NOG DIT JAAR BESLISSING OVER DE TOEKOMST VAN LEEUWENPARK modesnufjes Drie ere-leden bij Voor schot ense Oranje-vereniging Hogere bijdrage winkeliers evenementen Noordwijl ACTIE VOOR PIJPORGEL IN PRINSENHOF PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 Van onze correspondent Voorschoten - De jaarvergade ring van de Voorschotense Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" benoemde gisteren drie zeer verdienstelijke leden tot erelid. De bestuursleden P. Niersman en P. C. Kraaijeveld kregen het ere-lidmaatschap omdat zij beiden meer dan 25 ook voor wat betreft de bevol king zal er dan sprake zijn van een geheel nieuwe samenstel ling. Alleen de progressieve vertegen woordigers in de commissie wil den gisteravond zich nadrukke lijk uitspreken voor renovatie. De andere gemeenteraadsleden onthielden zich nadrukkelijk van enige stellingname. Dit vooral tot ongenoegen van de op de publieke tribune aanwezige bewoners. "We wachten nu al vier jaar in woningen waaraan in afwachting van de beslissing geen onderhoud wordt ge pleegd. We willen nu zo langza merhand wel eens weten waar we aan toe zijn." De bewoners blijken vooral voor renovatie te zijn. Wethouder Drenth kon mets anders doen dan toezeggen dat nog in 1975 een definitieve beslissing zal worden genomen over de toekomst van het Van Leeuwenpark. 100 gld boete voor vervalster uit Leidschendam van onze rechtbankverslaggever LEIDSCHENDAM/DEN HAAG Een 34-jarige vertegenwoor diger uit Keidschendara, maak te het feit van de valsheid in geschrifte waarvoor hij zich bij de Haagse politierechter moest verantwoorden, zo simpel mo gelijk. Het was waar, hij had wat inkomsten genoten, omdat hij iets te doen wilde hebben toen hij dan zonder werk was, doch in feite ontving hij onge veer 8000 gulden van het G.A.K. middels de valse verkla ringen, dat hij geen inkomsten had. Dat liep over de termijn van juli 1972 tot januari 1973. Maar nu is verdachte bezig de aangerich te schade te vergoeden met 25 gulden per maand. „Dat gaat dan een hele tijd du ren," stelde de politierechter vast. Overigens zou er nog een meningsverschil zijn over het teveel genoten bedrag. De Offi cier eiste 100 boete, twee weken voorwaardelijke gevangenis straf met proeftijd van 2 jaar en binnen het eerste jaar 1200 gulden afbetalen. De rechter veroordeelde dienovereenkom stig en bepaalde, dat verdachte gedurende de proeftijd door moet gaan met terugbetalen. jaar bestuurslid zijn geweest. De in Voorschoten alom beken de mejuffrouw G. T. Jansen, organisatrice van de kinderspe len heeft jarenlang deze festivi teiten verzorgd en ook zij werd met algemene stemmen tot ere lid benoemd. De vergadering werd o.a. bijgewoond door bur gemeester dr. J. van der Haar en oud-burgemeester L. de Kool. Tot voorzitter van de Ko ningin Wilhelminavereniging werd benoemd de heer S. Mie- zenbeek, die al enige jaren pen ningmeester is. De heren Niers man en Kraaijeveld kregen een penning aangeboden, die is ge slagen door De Zilverfabriek in 1962, het jaar, waarin Koningin Wilhelmina overleed. Ook de heren Wiertsema en Gie- zen traden af als bestuurslid. Tot nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heren G. B. J. Klaasen, C. Kortlever en W. G. M. Niersman. De vergadering stelde daarna de festiviteiten vast voor de ko mende koninginnedag. Er zullen de gebruikelijke festiviteiten plaats vinden zoals klaverjas-, schaak-, zwem- puzzelwedstrij den, wandeltocht, kinderop tocht, kinderspelen, Oranjebal in het Cultureel Centrum en bovendien bestaat de kans dat de prof-voetbalclub AZ'67 een wedstrijd komt spelen tegen een combinatie van Randstad Sport en SVLV. Omdat dit jaar ook de Bevrij dingsdag extra gevierd zal wor den, is er voor deze dag ook een programma waarin o.a. een tap toe en een lampionoptocht is gepland. De inmiddels traditionele zes kamp komt niet meer voor op het programma; de kosten daar voor zijn te duur. De Koningin Wilhelminavereni ging kan terug zien op een ge slaagd 1974, hoewel vorig jaar diverse festiviteiten te kampen kregen met regen en daarom minder positief zijn uitgevallen. De vereniging telt thans 1400 gezinnen als lid, dat zijn er 25 meer dan vorig jaar. lil 1. VN-gedelegeerde bij Vrouwengilde Oegstgeest Van onze correspondent Oegstgeest Het katholiek: vrouwengilde in Oegstgeest be- steedt op bijzondere wijze aan dacht aan het jaar van de vrouw. Op dinsdagavond a.s. zal dit duidelijk blijken tijdens een bijeenkomst in de Jozefzaal van1' het Verenigingsgebouw aan de Kerklaan. Het bestuur van het K.V.G. heeft mevrouw Vera Hamm-Rijsdijk uit Geleen (Zuid-Limbutg) uitgenodigd om te komen spreken over haar er-' varingen als gedelegeerde voor' Nederland bij de Verenigde Na ties. Mevrouw Hamm is een boeiend vertelster. Zij is tevens ere-lid van het Gilde, bestuur slid van de wereldunie van katholieke vrouwenwereldunie dat vorige jaar september ge houden werd in Tanzania. Brutale kledingroof in Noordwijk Van onze correspondent NOORDWIJK - Inbrekers heb ben dinsdagavond op een bij zonder brutale wijze toegesla gen in een modemagazijn aan de Hoofdstraat. Omstreeks half tien stopte zij voor de zaak, parkeerden hun auto half op het trottoir en drongen door een bovenlicht aan de achterzij de het pand binnen. Vervolgens haalden zij voor on geveer 15.000.- aan kostuums van de rekken en laadden de buit in de gereedstaande wagen, waarna zij met grote snelheid verdwenen. Een en ander gebeurde onder de ogen van het toekijkend pu bliek, tot wie het niet door drong, dat dit tijdstip van de avond een omvangrijke kledin- 1 groof werd uitgevoerd. Eerst gistermorgen ontdekte de I elders woonachtige eigenaar dat er in zijn zaak was ingebroken. Zeehos-school gaat uitbreiden Van een onzer verslaggevers KATWIJK De school van het Rotterdamsch Zeehospitium wordt uitgebreid met drie nood- lokalen. Het schoolbestuur heeft de gemeente verzocht geld be schikbaar te stellen voor de in richting van de lokalen. De noodlokalen zijn in gebruik ge weest van de voormalige long kliniek. De uitbreiding is noodzakelijk door de toename van het aantal leerlingen van de afdeling, meervoudig gebrekkigen". De 2e afdeling telt drie groepen. Twee daarvan zijn onderge bracht in kamers die veel te klein zijn. Voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen en enige kasten en tafels denkt het schoolbestuur 11.000,-nodig te hebben. Wereldwinkel op markt Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST - Wanneer de raad er vanavond mee akkoord gaat wordt de Oegstgeester markt uitgebreid met een stand voor „niet-commerciële doe leinden". De marktverordenlng zal daartoe gewijzigd moeten worden. Waarschijnlijk zal de markt- stand worden gebruikt door de' Wereldwinkel. Tijdens de vorige raadsvergadering heeft de aan vraag van de Wereldwinkel voor een standplaats op de markt nogal wat stof doen opwaaien. Verschillende raadsleden wilden wel een niet-commerciële stand op de markt. Zij achtten de Wereldwinkel evenwel te poli- tiek getint. Van de leden van de middenstandscommissie en de commissie financiën heeft een lid zich dan ook van advies onthouden. „Bewaarschool" Oegstgeest bestaat 100 jaar Van onze correspondent Oegstgeest - Op 1 maart a.s. heeft Oegstgeest een honderdja rige kleuterschool. Dan is het precies een eeuw geleden dat wijlen Vrouwe M. J. Gevers van Endegeest, geboren Jonkvrouwe Deutz van Assendelft de „be waarschool" stichtte. Het college van regenten en het bestuur van de „Gevers-Deutz Kleuterschool" houden 1 maart een ontvangst in de school aan de Deutzstraat nr. 19. Oegstgeest - Op woensdag 26 februari a.s. zal tijdens een be sloten bijeenkomst in de Oegst geester raadszaal afscheid geno men worden van werkmeester G. J. Heeren. De aanvang van de bijeenkomst is bepaald op 16.00 uur. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het voormalige postkantoor aan de Voorstraat zal, wanneer de raad ermee in stemt, door de gemeente voor 90.000 worden aangekocht Het gebouw wordt gesloopt. Op het perceel grond, dat een op pervlakte van 500 m2 heeft, worden winkels met bovenwo ningen gebouwd. Om deze plannen zo snel moge lijk ten uitvoer te brengen, vra gen b en w de raad aanstaande donderdag ook een 20.000 be schikbaar te stellen voor de sloop van het gebouw. Van onze correspondent LEIDERDORP "Nog dit jaar zal de gemeente een besluit ne men ten aanzien van de toe komst van het Van Leeuwen park." Dit beloofde gisteravond wethouder E. Drenth de bewo ners van dit uniek stukje Lei derdorp. Tijdens de behande ling van het betreffende agenda punt van de commissie ruimte lijke ordening moesten de bewo ners van het Van Leeuwenpark zich met deze toezegging tevre den stellen, nadat gebleken was dat de commissie voorlopig nog niet tot een advies aan b en w zullen komen. Het gaat daarbij om de vraag of het Van Leeu wenpark gerenoveerd dan wel gesaneerd moet worden. Naar gisteravond bleek, yvas dit ook niet de bedoeling van wet houder Drenth. Hij had het be treffende punt vooral op de agenda geplaatst om de nieuwe leden van de commissie te infor meren over de stand van zaken. Zoals bekend sleept deze zaak al sinds 1970. Op zeer korte termijn worden van de Dienst Gemeentewerken aanvullende cijfers verwacht over renovatie van betreffende woningen waarbij het skelet van de woningen onveranderd blijft Tot dusver is deze gemeente dienst steeds uitgegaan van een verplaatsing van de achtergevel. Deze oplossing zou renovatie duur maken. De mogelijkheid om de verschillende argumen ten op reële basis tegen elkaar af te wegen wordt daardoor ern stig verstoord. Vandaar dat wet houder Drenth de commissie ook voorstelde met een advies te wachten totdat ook de aan vullende cijfers binnen zijn. 'Het wordt hoe dan ook, een politieke beslissing. Je moet ei genlijk op politieke gronden vaststellen of je voorkeur hebt voor renovatie dan wel sanering van het Van Leeuwenpark", zo vonden zowel Riet Uhlenbeck D'66) en Marietje van der Mo len (PvdA). "De economische as pecten moeten daaraan onder geschikt zijn. Vooral ook omdat bij renovering de huurprijs laag tan worden gehouden." Naar verwachting zal bij nieuwbouw, ïen consequentie van sanering, ie huurprijs van een gereno veerde woning (die uitkomt op ïen bedrag van rond de 140.) ie helft lager uitkomen (huur prijs bij nieuwbouw naar schat ting ongeveer 280.). Door een sanering ontstaat er in het Van Leeuwenpark niet alleen qua woningbouw een andere wijk. Norman Hartnell, decouterier van het Britse hof, maakte geïnspireerd door het bezoek van de Engelse koningin aan. Mexico, deze jurk. De japon werd gisteren getoondtijdens een show in Londen. Ook in Offenbach (Duitsland) werd gisteren een nieuwe mode gelanceer- d: leren damestassen met een door kijkje. Van onze correspondent Noordwijk De jaarvergadering van de middenstandsvereniging Noordwijk Actief is gisteren akkoord gegaan met een voorstel van het bestuur de bijdrage aan de Evenementencommissie Noordwijk dit jaar te verdubbelen tot 7.000. Als argument voor deze verdubbeling voerde het bestuur aan de zorgwekkende situatie in de badplaats. Meer evenementen kunnen het toeristenbezoek moge lijk stimuleren. Van bestuurszijde werd uitdrukkelijk verzekerd, dat de verhoging éénmalig zou zijn. Voor 1976 zal men een en ander opnieuw bezien. „Noordwijk Actief' sprak verder over het Streekcorso, dat dit jaar voor het eerst ook naar de badplaats zal komen. Aan de organisatie sn de corsowagen zullen de leden in totaal 2.000 bijdragen. Uit le vergadering kwam de suggestie om in de corsoweek (eind april) bet gehele dorp in de bloemen te zetten. len ander punt van bespreking vormde het plan Van Egmond ot behoud van de „Bloeddam". De initiatiefnemer wil in dit [edeelte van het saneringsgebied iets van het oude zeedorp behou- len, en in de gerenoveerde huisjes boetiekjes, oude ambachten, iteliers van kunstenaars en dergelijke onderbrengen. Het plan vond n de ledenvergadering van „Noordwijk Actief' een goed onthaal. Jit de jaarstukken van secretaris W. Baalbergen en penningmeester '.J. van Herpe kon worden opgemaakt dat 1974 voor „Noordwijk Actief' een redelijk goed jaar was geweest. Het tekort op de ekening over het afgelopen jaar wordt aangezuiverd uit de reserve. Zorg baart het teruglopende ledental. In 1974 traden acht nieuwe leden toe, terwijl veertien leden bedankten, zodat de vestiging per 1 januari jl. 116 leden telde. Bedrijfsbeëindiging was de voornaam ste reden tot bedanken. Vooral vele kleinere zaken sloten in het verslagjaar voorgoed hun deuren. Dit team van „Digros-Stars" uit Katwijk is gisteren in Lisse geen schijn van kans had: 14-6. Op de foto vJ.n.r.: J. Bax kampioen van de derde klas zaalvoetbal geworden. De Katwij- (coach-vooratter van „Digros Stars). Gijs Guyt, Koos de Jong, kers speelden in totaal twaalf wedstrijden, zonder één punt te Piet Hoek, Cees Guyt, Wim van Leeuwen, Leen van der Plas, verhezen. Gisteren traden zij aan tegen het Leidse VTL, dat Huig Vooys en topscorer Hans van Duyn. LEIDSCHENDAM De Stichting Cultureel Contact Prinsenhof wil door het uitgeven van certificaten van deelneming geld bijeenbrengen voor een pijporgel in het Paus Johannes Cen trum waardoor in de toekomst ook orgelconcer ten kunnen worden georganiseerd. Zoals bekend wil de stichting de betrekkelijk kleine maar intieme ruimte, die plaats biedt aan ca. 350 personen, gaan gebruiken voor lezingen, literaire voordrachten, toneel en muziek. Onmisbaar, trouwens ook voor het goed functio neren van het centrum als kerkgebouw, is een' orgel. Het zes jaar oude electronische orgeltje is voor concerten, eventueel recitals, niet geschikt Adviseurs van de Katholieke Klokken- en Orgel raad hebben op de vraag of het een electronisch of een pijporgel moest worden, op grond van opgedane ervaring, hun nadrukkelijke voorkeur voor een pijporgel uitgesproken. Voornaamste argument nieroij was dat de langs technische weg geproduceerde toon van een elek trisch orgel ongeschikt is voor aanpassing aan de menseüjke stem en geen draagkracht bezit om die stem steun te bieden, 'n Pijporgel doet dit wel, hij geeft steun aan de zingende gemeenschap. Overi gens is er niet veel verschil tussen de aanschaf fingsprijs van een niet te groot pijporgel en een goed electronisch instrument, de laatste heeft bovendien een kortere levensduur. Ongeveer anderhalfjaar geleden is over de akoes tiek advies ingewonnen bij de bekende Haarlem se musicus en organist Albert de Klerk. Deze schreef na een bezoek aan het Paus Johannes Centrum „Uw kerk is een intieme, vrij goed klinkende ruimte waarin ik alleen nog maar een smaakvol mechanisch klein pijporgel mis". In de kerk zijn zo'n 200 liturgievieringen per jaar waarbij het orgel natuurlijk een essentiële func tie kan vervullen. Musici en organisten, aldus het bestuur van het Cultureel Contact Prinsenhof, zullen alleen op een dergelijk orgel bereid zijn werken uit de orgelliteratuur ten gehore te bren gen. De kosten van een orgel van de grootte die Albert de Klerk bedoelt zijn ongeveer 37.500 gulden. Het bestuur wil proberen aan belangstel lenden en muziekliefhebbers ongeveer 1500 certi ficaten van deelneming kwijt te raken, die 25 gulden per stuk kosten. Het certificaat heeft de vorm van een brochure met foto's en beschrij ving van enkele soorten orgels, 'n instrument dat al in de 14e eeuw de koningin onder de instru menten werd genoemd. Als het nieuwe orgel in het Paus Johannes Centrum is geplaatst, zal Albert de Klerk, op eigen uitdrukkelijk verzoek, een inwijdingscon cert Komen geven. Daarna zal het orgel worden overgedragen aan het kerkbestuur, dat beheer der van het centrum is. Voor dit eerste concert, en voor twee extra-avonden die wegens de be perkte plaatsruimte waarschijnlijk nodig zullen zijn. hebben certificaathouders vrije toegang. Certificaten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat. Dillenburgsingel 16, tel. 27.84.89 of na overma king op Rabo-Bank Leidschendam, giro 19975 voor nr. 1276-86703 of postgiro 3269 467 t.n.v. Stichting Cultureel Contact Prinsenhof te Leid schendam. De bewoners van de wijk Prinsenhof, die bij een enquête in 1973 verklaard hebben het Paus Jo hannes Centrum passend te vinden voor bijeen komsten met een cultureel karakter, zullen door aankoop van een certificaat van deelneming blijk kunnen geven hun wens door een daad te willen doen vergezellen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4