Directe busverbinding Lisse-Hoofddorp WENS IN VERVULLING VOOR BEWONERS VAN LEEUWENSTRAAT 1 Weekmarkt Leiderdorp: nog voor de zomer Katwijkers zuinig op hun lichaam Meer parkeerplaatsen op Voordorpterrein Winkelen met grote tas Ongerustheid bij onderwijs over gevolgen volksverhuizing LEIDSE COURANT DINSDAG 25 FEBRUARI 19' (Van onze correspondent) LEIDERDORP De Leider- dorpse weekmarkt zal er nog voor de zomer komen." Hier mee bevestigde wethouder Reu- genbrink gisteravond al eerder in deze richting gedane uitspra ken. De raad was vrijwel una niem in haar lof over de snelle realisatie van dit project. Be zwaren waren er in feite alleen maar tegen een -beperkt- aantal punten uit de marktverorde- ning. Zo vond een meerderheid dat er geen beperkende bepalin gen in mogen worden opgeno men voor 65-jarigen en ouderen. Zij moeten evenveel kans heb ben op een plaats op de markt als jongeren. In de verordening zal, op wens van de raad, nu ook een bepa ling worden opgenomen die het mogelijk maakt ook liefdadige, maatschappelijke en culturele groeperingen tot de markt toe te laten als zij dat willen. B en w zullen de verordening nu eerst nog doorspreken met de Vereniging van ambulante han del. Daarin zal dan ook de bepa ling zijn opgenomen dat Leider- dorpse ambulante handelaren bij toewijzing van plaatsen voorrang hebben boven de an dere ambulante handelaren. De ze hebben op hun beurt weer voorkeur boven Leiderdorpse middenstanders. De markt zal worden gehouden aan de Hoofdstraat tussen de Van Rhijnstraat en de Eiken laan iedere donderdag van 08.00 tot 14.00 uur. Of bij de invoering van de weekmarkt ook de re constructiewerkzaamheden aan de Hoofdstraat al zullen zijn uitgevoerd werd gisteravond niet duidelijk. Eerder werd op een van de mede daaraan gewij de commissie-vergaderingen mee gedeeld dat de reconstruc tie eerst veel later zou worden gerealiseerd. Er zou op dit mo ment geen geld zijn om de Hoofdstraat te herscheppen in een voetgangersgebied. Jannette Tas (PvdA) en Jan Gordijn (PPR/D'66) zullen in de vergadering van 7 april a.s. de plaats in de Leiderdorpse raad mogen gaan innemen van res pectievelijk Marietje van der Molen en Riet Uhlenbeck. De raad keurde hun geloofsbrieven gisteravond zonder commentaar goed. De raadsleden hadden ook geen problemen met de voorstellen van b en w om een deel van de Laan van Ouderzorg en de Van Poelgeestlaan te gaan asfalteren en langs de Hoogmadesewet een voetpad aan te leggen. Aan de Kerklaan komt er een speelgelegenheid voor de kinde ren. Voor Irma Gehener (WD) reden om nog eens aan b en w te vragen ook verder eens wat meer aandacht te gaan besteden aan het oude deel van de ge meente. Er zou naar haar me ning in dat deel van Leiderdorp zeker nog behoefte zijn aan meer van dit soort speelgelegen- heden. Het eerder uitgebreid in de com missie maatschappelijk welzijn besproken voornemen van b en w om een aantal woningen, die aan kale huur per maand min der dan 375. ,Doen', onder de woonruimtewet uit te halen, le verde alleen maar wat aanvul lende vragen op van de zijde van Jaap Bezemer (PvdA). Hij was bang dat er toch een groot aantal belangen van met name kwetsbare groepen worden ge schaad nu het college heeft be sloten de huur-liberalisatie rui mer toe te passen dan wettelijk is voorgeschreven. Het gaat daarbij om woningen aan de Horsten, de flats in de Vogel- buurt en langs een deel van de Wilddreef. LEIDERDORPS RAADSLID HEKELT LEIDEN EN WETHOUDER VAN AKEN LEIDERDORP Het onder werp Streekenergiebedrijf heeft gisteravond in de raad tot een aantal merkwaardige opmerkingen aanleiding ge geven. De WD-er J. A. Dop, die een motie indiende, pro beerde tijdens zijn toelich ting daarop vooral in Leiden een stok te vinden om de hond te slaan. Zo verweet hij, volstrekt in strijd met de waarheid, Leiden dat het eer der al het gewest Leiden om zeep had gebracht. Bovendien wist hij te melden dat Leiden voor het uittreden uit het streekenergiebedrijf andere argumenten had ge hanteerd dan in de pers wa ren vermeld. Tenslotte hekel de Dop het karakter van wet houder Van Aken die, naar zijn mening, als raadslid vol strekt andere ideeën had over inter-gemeentelijke sa menwerking dan hij nu als wethouder in de praktijk bracht. Marietje van der Molen (Pv dA), die vond dat Dop's po gingen om de huidige raad van Leiden eens flink op de korrel te nemen maar van matige kwaliteit waren, on derstreepte nog eens dat zij vooral bezwaar had tegen de gevolgde werkwijze: Het niet vooraf overleggen met de an dere deelnemende gemeen ten. Maar ook zij ging, even als de andere fracties, ak koord met de door de WD in eerste instantie voorgeleg de motie. De motie leek al unaniem aangenomen totdat uit het college de opmerking kwam dat er in de tekst een aantal tegenstrijdige punten waren opgenomen. Bezwaar was er vooral tegen het feit dat b en w, ongeacht de door Leiden voor haar beslissing aange voerde argumenten, toch moesten doorgaan te probe ren een streekenergiebedrijf van de grond te krijgen. Waarom dat zelfde college eerst dan achter de argumen ten van Leiden diende te ko men. werd daarbij dus niet duidelijk. De raad was beslist niet op haar best toen, na veel ge harrewar, werd besloten de tekst van een soortgelijke motie van Oegstgeest aan te houden. Geheel ten onrechte zweeg de raad bij de soms op bedenkelijk laag peil staande toelichting van de WD-er Dop op zijn motie. Politiek in de raad kan en is zelfs gewenst. Maar dan moeten de raadsleden wel weten waarover ze spreken. Nu was er sprake van een gemiste kans die - na alle onderling geharrewar - het publiek bovendien van de tri bune jaagt. Van onze correspondent LISSE De directeuren van de gewestelijke arbeidsbureaus in Lisse en Hoofddorp zullen binnenkort overleg plegen over een betere verdeling van de arbeidsplaatsen in de twee gemeenten. Gebleken is namelijk dat bij het bureau in Hoofddorp zevenhonderd arbeidsplaatsen openstaan, terwijl in Lisse vierhonderdvijfen veertig werklozen zijn. Tijdens de gisteren gehouden vergadering van het Samenwerkings Orgaan Vakcentrales wer den de mogelijkheden voor een betere busver binding tussen Hoofddorp en Lisse besproken. Vertegenwoordigers van de vervoersmaat schappijen NZH en Centraal Nederland toon den zich niet ongenegen een proefperiode van drie maanden voor en speciale buslijn in te stellen. In deze periode zal kunnen worden bekeken hoe groot het aanbod van passagiers is. Burgemeester Berends wees er op dat het probleem van de werkgelegenheid niet alleen is op te lossen met het invoeren van een buslijntje. „Alle aanbod past niet en de bollenstreker wil bovendien in de streek blijven". Deze laatste stelling weerlegde de heer Salman door op te merken dat er veel bollenstrekers werkzaam zijn bij de Hoogovens in IJmuiden en in de havens van Amsterdam. Op aanraden van burgemeester Berends zullen de twee directeuren van de arbeidsbureaus ook de mogelijkheden onderzoeken voor een specia le subsidie van het Ministerie van Sociale Za ken in de vervoerskosten. Deze kosten kunnen immers in verband worden gebracht met een verruiming van de werkgelegenheid. Van onze correspondent Noordwijk - Voor de bewoners van de Van Leeuwenstraat is er goed nieuws. Hun straat wordt opgeknapt en het ge meentebestuur denkt zelfs aan een zeke re reconstructie. B. en W. waren dit al lang van plan. Nu de woningverbetering praktisch klaar is, vinden zij dat op korte termijn ook de straat een beurt moet hebben. De huidige toestand, die door de bouwaktiviteiten nog belangrijk slechter is geworden, duldt geen langer uitstel. De bewoners hebben in deze zszk Op voorbeeldige wijze inspraak gekregen. Men had voor de reconstructie en het herstel een zestal ontwerpen gemaakt, die daarna door het college met de bewoners zijn besproken. Unaniem kozen deze voor het ontwerp F, waaraan ook B. en W. de voorkeur gaven. Speciaal bleek bij de bewoners het ver langen te bestaan, dat de Van Leeuwen straat een doorlopende rijstraat zou blij ven en dat de aanwezige bomen behou den zouden blijven. Verder zouden er zoveel mogelijk parkeerplaatsen moeten worden gecreëerd, als zou dit ten koste gaan van groenstroken. Tijdens de hea ring werd de gedachte gelanceerd de groenstroken verhoogd aan te leggen, waardoor deze beter beschermd zijn te gen vernieling. B. en W. vonden dit een origineel idee, waaraan naar hun mening kan worden voldaan. Een algemeen verlangen van de bewo ners was ook het ophogen en verharden van de sloppen en achteringangen van de woningen. Het geheel vergt een uitgave van 61.500.-. Marktgelden Noordwijkerhout een stuk omhoog Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Wan neer de' raad ermee akkoord gaat, zullen de marktgelden in Noordwijkerhout worden ver hoogd. Met ingang van de eer ste marktdag die volgt op de koninklijke goedkeuring wordt de prijs per strekkende meter 0,60. Voorts wordt 0,55 per standplaats van 4 meter breed meer in rekening gebracht. Sinds april 1972, toen de markt voor het eerst op de hoek van de Havenstraat en de Havend warsstraat, zijn de gelden niet verhoogd. Wel vermelden b en w dat de gemeente meer kosten heeft te maken nu de markt kooplieden sinds maart 1974 hun kramen kunnen verlichten. Van een onzer medewerkers Katwijk - Er blijkt in Katwijk een groeiende belangstelling te bestaan voor de lichamelijke gesteldheid, zo kan worden afgeleid uit cijfers van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Katwijk over de opkomst bij het onlangs gehouden bevolkinsonderzoek van de borstorganen bij de inwoners van dertig jaar en ouder. Omdat er in de leeftijdsgroep van onder de dertig jaar noemens waardig weinig T.B.C. meer wordt ontdekt werd dit jaar voor de eerste keer slechts de groep van boven deze leeftijd opgeroe pen. 16.000 van de 37.700 inwoners (bevolkingsaantal van 1.175) ontvingen een oproep. 9180 hiervan verschenen achter het doorlichtingsapparaat. Dit komt neer op 57,3%. Zo hoog is dit percentage, in Katwijk, nog nooit geweest. Voorts bleken er 5960 mensen reeds elders onder contróle te staan. Totaal komt men in Katwijk dan aan 94,6 gecontroleerden, hetgeen hoog genoemd kan worden, aldus ambtenaar Den Hoed van Sociale Zaken. Volledigheidshalve vermelden we nog de ongeveer 500 vrijwilli gers van onder de dertig, die toch doorgelicht wilden worden. Van onze correspondent LEIDERDORP - Het Voordorpterrein zal vrijwel zeker twee woningen minder krijgen dan in het vorig jaar ter visie gelegde bestemmingsplan was aangegeven. Deze twee woningen zullen moeten wijken voor parkeerplaatsen. Dat bleek tijdens de behandeling van het betreffende punt tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening uit de opmerkingen van wethouder E. Drenth. Door deze maatregel zal men per woning op het Voordorpterrein kunnen beschikken over 1,3 parkeerplaats. Op hantering van deze norm was vooral aangedrongen door de WD-er F. G. E. van Haersma- Buma: Het liefst zag hij deze nog hoger gesteld. Het nieuwe verkeersplan voor het Voordorpterrein is nu rond. Daarin wordt tegemoet gekomen aan een van de hoofdbezwaren van de omwonenden. De Ockenrode zal ook na realisering van de bouw open blijven voor alle verkeer. Het doorgaande (aut overkeer tussen Loevenstein en Tollenaarssingel zal derhalve niet tussen het Vöordorpterrein en de bestaande bebouwing door hoeven. Aansluitend op de rijwieltunnel onder de Persant Snoepweg zal aan de Rijn-zijde van Ockenrode een fietspad worden aangelegd. Grote handtassen van kleurrijk kalfsleer zullen volgens de lederwa ren-fabrikanten het modebeeld van het komende seizoen bepalen. Hier toont een meisje tijdens een lederwarenbeurs in het Westduitse Offenbach twee van die zgn. „Shoppers", die een hoop bergruimte bieden. In Leidschendam LEIDSCHENDAM In de commissie voor het onderwijs heeft de heer J. J. Roovers, die ook hoofd van een bijzondere school is, glster- avond de wethouder onderwijs opnieuw gewe zen op de onrust die er in Leidschendam, wegens de verhuizing van gezinnen van noord naar zuid, is ontstaan onder het onderwijzend personeel. Eerder is bekend geworden dat ongeveer 160 kinderen met hun ouders naar zuid gaan ver huizen wat volgens de chef van de afdeling onderwijs „een hele school" zou betekenen. De heer Roovers deed de suggestie boventallige leerkrachten voor ca. 8 maanden voor rekening van de gemeente in dienst te houden waardoor voor deze leerkrachten, totdat bekend zou zijn hoe het verloop precies zal worden, meer zeker heid zou bestaan. De toekomst voor de scholen in noord is dubbel onzeker omdat ook nog niets bekend is over de nieuwe woonwijk Duiven voorde, grenzend aan de wijken waar de terug loop is ontstaan. De sanering van schoolgebouwen zou in een hoog, misschien te hoog tempo moeten worden doorgevoerd en de heer Roovers vroeg daarom een garantie dat de leerkrachten door de ver huizingen niet in het nauw zouden komen. De leerkrachten zouden die garantie tot bijvoor beeld 1 januari 1976 moeten krijgen, „de school besturen -varen wat de toekomst betreft volko men in de mist", aldus de heer Roovers. De wens van het commissielid kon echter niet worden vervuld omdat de onderwijswet dit niet toelaat, aldus de heer Keijzer van de afdeling onderwijs. Wethouder P.C. Boone zei echter met het ministerie te zullen overleggen of in dit bijzonder geval nog een oplossing kan wor den gevonden. De Bijenkorf Van onze correspondent LISSE Speeltuinvereniging „De Bijenkorf" verhoogt de contributie met vijftig cent per maand. Dit werd besloten tijdens de gisteren gehouden jaarvergadering. De heren Vermeulen, Van 't Wout en Huizer werden bij acclamatie als bestuurslid her kozen. De secretaris kon mel den dat de speeltuin het afge lopen jaar goed heeft ge draaid. Met name het nieuwe clubhuis word een grote aan winst genoemd. Enquête Van onze correspondente Warmond In Warmond wordt de mogelijkheid en de wenselijkheid van een weke lijkse koopavond onderzocht. De Warmondse Winkeliersver eniging en het gemeentebe stuur hebben huis aan huis enquêteformulieren laten be zorgen, waarin de ingezetenen van Warmond gevraagd wordt hun mening omtrent het al dan niet instellen van een koopavond kenbaar te maken en op welke avond dit even tueel zou moeten zijn. Tevens wordt gevraagd of het wense lijk zou zijn dat alle winkels op eenzelfde dag gesloten zijn. Riolering Van een onzer verslaggevers WARMOND B en W stellen de raad aanstaande donder dag voor een krediet van 12.500,— beschikbaar te stel len voor de vernieuwing van de riolering. De werkzaamhe den die verricht moeten wor den zijn: verhoging van de schildmuren in de overstort- putten en vernieuwing van de riolering vanaf de hoek van de Van den Woudestraat/Van Wassenaarlaan. LTV De Zilk Van onze correspondent DE ZILK Tijdens de verga dering van de Land- en Tuin bouw Vrouwen werd me vrouw De Groot gekozen tot penningrnecsteresse. Zij volgt mevrouw R. van der vlugt op. De heer Schipper uit Noord- wijk lichtte de dames na het officiële gedeelte van de jaar vergadering uitvoerig in over het onderhoud van kamer planten. Om zijn woorden kracht bij te zetten vertoonde hij dia's die hij gemaakt had in de plantenkassen van Ko ningin Fabiola van België. Illlllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Loten om volgorde van opkomst In Hilversum is gisteravond de loting gehouden om de volgorde van opkomst te bepalen tijdens de finale van het nationale Songfestival morgen in Ut recht. Albert West (1). de groep Teach ing) en Debbie (3) tonen hier het resultaat van de loting. De winnaar zal afgevaardigd worden naar de Europese finale in Stockholm. .Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllli Ook Leiderdorp j teleurgesteld over! handelwijze Leide» LEIDERDORP - De raad Leiderdorp heeft gisteravoi zijn teleurstelling uitgesprol over de door de gemeente den gevolgde procedure bij uittreding uit het streekenergjJ bedrijf. De voltallige raad k| zich daarbij overigens g( voorstellen dat er voor Leidj voldoende geldige redenen ren om te stoppen met d< gemeenschappelijke regeling, feite betreurde men dat de at dere aan de regeling Energiebt drijf Rijnland deelnemende g meenten de stap van Leiden vi s de pers moest vernemen. Tot dusver werd officieel no g niets van Leiden vernomen, zq dat men ook nog steeds gee kennis heeft van alle argumen ten die bij deze beslissing et rol hebben gespeeld. De Leiderdorpse raad teravond unaniem een mot» aan waarin van de teleurstellinj over deze werkwijze meldin) i wordt gemaakt Spinoza" leent dikke 2 ton voor woningverbetering Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De gemeen^ Rijnsburg gaat de woningbouv vereniging „Spinoza" ruit 232.000 gulden financiële steuf verlenen om verbetering zestien woningen aan de Burgt meester Meijboomstraat moge lijk te kunnen maken. Voor dat geld kunnen huizen de volgende verbeterin gen worden aangebracht: he maken en vergroten van dakkapel aan de achterzijde de woning, het plaatsen van nieuwe voordeur, het aanbren gen van een centrale verwaï mingsinstallatie en het verbete ren van de douchecel. De totale kosten per woniii worden geraamd op ongev< 15.000. Door een huurverho ging van 57,10 per maand komt het huurbedrag 166,95 per maand. Vijftig van de zestien hoofdbewoner hebben zich bereid verklaart dit bedrag te gaan betalen. Dozijn bezwaren tegen Grashoek Van onze correspondent NOORDWIJK Het bestem mingsplan Grashoek, waar hel gemeentebestuur voornemens is een nieuwe woonwijk te creerj en, heeft een maand ter visit gelegen en zal nu door de ge, meenteraad moeten wordei^ vastgesteld. Tegen het plan zijn twaalf bezwaarschriften inge diend. Een aantal van hen zijn de ii het gebied gevestigde bollen kwekers, die hun gehele bedrij dan wel een belangrijk gedeelti daarvan kwijt zullen raken, dt andere belanghebbenden heb ben om meer uiteenlopende denen bezwaren tegen het be stemmingsplan ingebracht. B. en W. komen tot de conclusi dat in dit vrij kleine gebied circa 8 hectare zoveel problé men liggen dat meer tijd nodi is om alle betrokken belange opnieuw af te wegen. Daaroi stelt het college voor het bö stemmingsplan te splitsen westelijke hoek buiten de plan vaststelling te laten. Voor dezi 8 hectare zal dan een afzonde; 1 lijk bestemmingsplan worde I ontworpen. Men denkt hiervoc drie maanden nodig te hebbel L.de Kool nieuwe voorzitter Van onze correspondent VOORSCHOTEN Het comiti Paardensport Voorschotel heeft tijdens de jaarvergade ring gekozen tot nieuwe voor zitter de heer L. de Kool, oud burgemeester van Voorschoten, die zich de laatste jaren bezig houdt met het fokken van paar den. De benoeming voorzitter was nodig omdat d« heer G. Schrama meende geziei zijn leeftijd deze bestuurstaak moeten neerleggen. De heer G Schrama is vijftig jaar (vanal de oprichting) bestuurslid ge weest, waarvan 29 jaar als se cretaris en 21 jaar als voorzitter Voor zijn vele verdiensten wen de heer Schrama benoemd to ere-lid. De heer Schrama is al! oud-wethouder van Voorschotel al ere-burger van de gemeenti Voorschoten. Het comité Paardensport Voor schoten verzorgt de jaarlijks* kortbaandraverij. Het bestuui bestaat thans uit L. de Kool voorzitter B. den Elzen, secreta ris en H. Boekhout, penning meester. Veilingen Rijnsburg, 24/2 Bloemai Amarillis 0127, 0,39, An Anjers Am. 5860, 0,10 1,797, Blauwe druifjes 2650, 0,848, CaÜl 115. 1,035, Chrys-gepl. jr. C. Chrys. tn* Jf. C 4328, 3,299. Forsythia 100. 0.370. Fre sia 7464, 2.074, Hyacmlhcn 3675. 1.444, Hy» cinth met bol 3973. 0.360. Irii 3773. 2.214 Lelie kelk 360. 0.260. Lelie Tak 990. 0.814 Narcis Carlton k 42828, 0,930. Orcludec« 1511. 0,542, Rozen grootbl. 4120. 0.676. Ra ten kleinbl. 2580. 0,340. Tulpen 19471ft 1.895. Brilliant Star 1819, 1,102. Tulpen 24 soort 5478. 1,004. Tulp met bol 1740, 0.084 581, 0.583. Narcis KoudJ - 0.10L Div. Snijbloem 0.658. Anjer 1.836, Div, Sniibloel anoncn Imp 17491] 40800. 0,315. Gladi*) 0.650. Leeuwebekken Imp, 1,228, Orchideeën 137, 1.553. Gladiolen-Ardent 1610, 0,632, ,629, Glad Moliert 12700, 0.1583, Glad.-Eurovu 2250, 0.591, Gl. Peter Gl. Colv.-charm 11680, 0,1151, GLcoh ',288. Anjer-lr.-White 4400, - -orange 4150, 0.263, Div. 1 Texas 600, 0.559. Gladiolen-Oscar 450. 0.410.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4