ouders nog steeds een telefoontje krijgen waarin een bondsofficial hen vertelt dat ik in Inzeil ben gevallen en naar het ziekenhuis moest worden gebracht". Ab Garritsen daarover: "In Inzeil reed Annie tegen Jan Bazen. Ze moest met een ernstige blessure naar het ziekenhuis worden gebracht De Duitse dokter dacht eerst aan een shock. Niemand van dc Nederlandse ploeg is met de ambulance meegereden naar het ziekenhuis. Omdat Annie als modinette in Duitsland werkt kan ze vloeiend Duits spreken, maar als dat nu niet het geval zou zijn geweest, dan was ze toch in grote moeilijkheden gekomen. Toen Annie Borckink 's avonds weer naar het hotel werd gebracht heeft Gerard Maarse geen enkele belangstelling ge toond. De meisjes gingen om tien uur naar bed maar Maarse kwam tegen half drie terug in het hotel. Hij was gewoon gaan "stappen" terwijl Annie Borckink met een ernstige hoofdblessu re en rugpijnen op haar hotelkamer op hem lag te wachten. Wat zou er gebeurd zijn als Annie bijv. in die tijd inwendige bloedingen zou hebben gehad? Pas de volgende dag kwam hij vragen hoe het met Annie ging. Zijn dat normale dingen?" vraagt regiotrainer Ab Garritsen verontwaardigd. "De KNSB heeft nooit naar Annie's huis gebeld om te zeggen dat ze was gevallen. Is het dan vreemd dat een meisje kritiek uit op haar trainer?" Wil van der Plaa Aniie Borckink sloot zich een halve dag In huis op om het telegram van de KNSB te venverken. AZ'67 toch in Alkmaar tegen PSV (Van onze sportredactie) ALKMAAR AZ zal zo goed als zekerzijn thuiswedstrijd te gen PSV op eigen bodem spe len- Na'de overweldigende be- langstelling voor de wedstrijd tegen Feyenoord heeft AZ het Olympisch Stadion in Amster dam als uitwijkhaven in over- I weging genomen. AZ en PSV zouden er dan een lichtwed- strijd van moeten maken op de zaterdagavond omdat de dag erna Ajax thuis speelt. „Persoonlijk zie ik het echten iniet gebeuren", aldus AZ-voor- zitter Arie Ligthart die daags na ide wedstrijd tegen Feyenoord werd geconfronteerd met klach ten van tribuneklanten die wei nig van de wedstrijd hebben gezien- „Maar", aldus de AZ- praeses, „wij hebben beslist niet teveel kaarten verkocht, waar door een aantal de wedstrijd riet goed zou hebben kunnen Volgen. Het aantal van 25.000 toeschouwers is ook zwaar over- itrokken en waren er om precies te zijn 20.800". Etappezege De Vlaeminck NUOFO De Belg Roger de Vlaeminck heeft de vierde etappe van de ronde van Sar dinië gewonnen. Hij legde de 170 kilometer van Palau naar Nuoro, af ln 4 uur, 39 minuten en 20 seconden- In de eindsprint versloeg on der meer de Italiaan Paolini, zijn landgenoot Merckx en nog twee Italianen, Zilioli en Bor- gognoni. De uitslag is: 1. de Vlaeminck (Bel) 170 kilometer in 4.39.20, 2. Paolini (Ita), 3. Merckx (Bel). 4. Zilioli (Ita), 5. Borgognoni (Ita), 6. Salm (Zwi), 7. Polidori (Ita), 8. Knuds'en (Noo), 9. De Geest (Bel), 10. Osler (Ita), (al len zelfde tijd). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Merckx 15.43.42, 2. Zilioli op 25 sec., 3. Knudsen op 25 sec. 4. Houb- rechts (Bel) op 25 sec. 5. Osler op 25 sec. Tijdens de eerste testmatch tussen Nieuw Zeeland en Engeland heeft de bal uit een worp van bowler Peter Lever van Engeland batsman Ewen Chatfield van Nieuw Zeeland bijna gedood. Chatfield viel neer en hield op met ademha len. Fysiotherapeut Bernard Thomas (links) kon dankzij mond op mond beademing de dood voorkomen. KOEALA LOEMPOER - In Koedia Loempoer waar zaterdag de wereldkampioenschappen hockey beginnen wordt de Nederlander Ties Kruize beschouwd als de beste en noemt men hem vaak 'de Johan Cruyff van de hockeysport'. 'Dat kan waar zijn,' aldus de Hagenaar, "maar ik wil er wel aan herinneren dat ik er heel lang en hard aan heb moeten werken". Kruize heeft op de Olympische Spelen te Milnchen 18 en op de wereldkampioenschappen te Amsterdam 11 doelpunten gemaakt. Tijdenshet afgelopen weekeinde speelde de Nederlandse ploeg tegen Singapore. Uitslag 5—1 voor Nederland. Kruize sloeg drie maal in. Zondag werd het, eveneens te Singapore, 1—1 tegen India. Ook dat Nederlandse doelpunt kwam van Kruize. Het wereldhockeytoernooi gaat de Maleisische hockeybond 300.000 dollar kosten. Een derde van dit bedrag komt voor rekening van de staat. De bond doet alles om belangstelling voor de spelen te wekken in een land waar voetbal de populairste sport is. gevolgd door badminton. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Het wie- jlerevenement Olympia's Ronde van Nederland be looft dit jaar de meest jspectaculaire uit de ge- jSchiedenis van de wieler vereniging Olympia te worden. De tour is uitge breid met een negende etappe, zodat door de renners in negen dagen 1350 km. zal moeten wor den afgelegd. Aan de Ronde zal worden deel genomen door ploegen uit Fran krijk en Zwitserland en ook de Belgische en Tsjechoslowaakse ploeg zijn in principe bereid ge vonden aan het wielerspektakel mee te doen. Wellicht komt ook de Oostduitse, Russische en Zweedse ploeg naar Nederland. De renners starten op 22 mei op het Lange Voorhout in Den Haag en finishen op 30 mei in Amsterdam. ROTTERDAM Gebrek aan zakelijkheid kon Tom Okker nimmer worden verweten. Van af het moment dat hij besefte dat er buiten directe inkomsten uit zijn tennlsactlvitelten ook op andere fronten geld viel te verdienen was Okker „ln". Deze soms wel eens wat al te com merciële Instelling van Neder lands beste tennisser kon tot dusver bij het vaderlandse pa- bliek nog door de beugel, om dat Okker zo sporadisch in ei gen omgeving optrad dat men geneigd was Iets door de vin gers te zien. Tenslotte kan tot zekere hoogte begrip worden opgebracht voor een broodtew nisser die wel wat meer erop wil dan alleen maar roomboter en rosbief. Maar wat Tom Okker gisteren presteerde deed zelfs zijn ineest fervente aanhangers wel even bedenkelijk kijken. Dinsdag avond was er al enige onenig heid ontstaan over het al of niet dragen van de naam van een bepaalde fabrikant op zijn shirt Een dreigende rel kon de kop worden ingedrukt dankzij toe geeflijkheid van betrokken „sponser". Gisteren was er kennelijk een compromis bereikt want op het heioranje shirt van Okker stond overigens in vanaf de tribune nauwelijks waarneembare let ters de naam van dezelfde fabri kant. Of dat nog niet voldoende was torste Okker ook een han dig tasje en een enorme hand- döek, in dezelfde kleuren als zijn hemd en uiteraard met de bewuste naam erop met zich mee de baan op. Ook dat zou nog niet eens zo erg geweest zijn, maar Okker, die zijn pre mie wel moest verdienen depo neerde om te beginnen het op zichtige tasje zodanig op een tafel langs de baan dat het oog van het publiek er wel op móest vallen Bovendien werd de handdoek ook zodanig gedra peerd dat de reclame erop voor treffelijk zichtbaar werd. Dat er ook nog wel enige kritische toe schouwers aanwezig waren, die deze capriolen van Okker niet zo apprecieerden bleek toen de ze op een zeker moment aan merkingen maakte over de bal len en dit leidde tot geprikkelde opmerkingen vanaf de kijkers rangen. Tekenend voor de ge ringe sympathie die Okker in Ahoy ondervond waren ook de reacties tijdens zijn overigens uitstekend gespeelde partij te gen Taroczy. Wanneer Okker scoorde waren de tekenen van bijval aanzienlijk minder spon taan dan gewoonlijk. Geen moment Okker is geen moment In moei lijkheden geweest tegen de dit jaar voor het eerst bij WCT opererende Hongaar Taroczy, die op langzame banen nog wel enige wapenfeiten achter zijn naam heeft staan, maar binnen nauwelijks imponeert De 20-jarige student economie uit Boedapest werd door een soms weer wonderbaarlijk rap pe Okker met de neus op de feiten gedrukt Okker ontmoet in de volgende ronde, het voor laatste obstakel alvorens het ge plande treffen met Borg (die gisteren afrekende met zijn landgenoot Kjeli Johansson) plaats vindt Kary. Ontfutselen Jan Hordijk mocht gisteravond in een achteraf slechts tot om streeks tien uur durend pro gramma trachten invaller Andy Pattison enige games te ontfut selen. De Nederlander, die voor zijn doen niet onverdienstelijk ac teerde, vergaarde er tenslotte twee. Want de nauwelijks geïn spireerde Pattison had slechts weinig tijd nodig om te beseffen dat Hordijk af en toe wel een aardige harde klap kan geven, maar dat zijn variatie ruim schoots onvoldoende is. Een kleine verrassing was giste ren de nederlaag van Adriano Panatta tegen Buster Mottram, het enfant terrible van de Engel se tenniswereld en op Borg na de jongste deelnemer. Mottram gunde Panatta slechts zes ga mes. Favoriet Arthur Ashe had geen moeite met Lloyd. UITSLAGEN: Knilevitz (VSVBerto- lucci (Ita) 6-4. 7-3; Dominguez <Fra>- Franulovic (Joe) 3-6. 6-3. 6-2; A»he (VSJ-Lloyd (Eng) 6-4, 6-1; Mottram (EngKPanatta (Ita) 6-4, 6-2; Borg (Zwe>Johan*»on (Zwe) 6—3, 6-2; Ok- ker-Tarocry (Hon) 6-3, 6-2; Pattison (Rho)-HordiJk 6-2. W). FRANK WERKMAN Beleidsplan KNAU—NSF DEN HAAG Het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie (KNAU) heeft, In samenwerking met de Neder landse Sport Federatie (NSF), een beleidsplan opgesteld om op redelijk korte termijn te ko men tot de aanleg van wed- strljdbanen met een toplaag van kunststof. Na de weigering van de minister van CRM om voor de totstandkoming van een accommodatie In Udcn een subsidie uit de toto-gelden toe te staan, ls het bestuur van de KNAU In actie gekomen om de huidige impasse te doorbreken. De belangrijkste punten uit het beleidsplan zijn: 1. de aan te leggen kunststofac- commodatics dienen geschikt tc zijn voor wedstrijden op elk ni veau binnen afzienbare tijd (ten hoogste drie jaar) zai een vijftal banen moeten zijn verwezen lijkt 2. De banen moeten worden ver spreid over het gehele lnnd. Re gio's met een aanzienlijke atle- tiekbeoefening genieten uit or ganisatorisch oogpunt prioriteit Björn Borg retourneert met een dubbelhandig geslagen backhand de bal naar zijn landgenoot Johansson. 3. De KNAU streeft accommodaties naar brengen van acht loopbanen. 4. Het bestuur van de KNAU ia van mening dat de banen moe ten worden voorzien van een eenvoudige toeschouwers-, kleed- en was-accommodatic. De KNAU stelt dat voor de verwezenlijking van het beleids plan bijdragen uit lotto-toto-op- brengsten onontbeerlijk zijn. De KNAU schat dat voor de ver nieuwing vun een bestaande ac commodatie ln de geest van het beleidsplan een investering no dig is van 1.200.000 gulden. Met de aanleg van een nieuwe ac commodatie zou een miljoen gulden meer gemoeid zijn. Koersen Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de draverijen, die gister avond op de baan van Hilver sum werden gehouden, zijn: M innetonka-pr I Js, eerste afdeling (2000 meter, autostart): 1. New Pride (M. van Leeuwen) 2.46.9. 2. Lisette. 3. Mantoya R. Toto: W. 3.80.. pl. 1.50, 2.60, 1.90koppel. 33.50.. tno 333.40. Minneraoshka-prijs. eerste afdeling (2000 m, autostart): 1. Margarctha (D. Suykerbuyk) 2 52.7 2. Martino Cavaljos, 3. Mae West Toto: W. 11.30., pl. 2,30, 1.70. 1,80, koppel 30.80. Meleese-prljs <2020 m): I. Louis de Leede (A. Suykerbuyk) 2.54,3 2. Mack Axvile, 3. Katja. toto: W. 15,60, pl. 3.60. 2,80, 2,00., koppel 91,20, trio 1.256,50. Amateur winterkampioenschap VI (2000 m, autostart, voor amateurrlj- ders): 1. Mission (H. de Groot) 2.50.7 199.60. Minaedosa-prljs (2020 m): I Jacco Buitenzorg (P. Koppejan) 2.46,8 2. Junibes B, 3. Jacob Areta. Toto: W. 3.40. pl. 1,90, 1,60, 4,40, koppel 8.50 trio 896,40. Nobillsslmue-prijs (2440 m. autostart): 1. berry Buitenzorg (P. Koppejan 3.25.3 2. Kosmos P. 3. Juanita. To- to: W. 2.40. pl. 2.10. 3.30, koppel 11,20. Miss Zelda Peter-prils (1600 ra, .ulos tart): 1. Lime du Boia (C. de Leeuw) 2.10.4 2 Ida de Mcrcelle. 3 Kanna Trickson. Toto: W. 53,60, pl. 9.70. 3,90, 26,90, koppel 453.-, trio 14.682. MLnnetonka-prijs, tweede afdeling: 1. Maestro (C. Imming) 2.48,6 2. Maka- lena d'Aster, 3. Moraal Toto: W. 9,40., pl. 5,90, 1,80 5,80., koppel 12,70. Neritha-prijs (2020 m): 1. Jimmy Scotch (Me). P. Verhoevc) 2.50,6 2. Javelin,. 3. Knrinn Dear. Toto: w. 18,90, pl. 2,40, 2,20, 1,50, koppel 101,10, trio 744,30. Mlnncmashka-prlja, tweede afdeling: 1. Menus Hanover (L. Hcymon) 2.52.3 2. Mist Hanover, 3. Minnie Bird. Toto: W. 8,10 pl. 2.00. 2.10. 2,00, koppel 30,70. Dc totale omzet van de totalisator was 375.102 gulden. MONTREAL - Het Inter nationaal Olympisch Co mité is een noodplan aan het opstellen om de spe len van 1976 te 'redden' als mocht blijken dat zij niet in het Canadese Montreal kunnen worden gehouden. Dit werd mee gedeeld door de 'Mont real Gazette*. In kringen van het I.O.C. had deze krant vernomen dat de Spelen in geval van nood over andere delen van Canada kon den worden verspreid, of anders in Los Angeles (dat kandidaat was geweest, maar had verlo ren) of evenueel in Mexico-stad, waar de O.S. van 1968 waren gehouden. "Als het in de ko mende maanden twijfelachtig wordt of Montreal op tijd voor de Spelen kan zijn dan moet er iets worden ondernomen", aldus zou Lord Killanin, de voorzitter van het I.O.C.volgens de krant dit weekeinde te Lausanne in Zwitserland hebben gezegd. Er zou nog een plan zijn als het mis ging. aldus de Montreal Gazette. De Spelen van 1976 zouden over de hele wereld moeten worden verdeeld in de vorm van 21 tegelijk te houden wereldkam pioenschappen in de diyerse sporten. Ook zou een aanbod - de Spelen in 1976 te houden kunnen worden gedaan 'aan een combinatie van Duitse steden in de Ruhrvallei'. Willi Daume, de voorzitter van het Westduitse OlympischeCo- mitó, zou hiertegen zijn naar aanleiding van de terreurdaad die een schaduw had geworpen over de Spelen van 1972 té Mun- chen. Daume zou de Spelen wil len houden in Montreal. Kort geding van VVCS DEN IIAAG Dc Vereniging Van Contract Spelers(VVCS) heeft aan zijn raadsman Mr. Jansen van Raay opgedragen een kort geding aan te spannen voor hun lid Eddie Achterberg (FC Twente) tegen de Journalist Henk Spaan. Deze heeft in het laatste num mer van de Haagse Post een artikel geschreven dat beledi gende uitlatingen bevat aan h«-t adres van dc speler van FC Twente. Beenen naar Go Ahead E. (Van onze sportredactie) DEVENTER - Go Ahead Eag- lesheeft een nieuwe voorhoede- speler aangetrokken. Het is de 26-jarige Jan Beenen, die af komstig is van het Belgische Waterschei en daarvoor uit kwam voor Fortuna Sittardia- Combinatie. Jan Beenen heeft gisteren het contract getekend en zal waar schijnlijk zondag in dc thuis wedstrijd tegen AZ'67 in de voorste linie van Go Ahead Eag les worden opgesteld. Met deze nieuwe spits kan het elftal van Notermans het scoringspro- blecm van dc voorhoede oplos sen. Eddie Bakker heeft zijn verbintenis inmiddels met Go Ahead Eagles met twee jaar verlengd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13