RUDY KOMT WEER OP VERHAAL IN VEILIG VOORHOUT Herwonnen Levenskracht in het goud Nieuw gezicht Zoeterwouds raadhuis Ter Aar bekeek begroting „WIE WORDT OMA?" MICHAEL OP DREEF Opuwgewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. de ABN (Van onze correspondent) heeft overleeft Over de toedracht van het bruck vervoerd. Tijdens die vlucht heeft ongeval zegt ze: ,Jk had hem maar even een arts het reeds klinisch dode kind met VOORHOUT Rudy van Velzen, het u't verloren en toen zag ik hem hartmassage in leven proberen te houden. 6-jarige slageraroontje uil Voorhout, die "i b?n d,r™t na5r l?ot ,hoofd Twee da«en hce" d' striid °m het kinder" enkele weken geleden tijdens de winter- ^hool gegaan en die heeft rijn teven geduurd en op 8 februari kwam sportvakanlie in Oostenrijk spelenderwijs ïf5)0 skd«-aar «ej beschikking gesteld om Rudy weer bij bewustzijn. Het eerste wat over een berghek klom en daarna een val Rudy eaan zocken >"1 nada' k'i "in ogen had geopend van 300 meter overleetde. Is dit weekeinde was: Wat voor dag is het vandaag?". En teruggekeerd in Voorhout Aan zijn ang- 06 skileraar, Willy Kröl, vond na een toen de arts antwoordde dat het 8 februari stige avontuur in de Oostenrijkse bergen 8«,aarl«ka atdalinS het hevig uit een was rei Rudy met een blij gericht „Dan heeft Rudy een rware hersenschudding en hoofdwond bloedende en sterk onderkoel- ben ik vandaag jarig" een schedelbarst overgehouden en hij de kmd* Na 661-51 hartmassage te hebben De overgelukkige ouders mochten Rudy moet dan ook een lange tijd rust gaan t0€8ePast heeft hij Rudy in zijn armen afgelopen vrijdagmorgen afhalen in de kli- houden. genomen en zo de helling afgeskied. Inzit- niek. Samen met zijn moeder heeft het tenden van een skigondel, die het ongeluk jongetje daarna per vliegtuig de thuisreis Het gezin Van Velzen (vader, moeder en hadden zien gebeuren, riepen direct een gemaakt. Mevrouw Van Velzen: „We zijn 8-jarige dochter) is dit weekeinde eindelijk bergreddingsploeg te hulp. Daardoor kon enorm blij dat Rudy nog leeft Dat heeft een beetje op rust kunnen komen na alle met spoed voor een brancard, helicopter de zo triest verlopen vakantie helemaal spanningen in Oostenrijk. De dolgelukkige en arts worden gezorgd. goed gemaakt voor ons. De dokters hebben moeder van Rudy zegt het nog steeds niet Rudy werd per helicopter van Mayemho- ons verteld dat met lang rusten Rudy er goed te kunnen geloven dat Rudy de val fen naar de Universiteitskliniek in Inns- wel weer boven op komt" Subisidie voor „De Masl" (Van een onzer verslagge vers) NOORDWIJKERHOUT - Wanneer de raad ermee ak koord gaat, krijgt het jonge rencentrum „De Mast" een extra-«ubsidie van 2.626,-. Met ingang van 1 januari 1975 heeft de provincie de subsidie aan het centrum la ten vervallen, terwijl de rijkssubsidie werd verhoogd tot vijftig procent van alle subsidiabele kosten. Deze wijziging betekent een verla ging van 11.711,- aan sub sidie-inkomen. B en W stellen de raad voor de subsidie voor het centrum te bepalen op veertig procent van de goedgekeurde exploi tatielasten. Het college zal er wel bij de leiding van „De Mast" op aandringen dat de deelnemers aan het vor mingswerk zelf meer naar draagkracht zullen bijdra gen. SsLwnhelm (van onze correspondent) Bij „Cees Ineke" werd dit weekeinde een feestelijke bijeenkomst gehouden i.v.m. het 50-jarig bestaan van de afdeling „Herwonnen Levenskracht" van het plaatselijk N.K.V. Hiervoor waren de dames- en heren medewerkers, met hun resp. echtgenoten en de periodieke medewerkers aanwezig. Laatstgenoemden verleenden liun medewerking hij de loterij, het Goede Weekoffer, en diverse collecten. Bij de terugblik door voorzitter W. C. v. Ruiten herdacht deze het zeer vele werk op sociaal terrein door z'n voorgan gers verricht t.w. oprichter J. C. Schrama, H J. Goddijn (beiden overleden) en G. Voorn. Hierna was het woord aan districtbestuurder O. M. Smit, die vijf medewerkers huldigde Lw. M. Goddijn en W. C. v. Ruiten die 25 jaar hun beste krachten gaven, en hiervoor het gouden insigne opgespeld kregen, en de dames C. Goddijn-v.d. Meer en M. v.d. Voorn-Elstgeest en de heer C. Boekei, die 12 1/2 jaar aktief waren. De plaatselijke N.K.V. zond een bloemstuk aan het jubileren de „Herwonnen Levenskracht". Alvorens tot de huldiging over te gaan hield de heer Smit een korte toespraak waarin hij o.a. memoreerde de omschakeling van „Herwonnen Le venskracht" van T.B.C. steunorganisatie tot „Herwonnen Levenskracht"-nieuwe stijl Lw. het welzijnswerk. Het laatste moet nog z'n beslag krijgen, waarvoor plannen in uitwerking I MAANDAG 24 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT Van onze correspondent TER AAR De gemeentebe groting en de begroting van het gemeentelijk grondbedrijf van Ter Aar voor het jaar 1975 zijn vastgesteld. Voordat dat ge beurde heeft de Ter Aarse raad tijdens de algemene beschou wingen een aantal kritische kanttekeningen geplaatst bij het te voeren beleid. Raadslid Paalman (PAK) wees nog eens op de gewestvorming en noemde daarbij Alphen de aangewezen centrum-gemeente. Paalman zei het wenselijk te vinden dat er een doorlichting van de tuinbouw zal plaatsvin den, eventueel in samenwerking met andere gemeenten in de Veen streek. Hij toonde zich voorstander van een goed door- stromingsbeleid zodat goedko pere huurwoningen vrij kunnen komen voor de lagere inko mensgroepen. Raadslid Groeneveld (WD) vroeg aandacht voor de be staansmogelijkheden voor de sektoren land- en tuinbouw. Te vens wees hij nog eens op de bouw van een sportzaal (Aar- dam-west). mede als onderko men voor het in nood verkeren de gymnastiekonderwijs en de aanleg van het rioleringsnet in de Langeraarseweg. De KVP-fractie vroeg bij monde van raadslid Van Rijn aandacht voor de sociale woningbouw, de schoolbegeleidingsdienst en de tuinbouw. De raad besloot tot aankoop van een garage in de Molen straat tb.v. de aanleg van een voetpad. Een verhoging van de autovergoeding van de burge meester vond de raad alleszins billijk. De vaststelling van een bedrag van 262,- per leerling tb.v. het bijzonder lager onderwijs werd door de raad aanvaard. De Her tog van Beijerenstraat kreeg door een 'raadsbesluit de status van openbare weg. Het gemeen tebestuur zal voor 5.000,- per jaar een lokaal huren van het Dorpshuis t.b.v. het openbaai kleuteronderwijs, aldus de raad. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN „Wie wordt oma?" was de allesoverheersende vraag zater dagavond in de Alphense Jozef zaal. Want de jongens en de meisjes van de KPJ, die in hun vrije tijd graag de toneelmuze dienen, voerden daar op de Bühne liet blijspel met de titel „Wie wordt oma?" op. Voor de kijkers (de zaal was vrijwel uitver kocht) was hot in elk geval géén vraag of de jonge Alphenaren en Hazcrswoudenaren nu wel of niet kunnen toneelspelen, want dat bleek hen vrij knap of te gaan. Hieraan was natuur lijk niet alleen het spel plus de rolkcnnis van de tonelisten debet, maar vooral de visie van regisseur C. Rosier die ook vorig jaar al succes boekte met een toneelopvoering van de KPJ- Opvallend waren behalve de prestaties van de „oude garde" die van de debutanten, die zich met verve over de plankenkoorts heen werkten. Op 22 maart zet de toneelgroep de belevenissen van oma en de hédr omringende vraag nog eens op de planken van de Jozefzaal. Van onze correspondent HAZERSWOUDE De toneelgroep Michael uit Hazerswoude-Rijndljk deed het afgelopen weekeinde van zich spreken in het Groenen- dljks parochiehuis. Vrijdagavond, toen het publiek het eigenlijk een beetje liet afweten, en zaterdagavond toen do zaal het bordje „uitverkocht" droeg, zette dit amateurgezelschap het blijspel „Welterus ten" op de planken. En Dirk Wesselingh, die voor de regie tekende, plus „zijn" acteurs en actrices (héél wonderlijk: de jongeren spreken bij Michac-l een duchtig woordje mee!) boekten een geweldig succes. Vrijdagavond zag het er In het begin niet naar uit. Immers, de start van dit stuk van de Brit A. P. Dearsly noodt niet zó. om tc zeggen: men is onmiddellijk „in". Dank zij de inspanningen van dc Michael-lcden werd dit euvel van de .auteur dra vergoed door goed spel en rolkennia. Juist dat laatste kwam uitstekend uit de verf (al blijft er in een blijspel als het onderhavige voldoende kans voor bijvoorbeeld Thijs van Wijk om te improviseren!). En rnen moet niet vergeten dat juist de taal het in dit blijspel moet doen, gegeven het feit dat de schrijver niet zoveel aktie in zijn werkstuk heeft gelegd. Een taal, die een beetje doet denken aan televi sieseries van Britse makelij, zoals „Wordt u al geholpen?" Van onze correspondent ZOETERWOUDE Aan de moeilijke werkomstandigheden in het gemeentehuis van Zoeterwoude zal een einde komen wanneer de plannen tot uitbreiding hun beslag zullen krijgen. Er komt een geheel nieuwe vleugel grenzend aan de huidige secretarie. De verbinding mét het bestaande gebouw komt vanuit de hal tegen over de entree. Op de begane grond komt een nieuwe raadszaal met een oppervlak te van 100 m2 wat driemaal meer is dan de bestaande vergader ruimte. Vooral voor het publiek zal er meer plaats zijn terwijl er zelfs rekening is gehouden met een toekomstige uitbreiding van het aantal raadsleden. Op de begane grond van het nieuwe gedeelte is er ruimte voor een spreekkamer - momenteel een groot manco - een kleine vergaderruimte, commissiekamer, hal en garderobe. De verdieping is voornamelijk bestemd voor de afdeling financiën terwijl er vooralsnog ruimte is gereserveerd voor de politie in afwachting van de bouw van het nieuwe postbureau. Hierdoor zal de afdeling Bouw- en Woningtoezicht een royaler onderkomen krijgen. In de plannen is tevens een „opknappertje" van het bestaande gebouw opgenomen. Als het geheel gerealiseerd is zal een herinde ling van de diverse afdelingen over de ruimten plaatsvinden. Zo zal algemene zaken een plaats krijgen op de plaats waar nu de afdeling financiën is. Het ontwerp van het Architectenbureau Van Dam, Van der Sterre en Van Straten te Leiderdorp is in overeenstemming met de stijl van het gebouw dat uit 1870 dateert en later is uitgebreid. Daarin was ook de burgemeesterswoning opgenomen. Na het vertrek van burgemeester. Smeets werd het pand Miening 33 als ambtswoning aangewezen. In augustus- vorig jaar steide de raad 10.000,- beschikbaar voor het maken van een uitbreidingsplan. Donderdagavond wordt beslist over een krediet van 1 miljoen voor de verbouwing, uitbreiding en inrichting. Een zaal vol zon Ter gelegenheid van de traditione le huisbroeiten- toonstelling was het verenigingsge bouw in Lissc/De Engel ditr week einde weer omget overd* in een zee van bloemen. Tientallen deelne mers hadden weer hun beste beentje voorgezet om de thuis vertroetelde bloemen in zo goed mogelijke conditie op de bloemenkeuring te kunnen bren gen. En dat hen dat voortreffelijk is gelukt blijkt wel uit nevenstaande foto. De uitslag: Hyaclnthen: 1. B. v.d. Aart (met wis selbeker). 2. G. v. Dijk. 3. E. v.d. Meer. Tulpen: 1. K. Zonneveld (met wisselbeker), 2. W. v. Noort. (3. W. Meyer. Narcis sen: I. B. v.d. Aart, 2. P. v. Kam pen, 3. L. Schoort. Crocussen: 1. E. v.d. Meer,# 2. J. Buurman, 3. B. v.d. Aart Totaal Generaal: 1. B. v.d. Aart (wissel beker gemeente Lisse), 2. G. van Dijk. 3. L. SchoorL Vrije In zending: eervolle vermelding Leo SchoorL ADVERTENTIE Algemene Bank Nederland een goede grote bank (en niet alléén voor spaarders) Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of -rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2% extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. PAGINA 5 Medaille voor mevT. Van Wijk (Van onze correspondent) LEID SCHEND AM De afde lingsvoorzitter van het Rode Kruis, Ir. J. F. Herbschleh, heeft zaterdagmorgen in het Rode Kruis ge bouw aan de Delf landstraat de zilveren medaille van verdienste van het Ned.Ro- de Kruis uitgereikt aan me vrouw M. C. van Wijk. De onderscheidene is bijna 20 Jaar penningmees te resse van de afdeling geweest. Namens het bestuur werden haar voor haar verzameling twee zilveren ale- reendjes aangeboden, namens de Welfarewerksters een tafel kleed en namens de Rode Knus- colonne een kristallen karaf. Victor m krijgt nieuwe basisschool (Van een onzer verslaggevers! NOORDWIJKERHOUT In nauwe samenwerking met het bestuur van de Stichting Kath oliek Onderwijs zal de gemeen te een nieuwe twaalf-ldassige basisschool laten bouwen. De raad wordt aanstaande donder dag verzocht 2.531.940,- voor de stichtingskosten beschik baar te stellen. Door het S E T. ontwikkelings bureau in Leidschendam en het Scholenbouwtcam Midden-Hol land in Waddinxveen zijn twee ontwerpen gemaakt voor de rueuwe school, die aan de Pila- renlaan in de wijk Victor III komt te liggen. Beide bureaus hebben aan de hand van een door het schoolbestuur opge steld programma van eisen hun plannen gemaakt In het plan van Midden Holland worden de stichtingskosten op 2.367.000.- gesteld en in het plan van S.E.T. op 2.221.000. (Beide bedra gen zijn gebaseerd op het prij speil van 1 oktober 1974). B en W zullen de raad voorstellen het plan van S.E.T. te kiezen, aange zien het het meest beantwoord aan de gestelde eisen. RUNSBURGER ZWAAR GEWOND (Van onze correspondente) Rijnsburg: De heer A. v. d. II. uit Rijnsburg Is dit week einde ernstig gewond geraakt De 72-jarige stak de Oegstgccs- terweg over toen een auto uit de richting Leiden na de vlucht heuvel wilde keren. Deze auto stopte, maar werd gepakt door een achterop komende wagen. V. d. H. werd met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis vervoord. Hij verkeert niet in direct levensgevaar. Energiebeleid onder de loep in Leidschendam (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM De afde lingen van de PPR, PSP en D'66 organiseren morgen 25 februari een informatieve bijeenkomst over energie onder het motto ,,'n ander energiebeleid". Inleider is ir. W. Ricdljk, voor zitter van dc landelijke werk groep milieu van de PPR cn lid van de bezinningsgroep energie beleid. De bijeenkomst vindt plaats in de kruishcuvelkerk. Burgemeester Roeringlaan en begint om 20 uur. Om tot een zo breed mogelijke discussie te komen en zoveel mogelijk kan ten te belichten, nodigen organi satoren iedereen, van welke po litieke kleur ook, voor deze bij eenkomst uit Bijna halve ton voor Katwijkse Oranje, verenigingen (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Wsnneer de raad er mee akkoord gaat, krijgen de Oranjeverenigingen in Katwijk a/zee en Katwijk binnen e«-n subsidie van 45.600,- voor de viering van het bevrijdings feest in mei. De feestprogramma's van beide Oranjeverenigingen zullen be- deeltelijk gemeenschappelijk en gedeeltelijk afzonderlijk worden afgewerkt. Dc subsidie wordt in de beide dorpsdelen verdeeld naar het aantal inwoners. Veilingen BloemrnwSins Roeloferendivwn 23 Aangcvovnte •nl)blo«m«n. P*r «uk AnJ«r- Rood 20-17. Lr na 3D 42. Chamwur 144). l-rr.v.40-41 tra. 27-34 BS-103. Sonia 6043. ballnda GarnrtU 30-36. 33-42. Motrra 43- 87. Diversen Strelilzia 170-239; Forsythia 20- 33; Gerbera 37 68; Potthyr 4040; Orch). deen 100-110 Par boi Freetla Golden Melody 190-233. Fantaay 303 383. Blru Heaven 360413, Co rona 370. Cammed 290. Ballerina 230-278; Yellow River 323 Narcis Dutch Muter IIOISS; Ooiden Mar veil 103-123. Callon 98-118. koude grond 43 60; Fortune 70100. overige 7049. Diversen tns Idraal 230 243. Chrysanthen. spider 370. Anemoon 90-110 Tulpan Leliebloem!*: Madia Gemengd. May Time. West Point. China Pink 200-310. Parkiet Karei Doorman. Rad Chapkirt. Blondine. grmrrigd 2JO— 3'». Dubbel Stockholm Peach Blostem. gemengd. Monte Carlo, tlectra 130-190 Overige Apeldoorn. Golden Apeldoorn, Queen ol Night. P.ix Wende, Pr Chraleee. Keee Groent» veiling Katwijk a/d Rijn 22 fe bruari Waapeen p km Al 6.10 9.30. All 3.00 8.60. BI 10 30 14 10, Bil 2.20-840. Cl SO«2. Esther Of 33 39, Gi

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5