BS LEIDEN-ST. CLAIR'S: EEN SCHERTSVERTONING OUD-UNITAS-SPELERS HEBBEN 'T NAAR HUN ZIN BIJ BERNARDUS Elftal van loopt van Rijnstre i het veld Marion de Groot verovert punt voor Wet. Girls Leiden verliest aansluiting Van der Zwan weg bij Randstad Sport „Woubrugge" wijkt uit naar Alphen HOCKEY-COMPETITIE WEER HERVAT AFDELING Gouda RELLETJES Van onze sportredactie NOORD WIJK Vlak voor de wedstrijd tussen BS Leiden en SL Clair s COLLEGE ONTSTOND EEN RELLETJE NAAR AANLEIDING VAN DE ONTMOETING IN DE EERSTE KLASSE DISTRIKT Den Haag tussen MSV en ROS/Forcial. De BS-wedstrijd was een uur vervroegd en dat had ook moeten gebeuren met deze wedstrijd. De ploegen waren gewaarschuwd, maar de arbiters niet. Daardoor begon de wedstrijd een uur te laat en was om half acht niet afgelopen. De wedstrijd werd toen gestaakt. De arbiters negeerden aanvankelijk het verzoek, maar toen de lichten werden uitgedraaid konden zij niet anders. De stand in de negende minuut van de tweede helft was toen 4444 en officieel won ROS/Forcial met 0—2, omdat de thuisclub oorzaak van het staken was Van onze sportredactie NOORD WIJK Wat een nuttige oefenwedstrijd had moeten worden voor BS Leiden werd uiteindelijk een schertsvertoning. Het Candese St. Clair's College bleek minimaal twee klassen te zwak voor een middel matige eredivisieploeg als de Leidse BS. Nederlangen tegen Arke Stars (130-50) en een ploeg uit Brussel (155-54) maakten dat al duidelijk. Leiden heeft dan ook geen enkele moeite gehad met deze Canadezen en dat de uitslag niet hoger werd dan 103-59 was het gevolg van ongeïnteresseerdheid. Toch was het af en toe leuk voor het publiek. Dat wel. En Richie Cornwall moet zich erg gelukkig hebben gevoeld tegen de zone-ver dediging van St. Clair's. Hij kreeg daardoor alle tijd om aan te leggen voor zijn fraaie afstandsschoten. BS Leiden heeft eigenlijk maar een minuut of acht voluit gespeeld. Nadat de Canadese ploeg even de leiding had mogen nemen (5-8 in de derde minuut) schakelde coach Harry Pappas even over op een full-press. In die periode bleek overduidelijk hoe weinig St. Clair's in feite in zijn macht had. De ploeg slaagde er nauwelijks in de bal over de middellijn te krijgen en Leiden kon er lustig op los scoren. In de twaalfde minuut was de stand dan ook al 33-12. Op dat moment gaf Pappas zijn overige spelers de gelegenheid hun kunnen te tonen. Begrijpelijk natuurlijk, maar BS had er ook een schitterende show van kunnen maken, door zijn sterkste ploeg te handhaven en een monsterscore op het bord te zetten. Fradie scores van Cornwall en Heuts deden iets in die richting, maar groots was het allemaal niet. Ruststand: 53-26 en ook na de hervatting ging Leiden rustig door. Probleemloos werd de voorsprong groter en ook het honderdste punt (Cees van Diest) kwam er. Voor de rest een wedstrijd, die maar zo snel mogelijk vergeten moet worden, want oefenwedstrij den als deze zijn volkomen zinloos. Topscorers Leiden: Cornwall 34, Kop 15 en Heuts 14. St Clair's: Newby 22 en Kosielski 15. JAN VAN DER NAT Van een onzer verslaggevers WOUBRUGGE De voetbal vereniging Woubrugge is er niet best aan toe. Terwijl vrijwel overal wordt gespeeld moeten in Woubrugge wedstrijden van het programma worden geschrapt De velden zijn nauwelijks te bespelen en moeten zoveel mo gelijk worden gespaard voor het eerste. Aan die situatie komt binnenkort een einde. Dank zij de medewerking van de Alphen- se Sportstichting en de plaatse lijke voetbalclubs krijgt Wou brugge de beschikking over een drietal velden in „De Bijlen". Op zaterdagmorgen kunnen daar dan de wedstrijden van de lagere elftallen worden ge speeld. Het bestuur van de afde ling Leiden vraagt de mede werking van de tegenstanders, omdat er steeds in de nogal ongebruikelijke morgenuren moet worden gespeeld. De thuis wedstrijden van het eerste en tweede elftal worden gewoon in Woubrugge vastgesteld. Van onze hockeymedewerker LEIDEN - Na twee maanden winterstop werd gisteren de hockey-competitie weer hervat De streekderby tussen Fore sa te en Noordwijk eind igde gelijk, terwijl de andere Leidse regio verte genwoordigers geen punten konden veroveren. LEIDEN heeft tegen Rijswijk twee kostbare punten laten liggen. De Leidenaren begonnen nogal overmoedig en dach ten met een surplus aan techniek de Rijswijkers te overrom pelen. In het begin lukte dit aardig, maar in de loop van de wedstrijd werd deze wat hoogmoedige en nonchalante houding hen noodlottig. Leiden nam na 10 min. via Wouter v.d. Berg uit een lange corner een 1-0 voorsprong. Maar een paar minuten later was het uit een strafbal al weer gelijk. Leiden kwam nog eenmaal aan een voorsprong, doordat Wouter v.d. Berg, nu uit een strafcorner, voor 2-1 zorgde. De L.M.H.C. had vlak voor rust de wedstrijd kunnen beslis sen door een strafbal te benutten. Hendrik Quirijns pushte echter ver en hooe naast Leiden begon de tweede helft met een offensief van ruim een kwartier dat echter geen doelpunten opleverde. Doelpun ten vielen er wel aan de andere kant De eerste uitval van Rijswijk was raak. Uit een strafcorner werd gelijk gemaakt En enige minuten later namen ze zelfs een voorsprong uit alweer een strafcorner. zodat Leiden met nog een kwartier te spelen tegen een 2-3 achterstand aankeek. Henk van Veen kwam nog voor Ernst v.d. Berg in het veld, maar het mocht niet meer baten. De derby tussen FORESCATE en NOORDWIJK gaf een tamelijk trage eerste helft te zien, waarin beide partijen stevig aan elkaar gewaagd waren. Het enige doelpunt van de eerste helft werd door Frits Voermans gescoord uit een strafcorner. Zodoende ging Noordwijk rusten met een 1-0 voorsprong. De tweede helft gaf een heel wat levendiger beeld te zien. Vooral Forescate begon eraan te trekken. Bennie Raamakers bracht de partijen al snel op gelijke hoogte uit een strafcor ner. Invaller Edwin Dekkers zorgde zelfs voor een 2-1 voorsprong voor de Voorschotenaren. Toch werd nog een gelijke eindstand bereikt, toen Bing Voorham vlak voor tijd een strafbal benutte. Deze 2-2 stand gaf de krachtsverhoudin gen in het veld waarschijnlijk het beste weer. ALECTO had de wedstrijd tegen Tempo '34 op het program ma staan. De Leiderdorpenaren kwamen met veel invallers in het veld. Toch werd het een gelijk opgaande strijd. Op het moeilijke veld had Alecto alleen meer moeite met de afwerking dan de Rotterdammers, die de rust met een 2-0 voorsprong ingingen. Na rust zette Alecto een offensief in. Invaller Kruidenier verkleinde de achterstand tot 2-1. Tempo '34 nam echter 10 minuten voor tijd verder afstand en bepaalde de eindstand op 3-1. Nieuwaarde scoorde voor de Dammenaren), Bodegraven en Sportief geen van.beiden tot een treffer kwamen en WDS kans zag Moerkapelle met een 4-0 nederlaag huiswaarts te sturen. Floreant liet het bij hekkesluiter Bergambacht lelijk zitten door met 2-0 te verliezen. Tenslotte herstelde Gouda zich thuis te gen Siveo van de teleurstellende resultaten van de laatste weken door met 2—1 te winnen. Stand: Zwammerdam 12-19 WDS 13-19 Sportief £*—18 Bodegraven 13—18 Aarlanderveen ££-15 Rijnstreek 13—13 Siveo 13-11 Floreant 12-9 Oudewater 13-9 gouda 12-8 Bergambacht 11-5 Moerkapelle 13—4 zondag Van de vier streekelftallen die elkaar gisteren ontmoetten, heeft Nieuwkoop het er het best afgebracht. Bij Nic. Boys wisten de Nieuwkopers, die nu met Floreant de eerste plaats delen, met 0-1 te winnen, dankzij een door Siem Verlooy reeds in de zesde minuut gescoord doel punt. Toen de Boys-defensie even niet oplette, werd Verlooy de bal in vrije positie toege speeld, van welke vrijheid de uiterst snelle Nieuwkoper dank baar profiteerde door keihard in te schieten: 0-1. Nic. Boys kwam daarna nog wel terug en sloeg vooral na de pauze een waar beleg op voor het Nieuw- koopse doel, maar tot de zeker niet onverdiende gelijkmaker kwam men toch niet. De andere streekderby werd in Bodegra ven gespeeld daar waren het Esto en Floreant die elkaar de punten betwistten. Het bleef 0-0. De kans op de volle winst liet de Floreant-aanvaller Kees de Jong na de pauze liggen, toen hij een penalty mocht nemen, omdat de Esto doelman Van Bunrüngen Jan Hoogeveen in het strafschopgebied had ge vloerd. Van Bunriingen werd uit het veld gestuurd en de Jong schoot de bal naast het doel. Bergambacht wist het bezoeken de RVC verrassend met 2-1 te kloppen, terwijl Schoonhoven met dezelfde cijfers bij Goude rak won. Oudewater en Soccer Boys deelden de punten (2—2). Stand: Floreant Nieuwkoop RVC Oudewater Esto Nic. Boys Schoonhoven Soccer Boys Bergambacht Gouderak Ammerstol r fe, 'A**! Gouda Bij Aarlander- veen Rijnstreek kon den de gasten een kwar tier voor het einde de 3-0 achterstand kennelijk niet meer verwerken. Waarschijnlijk omdat de scheidsrechter al twee Rijnstreek sspelers naar de kleedkamer had ge stuurd wegens aanmer kingen op zijn leiding. Op gezag van de Rijnstreek- aanvoerder verlieten toen de overige negen spelers ook maar het veld. Van onze correspondent HAZERSWOUDE De vijftig man die aan het begin van deze voetbalcompetitie lid werden van de Hazerswoudse vereniging Bernardus, hebben het goed naar hun zin. De overgang van deze spelers, van wie de meeste tot dan toe bij het Leidse Unitas speelden en die allen werkzaam zijn bij Fasson, het bedrijf waar zelfklevende mate rialen worden vervaardigd, is zéér goed verlopen. John Eibers, de (wedstrijd)- secre taris van de „Fassonvoetballers" bij Bernar dus: „Het loopt prima. We hebben uitsteken de contacten met het bestuur van de vereni ging, met name vooral met secretaris Cor de Jong". —Maar waarom toch die overgang van al die spelers van Unitas naar Bernardus? Eibers: „We konden hier met ons allen voetballen onder één vlag, want er was op zaterdag speelgelegenheid.En vergeet niet: we konden hier met een standaardteam aan de competitie deelnemen. En dan kun je meer naar buiten optreden. Zeg maar dat je meer image hebt" Leen van de Veen, lid van de technische commissie, samen met A. van Beek, en leider/coach van dat zaterdagse „eerste": „De prestaties in de tweede klas van de Leidse afdeling vallen ons niet tegen. Ver geet niet dat deze jongens vorig seizoen voetbalden in de vierde klas van de Leidse afdeling. Aan het begin van deze competitie dachten we: als we vijf punten halen over het hele seizoen, is dat meegenomen. Die vijf punten hebben we nu al. Maar gesteld moet worden dat er enorm hard is gewerkt. En zodoende zijn echt grote nederlagen uitge bleven". Door toedoen van de „Fasson-inbreng" bij Bernardus komt met de Paasdagen een jeugd team uit het Engelse Hemelhampstead, bij Londen, spelen tegen de leeftijdgenoten van de Rijndijkse vereniging. Pakweg twee ontmoetingen staan gepland rond die Paas dagen. Een bewijs dus dat er heel goed wordt samengewerkt, tussen dat Bernardus-be- stuur en de „Fasson-voetballers" in de club. Ondanks dat merkt penningmeester Isbruc- ker op, dat „het principe nog altijd is dat de Fasson-voetballers, die nu lid zijn van Bernardus (zaterdag, dus), te gelegener tijd in een eigen vereniging opgaan. Maar dan moeten we eerst ons bestaansrecht bewij zen". Die zaterdag-gers van Bernardus (al leen het derde team bestaat uit „echte" leden van de club van de Rijndijk) trainen thans met eigen mensen. Maar, zo stelt Eibers met Isbrücker samen: „We zijn nu op zoek naar een oefenmeester van buiten." Want dat trainingsbezoek is nu, nadat de afgelopen maanden de wedstrijden steeds werden afgelast, weer echt positief. Want de spelers, plus hun bestuur, dat behalve uit Eibers en Isbrücker voorts bestaat uit voor zitter Koos Rietveld, zijn eveneens de ge dachte toegedaan dat mettertijd sprake moet kunnen zijn van een „FC Fasson". De directie heeft daartoe, zo weten zij, een bereidwillig oor (vandaar die trainingspak ken voor de spelers van „het eerste"). Want hoe groot de liefde ook is tussen het meer op zondagvoetbal georiënteerde Ber nardus (althans, wat de senioren aangaat) en het op zaterdag spelende Bernardus. met die vijftig voetballers van het Fasson-bedrijf („van de overkant van de weg"), een „schei ding" is niet onmogelijk. Wanneer de groei erin blijft, zit het er immers in dat de bedrijfsvoetbalvereniging „FC Fasson" zich te zijner tijd geheel zelfstandig zal manifes teren. Hans van Rooden stijlvol op weg naar twee van de 103 punten voor BS Leiden. Paul Geier van St. Clair's komt behalve klasse hier ook lengte tekort. Van onze sportredactie Voorschoten/Sassenheim Jaap van der Zwan heeft zijn werkzaamheden als trainer van de zaterdagsectie van Randstad Sport neergelegd. Drukke werk zaamheden en familie-omstan digheden noopten hem daartoe. Zijn werk bij Randstad Sport wordt tot het einde van het sei zoen overgenomen door Tonny Kantebeen, de trainer van de zondagafdeling. Verlies Luba: winst voor BVO Van onze sportredactie Leiden Weteringse Girls heeft de wedstrijd tegen Randstad Sportladies niet in haar voordeel kunnen be slissen. De dames kwamen een 3-3 gelijkspel overeen. Ook dit gelijke spel heeft voor de dames van Wete ringse Girls lange tijd niet in het verschiet gelegen, want reeds na tien minuten spelen had Randstad Sportladies door doelpunten van Marjan Konings een 2-0 voorsprong opgebowud. Deze marge van twee doelpunten zou echter niet voldoende zijn om Randstad Sportladies de vol le winst te bezorgen. Nog voor rust kwam Weteringse Girls na een langdurig of fensief terug tot 2-1 door een doelpunt van Stephanie Kal- ker en vlak voor rust was Weteringse Girls al weer op gelijke hoogte gekomen door een treffer van Corry Bol len. Na rust ontketende We teringse Girls een hevig of fensief, dat voorlopig echter weinig uit zou halen. Rand stad Sportladies had voor de verdediging gekozen, zeker nadat de ploeg via een uitval op 3-2 was gekomen, en die verdediging kon door Wete ringse Girls maar moeilijk doorbroken worden. Vlak voor tijd kreeg Weteringse Girls toch loon naar werken, toen Marion de Groot in tweede instantie een penalty Joke de Ruiter had hands gemaakt benutte. In de zaterdagafdeling heeft Alphia vele moeilijkheden moeten overwinnen om een zege te behalen op SVL. SVL. voelde zich geenszins de mindere van Alphia en bood van het begin tot het einde gelijke tegenstand. Alphia nam een 1-0 voor sprong door Thea van Duyn, waarna Brigitte Parlevliet vlak daarop door een foutje van doel vrouwe Henny Schoonewille gelijk maakte voor SVLV. Ook nadat Inge Zuidam Alphia op 2-1 had gezet bleef SVLV vechten voor een puntendeling. De kansen daarop waren ook aanwezig, maar tot twee maal toe faalde Brigitte Par levliet alleen voor Alphia keepster Henny Schoonewil le. Overige uitslagen: KRV 2- KRV 1 0-11; Lugdunum- RCL 6-0; Zevenhoven-Kic- kers 2 3-0; SJZ 2-Oranje Groen 1-1. De overige wed strijden vonden geen door gang. De Katwijkse oefenmeester Harry van der Horst gaat aan het einde van dit seizoen weg bij de zaterdagtweedeklasser (Ter Leede). De reden: de slechte re sultaten die de Sassenheimse vereniging ook na degradatie uit de eerste klasse boekte. Een op volger van Van der Horst is nog niet bekend. Na drie seizoenen verlaat trai ner Bekkering de Zoeterwoudse voetbalclub (Meerbrug), die uit komt in de tweede klasse afde ling. Bekkering gaat terug naar zijn oude liefde: Leidse boys. Oefenmeester Nolen verleent zijn contract niet met Alphia. Hij zoekt een andere club. Naar verluidt vindt zijn oude club hem te duur. Van onze sportredactie SPAKENBURG Luba heeft de uitwedstrijd tegen Spaken burg niet winnend kunnen af sluiten. De pupillen van Ton Kallenberg hielden de thuis club aanvankelijk aardig bij, maar toen topscorer Bos een maal in zijn ritme was, was de strijd snel beslist. Rust 3822. In de tweede helft kwam Luba nog wel even terug, maar het gemis van Bub van der Zee en Ad van Slingerland was te groot. Eindstand: 79—54. Tops corers Luba: Hans van Rooyen 16 en Frank Verbeek 14. BVO kwam wel tot winst. De Alphenaren lijken na de knappe zege van vorige week tegen Smit Slikkerveer de smaak te pakken te hebben. Zonder al te veel problemen werd het Schie- damse Juventus naar een ruime 58—75 nederlaag gespeeld. De dames van BS Lelden heb ben tegen koploper Jolly Jum pers uit Tubbergen geen schijn van kans gehad. Via 33—19 bij de rust zagen de 300 toe schouwers in Almelo Jolly Jum pers winnen met 6945. Annet te Maassen en Ria de Wit waren met 16 enl4 treffers de meest produktieve Leidse dames. Zachtzinnig ging het er zeker niet toe daar in Nieuwveen. Van inzet overlopende situaties waren aan de orde van de dag in de derby tussen Nic. Boys en Nieuwkoop. Jos Wijfje (2x) en Jan Vergeer waren de makers van de Aar- landerveense doelpunten. Aan de kop van de ranglijst nam de spanning nog weer toe, doordat Zwammerdam bij Oudewater met 1-1 moest delen (Jaap van

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14