,Geen enkele ambtenaar kan ►ij ons zijn zin doordrijven' Kampioens kansen DKD stijgen r- Plaatselijke jazz-band begeleidt start van Lokale Omroep Zoetermeer AFFAIRE BORCKINK Maarse wil maatregelen van KNSB HULPTRAINER Wethouder Oosterman: De Gemeentelijke Sociale Dienst is helemaal niet te gemakkelijk met uitkeren Van onze verslaggever Leiden De Gemeentelijke Sociale Dienst krijgt uiterlijk per L september een nieuwe directeur. Op die datum gaat waarne- 41 nend-directeur Kramer, die sinds het vertrek van de heer Ten ni Napel vorig jaar maart de dienst leidt, met pensioen. „Dan moet l5"de zaak geregeld zijn" aldus wethouder Oosterman (maatschappe- ijke aangelegenheden en cultuur). Na een selectie door de Inspraakcommissie van het personeel van de GSD is er een lijst met zes sollicitanten overgebleven. Dezen hebben binnenkort een gesprek met onder andere de wethouders Oosterman en Van Aken (economische zaken). Eind april begin mei wordt de voor- t aan de gemeenteraad verwacht Vast staat" aldus Oosterman „dat er geen sprake zal zijn van een „politieke benoeming" „Ik geloof dat je als bestuur met dat soort zaken verdomd voorzich- 1 tig moet zijn. Ik heb zelfs de lipdruk, maar ik weet dat niet helemaal zeker, dat er bij ons angst bestaat om politieke Sénoemingen te doen. We heb ben laatst bij de benoeming van ieuwe rector voor de scho lengemeenschap Louise de Co- ligny ook geen rekening met Dplitieke kleur gehouden". Herman Amptmeyer, oud PSP- raadslid werd anders onlangs Waterpolo: Van onze waterpolomedewer- ker Leiden De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrij den in de waterpolocompeti- tie van kring Gouwe Rijn streek hebben de nodige ver rassingen opgeleverd. Woer den 2 heeft door met 42 van Lisse te verliezen de kopposi tie in de Ie klasse heren ver speeld en Boskoop liet de kans om lijstaanvoerder in de 2e klasse heren te worden lig gen, door in de thuiswedstrijd met 42 te verliezen van de grootste concurrent uit Stol wijk. De kansen van DKD uit Lei derdorp stijgen door deze ont wikkeling. In de le klasse he ffen gaat DKD nu aan kop met Woerden op de 2e plaats. Woerden zag zaterdagavond geen mogelijkheid om Lisse op afstand te houden, door doel punten van Eichhorn, Hulse bosch (2x) en Entrop is Lisse nu met 10 punten uit 8 wed strijden naar de derde plaats opgerukt In de 2e klasse heren gaat ZPS uit Stolwijk nu met 16 punten uit 9 wedstrijden dui delijk afstand nemen van Bos- kpop, dat nu 13, en BZ PC 5 dat nu 11 punten heeft. In de 3e klasse heren blijft Woerden 3 lijstaanvoerder, de zeventallen van BZC en de Boezem komen langzamer hand op te grote afstand om voor Woerden nog een bedrei ging te Ook in de 4e klasse heren kunnen OZV en BZ PC 5 geen bedreiging meer vormen AZC 6, dat nu met 1 wedstrijd minder gespeeld reeds 4 punten voorsprong heeft In de hoofdklasse jongens gaat de Zijl/LGB aan kop met 23 punten uit 12 wedstrijden. Alleen AZC kan hier nog ver andering in brengen, BZ PC lijkt nu met 4 verliespunten uit 11 gespeelde wedstrijden terug te vallen, hoewel de 132 overwinning op OZV toch aan- toond dat er wel gescoord kan worden. In dg hoofdklasse meisjes ten slotte slaagde LZ'86 er zater- n de meisjes van" de Zijl/LGB duidelijk te rug te wijzen. De 6—1 over winning is mogelijk beslissend geweest voor het kampioen schap. Standen: Heren le klasse DKD 1 ft-13. Woerden 2 10-13. SZ 61 PC I ft—9. Lisse 1 8-10, BZC 2 9-12. Vivax 1 9-7, Zijl/LGB 5 9-6. AZC 5 '-3. LZ'86 S 8—5. H<ren 2e klasse ZPS 2 9-16. Boskoop 1 9-13. BZ Ml.^VO 1 9 k PC 4 »-10. DONK 2 ►-2. Katwijk 3 9-1. Hoofdklasse jongen: Zijl/LGB 12—23. -- -■ BZ pc M_|8 LZ1886 12-11, OZV 12-9, DKD 2-8. Gouwe 11-2. Alkema- 100; Hoofdklasse meisjes: LZ'1886 11-21. Zij. "LCB 12-20, GZC 14—19, BZ PC '1-13. OZV 12-14, DONK b 11—9. Cou- U-8. DONK o 12-4, DKD 12—2; i. Gouwe 4 ft-10, BZ -4. Gouwe 5 'i—i3'cz'< benoemd tot adjunct-hoofd van het bureau huisvesting. .Amptmeyer was gewoon de be ste kandidaat. Zijn politieke kleur heeft echt geen rol ge speeld. Nogmaals er is eerder In een interview in de Leidse Courant gaf de heer Kramer onlangs te kennen dat het voor voorstellen van zijn kant be langrijker is, de desbetreffende ambtenaren op het stadhuis op zijn hand te hebben, dan de betrokken wethouder. Die amb tenaren zouden grote invloed hebben op de besluitvorming. „Hij zal daarmee, denk ik de leidinggevende ambtenaren be doeld hebben die het college van B en W adviseren. Het hangt van persoonlijkheid van de ambtenaar af, in hoeverre zijn politieke achtergrond een rol speelt in dat advies. Ik kan wel met zekerheid zeggen, dat geen enkele ambtenaar de kans krijgt een eigen mening werke lijk door te drukken. Zeker niet, als die de hoofdlijnen van ons beleid zou doorkruisen. Ik vind overigens, dat het ambtenare napparaat zich bijzonder loyaal Nog niet zo lang geleden heeft een onderzoek uitgewezen dat het-ambtenarenapparaat van de gemeente Leiden nogal slecht functioneert. De GSD komt aan hulpverlening, voorzover niet op het financiële vlak, nauwelijks „Ik geloof niet zo zeer dat het slechte functioneren van het ge meentelijk apparaat de fout van de ambtenaren is. De oorzaak ligt meer bij de organisatie". Daar zijn toch leidinggevende ambtenaren bij betrokken. „Datfcis zo, maar daarom is die reorganisatie op het stadhuis zo noodzakelijk. Als de zaak beter is georganiseerd, is de kans gro ter dat het apparaat ook beter functioneert".De moeilijke huis vesting zou ook een oorzaak zijn van het slechte functioneren van de GSD. De directie dringt aan op een spoedige oplossing. Het personeel moet uitzicht heb ben op een betere toekomst, meent ze. U heeft gesprekken gehad met minister Boersma en met gede puteerde Borghols. Is er uit zicht? Er is een noodsituatie. Het per soneel zit praktisch bij elkaar op schoot. Nieuwbouw is de eni ge oplossing. We hebben de si tuatie in een brief aan het mi- Wethouder Oosterman: blijven lachen bij alle narigheid nisterie uiteengezet In het ge sprek met gedeputeerde Borg hols hebben we duidelijk de wens te kennen gegeven nieuw bouw te willen plegen en de zaak liefst in eigen beheer te houden. We wachten nu op een officiële reactie" Huren is geen mogelijkheid? Er staat nog steeds kantoorruimte leeg in Leiden. „Dat wordt een kostbare aange legenheid. De dienst heeft onge veer 2100 m2 nodig. Huur, inclu sief service en btw bedraagt 200 per m2. In dit geval bete kent dat ruwweg viereneenhalve ton per jaar. En dan moet je nog gaan inrichten. Het rijk zal in dat geval moeten bijsprin gen". De reactie van het ministerie laat mogelijk nog wel enige tijd op zich wachten. Zit u stil intus- „Nou nee, we zoeken naarstig verder. Wij moeten toch zelf met een oplossing komen. Zo is bij voorbeeld overwogen het huidi ge gebouw te verbouwen. Dan bleek het echter toch nog te Personeelsuitbreiding zou voor de dienst een mogelijkheid bete kenen om de hulpverlening uit te breiden; dat is ook een van de wensen van de directie. „Ik ben een groot voorstander van behalve financiële ook in- materiële hulpverlening. Dat is ook mijn behoefte. Er is jammer genoeg weinig geld voor. Er is een verandering van mentaliteit nodig. Je moet het opbouwwerk intensiveren. Daar heb je meer dus meer geld voor nodig. Overigens het jongste rapport van de Kamer van Koophandel is me in dat opzicht wat tegengevallen. De opvoe ding via het onderwijs, kan zo'n mentaliteitsverandering, waar mee je het peil van de bevolking omhoogbrengt, stimuleren. Wer keloosheid kun je doen vermin deren. Aan het onderwijs is in het rapport nauwelijks gedacht. De GSD zou nogal makkelijk zijn met bijstandsverlening. Te snel geld uitkeren. Is dat uit onmacht, omdat ze geen andere mogelijkheden hebben? „De dienst hier is helemaal niet zo gemakkelijk. Dat kan ook niet De uitkeringen krijgen we wel van het rijk terug, maar er zijn normen Er is een plafond, waarboven je niet kunt Dus eindeloos uitkeren is er niet bij. Het rijk kan je op de vingers tikken. Die normen zijn dusda nig dat er weinig speelruimte overblijft. Je kunt mensen aan directe levensbehoeften helpen, maar iets meer kan niet" Wat kost de GSD per jaar? „De totale apparaatkosten die voor rekening van de gemeente komen, stonden vorig jaar voor 5,5 miljoen op de begroting. In datzelfde jaar is voor een totaal bedrag van 42.5 miljoen gulden uitgekeerd". Ton van Brussel Leidse bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel 21239. „De Kung-Fu slavinnen", 18 jaar Dagelijks: 14 30. 19 00 en 21.15 uur Zondags: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 jaar. Dagelijks 14 30. 19 00 en 21.15 uur. Zondags 14 30, 16.45, 19 00 en 21.15 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel 24130. „De kaping van Pelham", 14 jaar. Dage lijks:-14.30, 19.00 en 21.15 uur Zon- dags: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Brccstraat 31. tel. 23875. „Frankenstein", 18 jaar. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondags: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414 „Scx in Tirol", 18 jaar Dage lijks: 19 00 en 21 15 uur. Kindermati- nec „Goofy. de held van de Olympi sche Spelen", al. Zaterdag en woensdag: 14.30 uur. Korfbal KNS, ZKW en Achilles spelen degradatie - wedstri j den Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Morgen start de nacompetitie, noodzakelijk ge worden doordat de Leidse korf balclubs Zuiderkwartier en KNS gelijk met Achilles eindig den in de eerste klasse. De gehele nacompetitie zal een bijzonder snelle afwikkeling krijgen en dat is voor een groot deel te danken aan competitie leider Joop Cornelissen van het District Zuid West. Cornelissen: „Die wedstrijd van morgen is mogelijk geworden dank zij de medewerking van beide vereni gingen. KNS was bereid een trainingsuur af te staan". Wie het duel gaat leiden kon Corne lissen nog niet zeggen, omdat de aanwijzer van de scheidsrech ters nog op de hoogte gebracht moest worden. Het volledige programma ziet er als volgt uit: KNS—Zuiderkwartier, A polio- hal, Oegstgeest, 26/2, 20.30 uur; Zuiderkwartier—Achilles, Uni versiteitshal, 1/3, 19.40 uur. Achilles—KNS. Steenwijkhal, Den Haag. 4/3, 19.55 uur. In de KRO-stu- dio v.l.n.r. Dolf del Prado, Jack Kraal. Henk van den Berg, Hans Bon net en Wil Si mons. Zoetermeer/Hilversum Zaterdag 15 maart gaat de Lokale Omroep Zoetermeer met een bloedei gen televisieprogramma van start. Een gedenk waardige datum in ons land. want de taak van de grote omroepverenigingen wordt hier gedu rende een jaar of twee experimenteel overgeno men door enthousiaste liefhebbers, die de Zoeter- meerders via de kabel hun eigen beeldbuis-leven gaan voorschotelen. Voorlopig eens per weck. Maar als het lukt. zit Zoetermeers eigen teevee in het verschiet als gebakken. De start krijgt een professionele begeleiding. De KRO heeft haar volle medewerking verleend en afgedankt maar grondig gereviseerd instrumentarium van de NOS heeft zijn plaats in de royaal geoutilleerde Studio van de LOZ in een industriehal aan de Fokkerstraat) al gevonden. Vorige week vonden in de Hilversumse KRO-Studio opnamen plaats van de muzikale begeleiding die aan de officiële start van de LOZ gegeven wordt. Het kwintet Jack Kraal gaat de eerste ethervaart van de LOZ muzikaal op weg helpen. Jack Kraal, de leider van het kwintet (dat oorspronkelijk een trio was. maar dat vond uitgeleende KRO-regis- seur Ad Versney te „iel"), is in het dagelijks leven hoofd Interne Zaken van Gemeentebedrij ven van Zoetermeer en tevens directie-secretaris. Onder de schutse van zijn gitaar hebben zich geschaard drie Leidenaars: Hans Bonnet (piano) die aan public relations doet in een Sassenheimsc onderneming. Wil Simons (tenorsax), tandtech- nieker. en Dolf del Prado jr. (bas) die zijn diensten verleent aan een koffiebar, Henk van den Berg (drums) uit Waarder is de enige be roepsman. tot voor kort lid van het Residentie- Orkest. Het kwintet Jack Kraal swingt op 15 maart zichtbaar en ..life" de pan uit en met een tune (in het Nederlands zou zoiets losweg een „deun" heten) van Hans Bonnet, die het leuke muziekje in driekwartsmaat de naam „Prummy's Blue's" gaf Prummy is het koosnaampje van zijn dochtertje). Jack Kraal maakte een alternatieve tunc, een blues-themaatje in vierkwartsmaat. „LOZ-bol" genaamd, .maar dat zal wel niet genomen worden" dacht Jack, ofschoon oud-Lei- denaar Ad Versney het bijzonder aantrekkelijk vond door het Brubeck-achtige karakter ervan. Van beide tunes werden in Hilversum „jingles" opgenomen. Een jingle is een typisch, karakteri serend deeltje van de tune (denkt u maar aan de syncopische klankjes die Duys" Vuist begelei den), dat tussen de programma-onderdelen ten gehore wordt gebracht. Deze ouverture in jazz gaat nu een Zoctermeers stuk geschiedenis maken bij de entree van regio nale televisie in Nederland. Het vijftal, waarvan de drie Leidenaars deel uitmaken van de Big Band van Fnts Landesbergen (een geroutineerd gezelschap van amateurmusici dat al een hele faam in de omtrek heeft opgebouwd), maakte de opnamen in Studio 2. waar KRO's „Van 12 tot 2" tot stand komt. Ad Versney wist te vertellen, dat dit programma, dat door ongehoorde aantal len dames uit den lande wordt bezocht (en beluisterd) al tot maart 1976 elke keer helemaal bezet is. In elk geval zitten er voor het kwintet Jack Kraal nu al mëér ether-contacten in de lucht te oorde len naar de eerste reacties vanuit de Hilversumse regiekamer. Het zijn jongens, die „het" helemaal in de vingers en de lippen hebben, vond Ad Versney bewonderend. Receptie Ongeveer vijfhonderd klanten kwamen gisteren de heer en me vrouw Harte veld en hun zoon de hand drukken (zie foto) ter gelegenheid van het 40-jarige bestaan van hun drogisterij aan de Zeemanlaan in Leiden. De heer Harteveld senior vierde te vens zijn 50-jarig jubileum als drogist. Tien jaar heeft hij in Amsterdam gewerkt voor hij zijn zaak in Leiden opzette. Zijn zoon kwam 25 jaar geleden in de zaak. Kerkzangers In de Leonard uskerk wordt morgenochtend om elf uur de plechtige uitvaartmis voor de zielerust van pater Woldendorp opgedragen. Hiervoor wordt nog assistentie gevraagd van kerkzangers. Uitgevoerd zai worden de derde Mis van Pero- lenhovenplein tot spoorlijn), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beye- rincklaan, Temmincklaan, Su- ringarstraat, Burggravenlaan. Asserstraat Scholtenstraat, Moddermanstraat, Oppenheim- straat Groen SC Het eerste damesteam van vol leybalvereniging Groen Stereo Centrum heeft het niet kunnen bolwerken tegen Boemerang 2 uit Amsterdam. De speelsters van het Amsteixlamse team wa ren te geroutineerd voor de Lei- denaren. Desondanks kan Groen Stereo Centrum terug kijken op een goede wedstrijd. Vooral Iris Arendse toonde zich een nuttige speelster. Boeme rang 2 won de wedstrijd met 15-12 15-10 en 15-12. Bo«; Md8 dr v H T«ffijn-W LT Klap, DIOK Grof vuil De grof-buil wagen van de ge meentelijke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Lammen- schansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein. de Sit- terlaan, v.d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vries- straat, Kapteynstraat, v.d. Waalsplein, van Bemmelen- straat, Lorentzkade, Zeeman laan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Franchimontlaan, v.d. Hoeven- straat, Kanaalweg (van v. Vol- Het eerste team van rugbyver- eniging DIOK gaat ongeslagen aan kop in de eerste klasse. Afgelopen weekeinde versloe gen de Leidenaars nummer twee op de ranglijst. Middelburg met 35-3. De A1jddelburgers bo den aanvankelijk enige tegen stand maar nadat DIOK een voorsprong van 16-3 had geno men, leken ze volkomen uitge put DIOK kreeg hierdoor de kans zijn doe/gemiddelde wat op te vijzelen. Dit is nu: 496-46. -M Smol OVERLEDEN V Br«idcr geb 29 ,iov 1921 gcwwl met J v*n W«rw O vmn We*J- den g.-b 10 nov 1904 m«n. W F G«uk. geb SO^ïcpt^ 1896 m«n! S C Zitman geb Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 07.1-22244 tst.17. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Damescoach Gerard Maarse heeft het dage lijkse bestuur van de KNSB verzocht zo snel mogelijk maatre gelen te nemen tegen Annie Borcklnk, die zoals gisteren gemeld na het WK-Dames in Assen erg veel kritiek uitte op de manier, waarop de voorbereiding werd aangepakt Maarse was het mikpunt van haar ontevredenheid. Vandaag zal mr. Quarles van Ufford, de voorzitter van de KNSB bepalen wat te doen staat. Een schorsing van Borckinx is waarschijnlijk omdat de andere rijdsters zich niet achter haar kritiek hebben opgesteld. Hoewel Borckink zondagavond laat al van mening veranderde en haar excuses aanbood, tracht de damescoach nog voor de trip naar Inzeil (recordwedstrijden) een uitspraak an de KNSB los te krijgen. r Be* g-b 18 m»»» r geb 22 dec 1913 n l 1903 i CEHUWD R 1 r-M. J. C. H»yc*. A. B. Jacob*- Burgerlijke stand Gevonden Roodzand H K. P. In de maand januari zijn op het bureau gevonden voorwerpen van de Leidse politie de volgen de voorwerpen terecht gekome- n: Muntbiljet bankbiljetten, he- renportemonnaie, tankje, da mes bril, heren bril, damesporte- monnaie, zegelring, armband, dameshandschocnen, herenpols horloge, coltrui, huissleutels, he- renparapluie, dameshandtas, schooltas, diplomatentas, rij wieltas, rijwielspatscherm, ge hoorapparaat rekenliniaal, broek, autocontactsleutels, ba bykleren, heren portefeuille, oorbel, modelautobaan, dames- parapluie, herenschoenen, bont muts, valhelm, boeken, ladder, actetas, ketting, manchetknoop, jongensbril, ballpoint Terug te bekomen en inbehtingen te ver krijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwstecg 8, ingang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Tele fonische inbehtingen kunnen niet worden verstrekt I ADVERTENTIE! V. V. Alphense Boys zoekt Galerie AR, Oude Molstraat 18 Don Haag, exposeert van 28 fe bruari tot 26 maart schilderijen van Ad van Strien, sieraden van Coen Mulder en potloodtekenin gen van Hans Hartzheim. Klaus Vcrsteegen exposeert ge durende de maand maart goua ches in de Gildekamer van het Waagtheater, Wijnhaven 24 Delft.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3