Denie weigert medewerking aan rechtszaak Man door fout dood verklaard Griekse beheerst regering toestand Extra veiligheid rond proces PTT GAAT DOOR MET BLOKKADE GIROREKENINGEN Klassereünie Russische ex-premier Boelganin overleden STAATSGREEP VERIJDELD Aantjes laat zich door Den Uyl niet intimideren CeidócSouocuit 1 .ïsdag 25 februari 1915, 65e jaargang no. 20052 Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. telefoon 22244 Gn Idvertenties (excl B.T.Wf 0.42 per mm. Telefoontjes f 3.8f DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND )3003 - Bank Amro-bank N V Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur J J Hallewas Chef-redacteur J W C. Leune Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per weck f 2.69. kwartaal f 34,76. jaar f 135,15 losse nummers 50 cent. „Klassereünie", tv-bewerking van een roman van Franz Wer- fel op Ned. II om 20.21 uur. Op dit net zingt om 21.55 uur Marie Cécile Moerdijk (volks)liedjes. ,Ned. I om 20.35 uur All in the family en om 21.00 uur deel 3 en slot van Bloedbad in Milaan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Omgeven met extra veiligheids maatregelen is vanmorgen in het Haagse paleis van Justitie het proces begonnen over de gijze ling in de Scheveningse gevangenis, waar vier gedetoneerden eind oktober leden van het kerk koor „Ut Captivi Gaudeant", bewaarders en een aalmoezenier in de kerkzaal gevangen hielden. Zowel in als buiten het gebouw was een groot aantal politiemannen aanwezig. Voor het ge bouw stonden ook twee bussen van de mobiele eenheid. Tot de belangstellenden op de publieke tribune behoorden de van de verdachten, Daan De belangstelling voor de zit ting was enorm. Aanwezig waren alleen geselecteerde genodigden, onder wie een aantal leden van het gegijzel de koor, familieleden van de verdachten en justitiële eh politionele autoriteiten die destijds bij de gijzelingszaak waren betrokken. De rechts zitting begon met een korte uiteenzetting van de presi dent. mr. C. Stolk, over de gijzeling. Hij schetste nog eens hoet het drama op 26 oktober vorig jaar begon en voor de 22 gegijzelden zich 106 uur voortsleepte, totdat een bijstandseenheid van de marine met een bliksemactie de gijzeling zonder bloedver gieten beëindigde. In eerste instantie stonden terecht de 27-jarige Jan Brouwers, de 26-jarige Daan Denie (beiden tot 7 jaar ver oordeeld wegens onder meer de gijzeling in Deil in 1973) en de Franse Algerijn Mo hammed Koudache, die in Scheveningen een straf van twee jaar uit zat wegens een overval op een wapenhandel in Rotterdam. Ook de zaak tegen de 24-jarige Palestijn Adnan Nuri werd behandeld, zij het bij verstek. Nuri, met zijn landgenoot Taminah destijds tot 5 jaar veroor deeld wegens het op Schip hol in brand steken van een gekaapt Brits vliegtuig, werd op 24 november onder dwang van andere Palestijn se vliegtuigkapers naar Tu nis overgevlogen. Brouwers, Denie en Kouda che zaten vanmorgen ieder tussen twee parketwachters in de rechtszaal. Uit verkla ringen van koorleden kwam naar voren, dat Nuri en Jan Brouwers de leiding hebben gehad tijdens de gijzeling. Koudache, die vanmorgen werd bijgestaan door een Franse tolk, en Daan Denie werden afgeschilderd als de rustige figuren op de achter grond. Daan Denie weigerde overigens een antwoord te geven op de vragen die hem door de rechtbank werden gesteld. DROOG Hel illegaal stoken van alcohol in Nederland heeft men nu bijna on der de knie. die nog altijd, door het ontdui-' in van de accijns, zo'n acht gul- tn per liter winst maakten. Ontslag voor schuld aan vliegramp (Van onze correspondent) BONN De 54-jarige piloot. Christian Krack, en zijn 50-jari- ge boordwerktuigkundige, Rudi Hahn, zijn door de Westduitse Lufthansa op staande voet ont slagen. De directie gaf hiermee te ken nen, dat het tweetal schuldig is aan de ramp met de Jumbo-jet, die op 20 november van het vorige jaar in Nairobi neerstort te. Bij dit ongeluk vonden 59 van de 157 passagiers de dood. In brede kringen van West- Duitsland ontmoet dit ontslag echter scherpe kritiek, omdat het officiële onderzoek naar de oorzaak van de ramp nog lang niet is afgesloten. Dit gaf de directie in Keulen zelf te kennen met de mededeling, dat zij geen bijzonderheden over de oorzaak bekend wil maken, voordat het onderzoek voltooid is. Auto vliegt uit de bocht: drie dodeu OUDE TONGE (ANP) Drie mannen, vermoedelijk Turken, zijn in de afgelopen nacht om Het leven gekomen, toen de auto waarin zij zaten uit de bocht vloog bij Oude Tonge op Over- flakkee. Een vierde man is ge wond overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland. De politie kon vanmorgen de identiteit van de doden nog met vaststellen. MOSKOU (AP) Nikolaj Boel ganin, premier van de Sovjet- Unie van 1955 tot 1958, is van daag na een lange ziekte overle den. Ilij was 79 jaar. Boelganin werd in 1934 lid van het centrale comité van de com munistische partij en in 1948 lid van het politburo. In de tweede wereldoorlog maakte hij naam als politiek functionaris in het leger. In 1947 werd hij tot maar schalk benoemd. In 1953 werd Boelganin minister van defensie en na de val van Malenkov in februari 1955 werd hij voorzitter van de mi nisterraad en met Kroetsjov de machtigste man van de Sovjet- Unie. In het voorjaar van 1957 sloot Boelganin zich bij de op positie tegen Kroetsjov aan. Maar vrij spoedig daarna be haalde deze een overwinning in het centrale comité en enkele maanden later werd Boelganin afgezet en geroyeerd. Miss Heide lijke schonen mevrouw J. M. van de Heet- kamp-Bakker tot koningin, die de naam Caluna XX zal dragen (Caluna is de latijnse naam van de heide plant). In haar dagelijkse leven is zij werkzaam bij de schoolart- sendienst in Ede. De heide- feesten worden gehouden van 27 t/m 31 au gustus GRONINGEN (ANP) Door een communicatiestoornis tussen het ziekenhuis en de huisarts is, naar thans bekend is geworden is, de vorige week woensdag een 68-jarige inwoner van Haren (Gr.) ten onrechte opgegeven als te djn overle den. Als gevolg hiervan kwam de regeling voor het begraven van deze man onmiddellijk op gang. De huisarts had de vrouw namelijk medegedeeld, dat haar man, na eerder door een hartaanval te zijn getroffen, in een ziekenhuis in Groningen was overleden. De vrouw belde daarna de begrafenisonderneming, om de ter aarde bestelling te regelen. Ook werden overlijdenskaarten gedrukt en ver zonden. Toen de begrafenisondernemer bij het ziekenhuis kwam. kreeg hij echter te horen, dat de man niet overleden was. Integendeel, zijn situatie was niet eens meer kritiek. Later bleek, dat de huisarts een mededeling van het zieken huis verkeerd begrepen had. Het ziekenhuis had hem name lijk gemeld, dat de patient "er uit" was. dus dat de situatie niet meer kritiek was. De dokter had het "er uit" opgevat, als zou de man overleden zijn. ATHENE (Reuter) De Griekse regering lijkt de situatie in het land stevig onder controle te hebben na het verijdelen van een staatsgreep door een groep officieren. Hoe wel er nog geen officiële verklaring is over de omvang van de samenzwering lieten be trouwbare kringen maandagavond weten dat 28 officieren waren gearresteerd in ver band met de beraamde coup. Onder hen zouden een brigade-generaal, twee luitenant-kolonels en een aantal ma joors en kapiteins zijn. Volgens welingelich te kringen wilden de samenzweerders mili taire installaties in het gehele land bezetten en vervolgens premier Karamanlis, de leden van zijn kabinet en de leiders van de strijd krachten arresteren. Ze hadden echter nog geen datum vastgesteld voor de staatsgreep. In een verklaring heeft de regering berich ten ontkend van uitgebreide insubordinatie binnen de strijdkrachten. De samenzwering bleef beperkt tot een paar officieren die banden hebben met de gevangengezette lei ders van de vroegere militaire junta. De regering, zo heette het verder, heeft de situatie volledig onder controle en heeft de strijdkrachten in Athene en Attica in staat van alarm gebracht. Volgens een van de berichten waren de samenzweerders van plan generaal Joanni- des te bevrijden en het driemanschap dat1 de staatsgreep van april 1967 voorbereiddo- en het land daarna zeven jaar lang regeerde. De regering verklaarde gisteravond reeds dat de leiding van de strijdkrachten vastbe sloten was iedereen „genadeloos te verplette ren die afwijkt van het pad van plicht en ■■■■■■■■■■■■■■BB lllllllllllllllllllllllllll! Opening Paleis van Justitie Koningin Juliana heeft gistermiddag in aanwe zigheid van vele geno digden. onder wie minis ter Van Agt van Justitie, zijn staatssecretaris Gla stra van Loon. commis saris van de Koningin mr. M. Vrolijk en de lo coburgemeester van Den Haag H. F. Happel, het nieuwe Paleis van Justi tie in Den Haag officieel In gebruik gesteld. Zij deed dat door de presi denten van de zeven ge rechtelijke instanties, die in het gebouw zijn ge huisvest, elk een voorzit tershamer te overhandi gen Op de foto bewondert de koningin een zilveren miniatuur van het Paleis dal zij als aandenken kreeg van minister Van Agt (rechts). Links de .president van het ge rechtshof. mr. Stoffels. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Dé Postcheque- en Giro dienst blijft téch meewerken aan het innen Gisteren nog had door middel van wettelijke procedures". PTT-zegsman misverstand ontstaan, omdat men vrijelijk kan beschikken over de bedragen die né het ingaan van de blokkade zijn bijgeschreven. van milieubelasting. Het beslag op girorc- klaard, dat de PTT weigerde mee te werken Volgens staatssecretaris Van Huiten dient de keningen van mensen die weigeren de be- aan een blokkade van girorekeningen. Op pf-p loyaal mee te werken aan de uitvoering lasting te betalen, is niet opgeheven. Een verzoek van de provincie Utrecht zouden van wettelijke maatregelen tegen belasting woordvoerder van het ministerie van Ver- honderd rekeningen zijn geblokkeerd van weigeraars. Volgens onderdirecteur H Kla- die milieubelasting weigeren te beta- renbeek van de Rabo-bank is er ook via de keer en Waterstaat zei vanmorgen: „Er is geen sprake van, dat de girodienst zou weigeren medewerking te verlenen aan het invorderen van verschuldigde bedragen krijgen. Volgens het ministerie is len, maar de blokkade zou zijn opgeheven banken al in een aantal gevallen loonbeslag de mensen zouden het geld teruggestort gcicgd op rekeningen van belastingweige- Meerkerk AR-fractie voorzitter mr. Aantjes heeft gister tijdens een vergadering in Meerkerk de uitlating van pre mier Den Uyl dat het kabinet een eventueel Initiatiefvoor stel tot verlaging van de vennootschapabelaating fel aal bestrijden, gekwalificeerd ais „politiek hoogst onverstan dig". Aantjes zei, dat zijn fractie zich door die uitlating noch zal laten intimideren noch zal laten provoceren. „Wij zullen op grond van een zorgvuldig gevormd oordeel over de maatrege len in de werkgelegenheidsnota onze beslissing nemen, aldus mr. Aantjes. Een 'bli|maker' waarmee u letterlijk al uw voorraadpofjes overzichtelijk kunt etiketteren, is dit handige mini-lettortan getje. Hel opgeven van een nieuw kwartaalabonnement is alle moeite die u er voor moet doen. SCHOOLGEBOUW UITGEBRAND CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) De scholengemeenschap „Prins Alexander" in Capelle a/d IJssel is vannacht vrijwel geheel uitgebrand. Het vuur werd vanmorgen om half vijf ontdekt en woedde urenlang. Op vijf lokalen na ging alles verloren. De totale schade is nog onbekend. Alleen al aan apparatuur in de natuurkunde-, scheikunde- en andere vaklokalen is voor 100.000 verloren gegaan. ■Ill MAN MET RUILHART OVERLEDEN BRUSSEL (ANP) De 45-jarige Belgische Alphonse Munsters, bij wie op 30 januari een ander hart werd ingeplant, is gisteren overleden. De man kreeg op 30 januari in het Brusselse Brugmann- ziekenhuis een ander hart. De transplantatie werd verricht door ■«en team onder leiding van de Belgische hoogleraar Primo.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1